Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 53

Thread: Pariz- sto posjetiti?

  1. #26
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Za Versaj i Luvr treba makar po 3-4 sata da se detaljno obidju, ako ne i vise. Spakovati njih, uz ostala cuda u samo 5-6 dana je gotovo nemoguce, jer se onda ne moze to dozivjeti na pravi nacin kad se na trku obilazi. No bolje izabrati manje stvari, pa onda lagano to obici, pa tokom sledece posjete to sto pretekne.

  2. #27
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Eee Jakove hvala puno, vecinu ovoga sto si nabrojao smo vec oznacili na karti, planiramo tipa da izadjemo iz hotela ujutro oko 8ipo odma poslije doruka i da lunjamo do uvece po gradu, dok rade muzeji da smo tamo, poslije 18h da obilazimo ulice i ova mjesta na otvorenom. Nesto smo izbacili, jer je fizicki nemoguce obici sve, ali pravimo polako spisak stvari koje ne smijemo propustiti. Sjutra subota, ima da se bacim malo ozbiljnije na traganje po netu Iskreno, necemo trositi vrijeme na shoping, jedino ovaj blizu hotela dje cemo ici da trgujemo hranu i da jedemo, tako da vjerujem da cemo dosta vremena tu ustedjeti u startu. Mi smo grupica mladih koja voli da obilazi muzeje i upija zamor ulice
    Mojsije, ovaj put ne idemo u Versaj, to cemo ostaviti za neki drugi put, Versaj i DIznilend za sad ostaju na cekanju
    Last edited by dobrica; 01-03-13 at 20:41.
    dva i dva su tri

  3. #28
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    ista, totalno ista odluka je bila kad sam ja bila tamo prije 3 godine..Nit Versaj (ne stigoh), nit Diznilend (želja živa)...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  4. #29
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Cetinje
    Posts
    6,564
    Thanks Thanks Given 
    1,922
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    347 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Za Versaj i Luvr treba makar po 3-4 sata da se detaljno obidju, ako ne i vise. Spakovati njih, uz ostala cuda u samo 5-6 dana je gotovo nemoguce, jer se onda ne moze to dozivjeti na pravi nacin kad se na trku obilazi. No bolje izabrati manje stvari, pa onda lagano to obici, pa tokom sledece posjete to sto pretekne.
    Louvre bi moga svaki dan po 3-4 sata obilazit i za mjesec bi malo bilo, u pravu si da je nemoguce sve za 5-6 dana zavrsit, ali da ostanes tamo 15 dana troskovi bi bili ogromni

    Quote Originally Posted by dobrica View Post
    Eee Jakove hvala puno, vecinu ovoga sto si nabrojao smo vec oznacili na karti, planiramo tipa da izadjemo iz hotela ujutro oko 8ipo odma poslije doruka i da lunjamo do uvece po gradu, dok rade muzeji da smo tamo, poslije 18h da obilazimo ulice i ova mjesta na otvorenom. Nesto smo izbacili, jer je fizicki nemoguce obici sve, ali pravimo polako spisak stvari koje ne smijemo propustiti. Sjutra subota, ima da se bacim malo ozbiljnije na traganje po netu Iskreno, necemo trositi vrijeme na shoping, jedino ovaj blizu hotela dje cemo ici da trgujemo hranu i da jedemo, tako da vjerujem da cemo dosta vremena tu ustedjeti u startu. Mi smo grupica mladih koja voli da obilazi muzeje i upija zamor ulice
    Mojsije, ovaj put ne idemo u Versaj, to cemo ostaviti za neki drugi put, Versaj i DIznilend za sad ostaju na cekanju
    ovo sto sam ti reka da se neces moc za nos uvatit shvati bukvalno, jedine pauze koje sam pravio su bilo pe 20 minuta da jedem i odmorim malo i to je to, grad je nevjerovatan i nema vremena za odmaranje

    ako imas Android ili iOS telefon skini aplikaciju za metro, ukucas pocetnu stanicu i krajnju i ona ti izbaci dje treba da udjes, koji je smjer, dje se presijeda, obavezno i neku navigaciju instaliraj, ja sam koristio iGO, prije nego sto sam posa tamo sam oznacio u Favorites sve POI (points of interest) i kad sam dosa lako mi se bilo snac, koristio sam i Google Maps u offline modu i tamo oznacio iste te POI u slucaju da nesto ne radi kako treba, iGO ti daje glasovno navodjenje offline, dok Google Maps ti offline sluzi samo kao mapa koja pokazuje dje si i nema mogucnost pretrage i glasovnog navodjenja

    ovo ti je najbolja aplikacija za planiranje puta kroz metro:
    https://play.google.com/store/apps/d....fogdens&hl=en

    odje su ti mape metroa:
    https://play.google.com/store/apps/d...dmVsLnJhdHAiXQ..
    two things are infinite:
    the universe and human stupidity;
    and I'm not sure about the universe

  5. #30
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Eeee to nam bas bas treba super. brat je zaduzen za tehniku hvala
    dva i dva su tri

  6. #31
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zasto telefonom....sve tourist maps koje se lako nalaze na mnogobrojnim tourist kioscima su mnogo dobro " organizovane" .... a i izgledat ces pravo turisticki
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  7. #32
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    UnDeRgRoUNd
    Posts
    3,253
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja sam uspio da obidjem za 5-6 sati pjeske vecinu monumenata a prije toga nikada nisam bio u pariz, imao sam GPS i picio sam redom ajfelov,trijumfalna kapija,sanzelize,notrdam,luvr ....
    Viktorija Badza! um zu sehen,dich nacktauf dem Nordpol !

  8. #33
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    UnDeRgRoUNd
    Posts
    3,253
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    na sazelize sam popio kaficu,a uspio sam i da se popnem na trijumfalnu kapiju...ulaz u luvr ili penjanje na ajfelovu sam ostavio za neki drugi put, al sam zato blizu ajfelovog tornja jeo brutalan sendvic haha
    Viktorija Badza! um zu sehen,dich nacktauf dem Nordpol !

  9. #34
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,227
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    ja ne znam kako ne mozete stici sve to za 5-6 dana... ja sam bio na ajfelovom tornju, triumfalnu kapiju, luvr (4-5 sati), sanzelize pjeske cijeli uzduz i poprijeko , konkord trg i tocak, diznilend cijeli dan, versaj 7-8 sati, montmartr, galerija lafajet, trokadero i naravno sve ovo prvi dan sa agencijom na panoramsko razgledanje i ovo sve za 5 dana
    svaka cask Jakovu za objasnjenje za mobilni ali sam ipak za ovu varijantu jednostavne mape, ali mape na kojoj su iscrtane sve znacajne stvari..,.nesto kao ovo..
    http://www.google.me/imgres?q=paris+...w=1245&bih=624

    http://www.google.me/imgres?q=paris+...w=1245&bih=624

    ili jednostavno da ti iskopiram komplet pretragu

    http://www.google.me/search?um=1&hl=...w=1245&bih=624

  10. #35
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    322
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Evo jos jedna korisna informacija..
    Za one koji su mladji od 26godina, vecina turistickih mjesta je za dzabe.. Fora je da moras da dokazes da imas manje od 26godina i to je to (pokazes im licnu kartu ili pasos).
    Mislim da se za ajfelov toranj place ulaznica (posto se nisam na njega peo - ogromni su redovi, jako se puno ceka i cuo sam da nije nista specijalno), ali zato se ne placa ulaz za triumfalnu kapiju (imas super pogled sa nje) i luvr... Makar je ja tu nisam platio.. :-) Cak sto vise, u Luvru direktno ides na ulaz bez karte (posto su redovi ogromni) i samo im pokazes licnu kartu i to je to.. Oni te puste da udjes.

    Pored gore navedenih mjesta, ne bih puno toga dodao.. Eto obavezno bi ti preporucio groblje da vidis.. Stvarno je super..

    I eto ako nesto treba da dodam, a da niko nije prije spomenuo, onda je to restoran LADUREE na sanselizeu... Tamo obavezno macaron da probas.. Prica se da tamo prave najbolji u Parizu.. :-D

  11. #36
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    UnDeRgRoUNd
    Posts
    3,253
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    e ovo za groblje nisam znao , najbolje je uvece da se ide jeli ? hahahaha
    Viktorija Badza! um zu sehen,dich nacktauf dem Nordpol !

  12. #37
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    jes i ponesi para makar jednu turu da obrneš ...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  13. #38
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ove mi restorane slobodno ne pominjite, za to se nije zaokruzila finansijska konstrukcija. Na srecu cura u Pg pravi odlicne macarons pa ako je neko zainteresovan da ih kupuje neka javi
    Svi smo stariji od 26 a ja sam to mogla da ufatim za malo jer cu 27 za koji dan
    cula sam da postoji ulaz u Luvr dje nema guzve, iz metroa kroz neku robnu kucu ili tako nesto, zna li ko sto o tome?
    Last edited by dobrica; 03-03-13 at 06:45.
    dva i dva su tri

  14. #39
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    35
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    podji u diznilend

  15. #40
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    kotor
    Posts
    56
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ajfelov toranj!

  16. #41
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Cetinje
    Posts
    6,564
    Thanks Thanks Given 
    1,922
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    347 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dobrica View Post
    cula sam da postoji ulaz u Luvr dje nema guzve, iz metroa kroz neku robnu kucu ili tako nesto, zna li ko sto o tome?
    mislim da je to stanica Palais Royale Musee du Louvre, izlazis u trzni centar koji je u Lovre-u zove se Carousell du Lovre
    two things are infinite:
    the universe and human stupidity;
    and I'm not sure about the universe

  17. #42
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E to moram malo bolje da istrazim. to smo vidjeli na nekom od snimaka, kao nije poznato medju turistima pa nema guzvi na ulazu. Valjda ubodemo
    dva i dva su tri

  18. #43
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,360
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo par Korisnih informacija za one koji planiraju da idu za pariz...
    Sto se prevoza tice predlazem da koristite Metro ili RER ( sto je takodje vid metroa samo ide van grada) ako ste van grada smesteni sto preporucujem zbog cena i za prevoz koristite RER karte kupujte na automatima i imate mogucnost da izaberete karte sa posebnim povlasticama koje su onda u pola cene 1.3 umesto 2.6 eura. Jos jedan bitan savet karte sluze da udjete na stanicu ali i da IZADJETE SA NJE. tako da nemojte da bacate karte kad izadjete iz voza. Sada mi lako nacemo rupe u pravilniku. Tako da ako koristite RER birajte stanice gde ima presedanja i onda mozete da izadjete sa RER-a u Metro a iz metroa u grad bez odjavljivanja karte i onda mozete ceo dan da se vozite jednom kartom. Sto je super ako se uzme u obzir da je najjeftiniji sendvic 4.5 eura
    Duga bitna stvar jeste da se cuvate prevara po trgovima, tipa da vam ljudi nude zlatno prstenje koje su nasli upravo ispred vas i slicno i naravno BROJTE KUSUR.. par puta su pokusali da mi umesto 4 eura kusura daju punu saku sitnine u kojoj nije bilo ni 2 eura. Ista stvar je i sa kupovinom suvenira. Sve sto platite proverite nakon pakovanja na licu mesta jer se moze desiti da kad dodjete u hotel ili jos gore kuci svatite da su Vam zapakovali nesto sto niste hteli ili nesto osteceno iza pulta. Ko ima mogucnosti preporucujem da obidjete velike trgovacke centre kao sto su VELIZY 2 i slicno. Tu ce te sigurno naci masu jeftinih stvari od garderobe, nakita do hrane, jako povoljno, cak povoljnije nego kod nas.
    Preporucujem takodje da naucite par osnovih fraza tipa KUDA DO AJFELOVE KULE, KOLIKO KOSTA OVO, GDE SE NALAZI METRO.. Jer skoro niko ne prica ili nece da prica engleski, ali zato ako znate francuski cak i lose radi su da vam pomognu. Najbolji nacin za snalazenje po gradu koji obavezno treba da obidjete peske bar jednom jesu MAPE koje se nalaze na svakoj autobuskoj stanici ili ulazu u metro. Super jednostavna mapa sa celim gradom i obelezenom tackom u kojoj se nalazite, svaka zgrada ima ulicu i skracenu oznaku kvartijea u kojem se nalazite (2er) Tako da to ne moze da vam bude problem cak i ako nemate mapu.

  19. #44
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,227
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    ajde malo da pokrenemo ovu temu
    kako najbrze uci na toranj. malo sam zakasnio sa kupovinom karata preko neta a sada su sve prosle tacnije ima jedna :P ali meni trebaju dviiiiiiiijeeeeee
    gledao sam neke predloge da se uzme karta za stepenice do prvog sprata i onda gore da se uzme za vrh...ja sam prvi put isao sa agencijom i odma smo usli tako da ne znam kako funkcionise ovo a znam da su redovi nenormalno dugi prvo da se kupi karta a onda i red za lift

  20. #45
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,933
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Dajte neki provjereni dobar hotel u Parizu...

  21. #46
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    KOTOR
    Posts
    3,859
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam bio na medeni mjesec u januar prošle godine. U latinskoj četvrti imaš restorane koji su super i koji uopšte nisu skupi, za 20€ po osobi, sve sa botiljom vina, da ne znaš okle puca. U Luvr smo iz metroa ušli, kroz neke hodnike, pored nekih suvenirnica, sve je trajalo 3 minuta. Na Ajfela smo se popeli za manje od 10, samo smo za D Orsey čekali jedno 20-25 min. Nema šanse da se sve stigne obić za 5 dana. VERSAJ OBAVEZAN, ima i fin restoran. Tu nam je bio najskuplji ručak medenog mjeseca 42€ !!! Metro je prost ko pasulj, obavezno ga koristi i svuda si za najviše 10 minuta. Za Versaj ideš RER-om, oko pola sata se putuje. Nas je trodnevna metro karta izašla 23€ po osobi. Inače, aranžman nas je koštao 400€ po osobi. I tamo smo potrošili oko 600€, znaš i sama kako je kad sa ženom putuješ Žal je ostala za Mulen Ružom i Diznilendom, ali ćemo vrlo brzo nadoknadit propušteno !
    Last edited by PERPER; 10-01-14 at 08:28.

  22. #47
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    KOTOR
    Posts
    3,859
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Blade Runner View Post
    Dajte neki provjereni dobar hotel u Parizu...
    https://maps.google.com/maps?ie=UTF-...&ved=0CNkBELYD

    Grand Bulevar metro stanica na minut od hotela, a od nje na 10 minuta đe god oćeš
    Last edited by PERPER; 10-01-14 at 08:54.

  23. #48
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Može li me neko ''smjestit'' u PariZZZ?
    Prijedlog smještaja... Već 20 dana gledam airbnb, booking.com i još neke varijante i taman kad pomislim da sam našla idealnu lokaciju, skontam da nijesam I sve u krug
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  24. #49
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zelenu pijacu

  25. #50
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,227
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    bio sam kod Guy Moquet metro stanice i mogu ti preporuciti taj kraj...imas konekciju sa san zelizeom, garde du nord, st lazare, blizu ti je montmartr...ne treba ti nista vise
    ja sam inace trazio smjestaj vise od mjesec i prelomio za ovaj dio i nijesam se pokajao...i ranije sam bio na ovoj liniji samo dalje 2 stanice... opet bih uzeo isti kvart

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Pariz kupovina - hitno
    By Nooth1ng in forum Putovanja
    Replies: 16
    Last Post: 23-06-12, 14:44
  2. Pariz
    By MeDo_JE in forum Putovanja
    Replies: 31
    Last Post: 16-06-11, 20:19
  3. Pariz
    By vladimirpg in forum Putovanja
    Replies: 1
    Last Post: 15-06-11, 11:27
  4. Pariz
    By CRNOGORAC_FR in forum CG dijaspora
    Replies: 12
    Last Post: 20-01-08, 19:52
  5. Pariz
    By BOKI in forum Putovanja
    Replies: 38
    Last Post: 11-05-07, 14:11

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •