Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 26 to 50 of 99

Thread: Što je ovo Solana? Ojde li i Katalonija ?

  1. #26
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ma vazda je imo ukusa za sve
    svaka mu cast!

  2. #27
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    Samo...
    Crna Gora i Katalonija nisu u istoj ravni.

  3. #28
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Big Apple
    Posts
    679
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Karma
    Samo...
    Crna Gora i Katalonija nisu u istoj ravni.

    Ne...nemamo m**a ka oni da povucemo iako imamo 1000% bolju poziciju
    Nije Krsto shto mu zbore no je vitez Crne Gore

  4. #29
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Big Apple
    Posts
    679
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JUSTICE
    ma vazda je imo ukusa za sve
    svaka mu cast!


    dje si sad?
    Nije Krsto shto mu zbore no je vitez Crne Gore

  5. #30
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    922
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by JUSTICE
    Sta su tebi "Spanci"?
    Jesi li svjestan da taj pojam ne postoji, ustvari on postoji isto kao sto je nekada postojao pojam "Jugosloven" ili "Sovjet" ili jos bolje "Cehoslovak"....

    Koji Spanci ?( Kastiljanci) ....kakve neznalice....60% Spanske kulture je KATALONSKA kultura....Picasso, Gaudi ....
    70% industrije je Katalonska i Baskiska industrija....
    Sto je bila Slovenija u Ex YU to su Baskija i Katalonija u Spaniji....uz to imaju i tradiciju i kulturu duzu i kvalitetniju od vecine evropskih naroda...Hrvate , Srbe i ostale da ne spominjem...
    Je li velika razlika izmedju Kastiljanaca i Andalužana ?
    Zar se oni ne slazu dobro?

    Ako igra reprezentacija Spanije u Sevilju ili ako igra u Madrid podjednako se zestoko navija za nju.

  6. #31
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    2,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne viđeh ovu temu do sad...

    bio sam u barselonu, kao turista dosta kratko (10-15) dana, ali više nego dovoljno da da mogu prosudit da Katalonci nisu NI ZA JEDNU STVAR zagriženi ka npr mi, pa tako nisu ni za svoju nezavisnost. oni su mnogo objektivniji i staloženiji nego mi (to poredim ih sa nama CG, jer smo i mi do juče tražili "svoju kuću". problem u katalonu je baš komplexan, postoje 3 "veće" partije, jedna je za odvajanje, druga protiv, a ova treća (pogađate) ni tu ni tamo. Neće se Katalonci naljutiti ako im kažete da su Španci, jer ako ste turista običan, onda možda i ne znate istinu! nisu tolko zagriženi uopšte za odvajanje, iako ja eo i na you tube i na bacebook i svukuđ širim tu propagandu za nezavisnot Katalonije! Ako je za vjerovat jednom mom prijatelju iz Barselone, danas oko 35% Katalonaca želi odvajanje. najviše je onih koji "ne znaju" tako da iako je 35% rlo malo, to pitanje još uvjek stoji otvoreno!

    Moje lično mišljenje je da se Katalonija (a ni Baskija galicija, Andaluzija i sve te pokrajne koje drma struja "nezavisnosti") neće odvojit... Katalonci su poslije lipsavanja Franka, dobili svu moguću slobodu na svijet, sve im je dozvoljeno, samo ne pravo na državu i pravo da se, uopšte, spominje u javnosti prošlost španije tj vrijeme franka. To je najstrože zabranjeno!

  7. #32
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    504
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Andaluzija je srce Spanije i dom "najvecih" spanaca tako da ona nikad nije bila za separaciju.Ja licno mislim da ce se tesko jedan od ova dva naroda,osamostaliti jer ne pokazuju tu neku veliku zelju ka tome,iz prostog razloga sto su puni para i boli ih dupe.A i FK Barselona bi igrala jednu prslu ligu

  8. #33
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Podgorichanin View Post
    A i FK Barselona bi igrala jednu prslu ligu
    Taman ka i sad.

  9. #34
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Miss_Lucifer View Post
    secjam se rechi mog vodicha po Barseloni

    "Ako ovde izbije sukob,bicje 100 puta gore nego u Bosni"
    Bas mije milo daje neko otvorio ovu temu, Prosle godine sam bio u Barcalonu 10 dana i obiso sam je sirom i poprijeko,super Grad pun istorije,
    narod je fantastican i ne zele da ih zovete spance, posto se osecaju superorniji i ponosni su sto su iz katanojije,ja mislim odvoice se bez problema i bez pucnja,ipak tamo pstoji kultura i postuje se ljudska prava.Nema sukoba 1000% i tamo je 6sta flota???
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  10. #35
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lora View Post
    da, samo kaj se pola crnogoraca smatra Srbima
    baski znaju tko su..
    Crnogorci od 1918 u skolama uce da su srbi..
    Nije tacno dase pola crnogoraca izjasnjava kao Srbi,tosu samo Crnogorski Srbi a nikada nece imati Srpsku tritoriju u C.Gori.Politika je najveci Marketing svijeta.
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  11. #36
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by FC_Barcelona View Post
    ne viđeh ovu temu do sad...

    bio sam u barselonu, kao turista dosta kratko (10-15) dana, ali više nego dovoljno da da mogu prosudit da Katalonci nisu NI ZA JEDNU STVAR zagriženi ka npr mi, pa tako nisu ni za svoju nezavisnost. oni su mnogo objektivniji i staloženiji nego mi (to poredim ih sa nama CG, jer smo i mi do juče tražili "svoju kuću". problem u katalonu je baš komplexan, postoje 3 "veće" partije, jedna je za odvajanje, druga protiv, a ova treća (pogađate) ni tu ni tamo. Neće se Katalonci naljutiti ako im kažete da su Španci, jer ako ste turista običan, onda možda i ne znate istinu! nisu tolko zagriženi uopšte za odvajanje, iako ja eo i na you tube i na bacebook i svukuđ širim tu propagandu za nezavisnot Katalonije! Ako je za vjerovat jednom mom prijatelju iz Barselone, danas oko 35% Katalonaca želi odvajanje. najviše je onih koji "ne znaju" tako da iako je 35% rlo malo, to pitanje još uvjek stoji otvoreno!

    Moje lično mišljenje je da se Katalonija (a ni Baskija galicija, Andaluzija i sve te pokrajne koje drma struja "nezavisnosti") neće odvojit... Katalonci su poslije lipsavanja Franka, dobili svu moguću slobodu na svijet, sve im je dozvoljeno, samo ne pravo na državu i pravo da se, uopšte, spominje u javnosti prošlost španije tj vrijeme franka. To je najstrože zabranjeno!
    Katalonski i Baskijski novinari su bili u Podgorici za vrijeme naseg referenduma, i cini mi se davali izjave da bi oni tesko nabili vecinu od 50% izaslih.
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  12. #37
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,935
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam isto bio prije mjesec dana u Barceloni, sta da recem, grad je fantastican, iako navijam za Real Madrid, htio sam da podjem na mec Barca-Bayern, ali nisam uspio, posto mi ovaj drug nije nabavaio kartu! Sto se tice Katalonaca, imam ih dosta prijatelja, i oni su vecinom za odvajanje, odnosno svi su oni za odvajanje, ali problem je sto u Barseloni nisu svi Katalonci, i to nekih 40% su u stvari Spanci koji su dosli iz juznih djelova Spanije u potrazi za boljim zivotom, posto je Catalunya najrazvijeniji dio Spanije, tako da oni ne bi htjeli da se odvajaju! Ja bi iskreno volio da ih puste da odrade referendum, pa sto bude!

    A bila je takodje jedna zanimljiva situacija na aerodromu ) Kad sam dosao na pasosku kontrolu, policajac je pogledao koricu moga pasosa, posto i dalje imam onaj Jugoslovenski, na kojem pise cirilicom Jugoslavija, on me pitao otkud sam ja, a ja mu velim Montenegro, a on meni(naravno na onom namrtvo losem engleskom): O Montenegro, you are happy nation, you are independent ) ja mu se samo nasmijah, i reko hvala )

  13. #38
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    2,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    narod u katalonu je jako dobar, prijatan, druželjubiv i jako jako kulturan (naravno, ima izuzetaka...đe ih nema?). pa čak i ako ste suprotih stavova vrlo rijetko se dešavaju ekscesi, tolerancija i sloboda su na jako visokom nivou! eto npr. vozio sam se busom kroz barselonu i na vrh jedne zgrade ( obična zgrada, ljudi žive tu) vidim zastavu reala i zastavu španije kako se lepršaju. tek kad sam tamo poša viđeo sam što znači sloboda. ođe bi ti neko odma reka "***** ti mater šiptarsku" ili "đubre četničko"... ali tamo ne, tamo se diskriminišu samo dikriminatori!

    to što šofro priča, kako se ne smije dres reala nosit po kataloniji - to je čista neistina! lično sam gledao ljude u dres reala i niko ih mrko-poprijeko pogleda nije! postoji rivalstvo i to je super, ali ta mržnja malo po malo nestaje... dres reala možete da kupite u skoro sve tržne centre a pogotovo ih ima kod ovi afričkih emigranata koji to prodaju po štandovima, njih boli uvo i za real i za katalonce

    što se tiče tih procenata oko referenduma, masu njih bi se preomislilo kad bi im ukazala PRAVA I ODLUČNA šansa! + da ne zabopravimo stotine hiljada izbjeglih katalonaca, koji bi REDOM glasali za odvajanje! gusto bi to bilo... godina odluke je 2014 jer je tad 700 godina da su katalonci izgubili neki rat sa kastiljom i tad im je počeo sunovrat (što se tiče državnosti,a ne što se tiče standarda, katalonci solidno žive iako su u španiju), tako da ćemo viđet što će bit...

  14. #39
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by FC_Barcelona View Post
    narod u katalonu je jako dobar, prijatan, druželjubiv i jako jako kulturan (naravno, ima izuzetaka...đe ih nema?). pa čak i ako ste suprotih stavova vrlo rijetko se dešavaju ekscesi, tolerancija i sloboda su na jako visokom nivou! eto npr. vozio sam se busom kroz barselonu i na vrh jedne zgrade ( obična zgrada, ljudi žive tu) vidim zastavu reala i zastavu španije kako se lepršaju. tek kad sam tamo poša viđeo sam što znači sloboda. ođe bi ti neko odma reka "***** ti mater šiptarsku" ili "đubre četničko"... ali tamo ne, tamo se diskriminišu samo dikriminatori!
    Samo sto je Katolonija DIO SPANIJE, pa je i normalno da ce da se vijori spanska zastava.
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  15. #40
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    2,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa kad odeš u barselonu i provališ mentalitet, onda ćeš viđet da to baš i nije tako normalno i za očekivat!

    pogledaj ovo... ovako se dočekala španska himna na finale kupa...

    ovaj 1. snimak je "ono što je prikazano na tv" poslije editovanja audio snimka i odstranjivanja zvižduka sa tribina koje možeš čut u 2. dio video klipa! vidiš??? a ovo je sve bilo u Valensiju koja jes dio "paisos catalans" ali i nije dio današnje katalonije, jbg to je malo zamršeno... ne bih sad o tome!

  16. #41
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,935
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobro sad da pricamo o staroj Cataluni, to ne bi bila uopste mala drzava! A u Valencii su ipak Kastiljanci, tako da tu nema govora, da bi se Valencia odvojila!
    Sto se tice Real Madrid-a, pa imas ti tamo mrznju prema njemu, ali oni ne mrze ljude koji navijaju za taj VELIKI KLUB, ti kad kazes da si za Real, niko ti nista nece uradit, samo ce ti reci: daj ne zajebaj, Barsa je najbolja ) A katalonci non-stop pjevaju: De Puta Madrid, De Puta Espana! Barem ovih 30-ak sto ja znam, mozda i vise )
    Sto se Spanske zastave tice, ona se vijori na svakoj drzavnoj ustanovi, i to je normalno posto je Barsa dio Spanije!
    Sto se samih Katalonaca tice, pa ok su, iskulirani uglavnom, nema nesto puno seljaka, za izlazak su haos, niko te prstom tac nece, to je garantovana, nisu skloni tim tucama i zajebancijama, bas se rijetko desavaju takve stvari, no je obrnuto, svi se grle, skacu zajedno, i oni sto se poznaju i sto se ne poznaju )) ali su ipak malo zatvoreniji, ako ih uporedis sa Kastiljancima i njih imam puno drugova, oni su masu otvoreniji!

  17. #42
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by umek View Post
    Dobro sad da pricamo o staroj Cataluni, to ne bi bila uopste mala drzava! A u Valencii su ipak Kastiljanci, tako da tu nema govora, da bi se Valencia odvojila!
    Sto se tice Real Madrid-a, pa imas ti tamo mrznju prema njemu, ali oni ne mrze ljude koji navijaju za taj VELIKI KLUB, ti kad kazes da si za Real, niko ti nista nece uradit, samo ce ti reci: daj ne zajebaj, Barsa je najbolja ) A katalonci non-stop pjevaju: De Puta Madrid, De Puta Espana! Barem ovih 30-ak sto ja znam, mozda i vise )
    Sto se Spanske zastave tice, ona se vijori na svakoj drzavnoj ustanovi, i to je normalno posto je Barsa dio Spanije!
    !
    Da, na to sam mislio. Naravno da ce spanska zastava da se vijori.
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  18. #43
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,681
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by FC_Barcelona View Post
    pogledaj ovo... ovako se dočekala španska himna na finale kupa...

    ovaj 1. snimak je "ono što je prikazano na tv" poslije editovanja audio snimka i odstranjivanja zvižduka sa tribina koje možeš čut u 2. dio video klipa! vidiš??? a ovo je sve bilo u Valensiju koja jes dio "paisos catalans" ali i nije dio današnje katalonije, jbg to je malo zamršeno... ne bih sad o tome!

    Kakva cenzura, ko u doba Slobe

  19. #44
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    2,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zamisli... pa to je stvarno nevjerovatno, čak i za ne znam kakvu državu, a ne za španiju! i još kad je počelo intoniranje himne prekinuo se prenos i dati su da se gledaju navijači u barsu i bilbao kako se vesele i navijaju. a onda je na poluvrijeme dat snimak himne "bez zvižduka" znači editovan... naravno, direktor prenosa je dobio otkaz odmah ujutro!

    ne znam, ali država koja se sa ovakvim stvarima suočava, stvarno ima jakih problema unutrašnjih!

  20. #45
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,935
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    vidji i mi iste probleme imamo, ko zna kad cemo asimilirat nase drage gradjane koji ne vole ovu najljepsu drzavu na svijet!

  21. #46
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    2,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a dobro, ovo su katalonci koji zvižde španskoj himni, to je (otprilike) kao da neki crnogorac zviždi jugoslovenskoj! a to što u cg imaš ljudi koji bi zviždali svojoj himni - pa to je mnogo gore no zviždat tuđoj, to je samoubistvo!

  22. #47
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    S & Montenegro-Russia
    Posts
    142
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Katalonci stalno pricaju o tome a nista ne rade,sloboda se stice uglavnom ratom a oni nemaju hrabrost za to.Spanija ce sigurno intervenisati vojskom ako Katalonci,Baskijsci itd pokusaju nesto slicno,a u ove 2 autonomne oblasti to sigurno zeli 2/3 stanovnistva bez obzira na zvanicne ankete.Jednostavno Katalonija je samo autonomna oblast i nije drzava koja je dio Spanije,pa da ima prava da se ocijepi referendumom.Ovo je status Katalonije (autonomous region).Isti status kao i susjjedna oblast Aragón.Spanija zboj svoje unutrasnje situacije nije priznala Kosmet.

  23. #48
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    U danasnjoj Evropi (ne racunajuci Balkan) nista se ne rjesava ratom i ne bi Spanija intervenisala vojskom, kao sto ni Belgija ne pomislja o takvim rjesenjima.
    Nezahvalno je da neko sa strane i pomalo nezainteresovan ocjenjuje bilo cije autonomnosti ili potrebe za autonomijom, drzavom.... jer uvijek postoji opasnost da svoje misljenje zasnivamo na sopstvenom neznanju. Bili smo i mi donedavno objekt raznih nagadjanja pa je i kusi i repati pricao o tome treba li nama drzava. Malo kome je ta prica prijala i najbolje je ostaviti da Katalonci o tome sami odluce i izaberu najbolji i najljepsi put za ono sto zele.

  24. #49
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A Solana tjera li tjera ove male države Sloveniju, Crnugoru, Makedoniju, itd... da priznaju Kosovo ,a svojim špancima ni rječ da izusti ... Oni ne mraju da prizanaju Kosovo ?

  25. #50
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by salex View Post
    A Solana tjera li tjera ove male države Sloveniju, Crnugoru, Makedoniju, itd... da priznaju Kosovo ,a svojim špancima ni rječ da izusti ... Oni ne mraju da prizanaju Kosovo ?
    Ne moraju, jer je Spanije clanica EU.
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 52
    Last Post: 24-09-05, 22:22
  2. Havijer Solana, portret (iz danasnjeg "Blica")
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 01-05-05, 09:20
  3. Solana: U zajednici najbrze do EU
    By Janko23 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5
    Last Post: 06-10-04, 10:06
  4. Solana: Referendum ne prije 2006.
    By veliki majstor in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 23
    Last Post: 02-07-04, 20:35
  5. Solana, ljutit,šutirao stolice i lupao šakom o sto
    By crnogorac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 27-03-04, 21:19

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •