Page 11 of 29 FirstFirst ... 78910111213141521 ... LastLast
Results 251 to 275 of 706

Thread: Paraliza u snu : Djavo na ledjima

  1. #251
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    9,170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zamišljam Ega i drugove u eri prije gospodina Fleminga i penicilina, u ulozi seoskog nadriljekara.

    - što mi je sinu, dobri moj doktore?
    - to su ti demoni, komšo, nema lijeka.
    - curi mu nešto na nos i ispušta neke čudne zvuke iz usta.
    - to džini hoće da progovore, da izađu.
    - pa koliko će se mučit još?
    - ponedjeljak, utorak...
    - fala ti moj dobri doktore.

  2. #252
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Alexander Fleming je bio protestant i dao je svoje otkrice svima. A masu kontribucije modernoj medicini su donijeli bash Islamski Naucnici.

    A znate zasto necete naci Ateistu medju velikanima Nauke?

    Zato sto je on preokupiran svojim kratkim zivotom i uzivanjem u njemu, a oni koji vjeruju oni u vjecnost vjeruju pa se i zato zovu zanesenjaci jer izgledaju ko oni koji su svoj zivot protacili... a nisu ga oni protracili no oni koji nisu vjerovali...

  3. #253
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by _HokutoNoKen_ View Post
    Uhuhuuu... Bezbijedan je ateizam? Ateizam obezbjedjuje status bezlicnosti u rulji? Prema Egovim podacima, mi ateisti smo u zestokoj manjini. On rece da samo Hricana i Muslimana ima 6 milijardi. Ja vam za nasa uvjerenja dajem naucne dokaze. A ja pitam Ega koji je dokaz postojanja Boga, a on mi stavlja slike prirode. I ne vidjeh da je iko od nas ateista ovdje rekao da smo mi nuklearni fizicari. Rekao sam da vjerujem ljudima koji to jesu, i koji kroz nauku dokazuju koliko je ucenje crkve nazadno. Naravno, to celnici crkava itekako znaju. Pa evo Vatikan svako malo vrlo licemjerno mijenja svoja stanovista, kad im prijeti da izgube dio uporista u narodu. Oni su najbolji politicari. Kako su se preokrenuli za oblik Zemlje, za centar naseg planetarnog sistema, za okretanje Zemlje oko svoje ose, tako i za witch-hunt, i za birth control. Sve se to mijenja kad ukapiraju da i okoreli vjernici vise ne mogu da ignorisu razum. Ali da, mi smo bezbjedni, jer ne vjerujemo da nas ceka obecana zemlja posto umremo, i da nije nas svaki izbor unaprijed odredjen. Mi koji preuzimamo odgovornost za dobre i lose izbore i djela, nasuprot vama koji sve prisijete "Bozanskom planu". Koliko ste kontradiktorni, toliko ste i zalosni. Pokusao sam neku iole razumsku raspravu da povedem sa vama, ali sad vidim koliko sam pogrijesio. Kao i svaki put. Tako mi i treba, kad ne naucim jednom za svagda da vi razum ne slusate.
    Nisi ufatio poentu...

    A da te pitam, stojiš li ti iza njihovih stavova? kao član grupe, da ne rečem rulje

    Reče da pristupaš tematici sa interesovanjem, može li se reći za sve, kad bi isključio jeftini humor koliko bi ateističkih postova ostalo?

  4. #254
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,311
    Thanks Thanks Given 
    429
    Thanks Thanks Received 
    2,661
    Thanked in
    1,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Ajte recite vi mene, jeli iko vidio casnog i ucenog covjeka da ide unakolo i da se sprda i sa cim?

    To njima ne prilici!
    A reci ti meni jesi li ti nov na internetu ili si samo nevjerovatno naivan? A ko jos vidje casnog i ucenog covjeka da prijeti paklenim ognjem ljudima?

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Što će budala drugo da čini? - osim što se cereka nečemu
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  5. #255
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Pa ja reko da si ti patoloski lazov

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    I nemojte molim vas da nas optuzujete za ono sto pishe u ove svete knjige te vam se prijeti Vatrom Nesnosnom ako umrete kao nevjernici!

    To su proroci pisali i ja sa ostatkom vjernika drzim da je to od Boga, a vi sa Bogom rascistite sto imate. Jer nit znam sto je razlog te vi je milost uskratio nit znam sto vas je vatri pripremio. Jer bi morali zaista da imate ruzna djela za tako nesto.

    A jel ruzno negirati onoga ko te je stvorio?

    Zamisli ti da mi moj neki kompjuterski program te pishem pocne da me vrijedja i negira, ma ko Bug bi ga odma definisa i istrijebio.
    Pa nemoj mene sad da optuzujesh sto sam posumnja da nisi covjek uopste vec da si leglo sejtana. Jer su oni lazovi. A oni sigurno postoje!

    U Kuranu je to najbolje opisano:



    1. slični su šejtanu kad kaže čovjeku: "Budi nevjernik!" - pa kad on postane nevjernik, on onda rekne: "Ti se mene više ne tičeš, ja se, zaista, Allaha, Gospodara svjetova, bojim!"
    2. Obojicu ih na kraju čeka vatra, u kojoj će vječno boraviti, a to će biti kazna za sve nevjernike.
    3. O vjernici, Allaha se bojte, i neka svaki čovjek gleda šta je za sutra pripremio i Allaha se bojte jer On dobro zna šta radite.




    Last edited by Ego_and_his_own; 26-12-12 at 20:14.

  6. #256
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,311
    Thanks Thanks Given 
    429
    Thanks Thanks Received 
    2,661
    Thanked in
    1,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Zamisli ti da mi moj neki kompjuterski program te pishem pocne da me vrijedja i negira, ma ko Bug bi ga odma definisa i istrijebio.
    Znaci bog nas vidi kao kompjuterski kod? Genijalno ti je poredjenje. Vidi se da si mu posvetio pola sekunde paznje.
    Ili mozda sebe uporedjujes sa bogom. Sto me ne bi cudilo s obzirom na to da si nekoliko puta lupao o tome kako si "odabran".

    Jesi li ovo ti: http://academic.depauw.edu/aevans_we...aphics/neo.jpg

    A reci ti meni sta bi uradio svojem djetetu da pocne da te vrijedja? Bi li i njega istrijebio ili stavio na vjecne muke? Ili bi mu oprostio i bezuslovno ga volio bez obzira na to da li te postuje ili ne?
    Last edited by VanjaTheMan; 26-12-12 at 20:19.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  7. #257
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    694
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Interesantno kako samo Hriscanske praznike pominjes. Ocigledno imas neku predrasudu da ateista moze da bude samo Hriscanin.
    Daleko od toga...Pa solidan broj "Muslimana" koje znam jedu svinjsko,piju alkohol-npr i cestitaju Bajram pro forme radi,kao sto mnogi slave Bozic,itd,itd.
    Tako da su oni fakticki "out".

    Ne mora covjek da dozivi mozdani da bi znao sta je to,ali ne moze ni uciti onoga ko je to dozivio-jednostavno...
    Kapiras odlicno sta sam htio da kazem,nisi bas "toliko" naivan :wink:
    Inace,neko spomenu i lijepe osjecaje prilikom "paralize",a citao sam bas nedavno nesto o tome:

    Tog dana počela sam se spremati da idem u park, jer već nekoliko dana nisam izlazila iz kuće. Kad sam došla do ogledala da stavim mahramu, nisam mogla vidjeti svoje cijelo lice, već samo dijelove lica. Znam o čemu se radi, ovaj problem imam od...

    najranijeg djetinjstva (sihr i džinni). Prvo ne vidim dobro, pa onda vidim veliko svjetlo i poslije toga dobijem neizdržljivu glavobolju. Inače, kad se ovo dešava, to su najgori dani u mom životu, jer sve što osjećam ne mogu ni opisati, imam užasne glavobolje zbog kojih po tri dana ne mogu izaći iz kuće. U tim trenucima jedino što me tješi jeste da Allah, s.v.t., zna i vidi šta mi se dešava.
    Taj dan sam sjela na pod i pustila učenje Kur’ana, jer kada slušam Kur’an, razbistri mi se pogled, bolje vidim. Osjećala sam kao da me nešto zavezalo sa svih strana, nisam osjetila jednu ruku, uglavnom dan je bio grozan. Najteže mi je bilo kad mi je dijete ušlo u sobu i upitalo: “Mama, jesi li spremna da idemo?”, a ja nisam mogla ni da mu vidim lice. Pomislila sam: “Kako da mu i danas kažem da opet ne idemo nigdje?” Dijete je u nadi ipak ulazilo svakih nekoliko minuta da pita jesam li spremna.
    Nisam znala šta da radim: da li da plačem od muke ili da opet učim? Imala sam groznu glavobolju i ne sjećam se svega šta se desilo tog dana, znam samo da sam klanjala i pokušala da uputim dovu Allahu, a onda je na moje obraze navrla bujica suza. Koju dovu da uputim ovaj put? Za što da zamolim, kada je moj čitav život želja ista? Šta da tražim od Allaha, šta? Da li će ikada doći kraj mom bolu i sihru, obnavljanju sihra? Što se više borim, sve mi je teže. O Allahu, šta da učim sada, koju dovu, koju suru? Šta da slušam iz Kur’ana da mi bude lakše... Šta?
    O Allahu, da li će muslimani ikada dobiti lijek protiv ovog groznog sihra? U Kur’anu piše da sihirbazi neće pobijediti, zašto onda ovoliko muslimana pati od sihra? Zašto nam ne pošalješ dovu koja poništava sihr? Zašto nam ne pokažeš dovu koja će nas zaštititi zauvijek? I onda sam se zastidjela pred Allahom, jer ovo je ipak moje iskušenje… moja zadnja dova bila je: “O Allahu, pomozi muslimanima u Siriji, pomozi svim mojim muslimanima koji pate od sihra, pa i meni!” Onda sam obrisala suze stideći se što sam svom Gospodaru postavila pitanja na koja znam odgovor.
    Otišla sam na spavanje, ali sam samo ležala i mislila u sebi: “Nikada neću zaspati od ove boli. Ništa mi ne može ublažiti bol… I onda pomislim na Allaha, ali odlučim da Ga neću pitati da mi pomogne, nek boli. Tada sam čula glas džinna koji me muči oduvijek: “Boljet će te glava cijelu noć, da znaš.” Rastužila sam se i šutjela jer sam znala da govori istinu.
    Dok sam tako ležala, na desnoj strani plafona osjetila sam da se nalazi veliki prelijepi cvijet, okreće se i lebdi u zraku, a mene obuzima neki prelijep osjećaj da je cvijet tu, u blizini i da mi kaže: “Za svaku bol koju osjećaš, dobiješ u Dženetu cvijet.” Na to sam rekla: “Za bol kao što je ova, prije vrt nego samo cvijet.” Tada mi je kroz glavu prostrujala misao: “Kako to, oči mi otvorene, ne sanjam, a cvijet mi šalje poruke?!” Nisam mogla razumjeti šta se dešava, znala sam samo da mi je taj cvijet nešto lijepo od Allaha, jer osjećam neku toplu ljepotu.
    Dok su mi oči bile otvorene, vidjela sam se ovdje (bilo je nešto kao moja mašta, ali nisam imala kontrolu o tome šta ću vidjeti, ne mogu reći da sam bila tu, a ni da nisam). Došla sam u beskrajni vrt velikih crvenih tulipana koji imaju jaku i lijepu stabljiku. Osjećala sam se lijepo i opušteno, osjećala sam da je to sve moje, da sam to zaslužila. Tada kao da me neko upita šta ćeš prvo da uradiš. Uzdahnula sam, izdahnula i onda počela da trčim kroz vrt. Dok sam trčala, u sekundi sam pomislila da će me zaboljeti noga kao inače kad trčim, ali neko mi je rekao: “Ne brini, ovdje se bol ne osjeća, ne moraš se brinuti ni za što, samo uživaj.”
    Stala sam i pogledala oko sebe, taj vrt izgleda beskrajan, nema brda, a nema ni kraja, vidim neke stvari u daljini i hoću brzo da provjerim šta su. Idem prema nekom velikom cvijetu, sličan je ovom što je u sobi sa mnom, penjem se uz ljestve od cvijeta, popnem se na vrh i sjedam u mehku sredinu, latica od cvijeta me odbaci i počeh kliziti. Pomislila sam, da li ću ovdje biti sama i odmah mi je rečeno: “Ako hoćeš da budeš sama, bit ćeš, a ako nećeš, uvijek ima neko tu” (to je izazvalo veliki osmijeh na mom licu jer ne mogu da se družim s ljudima).
    Dugo sam klizila dolje-gore na latici i razmišljala gdje li me vodi latica. Odjednom me lagano bacila u male latice ruža. Ruže zamirisaše svuda oko mene. Uzdišem, ležim u sobi i mirišem ruže, tako mi Allaha, kako lijepo mirišu! Sad gledam oko sebe, na krevetu sam, uzdišem i latice toliko mirišu, nije mi jasno. Pokušavam zatvoriti oči da se vratim nazad, ali ne mogu, mogu vidjeti ovaj vrt samo kad su mi oči otvorene.
    Idem na drugu stranu vrta, prolazim pored nekog drveća i tu ugledam vodu. Bose su mi noge, u zelenoj dugoj haljini, hodam po površini vode, i ako hoću, mogu stati u vodu. Pljusnem nogom vodu i odem do kraja vode, a dolje vodopad. Zanima me šta još ima u vrtu, i vratim se tamo. Idem prema kraju vrta, sada stojim na visokoj stijeni i gledam prema dolini u kojoj se nalazi drveće. Htjela bih da siđem dolje da vidim šta ima, i čim to pomislih, pojavi se bijeli konj s velikim krilima. Ne sjećam se kako, ali znam da me spustio dolje u dolinu.
    I sada hodam prema nekim kolibama, razmišljam kako izgledam. Rečeno mi je da imam velike prelijepe oči, neviđene na ovom svijetu, i bijelo lice, a kosa mi je svilena i duga. Ja pitam ima li šminke, rečeno mi je da nema potrebe, ali ako baš hoću, mogu staviti nešto od biljke na lice da mi bude još ljepše. Nastavljam dalje prema kolibama ispred koji ugledah muškarce obučene u krzno poput lisičijeg. Svaki ima svoju kolibu i jako su stidni kada nailazim pored njih, gledaju me kao da su svi moji, a ja neka kraljica. Oni meni prave miris i svaki miris miriše drugačije, i kad dođem tu, izaberem koji hoću. Čast im je da izaberem njihov. Subhanallah!
    Kad sam se vratila u ovaj svijet, vidjela sam da je ovaj svijet mračan, taman, potpuni mrak. Ovaj svijet je ništa, samo test koji jedva čekam da prođe. Kako je samo lijepo ono što sam vidjela, kako bih voljela da se opet vratim tamo samo da nisam na ovom crnom svijetu. Ono malo što sam vidjela tamo, ne može se, i još jednom, ne može se ni porediti s ovim čitavim svijetom ovdje!!
    I još da napomenem da nisam znala ništa o Džennetu, osim onoga što su muškarci pričali da će moj muž imati sedamdeset hurija, da ću mu ja biti jedna od žena, bit će vrtovi, hrana, med, vino.. itd. Ništa ekstra za mene. Nikad mi nije bilo jasno zašto mi žene nećemo imati nešto u Džennetu. Kad sam bila u Bosni, muškarci su samo pričali kako ćemo biti kažnjene za ovo, za ono, niko mi nije spomenuo da je Allah pripremio nešto i za žene, ali sam imala nadu i tajno vjerovala da je moj Allah pripremio nešto za mene, nisam mogla ni zamisliti da ću imati sama svoj Džennet!
    Ja nisam ništa posebno, molim Allaha da me i dalje čeka taj Džennet… Bojim se da li će me čekati ijedan cvijet, to što sam vidjela nije mi zagarantovano, jer kakav je čovjek, uvijek griješi… da li će moja duša i doći do tog Dženneta, Allah zna.
    Poslije te vizije počela sam čitati više o Džennetu. Nikad nisam znala da dok sam na ovom svijetu, moj se Džennet pravi – gradi. Kažu da kad proučiš 100 puta “subhanallahi ve bi hamdihi”, da ti palme niknu u Džennetu! Kakav je taj Džennet, da li je u svakog drugačiji? Ja mislim da jeste. Sve što sam vidjela u toj viziji, nisam mogla zamisliti, čak da mi je Allah, s.v.t., rekao da izmislim sama svoj Džennet, iako sam umjetnica, nikad ne bih mogla onakvo nešto izmisliti za sebe, jer ja samu sebe ne znam, a On, koji me je stvorio, pripremio je za moju dušu ono što ja volim.
    On me bolje poznaje nego što ja poznajem samu sebe. Cvijeće ne volim da imam u kući, jer ga ne mogu gledati dok polahko vehne, rastuži me dok umire, ali kad sam vidjela one crvene tulipane, kako im je korijen čvrst, ono nikada neće uvehnuti.
    Da nam Allah, s.v.t., podari izdržljivost, da nas očisti od grijeha i da nas, inšallah, sve primi u Svoj najljepši Džennet! Amin!

  8. #258
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,319
    Thanked in
    2,021 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Jel vam se ikad desilo da dozivite da u toku noci se nadjete u stanju budnosti bez mogucnosti da se pomjerite. U tom stanju najcesce se desi da osjeti covjek prisustvo necije (I to konkretno Zla), sto nekog moze veoma uplasiti. Ljudi cesto ne pricaju o ovome, plaseci se od reakcija ljudi, ali ovu pojavu veliki dio ljudske populacije dozivi makar jednom u zivotu.
    Interesantno. Nisam još iskusio konkretno stanje, a imao sam epizode svjesnosti u snu. Posebno izražajno u bezizlaznim situacijama, kad se čini da je jedino rješenje za okončanje agonije - okončanje sna. Tad su svi napori usmjereni na buđenje.. Uf.. bude napeto.. da te strefi srčka.
    The more things change, the more they stay the same.

  9. #259
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,311
    Thanks Thanks Given 
    429
    Thanks Thanks Received 
    2,661
    Thanked in
    1,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by M.S. View Post
    Ne mora covjek da dozivi mozdani da bi znao sta je to,ali ne moze ni uciti onoga ko je to dozivio-jednostavno...
    Dobro. Znaci svi neurolozi prije nego sto dobiju dozvolu da se bave medicinom moraju da dozive mozdani udar. Nauci covjek nesto novo svakog dana.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  10. #260
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Interesantno. Nisam još iskusio konkretno stanje, a imao sam epizode svjesnosti u snu. Posebno izražajno u bezizlaznim situacijama, kad se čini da je jedino rješenje za okončanje agonije - okončanje sna. Tad su svi napori usmjereni na buđenje.. Uf.. bude napeto.. da te strefi srčka.

    Snovi govore masu ljudima. Njihovo razumijevanje moze biti velika pomoc u nekim zivotnim okolnostima. Pa i da ih covjek ne razumije kad ih ima oni sigurno uticu na njega.

    Na temu snova:

    Taj fantaziski svijet ispunjen simbolima i apstraktnoscu kojeg normalni ljudi dozive skoro POLA SVOG ZIVOTA, ljudi uopste ne obracaju paznju svojevoljno. A zar nije to cudo samo po sebi?

    CG Jung je posvetio veliki dio svojeg istrazivanja u ispitivanju Snova i njihovog uticaja na covjeka.
    Last edited by Ego_and_his_own; 26-12-12 at 20:19.

  11. #261
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,311
    Thanks Thanks Given 
    429
    Thanks Thanks Received 
    2,661
    Thanked in
    1,293 Posts

    Default

    Problem sa tumacenjem snova je subjektivni dozivljaj simbola koji zavisi od covjeka do covjeka i od kulture do kulture. Ako covjek sanja neku zivotinju u odredjenom kontekstu, ne moze niko da mu kaze da taj san znaci to i to, jer mozda osoba koja sanja tu zivotinju, je ne dozivljava na isti nacin kao sto je dozivljava tumac. Situacije u snovima nisu saobracajni simboli koji imaju jedno definisano znacenje. Na primjer, da li bi mogli na isti nacin da protumacite san nekog Indijca i nekog Zabjelcanina ako su obojica sanjali kravu kako pase na livadi?
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  12. #262
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    694
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Dobro. Znaci svi neurolozi prije nego sto dobiju dozvolu da se bave medicinom moraju da dozive mozdani udar. Nauci covjek nesto novo svakog dana.
    Vidim da ne razumijes,pa da probam ovako:汉语/漢語华语/華語中文
    Ili:Ne moze neurolog da prica bolesniku o iskustvu mozdanog udara.

    Zna se odlicno sta koji san znaci,i nerijetko mi se desavalo da mi snovi kazu neke stvari,ali uglavnom su to bila losa "predskazanja".
    Recimo,jedne noci (dok sam bio na ljetovanju),sanjao sam kako ja i brat jedemo med.
    Ujutro me pozvala majka,da bih je ja prosto i jednostavno bez uobicajenog pozdravljanja pitao:Reci mi sta je bilo?
    Ona me zacudjeno pitala:Kako znas da je ista bilo?
    Ja joj objasnim da sam imao los san,i zena mi kaze:Nemoj da se sjekiras,nije nista strasno,sinoc je izbio pozar u tvojoj i bratovoj sobi.
    Sta reci...
    X puta mi se desilo da sanjam kako jedem meso,kako sam na svadbi itd,itd,i nakon toga su se desavale ruzne stvari.
    Kasnije sam naisao na hadis o tome sta je Poslanik Muhammed radio i savjetovao da se radi kad se sanja ruzan san,od tada to praktikujem,i nikad mi se nista lose nije desilo (hvala Allahu).
    Inace:Moja zena je Pravoslavna,nije rasla u Muslimanskom okruzenju,niti je vjera posebno interesovala.
    Jednog jutra se probudila i pitala me:
    Sta je to Kibla?
    Napravio sam se lud,i rekao da ne znam,da bi mi rekla kako je sanjala cudan san,tj. kako je sanjala da je "pokrivena" u dzamiji,i da je hodza uci da klanja,i govori joj:Okreni se prema Kibli.
    Kaze da je san bio realistican,ali da joj je samo nejasna rijec "Kibla" jer je nikad nije cula u zivotu.
    Nakon toga sam joj rekao da je Kibla ustvari "tacka" prema kojoj se Muslimani okrecu kad klanjaju...

  13. #263
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Pa potvrdi moj post na koji si reagovao ... no to je već opširno.
    Falio sam dok sam quotirao, a kasnije nisam primjetio da quote nije ostao.

  14. #264
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    CG Jung je posvetio veliki dio svojeg istrazivanja u ispitivanju Snova i njihovog uticaja na covjeka.
    Jung je dao prikaz i način kako da se dosegne nesvjesno, razumije ili bar pokuša. Ono kolektivno nesvjesno koje je naslijeđeno i gotovo univerzalno za cijelu vaseljenu.

    Život je kontiuitet, od prapočetka do danas je tekao, koji je doprinos i uspijeh, privilegija danas živjeti. Za razliku od neživog , gdje stvaranjem novog mora da nastupi uništenje, život se samo može produžiti.
    Snovi, kada napon svijesti opadne i nesvjesno može doći do izražaja, gdje cijelu manifestaciju arhetipskih slika,simbola...kraljevski put u nesvjesno, možemo sagledati nešto što smo bili ili možemo biti.
    Eto samoinicijativno sama psiha, duša, aktivira proces individuacije, proces usavršavanja i težnje ka nečemu što možemo reći da je božansko, svakko ne možemo negirati da nije.

    Šta je na kraju krajeva savršeno, neizrecivo i nepojmivo, ali opet neophodno i nečemu čemu stremimo.

    Tako da obični snovi, fantazije, svaki proces, govori o stanju naše psihe. Ne slažem se da je to sve produkt epifenomena, kao što je i Jung rekao, često u fenomenu stoji pravo stanje stvari. ne mogu se izbrisati razni ljudi koji su radili i dokazali fenomen misli, života.
    Last edited by gaul; 26-12-12 at 20:50.

  15. #265
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,311
    Thanks Thanks Given 
    429
    Thanks Thanks Received 
    2,661
    Thanked in
    1,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by M.S. View Post
    汉语/漢語华语/華語中文
    Takvo iskustvo je nebitno jer ti ne govori zasto je do mozdanog udara doslo i kako da sprijecis da do njega ponovo dodje.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  16. #266
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Situacije u snovima nisu saobracajni simboli koji imaju jedno definisano znacenje.
    U saobraćaju ne postoje saobraćajni simboli, već saobraćajni znaci.

  17. #267
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    694
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Takvo iskustvo je nebitno jer ti ne govori zasto je do mozdanog udara doslo i kako da sprijecis da do njega ponovo dodje.
    Iskustvo nebitno?
    Pa tema je o takvim iskustvima...
    Ovo je prva recenica prvog posta
    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Jel vam se ikad desilo da dozivite da u toku noci se nadjete u stanju budnosti bez mogucnosti da se pomjerite?

  18. #268
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,311
    Thanks Thanks Given 
    429
    Thanks Thanks Received 
    2,661
    Thanked in
    1,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    U saobraćaju ne postoje saobraćajni simboli, već saobraćajni znaci.
    A sta se nalazi na tim znacima? Mada nije ni bitno, promasio si poentu kao i obicno. Samo bi da trolujes.

    Quote Originally Posted by M.S. View Post
    Iskustvo nebitno?
    Ako iz njega nista ne naucis.
    Last edited by VanjaTheMan; 26-12-12 at 21:08.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  19. #269
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    A sta se nalazi na tim znacima? Mada nije ni bitno, promasio si poentu kao i obicno. Samo bi da trolujes.
    Boja.
    I ako je na njemu naslikana krava, i na Zabjelo i u Indiji će imati asocijaciju na svjestan sadržaj (manje više svi znaju da krave postoje), tj. na kravu, te će ljude možda upozoriti da budu pažljivi jer mogu da sretnu kravu prilikom vožnje.
    Last edited by gaul; 26-12-12 at 21:10.

  20. #270
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Evo interesantan clanak o tome kako je Jung konfrotirao svoje Demone.

    http://online.wsj.com/article/SB1000...eTabs_comments

    Ova "Red Book" knjiga koja sadrzi njegove note i zapise objavljena je 2007 godine i zadrzi mnogo interesantnih detalja izgleda o tome kako je Jung svjesno prouzrokovao stanje u kojim bi mogao da komunicira sa ovim bicima.

    Last edited by Ego_and_his_own; 26-12-12 at 21:23.

  21. #271
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,311
    Thanks Thanks Given 
    429
    Thanks Thanks Received 
    2,661
    Thanked in
    1,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Boja.
    I ako je na njemu naslikana krava, i na Zabjelo i u Indiji će imati asocijaciju na svjestan sadržaj, tj. na kravu, te će ljude možda upozoriti da budu pažljivi jer mogu da sretnu kravu, prilikom vožnje.
    Kazem ja da si promasio poentu. Ali mi se cini i da je ne trazis. Zabolje tebe mnogo ti bi samo da gubis vrijeme.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  22. #272
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Kazem ja da si promasio poentu. Ali mi se cini i da je ne trazis. Zabolje tebe mnogo ti bi samo da gubis vrijeme.
    Mnogo razmišljaš o meni, samo bivaš sve zbunjeniji.
    Rekoh ti klub DK je dobar, u svom stanju anestezije zna da pruži čovjeku mir, onaj mir kakvu samo neaktivnost i umrtvljenost može pružiti, anesteziranost duha rješava mnoge nedoumice, tako što ne razbija glavu o njima.

  23. #273
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,311
    Thanks Thanks Given 
    429
    Thanks Thanks Received 
    2,661
    Thanked in
    1,293 Posts

    Default

    Vidim da imas velikog iskustva. Kao i obicno, nista nisi doprinio temi. Ostavljam te sad svojim iluzijama o superiornosti. Nisam ni ja od juce pa da se prepucavam sa iskompleksiranim trolovima.
    Last edited by VanjaTheMan; 26-12-12 at 21:34.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  24. #274
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    PG
    Posts
    9,785
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    A da te pitam, stojiš li ti iza njihovih stavova? kao član grupe, da ne rečem rulje
    Ne trebam im ja da stojim iza njihovih stavova. Dokazi stoje iza njihovih stavova.
    DICIOTTO

  25. #275
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Vidim da imas velikog iskustva. Kao i obicno, nista nisi doprinio temi. Ostavljam te sad svojim iluzijama o superiornosti. Nisam ni ja od juce pa da se prepucavam sa iskompleksiranim trolovima.
    Mnogo si mi frustriran večeras smiri se malo, nevaspitanjem se niđe ne stiže.

Page 11 of 29 FirstFirst ... 78910111213141521 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. "Paraliza"!
    By Lommy in forum Religija i filozofija
    Replies: 105
    Last Post: 10-03-13, 21:58
  2. Bol u ledjima
    By Kliker17 in forum Medicina
    Replies: 70
    Last Post: 08-04-12, 23:32
  3. Centar za brigu o ledjima - kompletna oprema
    By goranovisad in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 14-03-10, 19:13
  4. Replies: 0
    Last Post: 25-02-10, 15:48

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •