Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 57

Thread: Nekultura, primitivizam, malograđanstvo...

  1. #1
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Guanghzou, China
    Posts
    2,078
    Thanks Thanks Given 
    340
    Thanks Thanks Received 
    282
    Thanked in
    130 Posts

    Default Nekultura, primitivizam, malograđanstvo...

    Nešto razmišljam pa rekoh da postavim temu jer me interesuje šta vi mislite o svemu ovome što se trenutno dešava sa našim narodom u Crnoj Gori.
    Radi se o tome da je skoro svaki drugi čovjek CG nekulturan, bezobrazan spreman za svađu i tuču.

    Počnimo od saobraćaja.
    U saobraćaju rijetko ko poštuje pravila.
    Prvo policija koja je najnekulturniji učesnik saobraćaja bilo da su policajci u civilu ili u službenim kolima. Oni pale rotaciju kad ne mogu da čekaju crveno, kad je gužva (npr. ljeti na primorju). Ne pale žmigavce skoro niđe. Pričaju na mobilni dok voze. Ne koriste pojas. A što je najgore kad zautave nekoga ponašaju se kao da je svijet njihov. Zar nebi oni trebali da budu ti koji treba da budu primjer građanima i da oni predstavljaju taj zakon koji je na snazi. Svi glume neke opasne policajce i pametne momke ali u većini slučajevo to nisu. Jer kad zaustave nekog tatinog sina ćute kao pizde. Ali kad zaustave nekog normalnog čovjeka onda izigravaju bogove.
    Onda ostali učesnici saobraćaja. Prvo žene bogataša u dobrim autima, džipovima itd. Znači ponašanje čista "0" one bi gazile sve pred sobom da mogu, svađaju se ako im nešto kažeš, pozivaju se na muža koji ima para pa će sredit da ti neko glavu slomi itd. Čak se u nekim slučajevima i tuču.
    Onda druge žene ove "obične" da ih tako nazovem, ima ih dosta koje nemaju pojma da voze a kad nešto naprave uvijek misle da su u pravu i da nisu krive i spremne su da se svađaju, obično vrijeđaju i prijete. Ne razlikuju se puno od žena bogataša jer bi bile iste samo da imaju para.
    Drugo tatini i mamini sinovi i ćerkice. Oni su slični ženama bogataša. Samo mnogo bezobrazniji i nekulturniji. Oni misle da mogu sve. Voze dobra auta i često prave greške za koje ne odgovaraju jer znaju da će tata ili mama da riješe problem. Uvijek se pozivaju na nekoga ko radi u vladu ili u MUP i uglavnom završe sve što treba da se završi.
    Treće su junaci i hrabri momci na drumovima. Nije bitno što voze i koliko para imaju, oni su spremni da se biju da psuju i da vade šipku iz auta ako treba i u zadnje vrijeme većina nosi pištolj. Nekulturni su. Ne poštuju ništa, pretiču na punu, prolaze kroz crveno, staju na sred ulice da se izljube i pozdrave, u dosta slučajeva i da popričaju malo jer se nisu od sinoć viđeli.
    Uglavnom dosta nekulturnih ljudi. Mislim da je dosta nas primjetilo ove stvari pa znate o čemu pričam.

    Sledeće su državne institucije. Opština, bolnica, autobuska, željeznička itd...
    Skupština Opština.Kad krenete da vadite neki papir bilo koji (svako je barem jednom išao da završi nešto). Kad kreneš od kancelarije do kancelarije, još kad vide da ne znaš onda i oni najobičniji opštinski miševi izigravaju gazde. Najgori su stari radnici posebno žene. Nekultura na sve strane. Npr. u 11 treba da poču da rade sa strankama a oni dolaze u 11i45 sa pauze. Pa dok se namjeste i dok se odmore od pauze kreću u 12 sa poslom.
    Bolnica. Čekanje redova i nekulturno ponašanje medicinskih sestara i uopšte zapošeljenih u bolnice. Doktori u većini slučaja jedva čekaju da te skinu sa ku..a. Dok čekam red naravno preko reda ulaze žene bogataša i ostali sa vezama i prijateljima. Nekultira za šalterima za informacije. Nekultura kada ih pozovete na telefon itd.
    Za ostale da ne nabrajam ima milion primjera koje ste sigurno svi imali prilike da vidite i sami.
    Se ostale službe koje treba da rade u korist građana.

    Onda...
    Nekulturna đeca. Osnovne i srednje škole. O ovome je suvišno pričati. Svi znamo šta se dešava a niko ništa ne preduzima.
    Što je sa ovom đecom današnjom? Uzor su ima neki košari i bitange. Maltretiraju profesore.


    Hoće li ovo ikada prestati. Hoće li ikada doći vrijeme da narod bude kulturan a da ovi nekulturni treba da se stide svojeg ponašanja. Danas se više poštuje nekultura i primitivizam nego neko ko je normalan za njega uglavnom kažu "bogalj" ili "debil" itd.
    O ovome bih mogao da npišem još mnogo ali ostavljam prostora da svi kažemo nešto vezano za ovu temu.
    Ja kao jedan ne mogu ništa da promijenim i ako je moja želja da sve dođe na svoje i da ovo prestane jednog dana.

    P.S. Svaka čast kulturnim i vaspitanim ljudima.
    This time next year we'll be millionaires

  2. #2
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,935
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    122
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Ništa od ovoga ne rade pravi podgoričani
    (╯°□°)╯ ︵ ┻━┻

  3. #3
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,565
    Thanks Thanks Given 
    1,969
    Thanks Thanks Received 
    2,579
    Thanked in
    1,105 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Glenn_Q View Post
    Ništa od ovoga ne rade pravi podgoričani
    Ni pravi muskarci...
    Inace sve istina, maltene 70% naroda je spremno da za sitnicu traze kavgu, djeca traze neka svoja prava dok dizu skole na se... Policajci glume ko da su u holivud, maltretiraju ljude po puteva. Kako se sve to nauci i dje se nauci ja ne znam...
    Tu es mon héro!

  4. #4
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Josh manje zhene koje su dame.

  5. #5
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,904
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    162 Posts

    Default

    1. taksisti, dosta zena, policija, dostavljaci brze hrane - najveci bezobrazluk i nekultura u saobracaju.
    2. Bacači smeca po ulicama i zelenilu, milijarde zalijepljenih zvaka po trotoarima - bljak - vjeciti problem.
    3. Dobacivanja grupe decaka djevojci u prolazu, ili jos gore maltretiranje iste - za zadavit
    4. Prljavstina ili ti necistoca i neurednost u 90% taleta nocnih klubica kafica pabova.. jos gore neposjedovanje toalet papira, sapuna u istim.
    4a. Djevojke u WC-u - vrhunac nekulture. Toliko toalet papira po dasci, ulozaka u solji, pored prazne kante za smece, PIIHHH zabio bih im ga u usta (ulozak mislim). Nepovlacenje vode takodje - popisao bih im se u usta


    pozzz stoko nekulturna

  6. #6
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Guanghzou, China
    Posts
    2,078
    Thanks Thanks Given 
    340
    Thanks Thanks Received 
    282
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    @stevann
    E to je to o čemu ja pričam.


    Zaboravio sam da napišem:

    Kafići, restorani, brza hrana. Svuda po neki nekulturan konobar ili konobarica. Svi neke noseve dignute, neko ponašanje bahato prema mušterijama.
    Takođe prodavnice, mini marketi, tafike. I tu ima vazda neko da radi preko kur.a i da bude "ljubazan" na svoj način.
    This time next year we'll be millionaires

  7. #7
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparky View Post
    Hoće li ovo ikada prestati. Hoće li ikada doći vrijeme da narod bude kulturan a da ovi nekulturni treba da se stide svojeg ponašanja. Danas se više poštuje nekultura i primitivizam nego neko ko je normalan za njega uglavnom kažu "bogalj" ili "debil" itd.
    O ovome bih mogao da npišem još mnogo ali ostavljam prostora da svi kažemo nešto vezano za ovu temu.
    Ja kao jedan ne mogu ništa da promijenim i ako je moja želja da sve dođe na svoje i da ovo prestane jednog dana.

    P.S. Svaka čast kulturnim i vaspitanim ljudima.
    U društu koje je vođeno drugim sistemom obrnute vrijednosti, ništa nije čudno. Jako si lijepo rekao stvano stanje kod nas, i biti normalan ovdje sa iskonskim vijednostima si po automatizmu tretiran kao budala, dok svako destruktivno ponašanje je za pohvalu.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,702
    Thanks Thanks Given 
    2,124
    Thanks Thanks Received 
    1,065
    Thanked in
    502 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparky View Post
    Nešto razmišljam pa rekoh da postavim temu jer me interesuje šta vi mislite o svemu ovome što se trenutno dešava sa našim narodom u Crnoj Gori.
    Radi se o tome da je skoro svaki drugi čovjek CG nekulturan, bezobrazan spreman za svađu i tuču.

    Počnimo od saobraćaja.
    U saobraćaju rijetko ko poštuje pravila.
    Prvo policija koja je najnekulturniji učesnik saobraćaja bilo da su policajci u civilu ili u službenim kolima. Oni pale rotaciju kad ne mogu da čekaju crveno, kad je gužva (npr. ljeti na primorju). Ne pale žmigavce skoro niđe. Pričaju na mobilni dok voze. Ne koriste pojas. A što je najgore kad zautave nekoga ponašaju se kao da je svijet njihov. Zar nebi oni trebali da budu ti koji treba da budu primjer građanima i da oni predstavljaju taj zakon koji je na snazi. Svi glume neke opasne policajce i pametne momke ali u većini slučajevo to nisu. Jer kad zaustave nekog tatinog sina ćute kao pizde. Ali kad zaustave nekog normalnog čovjeka onda izigravaju bogove.
    Onda ostali učesnici saobraćaja. Prvo žene bogataša u dobrim autima, džipovima itd. Znači ponašanje čista "0" one bi gazile sve pred sobom da mogu, svađaju se ako im nešto kažeš, pozivaju se na muža koji ima para pa će sredit da ti neko glavu slomi itd. Čak se u nekim slučajevima i tuču.
    Onda druge žene ove "obične" da ih tako nazovem, ima ih dosta koje nemaju pojma da voze a kad nešto naprave uvijek misle da su u pravu i da nisu krive i spremne su da se svađaju, obično vrijeđaju i prijete. Ne razlikuju se puno od žena bogataša jer bi bile iste samo da imaju para.
    Drugo tatini i mamini sinovi i ćerkice. Oni su slični ženama bogataša. Samo mnogo bezobrazniji i nekulturniji. Oni misle da mogu sve. Voze dobra auta i često prave greške za koje ne odgovaraju jer znaju da će tata ili mama da riješe problem. Uvijek se pozivaju na nekoga ko radi u vladu ili u MUP i uglavnom završe sve što treba da se završi.
    Treće su junaci i hrabri momci na drumovima. Nije bitno što voze i koliko para imaju, oni su spremni da se biju da psuju i da vade šipku iz auta ako treba i u zadnje vrijeme većina nosi pištolj. Nekulturni su. Ne poštuju ništa, pretiču na punu, prolaze kroz crveno, staju na sred ulice da se izljube i pozdrave, u dosta slučajeva i da popričaju malo jer se nisu od sinoć viđeli.
    Uglavnom dosta nekulturnih ljudi. Mislim da je dosta nas primjetilo ove stvari pa znate o čemu pričam.

    Sledeće su državne institucije. Opština, bolnica, autobuska, željeznička itd...
    Skupština Opština.Kad krenete da vadite neki papir bilo koji (svako je barem jednom išao da završi nešto). Kad kreneš od kancelarije do kancelarije, još kad vide da ne znaš onda i oni najobičniji opštinski miševi izigravaju gazde. Najgori su stari radnici posebno žene. Nekultura na sve strane. Npr. u 11 treba da poču da rade sa strankama a oni dolaze u 11i45 sa pauze. Pa dok se namjeste i dok se odmore od pauze kreću u 12 sa poslom.
    Bolnica. Čekanje redova i nekulturno ponašanje medicinskih sestara i uopšte zapošeljenih u bolnice. Doktori u većini slučaja jedva čekaju da te skinu sa ku..a. Dok čekam red naravno preko reda ulaze žene bogataša i ostali sa vezama i prijateljima. Nekultira za šalterima za informacije. Nekultura kada ih pozovete na telefon itd.
    Za ostale da ne nabrajam ima milion primjera koje ste sigurno svi imali prilike da vidite i sami.
    Se ostale službe koje treba da rade u korist građana.

    Onda...
    Nekulturna đeca. Osnovne i srednje škole. O ovome je suvišno pričati. Svi znamo šta se dešava a niko ništa ne preduzima.
    Što je sa ovom đecom današnjom? Uzor su ima neki košari i bitange. Maltretiraju profesore.


    Hoće li ovo ikada prestati. Hoće li ikada doći vrijeme da narod bude kulturan a da ovi nekulturni treba da se stide svojeg ponašanja. Danas se više poštuje nekultura i primitivizam nego neko ko je normalan za njega uglavnom kažu "bogalj" ili "debil" itd.
    O ovome bih mogao da npišem još mnogo ali ostavljam prostora da svi kažemo nešto vezano za ovu temu.
    Ja kao jedan ne mogu ništa da promijenim i ako je moja želja da sve dođe na svoje i da ovo prestane jednog dana.

    P.S. Svaka čast kulturnim i vaspitanim ljudima.
    ovo ka da si pisao iz moje glave.kapa dolje za temu.
    Quote Originally Posted by sparky View Post
    @stevann
    E to je to o čemu ja pričam.


    Zaboravio sam da napišem:

    Kafići, restorani, brza hrana. Svuda po neki nekulturan konobar ili konobarica. Svi neke noseve dignute, neko ponašanje bahato prema mušterijama.
    Takođe prodavnice, mini marketi, tafike. I tu ima vazda neko da radi preko kur.a i da bude "ljubazan" na svoj način.
    pa i ja sam nesto razmisljao o ovome. kod konobara,taksista,radnika u buticima i trafikama i sl je ponasanje kao da ih je jedna majka rodila i vaspitavala,ili da kazem nevaspitavala.kao da im je tesko da persiraju,zahvale se,a o osmijehu da ne pricam.cini mi se kao da razmisljaju "to mi je ispod nivoa i to je za pi*ke" i da se vode "sto bezobraznije,bahatije,i hladnije".mislim da su to klasicne karakterisitike malogradjanstine.
    a nije narod vazda bio ovakav.narod je znao za red i kulturu u srecno vrijeme.izgleda nemastina napravi to od covjeka.bar ja tako mislim.

  9. #9
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Guanghzou, China
    Posts
    2,078
    Thanks Thanks Given 
    340
    Thanks Thanks Received 
    282
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    Ja krećem od jednog banalnog primjera kulture. I to sam se jednom kladio sa drugom. A to je zadržavanje vrata kad neko ulazi ili ilzazi poslije tebe, ako je na pola koraka da uđe/izađe.
    U pitanju su bila vrata od banke (stalno neko ulazi i izlazi) ja sam rekao da će od 20 ljudi samo troje zadržati vrata ovome koji ulazi ili izlazi a on je reko da će barem 10 njih to uraditi.
    Eto imao sam sreće pa je od 20 ljudi samo jedan momak zadržao vrata :-)

    Ovo možda nije neki primjer ali svako ko je bio neđe van ove zemlje viđeo je da npr. skoro svako ovo radi (italija, francuska, spanija, njemacka). Ne zato što se prave važni već zato što je ovo jedan osnovni vid kulture. Da ne zalupaš nekome vrata u nos...
    This time next year we'll be millionaires

  10. #10
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,402
    Thanks Thanks Given 
    752
    Thanks Thanks Received 
    2,223
    Thanked in
    1,683 Posts

    Default

    E zalosna je ova poslednja recenica. Zamisli kad je do toga doslo da se kaze svaka cast kulturnim i vaspitanim ljudima....strasno!
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  11. #11
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vi svi ka da kroz guzicu mislite ?! Sprdate li se vi sa mnom odje il ne vidite dje zivite i da 90% naroda je GLUPO I ZATUCANO Ne mozes ocekivat od slona da se popne na drvo bez da mu das dizalicu... mada sam ja polako poceo da uvidjam da kroz cg se polako dizalice mecu i slonovi uce kako da se popnu na to drvo kultire al polako samo polako... nisu sloncad imala dje za ovaj period sranja da nauce kako da se ponasaju...

    Nidje na svijet ti ne moraju pregradjivat bulevare metalnom zicom DA BI SE SLONOVI NAUCILI DA SE ULICA PRELAZI NA PJESACKI PRELAZ I posle mi vele kako je to greska a nije pobro greska no jedina moguca solucija...
    Sreca tvoja sto si gad pa te niko ne voli! fcuk yeah!

  12. #12
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,981
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Kad pokatkad podjem u civilizovani svijet, uhvatim sebe kako ispoljavam neke obrasce naseg ponasanja.
    Npr vozim i upali se zeleno, a ja krenem da se nerviram na ovoga ispred mene sto nije krenuo tacno u sekund kad se zeleno upalilo, no moram da cekam tu ekstra sekundu na semafor da krenem. Ili kad prelazim ulicu, iako nema nijednog auta, i ja po nekom automatizmu na crveno predjem, dok civilizovani narod ceka da se upali zeleno. Ima tu jos nekih primjera, no se ne mogu sjetiti sad. Koliko god da se covjek trudi da bude pristojan i kulturan, ovo okruzenje se ogrebe o njega, i ne mogu se tek tako iskorijeniti neke stvari

  13. #13
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,935
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    122
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Crka View Post
    Ne mozes ocekivat od slona da se popne na drvo bez da mu das dizalicu... mada sam ja polako poceo da uvidjam da kroz cg se polako dizalice mecu i slonovi uce kako da se popnu na to drvo kultire al polako samo polako... nisu sloncad imala dje za ovaj period sranja da nauce kako da se ponasaju...

    Nidje na svijet ti ne moraju pregradjivat bulevare metalnom zicom DA BI SE SLONOVI NAUCILI DA SE ULICA PRELAZI NA PJESACKI PRELAZ I posle mi vele kako je to greska a nije pobro greska no jedina moguca solucija...

    Ili kad dijete od slona krene u školu pa mu slon kaže da ide samo trotoarom..
    - A đe su tata trotoari u staru varoš??

    Živjeli su u staru varoš...
    (╯°□°)╯ ︵ ┻━┻

  14. #14
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Guanghzou, China
    Posts
    2,078
    Thanks Thanks Given 
    340
    Thanks Thanks Received 
    282
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    E vjeruj mi da ove naše slonove kroz Bar ne možeš ni žicom zaustavit preko bulevara. No je kidaju i preskaču i prolaze ispod samo da ne pođu do pješačkog. I sto puta se pričalo o tome ali i dalje slonovi kroz mrežu. Ne moš ih naučit nema teorije...
    This time next year we'll be millionaires

  15. #15
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,319
    Thanked in
    2,021 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stevann View Post
    4. Prljavstina ili ti necistoca i neurednost u 90% taleta nocnih klubica kafica pabova.. jos gore neposjedovanje toalet papira, sapuna u istim.
    4a. Djevojke u WC-u - vrhunac nekulture. Toliko toalet papira po dasci, ulozaka u solji, pored prazne kante za smece, PIIHHH zabio bih im ga u usta (ulozak mislim). Nepovlacenje vode takodje - popisao bih im se u usta
    Ovdje gdje se trenutno nalazim takvo nešto se ne toleriše ni životinjama..

    The more things change, the more they stay the same.

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,702
    Thanks Thanks Given 
    2,124
    Thanks Thanks Received 
    1,065
    Thanked in
    502 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Ovdje gdje se trenutno nalazim takvo nešto se ne toleriše ni životinjama..

    dje smo mi od ovoga,moj ti...

  17. #17
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    3,296
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Haos vecini odgovara, jer opravdava nji'ovo identicno ponasanje po obrascu ''u govnima plivanje''.
    Nama je cistoca, ljubaznost, kultura itd. - presterilno, prevjestacki, bez duse.
    Nezadovoljstvo u korjenu svega.

  18. #18
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    kod Milenijuma
    Posts
    2,453
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    63
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Tako je nauzeja. Slazem se u potpunosti. Isto tako smatram da nekulturni ljudi pokazivanjem svoje nekulture pokazuju nekoliko stvari:

    ili prkose vlasti/rezimu koja nas je sve ojadila poslednjih 20-25 godina, a sve to zbog sistema kakav se stvorio - nemashtina, bahato ponashanje tajkuna i njihovih sinova/cerki itd.. I onda se pitaju: A shto nebih i ja bio nekulturan kad su i oni, njima je dobro, mora da ce i meni ako se budem ponashao nekulturno.

    -i/ili se prave vazni: Misle mozda da stichu neke poene kod nekih koji su takodje takvi i u njima vide "heroje" koji znaju da se bahatim i nekulturnim ponashanjem "odvaze" da ispsuju nekoga, udare, izvrishte na nekoga, pokazu "muda" nekome, itd itd.. I sve to naravno na shto nekulturniji nachin.

    -i/ili misle da prave shtetu nekome na taj nachin shto ce biti nekulturni ( a sve to zato shto su jadne osobe u dushi). Neko je spomenuo djevojke koje u kaficima ostavljaju uloshke i papire.. Vjerovatno to ne rade kuci, ali pogodno "tlo" za to je neshto tudje: kafic, restoran.. bla bla.. I na taj nachin one misle da su cool, a i drugarici ce da se pofali kako im je zaprljala wc i kako ih je "zajebala". Naravno one ce tu jedna drugoj da aplaudiraju i na taj nachin hrane svoje bijedne i prazne dushe.. Naravno i mushkarci zapishavaju wc sholje itd itd.. Zalosno

    Milion puta sam dozivio da mi pojedinci koji me manje i slabije znaju "prikache" kako se pravim fin i moderan i pravim se dasa samo zbog toga shto se kulturno ponasham. Ispada da chovjek dobija neke poene u drushtvu ako je nekulturan.. Blah...

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,702
    Thanks Thanks Given 
    2,124
    Thanks Thanks Received 
    1,065
    Thanked in
    502 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JaffaCakes View Post
    Tako je nauzeja. Slazem se u potpunosti. Isto tako smatram da nekulturni ljudi pokazivanjem svoje nekulture pokazuju nekoliko stvari:

    ili prkose vlasti/rezimu koja nas je sve ojadila poslednjih 20-25 godina, a sve to zbog sistema kakav se stvorio - nemashtina, bahato ponashanje tajkuna i njihovih sinova/cerki itd.. I onda se pitaju: A shto nebih i ja bio nekulturan kad su i oni, njima je dobro, mora da ce i meni ako se budem ponashao nekulturno.

    -i/ili se prave vazni: Misle mozda da stichu neke poene kod nekih koji su takodje takvi i u njima vide "heroje" koji znaju da se bahatim i nekulturnim ponashanjem "odvaze" da ispsuju nekoga, udare, izvrishte na nekoga, pokazu "muda" nekome, itd itd.. I sve to naravno na shto nekulturniji nachin.

    -i/ili misle da prave shtetu nekome na taj nachin shto ce biti nekulturni ( a sve to zato shto su jadne osobe u dushi). Neko je spomenuo djevojke koje u kaficima ostavljaju uloshke i papire.. Vjerovatno to ne rade kuci, ali pogodno "tlo" za to je neshto tudje: kafic, restoran.. bla bla.. I na taj nachin one misle da su cool, a i drugarici ce da se pofali kako im je zaprljala wc i kako ih je "zajebala". Naravno one ce tu jedna drugoj da aplaudiraju i na taj nachin hrane svoje bijedne i prazne dushe.. Naravno i mushkarci zapishavaju wc sholje itd itd.. Zalosno

    Milion puta sam dozivio da mi pojedinci koji me manje i slabije znaju "prikache" kako se pravim fin i moderan i pravim se dasa samo zbog toga shto se kulturno ponasham. Ispada da chovjek dobija neke poene u drushtvu ako je nekulturan.. Blah...
    sve ti je ovo tacno,Jednostavno,u danasnjem drustvu si popularniji ukoliko se ponasas kao primitivac,a ako si momak "na mjestu",skroz si neinteresantan,pogotovo ovim danasnjim skorupacama kojih je sve vise,jedna drugu kopiraju,sire se ka guba...

  20. #20
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Kad pokatkad podjem u civilizovani svijet, uhvatim sebe kako ispoljavam neke obrasce naseg ponasanja.
    Npr vozim i upali se zeleno, a ja krenem da se nerviram na ovoga ispred mene sto nije krenuo tacno u sekund kad se zeleno upalilo, no moram da cekam tu ekstra sekundu na semafor da krenem. Ili kad prelazim ulicu, iako nema nijednog auta, i ja po nekom automatizmu na crveno predjem, dok civilizovani narod ceka da se upali zeleno. Ima tu jos nekih primjera, no se ne mogu sjetiti sad. Koliko god da se covjek trudi da bude pristojan i kulturan, ovo okruzenje se ogrebe o njega, i ne mogu se tek tako iskorijeniti neke stvari
    Izvini, ali jednostavno ne prihvatam ovo što kažeš! Nije istina, onaj ko vodi računa o svojoj okolini, vodi računa, onaj ko poštuje pravila- poštuje pravila i na lijepo ponašanje ne smije da utiče ponašanje primitivaca iz okruženja! Na punoj ulici smeća ako mi ispadne račun iz džepa, ja ga podignem i ubacim u prvu korpu! I to ću uvijek raditi pa neka svi oko mene bacaju!
    Ispred moje zgrade su postavljene betonske korpe za smeće, koje naravno služe za papiriće i sličan otpad, vjerovali ili ne žene iz moje zgrade su kese za smeće umjesto u kontejner ubacivale tu! I to veća kesa od korpe ali je uguraju! Naravno, par puta je korpa očišćena od strane komunalaca, zalud je pisano i kačeno na oglasnoj tabli da primitivci to ne rade... i sklonjena je od primitivaca...i ne treba nam, ili nam treba da se udavimo u sopstvenim ******* ili kaznena politika, rigorozna i sa OGROMNIM novčanim kaznama!
    U mojoj zgradi postoje ljudi koji se redovno odazivaju svim obavezama koje kao zajednica imamo (svega 4, 5 porodica) ostali nikad ništa ne doprinose i prvi su da traže svoja prava kad im pukne cijev ili se dogodi bilo kakav problem...ih kako ja ne bih imala milosti prema takvima!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  21. #21
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    146
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zvoncica je ko stvorena za jednu skrivenu kameru

  22. #22
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    blatnjave barice
    Posts
    302
    Thanks Thanks Given 
    131
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Pogotovo srednjoskolci,kakve su to klase.Prije neki dan sam slusao par mladica ispred zgrade.Uglavnom,razgovor je trajao kratko ali su za to vrijeme jedno 100 puta uspjeli da ponove ostroga mi,krsta mi i slicne neke stvari.Ima li neki psiholog ovdje da bi protumacio ovu pojavu?

  23. #23
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pepa_prase View Post
    Pogotovo srednjoskolci,kakve su to klase.
    U srecnoj drzavi covjek bi mogao da kaze nesto poput "a pusti ih, jos su mladi, naucice". Ali sudeci po ostatku stanovnistva, nista od toga.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  24. #24
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,108
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    A svi ste li vi fini....
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  25. #25
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Guanghzou, China
    Posts
    2,078
    Thanks Thanks Given 
    340
    Thanks Thanks Received 
    282
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    Zvončice i ja se trudim da sve radim kako treba. I ako me ljudi oko mene sigurno gledaju kao budalu.
    Prošli vikend voze momci pijani i bacaju boce od piva kroz prozor. I ja i jedan drug prilazimo i počinjemo da kupimo one krupnije komade da neko ne opuči gumu a neke curice koje su tuda porlazile govore onako kao da ih mi ne čujemo "vidi ove debile što kupe ova stakla" i u smijeh. Jer od 100 srednjoškolaca ja mislim da nema 15 kulturnih i normalnih...
    This time next year we'll be millionaires

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Nekultura!
    By PrijekiLijek in forum Centralni
    Replies: 110
    Last Post: 10-04-10, 19:17
  2. bazen-termin za građanstvo?
    By UltrasTito in forum Primorski
    Replies: 8
    Last Post: 02-11-09, 22:50
  3. Hrišćanstvo
    By rockstar in forum Istorija
    Replies: 36
    Last Post: 05-07-09, 19:17

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •