Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 55

Thread: Nekoliko pitanja za crnogorske Srbe...

  1. #1
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    922
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Nekoliko pitanja za crnogorske Srbe...

    Ovo su pitanja iskljucivo za Janka, Njegusa, phenomenona, skoja, Karmu...


    1.
    Da li biste voljeli da u Crnoj Gori plate budu nekoliko puta vece?

    2.
    Da li biste voljeli da obrazovni sistem u Crnoj Gori bude na mnogo vecem nivou?

    3.
    Da li biste voljeli da se izgradi put sjever-jug kroz Crnu Goru?

    4.
    Da li biste voljeli da se izgradi jadransko-jonski auto-put kroz Crnu Goru.

    5.
    Da li biste voljeli zdravstveni sistem u Crnoj Gori bude na vecem nivou?



    Interesuje me misljenje domacih Srba ??

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    477
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mislis li ti ozbiljno da ce DPS to obezbediti?

    pa covjece, sjutra da svi mi glasmo za DPS, i opet cemo biti u *****. zato ne vidim u cemu je poena topika.

    uostalom, Crna Gora nije prcija DPSa. ali se DPS tako ponasa. cak da budes najobicniji tupavi policajac moras biti clan parije!

    dakle, kod nas vlada josuvijek najcrnji komunizam. svi mi placamo poreze, tome rezimu, a rezim dijeli kolach samo svojim poltronima. kad bismo svi bili dio toga sistema, onda nebi ni bilo dovoljno kolacha za sve.

    dobro je reka ovi fenomenom... ovi feminizirani dukljani glume neke ubave djevojke, a naravno to docerivanje i shminkanje placamo mi-- gradjani!

    nesto nije normalno kada se u CG zaradjuje samo 250 eura mjesecno-- dok nam se predsjednik i premijer vozikaju u auta od 200,000 evra, i nose statove koji kostaju od 10,000 do 100,000 evra. a da ne pricamo za kuce, stanove, i ostale "previlegije".

    vama je sve to normalno. to je taj mentalitet, ako si nekoga prevario i opljackao, onda svaka ti cast jer si uspio! okle Milu tolike pare, cime se on bavi??????? nas Milo je ka Kraljica Engleske! ni oni bijednici u holivudu nijesu ni za noge da mu brisu.... qq
    Last edited by Njegus; 17-09-05 at 19:57.

  3. #3
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    922
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Hej, ne pravi se lud.
    Ja nijesam spominja partije, niti da ce do toga dovesti DPS.

    Da li biste zeljeli da se ostvare stvari iz pitanja, bilo koja partija da to ostvari ??

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Regi
    Ovo su pitanja iskljucivo za Janka, Njegusa, phenomenona, skoja, Karmu...


    1.
    Da li biste voljeli da u Crnoj Gori plate budu nekoliko puta vece?


    2.
    Da li biste voljeli da obrazovni sistem u Crnoj Gori bude na mnogo vecem nivou?

    3.
    Da li biste voljeli da se izgradi put sjever-jug kroz Crnu Goru?

    4.
    Da li biste voljeli da se izgradi jadransko-jonski auto-put kroz Crnu Goru.

    5.
    Da li biste voljeli zdravstveni sistem u Crnoj Gori bude na vecem nivou?



    Interesuje me misljenje domacih Srba ??

    1. Ako se Crna Gora otcijepi plate ce biti manje jer ce porezi biti mnogo veci tj morace da se placaju diplomatska predstavnistva, vojska, administracija sve ono sto sada finansira Srbija.

    2. Obrazovni sistem je na vrlo niskom nivou tacnije na nivou fasistickih drzava jer se nama Srbima i ostalim gradjanima Crne Gore koji su se izjasnili na popisu da govore SRPSKIM JEZIKOM(a takvih je 60% u Crnoj Gori) onemogucava jedno od osnovnih prava u demokratskim drzavama - PRAVO OBRAZOVANJA NA SOPSTVENOM JEZIKU. Moj jezik nije nikakvi MATERNJI! Moj jezik je SRPSKI i shodno tome zahtevam obrazovanje na sopstvenom jeziku!

    3. Taj put se moze izgraditi iskljucivo ako Crna Gora ostane u zajednickoj drzavi sa Srbijom . Ako se Crna Gora otcijepi Srbija ce nam uvesti vize sve ce manje gradjana iz Srbije dolaziti u Crnu Goru i shodno tome nece postojati ekonomske potrebe za izgradnjom tog auto puta.

    4. Jadransko-jonski put ce se izgraditi jer je to interes Evropske Unije i sa tim Crna Gora nema nista. Ima samo tu sreecu da se slucajno nasla na jednoj deonici tog puta.

    5. zdravstveni sistem nema nikakve veze sa statusom Crne Gore mada zbog finansiranja raznih gluposti ako Crna Gora bude nezavisna bice manje para i za zdravstvo samim tim zdravstveni sistem bice mnogo gori.

  5. #5
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Gotham City
    Posts
    667
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Regi
    Ovo su pitanja iskljucivo za Janka, Njegusa, phenomenona, skoja, Karmu...


    1.
    Da li biste voljeli da u Crnoj Gori plate budu nekoliko puta vece?

    2.
    Da li biste voljeli da obrazovni sistem u Crnoj Gori bude na mnogo vecem nivou?

    3.
    Da li biste voljeli da se izgradi put sjever-jug kroz Crnu Goru?

    4.
    Da li biste voljeli da se izgradi jadransko-jonski auto-put kroz Crnu Goru.

    5.
    Da li biste voljeli zdravstveni sistem u Crnoj Gori bude na vecem nivou?



    Interesuje me misljenje domacih Srba ??
    Sto mislish jadan ne bio, da smo mi Kuvajt pun nafte ili nesto slicno pa ce odjednom sreca i pare s' neba da nam panu ka u crtane filmove? Ne sprdaj se casti ti!
    "Ej zoro stani noc nek ostane..."

  6. #6
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    ******** jos nijednom ne rekoshe da zele dobro suverenoj Crnoj Gori.

    Prosto da ne povjerujes, imamo narod (prosrpski dio) koji mrzi sopstvenu drzavu, a obozava tudju.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  7. #7
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    922
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ovo sam otvorio zbog phenomenona, koji je napisa da su Muslimani i Bosnjaci neprijatelji Crne Gore.
    E sad se jasno vidi, da su phenomenon i njemu slicni - neprijatelji Crne Gore !

    Intersantno je da nista dobro ne žele Crnoj Gori, za koju su im generacije i generacije predaka krvarile !

    Ovaj topic jasno pokazuje ko je izdajnik i neprijatelj Crne Gore.

    Kako bi im preci reagovali na njihove "dobre želje" Crnoj Gori ??

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,349
    Thanks Thanks Given 
    2,792
    Thanks Thanks Received 
    3,981
    Thanked in
    1,927 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Janko23
    1. Ako se Crna Gora otcijepi plate ce biti manje jer ce porezi biti mnogo veci tj morace da se placaju diplomatska predstavnistva, vojska, administracija sve ono sto sada finansira Srbija.
    I sam znas da ovo nema veze sa vezom sto si napisao. Vojska ce bit reducirana i profesionalna, administracija se vec smanjuje, oko 3000 ljudi odlazi iz administracije, a diplomatska predstavnistva smo i do sad sami placali nisu nas Srbijanci nista cascavali.

    Sto su to Srbijanci placali za nas u CG.


    Kako pises, nece me zacudit da napises da su sozinu investirali Srbijanci iz svog budzeta.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Gotham City
    Posts
    667
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic
    ******** jos nijednom ne rekoshe da zele dobro suverenoj Crnoj Gori.

    Prosto da ne povjerujes, imamo narod (prosrpski dio) koji mrzi sopstvenu drzavu, a obozava tudju.
    Na znam jesi ovo na mene mislio. Ako jesi ti mene nista ukapira nisi. Ja ovo sve i pricam zbog Crne Gore. Ako se narod odluchi za samostalu CG ja cu to maksimalno ispostovat samo kazem da cemo se pokajat. Pokazace vrijeme. Vjerujte mi da bi ja volio da ste svi vi u pravu i da ako se osamostalimo krenemo odjednom na gore ali to je nemoguce.
    Jedva cekam tu profesionanu vojsku od 3000 ljudi. Zamisli ti samo 3000 ljudi koji ne mogu ni sportski centar da napune a ne da brane jednu drzavu. 3000 za drzavu kakva je CG ka da smo Svajcarska i ka da zivimo na nekom nevjerovatno mirnom i civilizovanom okruzenju a ne na najgorem polozaju u Evropi sto se stabilnosti tice (pogledajte nam sjever istok i zapad). Kako cemo da puknemo stari samo ces da vidis. Do 2015 nece vise bit CG no PG sa okolinom a ko ce od toga da se odbrani? Ovih 3000 vojnika sto ih ja mogu sam izbit? Ne sprdajte se ljudi. Da nas nece svijet branit? Oce qurac ka sto je branio Srbiju. Najebavanje kralju!! E onda cu te pitat kralju sto mislis o srbima i koje si nacionalnosi no otom potom. Nek nam je sa srecom
    Last edited by lik.50; 18-09-05 at 13:28. Reason: sipu
    "Ej zoro stani noc nek ostane..."

  10. #10
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    922
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by lik.50
    Na znam jesi ovo na mene mislio. Ako jesi ti mene nista ukapira nisi. Ja ovo sve i pricam zbog Crne Gore. Ako se narod odluchi za samostalu CG ja cu to maksimalno ispostovat samo kazem da cemo se pokajat. Pokazace vrijeme. Vjerujte mi da bi ja volio da ste svi vi u pravu i da ako se osamostalimo krenemo odjednom na gore ali to je nemoguce.
    Jedva cekam tu profesionanu vojsku od 3000 ljudi. Zamisli ti samo 3000 ljudi koji ne mogu ni sportski centar da napune a ne da brane jednu drzavu. 3000 za drzavu kakva je CG ka da smo Svajcarska i ka da zivimo na nekom nevjerovatno mirnom i civilizovanom okruzenju a ne u najgorem polozaju Evrope (sto se stabilnosti tice)(pogledajte nam sjever istok i zapad). Kako cemo da puknemo stari samo ces da vidis. Do 2015 nece vise bit CG no PG sa okolinom a ko ce od toga da se odbrani? Ovih 3000 vojnika sto ih ja mogu sam izbit? Ne sprdajte se ljudi. Da nas nece svijet branit? Oce qurac ka sto je branio Srbiju. Najebavanje kralju!! E onda cu te pitat kralju sto mislis o srbima i koje si nacionalnosi!!
    To su potpuno iste price koje su pricane prije 15 g. za Sloveniju.
    Sad Slovenci imaju 7 puta vece plate od Srbijanaca.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Gotham City
    Posts
    667
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Regi
    To su potpuno iste price koje su pricane prije 15 g. za Sloveniju.
    Sad Slovenci imaju 7 puta vece plate od Srbijanaca.
    Bravo majsore. Jesu li ono slovensi imali muslimane na sjeveru i albance ne istoku? Lako im se bilo odvajat kad su skoro 100% etnicki cisti
    "Ej zoro stani noc nek ostane..."

  12. #12
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    922
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by lik.50
    Bravo majsore. Jesu li ono slovensi imali muslimane na sjeveru i albance ne istoku? Lako im se bilo odvajat kad su skoro 100% etnicki cisti
    Ja rekoh da su to potpuno iste price kao za sloveniju, prije 15 g.
    Tada su Srbi govorili: "Raskomadace ih Italija i Austrija"!
    Dje su sad Srbi dje Slovenci.
    Srbi sirotinja, vratili se svojim uobicajenim istorijskim tokovima, a Slovenci u EU!
    Ista ce ti stvar biti i sa Crnom Gorom i Srbijom.
    Crna Gora u EU, za 5/6 godina, a Srbija za 30 godina, kad Mladic i Karadzic umru prirodnom smrcu u nekom sklonistu.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kao da ih vidim vec kako u redovima stoje ispred crnogorske ambasade na Senjaku i cekaju za radnu dozvolu nebi li sto zaradili peruci tanjire po primorju i Podgorici...bas kao sto to rade po Sloveniji....
    1998 godine ja na Brniku Ljubljanskom cekam avion za Frankfurt bilo neko veliko kasnjenje a pored mene sjeo neki ex vojno lice iz Kragujevca rodom koji je bio ozenjen za Slovenku....kad je izbio rat i on i zena i djeca dosli u majku Srbiju jer nijesu htjeli da ostanu u mrskoj separatistickoj republici....1993 djeca su se vec vratila kod babe, onda zena i na kraju on,ali posto je bio visoki oficir i umjesan u napade na TO Slovenije nijesu mu dozvolili drzavljanstvo jos bili....i tako je ulazio na vizu po 3 mjeseca da bi radio kao pomocni radnik na grdilistu....da ne govorim o tomekoliko je puta za tih po sata sto smo zborili prokleo SPC, Milosevica, Srbiju itd.....
    A danas kad ovim istrajnim velikosrbima kazes da su nekada govorili da ce slovence rastrgnut Hrvati,Talijani, Austrijanci i da ce "umrijet bez hrane iz Srbije" prave se ludi....i sam Seselj je priznao da je bila greska napasti Slovence i za to optuzio Hrvate....takodje se sjecam 1995,96, 97, 98 kada su govorili koliko je sve skupo u Sloveniji ....i kao su se toliko zaduzili da ce bankrotirati uskoro...100 puta sam sjedao sa raznim SNP ovcima koji su me obasipali takvim nebulozama...nikada se nisam trudio da ih ubjedjujem u suprotno s namjerom da analiziram do koje granice mogu da padaju, gdje imjedono...danas vidim da su mnogi kace bez dna....
    Dokle god u Srbiji ne budu dominantne ideje koje zastupaju Bogdan Bogdanovic, Dedijer, Lukovic i drugi naprdeni Srbi...sve do malog Cede Jovanovica kojeg izuzetno cijenim i kao prijatelja i politicara jos od demonstracija u Bgdu ...Crna Gora nema sta da trazi sa tim prostorom, surogatom balkanskih nocnih mora...plasim se Regi da za 30 godina Srbije nece ni biti, ako nastave ovako....

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    plasim....nikome ne zelim zlo a po najmanje nama toliko bliskom narodu i susjednoj zemlji...
    vama je ocito mrznja imperativ uvjek i svugdje?

    ps. beograd je moj najdrazi strani grad, tamo posjdujem imovinu i idem kad god imam priliku, tamo uvjek na provod potrosim vise para nego u londonu, buenos airesu ili bilo gdje ...uz to tamo zive moji najmiliji i najodaniji prijatelji i mnogi poslovni partneri za koje bih sve ucinio...
    ali sve to mene nije pretvorilo u mrzioca svoje domovine i negatora svoje nacije...prodali ste vjeru za veceru
    Last edited by JUSTICE; 18-09-05 at 16:05.

  15. #15
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Gotham City
    Posts
    667
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Regi
    Ja rekoh da su to potpuno iste price kao za sloveniju, prije 15 g.
    Tada su Srbi govorili: "Raskomadace ih Italija i Austrija"!
    Dje su sad Srbi dje Slovenci.
    Srbi sirotinja, vratili se svojim uobicajenim istorijskim tokovima, a Slovenci u EU!
    Ista ce ti stvar biti i sa Crnom Gorom i Srbijom.
    Crna Gora u EU, za 5/6 godina, a Srbija za 30 godina, kad Mladic i Karadzic umru prirodnom smrcu u nekom sklonistu.
    Zajebavaš li se Regi to da uporedjuješ italijane i austrijance sa albancima i muslimanima kod nas?
    Mi za 5/6 godina u EU? Ovo ni od Mila nisam cuo. Znas li ti covece dje je jedna Njemacka u odnosu na nas? Ajde samo uzmi firmu PHILIPS koja zaposljava 500 000 ljudi. Pa samo oni mogu da kupe cijelu CG a da ne prichamo o ostalim kao sto su Mercedes Benz ili BMW ili Siemens. Ocu da ti kazem koliko je mocna jedana Njemacka ili npr Francuska ili Italija. Sa chim choeche mi u EU? Sa Niksickim Pivom jel? Oladi se kralju, popij jedno pivo i shvati da cemo da ga pushimo jos dugo vremena a da nezavisna CG nece nista tu promijenit. Cak i ako ubrza proces te integracije, Evropske Unije vjerovatno nece ni bit dok mi tamo stignemo a bojim se ni Crne Gore
    "Ej zoro stani noc nek ostane..."

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    477
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lik.50
    Zajebavaš li se Regi to da uporedjuješ italijane i austrijance sa albancima i muslimanima kod nas?
    Mi za 5/6 godina u EU? Ovo ni od Mila nisam cuo. Znas li ti covece dje je jedna Njemacka u odnosu na nas? Ajde samo uzmi firmu PHILIPS koja zaposljava 500 000 ljudi. Pa samo oni mogu da kupe cijelu CG a da ne prichamo o ostalim kao sto su Mercedes Benz ili BMW ili Siemens. Ocu da ti kazem koliko je mocna jedana Njemacka ili npr Francuska ili Italija. Sa chim choeche mi u EU? Sa Niksickim Pivom jel? Oladi se kralju, popij jedno pivo i shvati da cemo da ga pushimo jos dugo vremena a da nezavisna CG nece nista tu promijenit. Cak i ako ubrza proces te integracije, Evropske Unije vjerovatno nece ni bit dok mi tamo stignemo a bojim se ni Crne Gore
    oni misle da ce im Albanci i Muslimani uvijek biti saveznici. pogledaj sta se desilo u Makedoniji-- KATASTROFA... cak je doslo i do oruzanih sukoba. ako se bude islo ka nezavisnosti, na ovakav nacin, kako to vlast cini, onda moze se ocekivati da postoji potencijal da etnicke tenzije prekuvaju eventualno u oruzane sukobe.

    napominjem, ovo sto vlast cini nije drzavnicki, nego krajnije neodgovorno. vlast, svakako ima 0% demokratskog kapaciteta, tako da je suvise i pricati o mogucnosti da vlast ucini nesto u korist gradjana.

    zivi bili, pa vidjeli, u nezavisnom montenegru. grijeh cete snositi VI koji letite glavom kroz zid, no ce vam biti kasno.

    u okviru SCG, imamo maksimalnu samostalnost, i bilo bi nam hiljadu puta BOLJE kada bi saradjivali sa Srbijom, umjesto sto stalno ucjenjujemo i ceramo inat. Ne mislim da nas Srbija ugrozava ni u kojem smislu.
    Last edited by Njegus; 18-09-05 at 17:29.

  17. #17
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    922
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by lik.50
    Zajebavaš li se Regi to da uporedjuješ italijane i austrijance sa albancima i muslimanima kod nas?
    Mi za 5/6 godina u EU? Ovo ni od Mila nisam cuo. Znas li ti covece dje je jedna Njemacka u odnosu na nas? Ajde samo uzmi firmu PHILIPS koja zaposljava 500 000 ljudi. Pa samo oni mogu da kupe cijelu CG a da ne prichamo o ostalim kao sto su Mercedes Benz ili BMW ili Siemens. Ocu da ti kazem koliko je mocna jedana Njemacka ili npr Francuska ili Italija. Sa chim choeche mi u EU? Sa Niksickim Pivom jel? Oladi se kralju, popij jedno pivo i shvati da cemo da ga pushimo jos dugo vremena a da nezavisna CG nece nista tu promijenit. Cak i ako ubrza proces te integracije, Evropske Unije vjerovatno nece ni bit dok mi tamo stignemo a bojim se ni Crne Gore
    Ekonomska razvijenost jedne drzave nije presudna stvar za ulazak u EU.
    Za dvije godine u EU ulaze Rumunija i Bugarska, koji su veca sirotinja od nas.
    Politicka stabilnost i zakoni uskladjeni sa EU zakonima, su odlucujuce stvari za ulazak u EU.

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Hrvatska je makar 5puta ekonomski jaca od Bugarske i Rumunije...a one ce prije nje u EU...kad ce tek Srbija saHagom, Kosovom, radikalima.....ihaaaaaha

  19. #19
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Gotham City
    Posts
    667
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vidji ovako: Sve i da ekonomija nije bitna da bi usli u EU, svi imovinski sporovi treba da budu rijesheni (kao u normalnim kapitalistichkim zemljama) da bi se ispunio odredjeni uslov za ulazak. Mome djedu su komunisti uzeli zemlju vrijednu preko 5 000 000 Eura. Znas li koliko takvih porodica ima u CG? Do sad preko 500 prijavljenih. Ajde mi sad kazi ko ce meni (i ostalima) da vrati ove ovolike pare i odakle zivota ti pa da picimo?
    "Ej zoro stani noc nek ostane..."

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    to se slazem sa tobom, upravo radi toga vec sad treba raditi na tome da se odmah nakon referenduma i dobijanja samostalnosti izvrsi smjena vlasti i da se komunisti jednom za vazda poceraju...tj dovede se neko ko ce zaista ici u temeljne promjene sistema stoce omoguciti veoma brzo rjesavanje svih takvih sporova...
    sve to sa efikasnom upravom i voljom moze da se reijsava u hodu i moze biti rijeseno za nekoliko mjeseci...
    prije desetak dana je nakom 60 godina prvi hotel u CG vracen prvobitnim vlasnicima, porodici Madjar iz Zelenike...

  21. #21
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    922
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by lik.50
    Vidji ovako: Sve i da ekonomija nije bitna da bi usli u EU, svi imovinski sporovi treba da budu rijesheni (kao u normalnim kapitalistichkim zemljama) da bi se ispunio odredjeni uslov za ulazak. Mome djedu su komunisti uzeli zemlju vrijednu preko 5 000 000 Eura. Znas li koliko takvih porodica ima u CG? Do sad preko 500 prijavljenih. Ajde mi sad kazi ko ce meni (i ostalima) da vrati ove ovolike pare i odakle zivota ti pa da picimo?
    Odmah cu ti reci.
    Tebi je u vezi tog slucaja mnogo bolje da sto prije udjemo u EU, jer ako budemo u samoj EU, stvari bi se brze rijesile.

    Dok smo van EU, tu stvar ces cekati i cekati...

    EU bi nas primila sa tim problemom,
    jer je to problem koji se da rijesiti, postoje i iskustva drugih bivsih komunistickih zemalja.

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    477
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JUSTICE
    to se slazem sa tobom, upravo radi toga vec sad treba raditi na tome da se odmah nakon referenduma i dobijanja samostalnosti izvrsi smjena vlasti i da se komunisti jednom za vazda poceraju...tj dovede se neko ko ce zaista ici u temeljne promjene sistema stoce omoguciti veoma brzo rjesavanje svih takvih sporova...
    sve to sa efikasnom upravom i voljom moze da se reijsava u hodu i moze biti rijeseno za nekoliko mjeseci...
    prije desetak dana je nakom 60 godina prvi hotel u CG vracen prvobitnim vlasnicima, porodici Madjar iz Zelenike...
    ja mislim da vi cerate to "status prije smjene vlasti", jer ste sjvesni cinjenice, da vam jedino ovakva vlast, sacinjena od mafijasa i preveranta, moze servirati nezavisnost. inace, da je demokratije, sanse su vam gotovo 0%.

  23. #23
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    98
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Regi
    Ovo su pitanja iskljucivo za Janka, Njegusa, phenomenona, skoja, Karmu...


    1.
    Da li biste voljeli da u Crnoj Gori plate budu nekoliko puta vece?

    2.
    Da li biste voljeli da obrazovni sistem u Crnoj Gori bude na mnogo vecem nivou?

    3.
    Da li biste voljeli da se izgradi put sjever-jug kroz Crnu Goru?

    4.
    Da li biste voljeli da se izgradi jadransko-jonski auto-put kroz Crnu Goru.

    5.
    Da li biste voljeli zdravstveni sistem u Crnoj Gori bude na vecem nivou?



    Interesuje me misljenje domacih Srba ??
    1. voljeli bi da su cijene manje, a plate ni ovolike ne zaradjujete poshteno, pa bi vam iste ukinuli za chas posla.
    2. voljeli bi da je obrazovanje na nivou, a ne da se aveta o historiji dukljanskoj pored nashe fine boshnjachkosrpske hisptorije, a dok se na dopunskim chasovima djheca uche dje da se bodu a da roditelji ne vide oziljke, kako se najbrze skuva herojin, a kako kokajin, kako bezbjedno koristiti shpric nekolike puta i slichne zivotne nauke crnogorskog drushtva.
    3.ne jer ste nam i ovaj vi gradili, u***** vam se u njega. sami cemo mi gradit put kad se odvojimo od dukljanistana.
    4. ocemo svoja prava u svojoj drzavi crnoj gori koju su napravili crnogorski srbi predvoljeni najvecim srbima u istoriji poetrovicima. vi da ste sho valjali vi biste prije petrovica napravili drzavu (rimske i nemanjicke gubernije i pokrajine se ne rachunaju, ***** vam sve obrovite i slichne bajke iz vashe junachke porobljene 12 vje
    Last edited by Hari Krisna; 18-09-05 at 19:50.
    ko ne moze podnijeti da mu se pravo kazuje, neka crkne!!!!

  24. #24
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Gotham City
    Posts
    667
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Regi
    Odmah cu ti reci.
    Tebi je u vezi tog slucaja mnogo bolje da sto prije udjemo u EU, jer ako budemo u samoj EU, stvari bi se brze rijesile.

    Dok smo van EU, tu stvar ces cekati i cekati...

    EU bi nas primila sa tim problemom,
    jer je to problem koji se da rijesiti, postoje i iskustva drugih bivsih komunistickih zemalja.
    Cujes li ti mene sto ti pricham jadan? USLOV da se udje u EU je da se rijeshe imovinski sporovi to jest da se meni i ostalima vrati imanje ili pare. Imanje ne moze jer ogroman objekat izgradjen na sred njega. Ko ce pare da mi vrati koji qurac? Sad zmisli kolike sve pare treba da se vrnu kad su meni duzni ovoliko. Ka' sto vidish ja bi volio jos nocas da udjemo u EU jer konacno dobit ono sto je moje ali Q.RAC
    "Ej zoro stani noc nek ostane..."

  25. #25
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    922
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kako ti znas kakva su iskustva drugih bivsih komunistickih drzava koje su usle u EU.
    Hajde prikazi da vidimo...

Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Istorija Crne Gore
    By zippy in forum Istorija
    Replies: 254
    Last Post: 17-12-23, 18:53
  2. 1918 i svijet
    By Hari Krisna in forum Istorija
    Replies: 16
    Last Post: 18-03-08, 11:20
  3. Pitanje za Crnogorske Srbe (samo za njih)
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1
    Last Post: 21-04-05, 02:57
  4. Nekoliko pitanja koja me odavno muce
    By hercules in forum Software
    Replies: 57
    Last Post: 15-03-05, 22:09
  5. Nekoliko pitanja...
    By shrek in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 29
    Last Post: 24-02-05, 19:35

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •