Ljudi, evo da ispričam konačno cijelu situaciju(djelimično sam pisao na ''Informacije o internet kupovini''). Ovo je pismo koje sam poslao FedEx-u Bosna i Hercegovina, jer sam čuo da su oni nadležni za FedEx Crna Gora. Nikakav odgovor nisam dobio od njih. Slao sam dopis i FedEx-u US, oni su mi odgovorili da mi ništa ne mogu pomoći.
NEMOJTE DA SE USUDITE DA IŠTA NARUČITE ŠTO FEDEX DOSTAVLJA, IZBJEGAVAJTE IH U ŠIROKOM LUKU, ZBOG TOGA NAJVIŠE I SVE OVO PIŠEM.


Šestog decembra sam naručio 2 sata sa američkog sajta i paket je poslat Fedexom. Kad su satovi stigli u Crnu Goru, Vaš zaposleni, Semir Šećerović, me je nazvao i rekao da su satovi stigli i da moram da platim dodatnih 30 eura da bih preuzeo paket. Pošto sam bio iznenađen zahtjevom, jer sam prethodno naručivao preko DHL-a i TNT-a i tu taksu nisam plaćao, pitao sam kakva je to taksa. Dobio sam odgovor da je to taksa za ulazak robe u Crnu Goru. Napominjem da tih 30 eura nije nigdje bilo spomenuto pri naručivanju satova. Takođe me je pitao šta je u pošiljci, jer je na paketu napisano da je jedan sat, pa da provjeri, na šta sam ja odgovorio da su u paketu 2 sata, a ne jedan, kao što je napisano na fakturi. Nakon što je razgovor završen, odmah sam nazvao prijateljicu koja radi pri carini, i pitao je za tu taksu od 30 eura, na šta mi je odgovorila da ta taksa ne postoji. Pitao sam Semira dvaput da li je to špedicija, rekao je da nije, već da je to, kako sam i ranije rekao, ''taksa za ulazak robe u Crnu Goru''.
Pošto nisam htio da prepustim ništa slučaju, zaputio sam se u Danilovgrad da lično razgovaram sa Semirom. Nakon nekoliko minuta razgovora, rekao je da će nazvati direktoricu, Amelu Krpuljević, i da će je pitati da me oslobodi te takse. Vratio sam se u Podgoricu i nakon nekoliko sati me je Semir nazvao, rekao da je direktorica odobrila oslobađanje od te takse i to da je carina otvorila moj paket, vidjela da su dva sata a ne kao jedan kao što je napisano, i da moram da dođem lično da riješim problem sa carinom.
Sjutra sam pošao kod carinika koji mi je rekao da je slučaj već ušao u proceduru, da moram da platim kaznu od 200 eura i da su mi satovi zaplijenjeni. Bio sam u šoku zbog svega jer se ni u jednom trenu nisam nikakav kontakt sa carinom imao, a kazna je već bila napisana.

Kad sam rekao tom inspektoru da mi je zatraženo 30 eura taksa za ulazak robe u Crnu Goru od strane špeditera, kroz čuđenje je rekao: ''Šta radi taj čovjek, on nije normalan'', i ta rečenica je imala samo negativnu konotaciju.

Vratio sam se u Podgoricu jer nisam htio ništa da potpišem dok se ne konsultujem sa pravnicima jer mi apsurdno bilo da dajem toliki novac a ništa nisam skrivio. Napominjem da nisam ni vidio ni paket ni fakturu, niti sam zahtijevao od pošiljaoca da to na fakturu napiše.
Onda sam pošao treći put tamo, na zahtjev carinika, da potpišem krivičnu prijavu i carinik mi je savjetovao da lično nazovem direktoricu, da joj objasnim cijelu situaciju, i da joj tražim da i oni snose odgovornost.

Iz razgovora sa Amelom, rečeno je da oni ne prihvataju nikakvu odgovornost,da su pare koje je Semir tražio otkup tovarnog lista (špedicija) i da smatraju da oni nisu ništa skrivili.
Ponovo napominjem da sam Semira nekoliko puta pitao da li je to što od mene zahtijeva da plazim špedicija, na šta je on svakog puta odgovorio da nije.
Čitajući forume zaključio sam da moj slučaj nije usamljen, i da vlada veliko nezadovoljstvo vezano za poslovanje firme Fedex Montenegro.

Smatram da je do svega ovoga došlo zbog namjerne greške špeditera, Semira Šećerovića, jer sam odbio da platim ''taksu za ulazak robe u Crnu Goru'', i pitam se da li mogu od vas da očekujem ikakvu pomoć u rješavanju ovog problema.

Srdačan pozdrav.