View Poll Results: Drugi Crnogorac osim Đukanovića, mogao bi da se USPJENO suprostavi Velikoj Srbiji ?

Voters
21. You may not vote on this poll
  • Ne, na USPJEAN način, Velikoj Srbiji moe parirati samo Đukanović !

    8 38.10%
  • Moda bi mogao neko, moda, naveću u postu ko je to !

    2 9.52%
  • Mogli bi jo mnogi Crnogorci da se USPJENO suprostave Velikoj Srbiji !

    11 52.38%
Page 14 of 17 FirstFirst ... 41011121314151617 LastLast
Results 326 to 350 of 424

Thread: Milo Đukanović ?

  1. #326
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by rogavcevic View Post
    potpisujem svaku tvoju re vitee i brate crnogorski! sutra se povlai sa mesta gospodara crne gore jedan od najveih crnogoraca koga su ove planine ikad dale! mnogi kuju planove i ekaju njegov odlazak kako bi nastavili da agituju protivu crne gore i crnogoraca ali neka znadu da doklen ima takih ko to smo ti i ja gospodine bie crne gore! mi koji smo glavu svoju stavljali tamo e ove bitange izdajnike koje laju protiv svega crnogorskoga ne bi kiobran stavili, i danas bi na jedan mig velikoga gospodara crnogorskog pohitali s pukom u rukama u cik zore ako zatreba da branimo ovo malo zemlje dukljanske! moramo podrat mlaanoga igora iako preferiram da istokrvni katunjani vladaju crnom gorom ipak sa nadam da e nauit kako da vlada i da e mu stari vladar crnogorski za poetak pomagat iz sjenke dok igor ne stasa i ojaa svoja plea, ali drat oba oka otvorena trebamo jer izdajnici crne gore vrebaju trenutak to su radili vekovima i to e radit za vek vekova! oj planine to nad tobom ive, zar bi hteo radosti i boli, ko te jednom u ivotu vidi, taj ne moe a da te ne voli! oj ti svetla majska zoro majko naa crna goro, sinovi smo tvoga stenja i uvari tvog potenja! oprostite mi na emocijama ljudi...
    Uh,rijeci tvoje kao olovo gadju...
    Nemoj dalje besjediti svijetli ratnice,nemoj...nalozi sporet, skuvaj zeni kafu a zatim zalij cvijece,proci ce viDeces...
    Last edited by Sidewinder; 21-12-10 at 07:55.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  2. #327
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Sumrak faustijanske civilizacije
    Posts
    770
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default



    Joj, utite ljudi, dobro vam je ovo ta se događa.



    Neka Mila povijest zapamti kao čovjeka koji je Crnoj Gori donio neovisnost a ne kao nekoga ko je tu istu dravu iskoristio da ozakoni svoj kriminalni imperij.



    Bude li se on na vlasti zadravao ono pozitivno će sve vie i vie blijedit i ostat će zapamćeno samo ono runo.

    I uopće nevidim u čemu je tolika tragedija, pa Milo će vam i dalje povlačit konce iz sjene...



    Quote Originally Posted by prperovic0 View Post
    Vidim ima dosta protivnika Mila i Crne Gore.Umjesto da svi koji smo za njega se organizujemo i da ga odvratimo od planiranog odlaska, moramo da sluamo ove dumane Crne Gore.
    Svi znamo to je Milo donio Crnoj Gori, koliko je svima otvorio oči, koliko nas je naučio da smo i mi iako mali veoima bitni.
    Koliko je samo energije dao i truda uloio da pomogne svom narodu.Zato mu se divim i srećan sam to ivim u njegovom vremenu.
    Kao i svi velikani, odlazi kada je najveći, kada mu niko nije ni do koljena.Samo nam je bog mogao poslati takvog čovjeka.Hvala Ti Milo..uz ipak nadu da će se do sjutra predomisliti, zbog nas tvojih vjernih glasača i potovaoca.
    Nekako ne mogu da zamislim budućnost i ivot bez Mila Đukanovića.
    Znam da dijelim miljenje ogromnog dijela nae Crne Gore!
    :lolblue::lolblue::lolblue:



    Post mjeseca!

    Evo tresem se od smijeha...



    Ajde, ta si se raalostio, kao to sam već napisao, ne ide Milo nikuda, biće on jo jako dugo vremena tu... moda ne javno, ali onako potajno...



    Quote Originally Posted by prperovic0 View Post
    Samo nam je bog mogao poslati takvog čovjeka.
    ta jest, jest.

    Uvijek sam tvrdio kako stari despot ima bizaran smisao za humor...

    :grin:

    Quote Originally Posted by prperovic0 View Post
    Kada god upalim Tv i vidim ga -nekako sam srećan.


    Legendo... dobio si reputaciju...
    Last edited by Hari Krisna; 21-12-10 at 08:46.

    Upisujem svoje srce u uličnu prainu,
    od Urala do Sierra Nevade,
    od Yokohame do Kilimandara...


  3. #328
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    148
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    do 91 godine sve sam imao, mogao sam da zivim od svog rada a sad nemam nista, gladan sam..kad poplacam sa crnogorskom platom sve racune (struja, voda, komunalije) koji su evropski ostaje mi nula u dzepu..sve su unistili mandic, medojevic, milic, njihovi kumovi i braca..Milo kralju nikad te zaboraviti necemo, jer i da ocemo ne mozemo ovo sto si uradio od Crne Gore za 20 godina pamtice generacije

  4. #329
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Evo pogodine ne fali utoraka i petaka koje najavljuju Vijesti i Dan, pa ne bi bilo cudo da je rogavcevic ubijedio Mila da to malo odlozi odlazak. Ako i ne odlozi onda ce pisati "nije se on povukao, samo sklonio...." i sve ista trta-vrta prica.
    Nego sta mislite da se Filip, ka oni iz Mojkovca, uzjoguni pa fino rece " Gospodo poslanici novi mandatar Vlade je Mugi!"
    Da li bi opozicija jedva docekala da to podrzi i da se DPS rascijepi ili bi ipak priskocila u pomoć onako princijelno "ma dje Mugi - vracaj se Milo ne cini sprdnju".
    Ustav je jedino sto obavezuje, a tamo nema nidje da je dogovor nekakvih odbora vazan za izbor premijera. Glasa se za onoga koga Filip predlozi, a on moze i Amfilohija ako misli da bi to bilo dobro i proevropski.
    i

  5. #330
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    358
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by altona View Post
    do 91 godine sve sam imao, mogao sam da zivim od svog rada a sad nemam nista, gladan sam..kad poplacam sa crnogorskom platom sve racune (struja, voda, komunalije) koji su evropski ostaje mi nula u dzepu..sve su unistili mandic, medojevic, milic, njihovi kumovi i braca..Milo kralju nikad te zaboraviti necemo, jer i da ocemo ne mozemo ovo sto si uradio od Crne Gore za 20 godina pamtice generacije
    ako pogleda sa koliko nekretnina, firmi (čitaj - miliona) raspolau, nije ni njima krivi dio (i to jo sramniji dio jer se vri pod opozicinim platom) u tom unitenju..

  6. #331
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Ovo sa Milom i njegovim odlaskom stvarno pocinje da lichi na latinoamericku sapunicu.
    Neki to vole ali meni je poprilichno degutatno. Prosli put sam bio siguran da ce zauvijek napustiti politiku a on se vratio. Ovaj put sam siguran da ce se vratiti.
    Nadam se da sam u krivu.

    P.S. Cini mi se da se Siinasam ponovo aktivirao. Ima li neko materijalne dokaze?
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  7. #332
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    547
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by rogavcevic View Post
    potpisujem svaku tvoju reč viteže i brate crnogorski! sutra se povlači sa mesta gospodara crne gore jedan od najvećih crnogoraca koga su ove planine ikad dale! mnogi kuju planove i čekaju njegov odlazak kako bi nastavili da agituju protivu crne gore i crnogoraca ali neka znadu da doklen ima takih ko što smo ti i ja gospodine biće crne gore! mi koji smo glavu svoju stavljali tamo đe ove bitange izdajničke koje laju protiv svega crnogorskoga ne bi kišobran stavili, i danas bi na jedan mig velikoga gospodara crnogorskog pohitali s puškom u rukama u cik zore ako zatreba da branimo ovo malo zemlje dukljanske! moramo podržat mlađanoga igora iako preferiram da čistokrvni katunjani vladaju crnom gorom ipak sa nadam da će naučit kako da vlada i da će mu stari vladar crnogorski za početak pomagat iz sjenke dok igor ne stasa i ojača svoja pleća, ali držat oba oka otvorena trebamo jer izdajnici crne gore vrebaju trenutak to su radili vekovima i to će radit za vek vekova! oj planine što nad tobom žive, zar bi hteo radosti i boli, ko te jednom u životu vidi, taj ne može a da te ne voli! oj ti svetla majska zoro majko naša crna goro, sinovi smo tvoga stenja i čuvari tvog poštenja! oprostite mi na emocijama ljudi...
    A ne brini brigu, ne placi za gospodarom, vratice se taj prije nego li ja ovaj post izbacim

  8. #333
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Cetinje, ponekad Titograd
    Posts
    2,367
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by whiterswalker View Post
    E da je 350 evra nego ljudi rade za 200 evra ni za to ne mogu da se zapolse....
    Koja je valuta evro?
    Primjeri cojstva i junastva Crnogoraca i Arbanasa - Marko Miljanov Popovic...

  9. #334
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Cetinje, ponekad Titograd
    Posts
    2,367
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Oscar, barem na riječ, bi rado da se oprobaju
    Đe se ja pitam bar pomalo, DPS izlazi samostalno
    Last edited by OSCAR; 21-12-10 at 10:02.
    Primjeri cojstva i junastva Crnogoraca i Arbanasa - Marko Miljanov Popovic...

  10. #335
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Bash gledam sajtove ovih politickih elitnih klubova. Nema sta, lijepo je vidjeti i ovu socijaldemokratsku omladinu kako se provodi na racun gradjana CG. Te seminari, te zurke... Splendid tam-vam. Normalno da u CG obichnim gradjanima mogu ladno da posprdno govore o njihovom "jadnom" nivou... Sta tek rade seniori.
    Ih, lose im je. To bre ispada klub tj. inkubator dzabalebaroshke mladoomladinske elite.


    Hvala Lepo

  11. #336
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    MNE
    Posts
    2,590
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Slavi Crna Goro!!!
    I ovo je pomak, iako se nista u praksi nece promjeniti. Luksic ce svaki dan prije posla ici po to-do listu, a poslije posla na sklempu za nesto sto nije bilo po volji sultanu umjesto sultana.

    Ja sam nekako vise bio za to da Blazo naslijedi. Ako je fakticki monarhija, bolje da je tako i da papiru, da se ne pretvaramo da smo nesto sto nismo. Krunisat fino kralja, sjest vitezove Brana, Aca, Veska, Sharu i ostale za okruglim stolom sa kraljem. Tu ima mjesta i za dvorske lude, razni Vukovici, Sekulici, Darmanovici, ona Saljiva Druzina Poltrona (SDP), Mandici, Milici ...
    Last edited by sky; 21-12-10 at 10:32.
    Release Yourself

  12. #337
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Mislim da je Premijer samo pogrijesio sto nije ostavio primjer sa svojim kabinetom. Jedina greshka. Jer ovako, niko ne smije dati otkaz praktichno neiskusnim "savjetnicima", a svako ministarstvo ima svoj poslovni djeciji vrtic tj. pripravnichko politichko leglo. Kako je to postalo uhodan primjer, jasno je da pozitivne promjene nikada nece moci da se dese. To je samo on mogao da odradi i tek nakon toga sa svim pozitivom da se povuce. Ovako ce biti poznato: „Ti olakšaj breme narodu i učini mu ono što sam ja imao nesreću da ne učinim…” A to nece uraditi niko.
    To je jedina moja zamjerka.
    Iz politike i za uvodjenje eura uz izbor najboljeg savjetnika - svaka cast 10-ka. A za sadasnja ekonomska i druga pitanja nije se moglo ni ocekivati. Bolje biti i samo dobar/ u ovom slucaju najbolji na Balkanu a realno djeluje i na sirem prostoru/ politicar nego kao ostali u politici CG - jadni u svemu.

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 21-12-10 at 10:52.

  13. #338
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sky View Post
    Slavi Crna Goro!!!
    I ovo je pomak, iako se nista u praksi nece promjeniti. Luksic ce svaki dan prije posla ici po to-do listu, a poslije posla na sklempu za nesto sto nije bilo po volji sultanu umjesto sultana.

    Ja sam nekako vise bio za to da Blazo naslijedi. Ako je fakticki monarhija, bolje da je tako i da papiru, da se ne pretvaramo da smo nesto sto nismo. Krunisat fino kralja, sjest vitezove Brana, Aca, Veska, Sharu i ostale za okruglim stolom sa kraljem. Tu ima mjesta i za dvorske lude, razni Vukovici, Sekulici, Darmanovici, ona Saljiva Druzina Poltrona (SDP), Mandici, Milici ...
    Pa i Milić pita Tadića šta da radi,i to okadi Afilohije,vesolo na to oskakuta partijska luda od Medojevica,i ojhaaa,slavi Crna Goro
    Da se složimo.....
    nego,kad je konferencija za tisak?
    evo ima i oduševljenih iz komšiluka
    Realno, ma šta mi mislili o njemu, ovaj čovek će ostati zlatnim slovima upisan u istoriji Crne Gore. Ne mogu da se setim nekoga ko je toliko učinio za tu zemlju još od Njegoša, ali najozbiljnije.
    Uveo višestranačje nakon pola veka komunizma, očuvao zemlju kao jedinu u kojoj se na teritoriji SFRJ nije ratovalo, očuvao miran suživot među narodima i građanski karakter države, hrabro se suprotstavio Miloševiću u vreme kada je bio najjači i "faktor mira i stabilnosti" u očima čak i zapada, pošteno primio sve izbeglice svih nacionalnosti - često zaboravljamo, među njima ogroman broj srpskih iz svih krajeva ex-YU, na čemu mu niko nije zahvalio pa ni te izbeglice koje listom sada glasaju protiv njega kao punopravni građani Crne Gore, školovani, lečeni i zaposleni o trošku Crnogoraca... Uveo je euro, dao ogroman doprinos rušenju Miloševića (DOS je stvoren u Miločeru pod njegovom dirigentskom palicom jer su lideri do tada bili razjedinjeni), izbegao i Koštuničine nacionalističke ujdurme, povratio nezavisnost koju je izgubio još kralj Nikola, dobio sve izbore na fer način (tako kaže OEBS a oni valjda znaju, a i opozicija uvek prihvati rezultate što može da znači samo jedno), modernizovao do tada zaostalu i zavisnu zemlju i doveo je do statusa kandidata za ulazak u NATO i EU, dve najprestižnije svetske organizacije. Prvi put još od srednjeg veka, Crna Gora je bogatija od Srbije.
    Bio sam nedavno u Podgorici nakon više godina i stvarno su u pravu ljudi - ne možeš da prepoznaš da je to onaj isti grad.
    Sigurno se u tom procesu i lično obogatio kao njegov ortak Berluskoni kod koga ide svako malo - kad god upalite RTCG na kablovskoj Milo je u Rimu ili sl, ali ionako ne verujem da Crna Gora ima para da ove zasluge adekvatno plati. Ljudima je nekako normalno da vide npr holivudske glumce da primaju desetine miliona za ono što je, čast retkim pravim glumcima, obično kreveljenje pred kamerama, ali dignu graju oko novca i privilegija ljudi koji upravljaju celim državama i omogućavaju narodu slobode i normalan život.
    Možda je dugo na vlasti, ali opet ne mnogo duže od npr Margaret Tačer. Koliko dugo je Kučan bio na vlasti u Sloveniji, ako računate i njegov komunistički period? Bilo kako bilo, dobar tim ne treba menjati, ali jedno je sigurno - i oni koji ga danas pljuvaju će za 5 godina nostalgično govoriti kako je Milovo vreme bilo zlatno pri ovome "danas". Takva je priroda naroda - mi smo u Srbiji ubijali svoje kraljeve, sad mislimo da se pod njima živelo bajno i pričaju se bajke o našim kraljevinama u kojima su deca zbog politike ubijana u podrumima a poslanici ubijani u skupštini, dok su legitimni monarsi kasapljeni sabljama i bacani sa balkona. Najveći deo Srbije koji je iz dna duše mrzeo Miloševića, danas bi ga proglasio za sveca. Titovo vreme nam je bilo crno da crnje ne može biti, pa je sada proradila nostalgija.
    Kad odeš, svima valjaš. C'est la vie.
    Ali, kada se stvari slegnu, opšta ocena istorije će o Milu biti krajnje pozitivna, u to ne treba ni sumnjati.
    (SpinozaBGD, 21. decembar 2010 06:03)
    Last edited by minjo; 21-12-10 at 11:27.

  14. #339
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Prije nego dodje onaj od svjetskih zavjera i NATO zaprasivanja samo da se napomene da nijesu cista posla ni na zemlji ni na nebu. Jevreji slave praznik Hag haurim, zima u led okovala Evropu u Pluzine zemlja se tresla, a na nebu pomrčina.
    I pored sve te muke nije dosta no i Milo podnosi ostavku. Ma Sudnji dan nema druge.
    Kazu da je ova prethodna ujedno bila najduža i najmračnija noć - zamračilo se i nastalo potpuno pomračenje Mjeseca ito jutros u svitanje, a potpuno pomračenje, trajalo 70 minuta. Fenomen slabo vidljiv u Crnoj Gori, sto zbog oblačine sto zbog ośećanja, ali muka bre sto bi rekli ....
    Idući ovakav dan (sto se tice pomrčine) biće za 84 godine, a ponadajmo se da Vijesti i Dan tada neće pisati da li se Milo vraća na funkciju
    No idem trknuti do Vile Gorice da viđu oće li mu ka Malom Radojici dovesti jato đevojaka da ga provjere ili mozda bolje da čekamo sljedeći utorak, petak, a mozda srijedu, cetvrtak... koju će najaviti Vijesti i Dan naravno iz pouzdanih izvora.
    E čuš im price - pouzdani izvor pa jos iz DPS-a

  15. #340
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    No idem trknuti do Vile Gorice da viđu oće li mu ka Malom Radojici dovesti jato đevojaka da ga provjere ili mozda bolje da čekamo sljedeći utorak, petak, a mozda srijedu, cetvrtak... koju će najaviti Vijesti i Dan naravno iz pouzdanih izvora.
    E ču im price - pouzdani izvor pa jos iz DPS-a
    Taman, "pouzdan izvor" rece da cete skrenuti lijevo prije nego na testiranje malog radojice. Tako mi te hidrometeoroloshke prognoze i sdp termalnih izvora.

    Hvala Lepo

  16. #341
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Jes, jes. Izgleda u Pg sve termalni do termalnog. Ti obeća snijeg do koljena kad ono se ispostavi taman ka i informatizacija SDP ministra, ali....

  17. #342
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    1,982
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by minjo View Post
    Realno, ma ta mi mislili o njemu, ovaj čovek će ostati zlatnim slovima upisan u istoriji Crne Gore. Ne mogu da se setim nekoga ko je toliko učinio za tu zemlju jo od Njegoa, ali najozbiljnije.

    Potpuno ispravno
    ..........
    ''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
    https://www.youtube.com/watch?v=tVuSKk_fs1o

  18. #343
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,319
    Thanked in
    2,021 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by minjo View Post
    evo ima i oduševljenih iz komšiluka

    Realno, ma šta mi mislili o njemu, ovaj čovek će ostati zlatnim slovima upisan u istoriji Crne Gore. Ne mogu da se setim nekoga ko je toliko učinio za tu zemlju još od Njegoša, ali najozbiljnije.
    Uveo višestranačje nakon pola veka komunizma, očuvao zemlju kao jedinu u kojoj se na teritoriji SFRJ nije ratovalo, očuvao miran suživot među narodima i građanski karakter države, hrabro se suprotstavio Miloševiću u vreme kada je bio najjači i "faktor mira i stabilnosti" u očima čak i zapada, pošteno primio sve izbeglice svih nacionalnosti - često zaboravljamo, među njima ogroman broj srpskih iz svih krajeva ex-YU, na čemu mu niko nije zahvalio pa ni te izbeglice koje listom sada glasaju protiv njega kao punopravni građani Crne Gore, školovani, lečeni i zaposleni o trošku Crnogoraca... Uveo je euro, dao ogroman doprinos rušenju Miloševića (DOS je stvoren u Miločeru pod njegovom dirigentskom palicom jer su lideri do tada bili razjedinjeni), izbegao i Koštuničine nacionalističke ujdurme, povratio nezavisnost koju je izgubio još kralj Nikola, dobio sve izbore na fer način (tako kaže OEBS a oni valjda znaju, a i opozicija uvek prihvati rezultate što može da znači samo jedno), modernizovao do tada zaostalu i zavisnu zemlju i doveo je do statusa kandidata za ulazak u NATO i EU, dve najprestižnije svetske organizacije. Prvi put još od srednjeg veka, Crna Gora je bogatija od Srbije.
    Bio sam nedavno u Podgorici nakon više godina i stvarno su u pravu ljudi - ne možeš da prepoznaš da je to onaj isti grad.
    Sigurno se u tom procesu i lično obogatio kao njegov ortak Berluskoni kod koga ide svako malo - kad god upalite RTCG na kablovskoj Milo je u Rimu ili sl, ali ionako ne verujem da Crna Gora ima para da ove zasluge adekvatno plati. Ljudima je nekako normalno da vide npr holivudske glumce da primaju desetine miliona za ono što je, čast retkim pravim glumcima, obično kreveljenje pred kamerama, ali dignu graju oko novca i privilegija ljudi koji upravljaju celim državama i omogućavaju narodu slobode i normalan život.
    Možda je dugo na vlasti, ali opet ne mnogo duže od npr Margaret Tačer. Koliko dugo je Kučan bio na vlasti u Sloveniji, ako računate i njegov komunistički period? Bilo kako bilo, dobar tim ne treba menjati, ali jedno je sigurno - i oni koji ga danas pljuvaju će za 5 godina nostalgično govoriti kako je Milovo vreme bilo zlatno pri ovome "danas". Takva je priroda naroda - mi smo u Srbiji ubijali svoje kraljeve, sad mislimo da se pod njima živelo bajno i pričaju se bajke o našim kraljevinama u kojima su deca zbog politike ubijana u podrumima a poslanici ubijani u skupštini, dok su legitimni monarsi kasapljeni sabljama i bacani sa balkona. Najveći deo Srbije koji je iz dna duše mrzeo Miloševića, danas bi ga proglasio za sveca. Titovo vreme nam je bilo crno da crnje ne može biti, pa je sada proradila nostalgija.
    Kad odeš, svima valjaš. C'est la vie.
    Ali, kada se stvari slegnu, opšta ocena istorije će o Milu biti krajnje pozitivna, u to ne treba ni sumnjati.
    (SpinozaBGD, 21. decembar 2010 06:03)
    Zanimljiv post.
    Slažem se s većinu navedenog, ali moram ispravit jedan netačan navod.
    Naime, u Crnoj Gori boravi 5.700 raseljenih iz BiH i Hrvatske i 11.000 raseljenih lica sa Kosova.
    Oni nemaju crnogorsko državljanstvo, nemaju pravo glasa pa prema tome nikako nisu mogli glasati protiv Mila.
    The more things change, the more they stay the same.

  19. #344
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Cetinje, ponekad Titograd
    Posts
    2,367
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Zanimljiv post.
    Slaem se s većinu navedenog, ali moram ispravit jedan netačan navod.
    Naime, u Crnoj Gori boravi 5.700 raseljenih iz BiH i Hrvatske i 11.000 raseljenih lica sa Kosova.
    Oni nemaju crnogorsko dravljanstvo, nemaju pravo glasa pa prema tome nikako nisu mogli glasati protiv Mila.
    Obrati panju na dio u kojem kae boravi, a ne boravilo i ivi. Danas je nekoliko desetina hiljada izbjeglica integrisano u CG sistem, putem dobijanja dravljanstva (HN, Tivat, Budva, Bar, PG, Berane, Nikić, DG), zapoljavanja (pogotovo u kolskom sistemu, lokalnim samoupravama, zdrastvenom sistemu) i obrazovanja (većina njih je pod istim uslovima studirala u CG, kao i studenti rođeni ovđe).

    CG je primila oko 30.000 izbjeglica iz BiH, 20.000 iz Croeje i 28.000 takozvanih IRL sa Kosova. Dio njih se vratio, ali je ogroman broj izabrao prije palme nego Pale, tako da danas čine % u stanovnitvu CG.

    Na te ljude je mislio izuzetno informisani posjetilac nekog od sajtova u SRB.
    Primjeri cojstva i junastva Crnogoraca i Arbanasa - Marko Miljanov Popovic...

  20. #345
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    E ovo sada sto cita g. Djukanovic je pravilno i odgovorno pripremljen tekst...

    Hvala Lepo

  21. #346
    Join Date
    May 2008
    Location
    Montenegro, NK - PG
    Posts
    10,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kako je krenuo izgleda da nece pominjat ostavku
    AJMO CRNA GORO !!!

  22. #347
    Join Date
    May 2008
    Location
    Montenegro, NK - PG
    Posts
    10,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nesto se mnogo znoiji xaxax
    AJMO CRNA GORO !!!

  23. #348
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    157
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    gleda danas svaki crnogorac u gospodara crnogorskog sa bojanoću i strahom ta će biti sa naom crnom gorom pod vladavinom nejakog igora, moe li crna gora opstati bez čvrste ruke gospodara crnogorskog? zapet je ko puka danas svaki crnogorac danas i zanavek na jedan mig velikoga vođe crnogorskoga ustaćemo ako treba sa pukom u ruci da branimo ovo malo zemlje dukljanske! večna je crna gora neka znadu svi koji čekaju povlačenje gospodara crnogorskog da bi opet krenuli svesrdno agitovanje protiv vaskolikog crnogorstva!
    ajde milo samo reci letećemo ka no meci!
    sveti đorđe i ilija i ostroki vasilija

  24. #349
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Zamolio bih, posto sam u papirima do gushe, otprilike da mi prepricate, sta nam je to rekao danas - zasto ide, sta mu to na'mpade, kako zamislja svoj dan posle ove kataklizme, kako zamislja dan prosjecnog Crnogorca u ovom trenutku, i je li bilo sjete u pogledu, onog dostojanstvenog stava ili ipak osmjeha vjecnog djecaka... I tako to
    Just to slip the skin...

  25. #350
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    Zamolio bih, posto sam u papirima do gushe, otprilike da mi prepricate, sta nam je to rekao danas - zasto ide, sta mu to na'mpade, kako zamislja svoj dan posle ove kataklizme, kako zamislja dan prosjecnog Crnogorca u ovom trenutku, i je li bilo sjete u pogledu, onog dostojanstvenog stava ili ipak osmjeha vjecnog djecaka... I tako to
    reka je da se moraš digitalizovati,ovo je godina IT

Page 14 of 17 FirstFirst ... 41011121314151617 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Istorija Crne Gore
    By zippy in forum Istorija
    Replies: 254
    Last Post: 17-12-23, 18:53
  2. Branko Vojicic: Trinaest godina od rata za mir
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 14
    Last Post: 29-05-10, 20:12
  3. Milo Djukanovic 'OTP'
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 29
    Last Post: 28-08-05, 22:51
  4. www.googlism.com
    By Berankrsh69 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 10
    Last Post: 22-04-04, 09:39
  5. Pravila cutanja...
    By Karma in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 9
    Last Post: 17-03-04, 07:33

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •