Page 8 of 12 FirstFirst ... 456789101112 LastLast
Results 176 to 200 of 289

Thread: Koja VERA...ili ti VJERA!

  1. #176
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    654
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Па ја не знам да ли их има:ево Ислам,Мухамед је примио вјеру без сведока а Христос је вјеру проповиједао пред масама и говорио:Ако не вјерујете Мени и Мојим ријечима,вјерујте Мојим дјелима.Ту постоји драстична разлика између Мухамеда и Христа.
    Свакако да је вјеродостојније оно што је радио Христос пред сведоцима енго Мухамед који је примио вјеру а био је сам.
    Ovo što se tiče Božjeg Poslanika Muhammeda, neka su na njega mir i blagoslov Božji (u daljem tekstu "sallallahu alejhi we sellem"), nije istina. Ne znam samo odakle ti izvor/hrabrost za takvu tvrdnju.

    Biografija Božjeg Poslanika, sallalahu alejhi we sellem
    Ne postoji osoba u istoriji čiji je život bolje dokumentovan.
    http://www.islamway.com/mohammad/
    Još neki sjajni video snimci:


    I ovaj je dosta dobar, govori uopšteno o Božjim poslanicima, neka je na sve Božji blagoslov i mir.


    Nakon što ga je Bog odabrao za poslanika, oko 7 godina je on, sallallahu alejhi we sellem, imao 40-tak sljedbenika, a vjera je propovijedana tajno, zbog opasnosti. Da podsjetim, Mekka je tada bila "regionalni centar" politeizma sa, kako kažu, preko 300 različitih božanstava/kipova.

    Naravno i u tom periodu su prvi muslimani, neka je Allah zadovoljan njima, pratili lik i djelo Božjeg poslanika, sallallahu alejhi we sellem, iz blizine. Jedini "tajni" period poslanstva su možda prvi dani objave, tj. Poslanikovi, sallallahu alejhi we sellem, odlasci i osamljivanje u pećini Hira.

    Trenutak kada se Islam počeo ispovijedati potpuno javno, na trgovima, je tijesno povezan sa prihvatanjem Islama od strane Omera, neka je Allah zadovoljan njime. Od tog trenutka pa do Poslanikove, sallallahu alejhi we sellem, smrti je prošlo oko 16 godina. Svo to vrijeme je i Kur'an objavljivan, postepeno. Podaci koje imamo govore da je govor prilikom oproštajnog hodočašća slušalo preko 120000 ljudi-muslimana.

    E sad ti uporedi ovo sa Isusovom, alejhisselam, misijom.

    Božji poslanici
    Uzvišeni Bog je slao poslanike tako da su oni bili *) plemićkog porijekla, tj. čiste loze i čiste životne istorije *) najljepših moralnih osobina *) najljepših tjelesnih osobina *) najveće inteligencije. Ovo je stoga što su poslanici bili učitelji ljudi. Neko ko bi im primjerom, i na najljepši način, pokazao šta znači biti Božji sluga. Džaba ti sve knjige ako nema nekog ko će ti praktično pokazati.

    Problem Jevreja generalno je njihovo nepriznavanje Isusove, alejhisselam, misije. Imali su oni i knjige, i učenjake, ali kada im je Bog poslao Isusa, alejhisselam, oni ga jednostavno nisu htjeli prihvatili, čime je manifestovano njihovo prikriveno nevjerovanje. "Tvrdiš da služiš kralju, a odbacuješ njegovog biranog ambasadora?"

    Slična situacija se desila i sa poslednjim Božjim Poslanikom, sallallahu alejhi we sellem. A on je i najbolji od svih poslanika, neka je na sve njih blagoslov i mir. Ko je slijep na svoju štetu je slijep.

    Vjerodostojnost
    Što se tiče vjerodostojnosti islamskih izvora, pa... nivo vjerodostojnosti je takav da o njemu ostale religije mogu samo da sanjaju.

    Kur'an (i tekst i zvuk, tj. recitacija) je u svakoj generaciji prenešen od tolikog broja pouzdanih ljudi da je praktično nemoguće da su se dogovorili da ga "koordinirano modifikuju". Ovakav nivo vjerodostojnosti se u Islamu naziva mutewatir. I dan danas su muslimani poznati po pamćenju Svete Knjige napamet, tako da samo u Egiptu ima nekoliko miliona hafiza (ako sam dobro čuo 7 miliona, od čega 70000 biranih) --- ljudi koji znaju čitav Kur'an napamet.

    Najvjerodostonija knjiga u Islamu, nakon Kur'ana, jeste zbirka vjerodostojnih predanja (hadisa) koju je sakupio Buhari, Allah mu se smilovao.

    Naravno, to je samo jedna od velikog broja zbirki predanja od kojih su neke vjerodostojne, neke manje vjerodostojne, neke nevjerodostojne, a postoje i zbirke potpuno izmišljenih predanja. Utvrđivanje vjerodostojnosti predanja, kako verbalnih tako i tekstualnih, je nauka u kojoj su muslimani glavni nosioci već 14 vjekova. Postoji jedan post u kome je navedeno jedno video predavanje koje govori o ovoj nauci.

    O kakvoj se nauci (i ljudima) radi dovoljno govori podatak da je Buhari znao oko 300000 predanja napamet, od čega 100000 vjerodostojnih. O toga je oko 7000 naveo u svojoj zbirci vjerodostojnih predanja.

    Ono u šta muslimani vjeruju
    Postoji i određeni broj predanja koja su mutewatir. Kur'an i ta predanja čine temelj islamskog vjerovanja, koje je sažeto u npr. Tahavijskoj akidi.

    Na žalost, nemuslimani (a i dosta muslimana) sa ovih prostora kupe svoje informacije iz "tercijarnih" izvora, tipa Socijologije za IV razred gimnazije i onda dobijaju potpuno pogrešnu sliku o Islamu i muslimanima. Konkretno, što se tiče crnog kamena i navodnog fetišizma muslimana u vezi sa njim, što insinuiraju neki ljudi mutnih umova, navešću samo izreku Omera, neka je Allah zadovoljan njime, koju je rekao prilikom obavljanja jednog od obreda islamskog hodočašća (hadždža):
    O ti crni kamene, ja te ljubim, a znam da si ti kamen, niti štetiš niti koristi možeš donijeti i da nisam vidio Poslanika kako te ljubi, nikad te ne bih poljubio.
    Slično je i sa Ka`bom. Ona je samo kolijevka i simbol čistog monoteizma, i centar prema kome se svi muslimani okreću u molitvi. A nekud se moraš okrenut. Mi se okrećemo tamo gdje nam je Bog naredio.
    Last edited by edin1; 07-10-09 at 16:11. Reason: broj hafiza u Egiptu je nekoliko miliona

  2. #177
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    To je obican meteorit. Nije jedini na svijet. A kako mozes o vjerodostojnosti da pricas pobogu pa vi vjerujete da ce vas posle smrti cekat 72 (?) djevice. Nema vecih gluposti od Hriscanstva i Islama.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  3. #178
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    1,030
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    To je obican meteorit. Nije jedini na svijet. A kako mozes o vjerodostojnosti da pricas pobogu pa vi vjerujete da ce vas posle smrti cekat 72 (?) djevice. Nema vecih gluposti od Hriscanstva i Islama.
    Ti vjeruješ da je svijet nastao slučajno...magijom...

  4. #179
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nabla View Post
    Ti vjeruješ da je svijet nastao slučajno...magijom...
    Kad nadjes post u kojem sam to rekao prosipaj pricu koliko oces. Ali ajde da kazemo da vjerujem u to cisto radi rasprave. U sta ti vjerujes? Da je svijet stvorilo bice koje je isto tako nastalo slucajno magijom.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  5. #180
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Beograd || Titograd
    Posts
    2,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hahahaha :lolblue: Magijom Jebote, ljudi stvarno nisu u stanju da shvate.
    .

  6. #181
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    759
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nabla View Post
    Ti vjeruješ da je svijet nastao slučajno...magijom...
    E pa upravo ti ako mislis da je "svijet" ??!! stvorio opet "neko" onda bas to ispada da je stvoreno ono "abrra kadabrra hokus pokus", eh.

  7. #182
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Znaci tebi se cijela prica svodi na to da su Apostoli dali zivot za Hriscanstvo i da je zato Hriscanstvo istinito? Ginuli su i Muslimani za Islam da li to znaci da je Islam prava religija?

    Po stoti put, Hriscanstvo ne bi ni postojalo da nije posle 200-300 godina proglaseno za zvanicnu religiju. A sigurno kad proglase novu religiju nece trazit argumente protiv religije i prihvatice samo ono sto im odgovara. Shvatas li ti da ne postoji apsolutno ni jedan jedini PRAVI DOKAZ da je Hriscanstvo istina? Sve se svodi na price i svjedocanstva ljudi ciji kredibilitet je nemoguce provjerit jer je samo Hriscanstvo kao religija nastalo oko 3 vijeka posle njihove smrti. To je i vise nego dosta da se Hriscanstvo izmjeni, da se napisu svjedocanstva i stvore lazni dokazi u koje ti toliko vjerujes. Ja bih stvarno bio srecan kad bi ti i ostali Hriscani malo bolje razmislili i vidjeli da je Hriscanstvo jedna obicna najobicnija glupost.

    Postoji i postojalo je toliko religija kroz ljudsku istoriju i sve su na kraju izumrle i postale dio mitologije izgubljene civilizacije. I sad ih niko ne shvata ozbiljno. A i ti narodi su bili ubijedjeni da je njihova religija prava religija. Koji ti argument imas da pobijes Egipatko ili Grcko vjerovanje, ili cak Islam i Hinduizam i da kazes da je bas Hriscanstvo istinito? Ti sigurno mislis da su njihova vjerovanja gluposti. Slagao bi ako bi mi rekao da ne mislis. E ateisti su malo pametniji pa su dosli do zakljucka da su sve religije ciste gluposti. Na hiljade i hiljade religija i nijedna nije uspjela da dokaze da je istinita. I tebi to nista ne govori...zalosno
    E lijepo li si naucio... ili su ti mozak isprali da mislish da si naucio. Misko Djukic mi jednom rekao da se bojim covjeka koji je samo jednu knjigu procitao, I ja sam mu rekao boj se misko od onih koje je televizija poducila. To su slijepci i samo i ubice koji ni svoj nos nemogu potrefiti, a moglibi ponijeti sa sobom josh koga u mrak.

    O covjece kako nevidish!A jel moguce da su mocni toliko da oci zatvaraju!? A izgledaju tako glupi! Da ne vjerujem u Boga pomislio bih da su u mogucnosti ucinjeti tako nesto bez njegove dozvole. Da neznam ljudsku lijenost i lakomislenost vjerovao bih sigurno.

    Ti znash sto je Religija? Ti znash zasto je sto bilo? A ti ni neznash sto bi sa tvojim zivotom. I ti sad pricash kako je nesto postalo zbog ovoga il onoga.

    A zbog cega ti postojih? Ja mislim da je to tvoje pitanje koje ce ti naci tvoju religiju. Ne sakatu niti lazavu no onu NAJISTINITIJU! Onu za koju cesh glavu svoju poloziti.

    Nema hiljade religija samo je jedna. I ona je istinita. A ti ako ocesh da ti drugi daju njihovu da bude tvoja... i ti bi je zvao istinom, no necesh. A kad necesh onda je laz i obmana.

    Budi malo mudar pa pogledaj sve te ljude oko sebe sto sebe nazivaju i ovima i onima. Vidji kako im se religija savija oko onoga sto bi oni zeljeli... Pa onda pogledaj sebe i svoja ubjedjenja. Kako si ih savio oko svog gospodara - zelje.

    Bolje ti je da ti gospodar bude Bog koji te je napravio, od tvoje zelje koju si sam napravio. Bolje je bit rob Gospodara nego li rob Roba. Gospodar te moze i osloboditi jer je sam slobodan, a rob nikad!

    Zaista su rijetki oni koji ce "istinu rec pa makar ih i kostalo zivota". E takav je bio Isus. I od njega mozesh nauciti jer je on imao djela i svjedoka.

    A ti ucish od sarlatana... Zasto? Jesi mozda i ti sarlatan?


    A Boga ima i ti si dokaz njegovoga postojanja.
    No se tebi ne trazi... strah te sto mozesh naci... da ne izgubish sto... E bojim se da cesh prije izgubiti ne trazeci. A kad izgubish sebe sve ti to sto mislish da imash ne vrijedi nista.

    No ko zna pusti mozda je i bolje da ostanesh takav kakav si kad si tako podvodljiv. Makar se ne dofacash sustine i manje stete cinish. A opet moze bit da ti se desi nesto pa upoznash i sebe i Boga na vakat.

    A ko to zna... Zato ko i svakom drugom covjeku je odredjena sudbina od postanka svega. Tvoja tebi a drugima njihova. Ti i tvoj izbor su predodredjeni. A ljudima se zivot samo kroz okolnosti mijenja... Visoki padaju.. a Mali se uzdizu... iako neki vele nije tako, Ja znam da jes.

    Pozdrav.

  8. #183
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Beograd || Titograd
    Posts
    2,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    .

  9. #184
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BooQy View Post
    Zivio govornik!

  10. #185
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Beograd || Titograd
    Posts
    2,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ahahahaha, kako je ovo dobro


    A ni ovaj nije loš:
    http://www.demotivatorblog.com/2008/...y-demotivator/
    .

  11. #186
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BooQy View Post
    Ahahahaha, kako je ovo dobro


    A ni ovaj nije loš:
    http://www.demotivatorblog.com/2008/...y-demotivator/
    Naljutice ti se ovi Hriscani, ali ja razumijem sto je tebi tvoja vjera.. to su stari nazivali " pasju vjeru vjerova"...
    Nadam se da ce snaci dovoljno vjere za tebe... a jes da si izazov.
    Last edited by Ego_and_his_own; 10-10-09 at 12:33.

  12. #187
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kako su divni ovi poluproročki govori iz kesice.Pure delight.
    Last edited by Čika Džo; 10-10-09 at 12:29.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  13. #188
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    Kako su divni ovi poluproročki govori iz kesice.Pure delight.
    Zahvaljujem! Neznam jel tebi zivot kesica... ali svejedno... Drago mi je da si se osjetio prosvijetljenim, ali nije tebi bilo upuceno. No sve je ovo fino " ja tebi serdare ti meni vojvodo" al ipak to nije tema te bi trebalo izbrisat.
    Last edited by Ego_and_his_own; 10-10-09 at 12:45.

  14. #189
    renaissance Guest

    Default

    Ego is back...
    Willkommen!

  15. #190
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Fina ti je sva ta prica ali su to gluposti. Religija, cuda i bozanska bica. Jednostavno ne nasjedam na to. I nije me niko naucio tako da razmisljam jednostavno nikad u zivotu nisam stvarno vjerovao u boga.
    Meni je smijesno kako ljudi mogu toliko da budu sigurni da postoji nesto o cemu su culi samo iz price drugih ljudi. Ti najvjerovatnije vjerujes da je citat iz tvog potpisa istinit. A ja te pitam kako je neko dosao do tog "saznanja."
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  16. #191
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Fina ti je sva ta prica ali su to gluposti. Religija, cuda i bozanska bica. Jednostavno ne nasjedam na to. I nije me niko naucio tako da razmisljam jednostavno nikad u zivotu nisam stvarno vjerovao u boga.
    Meni je smijesno kako ljudi mogu toliko da budu sigurni da postoji nesto o cemu su culi samo iz price drugih ljudi. Ti najvjerovatnije vjerujes da je citat iz tvog potpisa istinit. A ja te pitam kako je neko dosao do tog "saznanja."
    Ti si prvi iznio milion stvari koje si cuo od drugih ljudi (da je nastalo 300 godina posle itd itd da ne nabrajam plastican primjer)... pa nisi sam sebi smijesan.

    Ljudska osobina je da vjeruje, ali po sopstvrnom izboru.

    Ja ti govorim iz druge perspektive. Ja znam, i ne spadam u onu drugu grupu za koje je isus rekao " Eto ti vidje pa vjerova, ja vam kazem Blago Onome koji ne vidje a povjerova".

    Odje nije smijesno sto neko vjeruje u nesto, vec zasto vjeruje. A tvoja je odgovornost zasto.

    Ja ti ne kazem da slijepo vjerujesh icemu, vec da se potrudish i potrazish sam. A i sam vidish koliko ih je "laznih". Ali ako si pronicljiv mozesh ih razluciti lako:

    Po djelima.

    Ne vjeruj onima kojima su puna usta vjere, a nemaju djela no cak naprotiv.

    Ali odbaciti svoju sustinu zarad besmisla... Meni je to zao... Znaj da ima Boga i izmedju tebe i njega nema posrednika niti je iko na ovi svijet veci od tebe pred Bogom.

    Sva ljudska istorija i svi spisi ukazuju da je jedan Bog i jedna vjera. Uci od onih koji imaju djela i koji su postovani medju znalcima materije a ne od sarlatana.

    Na zalost u CG je malo takvih i oni nisu izabrani da budu vidljivi vec su sutnuti u stranu, ali imash Internet pa pogledaj od Budizma, hinduizma, Judaizma, Hriscanstva i Islama i pogledaj diskusije medju ucenjacima. Svi se oni slazu da su ove knjige u fundamentalnosti iste iako su sa razlicitih prostora i vremena. Cak i ono sto nazivaju "mogobozackim religijama" (Egipat, Grcka,... pa i slovenska) istrazivaci se slazu da je monoteizam baza i da je sasvim moguce da danasnje intepretacije su blago receno "proizvod" nerazumijevanja. Namjerno ili nenamjerno to sam treba da zakljucish kad procitash sva gledista i cinjenice.
    Last edited by Ego_and_his_own; 10-10-09 at 13:26.

  17. #192
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ReNaIsSaNcE View Post
    Ego is back...
    Willkommen!
    Zahvaljujem

  18. #193
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Ti najvjerovatnije vjerujes da je citat iz tvog potpisa istinit. A ja te pitam kako je neko dosao do tog "saznanja."

    Zato sto je vidio i zato je posvjedocio. I nije prvi niti poslednji Jovan vidio i posvjedocio.

    Pogledaj od Veda, Tore pa do Kurana. Nije li ti to malo cudno da se sa kraja na kraj svijeta ista prica ponavlja i ista svjedocanstva kroz desetine hiljada godina razlike.
    Last edited by Ego_and_his_own; 10-10-09 at 13:33.

  19. #194
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Fina ti je sva ta prica ali su to gluposti. Religija, cuda i bozanska bica. Jednostavno ne nasjedam na to.

    Nije pitanje meni na sta ne nasjedash vec na sta si nasjeo. To je vec nesto sto sam trebash da shvatish i da uvidish da put kojim vecina ide nije uvijek najbolji put za tebe.

    Pozdrav!
    Last edited by Ego_and_his_own; 10-10-09 at 13:48.

  20. #195
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Beograd || Titograd
    Posts
    2,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Govori iz kesice, Dzo je ovo odlično nazvao.
    .

  21. #196
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Zato sto je vidio i zato je posvjedocio. I nije prvi niti poslednji Jovan vidio i posvjedocio.

    Pogledaj od Veda, Tore pa do Kurana. Nije li ti to malo cudno da se sa kraja na kraj svijeta ista prica ponavlja i ista svjedocanstva kroz desetine hiljada godina razlike.
    Sta je vidio? Cemu je svjedocio? Nije nimalo cudno sto se ista prica ponavlja. Ne bas ista, osnove su iste ali je svako izmislio neku svoju verziju. Proroci su drevni politicari a njihova pripovjedanja politicke propagande. Ovdje vise od godinu dana trazim jedan jedini pravi dokaz da bog postoji i nikako da ga dobijem. Razlozi su jasni. Ti mozes da nastavis da se pravis pametan sa tvojim nebuloznim postovima ali ja znam da ce vecina mladih u 21-om vijeku kad tad shvatiti da boga nema. Ihtus je bar trudi da svoje teroje potkrijepi necim. Ti slijepo vjerujes a takvi su najgori.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  22. #197
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    1,030
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Kad nadjes post u kojem sam to rekao prosipaj pricu koliko oces. Ali ajde da kazemo da vjerujem u to cisto radi rasprave. U sta ti vjerujes? Da je svijet stvorilo bice koje je isto tako nastalo slucajno magijom.
    Dragi moj, milion puta si mi odgovorio nešto što veze nije imalo s mojim pitanjem. Malo provrti unazad teme. Ali dobro, nadam se da ćeš, nakon što si okusio to na svojoj koži malo drugačije razmišljati.
    Ja vjerujem da sam nastao od nečega, a ne od ničega.

  23. #198
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Beograd || Titograd
    Posts
    2,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vjeruješ, da. Ja znam kako sam nastao Učio sam iz biologije. U školi.
    .

  24. #199
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BooQy View Post
    Vjeruješ, da. Ja znam kako sam nastao Učio sam iz biologije. U školi.
    Nisi ni ti 'naucio' vec vjerujes onome sto su ti rekli.
    Drugo je kad imas znanje o necemu, kad naucis neku vjestinu, struku itd.

  25. #200
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nabla View Post
    Dragi moj, milion puta si mi odgovorio nešto što veze nije imalo s mojim pitanjem. Malo provrti unazad teme. Ali dobro, nadam se da ćeš, nakon što si okusio to na svojoj koži malo drugačije razmišljati.
    Ja vjerujem da sam nastao od nečega, a ne od ničega.
    Aha, pa od cega si to nastao ako je bog jednog dana jednostavno stvorio covjeka? Shvatas li ti da to u sta ti vjerujes je ono za sta si mene optuzio? Magija! Ne vjerujes da je svijet slucajno nastao ali jerujes da ga je bog koji nije nastao nego je uvijek postojao stvorio iz niceg. E pa ja vjerujem da je univerzum uvijek postojao.

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Nisi ni ti 'naucio' vec vjerujes onome sto su ti rekli.
    Drugo je kad imas znanje o necemu, kad naucis neku vjestinu, struku itd.
    To sto su nas u skoli ucili se bar zasniva na naucnim cinjenicama. Religija se zasniva na slijepom vjerovanju u spise i price stare vise hiljada godina. Za vecinu se ne zna ni ko ih je napisao a ljudi i dalje vjeruju.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

Page 8 of 12 FirstFirst ... 456789101112 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •