Results 1 to 17 of 17

Thread: Problem s grafickom

  1. #1
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    793
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Problem s grafickom

    Kupio sam komp u septembar nedje

    CPU I5-3450 3.10ghz
    Grafika Radeon HD7700 DDR5 1gb X edition (nesto jaca nego obicna 7700 nzm tacno radi na vecu frekvenciju pojma nemam)
    ram 8gb

    Izbacalo mi je prije ponekad, al sad mi bas smeta kad igram Far Cry 3 izbaca mi poruku na taskbar desno ''Display driver stoped responding" imam driver poslednju verziju za moj sistem win 7 64bit.....
    Npr kad udjem u igricu igram normalno 10tak minuta i onda pocne na svaka 3-4min da zakoci po jedno 10-15sek pocrni ekran izbaci to obavjestenje i vrati mi se u igricu normalno

    Moze li bit da se pregrijava graficka? igram sam igricu i na ultra high quality i na low quality i opet ista stvar

    Zna li ko sto mu je?

  2. #2
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    75
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam imao taj problem i rijesio sam ga tako sto sam downclockao graficku i rucno povuko ventilator da radi na 100% kada igram.Od tada nisam imao problema.Skini http://downloads.guru3d.com/download.php?det=733 kad ga instaliras pojavit ce se ikonica u trayu.Desni klik>Hardware>Overclocking settingszatim idi na karticu fan i povuci slider na 100%.http://www.bug.hr/_cache/9f31a14758d...eb4f4771e7.jpg http://www.bug.hr/_cache/5ea9cc7c3a8...1ba5a01819.jpg . A moze da bude i do napajanja...

  3. #3
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    sa ovim programom daj info o toj grafici
    http://www.techpowerup.com/gpuz/

  4. #4
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    896
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ultras_BR View Post
    Kupio sam komp u septembar nedje

    CPU I5-3450 3.10ghz
    Grafika Radeon HD7700 DDR5 1gb X edition (nesto jaca nego obicna 7700 nzm tacno radi na vecu frekvenciju pojma nemam)
    ram 8gb

    Izbacalo mi je prije ponekad, al sad mi bas smeta kad igram Far Cry 3 izbaca mi poruku na taskbar desno ''Display driver stoped responding" imam driver poslednju verziju za moj sistem win 7 64bit.....
    Npr kad udjem u igricu igram normalno 10tak minuta i onda pocne na svaka 3-4min da zakoci po jedno 10-15sek pocrni ekran izbaci to obavjestenje i vrati mi se u igricu normalno

    Moze li bit da se pregrijava graficka? igram sam igricu i na ultra high quality i na low quality i opet ista stvar

    Zna li ko sto mu je?
    Taj laptop sigurno ima dvije graficke kertice, jednu slabiju za svakodnevni rad i ovu jacu koja se aktivira kad se radi nesto sto zahtijeva 3d i resurse jace graficke. Kod tebe izgleda u sred igrice da se sistem vrati na ovu slabiju graficku i zato ti komp zablokira neko vrijeme pa kad prihvati ovu jacu opet proradi. Pretpostavljam da je problem u nekim podesavanjima te jace graficke karte.

  5. #5
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    793
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pg020 View Post
    Taj laptop sigurno ima dvije graficke kertice, jednu slabiju za svakodnevni rad i ovu jacu koja se aktivira kad se radi nesto sto zahtijeva 3d i resurse jace graficke. Kod tebe izgleda u sred igrice da se sistem vrati na ovu slabiju graficku i zato ti komp zablokira neko vrijeme pa kad prihvati ovu jacu opet proradi. Pretpostavljam da je problem u nekim podesavanjima te jace graficke karte.
    Nije u pitanju laptop nego ovaj obicni PC sad cu da probam ove linkove gore pa se javljam

    EDIT 1: evo podataka o kartici http://img197.imageshack.us/img197/8106/graficka.gif

    EDIT 2: Ati tray instaliram i kad ocu da ga otvorim pojavi se ikonica al sve zatrokira nece ni task manager da otvori ni nista morao sam na dugme da ga restartujem, to se desilo 3 puta, izlazi neka poruka Can't conect to lower driver win 7 64bit je u pitanju
    Last edited by Ultras_BR; 28-01-13 at 21:11.

  6. #6
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,719
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Ne postoji grafika HD7700 to je oznaka za seriju drivera vec postoji HD7750, HD7770, HD7790. Po ovoj oznaci X-edition pretpostavljam da je u pitanju proizvodjac VTX 3D. Desi se da nece VGA najbolje da radi sa najnovijim driverom vec treba skinuti sa AMD-ovog site-a neku stariju verziju drivera (u prevodu grafika ti je felericna ali ne dovoljno kako bi ti neko na prvu loptu priznao garanciju). Probaj da se vraces po 10 verzija drivera unazad, tj neka verzija koja ne opterecuje grafiku na maksimum i nakon instaliranog drivera upali neki vga test alat, moze i "Win7 performanse diagnostic". Ako prodje testiranje taj driver ti je OK.
    [email protected]
    067/518-983
    IT Market: pitajte, zovite, p.m.-ujte, e-mail-ujte

  7. #7
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    5
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ATI je poznat po tome da izbaci graficku pa tek posle tri do cetiri meseca driver koji vuce maksimum iz grafike..... probaj sa starijom verzijom drivera kao sto ti je sasa rekao.

  8. #8
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    896
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ultras_BR View Post
    Nije u pitanju laptop nego ovaj obicni PC sad cu da probam ove linkove gore pa se javljam

    EDIT 1: evo podataka o kartici http://img197.imageshack.us/img197/8106/graficka.gif

    EDIT 2: Ati tray instaliram i kad ocu da ga otvorim pojavi se ikonica al sve zatrokira nece ni task manager da otvori ni nista morao sam na dugme da ga restartujem, to se desilo 3 puta, izlazi neka poruka Can't conect to lower driver win 7 64bit je u pitanju
    To je graficka 7750 (malo slabija od 5770) ili 7770 (malo jaca od 5770), u svakom slucaju imas problem sa driverima. Sa originalnim driverima koje si dobio uz karticu moralo bi da radi bez problema. Ako ne radi poslusaj ovaj gore savjet pa trazi nekoliko generacija drivera unazad i probaj sa svakim. Ako i to nece probaj omega drivere. Slicne probleme sam imao sa Gigabyte 5770, muke sa driverima, za razlicite igrice sam radio instal/uninstal nekih starijih verzija drivera, cini mi se da je sa omega driverima bilo nesto bolje.

  9. #9
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    811
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pretpostavljam da imam problem sa grafikom sinoc kad sam ugasila kompj. sve je bilo normalno jutros prilikom paljenja odjednom i ogromne ikonice na desktopu kad otvorim net isto sve ogromnom probam na zoom out da umanjim misleci da je do toga ono bukvalno slova se ne vide jel to do nje? iinace omp. mi se palio kao traktor ima par dana bruji jedno 10ak min. mislila sam da je do prasine otvorila ga ocistila svu prasinu sa ventilatora.. radio je 4-5 dana normalno i jutors ovaj problem.. jer kad kliknem da namjestim grafiku pise kao da moj sistem ne podrzava graficku k. nesto u tom stilu??

  10. #10
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,719
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Problem je isto sa driverom. Pogledaj da se nije prilikom ciscenja racunara izvukla grafika malko iz lezista pa je ne propoznaje najbolje. Ako VGA lezi kako treba, instaliraj na novo driver za nju. Sto se tice traktorskog zvuka problem jeste u prasini ali ti ne mozes ocistiti ventilator spolja jer je prasina unutar njega. Dakle, ili da zamijenis ventilator sa novim ili da ga skines, rastavis, ocistis, podmazes sa WD-om pa vratis nazad na mjesto.
    [email protected]
    067/518-983
    IT Market: pitajte, zovite, p.m.-ujte, e-mail-ujte

  11. #11
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Beyond the Wall
    Posts
    89
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Imam i ja slican problem Nvdia GeForce 9200, integrisana graicka...

    skinuo sam zadnji driver nvdia sajta i opet zajebava...

    sto da radim?

  12. #12
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    896
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Treba izvaditi graficku iz lezista i pogledati da nije naduven neki kondenzator, pa ako nije nastaviti sa trazenjem driver-a. Ako jeste, odmah kod nekog da zamijeni taj kondenzator ili kupiti drugu graficku.

  13. #13
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    418
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I Ja ti preporucujem ovo sto je sasa rekao... instaliraj stariju verziju drivera... amd zigleda bas ima svadju sa driverima

  14. #14
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    PG/CT
    Posts
    2,061
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Ultras_BR View Post
    Kupio sam komp u septembar nedje

    CPU I5-3450 3.10ghz
    Grafika Radeon HD7700 DDR5 1gb X edition (nesto jaca nego obicna 7700 nzm tacno radi na vecu frekvenciju pojma nemam)
    ram 8gb

    Izbacalo mi je prije ponekad, al sad mi bas smeta kad igram Far Cry 3 izbaca mi poruku na taskbar desno ''Display driver stoped responding" imam driver poslednju verziju za moj sistem win 7 64bit.....
    Npr kad udjem u igricu igram normalno 10tak minuta i onda pocne na svaka 3-4min da zakoci po jedno 10-15sek pocrni ekran izbaci to obavjestenje i vrati mi se u igricu normalno

    Moze li bit da se pregrijava graficka? igram sam igricu i na ultra high quality i na low quality i opet ista stvar

    Zna li ko sto mu je?
    Prvo i prvo, ko je proizvođač grafičke kartice?

    Drugo, da udješ u DEVICE MANAGER i nadješ na listi grafičku. Desni klik Propreties, driver - ROLL BACK!

    Ako ništa, skini drajver konkretno sa sajta proizvodjača kartice, ili nam tačno reci koja je (programom GPU Z ćeš najlakše), da bismo ti umjeli linkovati odgovarajući drajver.


    Dešavalo mi se da "budale" drajveri na "izmijenjenim" verzijama ATi kartica

  15. #15
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    793
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by OkrugliGospodin View Post
    Prvo i prvo, ko je proizvođač grafičke kartice?

    Drugo, da udješ u DEVICE MANAGER i nadješ na listi grafičku. Desni klik Propreties, driver - ROLL BACK!

    Ako ništa, skini drajver konkretno sa sajta proizvodjača kartice, ili nam tačno reci koja je (programom GPU Z ćeš najlakše), da bismo ti umjeli linkovati odgovarajući drajver.


    Dešavalo mi se da "budale" drajveri na "izmijenjenim" verzijama ATi kartica
    Instalirao sam driver s CD koji mi je dosao uz graficku i vise ne izbaca obavjestenje "display driver stoped responding" ali i dalje ponekad izbaci iz igrice i promjeni se zvuk u kucistu, zna li neko program kojim mogu da podesim ventilator na grafickoj? ovaj gore program sto je Alexander02 postavio u prvim postovima zablokira mi cio komp kad ga instaliram i ne moze da ga pokrene :/

    Postavio sam gore koja je graficka tacno u pitanju je VTX 3d ta verzije 7770 AMD graficke 1gb ddr5

  16. #16
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    04°08'15.00"N 16°23'42.00"E
    Posts
    4,569
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ultras,ja mislim da ti je to neki hardverski problem,cim ti imash konstantno probleme sa grafikom,a evo vidim u zadnjem postu da pominjesh i neki zvuk u kucistu kad te izbachi iz igre.pretpostavljam da ti je masina pod garancijom pa fino to ponesi dje si ga uzeo,nek testiraju grafiku i otklone problem,da ne zajebesh nesto josh vishe no sto je sad
    1993-2020

  17. #17
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,413
    Thanked in
    1,243 Posts

    Default

    Probaj ovo:
    1. Da u Windows ugasis power saving mode
    2. U BIOS ugasis Intel speedsteping.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. problemi sa grafickom
    By darmar in forum Game Server CG
    Replies: 0
    Last Post: 11-11-10, 20:56
  2. T: maticnu plocu socket mPGA478b s integrisanom grafickom
    By password123 in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 06-09-10, 13:06
  3. Drajveri za Vistu i problem sa grafickom
    By Freeman in forum Hardware
    Replies: 17
    Last Post: 23-05-08, 08:40
  4. Treba mi socketA ploca sa int grafickom!
    By Dejan in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 31-08-07, 10:26
  5. AD - HOC problem?
    By Undead in forum Internet
    Replies: 1
    Last Post: 19-01-06, 21:13

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •