Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 37 of 37

Thread: Roda-problem sa racunima

  1. #26
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Br-Pg
    Posts
    204
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fotograf View Post
    Zbog ovakvih razmisljanja kao sto je tvoje smo tu dje jesmo,tj nidje. U sredjenoj zemlji bi zatvorili prodavnicu u roku od 24h. Za moj novac me nece niko praviti budalom...
    Zbog nesredjene zemlje smo tu gdje jesmo. Par zena iz marketa nece promijeniti nista. Treba prvo malo vece stvari sasjeci u korijenu da bi se sve ostalo poslozilo.
    Sam si birao sta ces sa svojim novcem.

  2. #27
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,954
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    915
    Thanked in
    488 Posts

    Default

    promjene pocinju malim stvarima. a upravo sto rece fotograf bas zbog takvog razmisljanja i jesmo dje jesmo.prijavis i guras...promijenis ti,promijeni neko drugi,pa neko treci vidi od vas dvojice pa ce i on da nesto promijeni,a ne samo a dobro je to...
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  3. #28
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Br-Pg
    Posts
    204
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jeste, pa kad neko ko drzi firmu kaze: Bas me briga, platicu tu kaznu i nastavi po starom. Zato smo tu gdje jesmo.

  4. #29
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,954
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    915
    Thanked in
    488 Posts

    Default

    pa da je vise prijava ne bi mu bilo svejedno da svakih malo placa kaznu...nego bi jednom i drugi put ali kad mu napisu 5 kazni u mjesec dana a one inace rastu ako su ceste...onda vec ne bi mu bilo svejedno...a vjeruj mi da se samo ceka da se moze pisati i uzeti pare...sve je u svijesti naroda
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  5. #30
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,887
    Thanks Thanks Given 
    1,652
    Thanks Thanks Received 
    2,842
    Thanked in
    1,226 Posts

    Default

    Njemu je kazna 200e a ima milion profita a tebi je 250 za vozacku a primas 300e... Inspekcija je po naselja, pise prijavi ko prodaje cigare i u piljaru na bogetice...
    f6

  6. #31
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Br-Pg
    Posts
    204
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jeste, a onda on svaki mjesec udari harac radnicama i svaki mjesec one po minus 10, 20 i on otplati svoje kazne.

  7. #32
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,887
    Thanks Thanks Given 
    1,652
    Thanks Thanks Received 
    2,842
    Thanked in
    1,226 Posts

    Default

    Da. A one mogu da zovnu inspekciju koja opet nece napravit nista a one ce ostat bez posla...
    f6

  8. #33
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Br-Pg
    Posts
    204
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Da. A one mogu da zovnu inspekciju koja opet nece napravit nista a one ce ostat bez posla...
    Ja o tome cijelo vrijeme pricam. Mozemo da idemo radnice da maltretiramo, one ce dobiti otkaz,doci ce nove i sve tako u krug i nista se nece promijeniti.
    Institucije su nam trule, tu se stvari trebaju mijenjati, a ne na trafici.
    Kad dodju 2 inspektorke, 2 zenturace od po 100kg pa pocnu da "tjeraju" narod sa velike pjace tako sto trpaju robu sa onih betona u torbe i zadnjega uvate. Ako se neko sjeca tog vremena. E takve i dalje rade i dalje su gladne svega.

  9. #34
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Kako me zivci uhvate kad vidim da ovako neko pise. I treba da nam bude ovako, ma jos gore, nije ovaj narod ni za sto. Zakljucajte temu ako moze...
    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

  10. #35
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Br-Pg
    Posts
    204
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nemoj da se nerviras Jednostavno kad god izadjes iz kuce, udjes u neku radnju, cim primjetis da nesto nije kako odgovara tvom novcu, ti se buni i tako godinama, mozda promijenis nesto, a mozda ti samo to predje u naviku i postanes namcor

  11. #36
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,702
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    234
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Mislim da ih medijska paznja vise boli. A opet mediji nece da ih cimaju zbog marketinga. Prepusteni smo sami sebi

  12. #37
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    http://www.vijesti.me/vijesti/sve-ce...-clanak-156356


    EURO PO EURO

    Sve češća praksa: Cijena na kasi veća od one na rafu

    Potrošači upozoravaju na nezakonito isticanje cijena kod trgovaca i traže akciju Tržišne inspekcije


    Uvecaj! "Balsam poslije brijanje" na rafu 4,34 a na računu 5,29 (Foto: Ćitalac)


    Neusaglašene cijene na rafovima prodavnica i fiskalnim kasama, isključivo na štetu potrošača koji plaćaju cijenu veću od očekivane je svakodnevna pojava sa kojom se susreo i stanovnik Podgorice D. B.
    On je nakon trgovine u marketu u podgoričkom tržnom centru poslao fotografiju “Vijestima” na kojoj se vidi da je nivea balsam poslije brijanja platio za gotovo euro skuplje u odnosu na cijenu koja je istaknuta na polici ispred artikla.

    Kada je riječ o propustima trgovaca kod isticanja cijena, u tekućoj godini utvrđeno je ukupno 2.145 nepravilnosti, od čega 1.828 se odnosi na nepropisano isticanje obavještenja o cijenama
    “Proizvod je izložen sa cijenom 4,34 eura. Prije kupovine sam pitao prodavačicu da li je to cijena za taj proizvod, što mi je ona i potvrdila nakon provjere bar koda. Prilikom plaćanja na kasi mi je otkucana cijena od 5,29 eura, pa sam prodavačici skrenuo pažnju da imaju drugačije istaknutu cijenu. Na ovo sam dobio odgovor da može samo da vrati proizvod ukoliko ga ne želi, ali mi ga ne može dati po cijeni koja je istaknuta na polici”, kazao je čitalac “Vijesti”.
    On je rekao i da se na taj način direktno krše prava potrošača jer se dovode u zabludu, a smatra da se to svjesno radi.
    “Vijesti” nijesu uspjele da stupe i kontakt sa poslovođom te prodavnice, jer se nije javljala na broj telefona poznat redakciji, ali su radnice objasnile da se dešava da mušterije uzmu sličan artikal sa različitom cijenom i da na taj način dolazi do greške.
    Direktorica Centra za zaštitu potrošača (CEZAP) Olga Nikčević kazala je da svakodnevno dobijaju iste pritužbe potrošača, da je pojava “uzela maha” zbog čega su i tražili od Tržišne inspekcije da sprovede akciju.
    “Nepravilno isticanje cijena je toliko učestalo da mi više sa tim ne možemo da se nosimo i Inspekcija treba da se umiješa. Nijesu u pitanju nekolike radnje, već se to radi u svim marketima, bez razlike”, kazala je Nikčević.
    Ona je podsjetila da je su trgovci dosta dugo dobro vodili računa o isticanju cijena i da je slična akcija sa Tržišnom inspekcijom vođena prje četiti ili pet godina ali da je sad, očigledno, vrijeme da se ona ponovi.
    “Do sada se nikad nije desilo da Tržišna ne postupi po našoj prijavi ali to nije lak posao jer je potrebna opsežna akcija”, kazala je ona.
    Ipak, glavna tržišna inspektorka Nada Đurđić objasnila je da ne planiraju pojačanu kontrolu jer nijesu primijetili povećan broj pritužbi.
    "Tržišna inspekcija prema planu rada, između ostalog, vrši inspekcijski nadzor i nad prometom prehrambenih artikala u maloprodajnim objektima, kao i objekata koji se bave prometom roba široke potrošnje. Nad ovom vrstom proizvoda vrši se kontinuirana kontrola, kako po planu rada, tako i po inicijativama građana, pa se ne planiraju posebne akcije”, rekla je ona.
    Prema podacima Tržišne inspekcije, kako je istakla, nema povećanja pritužbi građana po pitanju neodgovarajućeg isticanja i tačnosti cijena, odnosno da istaknuta cijena ne odgovara onoj koja se naplaćuje kupcu preko poreske registar kase. Njihovi inspektori, kako je kazala, kontrolišu isticanje cijena, tačnost u njenom formiranju kroz poslovnu dokumentaciju, kao i kontrolu tačnosti cijene kod naplate preko fiskalne kase, odnosno računa.
    Zbog „grešaka” više od dvije hiljade kazni
    Đurđić je kazala da je tokom ove godine Tržišnoj inspekciji podnesena 41 žalba potrošača zbog nepravilnosti kod isticanja cijena, a od tog broja 10 se odnose na cijene usluga, četiri na obmanjujuće oglašavanje kod isticanja cijena, a ostalo na druge “greške” kod isticanja cijena.
    “Kada je riječ o propustima trgovaca kod isticanja cijena, u tekućoj godini utvrđeno je ukupno 2.145 nepravilnosti, od čega 1.828 se odnosi na nepropisano isticanje obavještenja o cijenama, a 317 na nepropisano isticanje obavještenja o popustima i sniženjima”, rekla je Đurđić, dodajući da su zbog toga izdali 2.145 prekršajnih naloga.


    Nije Roda ali izgleda da i ostali imaju slicnu naviku...
    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kupujem Dormeo kofer. Bio je u marketima RODA na akciji.
    By Cegovic in forum Ostali oglasi
    Replies: 4
    Last Post: 26-01-13, 06:05
  2. Replies: 1
    Last Post: 24-02-12, 18:36
  3. problem sa tcom racunima...opet
    By alien in forum Operatori
    Replies: 3
    Last Post: 30-11-07, 08:34
  4. Tebe Je Sine Roda Donijela
    By TiJaNaaaA in forum Sex i erotika
    Replies: 32
    Last Post: 21-04-07, 16:42

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •