Page 17 of 22 FirstFirst ... 7131415161718192021 ... LastLast
Results 401 to 425 of 534

Thread: Da vratimo stari sjaj? :)

  1. #401
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Ko je danas citao novine, vidio je i clanak da je gradonacelnik imao sastanak s aministrom kulture i po svemu sudeci da ce na ljeto biti preseljeno ministarstvo kulture. Mislim da je to dobra stvar za Cetinje.
    JA cu biti zadovoljan ako ga presele i za godinu dana, posto mi nesto nevjerovatno izgleda da ce biti preseljeno do ljeta.
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  2. #402
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    1,657
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cuh za to, mislim da je to odlican potez. Barem jedno ministarstvo na CT (a zasluzili smo vise)!


  3. #403
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Trst
    Posts
    15
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A hmmm...ko zna mozda tako nesto i naprave od grada mada inace sam bio protiv toga da mi ta gamad from Pg dolaze i prave dzumbus na Cetinje..da ne uleti Mugi i napravi koji privatni park..i tako nesto po njihovom ''ukusu''
    Ako bude jos kakvih tako divnih novosti javnite da se nasmijem...
    Jos malo cemo pjevat Milo sampion izraziti favorit..)
    VOLIM CETINJE KAO OCI SVOJE

  4. #404
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica, Old Airport
    Posts
    4,247
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zar je Cetinje ikad imalo sjaj?????Hm....

  5. #405
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rvasanin View Post
    Zar je Cetinje ikad imalo sjaj?????Hm....
    rm -rf /

  6. #406
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Zar nebi bilo dobro da ova dva irvasa oleprsaju odole jerbo im nije njesto odje ,odje je za ljudje a vi ste oserebljeni ! Vozite sad lagano za serebiju !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  7. #407
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,756
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Pa zveku, pravi cetinjani su poznati i po razumijevanju i prihvacanju razmisljanjanja drugih osoba, i ako je ono 100% pogresno jer uvjek neko ima neku falju
    Najlakse je nekoga mrshaknut, ali uspjeh je toj osobi objasniti da je u zabludi na fin i dostojan nacin.
    I to je jedan doprinos da se Cetinju vrati sjaj

  8. #408
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    E pa profesore kad kazes pravi Cetinjani ,kazi ti mene koji su to krivi a ???? Pa dalje Sto ti velis oni "pravi " jednom bjehu razumni i fini prema "braci" serbaljima ,no oni okitise lipe cetnjske sa istijema ,ja znam sto ni veljeserbi misle i obrcat necu drugi obraz i cekat samar no udrijet vraga i ne ostavit mu traga ,a ti ka najpraviji Cetinjanin cini kako ti ga drago ! Previse je omladina uzela da $etuje one koji su vec drkali zivot kroz Evropu prosli sito i reseto da bi privatili ideje onije koji spavase cipancijelu njinu mlados !!!
    I dalje ostajem pri tome i ova poruika vazi za sve one veljeserbalje i poserbice KOJIMA JE SUVERENA DRZAVA CRNA GORA I CETINJE KOS U GRLO : AJMO VOZNJA !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  9. #409
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    700
    Thanks Thanks Given 
    366
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Veri View Post
    Najlakse je nekoga mrshaknut, ali uspjeh je toj osobi objasniti da je u zabludi na fin i dostojan nacin.
    Znam ali zlo govece june dovijeka ...
    Kome je sudjeno da bude *eben, gace mu same spadaju

  10. #410
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,756
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zvek_Zivi View Post
    E pa profesore kad kazes pravi Cetinjani ,kazi ti mene koji su to krivi a ???? Pa dalje Sto ti velis oni "pravi " jednom bjehu razumni i fini prema "braci" serbaljima ,no oni okitise lipe cetnjske sa istijema ,ja znam sto ni veljeserbi misle i obrcat necu drugi obraz i cekat samar no udrijet vraga i ne ostavit mu traga ,a ti ka najpraviji Cetinjanin cini kako ti ga drago ! Previse je omladina uzela da $etuje one koji su vec drkali zivot kroz Evropu prosli sito i reseto da bi privatili ideje onije koji spavase cipancijelu njinu mlados !!!
    I dalje ostajem pri tome i ova poruika vazi za sve one veljeserbalje i poserbice KOJIMA JE SUVERENA DRZAVA CRNA GORA I CETINJE KOS U GRLO : AJMO VOZNJA !
    "Krivi" me ne interesuju to je njihova greska u proizvodnji
    drzavu smo dobili i to je zavrsen prica,
    srbi i njihovi poltroncici su pluskvamperfekat
    "Pravi" se stvara decenijama i generacijama, ali dosta je jedna fukara u familiji da to sve pobrka

  11. #411
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Znam ja to komsija znam ,no prije skoro pet decenija mene su ucili da celjade ljucko netreba odgovarat zato sto mu je neko fukara u famelju vec sam za svoje postupke ! Komunisticki rezim je proganja momke zdrave i pametne samo zato sato im je djed ili neko u famelju bijo cetnjak ,a to nije fer . Cetinje je vazda bilo ( i bice) bastijon slobode postenja i cojstva ,zato mene zaboli straovito kad neko laje za njega ! U novije vrijeme je izgubilo ( ako se to moze ikako) ugled u bivsu YU zbog omladine razobodane i podivljale koja baci ljagu na grad ALI nemoze desetak godina kjaosa ratnijeh razaranja posrat iljadugodisnju istoriju najstrasnijega i najcuvenijega grada svijeta ! Zato mene direktno u srce zaboli kad (da ih ne nazovem pravijem imenom inace BAN) pocnu preseravat i pljuvat na njega !
    Tolko ,pozdrav !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  12. #412
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    evo osvijetlise poslije 100 godina i Balsica pazar, popravi se rasvjeta na kruzini put
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  13. #413
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    1,657
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by komsija View Post
    evo osvijetlise poslije 100 godina i Balsica pazar, popravi se rasvjeta na kruzini put
    sa srecom vise


  14. #414
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Očekuju bolji život na Cetinju



    Cetinje, 11. marta (Mina) – Zakon o prijestonici trebalo bi da bude uskoro na dnevnom redu skupštinskog zasjedanja i njegovim usvajanjem biće institucionalno uređen položaj i konkretno definisane posebne budžetske pozicije Cetinja, rekao je danas gradonačelnik Milovan Janković. Komentarišući kašnjenje donošenja tog zakona, on je rekao da je u pitanju procedura i njeno poštovanje, kao i velike obaveze crnogorskog parlamenta - usvajanje zakonskih regulativa koji su dio puta Crne Gore ka Evropskoj uniji. “Imam stalnu komunikaciju sa premijerom Željkom Šturanovićem i predsjednikom parlamenta Rankom Krivokapićem i njihova uvjeravanja da će zakon o prijestonici biti na dnevnom redu u najkraćem mogućem roku«, kazao je Janković agenciji Mina. On smatra da je mnogo značajnije da usvojeno zakonsko rješenje predvidi posebne budžetske pozicije za Cetinje, a samim tim otvorene investicione tokove između prijestonice i Vlade. »Na taj način biće stvoreni uslovi za definisanje državnih institucija čije sjedište mora biti na Cetinju. To je ono što je potrebno za efikasan i sveobuhvatan razvoj Cetinja«, rekao je Janković. On je naveo da vjeruje da će zakon o prijestonici obezbijediti odgovarajući institucionalni okvir kojim bi Cetinje dobilo status kakav zaslužuje i adekvatne garancije za budući razvoj.
    “Zakon će garantovati finansiranje projekata Prijestonice i stvoriti uslove za jasno definisanje državnih institucija čije sjedište mora biti na Cetinju. Na ovaj način stvorićemo modalitete za ubrzan razvoj grada, što će razvojem preduzetništva, otvaranjem novih radnih mjesta i kontinuiranim razvojem lokalne privrede biti baza budućeg održivog razvoja Cetinja”, kazao je Janković. On je rekao da na Cetinju, osim predsjednika Crne Gore, mora biti smještena Skupština, Ustavni sud, ministarstva kulture, sporta i medija, inostranih poslova i prosvjete i nauke, kao i Rektorat Univerziteta. “Na tom polju su postignuti značajni pomaci, pa narednih nekoliko mjeseci možemo očekivati trajno preseljenje Ministarstva kulture, sporta i medija na Cetinje, kao i stvaranje uslova za preseljenje Rektorata Univerziteta”, rekao je Janković. On je naveo da je u komunikaciji sa Krivokapićem dogovoreno preduzimanje aktivnosti na stvaranju uslova za trajno stacioniranje Skupštine na Cetinju, dodajući da očekuje da će uskoro i ta inijativa biti dovedena do kraja. Janković je napomenuo da bi se izgradnjom rezidencije Predsjednika stvorili uslovi da on najveći dio svojih državnih obaveza obavlja u Cetinju, kako bi se zajedno angažovali na rješavanju konkretnih problema. “To je najbolji primjer da će Cetinje povratkom određenih državnih institucija dobiti mnogo i otvoriti vrata razvoja u istinski kulturni, univerzitetski, turistički i diplomatski centar”, poručio je Janković. On smatra da se, kada je riječ o inostranim rezidencijama, ne može govoriti o favorizovanju Podgorice, već o potrebi stranih država da njihove ambasade budu smještene gdje je stacionirana najznačajnija državna administracija Crne Gore, prvenstveno Ministarstvo inostranih poslova. »Na Cetinju će biti otvoren konzulat Gvineje, a postoji interesovanje Austrije i Mađarske za objekat u kojem je početkom ovog vijeka bilo stacionirano Austro-ugarsko poslanstvo«, kazao je Janković. On je ocijenio značajnim i to što Podgorica trenutno ima bolje infrastrukturne i druge uslove za smještaj predstavništava, navodeći da Cetinje mora stvoriti infrastrukturne preduslove koji će biti odgovarajući za smještaj određenih ambasada. »Mora se trajno i kvalitetno riješiti problem vodosnabdijevanja, jer je to jedan od osnovnih preduslova cjelokupnog razvoja grada«, rekao je Janković, napominjući da vjeruje da će povratak važnih institucija učiniti da Cetinje vrati strana predstavništva i bude značajan diplomatski centar«.
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  15. #415
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by independent girl View Post
    Interesuje me kako vi vidite rjesenje situacije u Cetinju? Tj. sto mislite da bi trebalo preduzeti da Ct pocne funkcionisati kako treba.. odnosno sto bi na Cetinje trebalo i sto bi moglo da se radi? Da li mislite da je izgradnja fabrika (Kosute, Oboda) na Ct bio dobar potez? I da bi Ct trebalo da bude 'industrijski' grad? Ili ste od onih koji misle da bi Cetinje bilo divan univerzitetski grad? Razvoj turizma na Ct.. Sto fali? (Osim para )

    Pod pretpostavkom da nam neko da pare i da nas pusti da odradimo to. Sto bismo cinjeli?

    Sto, kako, dje? Ajmo malo razmisljanja na ovaj pomet
    mrdnite malo guzicom, evo i na ovom forumu ste lijeni

    imate svi imanja, pa motiku u ruke

  16. #416
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,120
    Thanks Thanks Given 
    421
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by contradiction View Post
    mrdnite malo guzicom, evo i na ovom forumu ste lijeni

    imate svi imanja, pa motiku u ruke


    Mora se makar jedna fabrika osposobiti, znaci jedno 2000 radnika da se zaposli bez toga nema grada.PA malo po malo

  17. #417
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    contradiction Ako bi svi radiliu motikama ka vi ko bi ve onda vodijo zanos a ?????? Mi Cetinjani smo rodjeni da komandujemo a ne da kopamo ka vi !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  18. #418
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zvek_Zivi View Post
    contradiction Ako bi svi radiliu motikama ka vi ko bi ve onda vodijo zanos a ?????? Mi Cetinjani smo rodjeni da komandujemo a ne da kopamo ka vi !
    ma šalim se ja

    samo vi komandujte i kukajte kako se nema para
    Last edited by contradiction; 22-03-07 at 19:06.

  19. #419
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Koko se mene cini kuka i ljeljece cipancijala Carnaja Gora a ????
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  20. #420
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zvek_Zivi View Post
    Koko se mene cini kuka i ljeljece cipancijala Carnaja Gora a ????
    ne leleču budvani čoče, eno rasprodaše sve živo strancima, ne znaju đe će s parama

    a cetinje JESTE nepravedno zapostavljeno !!!

    hvaja vjadi cjne goje

  21. #421
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Po$eti me na Norvezane ,strasne plate imanja u bescijene ,ali dostini je to sve zalud kad im je kutija cigara 8 i kusur eura a six pack (6 Piva) malijeh 18 20 eura hahahahahahahahah !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  22. #422
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ljudji jeli ovo moguce da Cetinjani rade :
    Ne bih želio da prejudiciram ničiju krivicu, ali sam neformalno doznao da je uhvaćene kriminalce, po svemu sudeći Cetinjane, u ovaj kriminal i obijanje crkve za novac, lično poslao anatemisani i prokletstvu predati raspop Miraš Dedeić, kako bi u subotu ujutro neovlašćeno ušao i oskrnavio crkvu - rekao je Džomić.
    On je dodao da o tome "svjedoče" bušilice, pajseri, čekići i drugi alati, koje su osumnjičeni koristili kako bi razvalili metalna vrata na crkvi.

    Ovo sam izvadijo iz texta koji je pisan u Vijesti e sad ocekujem odgovor od Cetinjana !!!
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  23. #423
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    700
    Thanks Thanks Given 
    366
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Evo da ''obradujem'' neke da se Perun zatvara ali opet otvara i to (po mom misljenju, jes da mene niko nista ne pita ali eto) na mjesto gdje lokal tog tipa ni pod razno ne bi smio biti (lokacija bivseg kaffe bara ''Maxim''). Ovo valjda nije definitivno ali u pregovorima su sve zainteresovane strane...
    Kome je sudjeno da bude *eben, gace mu same spadaju

  24. #424
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gabol View Post
    Evo da ''obradujem'' neke da se Perun zatvara ali opet otvara i to (po mom misljenju, jes da mene niko nista ne pita ali eto) na mjesto gdje lokal tog tipa ni pod razno ne bi smio biti (lokacija bivseg kaffe bara ''Maxim''). Ovo valjda nije definitivno ali u pregovorima su sve zainteresovane strane...
    dje bi to, nema sanse da mogu da se sjetim, jel to onaj plac kod doma
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  25. #425
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    811
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nova lokacija ce da bude katastrofa....!!!!
    samo ukratko da se osvrnem na post od Rvasanina..cetinje je oduvijek imalo sjaj i imat ce ga ponovo... sad za godinu ili deset nebitno je samo je bitno da makar i na ovom forumu ima ljudi koji bi da pomognu cetinju..i nadam se da ce njihov br. da raste...

    medjutim sve dok su na opštinskoj vlasti ljudi zapošljeni po babu i po stričevima sa diplomom srednje škole koji samo misle na svoje uske porodične interese od povratka starog sjaja nema ni riječi
    a od kukanja nikakve vajde...al ajde valjda ce se vec nekako opametit ovaj narod

Page 17 of 22 FirstFirst ... 7131415161718192021 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Sjaj carskog dvorca zamijenio za ratnu bolnicu
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 1
    Last Post: 13-12-07, 18:19
  2. Koliko su Crnogorci stari...
    By gos1 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16
    Last Post: 02-05-05, 21:59
  3. Sjaj u travi
    By Connect in forum Film
    Replies: 9
    Last Post: 08-08-04, 19:09
  4. Uh evo i glupi stari od mene
    By SHORTY in forum #montecafe
    Replies: 3
    Last Post: 03-07-04, 12:47
  5. Novi forum, stari topic
    By zitiste in forum Sex i erotika
    Replies: 73
    Last Post: 29-06-04, 10:40

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •