Page 20 of 41 FirstFirst ... 1016171819202122232430 ... LastLast
Results 476 to 500 of 1013

Thread: Odgoj u Islamu.

  1. #476
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default


  2. #477
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Nekoliko tačaka kako se nositi sa trenutnim dešavanjima po pitanju Poslanika, sallallahu alejhi ve sellem, i kako reagovati na karikature koje se pojavljuju u raznim časopisima:
    1. Budimo strpljivi - Očito je da će ove karikature biti ponovo objavljene. Muslimani će bez imalo sumnje biti ogorčeni i povrijeđeni ali i bijesni. Međutim, naša reakcija mora biti oličenje onoga čemu nas je naš voljeni učitelj Muhammed, sallallahu alejhi ve sellem, podučio. Moramo biti strpljivi, pokazati toleranciju, nježnost i milost jer to su bile njegove karakterstike u najtežim trenutcima, a on je znao kako najbolje odgovoriti svima. Sa dostojanstvenom plemenitosti moramo biti suzdržani i ponašati se skladno sa kur’anskim ajetom: “A robovi Milostivoga su oni koji po Zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove, odgovaraju: "Mir vama!" (Kur’an, 25:63)
    Cilj nije da se sa reakcijama karikaturama pruži još veća reklama. Muslimani moraju ostati prisebni i smireni po pitanju postupaka i govora. Odbacivanje svake vrste nasilja činjenjem dobrih djela je kur’anski imperativ na osnovu kojeg je naš Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, živio. Legalni postupci, civilni protesti, pisanje pisama (e-mailova) u cilju žalbe i negodovanja su neki od načina da iskažemo svoje stavove.
    2. Karikature ne mogu narušiti niti narušavaju njegov ugled - Muslimani treba da znaju da prikazivanje Poslanika, sallallahu alejhi ve sellem, putem karikatura nikada ne može da mu nanese ikakvo zlo niti ga mogu prikazati u lošem svjetlu. Uzvišeni Allah je rekao u Svojoj plemenitoj Knjizi: “I spomen na tebe visoko uzdigli!”(Kur’an, 94:4) Ove teške trenutke moramo da prebrodimo s mnogo molitve, i donošenja salavata na našeg voljenog Poslanika, sallallahu alejhi ve sellem.
    3. Voljeti Poslanika, sallallahu alejhi ve sellem, je sastavni dio naše vjere Za svakog muslimana je obavezno da gaji ljubav prema Poslaniku, sallallahu alejhi ve sellem. On nam je draži od roditelja i djece. On nam je važniji od samih sebe.
    4. Imamo pravo da budemo povrijeđeni - Objavljivanje karikatura će nemino povrijediti osjećanja 1,8 milijardi muslimana širom svijeta, ali i milione nemuslimana koji gaje ogroman respekt za ličnost Poslanika Muhammeda, mir neka je na njega.
    5. Osjetljivosti se moraju poštovati - Muslimani vjeruju u slobodu govora. Oni poštuju prava svih ljudi koji smatraju svoja ubjeđenja ispravnim. Međutim, kao što svi zanamo ne postoji apsolutna sloboda govora. Postoje zakoni koji štite dostojanstvo i imetak ljudi. Sve dostojanstvene vlade i pojedince trebaju da ispoštuju ova prava jer svi mi trebamo da poštujemo sve rase i sve religije.
    6. Pokažimo našu ljubav za njega - Razgovarajte međusobno o Poslaniku, sallallahu alejhi ve sellem, i njegovom životu. Pokažite ljubav za njega i ne stidite se govoriti o njemu pred svojim prijateljima i kolegama koji su nemuslimani. Ljudi moraju znati koliko mi volimo svoga Poslanika, sallallahu alejhi ve sellem.
    7. Nauči i podjeli - Učite o njegovom životu, saznajte pojedinosti. Razmišljajte o njemu i njegovim postupcima. Ovo je odlična prilika da pročitate ponovo njegovu biografiju i još bolje upoznate onoga na koga se ugledate u svojoj vjeri.

    Izvor: http://n-um.com/?q=node/6447
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  3. #478
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Nekoliko tačaka kako se nositi sa trenutnim dešavanjima po pitanju Poslanika, sallallahu alejhi ve sellem, i kako reagovati na karikature koje se pojavljuju u raznim časopisima:
    1. Budimo strpljivi - Očito je da će ove karikature biti ponovo objavljene. Muslimani će bez imalo sumnje biti ogorčeni i povrijeđeni ali i bijesni. Međutim, naša reakcija mora biti oličenje onoga čemu nas je naš voljeni učitelj Muhammed, sallallahu alejhi ve sellem, podučio. Moramo biti strpljivi, pokazati toleranciju, nježnost i milost jer to su bile njegove karakterstike u najtežim trenutcima, a on je znao kako najbolje odgovoriti svima. Sa dostojanstvenom plemenitosti moramo biti suzdržani i ponašati se skladno sa kur’anskim ajetom: “A robovi Milostivoga su oni koji po Zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove, odgovaraju: "Mir vama!" (Kur’an, 25:63)
    Cilj nije da se sa reakcijama karikaturama pruži još veća reklama. Muslimani moraju ostati prisebni i smireni po pitanju postupaka i govora. Odbacivanje svake vrste nasilja činjenjem dobrih djela je kur’anski imperativ na osnovu kojeg je naš Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, živio. Legalni postupci, civilni protesti, pisanje pisama (e-mailova) u cilju žalbe i negodovanja su neki od načina da iskažemo svoje stavove.
    2. Karikature ne mogu narušiti niti narušavaju njegov ugled - Muslimani treba da znaju da prikazivanje Poslanika, sallallahu alejhi ve sellem, putem karikatura nikada ne može da mu nanese ikakvo zlo niti ga mogu prikazati u lošem svjetlu. Uzvišeni Allah je rekao u Svojoj plemenitoj Knjizi: “I spomen na tebe visoko uzdigli!”(Kur’an, 94:4) Ove teške trenutke moramo da prebrodimo s mnogo molitve, i donošenja salavata na našeg voljenog Poslanika, sallallahu alejhi ve sellem.
    3. Voljeti Poslanika, sallallahu alejhi ve sellem, je sastavni dio naše vjere Za svakog muslimana je obavezno da gaji ljubav prema Poslaniku, sallallahu alejhi ve sellem. On nam je draži od roditelja i djece. On nam je važniji od samih sebe.
    4. Imamo pravo da budemo povrijeđeni - Objavljivanje karikatura će nemino povrijediti osjećanja 1,8 milijardi muslimana širom svijeta, ali i milione nemuslimana koji gaje ogroman respekt za ličnost Poslanika Muhammeda, mir neka je na njega.
    5. Osjetljivosti se moraju poštovati - Muslimani vjeruju u slobodu govora. Oni poštuju prava svih ljudi koji smatraju svoja ubjeđenja ispravnim. Međutim, kao što svi zanamo ne postoji apsolutna sloboda govora. Postoje zakoni koji štite dostojanstvo i imetak ljudi. Sve dostojanstvene vlade i pojedince trebaju da ispoštuju ova prava jer svi mi trebamo da poštujemo sve rase i sve religije.
    6. Pokažimo našu ljubav za njega - Razgovarajte međusobno o Poslaniku, sallallahu alejhi ve sellem, i njegovom životu. Pokažite ljubav za njega i ne stidite se govoriti o njemu pred svojim prijateljima i kolegama koji su nemuslimani. Ljudi moraju znati koliko mi volimo svoga Poslanika, sallallahu alejhi ve sellem.
    7. Nauči i podjeli - Učite o njegovom životu, saznajte pojedinosti. Razmišljajte o njemu i njegovim postupcima. Ovo je odlična prilika da pročitate ponovo njegovu biografiju i još bolje upoznate onoga na koga se ugledate u svojoj vjeri.

    Izvor: http://n-um.com/?q=node/6447
    Muslimani su što se tiče zabrane crtanja Muhamedovog lika izuzetnoLICEMJERNI
    To što je ta karikatura uvrijedila neka bude da u svijetu ima 1.8 milijardi muslimana velikih vjernika(mada ja upoznadoh JEDNOG muslimana-vjernika od njih 15tak sa kojima sam drugovao) NIJE UVRIJEDILA VEĆINU SVIJETA .
    Zbog čega bi vjernika neke druge religije zaboljelo spolovilo šta vrijeđa manji dio populacije planete ? Boli li tebe kad jedeš teletinu to što vrijeđaš Hinduse ( kojih takođe ima više od milijarde ) ?
    Tu je takođe i činjenica da su muslimani što se crteža Muhameda tiče krajnje LICEMJERNI:
    Quote Originally Posted by gaul View Post


    Što se tiče zavrane crtanja i slikanja...interesantan tekst...

    http://www.telegraf.rs/zanimljivosti...ikazivali-foto

    Last edited by Rakun; 19-01-15 at 22:25.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  4. #479
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brutajle View Post
    Palanački ateisti nastavljaju da briljiraju. Jedan značajno demonstrira produbljujivanje svog nemanja blagog pojma o tome šta je Stari a šta Novi zavjet smjehotrsenom konstatcijom da je Biblija "napisana za hrišćane" (!?) Drugome se, pak, ukazala ateistička Gospa i pružila mu viđenije neolitskih plemena i njihovog "relativno" mirnog života. Treći tvrdi da zna ko je "izmislio" moral...itd, itd.
    Tek sad vidjeh ovaj "genijalni" post.


    Za koga je Biblija pisana ? Misliš da je Stari Zavjet jevrejska sveta knjiga ? Pazi sad ovo ..... NIJE . Stari zavjet je u potpunosti hrišćanska knjiga samo što je bazirana na Hebrejskoj "svetoj" knjizi Tori
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  5. #480
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    http://www.vijesti.me/vijesti/tanok-...orizmom-815190

    Znaci 300 se ljudi prati koji su povezani sa terorizmom. Vjerujem da se i pojedinci sa foruma prisluskuju i prate.
    One Ring to Rule them all...

  6. #481
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Tek sad vidjeh ovaj "genijalni" post.


    Za koga je Biblija pisana ? Misliš da je Stari Zavjet jevrejska sveta knjiga ? Pazi sad ovo ..... NIJE . Stari zavjet je u potpunosti hrišćanska knjiga samo što je bazirana na Hebrejskoj "svetoj" knjizi Tori

    Ako je šta genijalno pod navodnicima, onda je to tvoja tvrdnja da je Stari zavjet "pisan" za hrišćane . Teško je izmjeriti dubinu te gluposti, ali ne sumnjam da ćeš ti i to nadmašiti. Tvoja priča i rezoni o Svetom pismu su suvisli baš kao kad bi neko, na primjer, učestvovao u diskusijama o TV tehnologijama tvrdeći da u televizorima žive mali ljudi. Ili u pričama o filmu, gdje bi se čudio kako to da glumac u jednom filmu pogine pa se opet pojavi u drugom filmu - eto toliki je stepen, da ne kažem stupanj, tvog neznanja. Meni je stvarno žao, ali ne mogu sebi dozvoliti da gubim vrijeme objašnjavajući ti osnovne stvari vezane za Sveto pismo jer ti to ionako ne možeš shvatiti.

  7. #482
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  8. #483
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  9. #484
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Xerxes View Post
    Baš krenuh oko ovoga...no me preteče.


    Ovo je jako interesantno...

    U 12 zemalja zbog ateizma je moguća smrtna kazna. U 2014. godini u Egiptu su pogubljeni ljudi koji su se izjasnili kao ateisti, a Saudijska Arabija je donijela zakon koji ateizam tretira kao terorizam. U maju 2014. godine premijer Malezije nazvao je sekularizam, sekularni humanizam i liberalizam devijantnim, piše Independent.
    Mada...
    Novi zakon terorizam definiše kao "pozivanje na bilo koji oblik ateističke misli ili dovođenje u pitanje temelja islamske religije na kojoj je država utemeljena".
    ...ovo uključuje i sve drugo osim Islama, a i tu se sužava krug u zavisnosti od frakcije.

    I ovo je država međunarodno priznata i tome slično ...

    **** demokratiju i uviđajnost...MORE!




    Da li isticanje šejtanskih simbola je strogo kažnjivo (u ovom slučaju logo sa šatora - da znaju čitati možda bi i ukapirali), ili prosto rade za USA šejtaniste.
    Last edited by gaul; 21-01-15 at 18:38.

  10. #485
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Nisu bili muslimani ?

    To je i najmanje bitno. Takođe mislim da je sve ovo jedan koncept a la -wag the dog - perfect odrađen.

    Da li su muslimani svi oni koji se solidarišu sa ovakvim aktom ?

    Počev od tebe, pa ...

  11. #486
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  12. #487
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Zar su oni bez Stvoritelja stvoreni ili su oni sami sebe stvorili?!
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  13. #488
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Priča o momku koji je ubio čovjeka.

  14. #489
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Žena u Islamu

  15. #490
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Potpuno je pogresno misliti da dje hidzab ili nidzab pomoci curi da bude chednija, pametnija, bolja zhena. To blage veze nema sa zivotom, i ja vjerovati ne mogu da neko moze da pogleda ovaj klip i ne kaze WTF. Umjesto da zene stvarno budu ravnopravne one u islamu postaju robovi svojih muskaraca (brace/oceva/muzeva). To nije u skladu sa 21 vijekom, i nije u skladu po konvenciji o ljudskim pravima.

    Ali ako pak vi muslimani mislite da cete zene sacuvati tako sto cete ih zamotati i zakljucati, dozvolite da vam kazem da nijeste u pravu. Prvo ,sto jedino ako ih kao vehabije ne drzite zakljucane kuci, ne mozete biti uz njih 24/7, a drugo niko niciju srecu nije vidio. Dozvoli da ti ispricam pricu:

    Dok sam bio mladjani student imao sam jednu koleginicu sa juga CG, neka joj ime bude Alma. Alma kao sto joj ime kaze bila je kao dusha. Lijepa, pametna, ljubazna, tiha malo je bilo djevojaka kao sto je ona. Posto je bila muslimanka i potpuno nezainteresovana za muskarce, ukoliko nije rijec o fakultetu, nijesam ni pokusavao nista romanticno. Sve dok me jedan dan nije pozvala da ucimo zajedno...
    I tako je pocela nasa tajna veza. Veza je bila apsolutno seksualna, ona nije dozvoljavala nikakve emocije posto je vec bila obecana za lika kome cemo dati ime Hafiz Ramadani. Dogovor je bio da cim zavrsi fakultet podje kod njega u inostranstvo da zivi i da se uda. Cuvala se za njega... tj. Cuvala je vaginalnu nevinost dok je meni dala sve ostalo.
    I tako je to trajalo mjesecima i mislim da sam bio zaljubljen. Ali kada bi god pokusao ozbiljnije da pristupim nasem odnosu blokirala bi me. Tako frustiran tim jedne noci sam se napio, i naceo je... "Ubice me Hafiz" samo je rekla i pocela plakati. Otisao sam. Posle toga se nijesam vise gledao sa njom. Ja nijesam ali jeste moj najbolji drugar, pa onda i njegov najbolji drugar, pa onda jos jedan nas poznanik... Na dan diplomiranja posli smo na kafu da se oprostimo i onda mi se zahvalila kako sam joj otvorio oci jer sam joj pokazao vaginalni sex i kako ce u Beograd da radi himenoplastiku...

    Poenta price

    Niko niciju srecu vidio nije, a i cud je zenska cudna rabota. Mislis da si dobio neotpakovano kinder jaje a neko je vec ukrao igrackicu
    One Ring to Rule them all...

  16. #491
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,484
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by djordje1990 View Post
    Tripleta jel ozenjen sa obije?

    Ako nije onds to nije bigamija.
    Ne mora da bude ozenjen sa obije.
    Sto znaci da sa jednom moze da zivi u vanbracnoj zajednici koja se novim zakonom tretira isto kao i bracna zajednica, a sa drugom u bracnoj.
    Krivicni postupak ce se pokrenuti ako se utvrde cinjenice koje ukazuju da je jedan muskarac zasnovao zajednicu zivota sa dvije zene, bez obzira jesu li u pitanju vanbracne zajednice ili jedna bracna a druga vanbracna.
    Da imam para, drogirao bih se.

  17. #492
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Kada je Allah, s.v.t., stvorio Adema, a.s., on je predstavljao prvog čovjeka u postojanju i Allah ga je nastanio u Džennetu. Međutim, uprkos svemu što je postojalo u Džennetu, osjetio je samoću. Dok je Adem spavao, Allah, subhanehu ve te'ala, stvorio je od njegovog rebra Havu. Šta mislite koji je razlog toga? Zašto je Hava stvorena od Adema dok je on spavao? Zašto nju Allah nije stvorio dok je...
    ... Adem bio budan? Znate li koji je razlog? Kaže se da kada muškarac osjeća bol, istovremeno osjeća i mržnju, za razliku od žene koja kada osjeća bol njeno emotivno stanje i ljubav jačaju. Da je Hava stvorena od Adema, a.s., u trenutku dok je bio budan, osjetio bi bol dok je izlazila iz njegovog rebra te bi je zamrzio. Međutim, stvorena je dok je spavao kako ne bi osjetio bol i kako mu ne bi omrzla.
    Ali kada žena rađa, ona biva budna, smrt gleda u oči, ali njena ljubav i emocije se rađaju zajedno sa djetetom koje joj je uzrokovalo taj bol. Štoviše, ona za svoje dijete žrtvuje svoj život. Da se vratimo Ademu i Havi. Hava je stvorena od krivoga rebra. To je rebro koje se nalazi ispred srca. Znate li za razlog? Zato što ga je Allah stvorio da čuva srce od vanjskih udaraca. To je uloga Have – da čuva srce, zbog čega je stvorena, od dijela sa kojim će sarađivati i imati međusobni bliski odnos.
    Adem je stvoren od ilovače, zemlje, prašine, zbog toga on obrađuje i radi sa zemljom. On je zemljoradnik, građevinar, kovač, tesar itd. Međutim, žena ima odnos emotivne saradnje sa srcem. Zbog toga ona je blaga mati, milostiva sestra, osjetljiva kćerka, čedna supruga itd. I opet, da ne bude da smo odstupili od teme, da se vratimo Ademu i Havi i rebru od kojeg je stvorena. Savremena medicina potvrđuje da kada ne bi postojalo ovog rebra, da bi i najmanji vanjski udarac u grudni koš u predjelu srca uzrokovao krvarenje. Tako da je Allah stvaranjem ovog krivog rebra ispred srca zaštitio srce upravo time što ga je stvorio krivim.
    Također, da ovo rebro nije krivo, bilo bi slabo da štiti srce i od najmanjih udaraca koji bi mogli uzrokovati krvarenje srca, a istovremeno i smrt. Stoga se Hava može ponositi time što je stvorena od krivog rebra, a na Ademu je da ne pokušava ispraviti ovo krivo rebro, jer je ono, kao što Allahov Poslanik, sallallahu te'ala alejhi ve sellem, kaže: ''...ako ga pokušaš ispraviti, slomit će se.'' Pod iskrivljenošću ovog rebra misli se na žensko emotivno stanje koje sigurno prevladava ljubav muškarca.
    Ona je stvorena ovakvom, ona je ovakva lijepa, a ti imaš potrebu za njom. Njena ljepota je u njenim emocijama, i nemoj se izigravati sa njenim osjećajima. A ti Hava, nemoj se osjećati nelagodno zbog toga što si opisana sa nedostatkom razuma, taj nedostatak je u tvojim emocijama koje su potrebne cijelom svijetu. Nemoj tugovati, jer ti si vrijedna i dostojna. Ti predstavljaš cijelo društvo, jer si pola zajednice koja gradi drugu polovicu.
    Harmin Suljić, prof.

    http://www.n-um.com/?q=node/993
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  18. #493
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    ...A ti Hava, nemoj se osjećati nelagodno zbog toga što si opisana sa nedostatkom razuma...

    Taman je pogodio


    Ali kada žena rađa, ona biva budna, smrt gleda u oči, ali njena ljubav i emocije se rađaju zajedno sa djetetom koje joj je uzrokovalo taj bol.
    Mislim da je vo ženska eksluziva, bilo bi fino puštit neku ženu da besjedi o tome - ako može bez razuma?

    Također, da ovo rebro nije krivo, bilo bi slabo da štiti srce i od najmanjih udaraca koji bi mogli uzrokovati krvarenje srca,
    mumbo jumbo gluposti, ne kapiram kako bi to dodatno rebro baš dovodilo do lakših povreda i krvarenja srca?

    Kada je Allah, s.v.t., stvorio Adema, a.s., on je predstavljao prvog čovjeka u postojanju i Allah ga je nastanio u Džennetu. Međutim, uprkos svemu što je postojalo u Džennetu, osjetio je samoću.
    a jok more...prva čovječica nije Hava, a Adem je bio tužan što je ova utekla.

    Kaže se da kada muškarac osjeća bol, istovremeno osjeća i mržnju, za razliku od žene koja kada osjeća bol njeno emotivno stanje i ljubav jačaju.
    a ovo je vrh
    Last edited by gaul; 30-01-15 at 14:19.

  19. #494
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Ne izvlaci rijeci iz konteksta, kad nesto citiras citiraj recenicu do kraja, do tacke, a ne do zareza gdje ti tu podmuklo stavis tacku.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  20. #495
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Ne izvlaci rijeci iz konteksta, kad nesto citiras citiraj recenicu do kraja, do tacke, a ne do zareza gdje ti tu podmuklo stavis tacku.
    Nisam stavio niđe podmuklo tačku.

    Osjećaš li nekad nelagodu kada ti se natura ovakav stav prema ženama?

  21. #496
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Kakvu nelagodu? Nelagodu zbog toga sto mi vjera ne dozvoljava ni da se rukujem sa zenom strankinjom? Pitam se sta tvoj ateisticki zakon/nezakon kaze po tom pitanju? Da li se toliko zena postuje? Sta je uopste tvoj zakon po kojem se rukovodis? Drzavni zakon, ok?
    Znaci prije braka radi sta god hoces sa kojom god hoces zenom sa koliko god zena hoces, eto taj brak mrtvo slovo na papiru kad se za njega odlucite onda se skrasite sa jednom zenom, a i to je pitanje dal ce vam posle biti dovoljna jedna posle toliko isprobanih.
    Nelagodu zbog toga sto je to jedina religija koja ogranicava broj zena? I to na 4. Da, na 4! Pod uslovom da budes prema svima pravedan, a ukoliko to nisi u stanju onda samo sa jednom!
    Sura 4 An nisa, ajet 3:
    "Ako se bojite da prema ženama sirotama nećete biti pravedni, onda se ženite onim ženama koje su vam dopuštene, sa po dvije, sa po tri i sa po četiri. A ako strahujete da nećete pravedni biti, onda samo sa jednom; ili - eto vam onih koje posjedujete. Tako ćete se najlakše nepravde sačuvati. "

    Sta tvoj zakon kaze o nasljedstvu, da li si u OBAVEZI da ostavis nesto zenskom porodu ili kako god hoces raspodjeljujes pa u vecini zensko dijete ne dobije nista od nasljedstva, po islamu si u obavezi!

    Da li je po tvom zakonu dozvoljeno zeni da trazi razvod ukoliko je seksualno ne zadovoljavas pa je nesrecna mjesecima a da ne govorimo godinama? E pa vidis u islamu se i o tome vodi racuna, pa joj je dozvoljeno traziti razvod ukoliko nije zadovoljna i sa tim od strane svog muza!

    Da li je po tvom zakonu majka zasticena toliko da joj dijete ne smije reci ni UH?!
    Sura 17 Al isra, ajet 23:
    "
    Gospodar tvoj zapovijeda da se samo Njemu klanjate i da roditeljima dobročinstvo činite. kad jedno od njih dvoje, ili oboje, kod tebe starost dožive, ne reci im ni: "Uh!" - i ne podvikni na njih, i obraćaj im se riječima poštovanja punim. "

    Da li da li da li?

    Islam je zeni donio prava kao nijedna druga religija/nereligija samo to neki teze kapiraju, ali nisu slijepe oci nego srca.


    Last edited by Archi; 30-01-15 at 16:25.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  22. #497
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brutajle View Post
    Ako je šta genijalno pod navodnicima, onda je to tvoja tvrdnja da je Stari zavjet "pisan" za hrišćane .
    Nego čija je "sveta" knjiga Stari Zavjet.
    Da nije Jevrejska ?
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  23. #498
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Mislim da je vo ženska eksluziva, bilo bi fino puštit neku ženu da besjedi o tome - ako može bez razuma?
    Evi je i u hrišćanstvu kazna za prekršaj bio da će rađanje biti bolan proces. Zbog toga su u početku i desetkovani Američki indijanci (Indijanke porođaj ne boli u tolikoj mjeri )
    Quote Originally Posted by gaul View Post
    mumbo jumbo gluposti, ne kapiram kako bi to dodatno rebro baš dovodilo do lakših povreda i krvarenja srca?
    Moj prađed je bio medicinski fenomen - imao je dva reda rebara(jedna pa preko njih još jedan sloj rebara )pa je doživio 84
    Quote Originally Posted by gaul View Post
    a jok more...prva čovječica nije Hava, a Adem je bio tužan što je ova utekla.
    Ne vjerujem da muslimani imaju Lilith jer se dotična pobunila protiv muškarca
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  24. #499
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    107
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Nego čija je "sveta" knjiga Stari Zavjet.
    Da nije Jevrejska ?
    A sta je Stari Zavjet ?

  25. #500
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Kakvu nelagodu?
    Onu koja se detektuje kada se pročita ovaj besmisao koji si napisao

    Nelagodu zbog toga sto mi vjera ne dozvoljava ni da se rukujem sa zenom strankinjom?
    Strankinja? - moraš malo definisati

    Da li je to neka žena (zgodna) iz Italije, ili neka koju ne poznaješ, neka koja je druge vjere...?

    Mada to nije toliko ni bitno koliko je bitno da je žena

    Što se tiče rukovanja, uglavnom tu su stvari manje više jasne. Komunikacija se mora početi na neki način, a pozdrav djeluje sasvim fin način. Pristojan

    Pitam se sta tvoj ateisticki zakon/nezakon kaze po tom pitanju?
    Vrlo interesantna misao.

    Kada neznanje izazove konflikt onda dolazi do izlivanja i projekcije. Sada ti je potrebno da sam ateista sa nepotojećim moralnim vrijednostima, u nadi da spaseš makar imalo samopouzdanja pozivajući se na sveto pravilo etikete. Dovodiš sebe u stanje isključivosti

    Da li se toliko zena postuje?
    Ne poštuju se žene već osobe, a svaka osoba je jedinstvena samim tim i sa svakom osobom postoji jedinstven odnos

    Sta je uopste tvoj zakon po kojem se rukovodis? Drzavni zakon, ok?

    Vaspitanje.


    E sada da li je vaspitanje sistem zakona ili vrijednosti. Zakon po definiciji bi bila regula da definiše određene odnose...njegova potreba je u onom momentu kada je taj odnos ugrožen na bilo koji način, da li iz neke nedifinasanosti ili neznanja pa se izvuče patern po kome će se 'odraditi' .

    Zašto mi trebaju zakoni ako sretnem nepoznatu osobu (ženkog pola. zgodnu) ?

    Koliko frustriran treba biti pa jedno obično rukovanje shvatiti kao bludni čin ?

    Znaci prije braka radi sta god hoces sa kojom god hoces zenom sa koliko god zena hoces, eto taj brak mrtvo slovo na papiru kad se za njega odlucite onda se skrasite sa jednom zenom, a i to je pitanje dal ce vam posle biti dovoljna jedna posle toliko isprobanih.
    Pa zavisi, za svijet jednog govečeta napisano sasvim pije vodu. Produkcija mlijeka sa teljenjem ...

    Nelagodu zbog toga sto je to jedina religija koja ogranicava broj zena? I to na 4. Da, na 4! Pod uslovom da budes prema svima pravedan, a ukoliko to nisi u stanju onda samo sa jednom!
    hmmm...odnosi unutar porodice su esencija građenja vrijednosti koji u krajnjoj liniji čine samu osobu.

    Možda ova prokleta evropejska zatucanost me zakucala, ali ne znam kako bi mogao na majku da gledam da postoji mogućnost da sam začet u nekoj trojki ili četvorki , pa da mi palamudi o rajkim baščama i čistoći duše.

    Posebno ako se uzme u obzir i neka životna realnost, da ogroman broj ljudi živi u nekim stambenim objektima kakvim takvi seksualni program teško da bi mogao da se odradi da ne bude svjedoka.

    Ili da se sjećam majke kako čeka određenim danima ispred vrata da je ćale oposli, dok me druga žena njinja (koja mi dođe što?) onako staložena na duhovnim razinama dok strasna drama se odigrava...a zabranjena je pornografija, pa izgleda da nema ni potrebe za njom.

    Pošto žena ima pravo da ...
    Da li je po tvom zakonu dozvoljeno zeni da trazi razvod ukoliko je seksualno ne zadovoljavas
    ...o čemu mi pričamo.

    Tako nešto bi neko nazvao kuplerajem.

    Da li je po tvom zakonu majka zasticena toliko da joj dijete ne smije reci ni UH?!
    Pa svaka majka veoma mnogo učestvuje (aktivno) u vaspitavanju đeteta, ne vidim zašto joj je potrebna zaštita. Od koga , od sopstvenog đeteta?

    Kad već dođe do konflikta, nesporazuma, svakako joj ne treba zaštita, već zauzima veoma aktivnu ulogu u pomoći i ispravljanju nesporazuma - on bi trebao da počiva na pogrešnom putu i ugroženosti samog đeteta.

    Majka je veoma aktivan član porodice posebno u životu djetea , koje može da bude i ženskog pola

    "Gospodar tvoj zapovijeda da se samo Njemu klanjate i da roditeljima dobročinstvo činite. kad jedno od njih dvoje, ili oboje, kod tebe starost dožive, ne reci im ni: "Uh!" - i ne podvikni na njih, i obraćaj im se riječima poštovanja punim. "
    Nije moj gospodar....

    Islam je zeni donio prava kao nijedna druga religija/nereligija samo to neki teze kapiraju, ali nisu slijepe oci nego srca.
    Naravno.
    Last edited by gaul; 30-01-15 at 22:15.

Page 20 of 41 FirstFirst ... 1016171819202122232430 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Finansije po Islamu: Novac i religija
    By Emill in forum Ekonomija
    Replies: 1
    Last Post: 06-04-12, 18:33
  2. Udaranje žena u islamu ?
    By salex in forum Religija i filozofija
    Replies: 14
    Last Post: 01-02-12, 20:44
  3. Buducnost pripada Islamu
    By Mabus in forum Religija i filozofija
    Replies: 160
    Last Post: 14-06-11, 02:30
  4. Dalmatinski odgoj
    By BOGY in forum #montecafe
    Replies: 4
    Last Post: 10-04-10, 14:58
  5. Zablude o Islamu
    By Mabus in forum Religija i filozofija
    Replies: 65
    Last Post: 02-04-07, 22:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •