Page 11 of 41 FirstFirst ... 78910111213141521 ... LastLast
Results 251 to 275 of 1013

Thread: Odgoj u Islamu.

  1. #251
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Vi veliki ateisti, borci za ljudski razum i razmisljanje, veliki protivnici toga da se nesto SLIJEDI BEZ DODATNIH PROVJERAVANJA, kazete da je neko izdao porodicu i prijatelje jer je za sebe odabrao ispravnu vjeru za koju je razumski shvatio da je prava monoteisticka religija. Upravo si pobio sebe i svoja ubjedjenja time sto si napisao da nesto treba da se slijedi slijepo.. mozes se lagano izlogovati sa topica.

    Jeste Archi. U pravu si...

    Konvertiti su primili Islam jer su ga prepoznali kao pravu i jedinu vjeru, iscitavajuci hadise, prelistavajuci kuran i debatujuci u dugim nocima sa imamima i filozofima sirom svijeta.

    "I onda rekose, uistinu ovo je prava i jedina religija, hajdemo se prebaciti posto smo mi pismeni i razumijemo. Ne zbog toga sto smo gladni i sto ce pasa da nam prvi spava sa zenom. Vec sto smo deduktivnim zakljucivanjem odlucili da je Alah jedini Bog a Muhamed njegov prorok!"

    Archi, jel ti stvarno vjerujes u to da su ljudi koji su bili nepismeni, gladni, pokoreni, ugnjetavani i poludivlji presli u Islam zato sto su vjerovali da je to prava religija ili se zaebavas ?
    One Ring to Rule them all...

  2. #252
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Jeste Archi. U pravu si...

    Konvertiti su primili Islam jer su ga prepoznali kao pravu i jedinu vjeru, iscitavajuci hadise, prelistavajuci kuran i debatujuci u dugim nocima sa imamima i filozofima sirom svijeta.

    "I onda rekose, uistinu ovo je prava i jedina religija, hajdemo se prebaciti posto smo mi pismeni i razumijemo. Ne zbog toga sto smo gladni i sto ce pasa da nam prvi spava sa zenom. Vec sto smo deduktivnim zakljucivanjem odlucili da je Alah jedini Bog a Muhamed njegov prorok!"
    Ne znam da li su glad i silovanje bili razlozi ali sam siguran da nije zbog toga što nisu oduševljeni što su im im djeca kidnapovana
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  3. #253
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Malo si mi se isfrustrirao

    Vrhunac
    Vjernik mi kaže da slijedim nešto BEZ PROVJERAVANJA. VRH !!!!!!!!!!


    Hoćeš da kažeš da su se Turci osvajajući ponašali bolje nego kod kuće u miru ??
    Znas sta je vrhunac, citirati moj post i gdje sam ja stavio zarez i nastavio dalje ti stavis tacku i kazes da sam napisao nesto sto uopste nisam. Pa ljudi imaju oci majka mu stara da procitaju i originalni post a ne tvoje pokusaje prevara. A ako vi uspijete mene da isfrustrirate ovakvim pokusajima onda se slabo trudite

    Samo mi zao sto mi ovaj post ostade na drugu stranu pa ga moram ponoviti jos na ovu da se neko okoristi, nadam se da necete zamjerit

    Ajmo malo edukacije na temu predstojecih krscanskih praznika



    http://www.n-um.com/?q=node/2897 - procitati tekst
    http://n-um.com/?q=node/5664 - procitati tekst
    http://www.n-um.com/?q=node/4253 - procitati tekst

    Muhammed, sallallahu alejhi ve sellem, je rekao: "Ko oponaša jedan narod on njemu i pripada." (Buharija i Muslim)
    Muhammed, sallallahu alejhi ve sellem, je rekao: "Slijedit ćete običaje naroda prije vas, pedalj po pedalj, lakat po lakat, sve dotle da kada bi oni ušli u gušterovu rupu i vi biste za njima.'' ''Jesu li to židovi i kršćani?''- upitali smo. ''A ko drugi?", odgovori Muhammed, sallallahu alejhi ve sellem.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  4. #254
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    161
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    sto ce pasa da nam prvi spava sa zenom.
    Kakva gadost. Zna li se koliko je ovo bilo rasprostranjeno konkretno kod nas? Mislim da je bilo tako masovno i dugo trajalo, valjda bismo malo vise licili na Turke, mada u sustini proslost treba ostaviti proslosti.

  5. #255
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    9,170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Jeste Archi. U pravu si...

    Konvertiti su primili Islam jer su ga prepoznali kao pravu i jedinu vjeru, iscitavajuci hadise, prelistavajuci kuran i debatujuci u dugim nocima sa imamima i filozofima sirom svijeta.

    "I onda rekose, uistinu ovo je prava i jedina religija, hajdemo se prebaciti posto smo mi pismeni i razumijemo. Ne zbog toga sto smo gladni i sto ce pasa da nam prvi spava sa zenom. Vec sto smo deduktivnim zakljucivanjem odlucili da je Alah jedini Bog a Muhamed njegov prorok!"

    Archi, jel ti stvarno vjerujes u to da su ljudi koji su bili nepismeni, gladni, pokoreni, ugnjetavani i poludivlji presli u Islam zato sto su vjerovali da je to prava religija ili se zaebavas ?
    Što znaš, možda su dijelili Kuran po Gusinju kao Gebels tranzistore.
    E sad, može biti da je mala prepreka bila to što niko nije znao kakvi su to uopšte znaci koji idu s desna na lijevo, ali hej.

    Evo tebi će Archi da čestita praznik iako misli da nisi u pravu, pa ti njemu čestitaj njegov iako misliš da je primio vjeru samo radi one 72 djevice na Ahiretu.

  6. #256
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Da se razumijemo. Ja protiv Islama nemam nista, imaju vise kontradiktornosti nego i jedna druga religija to im je velika mana. Ali ono sto mene nervira je upravo, zaboravljanje svoje istorije i glorifikovanje odredjenih stvari.

    Archi postuje kako ne treba da se slavi deda mraz jer je to Sveti Nikola itd. i izopstava sebe od urbane kulture. A zaboravlja da je mozda njegova porodica prije 200 godina upravo slavila svetog Nikolu kao slavu.

    Kaze da se ne slijede tudji obicaji a upravo je istorijski on i njegovi primili tudje obicaje. Kaze nema prisilne islamizacije i kuran to ne postuje. Ja mu dam 10 primjera on ignorise i ucuti se jer nema sta da kaze o tome.

    Quote Originally Posted by Trendsetter1 View Post
    Kakva gadost. Zna li se koliko je ovo bilo rasprostranjeno konkretno kod nas? Mislim da je bilo tako masovno i dugo trajalo, valjda bismo malo vise licili na Turke, mada u sustini proslost treba ostaviti proslosti.
    Vrlo je malo Pasha i begova posle 16v bilo sa prostora danasnje turske ili igdje drugo. Sve su bili nasi ljudi koji su se poturcili, skolovali i poslati natrag da vladaju. Uvijek su upravo oni najgori bili (bilo je tu dobrih primjera, gdje su pravili crkve, mostove itd) prema svom zivlju, jer su znali da ih mrze jer su "prodali vjeru za veceru". Pa otuda kompleks nasih domacih muslimana da budu bolji muslimani od onih iz Saudijske arabije... Znaju da su izdali i da svi znaju da su izdali, sa tim se kompleksom tesko zivi... Proklet za generacije
    One Ring to Rule them all...

  7. #257
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Ajmo malo edukacije na temu predstojecih krscanskih praznika



    http://www.n-um.com/?q=node/2897 - procitati tekst
    http://n-um.com/?q=node/5664 - procitati tekst
    http://www.n-um.com/?q=node/4253 - procitati tekst

    Muhammed, sallallahu alejhi ve sellem, je rekao: "Ko oponaša jedan narod on njemu i pripada." (Buharija i Muslim)
    Muhammed, sallallahu alejhi ve sellem, je rekao: "Slijedit ćete običaje naroda prije vas, pedalj po pedalj, lakat po lakat, sve dotle da kada bi oni ušli u gušterovu rupu i vi biste za njima.'' ''Jesu li to židovi i kršćani?''- upitali smo. ''A ko drugi?", odgovori Muhammed, sallallahu alejhi ve sellem.
    Za razliku od proslave Islamske a.k.a. Arapske Nove Godine



    Last edited by Rakun; 19-12-14 at 13:04.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  8. #258
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    OFFLINE
    Posts
    6,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Koliko mržnje ovdje, i to od ljudi koji se deklarišu i predstavljaju kao ultra Cg-orci. Pa ovo je sjajno.

    Archi, i ovo što si ti ispisao je isto tako nekorektno. Makar za mješovitu sredinu, kakva je CG.
    Očekivao sam da ćeš se uzdići iznad ovih malicioznih komentara, punih mržnje i pokušaja ponižavanja.

  9. #259
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    9,170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Otuda kompleks nasih domacih muslimana da budu bolji muslimani od onih iz Saudijske arabije... Znaju da su izdali i da svi znaju da su izdali, sa tim se kompleksom tesko zivi... Proklet za generacije
    Koliko god bilo djetinjasto Archijevo šminkanje 'nenasilne' istorije, ovo što si rekao je još gore.
    Tačnije, jako je ružno nazivati nekoga ovim imenima, kad već kažeš da znaš zbog kakve nesreće su ljudi u to doba bili prisiljeni da učine to što su uradili.
    Još uvijek postoje i oni 'začuđeni' koji ne razumiju kako ti ljudi sebe nazivaju muslimanima, iako im je zapravo bilo i zakonom zabranjeno da sebe smatraju dijelom crnogorskog naroda.

  10. #260
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,764
    Thanks Thanks Given 
    2,132
    Thanks Thanks Received 
    4,666
    Thanked in
    2,487 Posts

    Default

    xaxaxa, znaci Archijevi komentari su nekorektni, dok su ostali govor mrznje i kompleksi :lolblue:
    Forever young, i want to be forever young

  11. #261
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 11/11/11 View Post
    Koliko mržnje ovdje, i to od ljudi koji se deklarišu i predstavljaju kao ultra Cg-orci. Pa ovo je sjajno.

    Archi, i ovo što si ti ispisao je isto tako nekorektno. Makar za mješovitu sredinu, kakva je CG.
    Očekivao sam da ćeš se uzdići iznad ovih malicioznih komentara, punih mržnje i pokušaja ponižavanja.
    Ajde čikam te da nađeš jednu rečenicu nekog od forumaša Crnogoraca u kojoj se ispoljava mržnja prema Islamu i muslimanima/Muslimanima/Bošnjacima/Crnogorcima islamske vjeroispovjesti.

    Samo nemoj predstavljati likove poput brutajle-a kao Crnogorce pošto se radi o deklarisanom srbinu(malo slovo)
    Ajde nađi i jednu jedinu rečenicu u mom cjelokupnom stažu na forumu u kojoj se samo nadzire mržnja prema islamu ili muslimanima
    Last edited by Rakun; 19-12-14 at 13:44.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  12. #262
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by [kinetic] View Post
    Koliko god bilo djetinjasto Archijevo šminkanje 'nenasilne' istorije, ovo što si rekao je još gore.
    Tačnije, jako je ružno nazivati nekoga ovim imenima, kad već kažeš da znaš zbog kakve nesreće su ljudi u to doba bili prisiljeni da učine to što su uradili.
    Još uvijek postoje i oni 'začuđeni' koji ne razumiju kako ti ljudi sebe nazivaju muslimanima, iako im je zapravo bilo i zakonom zabranjeno da sebe smatraju dijelom crnogorskog naroda.

    Stani polako. Hajdemo ovako...

    Tema je odgoj u Islamu. Znaci sjutra kad dijete pita Archija "Tajo sto smo mi to sto jesmo" Archi ce da kaze:

    " To je sine zato sto ti je chukundjed bio clan debatnog kluba "Govornik" iz Gusinja i onda je on debatujuci tako nocima sa raznim ucenjacima odlucio da te 1789 godine promijeni vjeru posto je uvidio da je Islam toliko superioran, da su hriscanstvo i judaizam laz, i da je osnova Islama ekologija i ljubav prema ljudima"

    Ali nece mu reci

    " To je sine zato sto chukundjed koji je bio nepismen i siromasan nije htio da da prvorodjenog sina u janicare i nije htio da mu sa snahom spava pasha kao sto je spavao sa njegovom zenom. To je zato sto nije imao sta da jede jer su mu Turci sve uzeli kao hriscaninu"

    To mu sigurno nece reci.

    Priznanje je put ka otkrovenju.

    Ja npr. znam da su moji bili katolici koji su presli u pravoslavlje u 15v. jer su pobjegli od dugova nedje iz zaliva. I mene to nije sramota da kazem i sigurno se ne trudim da budem jaci pravoslavac od rusa.
    Tako da mozda su mi rijeci malo jace ali trudim se da ne budu maliciozne. Samo mi je krivo kad su ljudi jednostrani.

    Covjek ce iz cista mira da uci dijete kako Djed Mraz ne valja, ali ga nece nauciti da je njegova familija prisilno islamizirana.
    One Ring to Rule them all...

  13. #263
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 11/11/11 View Post
    Koliko mržnje ovdje, i to od ljudi koji se deklarišu i predstavljaju kao ultra Cg-orci. Pa ovo je sjajno.

    Archi, i ovo što si ti ispisao je isto tako nekorektno. Makar za mješovitu sredinu, kakva je CG.
    Očekivao sam da ćeš se uzdići iznad ovih malicioznih komentara, punih mržnje i pokušaja ponižavanja.
    Ja samo da mu objasnim neke stvari sto se tice Turaka i vladavine od 500 ljeta
    Priznajem malo sam precerao sto se tice bespotrebne debate ali kada ih covjek uskrati za odgovor odmah ispada ovakav sledeci post: "Ja mu dam 10 primjera on ignorise i ucuti se jer nema sta da kaze o tome. "

    Nema tu nista nekorektno drug moj, fino sam objasnio na prethodnoj stranici a da se ponovim i na ovoj:

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Nema tu licemjera ni trunke nego je to vrhunac iskrenosti.
    Ako ja tebi cestitam Bozic, cestitam ti tvoje pogresno uvjerenje da je Isus bozji sin, i samim tim sam licemjeran jer ti cestitam nesto za sta znam da ce te odvesti u vatru jer pripisujes Bogu sina, a posto sam iskren pa ti zelim dobro, bojkotujem tvoj praznik i samim tim ti dajem do znanja da to sto radis nije dobro.
    @technus gdje sam ja to imao govor mrznje ako mozes da me citiras?
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  14. #264
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,764
    Thanks Thanks Given 
    2,132
    Thanks Thanks Received 
    4,666
    Thanked in
    2,487 Posts

    Default

    @Archi nidje ja nisam ni napisa da je to govor mrznje, nego me nervira licemjerje kad se iste stvari (postovi vas nekolicine) nazivaju razlicitim imenima i epitetima. Uzivajte svi kolektivno
    Forever young, i want to be forever young

  15. #265
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    kazete da je neko izdao porodicu i prijatelje jer je za sebe odabrao ispravnu vjeru za koju je razumski shvatio da je prava monoteisticka religija.
    Ja to nikada nisam rekao iz prostog razloga što ih je veliki dio prihvatio Islam da bi preživio. Takođe sam mišljenja da je ko god je zamjerio čojeku koji je primio vjeru da bi spasio sebe i svoju djecu ***** neviđeno.
    Ako život moje djece zavisi od toga da li ću nešto uraditi ili ne poješću tonu govana, ubit' svakog člana CdM-a , a pogotovo promjenit vjeru jer je to potpuno bezbolno
    Last edited by Rakun; 19-12-14 at 14:50.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  16. #266
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    OFFLINE
    Posts
    6,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Stani polako. Hajdemo ovako...

    Tema je odgoj u Islamu. Znaci sjutra kad dijete pita Archija "Tajo sto smo mi to sto jesmo" Archi ce da kaze:

    " To je sine zato sto ti je chukundjed bio clan debatnog kluba "Govornik" iz Gusinja i onda je on debatujuci tako nocima sa raznim ucenjacima odlucio da te 1789 godine promijeni vjeru posto je uvidio da je Islam toliko superioran, da su hriscanstvo i judaizam laz, i da je osnova Islama ekologija i ljubav prema ljudima"

    Ali nece mu reci

    " To je sine zato sto chukundjed koji je bio nepismen i siromasan nije htio da da prvorodjenog sina u janicare i nije htio da mu sa snahom spava pasha kao sto je spavao sa njegovom zenom. To je zato sto nije imao sta da jede jer su mu Turci sve uzeli kao hriscaninu"

    To mu sigurno nece reci.

    Priznanje je put ka otkrovenju.

    Ja npr. znam da su moji bili katolici koji su presli u pravoslavlje u 15v. jer su pobjegli od dugova nedje iz zaliva. I mene to nije sramota da kazem i sigurno se ne trudim da budem jaci pravoslavac od rusa.
    Tako da mozda su mi rijeci malo jace ali trudim se da ne budu maliciozne. Samo mi je krivo kad su ljudi jednostrani.

    Covjek ce iz cista mira da uci dijete kako Djed Mraz ne valja, ali ga nece nauciti da je njegova familija prisilno islamizirana.
    Fora je u tome, što tebe boli kuuurac kako će bilo koji musliman da vaspitava svoje dijete, pa i Arči. U tome je fazon.

    Ne moraš ti nama da pričaš da si bio katolik, pa to je opšte poznato. Niti su pravoslavci oduvijek pravoslavci, niti su katolici oduvijek katolici, pa niti su muslimani oduvijek muslimani.

    Sjaši čovječe, tebe je ja vjerujem svaki musliman, pa i svaki normalan čovjek na ovom forumu, diskvalifikovao onog momenta kada si taman na ovom forumu, sa ovoga naloga, izjavio kako je Ratko Mladić heroj.

    Džaba filuješ i uvijaš Gandi, to je što je. Ne podnosiš muslimane u CG, reci to javno, nisi prvi.

  17. #267
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    9,170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Stani polako. Hajdemo ovako...

    Tema je odgoj u Islamu. Znaci sjutra kad dijete pita Archija "Tajo sto smo mi to sto jesmo" Archi ce da kaze:

    " To je sine zato sto ti je chukundjed bio clan debatnog kluba "Govornik" iz Gusinja i onda je on debatujuci tako nocima sa raznim ucenjacima odlucio da te 1789 godine promijeni vjeru posto je uvidio da je Islam toliko superioran, da su hriscanstvo i judaizam laz, i da je osnova Islama ekologija i ljubav prema ljudima"

    Ali nece mu reci

    " To je sine zato sto chukundjed koji je bio nepismen i siromasan nije htio da da prvorodjenog sina u janicare i nije htio da mu sa snahom spava pasha kao sto je spavao sa njegovom zenom. To je zato sto nije imao sta da jede jer su mu Turci sve uzeli kao hriscaninu"

    To mu sigurno nece reci.

    Priznanje je put ka otkrovenju.

    Ja npr. znam da su moji bili katolici koji su presli u pravoslavlje u 15v. jer su pobjegli od dugova nedje iz zaliva. I mene to nije sramota da kazem i sigurno se ne trudim da budem jaci pravoslavac od rusa.
    Tako da mozda su mi rijeci malo jace ali trudim se da ne budu maliciozne. Samo mi je krivo kad su ljudi jednostrani.

    Covjek ce iz cista mira da uci dijete kako Djed Mraz ne valja, ali ga nece nauciti da je njegova familija prisilno islamizirana.
    Pa dobro, ne zanima mene kako će on da vaspita dijete, samo kažem da ne razumijem slast u nazivanju nekoga izdajnikom "prokletim za vjekove", makar od nekoga ko se javlja kao čovjek koji ne vodi život vjernika, a osuđuje postupke ljudi kojima je u ratno doba očuvanje porodice isto tako bilo važnije od vjere.

    Negdje si rekao da je pravoslavlje na ove prostore došlo samo od sebe, za razliku od islama, pa nisam siguran da je to baš tako.
    Srpski vladari u srednjem vijeku su bili u vazalskom odnosu prema Vizantiji baš kao i prema Turcima, i to je podrazumijevalo prihvatanje hrišćanstva za zvaničnu vjeru.
    Sve od dvanaestog vijeka su Nemanjići progonili pagane i bogumile, ali su tek u četrnaestom vijeku srušeni posljednji paganski hramovi.

  18. #268
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Vi veliki ateisti, borci za ljudski razum i razmisljanje, veliki protivnici toga da se nesto SLIJEDI BEZ DODATNIH PROVJERAVANJA, kazete da je neko izdao porodicu i prijatelje jer je za sebe odabrao ispravnu vjeru za koju je razumski shvatio da je prava monoteisticka religija. Upravo si pobio sebe i svoja ubjedjenja time sto si napisao da nesto treba da se slijedi slijepo.. mozes se lagano izlogovati sa topica.

    @Rakun govorio sam o Turcima i nasim prostorima. A Turci u Turskoj vidimo sta su uradili sa Aja Sofiom, ali opet je NISU SRUSILI. Njihova dinastija tada i jeste propala zato su se udaljili od vjere pa tako ne cudi sto su crkvu pretvorili u dzamiju.
    A ti si svoje znanje o protivrecnostima u Kuranu dovoljno pokazao nemoj se vise brukati sa navodjenjem brojeva ajeta koji i ne postoje.
    Crkva Sv. Petra u Bijelom Polju - bila pretvorena u džamiju
    Crkva Sv. Marije u Ulcinju - Mlečani su je sagradili 1510. godine a nakon turskog osvajanja 1571. je preimenovana u džamiju sultana Selima II.
    Manastir Kosijerovo - nekoliko puta stradao od Turaka tokom 17. i 18. vijeka, 1807. godine Turci su srušili crkvu manastira
    Manastir Dobrilovina - stradao od Turaka 1799, 1833, 1866 i 1877. godine
    Manastir Vranjina, više puta stradao od Turaka, 1862. godine potpuno porušen
    Cetinjski manastir uništen 3 puta od strane Turaka

    Ovo su samo neki od primjera na prostoru Crne Gore
    Last edited by ASC; 19-12-14 at 14:23.

  19. #269
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 11/11/11 View Post
    Džaba filuješ i uvijaš Gandi, to je što je. Ne podnosiš muslimane u CG, reci to javno, nisi prvi.
    Ta prica da ne podnosim je nidje veze. Postujem i Islam i muslimane.

    Ali ne postujem lazove i prevarante. Ne postujem kvazi mucenike i ljude koji kite i dodaju epitete a o losim stvarima ne pisu nego se prave ludi.

    Znaci ako sam slagao ista sve cu da obrisem i javno da se izvinem.

    1. CG muslimani, lise starosjedjelaca Turaka, Goranaca, Arapa itd su nasilno primili islam. (od gladi, od bijesa, od krvne osvete)

    2. Isti su ti CG muslimani bili obavezni da kad ih beg ili pasha pozove dignu pushke i idu u rat posto su bili podredjeni.

    3. To znaci da su isti ti CG muslimani pucali na dojucerasnju bracu posto su nasilno primili islam.



    Ima li sta da lazem ?


    Jos samo da se nadovezem na ovo tvoje da sam islamo mrzitelj.

    Kad je bila prica oko odlazaka u Irak i Siriju, oko crnogoraca koji ginu tamo pa ce da dodju ovamo da sire ideologiju. Nijedan musliman sa foruma nije osudio to, nego je svima prica bila "A kako ovi sto se biju u Ukrajinu, njima niko nista", dok nijesu ostali forumasi skrenuli paznju niko nije rekao "Osudjujem ID ili Zukorlica" ili nebitno, nego svi neku mucenicku pricu. A mi kukavci ugnjetavani, a mi se ne mozemo zaposlit, a nas klali a nas ubijali a vidi nas.
    Problem sa muslimanima u CG je sto se ne osjecaju kao Crnogorci vec kao muslimani ili Bosnjaci i sto naciju poistovjecuju sa religijom. I na prvom mjestu su muslimani pa su onda sve drugo. Dok vidis meni je najbitnije da je neko Crnogorac. Prvo Crnogorac pa onda sve drugo.

    Ako se osjecas kao Crnogorac i ako je CG na prvom mjestu onda me nista drugo ne zanima. Ali ukoliko nekoga moze Moamer Zukorlic da popali sa pricom o Sandzaku i Deda Mrazu... Onda to nije Crnogorac, to je nesto drugo..
    Last edited by Gandalf_White; 19-12-14 at 15:32.
    One Ring to Rule them all...

  20. #270
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    .
    A ti si svoje znanje o protivrecnostima u Kuranu dovoljno pokazao nemoj se vise brukati sa navodjenjem brojeva ajeta koji i ne postoje.
    Moje "znanje" o kontradikcijama u Kuranu potiče od prilično zahtjevnog istraživanja i traženja Sahih hadis-a, a tvoje "znanje" se sastoji od dječijeg zaklapanja očiju i vikanja NJANJANJANJA
    Napravio sam lapsus typus i umjesto 7 kucao 8 što sam kasnije ispravio ali ti ga nisi komentarisao pošto je nezgodan

    A kada se dohvatim računara postovaću VJERODOSTOJNE Hadise koji opisuju Muhamedovo ponašanje i ako mi je od strane administracije napomenuto da batalim jer istina vrijeđa CdM fanatike

    Sent from Rosetta stone using chisel
    Last edited by Rakun; 19-12-14 at 16:04.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  21. #271
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Evo o cemu nam prica Archi i gospodin Bilal Bosnic. Najradije bi kad bi se svi vratili jedno 600 godina u proslost i zivjeli u pecinama.. Posle molitve klipovi pocinju na 2:30-3:00






    Samo da se podijele ljudi sto vise. Samo daj sto vise segragacije, samo dijeljenje na njih i nas. Samo prica kako njih neko ne voli i kako nekome smetaju. Moramo svi da shvatimo da je to pogresan nacin...
    One Ring to Rule them all...

  22. #272
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    9,170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    To znaci da su isti ti CG muslimani pucali na dojucerasnju bracu posto su nasilno primili islam.
    Stanovništvo islamske vjeroispovijesti danas čini manjinu u Crnoj Gori, pa je i tad ta brojka bila još zanemarljivija.
    Sa druge strane, siguran sam da si čuo za partizane i četnike. Po tvome, ne ostadoše dva 'neizdajnička' uveta u državi, koju god stranu da pitaš.

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Problem sa muslimanima u CG je sto se ne osjecaju kao Crnogorci vec kao muslimani ili Bosnjaci i sto naciju poistovjecuju sa religijom. I na prvom mjestu su muslimani pa su onda sve drugo. Dok vidis meni je najbitnije da je neko Crnogorac. Prvo Crnogorac pa onda sve drugo.
    Okej, znači i ti si od onih začuđenih što muslimani nose to ime u Crnoj Gori, ali ne kažeš da im je bila zakonska obaveza da se tako izjašnjavaju da bi bili "označeni" kao oni koji nisu vrijedni da se nazivaju Crnogorcima.
    Nakon što ih je označio, naravno, Nikola je naredio strijeljanje gotovo hiljadu muslimana na sjeveru, a oni koji su preživjeli molili su da im dopusti da prime pravoslavlje.
    Nasilno pokrštavanje na sjeveru je dobro obrađena tema među istoričarima, ali o njoj naravno nisi mogao da čitaš u školi.
    Last edited by [kinetic]; 19-12-14 at 16:14.

  23. #273
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by [kinetic] View Post
    Stanovništvo islamske vjeroispovijesti danas čini manjinu u Crnoj Gori, pa je i tad ta brojka bila još zanemarljivija.
    Sa druge strane, siguran sam da si čuo za partizane i četnike. Po tvome, ne ostadoše dva 'neizdajnička' uveta u državi, koju god stranu da pitaš.



    Okej, znači i ti si od onih začuđenih što muslimani nose to ime u Crnoj Gori, ali ne kažeš da im je bila zakonska obaveza da se tako izjašnjavaju da bi bili "označeni".
    Nakon što ih je označio, naravno, Nikola je naredio strijeljanje gotovo hiljadu muslimana na sjeveru, a oni koji su preživjeli molili su da im dopusti da prime pravoslavlje.


    Sto se tice prvog dijela. Stari gradovi Niksic, Podgorica, Bar cijeli istocni dio CG koji je tada bio dio Osmanskog carstva tj. urbane cjeline bile su naseljene uglavnom muslimanskim zivljem sa izuzetkom poneke jevrejske i hriscanske porodice. Dok su pravoslavci zivjeli u planinama. Isto tako na teritoriji stare CG i Brda ne vjerujem da je bilo previse muslimana. Ovo sad pricamo o periodu prije balkanskih ratova i oslobodjenja.
    Tako da ti je princip bio, ljudi iz brda bjezeci od nemastine ili krvne osvete sidju u grad i prime Islam, ili teritorije koje bi bile zauzete ljudi su se masovno preobracali. Tako da u ovom prvom dijelu mislim da nijesi u pravu.

    Oko partizana i cetnika, nemoj da zaboravimo danasnje cetnike i velikosrbe koje ni po cemu ne razdvajam od radikalnih muslimana.



    Kad pricamo o ovom drugom dijelu mislim da me nijesi razumio. Ja uopste ne pricam o tome kako ko sebe naziva, dok smo svi Crnogorci zovi sebe kako hoces. Pricao sam o osjecanju nacionalne pripadnosti. Vecina ce reci ja sam Crnogorac, dok sanjaju vlazne snove o Sandzaku, okupljaju se sa vehabijama i slusaju Moamera Zukorlica i Bilala Bosnica...

    Da se opet razumijemo posto je ocigledno doslo do misinterpretacije mojeg pisanja. Nemam ja nikakav problem ni sa islamom ni sa muslimanima. Moj je problem okretanje cinjenica i zaboravljanje istorije. Tumacenje svetih knjiga kako se kome cefne. Da ne pricamo o duplim standardima, nekome sad smeta deda mraz od jednom posto to nije dio islamske kulture. Ma koga briga cije je dio kulture kad ne radi nista na stetu nikome. Nego opet, mora dobro da se izdijeli, to nije nase nego je vase i necemo kod vas nego cemo kod nas.

    Sve te price vode samo jos vecem razdvajanju i nerazumijevanju. I kao sto sam vec pricao na drugoj temi vezanoj za Islam. Samo ce pojacati animozitet ka muslimanima...
    One Ring to Rule them all...

  24. #274
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    9,170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Izvini, ali ja ne vidim prostora za pogrešnu interpretaciju kad neko napiše "izdajnici prokleti za vjekove", a posebno ne nakon ovih predrasuda o vehabizmu i Sandžaku.

  25. #275
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    49
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ostroga ti? Hahahahahah

Page 11 of 41 FirstFirst ... 78910111213141521 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Finansije po Islamu: Novac i religija
    By Emill in forum Ekonomija
    Replies: 1
    Last Post: 06-04-12, 18:33
  2. Udaranje žena u islamu ?
    By salex in forum Religija i filozofija
    Replies: 14
    Last Post: 01-02-12, 20:44
  3. Buducnost pripada Islamu
    By Mabus in forum Religija i filozofija
    Replies: 160
    Last Post: 14-06-11, 02:30
  4. Dalmatinski odgoj
    By BOGY in forum #montecafe
    Replies: 4
    Last Post: 10-04-10, 14:58
  5. Zablude o Islamu
    By Mabus in forum Religija i filozofija
    Replies: 65
    Last Post: 02-04-07, 22:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •