Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 29

Thread: Mi jadni i pateticni kao prognosticari ...do kad ce trajati kriza ???

  1. #1
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    355
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Mi jadni i pateticni kao prognosticari ...do kad ce trajati kriza ???

    Svi nesto cekamo bolje sjutra ,neko manje neko vise,ima i jedna manjina koja to bolje sjutra vec zivi punim plucima,ima li iko prognozu ili se iko bavio mislju kad ce ova nesretna zemlja izaci iz krize i od cega zavisi da nas saka jada Crnogoraca, koji zivimo u njoj, ne uzivamo u blagostanju, a imali smo predispoziciju da budemo bogatiji nego Monte Karlo sad smo samo MOnte ovo negro nam ne gine svakako ...:glee:

  2. #2
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    ja bEjah vrlo optimistična tamo 2006.godine i stvarno sam mislila da će nam iz godine u godinu biti bolje. Sad sam izgubila optimizam, neću reći da sam pesimista jer mi to nije u prirodi, ali bogami se plašim da ćemo mi, građani, ispaštati grijehe naših političara još dosta dugo. Jedino što bih ja voljela jeste da svako ko se okoristio i zloupotrijebio svoja ovlašćenja ili ih prekoračio, odgovara srazmjerno svojim grijesima. Ali ne osveta, nego samo po zakonu Pa kom' opanci, kom' obojci!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  3. #3
    Join Date
    May 2011
    Posts
    7,105
    Thanks Thanks Given 
    161
    Thanks Thanks Received 
    77
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Bićemo bolji kad budemo pametniji.I Zvončice,ne vidim što su grijesi političara veći od naših.Mi ka nijsmo znali kakvi su...
    Lord, the pitiful screams of all them college-educated women!

  4. #4
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    O cemu li vi pišete?

  5. #5
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,984
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    jos je rano za ovu pricu, pa tek je 9

  6. #6
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    355
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ajmo projekcije..!!! O(va godina koja je krenula nizbrdo, po meni kulminirace kriza u Crnoj Gori kao nikad do sada oni dani kad smo trcali sa platom do na trg da mijenjamo za marke bice zlatni ili nijesam u pravu ,necemo imati inflaciju jer nemamo novac koji je nas ,a isto tako necemo imati novca.Mada vidim da smo se ufatili za skute seika jer imaju para... bolje bi bilo da nesto proizvodimo, pomalo svi, makar za sebe: kilo mesa ,litar varenike ,neko kravu neko kozu ,a ne da su nam proizvodi 95 posto uvozni a stanovnistvo po broju se nije promijenilo zadnjih 20 god. Hocu da kazem na teritoriji Crne Gore koja je divna ,zivi jedno prigradsko naselje ajde da ne kazem Beograda eto Praga ili Budimpeste ,a 98 posto nas zivi ka' jadovi ..doklen !!

  7. #7
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Ja mogu da pricam o situaciji sto se tice informacionih tehnologija, posto sam u tome, da evo vec 4-5 godina mrka kapa. Nevjerovatno koliko se samo racunara prodavalo u onom bumu 2006-2008.
    Nevjerovatno koliko je toga sada manje, pa to je gotovo 95% manje i ne nazire se nikakav boljitak jer plate ili padaju ili stagniraju, ekonomska aktivnost pada.
    Veliki je problem nase zemlje sto smo visoko-uvozno zavisni a i zavisimo od stranih ulaganja, od stranih para.
    Mi ne poizvodimo i ne izvozimo pa nema realne zarade. Ima taj turizam ali sto znam nekako mi je sve sumnjivo sto s etice takve zarade. Inace nikako ne mozemo zivjeti samo od turizma. I necemo svi da budemo u turizmu.
    Neki su ucili nesto drugo, neki su studirali zavrsili fakultete i imaju diplome pa je realno za ocekvati da se bave poslom za koji su se obucavali.
    Ovoj zemlji hitno trebaju ulaganja prije svega u proizvodnji hrane, a onda sve ostalo sto ima smisla za radit. Ali treba krenut.A to nije lako.

  8. #8
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beethoven's C*** View Post
    Bićemo bolji kad budemo pametniji.I Zvončice,ne vidim što su grijesi političara veći od naših.Mi ka nijsmo znali kakvi su...
    mislim na njihovo otuđivanje svega što se može otuđiti...mi nijesmo krali...bar ja nijesam a jesmo grešni i mi jer su tu đe su
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  9. #9
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    2,549
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beethoven's C*** View Post
    Bićemo bolji kad budemo pametniji.
    Upravo tako. Samo što će se to desiti - NIKAD.
    Ća je život vengo fantažija!

  10. #10
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    OFFLINE
    Posts
    6,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ođe je kriza zadnjih 50 godina... Što pričate ovo ljudi?!

  11. #11
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    355
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 11/11/11 View Post
    Ođe je kriza zadnjih 50 godina... Što pričate ovo ljudi?!
    sta mislis da li mozemo individualno pomoci da smanjimo krizu ,u svom dvoristu u svojoj kuci ,i ako je trajala 50 godina koliko jos treba da traje ?

  12. #12
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    OFFLINE
    Posts
    6,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Wolfgang View Post
    sta mislis da li mozemo individualno pomoci da smanjimo krizu ,u svom dvoristu u svojoj kuci ,i ako je trajala 50 godina koliko jos treba da traje ?
    Naravno da možemo... U narednih 5god kojeg god političara (individualno) da sretnemo, da ga gađemo jajetom...
    Kad god neko od njih počne priču o crkvama, unutrašnjim i vanjskim neprijateljima, jeziku, krizi i ugroženosti identiteta, opet da ga gađamo...

    U narednih 5god da želimo samo da slušamo o ekonomiji i da se radi na ekonomiji...


    Ovom narodu je bitnije da mu komšija srbin/crnogorac/bošnjak...itd...crkne, n'o da se hljeba najede...

  13. #13
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    355
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislio sam da ce ovo biti zivlja tema barem sto se tice mozda idejnih resenja ,barem da se preseravamo kako bi smo nesto mogli promijeniti.Medjutim totalna svejednoca ...lose nam je ,oce li nam bit bolje ? Niko ne zna tj. ne vjeruje ,mi smo kao ekoloski ,pa daj svijetu da prodajemo organsko i cisto ,ako vec imamo da nas kalape porezima da vidimo sta se desava sa tim nasim parama ili to nisu nase pare? Kriza je ,kriza je ,samo se suska a onaj mafijaski bum 2008 ili koje vec nikome nije bio jasan .Nasla se drzava u cudu otkud joj suficit sta da radi s njim i odjednom bogate opstine od viska para nijesu znale sta ce tako da su vec u narednim godinama bile u minusu grdne duzne.Kako ? pa neko je napunio dzep nasim sitnisom a kriza i dalje timinja i pali sve sto je dobro u ovoj zemlji ako ima jos nesto da je ostalo ...doklen!!

  14. #14
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    355
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Ja mogu da pricam o situaciji sto se tice informacionih tehnologija, posto sam u tome, da evo vec 4-5 godina mrka kapa. Nevjerovatno koliko se samo racunara prodavalo u onom bumu 2006-2008.
    Nevjerovatno koliko je toga sada manje, pa to je gotovo 95% manje i ne nazire se nikakav boljitak jer plate ili padaju ili stagniraju, ekonomska aktivnost pada.
    Veliki je problem nase zemlje sto smo visoko-uvozno zavisni a i zavisimo od stranih ulaganja, od stranih para.
    Mi ne poizvodimo i ne izvozimo pa nema realne zarade. Ima taj turizam ali sto znam nekako mi je sve sumnjivo sto s etice takve zarade. Inace nikako ne mozemo zivjeti samo od turizma. I necemo svi da budemo u turizmu.

    Neki su ucili nesto drugo, neki su studirali zavrsili fakultete i imaju diplome pa je realno za ocekvati da se bave poslom za koji su se obucavali.
    Ovoj zemlji hitno trebaju ulaganja prije svega u proizvodnji hrane, a onda sve ostalo sto ima smisla za radit. Ali treba krenut.A to nije lako.
    Turizam???,da evo sam htio da odem na nase najbolje tehnicko opremljeno skijaliste na Bjelasici dje ti inace prze pare za jbn parking ali jbg dzabe imam visak slobodnog vremena kad tsmo nema struje ,bitno je da ga aluminijski ima

  15. #15
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Belgrade
    Posts
    9,909
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Ja bih ta jaja zamijenio metalnim porjektilom ispaljenog iz metalne cijevi pod velikom brzinom. Jaja ipak mogu najest nekog.

    I am so post-rock I shit sad birds.


  16. #16
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    355
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jaja i meci interesantna mjera sopstvene teznje za blagostanjem

  17. #17
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,905
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,432
    Thanked in
    2,231 Posts

    Default

    Kod nas kriza još nije ni počela... Ova iz okruženja, a inače je kriza počela 1989. A prije nje 1945. A prije nje 1918... Ipak, ova iz 89. nas najviše tuče.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  18. #18
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    355
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Arapi su izlaz iz krize !!!

  19. #19
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,984
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    i milo, samo da pozivi.

  20. #20
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Po meni, rješavanje za krizu ne može da bude isključivo u štednji i stezanju kaiša.
    To ti je kao da dijete koje ti je grdno prehlađeno liječiš tako što mu ne daš da kašlje.

    Kapitalne investicije su neminovne kako bi se cijeli sistem pokrenuo s mrtve tačke, pa i po cijenu zaduženja.

    Just my 2 cents.
    Bijo si poziw koi se neodbija

  21. #21
    Join Date
    May 2012
    Location
    in bed with Eva Simons 26°21'29.9"N 127°47'02.0"E
    Posts
    7,125
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Gledah nedje davno Isaka Adizesa, velikana globalne ekonomije - stednja je nesto najgluplje sto se radi da bi se sprijecila ili ublazila kriza.
    Skidam kapu tome.

  22. #22
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    negdje blizu tebe,što te zanima?
    Posts
    1,661
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam generalno pesimista sto se tiče globalne ekonomije ,klimatskih i demografskih promjena u narednih 50 godina, ali u našoj zemlji to bi moglo da se smanji na najmanju moguću mjeru ako bi sad radili na pripremama za promjene.Moramo da mijenjamo sistem. Mali smo, lakse se možemo organizovati i zadovoljiti sve potrebe drustva. Samo da nam apetiti ne rastu. Porast apetita je pokretač današnje ekonomije koji mislim da ce se urušiti u budućnosti. Mora jer su nam resursi ograničeni i izazivamo zagadjenje.
    Ludilom maskiram dosadu

  23. #23
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Wolfgang View Post
    Arapi su izlaz iz krize !!!
    Ja mislim da je ipak smak svijeta. On će sve da riješi brzo i efikasno.

    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  24. #24
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,319
    Thanked in
    2,021 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Wolfgang View Post
    do kad ce trajati kriza ???

    Dok god bude poželjna 'The rich get richer and the poor get poorer' formula.
    The more things change, the more they stay the same.

  25. #25
    Join Date
    May 2011
    Location
    Flashback, Déjŕ Vu
    Posts
    2,246
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hey you don't tell me there's no hope at all... Together we stand, divided we fall.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kriza u Njemačkoj.. NOT
    By greenmann in forum CG dijaspora
    Replies: 19
    Last Post: 03-03-11, 16:18
  2. Kriza
    By NSX in forum Ekonomija
    Replies: 0
    Last Post: 01-01-10, 23:20
  3. Replies: 75
    Last Post: 07-03-07, 16:39
  4. Sudanska kriza
    By PHI in forum Politika generalno
    Replies: 18
    Last Post: 05-04-06, 23:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •