Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 44

Thread: Energetski vampiri

  1. #1
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Cool Energetski vampiri

    To su osobe koje na različite načine utiču na vaše raspoloženje u negativnom smislu.

    Znate li kako da im se oduprete i uopšteno - postoje li u vašem životu ljudi koji mogu da vam pokvare raspoloženje?

    To može biti drugarica koja stalno kukumači, šef sa agresivnim nastupom, osobe koje su vječite žrtve, osobe koje drame, vječiti kritičari i moralisti....
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  2. #2
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,044
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    ufff...znam ja jednu...
    isisao je zivot iz mene od 14-20. toliko depresije, nezadovoljstva, ja pa ja, ne vidjeh na jednom mjestu! jedva sam do kola dosla kako me je potrosio...nismo se gledali od tada. a ni necemo, makar ne dogovorom.

    Sent from Stari
    nothing comes from violence and nothing ever could

  3. #3
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,047
    Thanks Thanks Given 
    5,050
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Trecina PG spada u te vampire,bljak.
    ...

  4. #4
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,828
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default

    Imao sma prilike da budem u društvu par ljudi koji dreniraju energiju. I nije to toliko do same teme razgovora već oni i kad ćute isisavaju energiju. Što je najgore pozitivna energija tu ne može pomoći. To je borba sa crnim rupama, a one gutaju sve pa i pozitivnu energiju.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  5. #5
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Kažu da je jedini način potpuno ih isključiti iz svog života, jer džabe sav pozitivan trud.
    Ali šta raditi kada sa jednim takvim vampirom dijelite npr. kancelariju?
    Ili vam je ta osoba prijatelj za koga znate da nije loša osoba pa ne želite da prekinete kontakt?

    Dešavalo mi se da budem super raspoložena i da odjednom promijenim raspoloženje do te mjere da se baš ubedačim i umorim,
    a poslije malo razmišljanja shvatim da mi se to desilo nakon susreta sa određenom osobom s kojom možda nisam dugo ni razgovarala,
    ali je ta osoba ili bila nervozna ili ljuta ili tužna i prenijela je raspoloženje na mene.

    Mada u zadnje vrijeme sam naučila da prepoznam takve ljude pa iskuliram njihovo stanje, ali ima dana kada ne uspijem
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  6. #6
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,044
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    ja mislim da nije problem u njima koliko u nama koji upijamo njihovo raspoloženje. na mene odma, ali odma utiče negativna energija da to nije zdravo...

  7. #7
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Meni se desilo ljeta gospodnjeg 2012 da prvi put vidim momka, koji je bio u tom drustvu dje sam ja bio, i toliko je izvukao svu snagu i energiju iz mene da sam jedva vozio do kuce. Doduse u malo kasnije energija mi se vratila, zahvaljujuci drugom drustvu.

  8. #8
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sh0ne View Post
    Meni se desilo ljeta gospodnjeg 2012 da prvi put vidim momka, koji je bio u tom drustvu dje sam ja bio, i toliko je izvukao svu snagu i energiju iz mene da sam jedva vozio do kuce. Doduse u malo kasnije energija mi se vratila, zahvaljujuci drugom drustvu.
    Dobro si se izrazio odje IZVUKAO ENERGIJU... Da si rekao ISISAO ENERGIJU vec bi te zacudjeno gledali ahhahahahahahaahah
    Sreca tvoja sto si gad pa te niko ne voli! fcuk yeah!

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,991
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Kako mogu da utiču na vas ljudi do kojih vam nije stalo?

    Poslato sa pisaće mašine Galaxy Note
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  10. #10
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Crka View Post
    Dobro si se izrazio odje IZVUKAO ENERGIJU... Da si rekao ISISAO ENERGIJU vec bi te zacudjeno gledali ahhahahahahahaahah

    hahhahahahaha e stoko jedna.



    A Bugi Vugi, meni naprosto pucalo za tog tipa, nikad ga vise u zivotu necu vidjet, (nadam se) ali mi je imao tako tesku pricu, i nikako da se ga se otarasimo. Na putu do kuce morao sam da stanem i da gledam u sunce, da se bavim sungazingom da bi povratio snagu.

  11. #11
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Kako mogu da utiču na vas ljudi do kojih vam nije stalo?

    Poslato sa pisaće mašine Galaxy Note

    Ovo se i ja zapitah. Nije mi se desilo da me neko nebitan tako iscrpi pricom ili pojavom. A da imam nekoga bliskog tako u drustvu konstantno, stvarno bih napravila distancu pa da mi je najrodjeniji.
    Kad sam prinudjena da slusam nesto sto crpi energiju samo se ponasam tako da na jedno uvo ulazi a na drugo izlazi uz obavezno klimanje glavom u stilu: Sve te razumijem.

  12. #12
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Ne dam svoju energiju, pa ne dam! Jeste li čuli!!!

    Ne stvarno postoje osobe crpe energiju iz tebe pa čak i kad ne pričaju. Ja tada meditiram otvorenih očiju kao što je Tesla radio. Super stvar.
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by fm_group View Post
    Ovo se i ja zapitah. Nije mi se desilo da me neko nebitan tako iscrpi pricom ili pojavom. A da imam nekoga bliskog tako u drustvu konstantno, stvarno bih napravila distancu pa da mi je najrodjeniji.
    Kad sam prinudjena da slusam nesto sto crpi energiju samo se ponasam tako da na jedno uvo ulazi a na drugo izlazi uz obavezno klimanje glavom u stilu: Sve te razumijem.
    To je polupasivna uloga i vazda treba naći nacin da pozitivnom energijom napuni onaj koji siri defetizam. Imam neku komsinicu koja kad dodje kao enciklopedija crne hronike. Sve u duhu onoga, ovaj se slomio, onaj rabolio, ovom pukla pogibija..., a onaj će se sturipati.... Kad pocne seansu ja samo kazem " ajmo komsinice o sexu, to je prijatna rabota, koja je poza po tebi najbolja". Najprije je bilo ono auuuu kakva si fukara to starija gospodja... ali sad mir i kad dodje samo nesto hihihi i nista crnjacenje.

  14. #14
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    To je polupasivna uloga i vazda treba naći nacin da pozitivnom energijom napuni onaj koji siri defetizam. Imam neku komsinicu koja kad dodje kao enciklopedija crne hronike. Sve u duhu onoga, ovaj se slomio, onaj rabolio, ovom pukla pogibija..., a onaj će se sturipati.... Kad pocne seansu ja samo kazem " ajmo komsinice o sexu, to je prijatna rabota, koja je poza po tebi najbolja". Najprije je bilo ono auuuu kakva si fukara to starija gospodja... ali sad mir i kad dodje samo nesto hihihi i nista crnjacenje.
    E ne mogu zaista. Ajde neko blizak ko povremeno padne u neki bedak pa prosto bilo i saslusat i obodriti i iscrpiti se. Ali kad imas ljude koji su crnjak bez obzira sta ti radio ili govorio onda ti ponestane snage da mazes u sareno nesto sto odbija da bude sareno i vazda je crno.
    Ne mogu a i nemam vremena a ni zivaca da mijenjam bilo ciji karakter zato sto mislim da ne treba biti takav. Ako je njemu/njoj dobro tako, meni jos bolje samo sto dalje.

  15. #15
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    To su osobe koje na različite načine utiču na vaše raspoloženje u negativnom smislu.

    Znate li kako da im se oduprete i uopšteno - postoje li u vašem životu ljudi koji mogu da vam pokvare raspoloženje?

    To može biti drugarica koja stalno kukumači, šef sa agresivnim nastupom, osobe koje su vječite žrtve, osobe koje drame, vječiti kritičari i moralisti....
    To su osobe sa jako loše balansiranom energijom, a njima je zapravo potrebna najveća pomoć jer je to jače od njh da budu takvi. Ono što se dešava na energetskom nivou je da crpe energiju iz aure druge osobe, i na taj način osoba postaje i sama negativna ili jako umorna.
    Prebaci ruku preko treće čakre (solarni pleksus) i na taj način prekidaš vezu sa njima i zamišljaj sebe u jaje ili krug plave boje, pa ti neće crpjeti energiju.

    Kad osjetim takvu osobu uradim joj reiki uz saglasnost iste naravno.
    Last edited by Břgíńjĺ; 31-01-13 at 21:04.

  16. #16
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,980
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Kakvi crni energetski vampiri, o cemu vi pricate. Prvo nekakvi djavoli na ledja, sad vampiri... andjeli s vama ljudi

  17. #17
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    9,170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Trecina PG spada u te vampire,bljak.
    ispravka - Podgorica sama po sebi spada u te vampire.

  18. #18
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Rijetko koga mogu duze od par sati da podnesem. Maksimalno cetvoro ljudi. Sve preko toga mi je guzva prevelika. A bez obzira koliko ih je, kad pocnu da pricaju o glupostima koje ni njih same ne zanimaju, izgubim se momentalno. Ako ih zanimaju tesko njima sa njima. Nazalost, vecini ljude koje poznajem se sva zivotna prica svodi na ovakve razgovore: "ko je onaj te vozi novi Q7 sa full opremom? Ne znam. Ne znam ni ja ali ga zna brat mog druga pa cu ga pitat..." I onda imaju obraza da me pitaju zasto ne volim da se druzim sa njima.

    Koliko god se ne slagao sa vjernicima sa foruma, radije bih cijeli dan proveo sa njima pa makar i u svadji, nego pola sata sa fenserima na bilo kojoj lokaciji u svijetu.
    Last edited by VanjaTheMan; 01-02-13 at 00:32.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  19. #19
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Kakvi crni energetski vampiri, o cemu vi pricate. Prvo nekakvi djavoli na ledja, sad vampiri... andjeli s vama ljudi
    To se samo tako kaže ''energetski vampiri''. To su ljudi koji prenose nervozu. Ja im se ne umijem oduprijeti. Posebno sam osjetljiva na povišeni ton, agresivnost i nervozu.
    Valjda bi trebalo da iskuliram tuđa osjećanja i ostanem hladna i bezosjećajna, ali uvijek se uživim u tuđe priče i emocije.
    Čak i poslije, kad odu, ja ne mislim na njih, ali ostave utisak na mene i neku nelagodu.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Pa valjda je to istina. Zar nijeste njezniji pol ili je to samo marketinski trik

  21. #21
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,044
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    jedno je teorija, moj hari ( nemoj me prijavit! )

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima dva tipa energetskih i emocionalnih, ali i duhovnih i fizičkih, vampira, a to su oni koji to rade smišljeno i oni koji to rade nepromišljeno. Prvi imaju za cilj da druge iscijede, a drugi bi samo da prežive, prvi love iz zabave i zadovoljstva, a drugi da bi preživjeli, opstali i funkcionisali. Ne zna se koji mogu da budu opasniji, prvi ili drugi, jer kod prvih makar znamo da nam ne misle dobro, a kod drugih vjerujemo da nam misle dobro i oni sami u to vjeruju, ali ne čine. Međutim, da bi postali opasni ključno je da im se prepustimo, tj. da im dopustimo da nas cijede. Sve dok im ne dozvolimo bezopasni su. Štaviše bježe od nas jer troše energiju da bi nas vampirisali, pa se osjećaju još slabije kada u tome ne uspijevaju, tj. umesto da sebe zadovolje i ojačaju dožive kontraefekat. Pošto se radi o ljudima sa kojima živimo na ovaj i onaj način nije moguće potpuno ih isključiti iz našeg života, ma koliko se trudili. No, našim stavom prema njihovim pokušajima da nam se "napiju krvi" odvraćamo ih od takvog načina života i ostavljamo prostor za neko zajedničko stvaranje izvora energije. Nije jednostavno, najčešće ne uspijeva, ali, šta je alternativa?
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  23. #23
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    postoje ljudi koji nijesu oduvijek bili negativni, ljudi koje su životne nedaće i splet okolnosti dovele do toga da budu prenosioci negativne energije.


    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Kako mogu da utiču na vas ljudi do kojih vam nije stalo?

    Poslato sa pisaće mašine Galaxy Note
    Ovaj Bugijev post u ovim mojim slučajevima oslikava situaciju....tačno je da na mene ne mogu da utiči ljudi do kojih mi nije stalo, ali zato oni do kojih mi je stalo mogu i te kako, jer je i njima stalo do mene, pa mi vjeruju, pa jedva čekaju da mi se ispovijede a time sebi malko, za momenat olakšaju a mene ubedače toliko da sam i sama posle nikakva.
    Ali ponavljam, to su sve ljudi koji su imali neke strašne lomove u životu....teška operacija i trajna invalidnost, gubitak voljenih, najdražih osoba i trauma za cijeli život....nijesam oduševljena što na mene prenesu negativne emocije, ali nemam srca niti snage da im kažem da ne mogu to da slušam i da me pune negativnim nabojem, što kaže Kliker, ne mogu posle da se povratim cijeli dan....a ja ih imam četvoro u mom vrlo bliskom okruženju...UH
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  24. #24
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    To se samo tako kaže ''energetski vampiri''. To su ljudi koji prenose nervozu. Ja im se ne umijem oduprijeti. Posebno sam osjetljiva na povišeni ton, agresivnost i nervozu.
    Ja ih drugačije doživljavam tj. kao osobe koje me potpuno demotivišu i unose mi melanhoniju dok sam sa njima u društvu.
    Tako na mene utiče moj najbolji drug, kada izađem sa njim potpuno mi ubije svaku želju za ženskim društvom praktično i za životom.

    Postoje dvije osobe pored kojih mi je fizički loše(ne znam računa li se to)

    PS.
    Primjetio sam (teško je za ne primjetiti) da su to uvjek ONI ili ON, a nikad MI ili JA


    Sent from my GT-I9100G using Tapatalk 2
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  25. #25
    Join Date
    May 2011
    Posts
    7,105
    Thanks Thanks Given 
    161
    Thanks Thanks Received 
    77
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Antropološki depresivci.
    Lord, the pitiful screams of all them college-educated women!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 7
    Last Post: 08-12-12, 16:15
  2. Emocionalni vampiri :[
    By Poppy in forum Ljubav
    Replies: 55
    Last Post: 15-04-10, 16:10
  3. Energetski trendovi u Crnoj Gori '09
    By cpu in forum Nauka generalno
    Replies: 1
    Last Post: 03-11-09, 12:57
  4. Energetski scenario u Crnoj Gori...
    By Bonja the Zmaj in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 24
    Last Post: 06-06-08, 22:37
  5. Vampiri i vukodlaci
    By makije in forum Game Server CG
    Replies: 23
    Last Post: 23-05-07, 21:19

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •