Quote Originally Posted by jorgan
Quote Originally Posted by Jim Morrison
Quote Originally Posted by Trinity from Zion
Interesantno je da sve religije imaju veoma slicne price o tome kako je nastao prvi covjek i prva zena itd.; da ne govorimo o "legendi o potopu"... kakvih tu sve slicnosti ima.
Da, uzmi za primjer Bibliju i Kuran, fakticki iste stvari, iste price,
samo promjenjena imena likova!

Ja sam Pravoslavni Hrishchanin, i najvise volim svoju vjeru... ali postujem sve ostale vjere i
religije, i sve su mi na neki nacin interesantne!
Subhanallah!

Kako Kur'an i Biblija iste? Muslimani jeste da vjeruju u Bibliju, ali... kada je takva knjiga izmenjana (bilo da jedna rijec nedostaje) ona se odbacuje! Kur'an je ostao isti jer se cuvao u glavi (ucio napamet) i prepisivao. U svakom Kur'anu ces naci pored prevoda i originalni tekst na arapskom. Ko od vas Hriscana ce da mi kaze da je Biblija onakva kakva je bila prije 1000 godina? ili 100? Ko ce da mi kaze koja je prava: Katolicka, ortodoksna, protestanska, anglosaksonska...??? (a sve su razlicite, a svi tvrde da je izvorna?) zasto pored svih prorocanstava u Bibliji nema Muhammeda s.a.v.s. i njegovih sljedbenika kojih ima danas preko bilion? :roll:
Nisam mislio bukvalno iste, vec da imaju dosta toga zajednickog!
Iste su bozije zapovjesti, ista prica o nastanku ljudskog roda, u Bilbliji Adam i Eva,
u Kuranu Adem i ...ne mogu se sjetiti imena Eve
A ako nisi provalio, u bibliji je Isus Hristos, ono sto je Muhamed u kuranu!
Moj prijatelj koji je dva puta procitao Kuran(ja ga nisam citao) rece mi da je dosta stvari uzeto
iz Svetog pisma, sto po meni ima logike, jer je i sam Kuran 600godina mladji od Biblije!
To ti je ujedno i odgovor zasto u Bibliji nema Muhameda i njegovih slijedbenika...