Results 1 to 14 of 14

Thread: krivci

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default krivci

    Ne podnosim kada se okrivljuju citave nacije zbog necega neutemeljenog i naucno ne dokazanog.

    Neko ce rec da je sve dokazano a onda ja uzmem knjigu pa procitam i onda se smijem.

    Ima li granica ljudskoj gluposti.


    Bozeee dje si ateista te zove svi se u tebe kletu a izgleda da ja jedini u te vijerujem.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nemoj kriviti Boga za sve nedace i sranja koja su se desila i koja se trenutno desavaju... to sto si ateista, ne daje ti pravo da ga vrijedjas, a po meni bi to znacilo da vrijedjas i one koji vjerunju u njega, bilo da su Hriscani, Muslimani, Jevreji... nemoj se ljutiti zbog ovoga sto sam do sada rekla.

    Od svih zivotinjskih vrsta, ljudi su najnepredvidljiva bica na planeti. Mi smo sami krivi sto smo vremenom postali: pohlepni, bez skupula, dvolicni... toliko smo se osilili da sada placamo ceh zbog te nas sile.

    Svi mi smo na ovom svijetu zbog nekog razloga; vjerujem da svi mi imamo neku ulogu, cilj koji treba da ispunimo, bilo da je dobar ili los. To sigurno nije slucajnost.
    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    slazem se sa tobom Triniti, ali nekad je to tesko znas, svo zlo sto se vrti okolo je strasan teret pa i da je sve dio plana bozjega opet je tesko.

    Ne nisam ja ateista, vijerujem ja ali volim vijerovat da bog ne zna sve i nije svemoguc nego samo dobar, jer ako dopusta sve ovo umijesto da nas izbije ka malu djeci (sto i jesdmo)............

    Izgubio sam kontekst, tesko je razmisljat o velikome, jer on je zbilja velik, do duse svo ovo zlo ne svatam, kao to moze bit dio velikoga plana ja jednostavno ne kontam.


    Smatram sebe glupim.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nemoj nikad, ama bas nikad reci za sebe da si glup... :shock: Sta ti pada na pamet da tako nesto kazes? :wink:

    Poneki put se i ja pitam zasto on uzima kod sebe one ljude koji vrijede, a one zle ostavlja da jos came na zemaljskoj kugli, pritom nanoseci jos vise zla svima oko sebe? Zasto je on po neki put nepravedan? Zasto dopusta da se na zemlji desavaju takve stvari koje se desavaju? Kao da smo pred nekim testom...

    (Sjeti se "legende o potopu" ili price iz grcke mitologije, o Pandorinoj kutiji.)


    Moja pokojna prababa je jednom rekla: "Svasta Bog hoce da ima u svom zverinjaku."
    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Nesto gledam pa reko skoro si u pravu ali svi ovi ratovi me mnogo bole. Vjeruj mi.

    Ja sam sasmo jedan mali Bokelj koji voli igrat Briskulu i Tresetu, pojes zelja i slanine i igrat na buce, ja sam extra jer ponekad pogledam i u zvijezde teleskopom. To je to. Nista vise. Ne mogu svatit svo ovo klanje oko mene koje je bezrazlozno pa sve da se ne slazemo bas u nista.

    Zar nije jednostavnije se po*****rat i po doma nego uzet pusku i okroit.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    He, he... tesko.

    Osim ako ne primjenis metod Jima Kerija u filmu 'Svemoguci Brus", pa da ti Bog da jedno 7-10 dana da ga zamjenis i da ti prepusti da za to vrijeme malo 'sredis' prilike na ovoj planeti. :P :mrgreen: :lolblue:
    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Trinity from Zion
    He, he... tesko.

    Osim ako ne primjenis metod Jima Kerija u filmu 'Svemoguci Brus", pa da ti Bog da jedno 7-10 dana da ga zamjenis i da ti prepusti da za to vrijeme malo 'sredis' prilike na ovoj planeti. :P :mrgreen: :lolblue:
    Nije mi se bas Brus pokazao ali treba vremena da se bozji poso nauci (bar 4 ipo milijarde godina) "ne sudi da ti ne bi sudili" a ja dodat na bozju dozvolu "nece ti sudit oni koima si zlo napravila (nisi) sudit ce ti radi zabave"

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Sutomore
    Posts
    209
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ово је мало подужи пост, да сам нешто рекао велико нисам, али када сам ово писао потрошио сам 3 пут више времена но што ћете ви за читање, па ваљда вриједи нешто!

    Quote Originally Posted by Trinity from Zion
    Poneki put se i ja pitam zasto on uzima kod sebe one ljude koji vrijede, a one zle ostavlja da jos came na zemaljskoj kugli, pritom nanoseci jos vise zla svima oko sebe? Zasto je on po neki put nepravedan? Zasto dopusta da se na zemlji desavaju takve stvari koje se desavaju? Kao da smo pred nekim testom...
    Доказа да Бог постоји има трипут мање него доказа да сам ја утвара! Доказа да Бог не постоји има на хиљаде али су сви прости доказ да оно у шта многи вјерују није Бог! На крају шта друго рећи до - да је један обичан или необичан смртник не може да зна има Бога, нити какава је његова улога, и ако постоји какав је и шта је! Они који су живи не могу да знају има ли загробног живота зато што живи и мртви се не разумију међусобно! Боље се споразумјевамо са Кинезима који не знају Српски !!!

    Ако вам неко каже Петар Јованович постоји и живи на тој и тој адреси - пођеш тамо а та адреса не постоји!!! Тада не знаш да Петар не постоји већ да није тамо гдје си тражио/ла! И не знаш постоји ли или не, већ само да није на тој адресе, што и не сужава могућности па си на почетку - НЕ ЗНАШ НИШТА !!!

    Све што постоји има почетак, све што има почетак има крај! Гдје су почетак и крај космоса? А шта је иза тога? Зар није то космос? Јер космос је све што постоји !!! А иза космоса!
    Можда космос не постоји? А ђе смо ми? ЗАР НЕ ПОСТОЈИМО ?!?

    Зашто се човјек баш везао за Бога, зашто не за нешто друго што би могло да постоји, а за то се не зна ништа! Једино мјесто гдје Бог постоји је у машти!

    Тако да нити знамо да постоји нити да не постоји...
    "Terrified, petrified, mortified.Stupified... by you"
    "There has to be a mathematical explanation for how bad that tie is"
    "Perhaps it is good to have a beautiful mind,
    but an even greater gift is to discover a beautiful heart"
    A Beautiful Mind

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U antickim vremenima (Grzka, Rim, Sumeri, Vavilonija ...), za svaku vremenski pojavu, nepogodu i slicno, se vjerovalo u mnostvo Bogova.

    Judaizam, Hriscanstvo, Islam (mozda bi ukljucili Budizam, ali nisam sigurna) su religije koje su prakticno proistekle iz svih starijih kultura 9naravno Judaizam je mnogo stariji).

    Nije se mnogo promjenilo u pogledu vjerovanja. Nekada je bilo da svaki bog simbolizuje recimo: munju, kisu, sunce... stiti: porodicu, zemlju, grad... sada postoji Jedan Bog, Svevisnji koji je gospodara svega sto postoji, tvorac svijeta itd.
    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

  10. #10
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja mislim da je danas cak i pozeljno da nasa vjera ne bude previse ispoljavana jer ce prec u fanatizam. Vjerski fanatizam je nesto sto unistava. Stvar koju ja uvijek imam na pameti je da svi imamo put koji je neko stvorio za nas. Nije to ni cisti kalvinizam, ali recimo da je najblize tome. Odje nema mjesta onom primitivnom izazivanju sudbine, nego cisto pustanje da stvari teku...
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in the middle of everything
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mozhda je ruzno reci i za osudu, ali ljudi chim neshto ne razumiju, chim im neshto ne ide od ruke, chim ih snadje kakva nesreca- pominju ime bozhije... i krive ga za sve... a svakodnevno im nikada i ne padne na pamet...
    ljudi su uzrok svega zla...

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Adriana, u pravu si oko tvog smatranja da su "ljudi izvor zla"... ali, pitanje je zasto Bog, ako zna da je ljudska priroda varljiva, dozvoljava da pravimo jedni drugima zla? (on je vec jednom kaznio ljudski rod sa 'potopom'

    Znam da se ne moze svaliti sva krivica na Svevisnjeg, ali se isto ne moze svaliti na nas sva krivica. Mislim da mozes da zamislis zasto.
    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in the middle of everything
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    /me te podrzhava...
    ali, ljudi su lakomi, prevrtljivi, kadri uchiniti razne stvari zbog vlastitih interesa... i previshe se osvrcemo na pitanje- gdje je sad bog i sl...
    mislim da je vjerovanje korisno u razumnoj mjeri...
    chovjek gradi svoju sudbinu i zhivot... mada ja mozhda vrijeme za josh jedan potop... kako smo krenuli, istrijebicemo se i bez toga...

  14. #14
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    126
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by adriana
    ljudi su uzrok svega zla...
    И свог добра!
    Можда су, заправо, сви људи заједно БОГ ?!?
    "Terrified, petrified, mortified. Stupified... by you"
    "There has to be a mathematical explanation for how bad that tie is"
    "Perhaps it is good to have a beautiful mind,
    but an even greater gift is to discover a beautiful heart"
    A Beautiful Mind

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •