View Poll Results: Da li mislite da su zene u Crnoj Gori potpuno ravnopravne sa muskarcima

Voters
28. You may not vote on this poll
  • Da

    8 28.57%
  • Ne

    20 71.43%
Page 5 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast
Results 101 to 125 of 152

Thread: Ravnopravnost polova

  1. #101
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja pokušavam da kažem dvije stvari
    1) da je praksa jedno a teorija drugo
    2) da u teroiji mi smo svi rođenjem ravnopravni ali žene čitavog života moraju da se dokazuju da su vrijedne tretiranja njih kao ravnopravnih odnosu na muškarce u praksi a muškarci ne, što u stvari govori o nervnopravnsoti
    Kako Vaša bolest ?

  2. #102
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milicaaaaaaa
    ja pokušavam da kažem dvije stvari
    1) da je praksa jedno a teorija drugo
    2) da u teroiji mi smo svi rođenjem ravnopravni ali žene čitavog života moraju da se dokazuju da su vrijedne tretiranja njih kao ravnopravnih odnosu na muškarce u praksi a muškarci ne, što u stvari govori o nervnopravnsoti
    Hm.. evo ti pjesma James Brown-a:

    IT'S A MAN'S,MAN'S,MAN'S WORLD

    This is a man's world
    This is a man's world
    But it would be nothing
    Nothing without a woman to care

    You see man made the cars
    To take us over the world
    Man made the train
    To carry the heavy load
    Man made the electro lights
    To take us out of the dark
    Man made the bullet for the war
    Like Noah made the ark
    This is a man's man's, man's world
    But it would be nothing
    Nothing without a woman to care

    Man thinks of our little baby girls And the baby boys
    Man make them happy 'Cause man makes them toys
    And aher man make everything, everything he can
    You know that man makes money to buy from other man
    This is a man's world
    But it would be nothing, nothing
    Not one little thing
    Without a woman to care

    He's lost in the wilderness
    He's lost in the bitterness
    He's lost, lost and .....
    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

  3. #103
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milicaaaaaaa
    ja pokušavam da kažem dvije stvari
    1) da je praksa jedno a teorija drugo
    2) da u teroiji mi smo svi rođenjem ravnopravni ali žene čitavog života moraju da se dokazuju da su vrijedne tretiranja njih kao ravnopravnih odnosu na muškarce u praksi a muškarci ne, što u stvari govori o nervnopravnsoti
    Koliko ja vidim kod mojih poznanica, tog zakona da zene moraju stalno da dokazuju da su ravnopravne su svjesne samo one koje su sebe ubijedile da postoji.

    One druge, koje jednostavno zive svoj zivot kao normalna, obrazovana, uspjesna ljudska bica - pa one su zaista ravnopravne a da ne moraju o tome da diskutuju, optuzuju nekog ili zapomazu da im se obezbijedi ovo ili ono.

  4. #104
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Trinity from Zion
    Hm.. evo ti pjesma James Brown-a:

    IT'S A MAN'S,MAN'S,MAN'S WORLD...
    Cini mi se da se stihovi razlikuju od onih koje sam ja zapamtio:

    This is a man's world, this is a man's world

    But it wouldn't be nothing, nothing without a woman or a girl


    You see, man made the cars to take us over the road

    Man made the trains to carry heavy loads

    Man made electric light to take us out of the dark

    Man made the boat for the water, like Noah made the ark


    This is a man's, a man's, a man's world

    But it wouldn't be nothing, nothing without a woman or a girl


    Man thinks about a little baby girls and a baby boys

    Man makes then happy 'cause man makes them toys

    And after man has made everything, everything he can

    You know that man makes money to buy from other man


    This is a man's world

    But it wouldn't be nothing, nothing without a woman or a girl


    He's lost in the wilderness

    He's lost in bitterness

  5. #105
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Muskarci i zene su ravnopravni, ali su muskarci ravnopravniji

    :-)
    Vecina ljudi je zla

  6. #106
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cvrchak
    Svasta, vi ste me potpuno pogresno shvatili.

    Ako zena svojim 'atributima', to jest koriscenjem svoje atraktivnosti, biva privilegovana na poslu, onda sta se desava sa neatraktivnim, profesionalno sposobnim zenama.

    Lijepo me je Blitzkrieg secirao, a nista nije dokazao. Cujes, pominje mi 5 reklama dnevno sa pastama za brijanje, a nije ni primjetio da nema nidje, nijedne, reklame kako muskarac usisava s najnovijim usisivacem, riba pod najnovijim sredstvom za ciscenje, bjesomucno cisti i dezinfekuje radnu povrsinu u kuhinji, cisti klozet sprejom zvani 'Uragan' , siri ves iz masine, a onda onako zapuhan strovali se u fotelju da procita zadnji broj magazina 'Muskarac i kucanstvo' (ahahahaha).

    Ali, dobro, dok se on smisli da mi ponovo odgovori ja cu sa svojim drugaricama obrnuti list, ima da se site nacitamo savjeta iz vrlo poucnih clanaka s naslovom

    '101 nacin kako da osvojite i zadrzite muskarca'.

    Stvarno, ljudi, sprdate li se kada govorite o ravnopravnosti zena i muskaraca u Crnoj Gori. Nije tacno da ce zenu iko zastititi ako prijavi muskarca za zlostavljanje. Ona ga moze prijaviti ali ce time sama sebi presuditi. Nemojmo biti naivni.

    Zaboravili ste kako je ta ravnopravnost do nedavno izgledala. Moldavka S.C, fizicki i seksualno zlostavljana, sa polomljenim rebrima, opekotinama od cigareta na polnom organu ne da je zasticena nego je i kriminalizovana. Ljiljana Raicevic je dozivjela da se svrstava u red politickih neistomisljenika i proglasena drzavnim neprijateljem br.1. Sudija Ana Vukovic nije obavljala profesionalno posao - falilo je dokaza. Saucesnici, kriminalci, su malko skrajnuti s posla ili penzionisani, da bi im tako 'surovo kaznjenimn', gle cuda, zakon Crne Gore obezbijedio neometano obavljanje privatne prakse, ni manje ni vise, u svojstvu advokata.

    Skoknite malo do piljara, cevabdzinica, kafana, samoposluga da vidite kako su zene placene i nipodastavane. Podjite do bolnice da vidite kako se obavlja abortus, sa kakvim uvredama i bolovima ta ravnopravna Crnogorka zivi. Sami njen porodjaj se odvija u mukama jer joj nije ni pruzen nikakav drugi izbor.

    Prica o abortusu je takva jer za trudnocu ne postoji neki drugi tretman osim prekida. Zaista je lako poigravati se sa zenom kad ne postoji nikakva druga alternativa. Zenu treba konstantno strasiti, proglasavati je ubicom masuci kontroverznim dokazima kako beba bez cerebralnog korteksa moze prezivjeti.

    Pride, jedan naucnik sa Sorbone je hrabro, naucno, je li, uporedio zenski kucni posao sa dozivljavanjem klimaksa, seksulane euforije kod zena. Kad krene da pere sudje osjeca takvo zadovoljstvo gledajuci kako se prljavo sudje smanjuje da to uzbudjenje raste sve do, maltene, njenog orgazma. Ma, nemoj, molim te. Vidis kako se mi lako palimo na kucni posao,a muskarci ne, zamisli. Bice da se zena folira u krevetu, pa jedva ceka kuzinu za zadovoljenje seksulanih nagona. Clanak je bio publikovan i javno distribuiran po novinama i magazinima.

    Ja bih, rado, da zenama neko javno objasni da vise ima bakterija u njenim ustima, ispod nokata i u kosi no sto ih ima u kupatilu ili kuhinji ili na tepihu koje bjesomucno cisti, riba, prska hemikalijama da joj kuca vise i ne mirise na jelo no na hemikalije. Eto!

    Nijedna zena na ovom svijetu ne bi trebala da obavlja kucne poslove vise od muskarca. Nijedna majka ne bi trebala da provodi vise vremena s djetetom od oca.

    Jos da odgovorim na ovo:



    ne, nego gdje zeli da kompanija, odnosno trziste, ostvari interes...

    Blitzkrieg,

    I ti si meni simpatican. Imas svoje misljenje i hrabro ga iznosis, zahvaljujuci anonimnosti interneta . Znam da se pravilno pise apsurd, kao sto i znam da se pise besprijekorno, a isto ga napisah bezprijekorno. Nije im radila edit opcija sinoc, ocigledno.
    Cvrchak,ne bijase mi namjera da pricam o sredstvima za ciscenje nego za uljepsavanje.Paste za brijanje,po mom misljenju,spadaju u tu kategoriju.Brijati se lako moze i bes paste,budi uvjerena.A sto se tice ciscenja,to je rekalama ze one zene koje su se opredijelile da se bave domacinstvom,one koje ti proklinjes i zbog kojih feminizam i propada.Vi feministkinje prosto ne mozete shvatiti dsa postoje zene koje poslove vezane za domacinstvo i porodicu SVOJEVOLJNO rade.To je jedna prosta cinjenica koja rusi citavu feministicku ideologiju-cinjenica da zene nece takva prava koja im vi naturate,vec su zadovoljne nivoom prava koja vec imaju.
    Izjava"nista nije dokazao" ne stoji,ako ti ne dokazes da ja nista nijesam dokazao,tj,dok ne ponudis kontra argumente ne samo na primjedbu o pastama za brijanje,vec i na ostale koje sam iznio.Kada ti to ponudis,vidjecemo sta ja ili drugi imamo da odgovorimo na to.
    Sto se tice ap/bsurda,izvini na primjedbi,ali sam pomislio da ti se slucajno potkrala engleska rijec.
    sto se tice moga imena,ne pominjem ga zato sto i drugi forumasi to ne rade.Budi uvjerena da ja moje misli izlazem i ljudima koji znaju moje ime,i to mi ne predstavlja nikakvu smetnju.Ako zelis da saznas moje ime,poslacu ti ga PM-om.mada,ne vjerujem da ces ga znati,nijesam bas toliko poznat.
    Don't fight a battle if you don't gain anything by winning

  7. #107
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ
    One druge, koje jednostavno zive svoj zivot kao normalna, obrazovana, uspjesna ljudska bica - pa one su zaista ravnopravne a da ne moraju o tome da diskutuju, optuzuju nekog ili zapomazu da im se obezbijedi ovo ili ono.
    Nije problem sa uspjesnim, neuspjeh treba opravdati

  8. #108
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    posljednji autobus za Katangu
    Posts
    1,624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ
    Cini mi se da se stihovi razlikuju od onih koje sam ja zapamtio:

    This is a man's world, this is a man's world

    But it wouldn't be nothing, nothing without a woman or a girl


    You see, man made the cars to take us over the road

    Man made the trains to carry heavy loads

    Man made electric light to take us out of the dark

    Man made the boat for the water, like Noah made the ark


    This is a man's, a man's, a man's world

    But it wouldn't be nothing, nothing without a woman or a girl


    Man thinks about a little baby girls and a baby boys

    Man makes then happy 'cause man makes them toys

    And after man has made everything, everything he can

    You know that man makes money to buy from other man


    This is a man's world

    But it wouldn't be nothing, nothing without a woman or a girl


    He's lost in the wilderness

    He's lost in bitterness
    Dragi, dobri, stari James Brown. Ostavio 3 zene. Cetvrta mu dosla glave. Zbog fizickog nasilja ga je nebrojeno puta prijavljivala policiji. Zbog takvog ponasanja boravio je i u zatvoru.
    Last edited by cvrchak; 30-09-05 at 15:39.
    You smell that? Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. The smell, you know that gasoline smell... . Smelled like... victory. Someday this war's gonna end...

  9. #109
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    posljednji autobus za Katangu
    Posts
    1,624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ
    Koliko ja vidim kod mojih poznanica, tog zakona da zene moraju stalno da dokazuju da su ravnopravne su svjesne samo one koje su sebe ubijedile da postoji.

    One druge, koje jednostavno zive svoj zivot kao normalna, obrazovana, uspjesna ljudska bica - pa one su zaista ravnopravne a da ne moraju o tome da diskutuju, optuzuju nekog ili zapomazu da im se obezbijedi ovo ili ono.
    Sta to znaci? Znaci li da jedna Julija Kristeva, filozof i feminista, poznata u danasnjem post-modernom svijetu naucnog istrazivanja, ne treba da diskutuje, pise, istrazuje model prikazivanja u oznacivackom svijetu? Naravno, mi mozemo reci da su semiotika i semiologija intelektualno smece, zar ne?
    You smell that? Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. The smell, you know that gasoline smell... . Smelled like... victory. Someday this war's gonna end...

  10. #110
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Prvo, nemoj koristiti komplikovane rijeci, sazali se

    Drugo, zar nisu semiotika i semiologija ista stvar?

    Trece, sto se mene tice moze Kristeva da pise i istrazuje koliko hoce sve dok za svoju pricu nalazi publiku i kupce. Licno poznajem dovoljno uspjesnih zena kojima nikad na pamet nije palo da su u losijem polozaju zbog svog pola da osjecam samo blagi prezir prema intelektualkama koje zapomazu i u svemu vide musku zavjeru i seksizam.

    Otprilike isto mislim o njima kao o crnackim vodjama koje svaku kaznu za parkiranje opisuju kao ugnjetavanje "brace". Dakle, da ponovim, ravnopravnost nije potpuna, za potpunu ravnopravnost se treba zalagati, ali ovoliko kukanja i zapomaganja - to je vise trazenje izgovora za vlastitu neuspjesnost.

  11. #111
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ
    Prvo, nemoj koristiti komplikovane rijeci, sazali se

    Drugo, zar nisu semiotika i semiologija ista stvar?

    Trece, sto se mene tice moze Kristeva da pise i istrazuje koliko hoce sve dok za svoju pricu nalazi publiku i kupce. Licno poznajem dovoljno uspjesnih zena kojima nikad na pamet nije palo da su u losijem polozaju zbog svog pola da osjecam samo blagi prezir prema intelektualkama koje zapomazu i u svemu vide musku zavjeru i seksizam.

    Otprilike isto mislim o njima kao o crnackim vodjama koje svaku kaznu za parkiranje opisuju kao ugnjetavanje "brace". Dakle, da ponovim, ravnopravnost nije potpuna, za potpunu ravnopravnost se treba zalagati, ali ovoliko kukanja i zapomaganja - to je vise trazenje izgovora za vlastitu neuspjesnost.
    Izvanredno zapazanje.
    Don't fight a battle if you don't gain anything by winning

  12. #112
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Asylum for disturbed
    Posts
    119
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ravnopravnost... feminizam... zenska prava...... mislim da ce mi glava eksplodirati od silnih modernih izraza.

    Jednacina je prosta: ili si normalna osoba, ili nisi. Ili si sposoban, ili nisi. Ili si pametan ili nisi. Pol je nebitan. Bitno je stanje uma.

    Muka mi je od muskaraca koji su "u kontaktu sa svojom zenskom stranom" i zena koje visak testosterona nose kao reklamu za kockarnicu u Las Vegasu.... Ljudi od sebe prave monstrume, emocionalne bogalje, a sve u skladu sa modom, trendom, najnovijim CITYjem ili posljednjim modnim krikovima (strave i uzasa).

    Svjedoci smo raznih s*anja, nepravde, skartiranja, sikaniranja, rasizma, prikrivene mrznje, sublimiranih poruka, gej lobija (hotelskih),nepismenih fudbalera, korupcije, mita, mitova, ubagovanih piratskih izdanja RPG slastica, losih cigara i mlakog piva i, naravno, globalizacije koja cini da se, i polno i rodovski, pretvaramo u jednu amorfnu zelenkastu zelatinoznu masu koja ni najmanje ne mirise na dobro....

    Ako to nije ravnopravnost, onda ja ne znam aposolutno nista... scio me nihil scire, branicu se.

    I zato volim Pajtonovce. Stvarno, ti prokleti Britanci su najsrecniji kada se obuku kao zene... Mada i mrtvi papagaj bi imao stosta da kaze na ovu temu...


    Bottom line je: shit happends. Ono sto te izdvaja je, ponavljam, stanje uma i nacin na koji se boris sa situacijom. Ako si sposoban, slijedi ti nagrada. Ako nisi - sipak.

    Eto.

  13. #113
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    The Hundred Acre Wood
    Posts
    398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Blitzkrieg
    A sto se tice ciscenja,to je rekalama ze one zene koje su se opredijelile da se bave domacinstvom,one koje ti proklinjes i zbog kojih feminizam i propada.Vi feministkinje prosto ne mozete shvatiti dsa postoje zene koje poslove vezane za domacinstvo i porodicu SVOJEVOLJNO rade.To je jedna prosta cinjenica koja rusi citavu feministicku ideologiju-cinjenica da zene nece takva prava koja im vi naturate,vec su zadovoljne nivoom prava koja vec imaju.
    molim? one zene koje su se "opredijelile" da se bave domacinstvom? shta to znachi, da su odluchile da se ne shkoluju i ne rade? svaka im chast, samo se pitam zashto nema mushkaraca koji su se za to opredijelili. prosto, nema ih. ja, recimo, poslove "vezane za domacinstvo i porodicu" uopshte ne radim SVOJEVOLJNO ("dragovoljno" bi bila bolja rijech), ali naravno da cu ih raditi, jer bi mi u suprotnom kuca bila prljava i razbacana, i jeli bismo samo sendviche. ili bih se po chitav dan svadjala sa mushkim (zenskih, nazalost, nemam) chlanovima familije kako bi ribali wc svake nedjelje, prali sudove svaki dan, punili i praznili mashinu za vesh, vodili (mislim da bi to bio najtezi dio) rachuna o tome kad je posteljina dovoljno prljava da joj je potrebno otkuvavanje, kuvali ponekad i dvatriput dnevno. tako da, znash, te reklame za chishcenje su pomalo upucene i meni, iako sam se opredijelila da budem izmrcvarena intelektualka, i to u neprofitnoj oblasti drushtvenih nauka, shto nas vodi epilogu da najvjerovatnoje necu imati dovoljno novaca da unajmim zenu da obavlja te stvari umjesto mene, dok ja idem na posao, chitam, pishem, trudim se da napredujem u struci ili da budem kreativna. znachi, kad su reklame za kozmetichka sredstva u pitanju tu smo negdje, ali kad su reklame za chishcenje na tapetu, vidi se ravnopravnost. sad ti navodish za pozitivan primjer zene koje mozda nikad nisu stale da razmisle je li fer takva raspodjela posla, e su prezauzete biranjem izmedju cillit benga i mister propera. nego, bogami, mislim da je cvrchak sve to vec rekla, al da ponovim, jer prvi put ti ochito nije bilo jasno. nauchila sam da ekonomishem sa svojim vremenom, a i da se svadjam sa mushkim dijelom familije (ispostavili su se fleksibilnijim nego shto mishljah*, te ih navikoh na kucne obaveze, mada samo mladje, moj otac nikada nece uzeti usisivach u ruke) - ali mi je muka kad mi neko kaze da sam u istoj poziciji kao mushkarac koji pored kuvanja, pranja, ribanja friteze, kupovinu spomenuh li, zimnice, chishcenja, ima obavezu samo da radi ono shto i ja ionako radim, da se, jelte, kulturno i duhovno uzdize i povremeno opusti uz neku utakmicu. da se razumijemo, isto tako mi je muka kad neko krene da se vadi na bilo koji hendikep kako bi se opravdao shto nije uspio u zivotu, ili shto je pogreshno parkirao auto, ili shto mu machka ima grip. politichka korektnost je metastazirala, a ja bih da ukazem na mogucnosti kompenzacije koje uvijek postoje. evelin gleni je zena, i potpuno gluva, pa je opet najbolja perkusionistkinja na svijetu. chitavu tu prichu o ravnopravnosti (polova, rasa, whatever) lako mogu da zloupotrijebe ljudi koji vole ulogu zrtve (krcata je raznim vrstama dobiti). znachi, dobro reche milkman - ako je osoba sposobna, zdrava (u najshirem smislu te rijechi), hrabra, dodala bih i poshtena (posljedica idealizma mi mladalachkog, poshtenje se na kraju isplati, trust me) - moze da uradi sve shto zeli, u okviru objektivnih mogucnosti koje su rijetko takve da se bash ni na koji nachin ne mogu prevazici (take a look at evelin gleni, agen). ali nemojmo se shaliti - nije bash da ne postoje stvari koje zena mora da prevazidje da bi bila podjednako uspjeshna kao mushkarac, i nebulozno je tvrditi suprotno. lichno, sasvim sam zadovoljna kad mi se makar oda priznanje - ne bash trofej "superzene", ali pohvale, umjesto da se stvari koje svojevoljno radim za familiju i sebe uzimaju for granted.

    *i uopshte, kamenujte me, ali sa mushkarcima - onim koji zauzimaju bitno mjesto u mom zivotu, naravno, jedino za njih odgovaram - se moze chesto dogovoriti o kojechemu, nego smo mi nauchene da i ne pokushavamo. a shta reci za primjer profesorice zenskih studija, ej, zenskih studija na fpn-u u beogradu koja otvoreno mrzi djevojke, ili za moju poznanicu kojoj je, kada se zalila da je jedan mladic pokushao da je napastvuje, koleginica sa zenskih studija also, vajna feministkinja, rekla "pa, tako ti i treba kad nosish te kratje suknje". elem, kao shto je svaki chovjek (human) sam sebi najveci neprijatelj, tako su i zene najveci neprijatelji. dok to sa sobom ne rashchistimo, potpuno mi je svejedno da li ce me tamo neki mushkarac zvati socioloshkinjom ili sociologom, psiholoshkinjom ili psihologom, advokatkinjom ili advokatom. ne velim da ovaj svijet vishe nije striktno mushki, samo da je situacija multifaktorska i stoga mi "jadne mi" pricha ide na zivce.
    i work these hands to bleed cause i got mouths to feed
    and i got 15 dollars hid above the stove

  14. #114
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    The Hundred Acre Wood
    Posts
    398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj
    A sto se tice onoga sa Evom i jabukom... Svaki pravi Adam bi ponovo zagrizao tu jabuku :-)
    obichno kazem "da, eva je bila radoznalija i hrabrija od adama, koji je slushao i njena i bozija naredjenja, kakav nesposobnjakovic i papuchic" ...ali ovo tvoje gledishte je mnogo simpatichnije. (:
    i work these hands to bleed cause i got mouths to feed
    and i got 15 dollars hid above the stove

  15. #115
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    obichno kazem...
    primijetio sam da pricash svasta.....

  16. #116
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    The Hundred Acre Wood
    Posts
    398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    shall i say? hvala, takodje.
    i work these hands to bleed cause i got mouths to feed
    and i got 15 dollars hid above the stove

  17. #117
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brain In Chains
    molim? one zene koje su se "opredijelile" da se bave domacinstvom? shta to znachi, da su odluchile da se ne shkoluju i ne rade? svaka im chast, samo se pitam zashto nema mushkaraca koji su se za to opredijelili. prosto, nema ih. ja, recimo, poslove "vezane za domacinstvo i porodicu" uopshte ne radim SVOJEVOLJNO ("dragovoljno" bi bila bolja rijech), ali naravno da cu ih raditi, jer bi mi u suprotnom kuca bila prljava i razbacana, i jeli bismo samo sendviche. ili bih se po chitav dan svadjala sa mushkim (zenskih, nazalost, nemam) chlanovima familije kako bi ribali wc svake nedjelje, prali sudove svaki dan, punili i praznili mashinu za vesh, vodili (mislim da bi to bio najtezi dio) rachuna o tome kad je posteljina dovoljno prljava da joj je potrebno otkuvavanje, kuvali ponekad i dvatriput dnevno. tako da, znash, te reklame za chishcenje su pomalo upucene i meni, iako sam se opredijelila da budem izmrcvarena intelektualka, i to u neprofitnoj oblasti drushtvenih nauka, shto nas vodi epilogu da najvjerovatnoje necu imati dovoljno novaca da unajmim zenu da obavlja te stvari umjesto mene, dok ja idem na posao, chitam, pishem, trudim se da napredujem u struci ili da budem kreativna. znachi, kad su reklame za kozmetichka sredstva u pitanju tu smo negdje, ali kad su reklame za chishcenje na tapetu, vidi se ravnopravnost. sad ti navodish za pozitivan primjer zene koje mozda nikad nisu stale da razmisle je li fer takva raspodjela posla, e su prezauzete biranjem izmedju cillit benga i mister propera. nego, bogami, mislim da je cvrchak sve to vec rekla, al da ponovim, jer prvi put ti ochito nije bilo jasno. nauchila sam da ekonomishem sa svojim vremenom, a i da se svadjam sa mushkim dijelom familije (ispostavili su se fleksibilnijim nego shto mishljah*, te ih navikoh na kucne obaveze, mada samo mladje, moj otac nikada nece uzeti usisivach u ruke) - ali mi je muka kad mi neko kaze da sam u istoj poziciji kao mushkarac koji pored kuvanja, pranja, ribanja friteze, kupovinu spomenuh li, zimnice, chishcenja, ima obavezu samo da radi ono shto i ja ionako radim, da se, jelte, kulturno i duhovno uzdize i povremeno opusti uz neku utakmicu. da se razumijemo, isto tako mi je muka kad neko krene da se vadi na bilo koji hendikep kako bi se opravdao shto nije uspio u zivotu, ili shto je pogreshno parkirao auto, ili shto mu machka ima grip. politichka korektnost je metastazirala, a ja bih da ukazem na mogucnosti kompenzacije koje uvijek postoje. evelin gleni je zena, i potpuno gluva, pa je opet najbolja perkusionistkinja na svijetu. chitavu tu prichu o ravnopravnosti (polova, rasa, whatever) lako mogu da zloupotrijebe ljudi koji vole ulogu zrtve (krcata je raznim vrstama dobiti). znachi, dobro reche milkman - ako je osoba sposobna, zdrava (u najshirem smislu te rijechi), hrabra, dodala bih i poshtena (posljedica idealizma mi mladalachkog, poshtenje se na kraju isplati, trust me) - moze da uradi sve shto zeli, u okviru objektivnih mogucnosti koje su rijetko takve da se bash ni na koji nachin ne mogu prevazici (take a look at evelin gleni, agen). ali nemojmo se shaliti - nije bash da ne postoje stvari koje zena mora da prevazidje da bi bila podjednako uspjeshna kao mushkarac, i nebulozno je tvrditi suprotno. lichno, sasvim sam zadovoljna kad mi se makar oda priznanje - ne bash trofej "superzene", ali pohvale, umjesto da se stvari koje svojevoljno radim za familiju i sebe uzimaju for granted.

    *i uopshte, kamenujte me, ali sa mushkarcima - onim koji zauzimaju bitno mjesto u mom zivotu, naravno, jedino za njih odgovaram - se moze chesto dogovoriti o kojechemu, nego smo mi nauchene da i ne pokushavamo. a shta reci za primjer profesorice zenskih studija, ej, zenskih studija na fpn-u u beogradu koja otvoreno mrzi djevojke, ili za moju poznanicu kojoj je, kada se zalila da je jedan mladic pokushao da je napastvuje, koleginica sa zenskih studija also, vajna feministkinja, rekla "pa, tako ti i treba kad nosish te kratje suknje". elem, kao shto je svaki chovjek (human) sam sebi najveci neprijatelj, tako su i zene najveci neprijatelji. dok to sa sobom ne rashchistimo, potpuno mi je svejedno da li ce me tamo neki mushkarac zvati socioloshkinjom ili sociologom, psiholoshkinjom ili psihologom, advokatkinjom ili advokatom. ne velim da ovaj svijet vishe nije striktno mushki, samo da je situacija multifaktorska i stoga mi "jadne mi" pricha ide na zivce.
    To sto ti nesto ne radis sa voljom ne znaci da to drugi/e ne rade.mada,ciscenje nije privlacan posao,priznajem,ali ti si nepotrebno banalizovala stvar.Htio sam reci da postoje zene koje su svojevoljno odabrale bavljenje porodicom i domacinstvom.
    Don't fight a battle if you don't gain anything by winning

  18. #118
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    posljednji autobus za Katangu
    Posts
    1,624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Blitzkrieg
    Htio sam reci da postoje zene koje su svojevoljno odabrale bavljenje porodicom i domacinstvom.
    A takve zene spadaju u kategoriju uspjesnih ili neuspjesnih zena?
    You smell that? Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. The smell, you know that gasoline smell... . Smelled like... victory. Someday this war's gonna end...

  19. #119
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Asylum for disturbed
    Posts
    119
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cvrchak
    A takve zene spadaju u kategoriju uspjesnih ili neuspjesnih zena?

    Mislim da se u ovoj oblasti ne moze vrsiti kategorizacija po samo jednom principu.

  20. #120
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    posljednji autobus za Katangu
    Posts
    1,624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ
    Prvo, nemoj koristiti komplikovane rijeci, sazali se

    Drugo, zar nisu semiotika i semiologija ista stvar?

    Trece, sto se mene tice moze Kristeva da pise i istrazuje koliko hoce sve dok za svoju pricu nalazi publiku i kupce. Licno poznajem dovoljno uspjesnih zena kojima nikad na pamet nije palo da su u losijem polozaju zbog svog pola da osjecam samo blagi prezir prema intelektualkama koje zapomazu i u svemu vide musku zavjeru i seksizam.

    Otprilike isto mislim o njima kao o crnackim vodjama koje svaku kaznu za parkiranje opisuju kao ugnjetavanje "brace". Dakle, da ponovim, ravnopravnost nije potpuna, za potpunu ravnopravnost se treba zalagati, ali ovoliko kukanja i zapomaganja - to je vise trazenje izgovora za vlastitu neuspjesnost.
    Da su komplikovane zaista jesu, i meni samoj. Do juce sam smatrala da su semiotika i semiologija jedno te isto dok ne procitah clanak ciji autor naglasava blagu razliku. No, o tome cemo na nekom drugom topiku. Ionako, iskreno, nikada nijesam razumjela filmski tekst, ili filmsku gramatiku, kada ih semiotika objasnjava.

    Ah, da, crnacki lider... . Feministicki pokret, od nastanka do danas, karakterisu brojni pravci, razlicita misljenja, kritike. Na primjer, ne radi se o tome da li je feminizam ZA abortus ili PROTIV abortusa vec treba razumjeti da je feminizam ZA ZENU. Nijedna feministkinja ne bi pozeljela da zivi u svijetu u kome bi muskarci bili neslobodni. Zaboga, one se, valjda, bore i protiv vlasti dominatnog muskarca nad nedominantnim muskarcem. Feminizam je pokrenuo i dio nezadovoljne, radno sposobne, populacije sa psiho-fizickim ostecenjima, homoseksualce koji nikada u javnosti nijesu smjeli ni pisnuti o svojim tegobama.

    I tacno je da se za ravnopravnost treba boriti, narocito kada se zene dijele na uspjesne i neuspjesne.

    Blitzkrieg,

    Preostro i nadmeno si mi odgovorio u vezi anonimnosti interneta. Ko te pita za ime?
    You smell that? Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. The smell, you know that gasoline smell... . Smelled like... victory. Someday this war's gonna end...

  21. #121
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ekonomija je jedini interes, sa novcem placash nezavisnost od bilo cega.
    Pojam domacice se izgubio, kao posledica ekonosmkog pritiska a ne emancipacije zene. Ljudi su prinudjeni da rade i snalaze se u formiranju porodice. Vise zena nije u mogucnosti da se posveti vaspitavanju djece i njihovom uzgoju, vec dio toga obavlja drustvo. A sve veci broj je onih koji ni ne razmisljaju o porodici.

    Nisam siguran da je to bash dobar put.

  22. #122
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brain In Chains
    ...uopshte ne radim SVOJEVOLJNO ("dragovoljno" bi bila bolja rijech), ali naravno da cu ih raditi, jer bi mi u suprotnom kuca bila prljava i razbacana, i jeli bismo samo sendviche. ili bih se po chitav dan svadjala sa mushkim (zenskih, nazalost, nemam) chlanovima familije kako bi ribali wc svake nedjelje, prali sudove svaki dan, punili i praznili mashinu za vesh, vodili (mislim da bi to bio najtezi dio) rachuna o tome kad je posteljina dovoljno prljava da joj je potrebno otkuvavanje, kuvali ponekad i dvatriput dnevno...
    Vidis, ovdje je rupa u tvom rezonovanju. Ti "moras" da cistis kucu jer bi inace bila "prljava". Drugim rijecima, ti "moras" da je cistis, jer je za tebe prljava, dok za tvoje muske clanove porodice (jos) nije.

    Da oni zive sami, vjeruj mi (gledao sam mnogo puta), prihvatili bi se i oni usisivaca, metle i krpe - kad bi im se ucinilo da je kuca *stvarno* prljava.

    To sto bi ti na toj tacki smatrala da je kuca postala svinjac i bruka - to je samo pitanje subjektivne procjene. Da ne pominjem cinjenicu da mnoge zene koje znam drze kucu apotekarski cistom (i maltretiraju clanove svoje porodice, koji ne smiju ni trunku nigdje da ostave) najvecim dijelom zato da bi se pravile vazne pred drugim zenama.

  23. #123
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cvrchak
    ... Nijedna feministkinja ne bi pozeljela da zivi u svijetu u kome bi muskarci bili neslobodni.
    Cuo sam mnoge kako zahtijevaju toliko prava za zene da bi imale vise prava nego muskarci. To je oblik neslobode.

    I tacno je da se za ravnopravnost treba boriti, narocito kada se zene dijele na uspjesne i neuspjesne.
    Pa i muskarci se dijele na uspjesne i neuspjesne, u cemu je problem?

  24. #124
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cvrchak
    A takve zene spadaju u kategoriju uspjesnih ili neuspjesnih zena?
    Uspjesne su.Zasluzne su jednako kao i one koje se posvete karijeri.Mozda i vise,jer je bavljenje porodicom cin koji,na kraju krajeva omogucava opstanak nase vrste.Sa druge strane,bez finansijske podrske bavljenje porodicom je nemoguce,i tu uskace muskarac koji svojim poslom omogucava finansije.Ne vidim takvom sistemu nikakvu manu.
    Don't fight a battle if you don't gain anything by winning

  25. #125
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ
    Vidis, ovdje je rupa u tvom rezonovanju. Ti "moras" da cistis kucu jer bi inace bila "prljava". Drugim rijecima, ti "moras" da je cistis, jer je za tebe prljava, dok za tvoje muske clanove porodice (jos) nije.

    Da oni zive sami, vjeruj mi (gledao sam mnogo puta), prihvatili bi se i oni usisivaca, metle i krpe - kad bi im se ucinilo da je kuca *stvarno* prljava.

    To sto bi ti na toj tacki smatrala da je kuca postala svinjac i bruka - to je samo pitanje subjektivne procjene. Da ne pominjem cinjenicu da mnoge zene koje znam drze kucu apotekarski cistom (i maltretiraju clanove svoje porodice, koji ne smiju ni trunku nigdje da ostave) najvecim dijelom zato da bi se pravile vazne pred drugim zenama.
    Haha bravo.
    Don't fight a battle if you don't gain anything by winning

Page 5 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. jednakost polova
    By milicaaaaaaa in forum Religija i filozofija
    Replies: 112
    Last Post: 19-03-24, 00:32
  2. koliko kosta polova NOkia 3510
    By beba# in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 15-07-05, 12:51
  3. Maniri
    By Desert Eagle in forum Ženski kutak
    Replies: 71
    Last Post: 23-04-05, 14:28

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •