Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 48

Thread: FeDEX Crna Gora, BRUKA I SRAMOTA!!!!!!

  1. #1
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    214
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default FeDEX Crna Gora, BRUKA I SRAMOTA!!!!!!

    Ljudi, evo da ispričam konačno cijelu situaciju(djelimično sam pisao na ''Informacije o internet kupovini''). Ovo je pismo koje sam poslao FedEx-u Bosna i Hercegovina, jer sam čuo da su oni nadležni za FedEx Crna Gora. Nikakav odgovor nisam dobio od njih. Slao sam dopis i FedEx-u US, oni su mi odgovorili da mi ništa ne mogu pomoći.
    NEMOJTE DA SE USUDITE DA IŠTA NARUČITE ŠTO FEDEX DOSTAVLJA, IZBJEGAVAJTE IH U ŠIROKOM LUKU, ZBOG TOGA NAJVIŠE I SVE OVO PIŠEM.


    Šestog decembra sam naručio 2 sata sa američkog sajta i paket je poslat Fedexom. Kad su satovi stigli u Crnu Goru, Vaš zaposleni, Semir Šećerović, me je nazvao i rekao da su satovi stigli i da moram da platim dodatnih 30 eura da bih preuzeo paket. Pošto sam bio iznenađen zahtjevom, jer sam prethodno naručivao preko DHL-a i TNT-a i tu taksu nisam plaćao, pitao sam kakva je to taksa. Dobio sam odgovor da je to taksa za ulazak robe u Crnu Goru. Napominjem da tih 30 eura nije nigdje bilo spomenuto pri naručivanju satova. Takođe me je pitao šta je u pošiljci, jer je na paketu napisano da je jedan sat, pa da provjeri, na šta sam ja odgovorio da su u paketu 2 sata, a ne jedan, kao što je napisano na fakturi. Nakon što je razgovor završen, odmah sam nazvao prijateljicu koja radi pri carini, i pitao je za tu taksu od 30 eura, na šta mi je odgovorila da ta taksa ne postoji. Pitao sam Semira dvaput da li je to špedicija, rekao je da nije, već da je to, kako sam i ranije rekao, ''taksa za ulazak robe u Crnu Goru''.
    Pošto nisam htio da prepustim ništa slučaju, zaputio sam se u Danilovgrad da lično razgovaram sa Semirom. Nakon nekoliko minuta razgovora, rekao je da će nazvati direktoricu, Amelu Krpuljević, i da će je pitati da me oslobodi te takse. Vratio sam se u Podgoricu i nakon nekoliko sati me je Semir nazvao, rekao da je direktorica odobrila oslobađanje od te takse i to da je carina otvorila moj paket, vidjela da su dva sata a ne kao jedan kao što je napisano, i da moram da dođem lično da riješim problem sa carinom.
    Sjutra sam pošao kod carinika koji mi je rekao da je slučaj već ušao u proceduru, da moram da platim kaznu od 200 eura i da su mi satovi zaplijenjeni. Bio sam u šoku zbog svega jer se ni u jednom trenu nisam nikakav kontakt sa carinom imao, a kazna je već bila napisana.

    Kad sam rekao tom inspektoru da mi je zatraženo 30 eura taksa za ulazak robe u Crnu Goru od strane špeditera, kroz čuđenje je rekao: ''Šta radi taj čovjek, on nije normalan'', i ta rečenica je imala samo negativnu konotaciju.

    Vratio sam se u Podgoricu jer nisam htio ništa da potpišem dok se ne konsultujem sa pravnicima jer mi apsurdno bilo da dajem toliki novac a ništa nisam skrivio. Napominjem da nisam ni vidio ni paket ni fakturu, niti sam zahtijevao od pošiljaoca da to na fakturu napiše.
    Onda sam pošao treći put tamo, na zahtjev carinika, da potpišem krivičnu prijavu i carinik mi je savjetovao da lično nazovem direktoricu, da joj objasnim cijelu situaciju, i da joj tražim da i oni snose odgovornost.

    Iz razgovora sa Amelom, rečeno je da oni ne prihvataju nikakvu odgovornost,da su pare koje je Semir tražio otkup tovarnog lista (špedicija) i da smatraju da oni nisu ništa skrivili.
    Ponovo napominjem da sam Semira nekoliko puta pitao da li je to što od mene zahtijeva da plazim špedicija, na šta je on svakog puta odgovorio da nije.
    Čitajući forume zaključio sam da moj slučaj nije usamljen, i da vlada veliko nezadovoljstvo vezano za poslovanje firme Fedex Montenegro.

    Smatram da je do svega ovoga došlo zbog namjerne greške špeditera, Semira Šećerovića, jer sam odbio da platim ''taksu za ulazak robe u Crnu Goru'', i pitam se da li mogu od vas da očekujem ikakvu pomoć u rješavanju ovog problema.

    Srdačan pozdrav.






  2. #2
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    .../localhost/
    Posts
    6,381
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    321
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Sto ne kazes da ne prihvatas nikakav paket i da se vrati posiljaocu?
    Jesi li ti trazio da napisu da je jedan sat? Reci da su ti greskom upakovali dva sata i da oba vrate tamo.
    Kontaktiraj ove dje si uzeo satove i reci im da imas problem zbog toga sto su ti napisali da je jedan sat,a bila su upakovana dva i da moras da platis "kaznu" 200e.


    Zahvali se Semiru kako ti ga fino gurnu
    the World's leading dance event
    Sensation


  3. #3
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,125
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Čuješ li ti te avetinje što rade, pišu kaznu WTF

  4. #4
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    214
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NikolaPGcity View Post
    Sto ne kazes da ne prihvatas nikakav paket i da se vrati posiljaocu?
    Jesi li ti trazio da napisu da je jedan sat? Reci da su ti greskom upakovali dva sata i da oba vrate tamo.
    Kontaktiraj ove dje si uzeo satove i reci im da imas problem zbog toga sto su ti napisali da je jedan sat,a bila su upakovana dva i da moras da platis "kaznu" 200e.

    Zahvali se Semiru kako ti ga fino gurnu
    Ma kakvi. Cijena satova je bila 140 eura, svakako ne bih platio carinu ni PDV. Nije mi bilo ni u kakvom interesu da im to tražim.
    Nisam mogao da im tražim da ga vrate jer mi je kazna već bila napisana, a i u prvom razgovoru sam rekao tom Semiru da sam poručio dva sata.
    Kontaktirao sam ja prodavca odmah, oni su mi rekli da je to po njihovoj fakturi, i da je to ispravno i da će sve uraditi da se riješi to.

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mad World
    Posts
    2,671
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    meni DHL express redovno naplati dodatnih 25e...

  6. #6
    sib0 Guest

    Default

    * Taksa za ulazak robe u Crnu Gore...

    lols

  7. #7
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,389
    Thanks Thanks Given 
    69
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    DHL je gospodski, meni nikad nisu nikakvu taksu naplatili... naravno carinu sam placao jer sam porucivao robu od vise hiljada eura, ali sam zato dobijao carinsku fakturu sa pecatom drzavne podrucne carinske filijale sa tacnim iznosom koji se potrazuje i koji je DHL platio umjesto mene a koji sam ja refundirao da bih dobio robu.... sve fino i posteno.... drzite se dhl-a....

  8. #8
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    1,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja skoro platih tu taksu 70e kod fedexa p... im ma....
    Kompletan servis vaseg racunara,
    Profesionalno,brzo,najpovoljnije !!!
    067/765-470 (16h-21h)

  9. #9
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,389
    Thanks Thanks Given 
    69
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djosla View Post
    ja skoro platih tu taksu 70e kod fedexa p... im ma....
    ko nema u glavu ima u novcanik salim se prika, drugi put pamet u glavu

  10. #10
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,935
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    122
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djosla View Post
    ja skoro platih tu taksu 70e kod fedexa p... im ma....
    To ti je taksa kad ti roba udje, izadje pa opet udje u Crnu Goru
    (╯°□°)╯ ︵ ┻━┻

  11. #11
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Hero Rift
    Posts
    5,710
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    82
    Thanked in
    48 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djosla View Post
    ja skoro platih tu taksu 70e kod fedexa p... im ma....
    jesi dobila neku prizananicu za to?? kako uopste izgleda priznanica ili uplata, koji racun?
    Although my heart may become stone cold, my sword and my honor will last forever.
    067-733-723

  12. #12
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    214
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Naručivao sam i preko DHL-a i preko TNT-a. Ni DHL ni TNT mi centa uzeli nisu!

  13. #13
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Temples of Syrinx
    Posts
    4,204
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Mozes da tuzis Semira Šećerovića za prevaru.
    Always have your stuff when you need it with @Dropbox. Sign up for free! http://db.tt/IRzX6D16

  14. #14
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    .../localhost/
    Posts
    6,381
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    321
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    cime si platio?

    ponesi im izvod iz Banke vezan za tu tanskaciju i priprijeti im tuzbom.

    Gamad i delta jadna!
    the World's leading dance event
    Sensation


  15. #15
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    11,214
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    216
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Moj brat je kupovao sa neta. Cabelas sajt. Cizme I cipele za ribolov 150$ je to bilo I samo je doslo na kucnu adresu I da se plati 4€ dodatnih I to je to.

    Sent from my HTC HD2 using XparentCyan Tapatalk 2

  16. #16
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    6,891
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Samo ih tuzi i uzmi svoju lovu.

  17. #17
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,954
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    kao da je strano da špediteri i carinici uzimaju ovako pare...

    eeee....istjeraj ti to do kraja, neka se ki$eli šećerko

  18. #18
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    negdje blizu tebe,što te zanima?
    Posts
    1,661
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prvo , bez tvog pismenog odobrenja nije se mogla pocinjati carinska procedura. Za to možeš ta ih tužiš . Sto se tiče otkupa tovarnog lista to naplaćuju sve brze pošte bez izuzetka a kod dhl je najskuplje. I to im je najveci izvor prihoda.Dalje carinik ima pravo da posumlja da su satovi za ličnu upotrebu , s obzirom da si naručio dva komada a ne jedan. Ako nisu za licnu upotrebu ne može da se carine na fizičko lice i roba podlijeze carini i pdv-u. Može da posumnja i u vrijednost satova i da ti podigne vrijednost po kojoj ces cariniti. Ako je vrijednost sata 140 eura a prevoz 30 onda ti satovi vrijede 170 i t o ti je osnovica za carinjenje. Vidji što ti piše na fakturi to ti je reper,koji je paritet, koliko komada.... Ima milion varijanti.
    Ludilom maskiram dosadu

  19. #19
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    214
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lunar View Post
    Prvo , bez tvog pismenog odobrenja nije se mogla pocinjati carinska procedura. Za to možeš ta ih tužiš . Sto se tiče otkupa tovarnog lista to naplaćuju sve brze pošte bez izuzetka a kod dhl je najskuplje. I to im je najveci izvor prihoda.Dalje carinik ima pravo da posumlja da su satovi za ličnu upotrebu , s obzirom da si naručio dva komada a ne jedan. Ako nisu za licnu upotrebu ne može da se carine na fizičko lice i roba podlijeze carini i pdv-u. Može da posumnja i u vrijednost satova i da ti podigne vrijednost po kojoj ces cariniti. Ako je vrijednost sata 140 eura a prevoz 30 onda ti satovi vrijede 170 i t o ti je osnovica za carinjenje. Vidji što ti piše na fakturi to ti je reper,koji je paritet, koliko komada.... Ima milion varijanti.
    Pismeno odobrenje nisam dao, nikakvo.
    Opet govorim da sam naručivao i preko DHL-a i preko TNT-a i nisu mi naplatili ni centa. Pitali su me da li želim oni da mi odrade špediciju ili ja sam da je odradim. Ukoliko bi je oni odradili, dodatno bih morao da platim, ali ja sam uvijek išao i sam odradio to i nisam plaćao ništa.
    Ja sam bio spreman da platim i carinu i pdv, jer znam da mora. Istina, tek sam kasnije saznao da se i cijena šipinga računa, ali ni u jednom trenu nisam upitan da platim, već je sve ušlo u proceduru prije nego sam imao bilo kakav kontakt sa carinom.

    Ja da sam išta htio da švercujem, da za***** nekoga, ne bih ja špediteru rekao u prvom razgovoru da su dva sata u kutiji, da nije jedan, kao što stoji na fakturi. Opet kažem... Ja sam bio voljan da platim i carinu i pdv, ali nisam ni u jednom trenu ni imao priliku za to!!!

    Edit: Nakon što me je špediter drugi put zvao i rekao da je direktorica odobrila oslobađanje od te takse, rekao je, ne baš ovim riječima, ali sličnim: ''Carina vam je otvorila paket, vidjela je da su dva sata, a ne jedan kao što je napisano. Morate sjutra opet da dođete, jer sad imate problem.'' (ovo za problem kakvim mi je glasom i tonom rekao, sve mi je jasno bilo, dobro sam to upamtio.)
    Ja sam onda ištampao mejl koji su mi prodavaoci pri porudžbi poslali, ukupna cijena svega, ponio to tamo, ali naravno, nisu me ni pitali za to, jer je kazna od 200 eura već bila spremna. Tužno ali istinito.
    Last edited by Bandzy; 27-01-13 at 23:49.

  20. #20
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    negdje blizu tebe,što te zanima?
    Posts
    1,661
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Koja kazna od 200 eura? ko ti je napisao tu kaznu? Na sto se pozvao? To carina ne naplaćuje nego vodi prekrsajni postupak kod suda ako utvrdi da je bilo krsenja zakona. Tako da podji tamo još jednom i pitaj ih ove stvari. ne potpisuj ništa neka ti daju resjenje o kazni. Kontaktiraj advokata.
    Ludilom maskiram dosadu

  21. #21
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    214
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Na kraju mi je carinik dao jedan sat, i ja sam samo potpisao da sam ga uzeo. Drugi je oduzeo i napisao mi kaznu od 200 eura, pozivajući se na, ni sam nisam siguran šta, ne sjećam se dobro. Kao da sam htio da prevarim u vezi sa vrijednosti robe.
    Ja naravno tu prekršajnu prijavu nisam potpisao, pa će da ide dalje na sud. Ukoliko presudi u njihovu korist(a carinik je rekao da će vjerovatno tako biti, jer, kao, država nikad tu ne gubi), moraću da platim dodatne troškove.
    Vjeruj da nema tu šta da se uradi, jer sam dvaput kod carinika išao, pa ništa.

    Carinik mi je sam rekao da kontaktiram direktoricu FedEx-a, i da joj zatražim da mi bar pola troškova oni refundiraju, jer su oni krivi. Ovo mi je čovjek rekao dok mi je pisao kaznu. Za nevjerovat'.
    Last edited by Bandzy; 28-01-13 at 00:10.

  22. #22
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    .../localhost/
    Posts
    6,381
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    321
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bandzy View Post
    Ma kakvi. Cijena satova je bila 140 eura, svakako ne bih platio carinu ni PDV. Nije mi bilo ni u kakvom interesu da im to tražim.
    Nisam mogao da im tražim da ga vrate jer mi je kazna već bila napisana, a i u prvom razgovoru sam rekao tom Semiru da sam poručio dva sata.
    Kontaktirao sam ja prodavca odmah, oni su mi rekli da je to po njihovoj fakturi, i da je to ispravno i da će sve uraditi da se riješi to.
    Quote Originally Posted by Bandzy View Post
    Na kraju mi je carinik dao jedan sat, i ja sam samo potpisao da sam ga uzeo. Drugi je oduzeo i napisao mi kaznu od 200 eura, pozivajući se na, ni sam nisam siguran šta, ne sjećam se dobro. Kao da sam htio da prevarim u vezi sa vrijednosti robe.
    Ja naravno tu prekršajnu prijavu nisam potpisao, pa će da ide dalje na sud. Ukoliko presudi u njihovu korist(a carinik je rekao da će vjerovatno tako biti, jer, kao, država nikad tu ne gubi), moraću da platim dodatne troškove.
    Vjeruj da nema tu šta da se uradi, jer sam dvaput kod carinika išao, pa ništa.

    Carinik mi je sam rekao da kontaktiram direktoricu FedEx-a, i da joj zatražim da mi bar pola troškova oni refundiraju, jer su oni krivi. Ovo mi je čovjek rekao dok mi je pisao kaznu. Za nevjerovat'.

    .................
    the World's leading dance event
    Sensation


  23. #23
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    214
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nikola, pogrešno sam se izrazio kod prvog posta... Trebalo je da kažem da je sve već ušlo u proceduru, zato nisam mogao da tražim da ga vrate, niti bilo šta da učinim s tim.
    Kad uđe u proceduru, kazna mi ne gine, jer se ne može ništa ispravit'(ovo je carinik više puta rekao), pa se zato tako slobodno izrazih, jer ti dođe, maltene, svejedno.

  24. #24
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Ja bih slucaj prijavio medijima i kontaktirao sve nadlezne organe, advokata fino pa u pravnu borbu. Precesljati sve Zakone vezano sa uvozom i carinom i spedicijom. Cus kazna od 200eur, zbog cega brate?
    Ovako moze bilo ko da nas zayebava ukoliko se ne informisemo i ne krenemo u borbu.

  25. #25
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,524
    Thanks Thanks Given 
    124
    Thanks Thanks Received 
    468
    Thanked in
    214 Posts

    Default

    Imas na forum, nick strucnjak, znam da je govorio da daje pravne savjete dzabe, pa nebi bilo lose da ga pitas...

    Da razjasnimo to, jer je preslo svaku granicu lopovluka.

    Fedex je nagora firma sto se bavi logistikom i transportom, ne samo odje nego svuda u svijetu mislim. Na net sam gleda masu nekih primjedbi na njihov rad, a znam da je bio i snimak kako pri dostavi bacaju preko ograde ljudima pakete u dvorista...

    Inace, dva puta sam im slao mail sa nekim pitanjima vezanim za siping, nijednom mi ni odgovorili nisu.
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Sajt Podgorice - bruka i sramota
    By igy in forum Centralni
    Replies: 38
    Last Post: 03-06-11, 14:49
  2. Pa da se krene: CRNA GORA - Bugarska; CRNA GORA - Irska
    By ckamalama in forum Ostali sportovi
    Replies: 141
    Last Post: 07-09-08, 13:25
  3. Bruka, sramota ili uzas?
    By SCUBA in forum Politika generalno
    Replies: 28
    Last Post: 20-01-07, 02:29
  4. Bruka i sramota suverenista
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 7
    Last Post: 30-04-06, 09:07

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •