Page 71 of 115 FirstFirst ... 216167686970717273747581 ... LastLast
Results 1,751 to 1,775 of 2867

Thread: Pripravnički | Program stručnog osposobljavanja visokoškolaca

  1. #1751
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    1,906
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ljudi, imam problem s prijavom preko e uprave... odradim prva 2 koraka,potvrdi mi,al kako treci da odradim?izaberem ja firme i prebacim ih, al sto onda? nema nista tipa "zavrsi" il nesto tako samo na dnu pise "vrh stranice"...

  2. #1752
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    142
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To je to,nema sta da potvrdjujes..

  3. #1753
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    1,906
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    kako je to to kad mozes da brises i nije mi pozelenio onaj korak 3 kao prva 2?

  4. #1754
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    142
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa ti valjda mozes do zadnjeg dana da brises i stavljas nove posodavce...mislim da je to u redu tako...

  5. #1755
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    1,906
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ako je tako ok...al ne bih da bude da mislim pa da izvisim.

  6. #1756
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne kvarite temu trolovanjem "ima li plate", evo plata, nikakva plata.... jer svi su se prijavili i znali kolika je i kad je i sve to dobrovoljno. Tema je o tom programu i oni koji već bili da pomognu onima koji su sad, koji će biti.... Napisu svoje iskustvo i da li nesto naucili, da li pomoglo da se zaposle....
    Skupljaci postova će zbilja rijesiti problem, a kome nije interesantna tema jednostavno je preskociti.

  7. #1757
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Hari..plata je sastavni dio ovog mrčenog pripravničkog..posebno ako je zadnja..nije prvi put da se o tome dijele informacije na ovoj temi..upravo se na to sveo čitavi pripravnički..na crkavicu koja traje tri dana..i to nije kvarenje teme..već jedan dan u mjesecu kad se pominje..

    ima mjesta đe se troluje..pa nikom ništa..

    i da ispoštujem temu, ovakav program je mač sa dvije oštrice, jer evo mene na kraju pripravničkog, okrnjenog praktičnog znanja, sa nikakvom perspektivom..
    dok su oni koji su izvisili prošle godine, a znam ih dosta zasukali rukave, grizli i borili se i sada su na boljim mjestima..sa pravim pripravničkim završenim..ili pri kraju..

    poslodavci se nadaju besplatnoj radnoj snazi..
    svršeni studenti ne traže ništa nego se čeka na svemogući pripravnički..

    Na početku je izgledalo kao šansa..a u stvari samo je sredstvo za novo umrtvljivanje ljudskih potencijala..
    ovo je samo još jedan metod kupovine socijalnog mira..:ambivalence:
    Stop the world I wanna get off.

  8. #1758
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,069
    Thanks Thanks Given 
    3,976
    Thanks Thanks Received 
    6,549
    Thanked in
    3,121 Posts

    Default

    ne,nije, posebno kad se 2 strane nakupe postova: je li bila, kad će, oće li majku im
    ja ne znam kako ćete ivjet posle te uplate
    nothing comes from violence and nothing ever could

  9. #1759
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    15
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bila plata.

  10. #1760
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Budva
    Posts
    4,813
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Evo bila je u ckb, sad mi stigla poruka, možete se opuštit...


  11. #1761
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,576
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    692
    Thanked in
    217 Posts

    Default

    Pa nije red da se piše jel bila jel bila, dovoljno je neko da napiše bila plata i ok. Da se dalje ne polemiše i da sad svi pišu bila plata, bila u CKB, bila u Podgoriču, NLB i ostale banke.. Naravno svi se obraduju kao da su iljadu primili a ne crkavicu od 120€

  12. #1762
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ja sam to govorio iz moje perspektive..jer mi je žao euro dat lopovima na poruke mjesečno..

    pa sam ovu temu vazda koristio za tu info..

    Možda je bilo pretjerivanja sa tim pitanjima..ali sad ne branim nikog..možda se i trolovalo

    nego sam se prepao da je moderator izbrisao post dje neko rekao bila plata..pa da moram do banke ići i čekat red..maxe..i da mi onda onaj na šalter kisjelog lica kaže nema ništa

    nek nam je srećna..ova potonja pripravnička..

    Želim sreću novom ešalonu pripravnika u devetomjesečnoj avanturi sticanja znanja i iskustva..
    Stop the world I wanna get off.

  13. #1763
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    2,014
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by The_B@fU$ View Post
    Odgovor za @siraj sa prethodne stranice. __________________________________________________ _______ Pisu ti 2 broja: Izabrano npr 5 (to znaci 5oro se prijavilo za taj posao), Moj rejting npr 2 (znaci 2 na listi) a kad biras poslodavce pise ti koliko trae pripravnika (to vidi kad pokrene pretragu). U mom slučaju biraju 2 i ja sam drugi na listi. E sad dosta njih mi je reklo da to ne mora da znači da neće proći ako si 3,4 po redu, desi se da tima to su prije tebe, taj posao koji si ti stavio kao prvu opciju njima nije prva opcija. I oni dobiju neki drugi posao, a ti ako si bio npr 3 na listi postane 2. i prođe-.
    Bas sam sada promijenio jednog poslodavca, i vidim Moj rejting "1" na svaki sem Telekom i pretpostavih da to znaci koji sam po redu. Hvala svakako Za ljude koji su odradili pripravnicki na fakultetu da li primamo platu za Jun, Jul, i Avgust ? I ako mozete podijeliti par rijeci o tome kako vam je bilo bilo bi odlicno Rekli su mi da bih bio "asistent asistentu" , a sta to znaci nisam potpuno siguran.
    Last edited by siraj; 11-11-14 at 15:48.

  14. #1764
    Join Date
    May 2008
    Location
    Montenegro, NK - PG
    Posts
    10,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    znaci da nosis laptop i projektor do amfiteatra i nazad
    AJMO CRNA GORO !!!

  15. #1765
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,069
    Thanks Thanks Given 
    3,976
    Thanks Thanks Received 
    6,549
    Thanked in
    3,121 Posts

    Default

    primate platu za ljetnji raspust
    nothing comes from violence and nothing ever could

  16. #1766
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    2,014
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gatsbyy View Post
    znaci da nosis laptop i projektor do amfiteatra i nazad
    Pa dobro, pretpostavljam da mogu i da preuzmem koji chas umjesto njega/nje, da ne budem visak ? goozica, e hvala, uljepsa mi dan P.S Za fakultet ne trebaju 4 godine, vec samo 3, eto ako ikoga zanima.

  17. #1767
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1,520
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    290
    Thanked in
    171 Posts

    Default

    Radi li ovaj sajt uprave posto meni nece da otvori?

  18. #1768
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    142
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne radi nikome...hakovan

  19. #1769
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,348
    Thanks Thanks Given 
    517
    Thanks Thanks Received 
    554
    Thanked in
    371 Posts

    Default

    Zna li ko kad izbacuju liste uparivanja?

  20. #1770
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    dg
    Posts
    595
    Thanks Thanks Given 
    35
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gravesen90 View Post
    Hari..plata je sastavni dio ovog mrčenog pripravničkog..posebno ako je zadnja..nije prvi put da se o tome dijele informacije na ovoj temi..upravo se na to sveo čitavi pripravnički..na crkavicu koja traje tri dana..i to nije kvarenje teme..već jedan dan u mjesecu kad se pominje..

    ima mjesta đe se troluje..pa nikom ništa..

    i da ispoštujem temu, ovakav program je mač sa dvije oštrice, jer evo mene na kraju pripravničkog, okrnjenog praktičnog znanja, sa nikakvom perspektivom..
    dok su oni koji su izvisili prošle godine, a znam ih dosta zasukali rukave, grizli i borili se i sada su na boljim mjestima..sa pravim pripravničkim završenim..ili pri kraju..

    poslodavci se nadaju besplatnoj radnoj snazi..
    svršeni studenti ne traže ništa nego se čeka na svemogući pripravnički..

    Na početku je izgledalo kao šansa..a u stvari samo je sredstvo za novo umrtvljivanje ljudskih potencijala..
    ovo je samo još jedan metod kupovine socijalnog mira..:ambivalence:
    Ja sam odradio pripravnicki i mislim da sam vise ja naucio poslodavca nego on mene... naravno nisam ostao da radim u toj firmi, a i da su mi ponudili rekao bih im "vidimo se"... inace, zasto bi davali ugovore pripravnicima kad u januar stize opet bespatna radna snaga... i tako u nedogled... dobro je kad se nesto nauci tokom to "mrcenog" pripravnickog...

  21. #1771
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,928
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Znam par ljudi koji su dobili neki ugovor na 3 mjeseca, ali one varijante- skraceno radno vrijeme, plata 200e. I od januara opet komedija.

  22. #1772
    Join Date
    May 2007
    Location
    pg
    Posts
    2,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kad cemo znat' koji nam je poslodavac dodijeljen?

  23. #1773
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    2,014
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ekrem_drndar View Post
    Kad cemo znat' koji nam je poslodavac dodijeljen?
    Isto pitanje ?
    A i ovo me zanima, sa obzirom da necu biti u CG od 1 do 17 Januara, a na sajtu pise da imamo do 15 Januara da potpisemo ugovor, da li mogu to da uradim 18 ? Je li kasno?

  24. #1774
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,108
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Za drugo pitanje: Zavisi đe si primljen. Nekoliko primjera: Neka ministarstva nisu davali taj ugovor na potpis do kraja februara (toliko o tom pravilu i poštovanju rokova, državna posla, tu smo đe smo, ne možeš ništa, ja nisam mogao da vjerujem koliko čekam na taj ugovor). Ako je državna firma, sve ide preko uprave za kadrove, ako je privatna onda preko zavoda za zapošljavanje. Za privatne firme i njihove zapošljene, bila je frka u januaru kada su ljudi dolazili sa potpisanim ugovorom na šalteru zavoda za zapošljavanje i oni ih kulturno SVE vraćali ako ima još neki pripravnik u toj istoj firmi. Dakle, ako ima još 5 pripravnika sa tobom u firmi, moraju se svi ti ugovori iz jedne firme donijeti odjednom (valjda da bi njima u ZZZ bilo lakše). Čisto da nekim ljudima uštedim dodatno maltretiranje.

    Mislim da je na kraj ispalo da taj 15-ti januar i nije neki krajnji rok ni za privatne firme jer svakako oni ne mogu da stignu sve da odrade tako brzo(mislim na ZZZ). Ti možeš da odeš u firmu gdje budeš raspoređen da vidiš možeš li taj ugovor potpisati prije Nove da te ne bi ostale kolege iz firme čekale ili ti njih, pa nek ode jedan od vas da ponese sve te ugovore iz te firme, ne mora svako za sebe da donosi. Na kraju krajeva, pošto kad nas sve može, može se i neko umjesto tebe potpisati, to niko neće da provjerava. (Ona naša "AJDE JADAN KA DA JE BITNO")

    Srećno na osposobljavanju
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  25. #1775
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    2,014
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpellStealer View Post
    Za drugo pitanje: Zavisi đe si primljen. Nekoliko primjera: Neka ministarstva nisu davali taj ugovor na potpis do kraja februara (toliko o tom pravilu i poštovanju rokova, državna posla, tu smo đe smo, ne možeš ništa, ja nisam mogao da vjerujem koliko čekam na taj ugovor). Ako je državna firma, sve ide preko uprave za kadrove, ako je privatna onda preko zavoda za zapošljavanje. Za privatne firme i njihove zapošljene, bila je frka u januaru kada su ljudi dolazili sa potpisanim ugovorom na šalteru zavoda za zapošljavanje i oni ih kulturno SVE vraćali ako ima još neki pripravnik u toj istoj firmi. Dakle, ako ima još 5 pripravnika sa tobom u firmi, moraju se svi ti ugovori iz jedne firme donijeti odjednom (valjda da bi njima u ZZZ bilo lakše). Čisto da nekim ljudima uštedim dodatno maltretiranje.

    Mislim da je na kraj ispalo da taj 15-ti januar i nije neki krajnji rok ni za privatne firme jer svakako oni ne mogu da stignu sve da odrade tako brzo(mislim na ZZZ). Ti možeš da odeš u firmu gdje budeš raspoređen da vidiš možeš li taj ugovor potpisati prije Nove da te ne bi ostale kolege iz firme čekale ili ti njih, pa nek ode jedan od vas da ponese sve te ugovore iz te firme, ne mora svako za sebe da donosi. Na kraju krajeva, pošto kad nas sve može, može se i neko umjesto tebe potpisati, to niko neće da provjerava. (Ona naša "AJDE JADAN KA DA JE BITNO")

    Srećno na osposobljavanju
    Super, hvala. Trebalo bi da budem na fakultetu na kojem trenutno studiram pa se mogu lako dogovoriti sa njima. Mislim da ce nas biti samo dvoje.
    A kad izlaze ovi rezultati i kako to provjeriti ? Da li nam salju email ili ?
    Last edited by siraj; 23-11-14 at 15:01.

Page 71 of 115 FirstFirst ... 216167686970717273747581 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Visoko kolstvo u CG
    By autodijagnostika in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 41
    Last Post: 29-04-11, 04:49
  2. Ijao-provjereni recepti jednostavnih kolaca!!
    By ines in forum Gastronomija
    Replies: 2
    Last Post: 26-10-09, 17:03
  3. Globalni Pripravnički Program Pivare Trebjesa
    By Ground in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 13-11-07, 12:21
  4. Globalni Pripravnički Program Pivare Trebjesa
    By Ground in forum Sve i svata
    Replies: 0
    Last Post: 13-11-07, 10:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •