Page 96 of 99 FirstFirst ... 46869293949596979899 LastLast
Results 2,376 to 2,400 of 2459

Thread: Novi HTC One!!!

  1. #2376
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,209
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    inace, evo detaljnog UI poredjenja KK vs LP
    http://android-revolution-hd.blogspo...tkat.html#more

    meni je najdraza ova:
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  2. #2377
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,852
    Thanks Thanks Given 
    1,147
    Thanks Thanks Received 
    1,067
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by verbalni_fajter View Post
    inace, evo detaljnog UI poredjenja KK vs LP
    http://android-revolution-hd.blogspo...tkat.html#more

    meni je najdraza ova:
    Најјаче ми је што лик на крају чланка овог каже "Lollipop is a HUGE IMPROVEMENT" , каква глупост, поготово за HTC није пуно промијенила а Art није донио никаква видна побољшања.


    Sent from my Nexus 5 using Tapatalk 2
    Sate sate sate

  3. #2378
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Temples of Syrinx
    Posts
    4,204
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by verbalni_fajter View Post
    kernel? Kakav kernel?
    U GSam Battery Monitor, pod app usage, naveci potrosaci su "Kernel (Android OS)" i "Android System". Ovo je pocelo u zadnja 2~3 dana, prije nikad nisam vidio te stavke.
    Always have your stuff when you need it with @Dropbox. Sign up for free! http://db.tt/IRzX6D16

  4. #2379
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,090
    Thanks Thanks Given 
    970
    Thanks Thanks Received 
    581
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by An0n1mUs View Post
    U GSam Battery Monitor, pod app usage, naveci potrosaci su "Kernel (Android OS)" i "Android System". Ovo je pocelo u zadnja 2~3 dana, prije nikad nisam vidio te stavke.
    i kod mene je isto, i posle factory reseta

  5. #2380
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,209
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    Најјаче ми је што лик на крају чланка овог каже "Lollipop is a HUGE IMPROVEMENT" , каква глупост, поготово за HTC није пуно промијенила а Art није донио никаква видна побољшања.


    Sent from my Nexus 5 using Tapatalk 2
    taj bezvezni lik je Mike1986, samo tamo neki bzvz autor najpopularnijih romova za HTC i jos neke uredjaje (Android Revolution HD, iliti ARHD). Art je makar meni donio vidna poboljsanja, i u glatkoci UI-ja, i u bateriji, a i Antutu se slaze, imam nekih 32000-33000 skor, a ranije nikad preko 30000 nije prebacio. Sto se izgleda interfejsa tice, nema prevelikih promjena, ali ih ima dosta, a Sense 7 izlazi za manje od mjesec dana, ko cacka sa romovima, garantovano ce moci vrlo brzo posle toga da koristi portovane verzije, a zvanicna naljeto. Sve to na m7, koji je vec 2 god star. Ja hepi
    Quote Originally Posted by nexus4 View Post
    i kod mene je isto, i posle factory reseta
    Quote Originally Posted by An0n1mUs View Post
    U GSam Battery Monitor, pod app usage, naveci potrosaci su "Kernel (Android OS)" i "Android System". Ovo je pocelo u zadnja 2~3 dana, prije nikad nisam vidio te stavke.
    nesto mora da trosi bateriju, jbg :mrgreen: jel bolje da je trosi sistem, ili neke tamo pomahnitale aplikacije? Osjecam kao da neki zele da otvore sekciju sta im trosi bateriju, i da tamo pise "nista ne trosi bateriju, baterija je na 100%, produzi dalje"
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  6. #2381
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,852
    Thanks Thanks Given 
    1,147
    Thanks Thanks Received 
    1,067
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by verbalni_fajter View Post
    taj bezvezni lik je Mike1986, samo tamo neki bzvz autor najpopularnijih romova za HTC i jos neke uredjaje (Android Revolution HD, iliti ARHD). Art je makar meni donio vidna poboljsanja, i u glatkoci UI-ja, i u bateriji, a i Antutu se slaze, imam nekih 32000-33000 skor, a ranije nikad preko 30000 nije prebacio
    A sta je promijenio??? Pa evo na clanak koji je okacio neke minimalne promjene, potpuno nebitne, poput lock screen kako se otkljucava, ili paleta boja promijenjena, to se moglo odraditi sa bilo kojim romom ili launcherom.
    Moze biti ne znam ko, dobar je developer, to nista drugo ne mora da znaci.
    A tripujes kad kazes da vidis poboljsanja sa Art-om, milion testova je odradjeno i to su toliko minimalne razlike da se moze reci da je potpuno nebitno.
    Aj da recemo promjena je jedino notifikacije na lock screen. A ne vjerujem da pricas da ti se neki potpuno nebitni benchmark score popravio hahahha i to 2000
    I da to je sve HUGE IMPROVEMENT


    P.S. A da, promijenio se recent apps na gore, onaj glupi izgled kao karte, onaj na Sense je mnogo pregledniji

  7. #2382
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Temples of Syrinx
    Posts
    4,204
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by verbalni_fajter View Post
    nesto mora da trosi bateriju, jbg :mrgreen: jel bolje da je trosi sistem, ili neke tamo pomahnitale aplikacije? Osjecam kao da neki zele da otvore sekciju sta im trosi bateriju, i da tamo pise "nista ne trosi bateriju, baterija je na 100%, produzi dalje"


    Aplikacije koje redovno koristim

    Aplikacije koje sam vidio da trose bateriju

    Aplikacije koje prvi put vidim na telefon


    Razumijes sad?
    Always have your stuff when you need it with @Dropbox. Sign up for free! http://db.tt/IRzX6D16

  8. #2383
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,209
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by An0n1mUs View Post

    Aplikacije koje redovno koristim

    Aplikacije koje sam vidio da trose bateriju

    Aplikacije koje prvi put vidim na telefon


    Razumijes sad?
    fakat je lollipop malo promijenio prikaz sta trosi i koliko. Meni je logicno da sami sistem/android/kernel trose ponajvise, jer rade dok i telefon radi, a eto, ne znam kako je tebi... Meni je recimo trenutno mediaserver prvi po potrosnji, e to je vec problem, bug, ali kernel je drugi, a android system treci, to mi je ok
    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    A sta je promijenio??? Pa evo na clanak koji je okacio neke minimalne promjene, potpuno nebitne, poput lock screen kako se otkljucava, ili paleta boja promijenjena, to se moglo odraditi sa bilo kojim romom ili launcherom.
    Moze biti ne znam ko, dobar je developer, to nista drugo ne mora da znaci.
    A tripujes kad kazes da vidis poboljsanja sa Art-om, milion testova je odradjeno i to su toliko minimalne razlike da se moze reci da je potpuno nebitno.
    Aj da recemo promjena je jedino notifikacije na lock screen. A ne vjerujem da pricas da ti se neki potpuno nebitni benchmark score popravio hahahha i to 2000
    I da to je sve HUGE IMPROVEMENT


    P.S. A da, promijenio se recent apps na gore, onaj glupi izgled kao karte, onaj na Sense je mnogo pregledniji
    glavne promjene su "ispod haube". Zasto svi koriste to poredjenje? Zato sto recimo golf 1.4 i GTi izgledaju spolja skoro isto, razlika je prije svega ispod haube. Ili golf 6 vs golf 7. Sami sense je ostao skoro isti, ali ce cak i zove Sense 6, nisu ni promijenili ime u Sense 6.5 ili Sense 7. Meni promjene sa notifikacijama masu znace, i neke stvari kao sto je "ambient display". ART takodje znaci, ne znam koje si ti testove gledao (daj linkove za m7 poredjenja), ali ja znam za ove koje sam ja radio - Antutu sa cirka 27000 skace na skoro 3300! Developer koji zna da zaviri ispod haube zna i je li huge improvement ili ne, tebi koji mozda gledas je li Flappy Bird radi glatkije ili kako brzo se skroluje FB app je sve isti djavo. Svakako, m7 nije bio nikad spor telefon, pa nije ni sada. Izvuci 15-20% bolje performanse iz vec matorog hardvera je nekome mnjaaaah, a nekome wow! Ja vise naginjem ovoj drugoj grupi. Oni koji su ocekivali da ce im vec brz telefon raditi duplo brze, jbg, malo skalajte sa ocekivanjima. Isto vazi i za promjenu UI-ja, kad se vec znalo da Lollipop ne stize uz Sense 7, i ovo je vise nego sam ocekivao.
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  9. #2384
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moze jedna informacija narode

  10. #2385
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,209
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    @nimfa - moze da se vrati stari recents inace, podesi se grid view iz settings. Nakon 10ak dana, mogu da potvrdim i da nije placebo, nego baterija zaista duze traje, sto potvrdjuje i Gsam - 25 minuta duzi Screen on Time B-) <3
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  11. #2386
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kupio sam m8 rutovan posto ne znam nista o tome kako se dalje updt softver
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	uploadfromtaptalk1423407671630.jpg 
Views:	77 
Size:	2.5 KB 
ID:	129670  

  12. #2387
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default


  13. #2388
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,852
    Thanks Thanks Given 
    1,147
    Thanks Thanks Received 
    1,067
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by verbalni_fajter View Post
    @nimfa - moze da se vrati stari recents inace, podesi se grid view iz settings. Nakon 10ak dana, mogu da potvrdim i da nije placebo, nego baterija zaista duze traje, sto potvrdjuje i Gsam - 25 minuta duzi Screen on Time B-) <3
    DObro je sto moze, jer ono sto je dobro ne treba mijenjati. DObro moguce da jeste, ali to na HTC m7 onda jer niko drugi ne prijavljuje bateriju bolju, stavise suprotno. Meni je katastrofa posle lolipopa na nexus
    A kako znas da ti traje duze, nije ti isti usage stalno:tongue:

  14. #2389
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,209
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by petruckovic View Post
    Kupio sam m8 rutovan posto ne znam nista o tome kako se dalje updt softver
    Iskreno, nije to prosto kao "klikni na update software" Uzmi iscitaj nekoliko tema o tome na forumu xda-developers, ili se drzi provjerenog 4.4.4 za sad, eto neki imaju probleme
    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    DObro je sto moze, jer ono sto je dobro ne treba mijenjati. DObro moguce da jeste, ali to na HTC m7 onda jer niko drugi ne prijavljuje bateriju bolju, stavise suprotno. Meni je katastrofa posle lolipopa na nexus
    A kako znas da ti traje duze, nije ti isti usage stalno:tongue:
    jedna od glavnih novosti Androida 5 je Project Volta (upravo produzavanje trajanja baterije), tako da ne moze biti da sam ja jedini A kako znam da traje baterija duze? Pa pored onog subjektivnog, a to je da je evo nekoliko dana ne pripunjavam u toku dana, evo i sad je na 23%, tu je i ono objektivno, GSam: Averages Per Complete Charge - Screen On. Prije je prosjek bio 3h i 15 minuta, sad je, nakon 10 dana (a logicno je da ga vise cackam kad sam ubacio novi rom, a ne manje) 3h i 40 min. Ja sasvim zadovoljan, i sve to uz Ambient Display opciju upaljenu, i jos nisam ubacivao ElementalX kernel, koji ima dosta opcija za stednju...
    Dakle, tel radi recimo 20% brze, narocito je shaltanje izmedju aplikacija instant, i baterija traje 20ak% duze. Dosta od jednog apdejta
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  15. #2390
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,852
    Thanks Thanks Given 
    1,147
    Thanks Thanks Received 
    1,067
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    Боље ради на м7 него на нексус :banghead:
    Значи да је ХТЦ одрадио добар посао

    Sent from my Nexus 5 using Tapatalk 2
    Sate sate sate

  16. #2391
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,209
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    ma to ti nisi kalibrisao bateriju, pobrisi battery stats, pa ce da ti poleti, kao Rakunu sto je
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  17. #2392
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,904
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    162 Posts

    Default

    i..? sto bi sa lolipopom na M8 i M7? Kad da se ocekuje?

  18. #2393
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,967
    Thanks Thanks Given 
    1,364
    Thanks Thanks Received 
    1,674
    Thanked in
    952 Posts

    Default

    Na m8 davno stigao, i ne svidja mi se


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #2394
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,904
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    162 Posts

    Default

    mom drugu na M8 ga jos nema..

  20. #2395
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,209
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stevann View Post
    i..? sto bi sa lolipopom na M8 i M7? Kad da se ocekuje?
    za m7 izasao i za unlocked i developer edition... Nego, ne javi se ti i onaj drug ti, a sad imam sve manje vremena...
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  21. #2396
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,904
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    162 Posts

    Default

    meni i dalje nema update-a za 5.0...

  22. #2397
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    350
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni na m8 urađen update i lizalica je odlicna.

  23. #2398
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,413
    Thanked in
    1,243 Posts

    Default

    Nema još za m7.
    Sestra za S5 dobi Lizalicu, ladno nema opcija Mute, užas. Meni se za sad ne svidja kako izgleda, mada sve tako djeluje u početku. Možda kad se naviknemo.

  24. #2399
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Temples of Syrinx
    Posts
    4,204
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Na M8 mi je Lollipop smanjio trajanje baterije za jedno 20%, usage i SOT se dosta razlikuju (~1,5h).
    Always have your stuff when you need it with @Dropbox. Sign up for free! http://db.tt/IRzX6D16

  25. #2400
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,090
    Thanks Thanks Given 
    970
    Thanks Thanks Received 
    581
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Kod mene je isto kao i ranije. Ja bi volio da su mijenjali malo ovaj appdrawer, nekako mi je uvijek bio dosadan na sense, to jos od htc wildfire

Page 96 of 99 FirstFirst ... 46869293949596979899 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem zvucnike BOSTON ACOUSTIC CS226/potpuno novi/...DYNAUDIO AUDIENCE 72/kao novi/
    By daki772 in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 13
    Last Post: 02-11-12, 22:39
  2. Prodajem zvucnike BOSTON ACOUSTIC CS226/potpuno novi/...DYNAUDIO AUDIENCE 72/kao novi/
    By daki772 in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 2
    Last Post: 27-10-12, 15:32
  3. P: Novi X-Box
    By avitanretla in forum Ostali oglasi
    Replies: 27
    Last Post: 18-08-09, 21:21
  4. Replies: 5
    Last Post: 22-04-06, 05:42
  5. Novi TT
    By ShAq_Ct in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 5
    Last Post: 09-04-06, 07:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •