Page 52 of 115 FirstFirst ... 24248495051525354555662102 ... LastLast
Results 1,276 to 1,300 of 2867

Thread: Pripravnički | Program stručnog osposobljavanja visokoškolaca

  1. #1276
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,108
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by []-DJ_Sm!nkA-[] View Post
    Odje su neki ljudi tako teski da je to smijesno , pricam o sasvim stotoj stvari nadje se neki pametan vazda da preokrene nesto i pamet siri po forumu ... Cast izuzecima koji shvataju o cemu pricam . A ova ostala preseravanja necu komentarisat .Nemojte se samo pobit .
    Odmah cu ti reć' kako je meni rečeno u jednom razgovoru juče, nema sreće od tih privatnika, u najboljem(ravno nemogućem) slučaju će te ostaviti na posao i davaće ti 300 eura platu (o "napredovanju" u ovom poslu i na ovim prostorima je smiješno pričati). Ovako je taj tvoj iskoristio program, i našao besplatnu radnu snagu i nekoga koga će da maltretira. Završi taj pomorski, odradi ovo do oktobra, i pozdravi ih sve. I sam znaš kako je najbolje, vidi sa svojima doma, i pronađi svoj put, samo ljudski, ne dozvoli da te ova bagra iskvari. Što znam više, neka svako svoj put bira, ne možemo svi isti bit'.
    Last edited by SpellStealer; 22-04-14 at 08:35.
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  2. #1277
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bar, Montenegro, Montenegro
    Posts
    2,627
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpellStealer View Post
    Odmah cu ti reć' kako je meni rečeno u jednom razgovoru juče, nema sreće od tih privatnika, u najboljem(ravno nemogućem) slučaju će te ostaviti na posao i davaće ti 300 eura platu (o "napredovanju" u ovom poslu i na ovim prostorima je smijeno pričati). Ovako je taj tvoj iskoristio program, i naao besplatnu radnu snagu i nekoga koga će da maltretira. Zavri taj pomorski, odradi ovo do oktobra, i pozdravi ih sve. I sam zna kako je najbolje, vidi sa svojima doma, i pronađi svoj put, samo ljudski, ne dozvoli da te ova bagra iskvari. to znam vie, neka svako svoj put bira, ne moemo svi isti bit'.
    U potpunosti se slazem sa tobom i to je bila poenta moje cijele price . Jbg , ovako sam i planirao sve , sad je samo pitanje ocu li izdrzat do kraja ove ljude da istrpim . . . A znam da takvih ima dje god pogledas jbg .
    " Nepismen ali pun para . Jesam li ovo dobro napisao ? "

  3. #1278
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bar, Montenegro, Montenegro
    Posts
    2,627
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Recite mi imam ovdje zakon o radu iz 2008 godine , jeli on jos uvijek isti ili ima novi sada ?
    " Nepismen ali pun para . Jesam li ovo dobro napisao ? "

  4. #1279
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,046
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    koji god da ti je, mozes ga spalit sto ce ti se ko okrenut

    Sent from my HTC Desire 500 using Tapatalk
    nothing comes from violence and nothing ever could

  5. #1280
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by []-DJ_Sm!nkA-[] View Post
    Recite mi imam ovdje zakon o radu iz 2008 godine , jeli on jos uvijek isti ili ima novi sada ?
    Evo ti odje sa svim dopunama i izmjenama sam okacio, to ti je oficijelna verzija.

    http://www.sendspace.com/file/c6ydpd
    One Ring to Rule them all...

  6. #1281
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Obala Lozovache
    Posts
    2,773
    Thanks Thanks Given 
    16
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Nikad nisam mogla sebe da ubijedim da počnem pripravnički, jer u tome ZA sebe nisam vidjela neki smisao, ali već kad je dola varijanta da elim da iskočim iz jedne brane, prijavim se na ovaj projekat, kako bih kvalitetno ispunila 9 mjeseci. Odaberem struku koja mi je uvijek bila interesantna i to se toga tiče mnogo sam zadovoljna.
    Volim svoj posao, dolazim na rabotu puna entuzijazma, milion predloga, projekata, zamisli, sve kako bi se poboljalo poslovanje, redovno nadređenima serviram... ali..
    Radim u veoma jakoj privatnoj firmi, gdje su radnici ogrezli u birokratiji i uglavnom ugnijedeni u direktorovom prknu, koji je vrlo sposoban, ali osoran čovjek.
    Često ostajem prekovremeno, do naveče na poslu, a priču o slobodnoj suboti ne smijem ni da pomenem.
    I to me iritira - ubijanje u pojam, demotivacija, mediokritetsko ponaanje - mi smo njihova roba sa rokom trajanja od 9 mjeseci, pa će nas amortizovati do besvijesti.
    I preko toga mogu preći, nekako - jer volim da radim, ali 1. maj i ostali praznici koje provodim na poslu, daleko od porodice i bez drutva, uz priču "mora doći na posao, biće ti neopravdano u izvjetaju napisano... i ne smije da kasni, jer moram to da upiem u izvjetaj", mi stvarno testira ivce.

    Kad sam traila savjet iz E uprave, prebacili su me na ZZZ, koji me opet uputio na E upravu. Sve u svemu, rečeno mi je da nita nema od slobodnih dana, niti će mi biti nadoknađeni novčano prekovremeni, jer sam se, kako su oni rekli - tako dogovorila sa poslodavcem.


  7. #1282
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,928
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Najgore u svoj prici je sto vrate radnika kuci i sledece godine uzmu novu zrtvu preko programa. Ali dobro, ako vec imas posao u struci, izvuci pozitivne stvari - naucices nesto

  8. #1283
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Budva
    Posts
    4,812
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Pa dobro što je teže to je bolje, kasnije čovjek više cijeni pare kad vidi kako ih je tešo zaradit pa kad krene privatni posao životna motivacija su ti ovi dani koje si proveo radeći za druge i nikakvu platu.


  9. #1284
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,576
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    692
    Thanked in
    217 Posts

    Default

    Plata u ponedeljak! Jos 6 dana i opet ce se aktivirat ovaj topik

  10. #1285
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,928
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sto se nekad ne zeznu da je daju prije 10og

  11. #1286
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    187
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Je li obavezno da se ide na ovu obuku pripravnika vikendom od 10 do 16h?
    Valjda su je dobili samo ovi sto odradjuju prip. u drzavne firme, amozd i nisu (:
    Sve je to na psihichkoj bazi

  12. #1287
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,954
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    915
    Thanked in
    488 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Babel Fish View Post
    Nikad nisam mogla sebe da ubijedim da počnem pripravnički, jer u tome ZA sebe nisam vidjela neki smisao, ali već kad je došla varijanta da želim da iskočim iz jedne branše, prijavim se na ovaj projekat, kako bih kvalitetno ispunila 9 mjeseci. Odaberem struku koja mi je uvijek bila interesantna i što se toga tiče mnogo sam zadovoljna.
    Volim svoj posao, dolazim na rabotu puna entuzijazma, milion predloga, projekata, zamisli, sve kako bi se poboljšalo poslovanje, redovno nadređenima serviram... ali..
    Radim u veoma jakoj privatnoj firmi, gdje su radnici ogrezli u birokratiji i uglavnom ugniježdeni u direktorovom prknu, koji je vrlo sposoban, ali osoran čovjek.
    Često ostajem prekovremeno, do naveče na poslu, a priču o slobodnoj suboti ne smijem ni da pomenem.
    I to me iritira - ubijanje u pojam, demotivacija, mediokritetsko ponašanje - mi smo njihova roba sa rokom trajanja od 9 mjeseci, pa će nas amortizovati do besvijesti.
    I preko toga mogu preći, nekako - jer volim da radim, ali 1. maj i ostali praznici koje provodim na poslu, daleko od porodice i bez društva, uz priču "moraš doći na posao, biće ti neopravdano u izvještaju napisano... i ne smiješ da kasniš, jer moram to da upišem u izvještaj", mi stvarno testira živce.

    Kad sam tražila savjet iz E uprave, prebacili su me na ZZZ, koji me opet uputio na E upravu. Sve u svemu, rečeno mi je da ništa nema od slobodnih dana, niti će mi biti nadoknađeni novčano prekovremeni, jer sam se, kako su oni rekli - tako dogovorila sa poslodavcem.
    bar sada nista ne mozes da izgubis jer nemas nista stalno i znas da ce nakon 9 mjeseci da te izbaci i uzme nove za dz...medije mu pomeni,ako nema promjen pokrenes pricu u medijima pa da vidis
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  13. #1288
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Budva
    Posts
    4,812
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    stigla plata sad samo da znate.


  14. #1289
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Budva na pjeni bez mora
    Posts
    88
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U nevjerici sam
    Nema se okle bačat !

  15. #1290
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Budva
    Posts
    4,812
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    I ja sam se šoknuo kad mi je stigla sms poruka od banke, uopšte ih nisam očekivao. Nikad nisu puštili prije desetog.


  16. #1291
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    96
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zlatile im se

  17. #1292
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,576
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    692
    Thanked in
    217 Posts

    Default

    Ovo pred izbore da nam pokažu da su ažurni i da misle na nas

  18. #1293
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Budva na pjeni bez mora
    Posts
    88
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hahahhaha, a ja sam bas mislila da ce zbog izbora kasniti . Dobro je, 240 okruglo. Prosli put su me zakinuli za nesto sitno
    Nema se okle bačat !

  19. #1294
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    96
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    trebali su je malo povecat pred izbore, neki regres ovo-ono

  20. #1295
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,928
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dozvah ih mada meni nije jos bila u hypo, prije 15 min gledao

    Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

  21. #1296
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Obala Lozovache
    Posts
    2,773
    Thanks Thanks Given 
    16
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NeroAzzurro View Post
    Najgore u svoj prici je sto vrate radnika kuci i sledece godine uzmu novu zrtvu preko programa. Ali dobro, ako vec imas posao u struci, izvuci pozitivne stvari - naucices nesto
    Ima i toga. Prosle godine su pripravnici iz ove firme uglavnom ostajali. Svakako, ovaj pripravnički je sjajna za nekog ko nikad nigdje nije radio, taman da se malo ubaci u "mašinicu". Mladi kad imaju energije i trebaju da rade, da prođu sve, ali ne i da se izdresiraju u poslušne i pokorne kreature. Trebaju sami da vide šta je za njih, ali prije toga da daju svoj maksimum.

    Meni nije potrebna takva obuka, ali svakako, lagala bih kad bih rekla da nisam naučila dosta toga novog, ali to su, doduše, neke administrativne stvarčice.

    Quote Originally Posted by bojankov View Post
    bar sada nista ne mozes da izgubis jer nemas nista stalno i znas da ce nakon 9 mjeseci da te izbaci i uzme nove za dz...medije mu pomeni,ako nema promjen pokrenes pricu u medijima pa da vidis
    Mediji tu ne mogu mnogo da pomognu. Radila sam u medijima, a i dalje raduckam pomalo. Činjenica je da u CG gotovo ništa ne izaziva sram, nema okiĐenih noseva, obraza i slično... Najveće mutljavine prolaze bez osude - direktne, i oni koji postupaju nesojski, postupaće i dalje.

    E sad, malo korisnih info za sve pripravnike, tj. da sami procijene šta im valja raditi:

    Kontaktirala sam Savez slobodnih sindikata CG (tako nekako), izložila svoju situaciju detaljno, i oni su mi rekli sljedeće:
    - Program stručnog osposobljavanja je kilav, dakle, ostavljeno je mjesto za tumačenje, što je problem, jer se zakon ne tumači, već primjenjuje.
    - Iako se oslanja na Zakon o radu, pripravnici koji rade više od 40 časova sedmično trebali bi od poslodavca da dobiju novčanu nadoknadu, odnosno to je taj trošak poslodavca koji je on dužan da isplati - a to je samo nekoliko firmi, po mojim informacijama, ispoštovalo i dalo pripravnicima. Riječ je o nekih 150 eura za radne subote.
    - Poslodavca zbog zanemarivanja slova zakona ili zbog maltretmana možete prijaviti inspekciji rada... ALI! Inspekcija je našla prostor, odnosno krater u zakonu, po kojem rijetko ili gotovo nikako ne štiti prava pripravnika, jer nas tretiraju kao nezaposlene, jer smo povučeni sa ZZZCG, tj oni samo djeluju za radnike koji su regularno zapposleni. Dakle, tu negdje imaju i nemaju prava.., ali znate kako to već kod nas ide.

    Ne treba sad zaskočiti poslodavce i iživljavati se za svaki problemčić i minut prekovremenog. Zaista, od viška rada glava ne boli.
    - Niko se za vas neće boriti, ako to ne uradite sami.

    Odužih priču... nego, koristite ovaj program i učite. Svaka lekcija na dobro izađe
    Last edited by Babel Fish; 12-05-14 at 11:52.


  22. #1297
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,046
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    radna inspekcija ne titi ni radnika, a ne pripravnika.

  23. #1298
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Upravo tako. Najveći nonsens je što naša inspekcija u najvećem broju slučajeva upućuje na sudsko rješavanje spora i elegantno sebe proglasi nenadležnom, a njen razlog postojanja je upravo taj da se izbjegnu dugi sudski procesi. Ubjedljivo najslabija karika sistema.
    In vino veritas

  24. #1299
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Love to annoy ppl
    Posts
    1,635
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    http://www.cdm.me/ekonomija/na-posao...omom-fakulteta

    Od ovih 10000 to su na biro, minimum 9500 je zavrilo po Bolonji, a jedno 7000 je privatni fakulteti.

    I ta će nekom takva diploma? Ko će ga zaposliti? Pa mi nemamo 100 otvorenih radnih mjesta a ne 10,000. Ovo naduvavanje balona kad tad mora pući. Odavno se govori da će tancovanje brzih diploma dovesti do jo veće nezaposlenosti.

    Poenta tekog fakultetskog obrazovanja je da se odvoji ito od kukolja, kao i svi ostali mehanizmi u ivotu to to rade. Da vrijedan student koj je spreman da se pomuči i zapne, sjutra bude nagrađen zbog svog rada. Ovako, kad podijeli diplome svima, ta vrijedi fakultet? Nita. Jo jedna ili dvije ovakvih generacija nek izađu sa diplomama, i diploma će biti obavezna za zapoljavanje čistačica, jer jednostavno će biti tako puno kadrova a tako malo poslova, da će poslodavci moći da se sprdaju sa narodom kako im volja.

  25. #1300
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,984
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lucas View Post
    http://www.cdm.me/ekonomija/na-posao...omom-fakulteta

    Od ovih 10000 što su na biro, minimum 9500 je završilo po Bolonji, a jedno 7000 je privatni fakulteti.

    I šta će nekom takva diploma? Ko će ga zaposliti? Pa mi nemamo 100 otvorenih radnih mjesta a ne 10,000. Ovo naduvavanje balona kad tad mora pući. Odavno se govori da će štancovanje brzih diploma dovesti do još veće nezaposlenosti.

    Poenta teškog fakultetskog obrazovanja je da se odvoji žito od kukolja, kao i svi ostali mehanizmi u životu što to rade. Da vrijedan student koj je spreman da se pomuči i zapne, sjutra bude nagrađen zbog svog rada. Ovako, kad podijeliš diplome svima, šta vrijedi fakultet? Ništa. Još jedna ili dvije ovakvih generacija nek izađu sa diplomama, i diploma će biti obavezna za zapošljavanje čistačica, jer jednostavno će biti tako puno kadrova a tako malo poslova, da će poslodavci moći da se sprdaju sa narodom kako im volja.
    Zito od kukolja je odvojeno. Malobrojni segrti i zanatlije usavrsavaju se u poslu i zaradjuju fine pare dok strucnjaci sa diplomom sjede doma i bleje u plafon.

Page 52 of 115 FirstFirst ... 24248495051525354555662102 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Visoko kolstvo u CG
    By autodijagnostika in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 41
    Last Post: 29-04-11, 04:49
  2. Ijao-provjereni recepti jednostavnih kolaca!!
    By ines in forum Gastronomija
    Replies: 2
    Last Post: 26-10-09, 17:03
  3. Globalni Pripravnički Program Pivare Trebjesa
    By Ground in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 13-11-07, 12:21
  4. Globalni Pripravnički Program Pivare Trebjesa
    By Ground in forum Sve i svata
    Replies: 0
    Last Post: 13-11-07, 10:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •