Page 1 of 29 1234511 ... LastLast
Results 1 to 25 of 706

Thread: Paraliza u snu : Djavo na ledjima

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default Paraliza u snu : Djavo na ledjima

    Jel vam se ikad desilo da dozivite da u toku noci se nadjete u stanju budnosti bez mogucnosti da se pomjerite?

    U tom stanju najcesce se desi da osjeti covjek prisustvo necije (I to konkretno Zla), sto nekog moze veoma uplasiti.

    Ljudi cesto ne pricaju o ovome, plaseci se od reakcija ljudi, ali ovu pojavu veliki dio ljudske populacije dozivi makar jednom u zivotu.

    Medicinska istrazivanja o ovoj pojavi su mala sa vrlo nejasnim konceptom i rezultatima, zapostavljajuci potpuno svjedocenja i dozivljaje ljudi koji su jedinstveni u manifestaciji.

    Ova pojava je od davnih doba poznata ljudima i naziva se u mnogim kulturama slicno.

    Jedan od njih je vrlo slikovit: "Djavo ti je na ledjima".

    Neki navodi objasnjavaju da su te pojave proizvod ritualnih djelovanja Sejtana (Demona, Bestija,...) u pokusaju da zaplase i slome duh doticne osobe. Navodi preciziraju da motiv je obicno neka aktivnost doticne osobe koja ih je duboko isprevocirala (cineci nekakvo dobro koje im nije u interesu ili je sprijecilo njihov interes). Takodje taj ritual moze bit potpomognut nekom osobom koja vas mnogo mrzi i spremna je da zrtvujuci sebe (jel prodajuci dushu djavolu baveci se vradzbinama - sihr ) pokusa da nanese stetu nekoj osobi.

    Moram priznati da sam zapanjen ovim detaljima jer nisam ocekivao da je ova pojava toliko rasirena.

    Ono sto se slazu oni koji su dozivjeli ovu pojavu, da je od velike vaznosti da se osoba ne plashi i da u Vjeri u Boga nadje snagu da se suprostavi.

    Ova pojava ima dubok korijen u osnovnom sukobu sejtana(djavola) sa covjekom i nepokoravanju Bozijoj zapovijesti.

    Proucavanje svijeta Jinn-a (Bica koja su oko nas na zemlji a koje ne vidimo) od kojih su sejtani jedna grupa moze vam pomoci da dublje razumijete ovu pojavu i ovaj nama paralelni svijet koji se kod covjeka manifestuje (i danas predocava ljudima) kao psiholoski fenomen.
    Last edited by Ego_and_his_own; 22-12-12 at 10:30.

  2. #2
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    To mi se nikad nije desilo, ali u zadnje vrijeme mi se ponekad desi da se probudim i ne mogu da dodjem do daha, sto sam pripisao duvanu, pa sam usporio sa cigarima, a par sati pred spavanje pokusavam da ne pusim uopste.

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DavidM View Post
    To mi se nikad nije desilo, ali u zadnje vrijeme mi se ponekad desi da se probudim i ne mogu da dodjem do daha, sto sam pripisao duvanu, pa sam usporio sa cigarima, a par sati pred spavanje pokusavam da ne pusim uopste.
    Pokusaj da analizirash sve detalje. Moguce je da je to, ili da si pod nekim stresom.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Zapamtite:
    Demoni koji vrse ovake rituale nad zrtvom moraju da potrose veliku energiju da bi ovo postigli. Tako da znate da oni su ranjivi i nemogu bez vaseg straha dugo odrzati ovo stanje.

  5. #5
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Interesantno. Meni se desavalo ovo nekoliko puta. Jeste jako neprijatan osecaj, osjecam kako mi srce ubrzano radi, jeza koja mi prolazi kroz tijelo i kako pokusavam da kazem nesto da vicem ali nemam snage da izgovorim. Kao sto si napisao, imam osecaj da sam budan i svega se jasno secam ujutro.

    Nemam pojma sa cim ima veze i je li djavolak tu umijeso prste. Bio sam vjernik, i sad sam donekle, samo sto iz dana u dan sve manje.

    Ali interesantan je taj osecaj bespomocnosti. Sad dok pisem mogu da se sjetim tih trenutaka...

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Da svi izgleda imaju istu manifestaciju. Ali kad covjek nezna sto ga je snaslo onda pokusava da se pomjeri ili da progovori al nemoze i onda se uplasi i bude u stanje panike. A to nije dobra reakcija iako je veoma neugonda ta situacija.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ovaj momak je opisuje dublje citavu stvar, on ih naziva Shadow people.



    Ono sto je bitno jeste da ne panicite i da se suprostavite smirenoscu a ne silom.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    I da dio ljudi kazu da nemaju taj osjecaj necijeg prisustva, mada to moze biti produkt peokupiranoscu strahom i pokusavanjem da se trgne covjek iz tog stanja.

    nedje davno kad sam imao ovo iskustvo ja se nesecam da sam osjetio necije prisustvo, ali kasnije jesam i to vrlo jasno prosustvo Zla.

    Da mi ga je bilo za gushu dofatiti.... tako sam bio nakostrijeshen.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Evo josh jedno svjkedocenje:


  10. #10
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Vjerovatno jesam upao u stanje panike i da sam zbog toga imao brze otkucaje, ili mozda to nije panika, vec samo ta manifestacija samog "sna". Bas mi se cesto to desavalo, i vidis sad si me zaintrigirao sa ovim o djavolu. Moram malo procackati po netu oko toga. Mozda sam interesantan cika Luciferu.

    Ima li neki strucni naziv za taj fenomen?

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Da i ja sam bio u panici prvi put.

    Trazi: Sleep paralysis sa josh: Demons ili Evil Spirit

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Evo josh svjedocenja:


  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Josh jedan:


  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DavidM View Post
    To mi se nikad nije desilo, ali u zadnje vrijeme mi se ponekad desi da se probudim i ne mogu da dodjem do daha, sto sam pripisao duvanu, pa sam usporio sa cigarima, a par sati pred spavanje pokusavam da ne pusim uopste.

    Ova djevojka spomenu nesto slicno sto ti spomenu.
    Probaj da ispitash ovo:
    http://www.helpguide.org/life/sleep_apnea.htm

  15. #15
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,556
    Thanks Thanks Given 
    1,956
    Thanks Thanks Received 
    2,560
    Thanked in
    1,100 Posts

    Default

    Da, desava mi se ponekad, ali srecon ne vidim nista, samo kao da pokusavam da nekoga zovem, ili galamim i osjecam da otvaram usta ali ne mogu da progovorim i onda se tako jako zgrcim dok ne postanem potpuno svjestan.
    Tu es mon héro!

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Kao sto su nekoliko njih naveli, ovo je duhovna borba od koje ne trebate da se plasite.

    Aktivnosti sejtana nemogu vam nauditi ako im sami ne dozvolite.

    Set your mind straight.

    Sejtanima (djavolima) je primarni cilj da vas slome, i nece se upustiti u ovaj vid borbe protiv vas ukoliko niste na neki nacin ugrozili taj njihov cilj do te mjere da moraju da se opucaju da izvode ovakve rituale. Nasao sam navode da ih to toliko iscrpi da su posle nesposobni dugo vremena za bilo kavu aktivnost (sejtani isto jedu i piju i imaju svoje aktivnosti) dugo vremena jer su veoma iscrpljeni.

    Ohrabrite se.

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    nadam se da ce koristiti ovo nekome jer je ocigledno da nas masu iam koji smo ga iskusili.

  18. #18
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,556
    Thanks Thanks Given 
    1,956
    Thanks Thanks Received 
    2,560
    Thanked in
    1,100 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Kao sto su nekoliko njih naveli, ovo je duhovna borba od koje ne trebate da se plasite.

    Aktivnosti sejtana nemogu vam nauditi ako im sami ne dozvolite.

    Set your mind straight.

    Sejtanima (djavolima) je primarni cilj da vas slome, i nece se upustiti u ovaj vid borbe protiv vas ukoliko niste na neki nacin ugrozili taj njihov cilj do te mjere da moraju da se opucaju da izvode ovakve rituale. Nasao sam navode da ih to toliko iscrpi da su posle nesposobni dugo vremena za bilo kavu aktivnost (sejtani isto jedu i piju i imaju svoje aktivnosti) dugo vremena jer su veoma iscrpljeni.

    Ohrabrite se.
    Mislim da previse dramis i pridajes znacaja sejtanima, demonima, avetima i prividjenjima...
    U sustini to je neobicna aktivnost mozga usled umora, dejstva alkohola i sl.
    Tu es mon héro!

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    Da, desava mi se ponekad, ali srecon ne vidim nista, samo kao da pokusavam da nekoga zovem, ili galamim i osjecam da otvaram usta ali ne mogu da progovorim i onda se tako jako zgrcim dok ne postanem potpuno svjestan.
    Nisam ni ja vidio nista (bez jednom) vec osjecash ko da je neko pored tebe, dah mu Zli osjecash. Znash da je zlo prisutno!

    nevjerovatno!

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    Mislim da previse dramis i pridajes znacaja sejtanima, demonima, avetima i prividjenjima...
    U sustini to je neobicna aktivnost mozga usled umora, dejstva alkohola i sl.
    Kako god ocesh da prihvatish i intepretirash.

    Odje se ne radi o drami vec o utemeljenim stvarima u Vjerskim spisima i iskustvima ljudi.

    A meni je tesko sad da ti objasnjavam sve detalje jer je u pitanju veliki materijal.

    Ko je zainteresovan neka izucavana svijet Jinn-a.

  21. #21
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    negdje blizu tebe,što te zanima?
    Posts
    1,661
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Znam osobu kojoj se to dešava redovno. Demoni , nema što drugo! :P
    Ludilom maskiram dosadu

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    pojednostavljeno:

    Oko nas postoji svijet koji mi ne vidimo. Kad je covjek stvoren, sejtan Iblis (Diablo, Djavo koji je od Jinn-a) je odbio da se pokloni covjeku. Jer je smatrao da je bolji od covjeka jer je on napravljen od vatre a mi od ilovace.

    kad je bio isceran sa tog zbora, zatrazio je vremena kako bi pokazao Bogu da su vecina ljudi nevjernici. Rekao je: Bit cu ispred njega iza njega sa njegove lijeve i desne strane i sputavacu ga na tvojem pravom putu.

    Bog mu je to dozvolio.

    Sejtanske aktivnosti su takve da oni ljudima dosaptavaju u glavu stvari konstantno (zato ljudima svakave gluposti padaju na pamet) i navode ih na zlo (jel stetu tome covjeku).

    Mi njih ne vidimo ali oni nas vide. I njih je masu citave Armije sejtanske postoje.

    Nisu svi Jinn-i (nevidiljiva bica koja su drugcija od andjela i borave na zemlji sa ljudima) sejtani ima ih i vjernika.
    Last edited by Ego_and_his_own; 22-12-12 at 11:19.

  23. #23
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Tebra, meni jeste sve to zanimljivo, ali djavoli mali koji imaju svoje svakodnevne ativnosti... malo mi je to smijesno. A i opet dje su nasli mene sa optuzbama da ugrozavam njihov cilj.

    Ali jeste smijesno djavo koji je umoran za druge aktivnosti.
    Dodje djavo i pita drugog djavola, brate ajmo na fudbal, a ova mu kaze brate, bas sam umoran opucio sam se danas na posao oko jednog covjeka, moram da odmaram. ;p

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Eh.... i ja sam bio zbunjen dok nisam dublje istrazio citavu stvar.

  25. #25
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,279
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    pojednostavljeno:

    Oko nas postoji svijet koji mi ne vidimo. Kad je covjek stvoren, sejtan Iblis (Diablo, Djavo koji je od Jinn-a) je odbio da se pokloni covjeku. Jer je smatrao da je bolji od covjeka jer je on napravljen od vatre a mi od ilovace.

    kad je bio isceran sa tog zbora, zatrazio je vremena kako bi pokazao Bogu da su vecina ljudi nevjernici. Rekao je: Bit cu ispred njega iza njega sa njegove lijeve i desne strane i sputavacu ga na tvojem pravom putu.

    Bog mu je to dozvolio.

    Sejtanske aktivnosti su takve da oni ljudima dosaptavaju u glavu stvari konstantno (zato ljudima svakave gluposti padaju na pamet) i navode ih na zlo (jel stetu tome covjeku).

    Mi njih ne vidimo ali oni nas vide. I njih je masu citave Armije sejtanske postoje.

    Nisu svi Jinn-i (nevidiljiva bica koja su drugcija od andjela i borave na zemlji sa ljudima) sejtani ima ih i vjernika.
    Da ja pojednostavim ovo jos malo. Opet lupetas gluposti.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

Page 1 of 29 1234511 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. "Paraliza"!
    By Lommy in forum Religija i filozofija
    Replies: 105
    Last Post: 10-03-13, 21:58
  2. Bol u ledjima
    By Kliker17 in forum Medicina
    Replies: 70
    Last Post: 08-04-12, 23:32
  3. Centar za brigu o ledjima - kompletna oprema
    By goranovisad in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 14-03-10, 19:13
  4. Replies: 0
    Last Post: 25-02-10, 15:48

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •