Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 47

Thread: Monet MMS centar

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Brienz
    Posts
    291
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs down Monet MMS centar

    Zasto Monet MMS centar poruke poslate sa Nokia multimedia factory prosledjuje drugim korisnicima 067 mreze u formatu koji se ne moze prikazati na telefonu(testirano sa Nokia S60 telefonima,SE D750,SE K700i, SE P800 kao primaocima MMS-a) ???

    Treba li pominjati da na Promonte mrezi sve ovo funkcionise?
    Last edited by frkun; 25-09-05 at 12:07.

  2. #2
    Goran69 Guest

    Default

    Brate,
    koje sve telefone ti imas.

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Wink Princezica.

    Crnoj ovci i runo smeta...



    Mademoiselle.

  4. #4
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    web & WAP
    Posts
    239
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow Testovima se u zube ne gleda

    Quote Originally Posted by Goran69
    Brate,
    koje sve telefone ti imas.
    Gorane, mislim da i jedna i druga mreza trebaju covjeku odati priznanje sto sve ovo testira, a ne njegove primjedbe izokretat'.

    U svakom slucaju ovo je znacajan doprinos da se problemi dijagnostikuju i eventualno rijese.

    Odajem priznanje frkunu na testovima dostojnim jednog advanced korisnika.

  5. #5
    Goran69 Guest

    Arrow

    E samo sam tebe cekao da mu se licnes. Tvoje komentarisanje Monetovih servisa sa strane kolegijalnosti je degutantno i predstavlja najnizi oblik ponasanja. Pretvorio si ovaj forum u Bilboard Promontea i to mi ne smeta no mi je tragikomicno. Ali kada pocnes da komentarises tudje servise vec mi se povrace.

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,305
    Thanks Thanks Given 
    2,783
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    frki ti se stalno samokaznjavas brate, sto je ta muka. Goran69 mozes li mu ikako izgasit monetov broj?
    I ne znam koliko je ovo do MMS centra koliko do formata telefona. Nailazio sam i ja na slicne muke ali zivis sa tim.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Kotor - Dobrota b.b.
    Posts
    1,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a ja bi volio da se organizuje "prijateljska" fudbalska utakmica izmedju Moneta i Promontea, i obavezno bi dosao to da gledam, vrh bi to bilo, no bi bojim se bila prekinuta u 1 minutu...
    Samsung Galaxy S7

  8. #8
    Silvester Guest

    Default

    Quote Originally Posted by Dr_Dragone
    a ja bi volio da se organizuje "prijateljska" fudbalska utakmica izmedju Moneta i Promontea, i obavezno bi dosao to da gledam, vrh bi to bilo, no bi bojim se bila prekinuta u 1 minutu...
    Zaboravio si da dodas da bi trebalo Frqoga angazovati kao nezavisnog arbitra, dok bi mu VOR bio desna noga (tj. - ruka) ;-)

  9. #9
    Goran69 Guest

    Default

    Quote Originally Posted by Dr_Dragone
    a ja bi volio da se organizuje "prijateljska" fudbalska utakmica izmedju Moneta i Promontea, i obavezno bi dosao to da gledam, vrh bi to bilo, no bi bojim se bila prekinuta u 1 minutu...

    A vidis da bi zbog para krv pala jadan.

  10. #10
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    180
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Post

    Quote Originally Posted by Goran69
    A vidis da bi zbog para krv pala jadan.
    Zasto bi krva pala? VOR je samo ukazao da je dobro kada i korisnici dijagnosticiraju problem jer direktno utiču na njegovo otklanjanje.

    Konkretno gore iznešenio problem

    Quote Originally Posted by Frkun
    Zasto Monet MMS centar poruke poslate sa Nokia multimedia factory prosledjuje drugim korisnicima 067 mreze u formatu koji se ne moze prikazati na telefonu(testirano sa Nokia S60 telefonima,SE D750,SE K700i, SE P800 kao primaocima MMS-a) ???
    Predpostavljem, (ali samo predpostavljem) da ne postoji (ili loše radi) MMS Transcoding server na samom MMSC-u.
    Njegova uloga je da primljenu poruku (sadržaj) prilagodi u prihvatljivom formatu za prijemni terminal.

    Sve informacije koje opisuju tehničke karakteristike nekog terminala (podrška formata slike, zvuka, AMR,VIDEO, fajlova...) sadržane su UAproff fajlovima, koji se implementiraju u samom transcoding serveru.

    Transcoding server analizira primljeni content i obradjuje ga na osnovu informacija iz UAProff prijemnog terminala, i kao takvog prosledjuje ga krajnjem korisniku.
    Last edited by Gorski; 26-09-05 at 09:37.

  11. #11
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    180
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dr_Dragone
    a ja bi volio da se organizuje "prijateljska" fudbalska utakmica izmedju Moneta i Promontea, i obavezno bi dosao to da gledam, vrh bi to bilo, no bi bojim se bila prekinuta u 1 minutu...
    Nisam siguran, zar već nije bilo ovih utakmica?

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Brienz
    Posts
    291
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kIkICa
    Crnoj ovci i runo smeta...
    Opet si se osisala ?

    Quote Originally Posted by hercules
    frki ti se stalno samokaznjavas brate, sto je ta muka. Goran69 mozes li mu ikako izgasit monetov broj?
    I ne znam koliko je ovo do MMS centra koliko do formata telefona. Nailazio sam i ja na slicne muke ali zivis sa tim.
    Monet koristim iskljucivo za GPRS.Ne zato sto im ta usluga dobro funkcionise vec zato sto im je GPRS ponuda 10 puta jeftinija od konkurencije- MAX G.Moj ostali saobracaj u Monet mrezi je zanemarljiv,jer pouzdanost u funkcionisanju GSM mreze je veoma bitna.Koliko je Monet pouzdana mreza mislim da o tome ne treba trositi rijeci.


    Quote Originally Posted by Goran69
    Brate,
    koje sve telefone ti imas.
    Kao lojalan zaposlenik bi trebalo da provjeris navode korisnika ,da odgovornima proslijedis informaciju i pomognes rijesavanju problema,a ne da se bavis time koliko ja imam telefona.

    Quote Originally Posted by Dr_Dragone
    a ja bi volio da se organizuje "prijateljska" fudbalska utakmica izmedju Moneta i Promontea, i obavezno bi dosao to da gledam, vrh bi to bilo, no bi bojim se bila prekinuta u 1 minutu...
    Ekipa Moneta bi razbila ekipu Promontea.
    Ko nema u glavu ima u noge.

    @VOR: Da ovi tvoji ne sjede skrstenih ruku.Mogli bi konacno da aktiviraju delivery report na MMS-u i objasnite radnicima u call centru razliku izmedju read report-a i delivery report-a.Read report je opcija na aparatu koju imate ili ne,dok je delivery report opcija koja poslije aktivacije na aparatu zahtijeva mreznu podrsku.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Brienz
    Posts
    291
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gorski
    Zasto bi krva pala? VOR je samo ukazao da je dobro kada i korisnici dijagnosticiraju problem jer direktno utiču na njegovo otklanjanje.

    Konkretno gore iznešeni problem:

    Predpostavljem, (ali samo predpostavljem) da ne postoji (ili loše radi) MMS Transcoding server na samom MMSC-u.
    Njegova uloga je da primljenu poruku (sadržaj) prilagodi u prihvatljivom formatu za prijemni terminal.

    Sve informacije koje opisuju tehničke karakteristike nekog terminala (podrška formata slike, zvuka, AMR,VIDEO, fajlova...) sadržane su UAproff fajlovima, koji se implementiraju u samom transcoding serveru.

    Transcoding server analizira primljeni content i obradjuje ga na osnovu informacija iz UAProff prijemnog terminala, i kao takvog prosledjuje ga krajnjem korisniku.
    Vjerovatno si u pravu,ali je nekima uzasno tesko da to priznaju ili sto je gore pojma nemaju o ovome.Tebi u svakom slucaju hvala na objasnjenju.
    Last edited by Gorski; 26-09-05 at 09:38.

  14. #14
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    180
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by frkun
    Vjerovatno si u pravu,ali je nekima uzasno tesko da to priznaju ili sto je gore pojma nemaju o ovome.Tebi u svakom slucaju hvala na objasnjenju.
    Nema ne čemu, zato sam naglasio da samo predpostavljam. Ovo je jedan od mogućih razloga koji se zasigurno reflektuje opisanim problemom. Možda je problem u sasvim nekoj trećoj stvari.

  15. #15
    Silvester Guest

    Talking dzabe mu se dodvorujete :p njemu apsulutno nista ne valja :p

    Quote Originally Posted by frkun
    @VOR: Da ovi tvoji ne sjede skrstenih ruku.Mogli bi konacno da aktiviraju delivery report na MMS-u i objasnite radnicima u call centru razliku izmedju read report-a i delivery report-a.Read report je opcija na aparatu koju imate ili ne,dok je delivery report opcija koja poslije aktivacije na aparatu zahtijeva mreznu podrsku.
    Ah, kako vi ga je reka :yipiiii:

  16. #16
    Silvester Guest

    Default

    Quote Originally Posted by Gorski
    ...MMS Transcoding server na samom MMSC-u.
    Njegova uloga je da primljenu poruku (sadržaj) prilagodi u prihvatljivom formatu za prijemni terminal.

    Sve informacije koje opisuju tehničke karakteristike nekog terminala (podrška formata slike, zvuka, AMR,VIDEO, fajlova...) sadržane su UAproff fajlovima, koji se implementiraju u samom transcoding serveru.

    Transcoding server analizira primljeni content i obradjuje ga na osnovu informacija iz UAProff prijemnog terminala, i kao takvog prosledjuje ga krajnjem korisniku.
    Ovdje ima jos osoba iy PM-a koje se dobro razumiju u tehniku

    Posto su VOR-u zabranili da komentarise OVO PITANJE
    smijes li ti odgovoriti - samo me interesuje tehnicki aspekt problema?

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    I'm here to spread love all over the world!
    Posts
    5,020
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mislim da bi trebao da predjes na vodafone, njima sigurno ne bi imao sto da zamjeris

  18. #18
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    180
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Silvester
    Ovdje ima jos osoba iy PM-a koje se dobro razumiju u tehniku

    Posto su VOR-u zabranili da komentarise OVO PITANJE
    smijes li ti odgovoriti - samo me interesuje tehnicki aspekt problema?
    Nije ovo nikakvo znanje vjeruj mi... (a znam da i ti to znaš )

  19. #19
    Silvester Guest

    Default

    Quote Originally Posted by Gorski
    Nije ovo nikakvo znanje vjeruj mi... (a znam da i ti to znaš )
    Znaci - imamo javno priznanje da je "greskica" obracuna mozda i nije slucajna ?!?

  20. #20
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    web & WAP
    Posts
    239
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Goran69
    E samo sam tebe cekao da mu se licnes. Tvoje komentarisanje Monetovih servisa sa strane kolegijalnosti je degutantno i predstavlja najnizi oblik ponasanja. Pretvorio si ovaj forum u Bilboard Promontea i to mi ne smeta no mi je tragikomicno. Ali kada pocnes da komentarises tudje servise vec mi se povrace.
    Gorane, ti kao admin ne bi trebalo da se upustas u ovo.

    Kada tvoje kolege, kao Silvester, Sale i ostali, prestanu sa "kolegijalnim" komentarisanjem PM servisa, prestacu i ja da uopste komentarisem MO servise (mada ne znam gdje je komentar bio "nekolegijalan" osim mozda kao reakcija - molim te navedi).

    Ne vidim da sam pretvorio CdM u Bilboard, vec samo kao i vi za svog operatera, postalvjam info o novim desavanjima kod PM, koja mogu zanimati forumase.
    Ako je tih desavanja toliko da CdM izgleda kao PM Bilboard, to samo govori da se u PM dobro radi, a ne da se radi o bilo kakvoj zloupotrebi.

    Ako mislis da je to marketing, onda najbolje da se zatvori Subforum Operatori (mada ne vjerujem da je to dobro, jer ljude zanimaju sve relevantne informacije koje mogu da im pomognu u opredjeljenju).

    Evo recimo o vasoj akciji prodaje telefona je otvoreno nekoliko thread-ova i nisi reagovao, a svojevremeno si PM EDGE thread kao znacajan tehnoloski iskorak u CG pokusao da spakujes u Novi servsi. Osim toga veoma si azuran u close-ovanju PM thread-ova. Nije ni to OK!

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    bogami se vi iz pm vise trudite da reklamirate nego ovi iz 067, da se ja pitam ne biste mogli ni jedni drugi da reklamirate to sto reklamirate, mozete ako vec radite u mobilnoj mrezi da pomognete nekome, a ne da vam ovi forumi sluze za reklamu, i jedni i drugi ste se potrudili da ovaj forum lici na bilbord, stim sto vi iz pm prednjacite, jer neka dodje neki forumas pa otvori temu oko nekog servisa a ne trcite odma da otvarate da se namecete skalajte malo!
    i ako je otvoren podgorum operateri nije misljeno na 067 i 069 no i na druge
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  22. #22
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    180
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Silvester
    Znaci - imamo javno priznanje da je "greskica" obracuna mozda i nije slucajna ?!?
    Za postavljenje pitanja na postu koji ima drugu temu, sledeći put te brišem

  23. #23
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    180
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VOR
    Gorane, ti kao admin ne bi trebalo da se upustas u ovo.

    Kada tvoje kolege, kao Silvester, Sale i ostali, prestanu sa "kolegijalnim" komentarisanjem PM servisa, prestacu i ja da uopste komentarisem MO servise (mada ne znam gdje je komentar bio "nekolegijalan" osim mozda kao reakcija - molim te navedi).

    Ne vidim da sam pretvorio CdM u Bilboard, vec samo kao i vi za svog operatera, postalvjam info o novim desavanjima kod PM, koja mogu zanimati forumase.
    Ako je tih desavanja toliko da CdM izgleda kao PM Bilboard, to samo govori da se u PM dobro radi, a ne da se radi o bilo kakvoj zloupotrebi.

    Ako mislis da je to marketing, onda najbolje da se zatvori Subforum Operatori (mada ne vjerujem da je to dobro, jer ljude zanimaju sve relevantne informacije koje mogu da im pomognu u opredjeljenju).

    Evo recimo o vasoj akciji prodaje telefona je otvoreno nekoliko thread-ova i nisi reagovao, a svojevremeno si PM EDGE thread kao znacajan tehnoloski iskorak u CG pokusao da spakujes u Novi servsi. Osim toga veoma si azuran u close-ovanju PM thread-ova. Nije ni to OK!
    Možda Admin ima odgovor?

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gorski
    Za postavljenje pitanja na postu koji ima drugu temu, sledeći put te brišem
    mogao bi prije obratiti paznju na spamovanje i chatovanje po ovom forumu kad se vec toliko brines oko foruma!!! pa kad to zavrsis mozes da se okrenes ovom malo manjem problemu koji si naveo!!!
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  25. #25
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    web & WAP
    Posts
    239
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DIDI
    bogami se vi iz pm vise trudite da reklamirate nego ovi iz 067, da se ja pitam ne biste mogli ni jedni drugi da reklamirate to sto reklamirate, mozete ako vec radite u mobilnoj mrezi da pomognete nekome, a ne da vam ovi forumi sluze za reklamu, i jedni i drugi ste se potrudili da ovaj forum lici na bilbord, stim sto vi iz pm prednjacite, jer neka dodje neki forumas pa otvori temu oko nekog servisa a ne trcite odma da otvarate da se namecete skalajte malo!
    i ako je otvoren podgorum operateri nije misljeno na 067 i 069 no i na druge
    Ako ovo sto se objavljuje na podforumu operateri dozivljavas kao reklamu, treba da vidimo koja bi forma bila zadovoljavajuca.

    Bitno je da se u ovom forumu nadju relevantne informacije u vezi novosti kod operatera. Ne mislim da je u pitanju marketing, vec detaljnije informacije, dopunska objasnjenja i ziva komunikacija, koju sami marketing cesto ne moze da pruzi, a korisnika cesto upravo to zanima.

    Zahtjev za rjesavanjem problema se nekad prijavljuje kako kroz ovaj podforum, tako i kroz druge otvorene ovdje. Podforum Operatori je upravo otvoren, kako bi se nekom kog ne zanimaju novosti kod operatera (ili misli da je u pitanju marketing) omogucilo da to ignorise.

    U svakom slucaju mislim da potpuno postedjeti ovaj forum informacija ovog tipa ne bi bilo dobro, jer se novi servisi i desavanja kod operatera najcesce doticu upravo advanced auditorijuma ovdje. Napr. Uz svo posotvanje, ne vjerujem da bi informacija o startovanju GPRS-a, zanimala nekog ko ne zna sto je Internet.

    Osim toga vecina korisnika ovog foruma su pripadnici 067 ili 069 mreze tako da ih samim tim upavo novosti iz tih mreza obicno prvenstveno zanimaju. Znaci osim novosti o telefonima ljude upravo zanimaju novosti o operaterima, jer bez oboje zajedno - nema njihovih telekomunikacionih usluga!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Nokie za Monet Postpaid
    By Balsa in forum Operatori
    Replies: 130
    Last Post: 27-09-05, 18:37
  2. Ljeto u MONET mreži
    By Goran69 in forum Operatori
    Replies: 0
    Last Post: 05-07-05, 09:29
  3. Velika nagradna igra za MONET prepaid korisnike
    By Vujos in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 21
    Last Post: 21-01-05, 00:11
  4. Monet - akcija prodaje telefona
    By Click in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 4
    Last Post: 19-11-04, 15:57
  5. Replies: 1
    Last Post: 09-06-04, 16:30

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •