Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 69

Thread: Jos jedan uslov? Jos jedna smicalica?

  1. #26
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Janko23
    Izmisljas opet. bokelji nisu nikakvi Crnogorci pravoslavci niti Crnogorci katolici. Starosjedeoci Boke su Srbi i Hrvati. Starosjedeoca Boke Crnogoraca NEMA. To zna svako ko je iz Boke. Crna Gora nije nasa matica matice Bokelja su Srbija i Hrvatska. Oni se tako osjecaju.
    jeste jeste. nema naroda na ovom svijetu a da nijesu od srba potekli... biće da su i pigmeji srbi koji su pod najezdom turaka (koji su opet srbi samo su se mimoisli sa ovim "ortdodksnim" srbima i osnovali novu religiju da bi im se svetili) pobjegli u afriku pa im je od prevelikog sunca koža potamnjela.. :roll:
    Kako Vaša bolest ?

  2. #27
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    477
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milicaaaaaaa
    jeste jeste. nema naroda na ovom svijetu a da nijesu od srba potekli... biće da su i pigmeji srbi koji su pod najezdom turaka (koji su opet srbi samo su se mimoisli sa ovim "ortdodksnim" srbima i osnovali novu religiju da bi im se svetili) pobjegli u afriku pa im je od prevelikog sunca koža potamnjela.. :roll:
    a ne, no su Njegos, Kralj Nikola i Sveti Petar Cetinjski (slava mu i milost) svi bili pod uticajem Draze Mihailovica.

    nemam zelju da komentarisem ko je postao od koga, odakle su Bosnjaci dosli, itd itd itd. Cinjenica je da su Bosnjaci danas zasebna nacija, a isto je cinjenica da su oni, uglavnom postali od Srba, tj. Srbi koji su presli u Islam za vrijeme turske okupacije.

    inace, Crna Gora nije od juce, pa ne mozete nam zamjeriti ako kazemo da su crnogorci Srbi, jer tako su za SEBE govorili Kralj Nikola, Njegos, Sveti Petar Cetinjski, knjaz danilo, itd itd itd.

    PS. moji su preci cuveni crnogorski junaci, i sto tebi smeta ako su se oni zvali Srbima, i sto se ja danas isto ponosim tim imenom?

    tebe svaka cast ako nisi Srpkinja, ili ako ne zelis da imas nista sa Srbima, to je opet tvoja licna stvar, ali dokle cete vi u svojoj slijepoj mrznji osporavati tu jednostavnu cinjenicu da je Crna Gora bila drzava srpskog karaktera, da je u nezavisnoj Crnoj Gori srpstvo bilo velicano i bilo smatrano svetinjom....da je u toj drzavi srpska trobojnica bila drzavna zastava, da je skupstina nosila naziv "srpska narodna skupstina", da su skole nosile naziv "srpske narodne skole", da se ucilo iz "srbskog bukvara", "srpska istorija", i zvanicni drzavni jezik je nosio naziv "srpski"! dakle, nista ja ovdje nijesam izmislio, eto vam ustav Kraljevine Crne Gore, pa mi pokazite da lazem, ako sam negdje slagao!

    to se, prosto ne moze osporiti, jer, osim pamfleta i ovih knjiga sto moderni "pametnjakovici" i "sveznalice" pisu, nemate nista za dokaz da su Crnogorci ikada bili posebni od Srba. dakle, vasa ideologija je rodjena u NDH, preuzeta je od strane komunista, imali ste malu pauzu izmedju 1991-1997, i opet ste se vratili pricama o Duklji i Crvenoj Hrvatskoj.

    neka hvala, svaka cast, vama gospodo Crveni Hrvati, ali ja bogumi niti imam bilo kakve veze sa Hrvatskom, niti zelim da imam.

  3. #28
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milicaaaaaaa
    jeste jeste. nema naroda na ovom svijetu a da nijesu od srba potekli... biće da su i pigmeji srbi koji su pod najezdom turaka (koji su opet srbi samo su se mimoisli sa ovim "ortdodksnim" srbima i osnovali novu religiju da bi im se svetili) pobjegli u afriku pa im je od prevelikog sunca koža potamnjela.. :roll:

    Milceeeeee!
    Daj ponovi molimte ovo isto Njegusu, pitaj ga ako su bosnjaci nekada bili Srbi, zasto govore Bosnjacki sa Hrvatskim nadladskom, a ne Srbskim, ono bilo je i takih koji su prelazili iz Pravoslavlja u Islam, ali ne svi Bosnjaci.
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  4. #29
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    527
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sidewinder
    On je veli ratova....jes...pistoljem na vodu....

    Manace CERAJ
    Sidewinder sa Cyberbulevara pretpostavljam ili mozda greshim ??? isti pistolj na vodu kao i tvoj sto je bio...
    Last edited by manace; 27-09-05 at 15:10.

  5. #30
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Njegus
    nemam zelju da komentarisem ko je postao od koga, odakle su Bosnjaci dosli, itd itd itd. Cinjenica je da su Bosnjaci danas zasebna nacija, a isto je cinjenica da su oni, uglavnom postali od Srba, tj. Srbi koji su presli u Islam za vrijeme turske okupacije.

    inace, Crna Gora nije od juce, pa ne mozete nam zamjeriti ako kazemo da su crnogorci Srbi, jer tako su za SEBE govorili Kralj Nikola, Njegos, Sveti Petar Cetinjski, knjaz danilo, itd itd itd.

    PS. moji su preci cuveni crnogorski junaci, i sto tebi smeta ako su se oni zvali Srbima, i sto se ja danas isto ponosim tim imenom?

    tebe svaka cast ako nisi Srpkinja, ili ako ne zelis da imas nista sa Srbima, to je opet tvoja licna stvar, ali dokle cete vi u svojoj slijepoj mrznji osporavati tu jednostavnu cinjenicu da je Crna Gora bila drzava srpskog karaktera, da je u nezavisnoj Crnoj Gori srpstvo bilo velicano i bilo smatrano svetinjom....da je u toj drzavi srpska trobojnica bila drzavna zastava, da je skupstina nosila naziv "srpska narodna skupstina", da su skole nosile naziv "srpske narodne skole", da se ucilo iz "srbskog bukvara", "srpska istorija", i zvanicni drzavni jezik je nosio naziv "srpski"! dakle, nista ja ovdje nijesam izmislio, eto vam ustav Kraljevine Crne Gore, pa mi pokazite da lazem, ako sam negdje slagao!

    to se, prosto ne moze osporiti, jer, osim pamfleta i ovih knjiga sto moderni "pametnjakovici" i "sveznalice" pisu, nemate nista za dokaz da su Crnogorci ikada bili posebni od Srba. dakle, vasa ideologija je rodjena u NDH, preuzeta je od strane komunista, imali ste malu pauzu izmedju 1991-1997, i opet ste se vratili pricama o Duklji i Crvenoj Hrvatskoj.

    neka hvala, svaka cast, vama gospodo Crveni Hrvati, ali ja bogumi niti imam bilo kakve veze sa Hrvatskom, niti zelim da imam.
    šta sam ja i ko sam ja po nacionalnosti i političkom opredjeljenu se tebe uopšte ne tiče tj. ne bi trebalo da te se tiče. isto tako, tebi niko ne ugrožava pravo da se izjasniš o istom pa zašto bi ti onda davao sebi tu slobodu da nekom narodu ili pripadniku tog naroda određuješ šta je on?
    srbi ili eksimi, meni je svejedno... ljude uopšte ne gledam kroz njihovu nacionalnost pa daleko od toga da bilo koga mrzim. prema tome, nemoj mi stavljati riječi u usta.
    jedina stvar koja me nervira u toj priči je ta tendencija posrbljavanja svega i svakoga. to se obično dešava u kriznim momentima kada je recimo neko društvo pri kolapsu.. onda se kao mahniti hvataju tradicije kao pijan plota, okreću istoriji i snuju snove o zlatnom dobu koje je inače, davno prošlo i onda se nalaze na rascjepu onoga što su bili( a predstava o tome je totalno uljepšana i idealizovana) i onoga đe su sad... mit o dušanovom carstvu i njegovom obnavljanju je svima preko glave a živjeti u prošlosti ja jako opasno. izgubi se kontakt sa stvarnošću... zato smo valjda tu đe smo :?
    Kako Vaša bolest ?

  6. #31
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    milice ti mozes biti sto ti je volja no ne mozes promijeniti c injenicu da Bokelji nisu Crnogorci da su Bokelji Bokelji a u nacionalnom smislu su Srbi ili Hrvati. To je jednostavno cinjenica koju zna svaki stanovnik Boke. Isto tako ja nemam namjeru tebe da "posrbljavam" jer si ti pod uticajem 50-togodisnje komunisticke propagande vec u dobroj mjeri rasrbljena. Ono sto ja nemam pravo da vama dozvolim jeste da falsifikujete i prepravljate istoriju da bi opravdali svoje rasrbljavanje. Svjetska istorija je neumoljiva ona smatra Crnogorce u istorijskom smislu Srbima a Crnu Goru istorijski srpskom drzavom. Kao i Duklju i Zetu. Svi Crnogorci do 1945. godine su se izjasnjavali kao Srbi. I Bjelasi i Zelenasi. Crnogorci koji nisu Srbi se pocinju pojavljivati tek nakon 1945. godine pod uticajem KPJ . Vama niko ne brani da budete sto god zelite samo vam necemo dozvoliti da izvrcete istorijske cinjenice.

  7. #32
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    922
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Janko23
    milice ti mozes biti sto ti je volja no ne mozes promijeniti c injenicu da Bokelji nisu Crnogorci da su Bokelji Bokelji a u nacionalnom smislu su Srbi ili Hrvati. To je jednostavno cinjenica koju zna svaki stanovnik Boke. Isto tako ja nemam namjeru tebe da "posrbljavam" jer si ti pod uticajem 50-togodisnje komunisticke propagande vec u dobroj mjeri rasrbljena. Ono sto ja nemam pravo da vama dozvolim jeste da falsifikujete i prepravljate istoriju da bi opravdali svoje rasrbljavanje. Svjetska istorija je neumoljiva ona smatra Crnogorce u istorijskom smislu Srbima a Crnu Goru istorijski srpskom drzavom. Kao i Duklju i Zetu. Svi Crnogorci do 1945. godine su se izjasnjavali kao Srbi. I Bjelasi i Zelenasi. Crnogorci koji nisu Srbi se pocinju pojavljivati tek nakon 1945. godine pod uticajem KPJ . Vama niko ne brani da budete sto god zelite samo vam necemo dozvoliti da izvrcete istorijske cinjenice.
    Ne postoji nijedan dokument u bogatim arhivima Kotora, Perasta,
    nijedan dokument prije 19. vijeka,
    a da u njima stoji, da u Boki zive Srbi.


    Jankic izmislja poznate i cuvene srpske bajke pred spavanje,
    a sad ce da sanja
    Musu Kesedziju, Srdju Zlopogledju i Kosmetsku Djevojku.

  8. #33
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Janko,

    Ako se Bokelji osjecaju da su samo Srbi i Hrvati po nacionalnosti, a ne Crnogorci, onda bi prosrpske i hrvatske stranke pobijedile na izbore.
    Last edited by Petar Mrvaljevic; 28-09-05 at 00:37.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  9. #34
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Janko23
    Svi Crnogorci do 1945. godine se izjasnjavali kao Srbi.
    Osim 85% Crnogorske emigracije (od 1895 do 1924), a prije tog perioda su se vjerovatno vise njih izjasnjavalo da su Crnogorske nacionalnosti/narodnosti.

    Ako treba da ti posaljem koji faksimil, samo rechi. Rechi mi i tvoje prezime i vidjeces da su se i tvoji preci (ili njihovi bratstvenici) nekad izjasnjavali ka Crnogorci.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  10. #35
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Postoji jos gora bolijes od kokosijeg sljepila....zove se Drazino slepilo ...napada nervni sistem i suzava pogled na onoliko koliko je pukotina od igle na kondomu

  11. #36
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    922
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic
    Ako treba da ti posaljem koji faksimil, samo rechi. Rechi mi i tvoje prezime i vidjeces da su se i tvoji preci (ili njihovi bratstvenici) nekad izjasnjavali ka Crnogorci.
    Nemo ga tako uzbudjivat.
    Oce sad malo da sanja kosmetsku djevojku.
    Nemo mu ta dokumenta, nema toga u njegove pjesmice.

  12. #37
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Regi
    Nemo ga tako uzbudjivat.
    Oce sad malo da sanja kosmetsku djevojku.
    Nemo mu ta dokumenta, nema toga u njegove pjesmice.
    Bas me interesuje kako se njegovo bratstvo pisalo do 2003-e godine.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  13. #38
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Janko23
    milice ti mozes biti sto ti je volja no ne mozes promijeniti c injenicu da Bokelji nisu Crnogorci da su Bokelji Bokelji a u nacionalnom smislu su Srbi ili Hrvati. To je jednostavno cinjenica koju zna svaki stanovnik Boke. Isto tako ja nemam namjeru tebe da "posrbljavam" jer si ti pod uticajem 50-togodisnje komunisticke propagande vec u dobroj mjeri rasrbljena. Ono sto ja nemam pravo da vama dozvolim jeste da falsifikujete i prepravljate istoriju da bi opravdali svoje rasrbljavanje. Svjetska istorija je neumoljiva ona smatra Crnogorce u istorijskom smislu Srbima a Crnu Goru istorijski srpskom drzavom. Kao i Duklju i Zetu. Svi Crnogorci do 1945. godine su se izjasnjavali kao Srbi. I Bjelasi i Zelenasi. Crnogorci koji nisu Srbi se pocinju pojavljivati tek nakon 1945. godine pod uticajem KPJ . Vama niko ne brani da budete sto god zelite samo vam necemo dozvoliti da izvrcete istorijske cinjenice.
    jezivo je kako razmišljate :!:
    neka teorija zavjere je u tvojoj glavi pa praviš neke čudne konstrukcije. ajde mi molim te objasni šta to znači kad kažeš da je neka osoba "rasrbljena" i kakav komunizam ti pominješ :roll: samo razmišljaš u kategorijama nacionalnosti, daj čovječe valjda su neke druge stvari bitnije :shock:
    znaš koliko mi je stalo do tih tvojih kvazi dokaza i teorija... zar ne znaš kako se lako manipuliše istorijskim "činjenicama" :?
    zato ti ja predlažem da se maneš "istorijskog dokazivanja" jer sem toga što mislim da nijesi dovoljno kvalifikovan za takve iskaze, nećeš tako nikog ubijediti, džaba ti sva "istorija".
    Kako Vaša bolest ?

  14. #39
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Njegus
    nemam zelju da komentarisem ko je postao od koga, odakle su Bosnjaci dosli, itd itd itd. Cinjenica je da su Bosnjaci danas zasebna nacija, a isto je cinjenica da su oni, uglavnom postali od Srba, tj. Srbi koji su presli u Islam za vrijeme turske okupacije.

    inace, Crna Gora nije od juce, pa ne mozete nam zamjeriti ako kazemo da su crnogorci Srbi, jer tako su za SEBE govorili Kralj Nikola, Njegos, Sveti Petar Cetinjski, knjaz danilo, itd itd itd.
    Ti tobos nemas namjeru da komentarises ko je postao od koga ali ipak nam dade podugacak komentar.
    Nema potrebe da se sad ubjedjujemo ko je postao od koga i ko je ko. Cinjenica je da mi svi zivimo u jednoj drzavi Crnoj Gori i taj zivot mozemo uciniti sto ljepsim i boljim tako sto cemo se sloziti i teziti ka' boljem, a mozemo se dozivotno klati i raspravljati ko je postao od koga, jesmo li svi u stvari Srbi ili sta li vec. NEBITNO!
    Svako je ono sto sto se on sam osjeca!Ako se ja sad osjecam kao Crnogorac(kao sto se osjecam i kao sto sam se vazda osjecao), mozes ti meni do ujutro pricat o istoriji, ko je koga turcio, dje su bili Srbi al' ti je sve zalud jer jednostavno ja se tako osjecam. Prija mi taj osjecaj i sto me vise vi budete napadali ja cu se sve vise crnogorski osjecat!
    Zato svako treba da gleda svoj posao i da se radi nesto. Da se bira vlast koja zaista ima neki plan da napravi nesto od ove drzave, a ne zato sto pretstavlja Crnogorstvo ili Srpstvo.
    Last edited by Hari Krisna; 28-09-05 at 22:28.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  15. #40
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek
    Svako je ono sto sto se on sam osjeca!Ako se ja sad osjecam kao Crnogorac(kao sto se osjecam i kao sto sam se vazda osjecao), mozes ti meni do ujutro pricat o istoriji, ko je koga turcio, dje su bili Srbi al' ti je sve zalud jer jednostavno ja se tako osjecam. Prija mi taj osjecaj i sto me vise vi budete napadali ja cu se sve vise crnogorski osjecat!
    Zato svako treba da gleda svoj posao i da se radi nesto. Da se bira vlast koja zaista ima neki plan da napravi nesto od ove drzave, a ne zato sto pretstavlja Crnogorstvo ili Srpstvo.
    to sam i ja pokušala da kažem
    sigurna sam da sad krenemo da iznalazimo "istorijske činjenice" mogli bismo da dokažemo razne teorije: i da su crnogorci nijesu srbi, i da jesu i šta god... to je potpuno nebitno.. nacionalnost je stvar osjećaja.
    Kako Vaša bolest ?

  16. #41
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    EU i SAD trazile da se odgodi referendum

    Podgoricke “Vijesti” saznaju da su EU i SAD proteklih mjeseci od Podgorice diplomatskim kanalima trazili odgadjanje referenduma kao i da je u tim komunikacijama pominjan 13. jul kao datum njegovog odrzavanja.

    Jucerasnji istup sefa crnogorske diplomatije Miodraga Vlahovica predstavlja posredan odgovor crnogorskog drzavnog vrha na takve zahtjeve, ali je oddadjanje proglasenja nezavisnosti do 13. jula odranije dogovorena posljednja linija “ustupaka” medjunarodnoj zajednici, rekao je “Vijestima” visoki drzavni funkcioner.

    On je dodao da su predsjednici Republike, Skupstine i Vlade jedinstveni u stavu da odlaganja referenduma nece biti, i da ce se on odrzati najkasnije 1. maja, kako je nedavno rekao sef parlamenta Ranko Krivokapic.

    Izvor iz Savjeta ministara SCG rekao je “Vijestima” da su predstavnici americke administracije nedavno predsjedniku SiCG Svetozaru Marovicu predlagali da se referendum odlozi za 13. jul kako bi pregovori o konacnom statusu Kosova, koji se najavljuju za decembar, mogli nesmetano da se okoncaju. Prema rijecima tog zvanicnika SCG, scenario je da se Beogradu i Pristini ostavi nekoliko mjeseci da pokusaju da nadju kompromis, nakon cega bi se medjunarodna zajednica intenzivnije umijesala sa konkretnim predlozima za status Kosova.

    Drugi izvor iz vrha drzavne zajednice rekao je da se jos prije par mjeseci, visoki funkcioner EU interesovao kod Marovica, sta bi to crnogorske vlasti trazile u zamjenu za odlaganje referenduma na nekoliko mjeseci.

    Premijer Milo DJukanovic rekao je juce britanskom ambasadoru Dejvidu Gauenu da ce “proces konacnog definisanja drzavnog statusa biti sproveden u prvoj polovini iduce godine, po najboljoj medjunarodnoj praksi i vazecim evropskim standardima i uz ucesce svih zainteresovanih strana”, saopsteno je nakon susreta.

  17. #42
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    54
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    Ako znate da čitate ovo bi trebalo da vam bude sasvim dovoljno:

    Solana: Referendum samo ako svi prihvate

    ~Visoki predstavnik EU je podvukao da je to “referendum o otcjepljenju, a ne o izvozu mesa ili carinskim stopama" .

  18. #43
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Gluposti. Kad bi se referendumi odrzavali "kad svi prihvate" - nikada ne bi bilo nijednog referenduma na svijetu.

  19. #44
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E sad da i ja dolijem malo ulja na vatru

    Istorija kao nauka u CG poznaje samo dvije etnicke grupe sa vise od 5% ,
    Albanci i Srbi

    To je informacija koju ima o nama svako izvana.

    E sad da li su komunisti to promijenili,i sta ce istorija pisati za 50 godina,ko zna,
    ali fakat je to da Istorija kao nauka jos nije prihvatila postojanje crnogorske nacije .


    Zamislite naraod kao recimo Jermeni,Jevreji,Grci koji za pripadnika njihovog naciona racunaju samo onog kog im je jevrejska,.. majka rodila,

    da odjednom pocnu nacionalno da se opredjeljuju po uvjerenjima i osjecanjima
    -ili da jedan izbaceni rabaj 1995 ,podje u stanicu policije ,dobije nekakav pecat od dezurnog milicajca u stanicu i kaze-
    Jevreji ovo je vasa stara iskonska sinagoga.

  20. #45
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Milos111111
    Zamislite naraod kao recimo Jevreji koji za pripadnika njihovog naciona racunaju samo onog kog im je jevrejska,.. majka rodila.
    Izgleda da je tvoje neznanje sire od neznanja o crnogorskoj naciji. Ako te nekad neko bude pitao Jevreji upravo tako racunaju pripadnike svoje nacije.

  21. #46
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mozda je moj maternji jezik nekvalitetan ,ali mislim da sam to i sam rekao ,
    iz razloga da se vidi kako recimo pripadnost naciji odredjuju Jevreji ili Jermeni,



    a kako se to radi kod nas

    E kod nas jedna majka radja po tri nacije,zavisno od toga ko dje radi,kojoj politickoj partiji pripada,i kako se osjeca u datom momentu,
    Last edited by Milos111111; 29-09-05 at 18:04.

  22. #47
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    EU i SAD trazile da se odgodi referendum

    Podgoricke “Vijesti” saznaju da su EU i SAD proteklih mjeseci od Podgorice diplomatskim kanalima trazili odgadjanje referenduma kao i da je u tim komunikacijama pominjan 13. jul kao datum njegovog odrzavanja.

    Jucerasnji istup sefa crnogorske diplomatije Miodraga Vlahovica predstavlja posredan odgovor crnogorskog drzavnog vrha na takve zahtjeve, ali je oddadjanje proglasenja nezavisnosti do 13. jula odranije dogovorena posljednja linija “ustupaka” medjunarodnoj zajednici, rekao je “Vijestima” visoki drzavni funkcioner.

    On je dodao da su predsjednici Republike, Skupstine i Vlade jedinstveni u stavu da odlaganja referenduma nece biti, i da ce se on odrzati najkasnije 1. maja, kako je nedavno rekao sef parlamenta Ranko Krivokapic.

    Izvor iz Savjeta ministara SCG rekao je “Vijestima” da su predstavnici americke administracije nedavno predsjedniku SiCG Svetozaru Marovicu predlagali da se referendum odlozi za 13. jul kako bi pregovori o konacnom statusu Kosova, koji se najavljuju za decembar, mogli nesmetano da se okoncaju. Prema rijecima tog zvanicnika SCG, scenario je da se Beogradu i Pristini ostavi nekoliko mjeseci da pokusaju da nadju kompromis, nakon cega bi se medjunarodna zajednica intenzivnije umijesala sa konkretnim predlozima za status Kosova.

    Drugi izvor iz vrha drzavne zajednice rekao je da se jos prije par mjeseci, visoki funkcioner EU interesovao kod Marovica, sta bi to crnogorske vlasti trazile u zamjenu za odlaganje referenduma na nekoliko mjeseci.

    Premijer Milo DJukanovic rekao je juce britanskom ambasadoru Dejvidu Gauenu da ce “proces konacnog definisanja drzavnog statusa biti sproveden u prvoj polovini iduce godine, po najboljoj medjunarodnoj praksi i vazecim evropskim standardima i uz ucesce svih zainteresovanih strana”, saopsteno je nakon susreta.



    *************************************************


    Mozda ce traziti prostu vecinu na referendumu i ne glasanje drzavljana van Crne Gore?

  23. #48
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Milos111111
    mozda je moj maternji jezik nekvalitetan ,ali mislim da sam to i sam rekao ,
    iz razloga da se vidi kako recimo pripadnost naciji odredjuju Jevreji ili Jermeni,
    a kako se to radi kod nas

    E kod nas jedna majka radja po tri nacije,zavisno od toga ko dje radi,kojoj politickoj partiji pripada,i kako se osjeca u datom momentu,
    Ocito se nijesmo razumjeli, a mozda bi i kod Jevreja bilo drugacije kad bi zaradjivali na tome

  24. #49
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    miloše, ne postoji nešto što bi se zvalo gen za naciju. nacionalnost ne određuje DNK a da određuje bogomi bi to bilo rizično po mnoge jer se bojim da bi turski geni bili mnogobrojni :yipiiii:
    Kako Vaša bolest ?

  25. #50
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    neki su previše pametni za ovaj forum :roll: neka nadju neki drugi tipa "laza lazarević", "dobrota" isl
    Last edited by Hari Krisna; 29-09-05 at 22:04.
    Kako Vaša bolest ?

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. soba 123
    By Dzoni_Stulic in forum Sve i svašta
    Replies: 87
    Last Post: 21-11-10, 12:03
  2. Telefonske zajebancije - snimljeni razgovori
    By lik.50 in forum Sve i svašta
    Replies: 44
    Last Post: 01-11-10, 18:35
  3. Bio jednom jedan LSCG
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1
    Last Post: 03-04-05, 16:07
  4. Ko su bili Nemanjici - sazeto.
    By BeranacOnajStari in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 111
    Last Post: 26-02-04, 10:36
  5. Crnogorci i VLAST
    By Dzono in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 18
    Last Post: 20-02-04, 19:52

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •