Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 51 to 69 of 69

Thread: Jos jedan uslov? Jos jedna smicalica?

  1. #51
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Milice,

    Sta odredjuje nacionalnost?
    Tvoje trenutno osjecanje i uvjerenje?
    Danas se osjecam crnogorkom,juce sam bila hercegovka,otac i majka su mi bili srbi,dok DPS nije na kongresu promijenio politiku.
    Ako bude cool sledeci popis cu biti zapadno balkanka,ili mozda i evropljanka,

    ako se CG podijeli ,nacionalno cu biti niksicanka.

  2. #52
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    vidiš, ja ne mijenjam tako lako opredjeljenja a tek sojecanja....
    i da mijenjam to nije tvoj problem. da, stvar je osjećaja a ne mora da znači da su oni kod svih ljudi tako površni i promjenljivi kao kod tebe
    Kako Vaša bolest ?

  3. #53
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Milice
    ti moja osjecanja bas lijepo ishvali,
    zasto su povrsna i promjenjljiva?
    otkud ti to?


    Forumi valjda i postoje da bi ljudi mijenjali opredjeljenja,(o tvojim osjecanjima nekom drugom prilikom,mada tu nemam sta da ti prigovorim),
    znaci mijenjati opredjeljenja nije problem vec potreba svih nas valjda.
    Last edited by Milos111111; 29-09-05 at 23:18.

  4. #54
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja sam mislila da sudis prema sebi. ako sam pogrijesila izvinjavam se
    elem, na forumima se ne mijenjaju opredjeljenja nego se razmjenuju stavovi, misljena, argumenti
    stoga, mijenjati opredjeljenja svakako ne bi bila potreba jer bi trebalo da ona naginju ka konacnosti
    Kako Vaša bolest ?

  5. #55
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nista konacno nije ,bar tako kazu,
    a pogotovo opredjeljenja povezana sa osjecanjima.

  6. #56
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a ja rekoh da naginju ka konacnosti sto ne znaci da su konacna
    Kako Vaša bolest ?

  7. #57
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default Ima toga i u DANSKOJ

    E kod nas jedna majka radja po tri nacije,zavisno od toga ko dje radi,kojoj politickoj partiji pripada,i kako se osjeca u datom momentu,

    CITAT MILOSH11111111111

    Moja bivsha supruga, iz tri braka tri nacije,
    ne iz nacionalnih nego sexualnih razloga.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  8. #58
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    takvu te volim Milice

  9. #59
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    527
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milicaaaaaaa
    miloše, ne postoji nešto što bi se zvalo gen za naciju. nacionalnost ne određuje DNK a da određuje bogomi bi to bilo rizično po mnoge jer se bojim da bi turski geni bili mnogobrojni :yipiiii:
    Ti to Milice iz sopstvenog iskustva ili generalno ???

  10. #60
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    miloše, nijesam znala da me voliš :twist:
    manace, ja to realno, nema tu ništa strašno
    Kako Vaša bolest ?

  11. #61
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nista nije konacno,mada RUZA JE RUZA
    Last edited by Milos111111; 30-09-05 at 20:56.

  12. #62
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    922
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Milos111111

    E sad da i ja dolijem malo ulja na vatru

    Istorija kao nauka u CG poznaje samo dvije etnicke grupe sa vise od 5% ,
    Albanci i Srbi

    To je informacija koju ima o nama svako izvana.

    E sad da li su komunisti to promijenili,i sta ce istorija pisati za 50 godina,ko zna,
    ali fakat je to da Istorija kao nauka jos nije prihvatila postojanje crnogorske nacije .
    Mićo,
    Srbi su religijska grupa koja je u 19. vijeku sama sebe proglasila ya naciju.
    To jest tu religijsku grupu je ya naciju proglasio Vuk Karadžić.
    Srbi su politička nacija i pošto nema Srba izvan ptravoslavnih jasno je da su Srbi - religijska grupa.

    Da li su Crnogorci nacija ili ne možeš pročitati pismo Knjaza Danila londonskom listu Time-s, prije 150 godina.

    Čitaj Mićo i uživaj



    THE TIMES
    London, utorak, 30. septembra 1856


    U sred kriticnih okolnosti, i u prisustvu projekcija i razmatranja koje proisticu od stranih Sila, crnogorski narod sacuvao je svoje mirno držanje bez opterecivanja evropskih dvorova opisom bolne situacije u kojoj se nalazi vjekovima.

    466 godina crnogorski narod odbija da se podredi bilo cijoj moci ili da prizna vlast bilo kojeg gospodara; naprotiv, on se otima za nezavisnost s oružjem u ruci, i radosno je prolio svoju krv po oltaru slobode. Cetiri i po vijeka crnogorski narod trpio je neprestanu borbu s Turskom imperijom, nekada najmocnijom u Evropi, pred kojom su drhtale sve države Evrope.

    Krv njenih junaka pala je na svaki kamen njenih visokih planina, i Crna Gora je sacuvala svoju dragocjenu slobodu. Politika velikih Sila bila bi jako pogrešna kada one ne bi uzele u obzir žrtve koje je njen narod podnio u ime Hrišcanstva – taj narod koji se, izmedju Srpskog kraljevstva, Vizantijskog carstva, kraljevstava Bugarske, Bosne i Epira, koji su svi podlegli napadima Turaka, ponosno branio medju svojim bezvodnim planinama, i koji je znao kako da sacuva, uprkos svom siromaštvu i oskudici, najsvetiji posjed koji jedna nacija može da ima – svoju nezavisnost.

    Evropske Sile slabo ili jedva da uopšte i znaju za ovaj narod iz planina. Kraljevi se nisu brinuli da nezavisnost ove nacije bude priznata i da ona ude u veliku porodicu evropskih država. Jedan od uzroka ove indiferentnosti – koji je bio nerazdvojan u hijerarhijskoj organizaciji Vlade – bio je kasnije uklonjen obnovom starog sistema. Ne dobijajuci ni zaštitu ni podršku od Hrišcanskih Snaga, a trebalo bi da one poboljšaju svoj stav iz zahvalnosti za zasluge koje je ucinio za Hrišcanstvo, crnogorski narod vidio je sebe ogranicenog na uzak prostor, i prinudenog da se bori za vracanje svojih starih granica.

    Dok god Crna Gora bude ostala zatvorena u svoje sadašnje granice, njena sudbina bice ista kao što ju je pretrpjela u proteklih pet vjekova – to jest, neprekidna i krvava borba da povrati svoje prijašnje posjede.
    Crna Gora se ne odrice teritorija koje je posjedovala u vec tako dalekom periodu, vec zahtijeva da joj se vrati zemlja za koju se borila u najkriticnijim vremenima, sa istim žarom kao i za svoju nezavisnost.

    Što se tice njegove nezavisnosti, crnogorski narod ne misli da ona može biti dovedena u pitanje. Svo vrijeme on je imao pravo da ratuje ili sklapa mir s Turskom, i cesto je koristio to pravo.

    U vrijeme ratova koje su hrišcanski narodi vodili protiv islama, evropske vlade tražile su pomoc od Crnogoraca, a ovi su uvijek žurili da odgovore na poziv, kao što pamti istorija Austrije i drevne Mletacke republike. Francuzi i Englezi tek su 1806. i 1814.god.
    djelimicno upoznali Crnogorce, kada su se, zavedeni na pogrešan put, na tudi podsticaj, ovi posljednji našli izmedu dvije vatre. U tom periodu Crnogorci su još uvijek imali Grahovo, Župu, Banjane, Pivu, Drobnjake, Kruševicu, Zubacke Uble, Vasojevice, kao i rijeke Taru i Lim, i upravo te teritorije su i danas poprište svih njihovih borbi s Turcima.

    Po cijenu svoje krvi Crnogorci su osvojili citavu kotorsku obalu, koja im je pripadala do 1814.godine, do dana kada je Car Aleksandar I pozvao Mitropoliju i crnogorski narod da ustupe kotorsku obalu Austriji, kojoj ju je Becki Kongres upravo bio dodijelio. Crnogorci su se pokorili odluci evropskih Sila, povukli se u svoje planine, i prepustili obalu Austriji. Bila je krupna nepravda to što su nas potpuno odvojili od mora i nisu nam ostavili nijednu luku.

    Bez slobode trgovine za državu Crnu Goru nema ni napretka ni unutrašnjeg razvoja, i nikakve osnove koja je dobra za stvaranje regularne politicke organizacije i pogodnih veza sa susjednim narodima. Crnogorci dugo osjecaju potrebu za posjedovanjem slobodne luke. Pocetkom XVIII vijeka Vladika Danilo nastojao je da u sastav crnogorske teritorije povrati oblast Bara – pokušaj zbog koga su proliveni potoci krvi.

    Oslanjajuci se na razloge koje sam upravo objasnio, uvjeren sam da ce velike evropske Sile željeti da zaštite slabe od jakih, da ce željeti da garantuju Crnogorcima integritet njihove teritorije, da ce im garantovati ono što može da sacuva njihovu nacionalnost i njihova prava nepovrijedenima.

    Evropske Sile su odredile da Rusija treba da ustupi Turskoj petinu Besarabije, koju je osvojila prije 80 godina po cijenu svoje krvi. Fortiari, Sile ce moci da zahtijevaju da odredeni dio Otomanske teritorije bude pripojen Crnoj Gori, jer je ova potonja zemlja izložena daleko ozbiljnijim opasnostima nego što je Turska bila od strane Rusije.

    Zahtjevi Crne Gore su potvrdeni u sljedecim tackama:
    Diplomatsko priznanje njene nezavisnosti.
    Proširenje njenih granica prema Hercegovini i Albaniji.
    Definitivno preciziranje njene granice prema Turskoj, kao što je slucaj sa austrijskom granicom.
    Pripajanje dijela Bara Knjaževini.

    Vaša Ekscelencija ce se iz ove izjave uvjeriti o situaciji i poslovima ove nacije, i sumnjam da je Vaša ekscelencija nece uzeti u obzir i preporuciti pažnji Njegovog Velicanstva, cija nam hrišcanska milost i osjecaj za pravdu daju nadu da se nismo uzalud pozvali na njegovo ljubazno
    Dobrocinstvo.

    DANILO P. NJEGOŠ,
    Knjaz Crne Gore i Brda,
    Cetinje, maja 1856








    http://www.montenegro-canada.com/art...8396/33984.htm
    Last edited by Regi; 30-09-05 at 21:35.

  13. #63
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    1198 godine je na prevlaci kod ostrva cvijeca , podignuto nesto sto se smatra ostavstinom Srpske Pravoslavne Crkve.

    1995 na cetinju ,dva prognanika iz SPC su posla u stanicu milicije i od pozornika dobila napismeno odlukom 156 da su osnovali CPC ,
    nijesam cita,a kazu ovi sto jesu ,odluka 155 je regulisala prilazak divljih taksista cetinjskom pazaru,i ophodjenje istog pozornika koji je registrovao crkvu sa taksistima
    Bilo je to vrijeme kad je Filip bio ministar unutrasnjih polsova,pa se zbog nekoliko incidenata u CG ,trazilo da se policajci ponasaju kulturno prema taksistima

    Pojam Crna Gora ,tako su me ucili u osnovnoj potice od Crnojevica koji se pojavljuju malo kasnije.

    19 vijek je u evropi i prepoznat kao "the age of nationalism" ,nazalost naslednik ovog sto ga ti pominjes ,Nikola je sve ucinio da ta crnogorska nacija bude ustvari srpska.

    Kako tada ,tako i danas.
    Ono svako iz svojih razloga ,novi vladari bi voljeli da se to pitanje smatra nedovrsenim,ali kao i sto rekoh istorija-nauka ,smatra da u CG postoje etnicki Albanci i Srbi u broju vecem od 5%.

    Znaci neka nova nacija koja bi se formirala,zbog nekih novih saznanja,osjecanja ili opredjeljenja,moze da izraste samo iz dvije gore pomenute.

    Ne kazem da istorija nece prepoznati neke nove nacije na ovim prostorima u dogledno vrijeme,ali sada takvih autonomnih jos nema.
    Naravno crnogroski narod postoji ,i ja sam naravno njegov pripadnik
    pozdrav

  14. #64
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    922
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default ne postoji jedan narod, a dvije istorije.

    Quote Originally Posted by Milos111111
    1198 godine je na prevlaci kod ostrva cvijeca , podignuto nesto sto se smatra ostavstinom Srpske Pravoslavne Crkve.

    1995 na cetinju ,dva prognanika iz SPC su posla u stanicu milicije i od pozornika dobila napismeno odlukom 156 da su osnovali CPC ,
    nijesam cita,a kazu ovi sto jesu ,odluka 155 je regulisala prilazak divljih taksista cetinjskom pazaru,i ophodjenje istog pozornika koji je registrovao crkvu sa taksistima
    Bilo je to vrijeme kad je Filip bio ministar unutrasnjih polsova,pa se zbog nekoliko incidenata u CG ,trazilo da se policajci ponasaju kulturno prema taksistima

    Pojam Crna Gora ,tako su me ucili u osnovnoj potice od Crnojevica koji se pojavljuju malo kasnije.

    19 vijek je u evropi i prepoznat kao "the age of nationalism" ,nazalost naslednik ovog sto ga ti pominjes ,Nikola je sve ucinio da ta crnogorska nacija bude ustvari srpska.

    Kako tada ,tako i danas.
    Ono svako iz svojih razloga ,novi vladari bi voljeli da se to pitanje smatra nedovrsenim,ali kao i sto rekoh istorija-nauka ,smatra da u CG postoje etnicki Albanci i Srbi u broju vecem od 5%.

    Znaci neka nova nacija koja bi se formirala,zbog nekih novih saznanja,osjecanja ili opredjeljenja,moze da izraste samo iz dvije gore pomenute.

    Ne kazem da istorija nece prepoznati neke nove nacije na ovim prostorima u dogledno vrijeme,ali sada takvih autonomnih jos nema.
    Naravno crnogroski narod postoji ,i ja sam naravno njegov pripadnik
    pozdrav

    Mićo,
    ti si pobrkao vjersku i nacionalnu pripadnost.
    Ti nijesi u stanju da razlikuješ ta dva pojma.

    Edukacija za one koji brkaju pravoslavlje i naciju.


    Crnogorci su pripadnici crnogorskih plemena:

    Vasojevica
    Drobnjaka
    Cuca
    Kuca
    Cevljana
    Ljubotinjana
    Bjelica
    Uskoka
    Moraca
    Rovca
    Cetinjani
    Ceklici
    Crmnicana
    Ljesana
    Ceklinjana
    Bratonozica
    Pipera
    Bjelopavlica
    Pastrovica
    Grbljana ITD.

    Plemenska organizacija društva ne postoji kod nikoga na Balkanu,
    osim kod Crnogoraca i Albanaca.
    Kao sto Škoti imaju plemensku organizaciju drustva (klanove), Englezi je nemaju.
    Tako i Crnogorci imaju plemensku organizaciju drustva, a Srbi nemaju.

    Dakle, izuzetno je lako, nista lakse, znati ko je Crnogorac.
    Crnogorac je pripadnik nekog crnogorskog plemena!

    Prosto i jednostavno.



    Nikada se niko od stotina clanova tri crnogorske dinastije

    Vojislavljevica
    Balsica
    Crnojevica

    nije izjasnio deklarisao, potpisao kao Srbin.


    Postoje hiljade dokumenata od prije 19. vijeka,
    koji se odnose na Crnu Goru

    Mletackih
    Ruskih
    Turskih
    Austrijskih

    i ni u jednom jedinom ne stoji da u Crnoj Gori zive Srbi !!!

    Srbi su u Crnoj Gori izmisljeni u 19. vijeku,
    od strane nekih clanova teokratske dinastije Petrovic.



    Po definiciji nacije i naroda, ne postoji, jedan narod a dvije istorije.
    Srbi i Crnogorci imaju razlicite istorije.
    Takodje ne postoji jedan narod, a dvije razlicite organizacije drustva.
    Crnogorci i Srbi imaju razlicite istorije i razlicite organizacije drustva tokom istorije.


    Naravno Sumadinci, Macvani i drugi Srbi, nemaju nikakvu plemensku organizaciju.

    Srbi su religijska grupa koja je samu sebe proglasila za naciju u 19. vijeku.
    Tada je mnogim narodima na Balkanu dato ime Srbi,
    po nekakvim srednjevjekovnim Srbima,
    sa kojima 80/90 % danasnjih Srba nema nikakve veze !
    Cak naprotiv.
    Preci vecine danasnjih - takozvanih Srba,
    su ratovali protiv srednjevjekovnih Srba !

    Bliži su po etnickom porijeklu Holandjanin i Njemac nego Pirocanac i Hercegovac.
    I to mnogo blizi.

    Blizi su po etnickom porijeklu Danac i Norvezanin nego posrbljeni Crnogorac i Lala.
    I to mnogo blizi.

    Ova novokomponovana srpska nacija,
    koja je uzela ime po nekakvim srednjevjekovnim Srbima (koje su Osmanlije skoro zbrisale),
    je nastala po formuli PRAVOSLAVNI=SRBIN, a Vuk Karadzic je napravio "reformu" jezika,
    i ispeglao ogromne jezicke razlike izmedju tadasnjih pravoslavnih po Balkanu.

    Prava stara nacija su Crnogorci, kojih ima i pravoslavnih i katolika i muslimana.
    Kao sto je to slucaj kod Albanaca i recimo kod Njemaca.

    Posto izvan pravoslavaca prakticno ne postoje ljudi koji se izjasnjavaju kao Srbi,
    jasno je da su Srbi religijska grupa
    Last edited by Regi; 30-09-05 at 21:34.

  15. #65
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    54
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Cool

    Još jedna Regijeva smicalica.

  16. #66
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    922
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Bond
    Još jedna Regijeva smicalica.
    Ako nesto nije tacno, ti napisi.

  17. #67
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dakle, izuzetno je lako, nista lakse, znati ko je Crnogorac.
    Crnogorac je pripadnik nekog crnogorskog plemena!
    Prosto i jednostavno.
    Jednostavno. I potvrdjuje da pojam Crnogorci nema veze sa teritorijom - vec sa tradicijom.

  18. #68
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ali, tema je zakonska regulativa. Da li je neko nasao ista u Ustavnoj povelji sto naznacava da Skupstina SCG treba da ovjeri rezultate referenduma?

  19. #69
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default Mala moja zivota ti,

    Mala moja zivota ti,
    Olji mene (Ljubav) dati,
    Sto-posto sam CRNOGORAC,
    I po mami i po tati.

    Bratonoshkog tvrdog krsha,
    I od Kuchke ljute stijene,
    Ako necesh, da si donja,
    Ti se mashi na vrh mene.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. soba 123
    By Dzoni_Stulic in forum Sve i svašta
    Replies: 87
    Last Post: 21-11-10, 12:03
  2. Telefonske zajebancije - snimljeni razgovori
    By lik.50 in forum Sve i svašta
    Replies: 44
    Last Post: 01-11-10, 18:35
  3. Bio jednom jedan LSCG
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1
    Last Post: 03-04-05, 16:07
  4. Ko su bili Nemanjici - sazeto.
    By BeranacOnajStari in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 111
    Last Post: 26-02-04, 10:36
  5. Crnogorci i VLAST
    By Dzono in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 18
    Last Post: 20-02-04, 19:52

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •