Page 1 of 6 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 138

Thread: Zivot na nekoj drugoj planeti i religija"

  1. #1
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    664
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Zivot na nekoj drugoj planeti i religija"

    Sta ako naucnici nadju zivot na nekoj drugoj planeti, da li to znaci kraj religije i svemu onome sto smo do sada bili nauceni(mi vjernici) ?

    Zanima me da cujem od vjernika kako bi oni reagovali, da li biste prestali da vjerujete, sa obzirom da znamo da po knjigama zivot postoji samo na zemlji, ne pricam o nebu, paklu itd.

    Jeste li se ikad zapitali to ? I odgovorite iskreno sta bi uradili, da li bi jos uvijek vjerovali ? A koji argument bi bio za vjerovanje ? Niti u ijednoj knjizi se ne spominje zivot na drugim planetama, ali sa obzirom koliko je velik svemir , mozda i postoji sansa.

    Izvolite
    Last edited by loungebar; 17-02-13 at 22:42.

  2. #2
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Magare ce uvijek da blene u sarena vrata!

    Vece i interesantnije pitanje bi bilo ''Sta ako se krene u svemir i udari se u ''staklo od akvarijuma'' i skapiramo da ste vi vjernici bili cijelo vrijeme u pravu i da postoji neki prikica koji radi sto mu se hoce sa svojim ''ribicama''! Ovo je pitanje za razmisljanje... jer sve navodi da tog boga kako ga vi zamisljate nema i da ste samo zatucani i zaostali... E ako budete u pravu ocete li se onda osjecat kao zatvorenici ili ce te kleknut pred hadzijom i pustit da upravlja vama ?! Il cete se borit za svoj slobodni zivot! Sve u svemu opet cemo doc na isto da bogovi ne smiju da postoje u smislu da vam odredjuju sto i kako i da mrizte druge zbog toga! Autoriteti i zakoni koji definisu zdravu logiku moraju da postoje

    Eto tako malo serunjanja al ko zna ne moze da skodi a mozda neko nesto i pametno reKne
    Sreca tvoja sto si gad pa te niko ne voli! fcuk yeah!

  3. #3
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by loungebar View Post
    Mislim da ipak postoji mogucnost da ce se naci neki zivot pa sam zbog toga i postavio ovo pitanje, jer postoji mala, ma koliko bila malena ta mogucnost da postoji zivot.
    Tek je svemir poceo da se istrazuje , ustvari nije ni poceo da se istrazuje nesto puno sa obzirom koliko je velik,ali malo po malo.
    Mala je mogucnost da ti ukapiras nesto na ovom planetu nasem a kamo li univerzum... kazat da je mala mogucnost za zivotom izvan naseg planeta je ravno gluposti da se sunce oko zemlje okrece... Bez ako ne pricas sa neke Bibliske strane... tu ti vec ne bi moga parirat jer Bibliski univerzum objasnjava sve ))
    Sreca tvoja sto si gad pa te niko ne voli! fcuk yeah!

  4. #4
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    negdje blizu tebe,što te zanima?
    Posts
    1,661
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Naće izgovor za njih ako to kad bude, kao što su našli i za sve do sada.Snila baba što joj milo bllo.
    Ludilom maskiram dosadu

  5. #5
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by loungebar View Post
    Ne razumijes, nemamo dokaza da postoji zivot na nekoj drugoj planeti.
    Niti biblija niti kuran ne govori o tome da ima koji drugi zivot.
    Medjutim svemir je toliko velik postoje toliko planeta na kojih postoji mogucnost za zivot a do kojih ne mozemo ni doci, pa sam zbog toga rekao da postoji mala mogucnost za zivot na nekoj drugoj planeti i sta ako bi se to otkrilo, kakav bi to uticaj imalo na religiju, kako bi se osjecali vjernici ?
    A imamo li kakve dokaze da postoji bog ? Pa eto vjerujete mimo svih logika u njega ?! Ako u univerzumu postoji milijardu galaksija kao nasih 99% ima jedna u kojoj se nesto migolji po njoj! Pitanje je samo sta tebi treba da bi se opametio i shvatio da je religija i vjerovanje u nesto sto te cuva ili sto ti je vec predvidilo put i sto te cini bezbjednim samo jedna faza LJUDSKE evolucije... tad ljudi nisu mogli da se izbore sa svojim problemima i nisu bili na tom stupnju razvitka da su mogli da shvate da ih neko jebe u zdrav mozak!
    Sreca tvoja sto si gad pa te niko ne voli! fcuk yeah!

  6. #6
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Aha sad te kapiram

    Pitao si me sta bih ja kao nevjernik uradio da mi sidje bog odnekle pa me zanimalo OKLE

    A za ovo drugo niej pitanje za vjernike no za ljude uopsteno... sta bismo svi mi radili ?! Vjerovatno ih sjebali ko indijance ako su na nizem stupnju razvoja od nas... ako ne onda bi oni nas sjebali jbg tako to ide... bez ako opet nisam ukapirao da IMA NESTO SPECIJALNO ZASTO BAS PITAS VJERNIKE
    Sreca tvoja sto si gad pa te niko ne voli! fcuk yeah!

  7. #7
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Crka View Post
    Magare ce uvijek da blene u sarena vrata!
    Istina, ili to bješe za tele.

    Mislim da je kontakt sa izvanzemaljskim elementima jako bitan. Kako njih sa nama tako nas sa njima. Kolonizovanje nije riješenje, bar ne u sledeće neko dogledno vrijeme. Čak i ako se tako nešto desi, teško da će se odmah moći naraviti ogromne krstarice koje će da trasportuju hiljade ljudi tamo. A možda i mogu, koga briga, ja ne mrdam sa Zemlje, odlučio sam se da ću se ođen kopat, pa da se svi poperite na glavu.

    Sa druge strane, ako bi se desio Verhoevenski scenario iz 'starship troopers-a', e to bi bio ogroman skok za čovječanstvo.
    Konflikt je urođen ljudskom biću, bar primitivcu, tako uči i otrkiva nove stvari.
    Tada se oformljava klima da se fašizam legalizuje, jer bi bio usmjeren protiv buba koje nemaju namjere da sa nama pregovaraju.
    Pod sloganom 'mrtva buba dobra buba' svi potencijali svijeta bi se usmjerili ka nečemu što se zove progres, naučni.Kakve samo bi se mašine, oružija izmislili. Kao i za vrijeme i nešto prije WWII.
    Kako sada da iz ove perspektive osudimo fašizam?

    Da li se odričemo Mengeleovih otkrića, svih naučnih dostignuća, razvoja koji su započeti u njemačkom genijusu (koji je masivan) koji se iskristalizovao baš u tome vremenu.
    Tehnologija od njih, se samo unaprijeđivala. Koliko materijalizam može biti bezočan i autističan, to nam može se jasno oslikati u primjeru čuvenog glavnog naučnika razvojnog 'američkog' svemirskog programa, pa ia tomskog, pa...skoro sve pa i industrija magnetofona je usko vezana sa zaplijenjenim osvojenim znanjem. OMG pa to je uslovilo i pojavu pop kulture, koja je danas, odnosno oduvjek, odnosno sve i svja amerikanske tzv. kulture.
    Oni su nacisti?
    Dakle, čekamo bube, bar se nadamo da će nas pronaći, da se spregnemo da pronađemo nešto novo, ili u najboljem slučaju da nas prorijede.


  8. #8
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    kad se već razmišlja hipotetički... šta ako ne otkriju naučnici vanzemaljce no se oni nama jave kao bića superiorne inteligencije koja raspolažu dokazima o postojanju zajedničkog boga, njihovog i našeg i svih ostalih svjetova? da li bi ateisti počeli da vjeruju?

  9. #9
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brutajle View Post
    kad se već razmišlja hipotetički... šta ako ne otkriju naučnici vanzemaljce no se oni nama jave kao bića superiorne inteligencije koja raspolažu dokazima o postojanju zajedničkog boga, njihovog i našeg i svih ostalih svjetova? da li bi ateisti počeli da vjeruju?
    Ako je šta nauka ustoličila kao neki opšti zaključak jeste nestalnost hipoteza teorija.
    Paradiranje povremenih naučnih činjenica, koje su dovodeile intelgenciju do usijanja u rapspravama, kasnije je sama nauka negirala sa novim hipotezama.
    Naravno u tome ništa nema lošeg, nego naprotiv.

    Sa druge strane, vjera kao proces je potrebna ljudskoj psihi. To možemo detektovati na ogromnom broju ljudi koji na raznorazne načine vjeruju.
    Međutim konzumacijom iste dovodi se do prividnosti da su se spoznale činjenice, kako da zaista Bog postoji ili opet sa druge strane da ne psotoji.
    u oba slučaja je puka vjera i samo se toga tiče, bar što se tiče teizma i ateizma.
    Ateistički san, jeste isturanje intelekta kao tekovine kojeg su nasilno prisvojili, pa se vezuju za nauku kao svoju dogmu, što je besmislica, upotrijebljavaju kao tezu obarajući jednu drugu hipotezu.

    Koliko je to samo nebulozno?!


    Tako da ona održivost od 21. sekunde jasno pokazuje njihovu labilnost.

    što god dođe do nas, ostavri kontakt sa nama je superironije. Ipak probabilnost toga je ogromna i gotovo se nameće zaključak da je pitanje vremena kad, a ne hoće li doći do toga.

    Kako ćemo mi to prihvatiti i uporediti sa našim nivoom spoznaje ostaje na nama, koliko smo zapravo u mogućnosti da to isto prihvatimo.

    NJihovi dokazi ne bi ništa promjenili osim da im vejrujemo na riječ. Opet sa druge strane ateizam kao dekadenciji je ostavljen prostor da se iskaže i utemelji.

    Možda sama spoznaja o veličini prostora okolo nas nas dovodi u ravni sa teističkim postulatom da smo zanemarljivo mali i beznačajni u cijelom ciklusu, vremenu i prostoru. Sve što ostaje da čovjek produbljuje uvjerenje, koji je nalik na proces, da se samo on obogati jer nam on može samo omogućiti da spoznamo ili u najboljem slučaju zamislimo kako bi to izgledalo ili bilo.

    U ovoj situaciji kakvoj jesmo, teško da možemo zamisliti nešto drugačije da nije ono oblik uvjerenja, dio mašte, dio nečeg što možemo nazvati duševnoj sferi.

    Ako sebe osudimo, ograničimo sa fikcijom da smo mašina, ostaje nam da se borimo za pozicije i garažna mjesta.

    Gotovo da je metafizika shvatiti naučno ono što iskustveno znamo što je, bio da je to običan elektron.Ostaje uvjerenje, da zaista aktuelna hipoteza nam pomaže da zamislimo šta je i kako izgleda i radi, iako postoji spoznaja da to što znamo je pogrešno ili u najboljem slučaju je nepotpuno.

    Gravitacija, psiha, zlo, moral, NLO, razni fenomeni koji nas okružuju koje proživljavamo, koje srijećemo o kojima čitamo, za koje očigledno možemo ustvrditi da su granice mnogo u tmini našeg neznanja.

    E sada ima onih koji znaju znanje i mnogo su agresivni zbog toga e to je već druga priča.

    Uzgred, ako postanem vegeterijanac, da li mogu mesojede da optužim da su dogmaši, zaostali, i da prisvojim nauku kao oblasti koja daje autoritet mom mišljenju?
    Last edited by gaul; 18-02-13 at 10:45.

  10. #10
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brutajle View Post
    kad se već razmišlja hipotetički... šta ako ne otkriju naučnici vanzemaljce no se oni nama jave kao bića superiorne inteligencije koja raspolažu dokazima o postojanju zajedničkog boga, njihovog i našeg i svih ostalih svjetova? da li bi ateisti počeli da vjeruju?
    Kakvo je ovo nenormalno pitanje?

    Dokazi su sve to tražimo. Ako bi oni dostavili dokaze mi ne bi mogli ništa drugo nego da prihvatimo postojanje boga. I to onda ne bi bilo vjerovanje nego znanje.


    Međutim, o bogu iz abrahamskih religija nema nikakvog govora...

  11. #11
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Kakvo je ovo nenormalno pitanje?

    Dokazi su sve to tražimo. Ako bi oni dostavili dokaze mi ne bi mogli ništa drugo nego da prihvatimo postojanje boga. I to onda ne bi bilo vjerovanje nego znanje.


    Međutim, o bogu iz abrahamskih religija nema nikakvog govora.
    ..
    Kako je ovo samo nenormalan zaključak, mislim na boldovano.

    Pa to je ta nedefinisanost, gdje se samourušavate, gdje pokazujete infantilnost kroz suspenziju dijalektike oko riješavanja ovako golemog filozofskog pitanja.

    21.sekunda je i previše piš-paš

    Pa samo treba pažljivije pročitati vaše postove, možda sam i prećerao, ne treba toliko pažljivo.
    Last edited by gaul; 18-02-13 at 11:04.

  12. #12
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Gaule mislim da se ponekad toliko zalaufas da se iseres pristojno po svojoj pirci Bog ne postoji ni u jednoj verziji... savremeni ateizam je pokret ka ozdravljenju naroda... religija ne treba bit ugasena vec samo pretvorena u nesto sto bi prosirilo rijec TRADICIJA (moj prijedlog)... slabi ljudi moraju da traze pomoc... nek je traze u MOLITVAMA ko je su i naucno dokazane da smiruju ljudcku psihu... to bi bilo povezivanje sa svojim unutrasnjim bicem... kraj krajeva je ujedinjenje zemljana i po meni je ova verzija neke vrste ''tradicije'' rijesenje da se obuhvate sva vjerovanja svijeta... svako bi imao malo drugaciju tradicu al u sustini bi imali svi iste postulate... VJEROVANJE U SEBE SAMOG I U PROGRES ZAJEDNICKI!

    Inace se slazem sa tobom da nas napadnu vanzemaljci u roku od 24h bi se zemljani ujedinili i to bi bilo njvrijedni trenutak u nasoj istoriji ... naravno ako bi prezivijeli svi tu najezdu zelenih... volio bih da docekam to!
    Last edited by Crka; 18-02-13 at 13:06.
    Sreca tvoja sto si gad pa te niko ne voli! fcuk yeah!

  13. #13
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Kako je ovo samo nenormalan zaključak, mislim na boldovano.

    Pa to je ta nedefinisanost, gdje se samourušavate, gdje pokazujete infantilnost kroz suspenziju dijalektike oko riješavanja ovako golemog filozofskog pitanja.

    21.sekunda je i previše piš-paš

    Pa samo treba pažljivije pročitati vaše postove, možda sam i prećerao, ne treba toliko pažljivo.
    O bogu abrahamskih religija - bogu koji je stvorio svijet prije 6000 godina i po dvoje od svake vrste nema govora jer je naučno dokazano da Zemlja strara oko 4,5 milijarde godina a svijet preko 13 milijardi. Dva člana jedne vrste takođe nije dovoljno za održanje vrste jer ne postoji ni približno dovoljan genetski diverzitet, itd...

    Ovo su samo neke osnovne stvari.

    U "svetim knjigama" postoji more gluposti i kontradiktornosti tako da se one nikako ne bi mogle pripisati savršenom i svemogućem tvorcu univerzuma. Biblijski i kuranski opis svijeta te Jehova i Alah zajedno sa njima padaju u vodu.


    O nekim drugim bogovima možemo da govorimo hipotetički, međutim oni su stvarni koliko i jednorozi i leteće špageti čudovište.

    21.sekunda je i previše
    Iako ti je više ljudi skrenulo pažnju da ovo nema nikakvu misaonu vrijednost ti se i dalje držiš ove imbecilne izjave.

    Šta znači "Ateizam je održiv dvadesetjednu sekundu"?
    Šta je ta tvoja "vremenska održivost ateizma"? Definiši.
    Kako si došao do rezultata od 21. sekunde? Pomoću kojih formula i proračuna?

    Možda tebi ovo zvuči pametno ali ovo je obično proseravanje - lupanje gluposti. Može bit da prolazi ovo kod nekih neobrazovanih ćutuka ali ovdje ne.
    Last edited by ASC; 18-02-13 at 15:38.

  14. #14
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Kakvo je ovo nenormalno pitanje?

    Dokazi su sve to tražimo. Ako bi oni dostavili dokaze mi ne bi mogli ništa drugo nego da prihvatimo postojanje boga. I to onda ne bi bilo vjerovanje nego znanje.


    Međutim, o bogu iz abrahamskih religija nema nikakvog govora...


    zašto bi to bilo nenormalno pitanje, moj po bogu brate ASC? ako već pričamo hipotetički, zašto bi samo ona hipoteza iliti pretpostavka koja se tebi dopada bila "normalna"? kažeš: "ako bi oni dostavili dokaze..." čime pokazuješ da nijesi pažljivo pročitao moje "nenormalno" pitanje. napisao sam da raspolažu dokazima, a ne i da su ih spremni "dostaviti".

    kako bi onda ateisti regaovali na činjenicu da bića na tako visokom stupnju razvoja, ne samo da ne dovode u pitanje postojanje boga već posjeduju i dokaze o njegovom postojanju? da li bi ateisti smatrali da su ti vanzemaljski došljaci u zabludi, bez obzira na njihova dostignuća o kojima zemljani mogu samo da sanjaju ili bi se kod njih javio crv sumnje u sopstveni ateizam, ako ne i radikalni preokret u mišljenju? tim prije što bi ih ova bića mogla podsjetiti na to da oni, ateisti, brane ateizam, to jest ideološku osnovu ateizma - materijalizam, nečim sasvim nematerijalnim kao što je proces mišljenja. ako je čovjek materija, kako ta materija uopšte dolazi do toga da razmišlja o svom biću? zašto ta materija nije prosto sobom zadovoljna i ne prihvati svoje postojanje takvo kakvo je, čemu osporavanje teizma, pitali bi se oni.

  15. #15
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brutajle View Post
    zašto bi to bilo nenormalno pitanje, moj po bogu brate ASC? ako već pričamo hipotetički, zašto bi samo ona hipoteza iliti pretpostavka koja se tebi dopada bila "normalna"? kažeš: "ako bi oni dostavili dokaze..." čime pokazuješ da nijesi pažljivo pročitao moje "nenormalno" pitanje. napisao sam da raspolažu dokazima, a ne i da su ih spremni "dostaviti".

    kako bi onda ateisti regaovali na činjenicu da bića na tako visokom stupnju razvoja, ne samo da ne dovode u pitanje postojanje boga već posjeduju i dokaze o njegovom postojanju? da li bi ateisti smatrali da su ti vanzemaljski došljaci u zabludi, bez obzira na njihova dostignuća o kojima zemljani mogu samo da sanjaju ili bi se kod njih javio crv sumnje u sopstveni ateizam, ako ne i radikalni preokret u mišljenju? tim prije što bi ih ova bića mogla podsjetiti na to da oni, ateisti, brane ateizam, to jest ideološku osnovu ateizma - materijalizam, nečim sasvim nematerijalnim kao što je proces mišljenja. ako je čovjek materija, kako ta materija uopšte dolazi do toga da razmišlja o svom biću? zašto ta materija nije prosto sobom zadovoljna i ne prihvati svoje postojanje takvo kakvo je, čemu osporavanje teizma, pitali bi se oni.
    Da bi mi bili sigurni da oni raspolažu dokazima oni bi morali te dokaze dostaviti nama na uvid.

    Ne vidim zašto bi mi morali da prihvatimo njihove tvrdnje zdravo za gotovo. Može biti da se radi o pokušaju manipulacije.


    Ukoliko oni ne bi imali dokaze, onda njihovo vjerovanje u postojanje natrpirodnog tvorca svijeta ne bi bilo od ikakvog posebnog značaja bez obzira što su oni tehnološki napredniji od nas.
    Npr. recimo da čovječanstvo za 2000 godina bane na planetu neke druge inteligentne vrste. Ukoliko bi i tada većina ljudi (daleko bilo ) bila religiozna, a tamošnja vrsta ateisti, to što smo mi tehnološki ispred njih ni u kom sučaju ne znači da bi bili u pravu u svome vjerovanju u boga.
    Last edited by ASC; 18-02-13 at 17:52.

  16. #16
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    664
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brutajle View Post
    kad se već razmišlja hipotetički... šta ako ne otkriju naučnici vanzemaljce no se oni nama jave kao bića superiorne inteligencije koja raspolažu dokazima o postojanju zajedničkog boga, njihovog i našeg i svih ostalih svjetova? da li bi ateisti počeli da vjeruju?
    Svejedno, da li bismo mi nasli njih ili oni nas, ali samo sam htio da cujem kako bi se drugi osjecali(vjernici) jer mislim da se obicno o tome ne razmislja, a ipak postoji mogucnost o tome da nismo sami, tj da postoji neki drugi zivot na nekoj drugoj planeti.
    Mislim da je prica o tome sta bi oni rekli o religiji itd malo dalje, ipak je rijec ovdje o otkricu nekog drugog zivota, a ne kakve su oni religije itd, mozda nemaju religiju, to je nebitno barem za ovu pricu, sam pojam novi zivot na drugoj planeti bi doveo u pitanje sve sto smo do sada ucili iz knjiga ukoliko bi se to desilo - barem po meni.

  17. #17
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brutajle View Post
    kad se već razmišlja hipotetički... šta ako ne otkriju naučnici vanzemaljce no se oni nama jave kao bića superiorne inteligencije koja raspolažu dokazima o postojanju zajedničkog boga, njihovog i našeg i svih ostalih svjetova? da li bi ateisti počeli da vjeruju?
    U meni nema ni trunka sumlje ne samo da u svemiru postoji inteligentni život već da postoji u našoj galaksiji postoje napredni oblici života (u našoj galaksiji postoji samo 50,000,000 planeta nalik zemlji)


    Ni na ovoj maloj planeti se ne možete složiti oko toga koji je bog "pravi", a razmišljaš o tome da superiorna vrsta vanzemaljaca vjeruje baš u tvog boga ?

    I naša "zaostala" vrsta svakog dana svjesnija da bog ne postoji. Tako da mislim da je superinteligentna vrsta vanzemaljaca izgubila religiju jer je potrebna nepojmljiva količina vremena da bi vrsta evoluirala do tog stadiuma da se vjerovanje u boga ne samo izgubilo već je zaboravljeno.

    Ako nešto i poštuju to bi bila vrsta naprednija od njih samih



    Sent from my GT-I9100G using Tapatalk 2
    Last edited by Rakun; 18-02-13 at 20:36.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by loungebar View Post
    Sta ako naucnici nadju zivot na nekoj drugoj planeti, da li to znaci kraj religije i svemu onome sto smo do sada bili nauceni(mi vjernici) ?

    Zanima me da cujem od vjernika kako bi oni reagovali, da li biste prestali da vjerujete, sa obzirom da znamo da po knjigama zivot postoji samo na zemlji, ne pricam o nebu, paklu itd.

    Jeste li se ikad zapitali to ? I odgovorite iskreno sta bi uradili, da li bi jos uvijek vjerovali ? A koji argument bi bio za vjerovanje ? Niti u ijednoj knjizi se ne spominje zivot na drugim planetama, ali sa obzirom koliko je velik svemir , mozda i postoji sansa.

    Izvolite
    Prijatelju ne postoje vjerodostojniji dokumenti danas od Religijskih koji govore o vanzemaljcima.

    To sto mahom jednostrano posmatraju svjetove opisanim u tim dokumentima nije prepreka u intepretaciji. Svijet Andjela, Jinn-a su neispitani mnogo. Dok za svijet Dinna znamo da je vezan za zemlju kao i nama za Andjele i njihovom domu se malo prica.

    Neka stara doumenta cak govore o bezbroj svjetova. Svaki je drugaciji, ima drugacije resurse i sl.

    Takodje ta bica mogu da budu nama nevidljiva da pripadaju drugom elektromagnetnom spektru. Mi o njihovoj naprednosti malo znamo.

    Ljudi ne shvataju da ovaj materijalni svijet je samo dio jednog spektra. Sile postoje koje mogu neometano kroz njega da prolaze. To sto mi znamo o nukleusu danas je vrlo malo. Tu su vrata tek orkriljena.

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Pa imash citavu knjigu enohovu koja govori o vanzemaljcima koji su dosli na zemlju. Pali andjeli "Watchers". Njih 200.

  20. #20
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,828
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default

    Ako se svemir i dalje širi logično je i da raste vjerovatnoća da postoje drugi naseljeni svjetovi. Ići dalje od ovoga je obično palamuđenje bez obzira na "neoborive" dokaze, a ne filozofsko-religijska rasprava kako neki vole da misle. :topsy_turvy:
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  21. #21
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Crka View Post
    Gaule mislim da se ponekad toliko zalaufas da se iseres pristojno po svojoj pirci
    Istinu zboriš i počinjem da te lajkujem zbog toga

    Otac mi je vazda govorio - E koji si seronja da ti je znat! Uviđam da je možda i govorio istinu

    Ono što je bitnije od toga jeste ovo -
    Inace se slazem sa tobom da nas napadnu vanzemaljci u roku od 24h bi se zemljani ujedinili i to bi bilo njvrijedni trenutak u nasoj istoriji ... naravno ako bi prezivijeli svi tu najezdu zelenih... volio bih da docekam to!
    Zašto mora tako?

    Zašto mora prvenstveno da dolazi do konflikta, a još gore da je on gotovo jedini način, možda je i prećerano, ali je svakako najkvalitetniji i najpotpuniji način da se riješavaju problemi.
    Problem vaseljene jeste da dolazi do apsurdne situacije i sve lagano poprima jedan karakter predapokaliptične klime.
    Zar su zaista Egipćani (mislim na prave) bili u pravu kada su govorili da su učeniku uši na leđima i dobro ih pročačkaj štapom da bi te bolje čuo i naučio. Nešto u tom fazonu, inače pravilo čuvene škole pisara

    Gotovo da se nadenu zaključak, da Verhoeven je izveo nevjerovatno kritiku društva (Starship Troopers dobija na kvalitetu- idem da mu podignem ocjenu na imdb na 9), da smo mi samo ubogi fašisti, pronalazimo se samo u borbi i mržnji, samo nam fali toga dostojan neprijatelj.
    Neki bezlični, koji nam ne bi izazivao moralni problam da ga ubijamo.
    A bube dođu kao jagoda na tortu, forma ideale - stavrno ne mogu da zamislim idealnijeg neprijatelja za masovni rat, čak su bolji i od zombija i to mnogostruko. Ovi opet nose nešto što možda asocira na humanost, pa i u reliktima, formalno, pa i izazove neku dilemu na nekom nivou.
    Definitivno su bolji, doduše opasniji.

    Kao što Amerikancima jeste problem da ratuju protiv bijele rase, pa uvijek radije šalju trupe da se krljaju protiv drugih rasa, jer u samoj biti te pseudokulture jeste rasizam i u tome pronalaze svoje utemeljenje, kulturološko ispunjenje i ne pravi im to neki veći moralno problem, lagano ih ne uznemirava, bar ne dok ubijaju druge na manje više jeftin i bezbjedan način.
    Last edited by gaul; 19-02-13 at 10:38.

  22. #22
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    O bogu abrahamskih religija
    O Avramovom Bogu! - bolje rečeno

    bogu koji je stvorio svijet prije 6000 godina i po dvoje od svake vrste nema govora jer je naučno dokazano da Zemlja strara oko 4,5 milijarde godina a svijet preko 13 milijardi. Dva člana jedne vrste takođe nije dovoljno za održanje vrste jer ne postoji ni približno dovoljan genetski diverzitet, itd...
    4000 B.C. (onako ovlaš uzeto) sigurno je granica , vrijeme u kome se izdešavalo mnogo što šta.
    Iskreno ovaj termin nastanka svijeta prije 6000 godina je veoma diskutabilan, i svakako ekstremno pogrešan ako se uzme u ovom kontekstu u kome je naveden.

    Što šta od globalnog značaja je vezano za taj period i siguran sam da smo daleko od dekodiranja mnogo drastičnijih stvari, koje su tu, materijalno.
    Na neki način, razvijanjem nauke mnoge kontradiktornosti se riješavaju i sama Biblija kao i ostali sačuvani tadašnji tekstovi su sve, samo ne trolovanje epskih šaljivdžija.
    Koliko je samo to neozbiljno, reći tako nešto?

    Iako ti je više ljudi skrenulo pažnju da ovo nema nikakvu misaonu vrijednost ti se i dalje držiš ove imbecilne izjave.
    Kvantitet nikada nije igrao neku veću ulogu.

    Možda tebi ovo zvuči pametno ali ovo je obično proseravanje
    Imaš neki dokaz, a da nije ateističko uvjerenje

    Može bit da prolazi ovo kod nekih neobrazovanih ćutuka ali ovdje ne.
    Evo vidiš jedna kontradiktornost, zabluda ateističke dogme

    Ne vidim zašto bi mi morali da prihvatimo njihove tvrdnje zdravo za gotovo.
    Evo još jedna zabluda.

    Kao prvo, ništa se ne mora. Da ironija bude veća, čak i te knjige koje kritikuješ su establirali definiciju u vaseljeni (naučili je - ili joj prenijeli nečiju mudrost - gotovo da je to jedini razlog spora), da se ništa ne mora, da možeš mislit što god hoćeš.
    Kao što rekoh, ako je problem izvora infomacije, autoriteta mudrosti, veći od same mudrosti onda se grdno griješi.

    Bar mislim, a mogu da tvrdim da ja nikoga ne primoravam da išta prihvati bez nekih obrazlaganja, zato se i vode debate - bar mislim da bi trebao biti razlog, a često se stekne utisak u nešto drugačije.

    Ateistička dogma (o smiješne rabote) 21-nosekudnačni blijesak negacije je gotovo veličanstven, takko da iznova i iznova se samo ponavlja negacija, slažući se jedna preko druge gotovo da potrđuje činjenicu da je - * - = +

    Jer ako zaista neko toliko provodi vremena negirajući nešto da postoji , onda sigurno da postoji i za to razlog. To bi se moglo nazvati uvjerenjem koje iz nekog razloga jako bitno, to je već subjektivno.
    Kao što neko sa uvjerenjem da zaista teizam ima smisla, pruža mu hipotetički svijet koji mu širi spoznaju , a kako znamo ona je jako bitna.
    Last edited by gaul; 19-02-13 at 10:27.

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Ako se svemir i dalje širi logično je i da raste vjerovatnoća da postoje drugi naseljeni svjetovi. Ići dalje od ovoga je obično palamuđenje bez obzira na "neoborive" dokaze, a ne filozofsko-religijska rasprava kako neki vole da misle. :topsy_turvy:
    Podebljao sam tvrdnju koja mi nije baš jasna, što ovo znači?

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,994
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Mislio je da raste mogućnost ali ne i vjerovatnoća

    Poslato sa pisaće mašine Galaxy Note
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  25. #25
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Ako se svemir i dalje širi logično je i da raste vjerovatnoća da postoje drugi naseljeni svjetovi.
    Samo širenje svemira zapravo nema veze sa brojem galaksija i naseljivih planeta, širenje svemira znači samo više prostora između postojećih galaksija. A ako se na obodu i stvore neka tijela previše su mlada da bi na njima postojao život, a kamo li visoko inteligentni.


    Sent from my GT-I9100G using Tapatalk 2
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

Page 1 of 6 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Posao u nekoj od zemalja EU
    By ndrakulic91 in forum Putovanja
    Replies: 23
    Last Post: 06-02-13, 11:24
  2. Replies: 5
    Last Post: 07-02-09, 17:59
  3. Da ste prinudjeni da se pripojite nekoj drzavi?
    By BLASTER in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 29
    Last Post: 16-10-08, 19:47
  4. Nekoj drugoj... trecoj... odivi PART III
    By x-files in forum Centralni
    Replies: 181
    Last Post: 16-09-05, 19:27

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •