Page 11 of 12 FirstFirst ... 789101112 LastLast
Results 251 to 275 of 289

Thread: Koja VERA...ili ti VJERA!

  1. #251
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    Da li je tvoja vjera ona distinktivna karakteristika koja odvaja mene od tebe kao živog bića?I da li interpretacija naših životnih iskustava nužno završava u vjeri?
    Izbori Dzo koje pravimo u zivotu nas razlikuju... Vjera je polazna tacka i determinacija nasih izbora. To su suprotnosti koje su nespojive kao sto su Istina i Laz, Mudrost i Glupost, Znanje i Neznanje...

    Naravno da ne, ljudi umiru i kao nevjernici.

    Vi zanemarujete cinjenicu sopstvenog neznanja kao tacku moguceg... razlog tome je jednostavan. Priroda je covjeka da kad podje iza vrata nepoznate prostorije da ocekuje nesto sto nije znao, ali takvo ponasanje nemozesh naci kod nevjernika. Zato sto njihova percepcija nije na bazi dokaza i cinjenica vec na bazi zelje i izbora.

    A dokazi su vrlo jasni... od pocetka ljudske civilizacije postoje svjedocanstva o odnosu Boga i covjeka. Ta svjedocanstva su ostala u obliku spisa koja kao djela sadrze primarno postulate vrijednosti ili sto Kuran kaze "Knjiga koja radvaja Istinu od Neistine".
    1. Te knjige su nastajale u raznim periodima i lokacijama civilizacija koje cak i nisu imale kontakta jedna sa drugim.
    2. Te knjige sadrze prorocanstva koja su pretkazivala dogadjaje hiljade godina unaprijed.
    3. Te knjige su svjedocanstvo ljudske Istorije.
    4. Te knjige su prenesene preko proroka i izaslanika. Ti ljudi su ocigledno imali veliki uticaj na okolinu, i ako zelimo biti objektivni njihov uticaj sa danasnje perspektive je nevjerovatan. Milijarde ljudi proucava i daje kredibilitet tim spisima.

    Tu je objektivnost od primarnog znacaja.

    Postojanje Boga je toliko ocigledno kao i njegov uticaj da samo slijepci to nemogu vidjeti. Vi ste nevjernici dokaz i primjer.

    Vi ni ne znate sto sebi radite. Da znate nebiste sigurno.
    Last edited by Ego_and_his_own; 12-10-09 at 00:20.

  2. #252
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    A ti to radi nas... pa sto ni ne dash ti dokaz da Bog nepostoji? Kad velish da ga imash?

    Ali ga nemash...
    Imas li ti dokaz da orkovi i trollovi ne postoje? Ili pak Deda mraz?
    Dokazi ti meni da oni ne postoje molim te.
    rm -rf /

  3. #253
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    1,030
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nema dokaza. Možda i postoje.

  4. #254
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,569
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    A ti to radi nas... pa sto ni ne dash ti dokaz da Bog nepostoji? Kad velish da ga imash?

    Ali ga nemash...
    Dokazi su svuda oko tebe ali ti odbijas da ih vidis. A kako objasnjavas to sto je nauka pobila vecinu religijskih tvrdnji? Znamo da svijet nije nastao za 6 dana. Znamo da Noe nije naprvavio barku u koju je smjestio sve zivotinje. Znamo da Mojsije nije razdvojio more. Znamo da 10 zapovjesti nisu perfektne po cemu se odma vidi da ih je covjek stvorio a ne bog. I jos mnogo mnogo toga. Da ne ulazimo u Teoriju Evolucije.
    Mozda jos ne znamo kako je zivot nastao ali je glupo rec da je bog sve stvorio kad to ne znas. Nauka se trudi da sazna vi vjernici ste najvece neznalice. Vi bez ikakvog dokaza i istrazivanja kazete da je bog sve stvorio. A niti znate da bog postoji, niti znate dje je niti znate kako je sve stvorio, niti ste ga ikad vidjeli i pricali sa njim. Tako da sve sto kazete da je bog uradio se zasniva na rekla-kazala. Sve je to izmislio covjek. Ama bas nijedna religijska tvrnja nema osnova. I reci mi onda, ZASTO ti vjerujes?
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  5. #255
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nabla View Post
    Nema dokaza. Možda i postoje.
    Ja izmislim sad neko natprirodno bice i kazem ti za njega a ne kazem ti da sam ga izmislio da li ces povjerovati da to bice postoji? Da li moja tvrdnja da to bice postoji moze da se odrzi na osnovu toga sto ti ja kazem da mi ne mozes reci da ne postoji jer nemas dokaza za to?

  6. #256
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Postojanje Boga je toliko ocigledno kao i njegov uticaj da samo slijepci to nemogu vidjeti. Vi ste nevjernici dokaz i primjer.

    Vi ni ne znate sto sebi radite. Da znate nebiste sigurno.
    Oh my God...

  7. #257
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    1,030
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ja izmislim sad neko natprirodno bice i kazem ti za njega a ne kazem ti da sam ga izmislio da li ces povjerovati da to bice postoji? Da li moja tvrdnja da to bice postoji moze da se odrzi na osnovu toga sto ti ja kazem da mi ne mozes reci da ne postoji jer nemas dokaza za to?
    Može. Da bih dokazao da to ne postoji, morao bih da istražim cio kosmos.

  8. #258
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Dokazi su svuda oko tebe ali ti odbijas da ih vidis. A kako objasnjavas to sto je nauka pobila vecinu religijskih tvrdnji? Znamo da svijet nije nastao za 6 dana. Znamo da Noe nije naprvavio barku u koju je smjestio sve zivotinje. Znamo da Mojsije nije razdvojio more. Znamo da 10 zapovjesti nisu perfektne po cemu se odma vidi da ih je covjek stvorio a ne bog. I jos mnogo mnogo toga. Da ne ulazimo u Teoriju Evolucije.
    Mozda jos ne znamo kako je zivot nastao ali je glupo rec da je bog sve stvorio kad to ne znas. Nauka se trudi da sazna vi vjernici ste najvece neznalice. Vi bez ikakvog dokaza i istrazivanja kazete da je bog sve stvorio. A niti znate da bog postoji, niti znate dje je niti znate kako je sve stvorio, niti ste ga ikad vidjeli i pricali sa njim. Tako da sve sto kazete da je bog uradio se zasniva na rekla-kazala. Sve je to izmislio covjek. Ama bas nijedna religijska tvrnja nema osnova. I reci mi onda, ZASTO ti vjerujes?

    Koja nauka? Evo sto vam je neznanje.
    Ali makar znash sto je glupo... Bitno je da su te naucili da si ti od Majmuna nasta.A To tije pametno. A dokaz ti je TEORIJA Evolucije?


    Postoje dvije vrste nevjernika. Jedni su takvi iz inata, a drugi su fabrikovani. Brain washed and ready for usage right out of factory.

    Ti znash da ga nismo vidjeli, ti znash da niko nije pricao sa njim i ti znash da je to sve rekla kazla i sve je to izmislio covjek... a teoriju Evolucije nije izmislio Majmun tj negov nasledinik...

    ... a ne znash ti nista.

    Dobro je Kuran proreka:

    Budite Majmuni prezreni.

    Sto Bog Prezire to ti hocesh da budesh. Pa budi.

    Pogledaj koliko naucnika i istrazivaca radi na istrazivanje evo desetinama hiljada godina. Nema naucnika koji je nesto znacajno doprinio nauci a da nije vjerovao u Boga... i ti kazesh vjernici su neznalice.


    1. Nicholas Copernicus (1473-1543)
    2. Sir Francis Bacon (1561-1627)
    3. Johannes Kepler (1571-1630)
    4. Galileo Galilei (1564-1642)
    5. Rene Descartes (1596-1650)
    6. Isaac Newton (1642-1727)
    7. Robert Boyle (1791-1867)
    8. Michael Faraday (1791-1867)
    9. Gregor Mendel (1822-1884)
    10. William Thomson Kelvin (1824-1907)
    11. Max Planck (1858-1947)
    12. Albert Einstein (1879-1955)


    50 nobelovaca koji su vjernici kao i ostali izmedju ostalih i Darwin:

    http://www.adherents.com/people/100_Nobel.html

    Ti pojma nemash sto pricash. A jedan klik od tebe na google sve informacije. Toliko je daleko saznanje od tebe. Samo TREBA TRAZIT! A muke...
    Last edited by Ego_and_his_own; 12-10-09 at 01:25.

  9. #259
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    pa kako za koga, za mene je i gravitacija na neki nacin cudnovata

    Quote Originally Posted by Nabla View Post
    Prelako koristiš pojmove "dobro" i "loše". Ono što je tebi dobro, nekome je loše. Uvijek je tako bilo. Ne možeš ni da udahneš a da ne ukradeš dah nekom drugom.
    Ostala priča ti je na mjestu. Normalno je da čovjek treba da istražuje svoj potencijal i da ga uvećava. Ali što se rješavanja problema tiče, to je najlakše raditi ako znaš početne uslove, prošlost problema. Ako hoćeš da nađeš najbolje rješenje, moraš da ideš do samog nastanka problema. To je meni dovoljno dobro objašnjeno u Adamovom prvobitnom grijehu. Od tada počinje samo degradiranje čovjeka, i došli smo do ovoga gdje smo sad. A valjda se slažemo da ovo i nije neki raj.
    Dakle, da bi riješio bilo koji problem na najbolji način, uvijek bi morao da se vratiš do te prve Adamove greške, da je analiziraš, i tražiš neki bolji put od njegovog.
    Nisam koristio pojmove 'dobro' i 'loše' vezano za bilo koju realnu situaciju,već za ovu partiju o iluziji koju sam izgovorio.Ne smatram da treba oduzimati taj posljednji gram mistike od iluzija koje imamo.
    E sad,ovo za Adama,nisam siguran.Pretpostavimo da je Adam začeo praroditeljski grijeh i da se on od Adama (hipotetičkog) prenosi sa čovjeka na čovjeka,koljena na koljeno.Onda bi taj grijeh morao da se eksponencijalno uvećava sa svakom sljedećom generacijom,odnosno da raste zajedno sa populacijom i razvojem čovjeka.Samim tim,čovjek bi danas trebao da bude na najnižoj od svih mogućih tačaka kroz koje je prošao u istoriji.
    Čovjek je odavno pobjegao od svakog ideala svrsishodnosti,i,mada se slažem sa tobom da ovo nije raj,raja u zadnjih par desetina stoljeća,da ne idem više unazad,nije ni bilo.I duboko sam ubijeđen da ovo nije najniža tačka na kojoj je čovjek bio,kroz svoju istoriju.A ako bismo pratili razvoj praroditeljskog grijeha,trebala bi biti.
    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    I namjerno sam je napisao da pokazem koliko ste maliciozni, i sa kakvom percepciojom posmatrate oko sebe.
    Sva sreća pa imamo tvoju nemalicioznu milost da se baškarimo u njoj.
    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Izbori Dzo koje pravimo u zivotu nas razlikuju... Vjera je polazna tacka i determinacija nasih izbora. To su suprotnosti koje su nespojive kao sto su Istina i Laz, Mudrost i Glupost, Znanje i Neznanje...
    Naših?Mojih ili tvojih.
    Pazi malo što govoriš,nekonzistentan si.
    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Naravno da ne, ljudi umiru i kao nevjernici.
    'Nevjernici',dakle,nisu ljudi?
    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Vi zanemarujete cinjenicu sopstvenog neznanja kao tacku moguceg... razlog tome je jednostavan. Priroda je covjeka da kad podje iza vrata nepoznate prostorije da ocekuje nesto sto nije znao, ali takvo ponasanje nemozesh naci kod nevjernika. Zato sto njihova percepcija nije na bazi dokaza i cinjenica vec na bazi zelje i izbora.
    Ej,Ego,prelaziš granicu dobrog ukusa.Stvarno.
    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    A dokazi su vrlo jasni... od pocetka ljudske civilizacije postoje svjedocanstva o odnosu Boga i covjeka. Ta svjedocanstva su ostala u obliku spisa koja kao djela sadrze primarno postulate vrijednosti ili sto Kuran kaze "Knjiga koja radvaja Istinu od Neistine".
    1. Te knjige su nastajale u raznim periodima i lokacijama civilizacija koje cak i nisu imale kontakta jedna sa drugim.
    2. Te knjige sadrze prorocanstva koja su pretkazivala dogadjaje hiljade godina unaprijed.
    3. Te knjige su svjedocanstvo ljudske Istorije.
    4. Te knjige su prenesene preko proroka i izaslanika. Ti ljudi su ocigledno imali veliki uticaj na okolinu, i ako zelimo biti objektivni njihov uticaj sa danasnje perspektive je nevjerovatan. Milijarde ljudi proucava i daje kredibilitet tim spisima.
    1.Koje knjige?Biblija,Koran,Talmud?
    2.Navedi tri događaja koja su predviđena,a koja se mogu interpretirati samo i jedino kao tačna proročanstva,i navode se u kulturama koje nisu bile u kontaktu jedna sa drugom.
    4.I mi imamo veliki uticaj na okolinu.Naročito na ozonski omotač.
    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Postojanje Boga je toliko ocigledno kao i njegov uticaj da samo slijepci to nemogu vidjeti. Vi ste nevjernici dokaz i primjer.
    Ego,kakva divna melodrama.Ti si stvarno veliki učitelj.Jedan divan i blistav pojedinac.Po onoj starocrnogorskoj : 'Kome je Bog - otac,lako mu je bit' svetac.'
    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Vi ni ne znate sto sebi radite. Da znate nebiste sigurno.
    Mora da je strašno biti toliko preplašen.I toliko izolovan.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  10. #260
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    1,030
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A ja sam duboko ubijeđen da ovo upravo jeste najniža tačka koju je čovječanstvo dotaklo u zadnjih 3-4 hiljade godina.

  11. #261
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Nema potrebe Dzo da se ljutish. Ovo su zakljusci sa moje perspektive i nisam jedini koji ih dijeli. Ja znam da ti imash sve najljepse misli o vjernicima... Ali svrbi nesto.

    A to sto svrbi je razlika izmedju nas. Nepremostivost. Onda kad shvatish to razumjecesh i nacin kako da se odredish prema tome. Dotad pokusaj da se suzdrzish i moza koncentrisesh da cinjenice i raspravu umjesto nepotrebnih komentara.

    A taman si fino poceo.
    Mora da je strašno biti toliko preplašen.I toliko izolovan.
    Jes bash sam izlovan odje u Orange County i usamljen medju 3 miliona ljudi i preplasen na ovo prelijepo vrijeme i prelijepi okean... stahota da te ufati.

  12. #262
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nabla View Post
    A ja sam duboko ubijeđen da ovo upravo jeste najniža tačka koju je čovječanstvo dotaklo u zadnjih 3-4 hiljade godina.
    Nije josh... ide se ka tome.

  13. #263
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nabla View Post
    A ja sam duboko ubijeđen da ovo upravo jeste najniža tačka koju je čovječanstvo dotaklo u zadnjih 3-4 hiljade godina.
    Ne mora da znači.Zaboravljaš važne fragmente istorije,na koje ne možemo i ne smijemo biti ponosni.Zaboravljaš da smo do prije 100 godina mogli legalno da posjedujemo drugo ljudsko biće,da ga ubijamo i silujemo i koristimo kao alat.
    Neki i sad to mogu,ali u ilegali.Ali polako.Daj nam još desetak hiljada godina i bićemo ok,samo da shvatimo u kom pravcu treba krenuti.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  14. #264
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Beograd || Titograd
    Posts
    2,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    za mene je i gravitacija na neki nacin cudnovata
    Imas li ti dokaz da orkovi i trollovi ne postoje? Ili pak Deda mraz?
    Dokazi ti meni da oni ne postoje molim te.
    Nema dokaza. Možda i postoje
    Postojanje Boga je toliko ocigledno kao i njegov uticaj da samo slijepci to nemogu vidjeti.
    A ja sam duboko ubijeđen da ovo upravo jeste najniža tačka koju je čovječanstvo dotaklo u zadnjih 3-4 hiljade godina.
    .

  15. #265
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    1,030
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    Ne mora da znači.Zaboravljaš važne fragmente istorije,na koje ne možemo i ne smijemo biti ponosni.Zaboravljaš da smo do prije 100 godina mogli legalno da posjedujemo drugo ljudsko biće,da ga ubijamo i silujemo i koristimo kao alat.
    Neki i sad to mogu,ali u ilegali.Ali polako.Daj nam još desetak hiljada godina i bićemo ok,samo da shvatimo u kom pravcu treba krenuti.
    A ti zaboravljaš da jednim pritiskom na dugme danas može da nestane par miliona ljudi. Da svakodnevno mutiramo od radijacije, genetski modifikovane hrane...

  16. #266
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Nema potrebe Dzo da se ljutish. Ovo su zakljusci sa moje perspektive i nisam jedini koji ih dijeli. Ja znam da ti imash sve najljepse misli o vjernicima... Ali svrbi nesto.
    Nemam najljepše misli o vjernicima.Možda bih ih imao da vas je više kao ihtus ili Nabla,ali ovako...Ne.
    P.S.Drago mi je da imaš istomišljenika.
    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    A to sto svrbi je razlika izmedju nas. Nepremostivost. Onda kad shvatish to razumjecesh i nacin kako da se odredish prema tome. Dotad pokusaj da se suzdrzish i moza koncentrisesh da cinjenice i raspravu umjesto nepotrebnih komentara.
    O,hvala,veliki i mudri proroče sa obale Pacifika.Ti koji si se savršeno fokusirao na činjenice i raspravu.Ti čija mudrost prevazilazi naše skučene horizonte.Nadam se da ću uspjeti da se izborim sa svrabom i da izrastem u stvorenje nalik tebi,čisto od svake sujete i od svih niskih strasti.
    Uživaj u Kaliforniji,svako dobro.
    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Jes bash sam izlovan odje u Orange County i usamljen medju 3 miliona ljudi i preplasen na ovo prelijepo vrijeme i prelijepi okean... stahota da te ufati.
    Neka si nam pomenuo da si u Orange County.To je jedna od onih činjenica koje doprinose raspravi,jel' de?Ili bi trebalo da bude nešto što nas zanima?
    A na okeanu ne zavidim.Okean budi beznađe i gura u ludilo.Čitali Melvila?

    Zbogom.
    Last edited by Čika Džo; 12-10-09 at 01:48.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  17. #267
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nabla View Post
    A ti zaboravljaš da jednim pritiskom na dugme danas može da nestane par miliona ljudi. Da svakodnevno mutiramo od radijacije, genetski modifikovane hrane...
    Da,jednim pritiskom na dugme može da nestane,ne znači i da hoće.Sa druge strane,uz pomoć teorijskog rada istog tog naučnika,danas znamo više o svijetu oko nas.
    A stotine i desetine hiljada ljudi su i prije nestajale.Sjećamo se različitih pokolja u različitim periodima istorije?Dugotrajnih ratova?Masovnih žrtvovanja?
    Mutacije su radikalne promjene u genetskom zapisu pojedinca - genotipu i nastaju inbreedingom lakše nego drugim uticajima.Takođe ne moraju biti negativne.Trebao bi biti izložen dugom i trajnom radioaktivnom uticaju da bi mutirao kardinalno kao što može tvoj potomak ako se spariš sa bliskom rođakom i preneseš mu osjetljivu genetsku informaciju.
    Da,i to smo zabranili u zadnje vrijeme,a u početku smo i to radili.
    Poenta je,ima argumenata i za jedno i za drugo,ali mislim da idemo u pravom smjeru.Ili ćemo se bar ubrzo okrenuti na pravu stranu. (Mi,ne ja i ti,nego sapiensi.)
    Last edited by Čika Džo; 12-10-09 at 02:26.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  18. #268
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Nemam najljepše misli o vjernicima.
    A znam ja Cika Dzo da nemash... kako cesh imat.

    Razumijem i tvoju potrebu da mi prepishesh atribute koji ce ti omoguciti da ignorishesh cinjenicu da je sve ovo zbog tvojeg nedostatka argumentacije.

    Dzo, necesh se naljutiti da ti uzvratim zbogom?

    A spomenuo sam ti Orange County da ti opisem strahote koje dozivljam svaki dan i koliko sam potisten... jer ocigledno znash kroz sta prolazim i ko sam i kakav sam... ja samo da te podrzim sa cinjenicama.

    A ja znam kroz sta se prolazi u CG... ali nece josh dugo. Ta ljepota zivljenja i sloboda ljudi ce nestati... dolazi neko novo vrijeme naopako... dje ce ljudi vjerovat ka prije i dje dje ce pravi ljudi bit na prava mjesta i dje ce bit sto rece njegos:

    Iznici ce cvijece za to daleko pokoljenje... pa evo ga dolazi to pokoljenje.

  19. #269
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BooQy View Post
    Ovaj lollercoaster kao etapa Tour de France-a
    Deserve's got nothing to do with it.

  20. #270
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    1,030
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    Da,jednim pritiskom na dugme može da nestane,ne znači i da hoće.Sa druge strane,uz pomoć teorijskog rada istog tog naučnika,danas znamo više o svijetu oko nas.
    Ja ne mogu da vjerujem nekim tamo Amerikancima da će biti dobri i fini i da nas neće gađati atomskim bombama kad im se prohtije.

  21. #271
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nabla View Post
    Ja ne mogu da vjerujem nekim tamo Amerikancima da će biti dobri i fini i da nas neće gađati atomskim bombama kad im se prohtije.
    Naravno da ne možeš.Atomske bombe su mogućnost već tačno 64 godine,i još ne isijavamo zelenom bojom.
    To je samo opcija koja ne mora da se obistini.Kao i još mnogo toga.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  22. #272
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    1,030
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    64 godine u odnosu na hiljade godina ljudske civilizacije? Samo polako, vidjećemo...

  23. #273
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,569
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    I opet ovaj ne odgovori zasto vjeruje i zasto je tako siguran da bog postoji. Ne daje nijedan argument a pokusava da pobije tudje argumente. Stvarno cudan covjek.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  24. #274
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    I opet ovaj ne odgovori zasto vjeruje i zasto je tako siguran da bog postoji. Ne daje nijedan argument a pokusava da pobije tudje argumente. Stvarno cudan covjek.
    Ne kapiraš ti to,on je u Orindž Kaunti.
    Last edited by Čika Džo; 12-10-09 at 14:20.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  25. #275
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    I opet ovaj ne odgovori zasto vjeruje i zasto je tako siguran da bog postoji. Ne daje nijedan argument a pokusava da pobije tudje argumente. Stvarno cudan covjek.
    A ja ne kapiram kako ti posle ovoliko rasprave ne shvati da vjernici (bar neki) uopste ne traze materijalne dokaze za postojanje Boga, kako ne shvatas da vjernik u sebi gaji duhovne osobine zbog kojih osjeca logicnim svoje vjerovanje u Boga?
    Sve da je religija prevara, ono sto nam je Isus pokazao bi trebalo da je ideal kome treba stremiti.
    Ali covjek pogle cuda uglavnom ide suprotno od toga.

Page 11 of 12 FirstFirst ... 789101112 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •