Results 1 to 7 of 7

Thread: Ovlasceni Servisi & Majstori

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,346
    Thanks Thanks Given 
    735
    Thanks Thanks Received 
    1,200
    Thanked in
    671 Posts

    Default Ovlasceni Servisi & Majstori

    Prije svega izvinjenje ako je ova tema vec bila, ako je bila mislim da bi trebala biti kao

    ljepljiva tema.

    Znaci uopsteno o nasim ovlascenim servisima, majstorima, radnjama ...

    Kolko su nasi O.S. (ovlasceni servisi) uopste strucni. Bio sam danas do SEAT servisa (M

    Auto - Zlatica) da mi pregledaju Toledo 1994 god.( Prije toga sam zvao da zakazem pregled,

    sto mislim da je dobro da bi se izbjegla cekanja da dodjete na red, ako uopste ima tolko

    guzve). Pregled je besplatan (super), dajete kljuc majstoru on uvodi kola u garazu a vi

    ostajete u salonu da citate dananje novine i neke stare casopise od januara i juna 2005.

    Ako vec hoce da to izgleda "evropski" (cesto koriscena rijec ove godine, vjerovatno hit

    2005-te) makar su me trebali ponudit kafom (cajem, da ne kazem sokom) jer ipak cekas pola

    sata. Ne zamjeram ok, nece da rasipaju pare . Dolazi serviserer sa listom na kojem je u

    mom slucaju 13 stavki od kojih je bilo da dospem vodu za brisace, i da mi fali lijevi

    zmigavac,plastika na mjerac ulja (ok to bi trebalo da dokaze kako su pedantni). Nego me

    iznenadi stavka mjenjanje zupcastog kaisa ( ne znam jesam li pogrijesio u imenu ali onaj

    kais koji je opasan ako pukne). Ja se tu malo zacudih jer sam ga mijenjao prije nepunih

    2500 km, kad sam kupio kola (prije 2 mjeseca, od kojih 20 dana nije vozen nego bio

    parkiran). Nije kraj treba da mijenjam i filter vazduha koji sam takodje mijenjao kad i

    kais (ja licno stavljao filter). To mu ja kazem, a on meni poceo nesto da muti pa ima

    malih zareza na kaisu, a filter mi nije mi spominjao. Kao teba da stavim original

    (njihov). Da napomenem stavio sam Good Year kaish koji sam kupio u Tref Auto koji je bio u

    plavoj kutiji zapecanjen ili ti NOV. (Da se ogradim ne znam je li original, ali mislim da

    se Tref Auto reklamira kao distributer , ispravite me ako grijesim).



    Da donio sam svijecice i reko ajde da mi ih promjene da se ne cimam kuci da trazim kljuc

    za njih, i uzese mi 5 eura za to. (No dobro, moja greska )

    I da sto sam jos primjetio drze u stalazi cd/mp3 player Pioneer DEH-4700MP sa cijenom od

    citavih mislim 180 eura (koliko sam vidio) a ja taj player kupio prije 5 dana u SONIC za

    116 eura sa godinom dana garancije.

    Posle toga imam osjecaj da su cijene podignute i za ostale stvari.


    Vase misljenje?

    Kolko vas je zadovoljno sa majstorom kod kojeg ide? Kolko ste zadovoljni nasim servisima?

    Kolko su nase radnje snabdijevene dijelovima, i kolko ima uopste original dijelova. Npr,

    dal je onaj kais u Tref Auto uopste original Good Year? Dal su cijene djelova previsoke u

    odnosu kolki im je kvalitet (pricam za ne-originalne dijelove) ?


    Neke vase preporuke za radnje, majstore uopste neki servis.

    I na kraju, koja radnja ima SEAT djelova, treba mi taj lijevi zmigavac(bijeli)? U M Auto

    (O.S.) kosta 22 eura stim sto moram da ga cekam nedelju dana.



    Pozdrav!

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD
    Vase misljenje?

    Kolko vas je zadovoljno sa majstorom kod kojeg ide? Kolko ste zadovoljni nasim servisima?



    Neke vase preporuke za radnje, majstore uopste neki servis.

    I na kraju, koja radnja ima SEAT djelova, treba mi taj lijevi zmigavac(bijeli)? U M Auto

    (O.S.) kosta 22 eura stim sto moram da ga cekam nedelju dana.



    Pozdrav!
    Tema ti je vrh.


    A što se tiče servisa - servisi su duboka koma. Recimo idem u Rokšped za zamjenim ulje, prvo zakažem i za to treba da čekam 5 dana jer servis je pun "kvalitetnih VW-a", idem kod njih, dajem ključ onome ćelavcu, on mi kaže idi i čekaj u restoran, kaže imaju dobar gusti sok ( ), zamjena traje 2 sata, posle vidim da su završili i idem da naplatim, on mi pokazuje olovkom da smo ti zamjenili ulje, filter ulja, filter vazduha (koji je bio nov) i sipali su tečnost za šoferšajbnu. I ja kao glupan dajem im preko 100 eura. Tada sam im rekao da više neću doć kod vas jer ste pravi lopovi. Pokušali su da me smiruju ali no chanse.

    Za godinu dana auto sam servisirao u M auto. Majstor (Radovan) je dobar momak ali gazda je PUŠIONA. Parkiram auto, dajem mu kjuč, ja ulazim kod one pile što je prije radila u Ericsson Com, pričam sa njom, mene svaki put daju da pijem gusti sok ili coca colu. "Zašto ne smijem da uđem tamo kod Radovana, kao prije"?...odgovor je bio: "pa ne smijemo od fabrike". Oni kažu da su ovlašćeni prodavac za Škodu i Seat!!!

    Sad sam pronašao drugog servisera za Škodu, Samba u Bar. Zamislite, oni će meni sjutra da mi mijenjaju komplet lamelu za 290 eura a M mi je tražio 370 a Rokš*********** 360 eura + traže da im ostavim staru.

    Bio sam u Sambi, majtori su OK, dobri ljudi, daju da uđem kod mehaničara. Isto tako u Efel momci su kao japanci, za sve me pitaju, oni mi daju savjet ali i ja njima. Komunikativni.


    U TC nisam bio ali čuo sam da su bolesni.

    GaD, ja bih ti preporučio da ideš u BR, tamo te čeka Samba!




    Quote Originally Posted by GaD
    Kolko su nase radnje snabdijevene dijelovima, i kolko ima uopste original dijelova. Npr,

    dal je onaj kais u Tref Auto uopste original Good Year? Dal su cijene djelova previsoke u

    odnosu kolki im je kvalitet (pricam za ne-originalne dijelove) ?

    Dileri kod nas djelova imaju, i originalni su, nema priče. Mislim da taj kaiš nije original, nemojte sad da pucate ali mislim da nije. Koliko je koštao taj kaiš?


    Sjutra idem u Sambi i mogu se raspitat za sve što ti interesuje. Ako ti odgovara, dođi sa mnom ali moraš da čekaš tako oko 4 ure.
    TAKUMI

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,346
    Thanks Thanks Given 
    735
    Thanks Thanks Received 
    1,200
    Thanked in
    671 Posts

    Default

    Valjalo bi navodit bash ime tih servisa da bi se znalo dje da se ide.

    A ja sam platio kaish mislim 10 eura , ali da se ispravim mislim da je to bilo u "SCEKIC" preko puta Trgovinske skole.


    Cudi me da se ne ukljuci ostali narod, vjerovatno se "uplasi" ovog mog prvog posta koji je malo veci (Nista skraticu ga )

  4. #4
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Fatherland
    Posts
    231
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    u cg nema pravih majstora tj. profesionalaca u tom poslu. sve su to priuceni majstori bez licence! ajde neka pokazu te sertifikate, ne za firmu, vec pojedinacno, na ime majstora koji je bio na obuku u inostranstvo! ni roksped nije slao ljude na rad u njemacku vec su dolazili talijani (privatna firma koja kao moze da izdaje licence) da ih tobos uce. inace za svaki novi model koji izadje oni treba dodatno da upgrade-uju znanje! posebna je prica evropsko ponasanje (tobos ne mozes u radionicu), a u stvari ne zele da vidis sto tamo rade (nista). bas je lijepo vidjet nepismenog majstora kad radi sa kompjuterima koji se kace na auto (tobos kao ocitava neke parametre). cijene uglavnom formiraju prema procjeni kakva musterija stoji ispred njih (ovo ne znaci da treba da se mrstis ), i koji auto vozi (dosta puta nema razlike u servisiranju novog i starijeg auta, a cijenu ti lupi). sad im je fora kad dodjes, da ti recu "ooo mora se kais zupcasti i od alternatora zamijenit i sve to sa natezacima zamijenit hitnoo!" kaisevi (originalni) se mijenjaju posle nekih 60.000 km btw...ja znam ljude koji se bave sa tim tako da nemam problema sa uvaljivanjem divljih djelova. uvijek je bolje kupiti (pa i ako je skuplje) originalne djelove! nasi (novokomponovanoevropski) majstori ce uglavnom probat da te zajebu, a i ako im ne skrenes paznju vratice ti auto glibav i masan (jedan nedje davno zamalo je caprom platio kakav mi je auto bio posle njegovog rada, radio je nesto na masinu a tapacir unutra je bio sav nagrdjen od njegovih sapa?!)
    najgore je mijenjat majstore, probaj da nadjes jednog kod kojeg ces stalno dolazit (rechi mu da ces kod njega opet doc ako sve bude ok ovo ono...)
    pokojni srdja suskavcevic (poginuo prije mjesec dana na motoru ispod podvoznjaka na stari aerodrom) je bio dobar momak i majstor...njegov brat jos radi...
    a i nisu samo majstori problem, meni je frka i na pranje auto ostavit :-?
    ma sve nam je ovako :???:

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    no0bisa podji u Ljetopis Automotive na zabjelo da vidis kako rade u servis. Djelovi su hermeticki zatvoreni, vakumirani, sve ti kompjuter sam izlista sto treba da se mijenja, nema majstor od oka da odredjuje. Auto ti se pokriva carsavam i dodje nesto poput pacijenta na operacionom stolu. Izuzetna profesionalnost je prisutna kod njih.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules
    no0bisa podji u Ljetopis Automotive na zabjelo da vidis kako rade u servis. Djelovi su hermeticki zatvoreni, vakumirani, sve ti kompjuter sam izlista sto treba da se mijenja, nema majstor od oka da odredjuje. Auto ti se pokriva carsavam i dodje nesto poput pacijenta na operacionom stolu. Izuzetna profesionalnost je prisutna kod njih.

    Jeste, to je jedan od najboljih servisa, a slusaj, njima treba dobar servis jer Mecredesi su ass holl. Danas sam vidio ispod nadvožnjaka kod tuske pijace novi Polo TDI sa otvorenom haubom.



    GAD, kaiš od 10 eura nema šanse da bude origigi, u Rokšped to ti košta 50 eura.
    Samba ima najbolje majstore, za sat i 20 minuta su mjenjali komplet lamelu.

    Evo nekoliko sličica:



    TAKUMI

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Crnogorac_Dukljanin
    Fabija ja sam na Mercedesa mijenja prednje kocnice (izliza ih od Swe do CG) hehehe i mogu da ti reknem da ovaj servis (ili radionica) funkcionise jako dobro . Kola ima okolo (sve Mercedesi) masu brzo i efikasno ,ali ja mnim ima stvari koje nemaju nicesove veze sa sigurnoscu auta i mogu bit divlji djelovi , ali Remen zubcasti ,kocnice itd itd samo originali (i nikad nije rano mijenjat) ! Ljudji pa nijesmo mi u CG zapad ,no polako bice bolje ide se naprijed polako ali sigurno !!

    ps. Imajte vjere malacko u Crnu Goru i svemu u njoj !!!
    To ti je najbolji Mercedesov mehaničar u CG a mislim i šire. Servis Božović jel?
    TAKUMI

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Promonte - EDGE
    By Gorski in forum Operatori
    Replies: 110
    Last Post: 29-08-05, 22:43

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •