Page 7 of 8 FirstFirst ... 345678 LastLast
Results 151 to 175 of 199

Thread: povecanje PDVa sa 17 na 19%?

  1. #151
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bavaria, Germany
    Posts
    266
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Boli te uvo, ti si u Njemačku i zarađuješ na iljade...
    Što se ne vrneš malo, imamo zelenila, da ne truneš na betonu..
    Veliš ko da je zelenila samo u CG na cijelom bijelom svijetu. Njemačka je eksporter agrarnih i mesnatih proizvoda, a Crna Gora importer, na vama je ovo da preokrenete.

    A to može samo kad se zasuku rukavi i na poljoprivredu. KAP je eto, nažalost propao i time je 40% izvoza i većina industrije otišla u propast, sad je na red vala malo da se obrađuje zemlja i tjeraju goveda

    Povećanje poreza nije nikakvo trajno rešenje, mora izvoz da se poveća (sa naravno sela).

  2. #152
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,716
    Thanks Thanks Given 
    1,260
    Thanks Thanks Received 
    884
    Thanked in
    578 Posts

    Default

    I ja bih ka' Vanja svasta o Milu prica' da mi kapa svaki mjesec po 2000e ka' njoj...
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  3. #153
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by greenmann View Post
    Veliš ko da je zelenila samo u CG na cijelom bijelom svijetu. Njemačka je eksporter agrarnih i mesnatih proizvoda, a Crna Gora importer, na vama je ovo da preokrenete.

    A to može samo kad se zasuku rukavi i na poljoprivredu. KAP je eto, nažalost propao i time je 40% izvoza i većina industrije otišla u propast, sad je na red vala malo da se obrađuje zemlja i tjeraju goveda

    Povećanje poreza nije nikakvo trajno rešenje, mora izvoz da se poveća (sa naravno sela).

    Tjerao je odje narod i goveda i obradjivao zemlju, ali domaceg seljaka i poljoprivrednika je unistala upravo nasa drzava(vlast) koja je kao i sve do sad upropastila. A upropastila ih je time sto uvezu, prasad i goveda, voce i povrce iz Srbije, Makedonije, Bosne i Hercegovine, Albanije... i onda ti proizvodi obale cijenu nasem poljoprivredniku, stocaru.
    A kad je prosle godine i svih prethodnih godina bila gajba paradajza 1€, a ona gajba samog poljoprivrednika kosta 25 centi, lubenica 5 centi kilo, e ne ispalati mu se da gori po suncu cijeli dan obradjivati to.

    Kad se promijeni diktatorska vlast koja je vec 23 godine i unistava polako ali sigurno drzavu, KAP je ja mislim poslenji zavrsni udarac prije bankrota zemlje. Sve ostao je vec rasprodano i jedino kako drzavu mogu da ozive je tako sto ce svu krv isisati ovom narodu.
    A odavno smo malokrvni i anemicni...

    I da dodam, da je taman SDP poceo da mi se svidja kako su bili poceli sa pricom, kad ono Ranja, naravno, vuk dlaku mijenja ali cud nikad.

  4. #154
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Odlican performans mansa koji je vidim dotakao ovu olos.

  5. #155
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,888
    Thanks Thanks Given 
    1,652
    Thanks Thanks Received 
    2,843
    Thanked in
    1,227 Posts

    Default

    Zamisli da neko vanji calovic ispred stana prospe crvenu farbu i nazove ga performansom...
    f6

  6. #156
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Bar, Montenegro, Montenegro
    Posts
    615
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma dotakao ih je samo ako su im prolili malo farbe po njima, nikako drugacije...

  7. #157
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bargdad
    Posts
    2,024
    Thanks Thanks Given 
    23
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Zamisli da neko vanji calovic ispred stana prospe crvenu farbu i nazove ga performansom...

    Jes, Vanja je pokrala CG i digla narodu poreze na sve sto je mogla. Vanju u zatvor, zbog farbe..qq sto je s'ovim narodom..

  8. #158
    Join Date
    May 2006
    Location
    Budva
    Posts
    2,836
    Thanks Thanks Given 
    56
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kradeš i ti ovu državu, druže dobri. Nego ne znaš.

  9. #159
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,888
    Thanks Thanks Given 
    1,652
    Thanks Thanks Received 
    2,843
    Thanked in
    1,227 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MK View Post
    Jes, Vanja je pokrala CG i digla narodu poreze na sve sto je mogla. Vanju u zatvor, zbog farbe..qq sto je s'ovim narodom..
    Sto bi uradio da ti prospem farbu ispred ulaza ili na auto, da ti na vrata od stana zalijepim neki papir sa natpisom npr ,, govedarevici,, ( bez uvrede ovo je primjer) , da ti po ulazu dijelim slike oca sa rogovima?

    Ne pada mi na pamet da branim ovu stoku, al ipak prelaze polako ( mans) neke granice...
    f6

  10. #160
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,984
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Sto bi uradio da ti prospem farbu ispred ulaza ili na auto, da ti na vrata od stana zalijepim neki papir sa natpisom npr ,, govedarevici,, ( bez uvrede ovo je primjer) , da ti po ulazu dijelim slike oca sa rogovima?

    Ne pada mi na pamet da branim ovu stoku, al ipak prelaze polako ( mans) neke granice...
    Sto su ovi iz vlade uradili pa ih niko ne dira. Valjada moze neko i s njima da se sprda kad se oni sprdaju sa ostalima.

  11. #161
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,984
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MK View Post
    Jes, Vanja je pokrala CG i digla narodu poreze na sve sto je mogla. Vanju u zatvor, zbog farbe..qq sto je s'ovim narodom..
    Svako je pregorio, vise niko ne umije da rezonuje.

  12. #162
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,343
    Thanks Thanks Given 
    517
    Thanks Thanks Received 
    551
    Thanked in
    369 Posts

    Default

    Zanimljvi su oni perfomansi, ali to je totalno beskorisno.
    Juče su samo oni koji prodaju farbu ućarili nešto.
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  13. #163
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bargdad
    Posts
    2,024
    Thanks Thanks Given 
    23
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bokee View Post
    Kradeš i ti ovu državu, druže dobri. Nego ne znaš.
    Drago mi je da mozes iz svog udobnog doma nazivat obicne ljude lopovima.

  14. #164
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,046
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    od 30.06. i zvanično.

    kako će programeri da se ubiju od posla...
    nothing comes from violence and nothing ever could

  15. #165
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,226
    Thanks Thanks Given 
    15
    Thanks Thanks Received 
    21
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Zato će pubovi sve manje i manje da izdaju fiskalne račune

  16. #166
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,702
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    234
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Dje ce manje nego sada? Da gosti njima pisu racun...

  17. #167
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Las Vegas
    Posts
    2,511
    Thanks Thanks Given 
    57
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Hvala gospodu boguu,tooo vladoo C.G,najjaci ste!

    Za evropsku,za bolju C.G !

    Jasi jasi jasi

  18. #168
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Syria, Damascus
    Posts
    10,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    tuga,,,

  19. #169
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    negdje blizu tebe,što te zanima?
    Posts
    1,661
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Najjača je fora da su stavili pdv na igre na sreću . Sad su se kockari o jadu zabavili jer ne znaju kako da obračunavaju taj pdv, a ima ih na svaki ćošak. Ne postoji praksa nidje u svijetu da se obračunava pdv na kocku.Tehnički je teško moguće to primijeniti. Sad će svi da zatvore casina i kockarnice . Neće više biti bogartih Talijana u Maestralu i Splendidu . Mogli su za kockare da povećaju porez na dobit , i tako riješe taj gap.
    Ludilom maskiram dosadu

  20. #170
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Syria, Damascus
    Posts
    10,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    dobra fora, taman jos jedan razlog da batalim kocku.

  21. #171
    Join Date
    May 2011
    Posts
    1,169
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Danas u Albonu nece da prodavaju kafu, kazu nemaju cijene dok ne srede ovo sa pdv-om. Iako bi trebalo da prodavaju po starim cijenama dok ne pocne da se primjenjuje ovo.

    Sent from my HTC One S using Tapatalk 4 Beta

  22. #172
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,335
    Thanks Thanks Given 
    2,807
    Thanks Thanks Received 
    4,641
    Thanked in
    2,446 Posts

    Default

    Efekat kuvane zabe koji u CG funkcionise zadnjih 18 godina. I jos toliko ce.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  23. #173
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lunar View Post
    Najjača je fora da su stavili pdv na igre na sreću . Sad su se kockari o jadu zabavili jer ne znaju kako da obračunavaju taj pdv, a ima ih na svaki ćošak. Ne postoji praksa nidje u svijetu da se obračunava pdv na kocku.Tehnički je teško moguće to primijeniti. Sad će svi da zatvore casina i kockarnice . Neće više biti bogartih Talijana u Maestralu i Splendidu . Mogli su za kockare da povećaju porez na dobit , i tako riješe taj gap.

    A što napisa sve u jedan post, prosto nevjerovatno.
    To što ne znaju kako se obračunava PDV nije problem, ima zakon i tumačenja pa je lako pročitat i uputit se.
    Da se porez na kocku ne obračunava nigdje, i to PDV na kocku je daleko od istine. Dovoljno je u google ukucat VAT tax on gambling.
    Tehnički to nije nikakav problem, jer je kockanje vrsta usluge koja se lako može oporezovat kroz registar kasu.
    I to mnogo lakše nego što bi se recimo stomatolog ili advokat mogao oporezovat vjeruj mi.

    Na kraju si se izvukao zadnjom boldovanom rečenicom i dao sam sebi odgovor kako je sve to ipak rješivo. A nije bitno je li kroz PDV ili porez na dobit.

    Interesantno je kako priređivačima igre na sreću u zadnje 2 godine nijedna uredba Vlade / Agencije ne odgovara, a kockarnica i kladionica nikad više. Bilo bi smiješno da nije tužno. Ovo dođe taman kao priča turističkog rodonačelnika Crne Gore Radulovića iz Splendida. Koji god se zakon uveo o zabrani pušenja itd njemu je promet vazda padao za 70%. Ali nikako da dođe na 0.

    Last edited by hercules; 01-07-13 at 09:24.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  24. #174
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,335
    Thanks Thanks Given 
    2,807
    Thanks Thanks Received 
    4,641
    Thanked in
    2,446 Posts

    Default

    Boli me uvo za porez na igre na srecu. I treba. Mrzite me sad ali... I TREBA!

    U Singapuru recimo Singapurac mora da plati 100 singapurskih dolara da bi se kladio u kockarnici. (Ja kao turista ne moram ali drzavljanin Signapura mora)

    Sto to znaci u praksi, iz mog ugla gledanja? Znaci da samo onaj koji ima dovoljno para za trosenje ce se kladiti i ako taj sa dosta para izgubi 100,200,500,1000 eura (nije bitna valuta u prici) nece mu mnogo znacit'. Ali prvenstveno znaci da se nece kladit' najniza socijalna klasa kao sto je taj problem kod nas ali i u mnogim drugim drzavama. Kod nas ljudi gube gace u kazino, ostaju bez centa u kladionicama, gube imovinu na obicne slot masine itd. itd. I da ne pominjem dozvoljneo ulazanje 'u minus' u mnogim kladionicama, kockarnicama i sl. Tu se zalazu auta, stanovi, imanja samo da se dokrajci zivot tih sto kockaju a nebrojeno je slucajva bilo u zadnjih par godina gdje su ocevi morali da placaju nenormalne sume sinovima i muzevi (uglavnom pomorci) svojim zenama upravo zbog kocke. A ako bi neko ko nema morao da plati 100 eura da bi se kladio, da li bi se kladio? Ne vjerujem. I narod bi manje para gubio i napredovao bi u ekonomskom smislu kao sto je Singapur napredovao (ovdje zanemarujem da imamo najvece lopuze na vlast' i da narod ne bi od toga vidio mnogo koristi iz budzeta osim one sto sami ti ljudi ne bi gubili pare vec bi ih mogli potrosit' na nesto mnogo korisnije od kladionice).

    Drugi problem je sto je vecina tih mucenika vrlo mlada a da ne pominjem da su mnogi i ispod 18 godina. To je vec i regulisano zakonom ali mislim da nema potrebe da govorim koliko se to ne postuje. Danas klinac od 14-15 godina moze da udju u skoro svaki kladionicu da se kladi a nije mu problem ni na rulet da baci pare koje su mu od kuce poslali do kraja mjeseca. Tuzno.

    U zemljama koje su prosperirale jedan od kljucnih poteza je bio taj. Ali ne i jedini. Recimo preskupe cigare pa ko oce da se truje neka placa nenormalne cijene a pravi pusaci ce vazda imat' svoju krdzu da motaju dok ce ove nase sminke da se zale i bune kako im je 'Malboro' poskupio jer to co'ce moraju pusit' u kaficu. Danas se kutija, vjerujem, moze kupit' za euro a 'solidan' cigar za 2 eura. Ja ne znam ima li jeftinije zemlje za cijene cigareta (mozda Albanija/Kosovo od regiona). Treba fino da se poskupi PRIMJETNO a ne 10 centi na godinu dana. Tako se puni budzet na pravilan nacin.

    Porez na luksuz je ono sto ima logike svuda, uvijek. Ako treba da se puni budzet... treba da se uzima od onih koji najvise i imaju. Sto to znaci? To znaci da ne mora bit' isti porez onome sto ima platu 300 eura i onome sto ima 10,000. I to ne da postoje 2 poreza nego postepeno da se mijenja zavisno od primanja. Isto tako i za racune. Ako fizicko lice napravi 500 eura racuna za straju njega treba dodatno oporezovat'. Ako ima 200 eura racuna za telefon svaki mjesec, i to mu treba oporezovat'. I tako sve te luksuze onih koji imaju... oporezovat'. I tako na zdrav nacin punit' budzet. A ne dizat' PDV za SVAKOG u CG, dizat' cijenu potrosacke korpe i zivota u opste SVIMA u CG, uzimat' taj pisljivi EURO sa racuna SVAKOM u CG itd. itd. Jer taj EURO nekom znaci 'kao kuca' dok drugi nece primjetit' ako mu nedostaje 100 eura iz novcanika.

    Najpogresnije i najtuznije je sto u ovoj drzavi nista ne funkcionise kako treba. Sve ide gore u propast iz dana u dan. A vezano za ovu moju pricu, onaj koji nema na kraju najvise ispasta sa svim tim cupkanjima od strane lopuza na vlasti, sa povecanjem standarda zivota a smanjenjem plata (dovoljno bi tuzno bilo da sve to moraju da isprate sa malim platama ali ZNAM da se plate i smanjuju u drzavnim firmama i to po 10-15%) dok onaj koji ima uglavnom zna Pera ili Djura i onda i te poreze koje bi trebao da plati, ne placa. Makar vecinu njih. Sve mu je to 'sredjeno' preko boga oca.

    Toliko o tome, place mi se. Vristi mi se. Dodje mi da poludim.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  25. #175
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,984
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Zatvorit sve kockarnice, kazina, kladionice, mi ne umijemo to da regulisemo kako treba, no samo radi nekolicine ljudi cijela drzava propade.

Page 7 of 8 FirstFirst ... 345678 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. povecanje brzine ???
    By brodomaketar in forum Internet
    Replies: 578
    Last Post: 20-05-10, 06:38
  2. Povecanje protoka
    By Doctor in forum Internet
    Replies: 3
    Last Post: 12-09-09, 20:43
  3. povecanje tel. pretplate (i impulsa) 100% :P
    By verbalni_fajter in forum Internet
    Replies: 2
    Last Post: 27-08-07, 07:29
  4. Povecanje max. filesize jpg?
    By jovannk in forum CdM Arhiva
    Replies: 1
    Last Post: 28-03-07, 19:26
  5. :) Povecanje penisa ???
    By []-DJ_Sm!nkA-[] in forum Sex i erotika
    Replies: 1
    Last Post: 04-07-05, 05:09

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •