Page 1 of 5 12345 LastLast
Results 1 to 25 of 123

Thread: ##The bullshit##

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    kotor
    Posts
    79
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Cool ##The bullshit##

    d r o g a..
    znam da je ovo globalni problem ali mi se cini da kod nas sveee vise maloljetnika uzima jache droge-evo malo prije sam cula za jedan slucaj djecaka 15 god iz Kot,(da ga ne imenujem)koji se dogira i koji to prodaje u osnovnoj skoli!
    mislim JOINT :joint:je vec zaista prevazidjen..pa i cigar je droga...ali ovdje pricham o onim..mmmmalooooo jachim i teeeezim!!!
    i nije mi jasno...
    toliko raspredanja o -BEZ UVRIJEDE-svakavim glupostima dok mladi zivoti stradaju..nisam clan nijednog drustva koje se bavi borbom protiv droge-vjerovatno jer sam i ja bila jedna od onih-SLIJEPIH-koje to ne dotiche,koji su izolovani..koji misle da se to meni tj njemu ne moze dogoditi...
    bullshit
    to je svakodnevnica
    NASEG VJECNOG KOTORA!!!!!
    e pa..
    zato raspisite se na ovu temu..pisite ako znate(BEZ IMENOVANJA,MOLIM!!!!!)
    nekog ko vam je blizak ..ko se drogirao ili to jos uvjek radi...vase misljenje sta bi se moglo preduzeti ...i koliko je ko spreman da ucestvuje...
    pisiteeeeeeeeeeeeeeeeee
    ...ti bar znas da najaca sam kada padam..
    slava je kao riba,
    za po sata vec si gladan...

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Necu pisat o tome ko se u mojoj shiroj familiji drogira, naravno...
    Mogu samo reci - DROGA NE!
    P r i m o r a c

  3. #3
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Cattaro
    Posts
    659
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    i prije pet godina, dok sam bila tamo, ovo je bio jedan od vecih problem....tako da me ne chudi da se sada jos vishe proshirio....
    i to je sve pochelo od trave pa na dalje.......
    dosta njih je na travi i ostalo ili se udaljilo od nje
    mada vecina njih je otisla na malo jache droge...
    znam za dosta sluchaja koji su propali totalno, i do smrti....
    znam malo njih koji su se iz svega toga izvukli.....
    i znam da nekolicina i dalje ne moze da zivi bez linije i ostalih nachina...

    a ta osoba koja prodaje travu po osnovnoj shkoli treba bit linchovana!
    nije mu dosta sto je sebe zarazio, no oce i druge...i to osnovce....ajde da je nashao srednjoshkolce....oni barem znaju sta je i oni su sami krivi za svoje postupke jer znaju u sta se upustaju.......
    mada znaju i osnovci ali su oni lakshe (prevedi) influenced (srpski mi slabo ide danas)

  4. #4
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    KOTOP
    Posts
    885
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs down ne treba ga linčovat nego mu treba okinut muricu !!!

    Quote Originally Posted by DeTiGeRo

    a ta osoba koja prodaje travu po osnovnoj shkoli treba bit linchovana!
    nije mu dosta sto je sebe zarazio, no oce i druge...i to osnovce....ajde da je nashao srednjoshkolce....oni barem znaju sta je i oni su sami krivi za svoje postupke jer znaju u sta se upustaju.......

    mada znaju i osnovci ali su oni lakshe (prevedi) influenced (srpski mi slabo ide danas)

    A ĐA'OLA CRNOGA ZNAJU. Srednjoškolci su ipak najplodnije tle za pokuse sa "Vratima percepcije". Što se linča tiče vjerovatno ćemo i do toga doći. Ova zemlja sve više liči na Divlji zapad = ima revolveraše, ima bande, ima korumpirane šerife, velikog bijelog oca u Podgorica Citiyu i plemena pomamljena vatrenom vodom i političkom krizom. Samo ako stvar stigne do (Dejvida) Linča režiraće se urnebesna tragedija sa parapsihološkim raspletom nezabilježenim u domaćoj kinematografiji. :hammer:

    Nego, kazne za dilovanje narkotika su blage.Lokalni šefovi policije se udaraju po nosiću vukući crte , a love sitnu boraniju koja ne radi za njih(ove ljude). Jednog policajca na visokom položaju na sjeveru CG su razotkrili da je švercovao drogu, mada sumnjam da će viđet zatvora.

    Dileri koji imaju vezu odu u Spuž par dana, a onda ih eto nazad ponovo u akciji.Nove mušterije čekaju. Ojađeni roditelji nakon nekog vremena zaključuju da je zalud kuća i imanje i pomorstvo i lokali kad im je đetetu glava pod upitnikom pa trk u Beograd ili Njemačku da se spašava što se spasit može. A to me podsjeća na vatrogasca koji požar gasi kofom vode dok je plamen već progutao dobar dio kuće.

    Dok se ne počne drakonski osuđivati stavljanje u promet teških droga kao i zloupotreba izdavanja recepata i ljekova (metadon, trodon, morfin itd.) neće biti pomaka nabolje. Prokuženost same policije sa otpadnim elementima koči rješavanje problema. :x Edukativne kampanje daju ograničene rezultate.

    Zato bi možda trebalo radit nasumične analize urina po srednjim školama i kome se dokažu opioidne ili halucinogene supstance...hm...10 toljaga po prknu javno na stub srama subotom u 11h za prvi put , 25 toljaga za drugi put , a za treći put mjesec dana društveno korisnog rada i naravno 50 toljaga po zadnjici !!!
    Last edited by ATAMAH; 19-09-05 at 05:29.
    "Владај нашим грчем, крвава Русијо
    царуј душом нашом, Велика Будућа"

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,083
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ATAMAH kao i uvijek.

    Ja bih jos dodala da su i roditelji ti koji treba malo da se pozabave svojim djetetom, a da im dani ne prolaze s frazom "ja znam nju/njega, nece on/a uzet drogu".
    Always smiling :-)

  6. #6
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    452
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma super si... Sta bih rekla o tome... ma koljete ljudi, niko vama ne moze rec '' ne to pi kakano'' kao kad smo bili mali.. ma ja ni tada nisam slusala , a sada jos manje... Ni batinama ni rijecima ni kaznama, jedino ga izolujete , a tada poludi pa sve dodje na isto. Svako kroji svoju sudbinu. Kako stati drogi na put? Nikako. Jbg, ko hoce nek izvoli ko ne ne... Toga je svuda, negdje vise negdje manje ali eto..

    Ma dosta sam pricala,

    kiss
    Why? Because a real RocknRolla wants the fucking lot.
    Kotoranka

  7. #7
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    KOTOP
    Posts
    885
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Angry Narkomani , krastavci i ostalo povrće...

    Quote Originally Posted by Access_Denied
    Svako kroji svoju sudbinu. Kako stati drogi na put? Nikako. Jbg, ko hoce nek izvoli ko ne ne... Toga je svuda, negdje vise negdje manje ali eto..
    Ti kao da pričaš o krastavcima na pjacu pa ko voli nek izvoli. :x
    Takvo stanovište je neprihvatljivo.

    Narkomani su bolesnici . Kada se upletu jednom u Vrzino kolo malo njih je psihički jako da napusti Circulus viciosus (začarani krug). Tada postaju problemi i za porodicu i okolinu. Vucaraju se ulicama kao premlaćeni psi, kradu cd plejere iz automobila i mijenjaju ih za 2 nasušna grama. Neki šire mrežu konzumenata prodajući narkotike obezbjeđujući sebi besplatno "gudriranje". Intelektualno i moralno posrnuće se nastavlja uz dalju psihofizičku degradaciju. Onda dolaze u centre za odvikavanje u pratnji pomamljenih roditelja.Nešto se i uradi po pitanju farmakoterapije tj. ublažavanja APSTINENCIJALNOG SINDROMA (halucinacije,znojenje, grčevi, konfuznost,drhtanje). Daje se doza sličnog lijeka (npr Metadon umjesto Heroina) da prekine krizu. Kad se nekako i savlada FIZIČKA ZAVISNOST , problem ostaje PSIHIČKA ZAVISNOST(70% pacijenata se vraća drogi).

    Droga je moćan protivnik pojedinca, porodice i društva, ali joj se može stati na put. Stvar je u ozbiljnoj , opsežnoj i odlučnoj akciji cjelokupnog društva koje nema ni na pomolu. Počev od pisanja strožijih i potpunijih zakona koji će se SPROVODITI, preko STALNE KAMPANJE u javnosti (mediji , škole, obrazovne tribine) i dobro ORGANIZOVANIH USTANOVA za liječenje i resocijalizaciju.

    U KOTORU se zna kad ko kopa nos na terasu, ko je špijun u miliciju , ko glasa za dps, ko vuče crte, ko polno opšti sa kim... Dok su preljube i politička opredjeljenja lična stvar ljudi i predmet svakodnevnih ćakula , dotle je narkomanija medicinski, socijalni , ekonomski i pravni problem. Hoće li se početi rješavati vidjećemo od naredne vladajuće garniture. Ova vlast je sama sebe diskvalifikovala = piromani ne gase požar!!!
    "Владај нашим грчем, крвава Русијо
    царуј душом нашом, Велика Будућа"

  8. #8
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    452
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up

    Ma samo opusteno.. znam ja sta je droga i sta su narkomani, samo kazem da ja ne vidim tu kako im se moze pomoc kada oni sami ne shvataju sta je lose a sta ne ....

    Aj pa kiss
    Why? Because a real RocknRolla wants the fucking lot.
    Kotoranka

  9. #9
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    chicotopia 3.0
    Posts
    264
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    drugs R baaaad !
    whoever said money can't buy happiness simply didn't know where to shop

  10. #10
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    1,435
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nism citao sve sto ste napisali gore al cisto da kazem da sam ja za legalizaciju (aj sad da vidim kako napadate :gospodin zeleni: )

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Kotor - Dobrota b.b.
    Posts
    1,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    necemo te napadat no cemo ti reci sve najbolje i zivio!!!
    Samsung Galaxy S7

  12. #12
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    KOTOP
    Posts
    885
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Question

    Quote Originally Posted by Tote a.k.a Qler
    nism citao sve sto ste napisali gore al cisto da kazem da sam ja za legalizaciju (aj sad da vidim kako napadate :gospodin zeleni: )
    LEGALIZACIJU ČEGA ???
    "Владај нашим грчем, крвава Русијо
    царуј душом нашом, Велика Будућа"

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    I poslje se pitamo zashto je stari grad zimi prazan, a kafici poluprazni...
    Svaka chast ljudima iz MUP-a za sprovodjenje svakodnevnih racija!!!
    Eto, da ih i ja pohvalim, za promjenu!
    Ne bih nishta od droga legalizovao!
    P r i m o r a c

  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Kotor - Dobrota b.b.
    Posts
    1,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Neka to no su i Dobrotu poceli da obuzimaju. Neki studenti na donji put odma prije dasaka na kamp ispred onog restorancica $ede li $ede i dime ka turcini i dodaju se naravno. Onda, posto je citav put osvijetljen, nadje se i po koja tamnija pontica i iza krsa iliti bitve dimni signali...
    Samsung Galaxy S7

  15. #15
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    KOTOP
    Posts
    885
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dragone, studenti se relaksiraju (oslobadjaju stresa) - sad su ispitni rokovi. :lolblue: :lolblue: :lolblue: Dobro je da nema igala po pontama (valjda nema, a ???):?
    "Владај нашим грчем, крвава Русијо
    царуј душом нашом, Велика Будућа"

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Kotor - Dobrota b.b.
    Posts
    1,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    i ja se nadam da se nece pojaviti dolaskom ovoga pticijeg gripa...
    Samsung Galaxy S7

  17. #17
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    1,435
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ATAMAH
    LEGALIZACIJU ČEGA ???
    pa lakih droga........znam sad ces da pitas koje su ha ha

  18. #18
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    KOTOP
    Posts
    885
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Question

    Ne, sledeće pitanje je zašto ???

    Valjda ćes obrazložiti stav ili je fora da ispa'neš manđup sa liberalnim pogledom na svijet...?
    "Владај нашим грчем, крвава Русијо
    царуј душом нашом, Велика Будућа"

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,085
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Ja koliko se razumijem u medicinu i te droge, ne postoji podjela na lake i teske, to jedino narkomani dijele da bi sebe tjeshili...
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  20. #20
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,419
    Thanks Thanks Given 
    2,834
    Thanks Thanks Received 
    4,718
    Thanked in
    2,487 Posts

    Default

    Ljudi! Gleajte svoja posla i da se vi ne uvalite u ta g.o.v.n.a. i pokusajte da pomognete nekome kome mozete jer znate da ce on pokusat da ostavi to... A ko je poceo i uvalio se u to nema sile da ce ga majka odbit od toga! To je opsti problem i svako ima pravo da bude narkoman! To nije zabranjeno i zato ko misli da se provede par godina i onda se osusi, njegov problem, nista mu vi necete pomoc mlacenjem prazne slame!

    Aj pozzz
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,230
    Thanks Thanks Given 
    15
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Azzo molim te ako nemas sta da kazes vezano za temu preskoci je.
    ...I proci cu kroz dolinu sjenki, i necu se plasiti jer si Ti sa mnom!...

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    WWW/SG
    Posts
    2,597
    Thanks Thanks Given 
    716
    Thanks Thanks Received 
    465
    Thanked in
    218 Posts

    Default

    Stopa uspjesnosti lijecenja nazalost nije 70% nego 85 !
    Prevencija je jedan od najboljih nacina da se smanji broj narkomana i to treba od vrtica pocet jer sto se radi je stvarno katastrofa iz dana u dan granica sarosti narkomana je sve niza i niza
    Jedno je sigurno nema tih doktora ustanova i ne znam cega do covjekove volje da raskrsti sa tim zaebancijama ako se navuko e tek onda ce uspjesnost lijecenja koje je isto tako neophodno biti pozitivno strasne su to stvari...
    Sve sto imam da kazem je da dam jedan savjet `DROGA NIKAD` jer nista dobro ne moze da ti donese samo da odnese sve sto imas i do cega ti je stvarno stalo !
    DROGA NIKAD

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Kotor - Dobrota b.b.
    Posts
    1,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joksa
    Azzo molim te ako nemas sta da kazes vezano za temu preskoci je.

    Vala je i vrijeme vise bilo za jednu opomenu!!!


    Quote Originally Posted by assassinate
    Stopa uspjesnosti lijecenja nazalost nije 70% nego 85 !
    Prevencija je jedan od najboljih nacina da se smanji broj narkomana i to treba od vrtica pocet jer sto se radi je stvarno katastrofa iz dana u dan granica sarosti narkomana je sve niza i niza
    Jedno je sigurno nema tih doktora ustanova i ne znam cega do covjekove volje da raskrsti sa tim zaebancijama ako se navuko e tek onda ce uspjesnost lijecenja koje je isto tako neophodno biti pozitivno strasne su to stvari...
    Sve sto imam da kazem je da dam jedan savjet `DROGA NIKAD` jer nista dobro ne moze da ti donese samo da odnese sve sto imas i do cega ti je stvarno stalo !
    DROGA NIKAD
    za ovaj post!!!
    Samsung Galaxy S7

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    [Kotor]
    Posts
    638
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja ne znam sta je dorga, ali po prici mogu da zakljucim da stvarno nije nesto dobro...
    p0z

  25. #25
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    1,435
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ATAMAH
    Ne, sledeće pitanje je zašto ???

    Valjda ćes obrazložiti stav ili je fora da ispa'neš manđup sa liberalnim pogledom na svijet...?
    a ne no si ti ispao mangup s pitanjem 'cega' ................ima dosta razloga zasto bi legalizovao nemam sad vremena da pisem (napisacu kad budem imao vremena) jebiga ne mozemo bit svi sirokih svatanja

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •