View Poll Results: Da li mislite da su zene u Crnoj Gori potpuno ravnopravne sa muskarcima

Voters
28. You may not vote on this poll
  • Da

    8 28.57%
  • Ne

    20 71.43%
Page 6 of 7 FirstFirst ... 234567 LastLast
Results 126 to 150 of 152

Thread: Ravnopravnost polova

  1. #126
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cvrchak
    Da su komplikovane zaista jesu, i meni samoj. Do juce sam smatrala da su semiotika i semiologija jedno te isto dok ne procitah clanak ciji autor naglasava blagu razliku. No, o tome cemo na nekom drugom topiku. Ionako, iskreno, nikada nijesam razumjela filmski tekst, ili filmsku gramatiku, kada ih semiotika objasnjava.

    Ah, da, crnacki lider... . Feministicki pokret, od nastanka do danas, karakterisu brojni pravci, razlicita misljenja, kritike. Na primjer, ne radi se o tome da li je feminizam ZA abortus ili PROTIV abortusa vec treba razumjeti da je feminizam ZA ZENU. Nijedna feministkinja ne bi pozeljela da zivi u svijetu u kome bi muskarci bili neslobodni. Zaboga, one se, valjda, bore i protiv vlasti dominatnog muskarca nad nedominantnim muskarcem. Feminizam je pokrenuo i dio nezadovoljne, radno sposobne, populacije sa psiho-fizickim ostecenjima, homoseksualce koji nikada u javnosti nijesu smjeli ni pisnuti o svojim tegobama.

    I tacno je da se za ravnopravnost treba boriti, narocito kada se zene dijele na uspjesne i neuspjesne.

    Blitzkrieg,

    Preostro i nadmeno si mi odgovorio u vezi anonimnosti interneta. Ko te pita za ime?
    Samo sam izlozio stvari onakve kakve jesu.Mislim da je tvoja insinuacija bila da ja nebih izlagao moje stavove kada ne bih bio zasticen anonimnoscu nicka,tj,ako bi ostali znali moje ime.Ako to nije slucaj,tj ako ti tako ne mislis,izvinjavam se.Vjerovatno sam pogresno protumacio.
    Don't fight a battle if you don't gain anything by winning

  2. #127
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Deklarativna jednakost postoji, formalna donekle, a prakticna ponajmanje. Najbolji pokazatelj za to jeste zastupljenost zena na najuticajnijim mjestima u drustvu. To nije pitanje zelja vec posljedica patrijarhalnog nasljedja. Patrijarhalno nasljedje ne moze se prevazici deklaracijama, ali je to dobar pocetak, formalno-zakonske odredbe tome najvise doprinose, a prakticno prevazilazenje tradicionalno uspostavljene nejednakosti trajace jos dugo.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  3. #128
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    The Hundred Acre Wood
    Posts
    398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ
    Vidis, ovdje je rupa u tvom rezonovanju. Ti "moras" da cistis kucu jer bi inace bila "prljava". Drugim rijecima, ti "moras" da je cistis, jer je za tebe prljava, dok za tvoje muske clanove porodice (jos) nije.

    Da oni zive sami, vjeruj mi (gledao sam mnogo puta), prihvatili bi se i oni usisivaca, metle i krpe - kad bi im se ucinilo da je kuca *stvarno* prljava.

    To sto bi ti na toj tacki smatrala da je kuca postala svinjac i bruka - to je samo pitanje subjektivne procjene. Da ne pominjem cinjenicu da mnoge zene koje znam drze kucu apotekarski cistom (i maltretiraju clanove svoje porodice, koji ne smiju ni trunku nigdje da ostave) najvecim dijelom zato da bi se pravile vazne pred drugim zenama.
    ovo je potpuno skretanje s teme, ali da ti ipak odgovorim. ja "moram" da je chistim, jer mi se ne svidja prizor mrtve bubashvabe u wc-u, koji su oni spokojno posmatrali nekih tri nedjelje dok sam bila odsutna. ne da nisam od onih cica koje vole da im je kuca apotekarski chista, nego bih chak rekla da njegujem instituciju kreativnog haosa, ali shto je mnogo - mnogo je. svinjac je svinjac, to nema puno veze sa subjektivnom procjenom, osim ako ne zelish da kazesh da su mushkarci, svi odreda, prljave svinje. josh ne dozivjeh da se prihvate metle i krpe samoinicijativno - mislim da to nemaju ni na kraj pameti, da im se stav "to rade zene" somehow inkorporirao u genetsku strukturu. a te zene koje znash...ja ne znam takve zene, ako nisu opsesivnokompulzivne neuroticharke (takvu znam, komada jedan, ali to je patologija, a ne pravilo). uostalom, otkud znash da to rade bash da bi se pravile vazne pred drugim zenama? to mi je glupo objashnjenje. radi se, pretpostavljam, o zenama u godinama (at least starijima od osam godina), te bi trebalo da su prevazishle stav 'moja kutija je chistija od tvoje, utata'.
    uostalom, (agen) nema mnogo vajde od rasprava o ravnopravnosti koje pochinju i zavrshavaju se prichom o tome ko cheshce pere sudove, ali da smo u istom polozaju, makar po tom pitanju - nismo. btw, kad vidite kucu koja je u svinjcu, hocete li reci 'fuuujjj, kako ti ljudi mogu tu da zive' ili 'fuujj, shta radi ta zena, kad joj je ovakva kuca'? iskreno?
    i work these hands to bleed cause i got mouths to feed
    and i got 15 dollars hid above the stove

  4. #129
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    The Hundred Acre Wood
    Posts
    398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Blitzkrieg
    Uspjesne su.Zasluzne su jednako kao i one koje se posvete karijeri.Mozda i vise,jer je bavljenje porodicom cin koji,na kraju krajeva omogucava opstanak nase vrste.Sa druge strane,bez finansijske podrske bavljenje porodicom je nemoguce,i tu uskace muskarac koji svojim poslom omogucava finansije.Ne vidim takvom sistemu nikakvu manu.
    a shta je sa onima koje pokushavaju (i vrlo chesto uspijevaju) da se "posvete" (izraza li) i karijeri (kad razmislim - to moze biti i posao piljarice, jer kad kazesh karijera, prva pomisao mi je na zenu koja je fancy advokat ili pr, kao u "sex &city") i porodici? "bavljenje porodicom" je chin koji zeni ionako ne gine, josh uvijek su rijetke one koje odluche da se ne udaju i ne radjaju rad karijere, barem u nashoj sredini. ne zaboravi da je tema ravnopravnost zena u crnoj gori, gdje je ekonomska situacija takva da malo zena moze da dozvoli sebi luksuz da ne radi uopshte, vec da se posveti iskljuchivo porodici. tu imamo zenu koja radi bilo kakav posao od 8 do 3 za neke bijedne pare i kraj toga mora da obavi sve one slatke, prljave stvari koje nabrajah u prethodnim postovima. dakle, ta zena koja se "bavi" porodicom ili se "bavi" karijerom ili i jednim i drugim, chime podsjeca na onog klovna koji balansira sve vishe i vishe loptica dok mu sve ne poispadaju - vs. jedan mushkarac, koji nikad ne mora da napravi takvu vrstu izbora, vec mu je onako po defaultu omoguceno i jedno i drugo. neko je rekao ravnopravnost? :-?
    i work these hands to bleed cause i got mouths to feed
    and i got 15 dollars hid above the stove

  5. #130
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brain In Chains
    ...josh ne dozivjeh da se prihvate metle i krpe samoinicijativno - mislim da to nemaju ni na kraj pameti, da im se stav "to rade zene" somehow inkorporirao u genetsku strukturu.
    Nisi bila odsutna dovoljno dugo, inace bi vidjela kako se taj stav lako ekskorporira, samo kad nema nikog drugog ko bi mogao da cisti.
    Par puta bi pustili da dodje do nivoa mrtvih macaka po kuci a onda bi se naivkli da ciste redovno... svaka navika se stvara.

    uostalom, otkud znash da to rade bash da bi se pravile vazne pred drugim zenama?
    Zato sto blistavo cistu kucu navale da sredjuju kao lude kad cuju da im dolazi komsinica/rodjaka/poznanica.

    btw, kad vidite kucu koja je u svinjcu, hocete li reci 'fuuujjj, kako ti ljudi mogu tu da zive' ili 'fuujj, shta radi ta zena, kad joj je ovakva kuca'? iskreno?
    Nesumnjivo ovo prvo. Sem ako u kuci zivi samo "ta zena".
    Last edited by SKOJ; 03-10-05 at 17:27.

  6. #131
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    The Hundred Acre Wood
    Posts
    398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ
    Par puta bi pustili da dodje do nivoa mrtvih macaka po kuci a onda bi se naivkli da ciste redovno... svaka navika se stvara.
    ah, ali zar taj plemeniti cilj ne moze da se ostvari i u mojoj prisutnosti? mozda bi rjeshenje bilo da sve zene otidju nekud na dovoljno dugo, pa kad se fino naviknete na redovno ribanje...da se vratimo. i zivimo u ravnopravnosti i (naravno) ljubavi to the end of the world. tada bi sigurno bilo vishe zena filozofa, zena dobrih pisaca, politichara...mljac.

    Quote Originally Posted by SKOJ
    Zato sto blistavo cistu kucu navale da sredjuju kao lude kad cuju da im dolazi komsinica/rodjaka/poznanica.
    more, nema to veze sa zenskim polom nego sa nekom malogradjanshtinom (ne volim ovaj izraz, al u nedostatku boljeg) uopshte. isto tako cicosi glancaju svoja kola ili izbace najnoviji model mobilnog telefona na sto u kaficu u njegoshevoj (a josh ih roditelji izdrzavaju). to je posebna tema.

    Quote Originally Posted by SKOJ
    Nesumnjivo ovo prvo. Sem ako u kuci zivi samo "ta zena".
    korektno od tebe, ali vecina ljudi (sa zenama, avaj, na chelu) bi rekla/pomislila/prichala po komshiluku - nesumnjivo ovo drugo.
    i work these hands to bleed cause i got mouths to feed
    and i got 15 dollars hid above the stove

  7. #132
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brain In Chains
    ovo je potpuno skretanje s teme, ali da ti ipak odgovorim. ja "moram" da je chistim, jer mi se ne svidja prizor mrtve bubashvabe u wc-u, koji su oni spokojno posmatrali nekih tri nedjelje dok sam bila odsutna. ne da nisam od onih cica koje vole da im je kuca apotekarski chista, nego bih chak rekla da njegujem instituciju kreativnog haosa, ali shto je mnogo - mnogo je. svinjac je svinjac, to nema puno veze sa subjektivnom procjenom, osim ako ne zelish da kazesh da su mushkarci, svi odreda, prljave svinje. josh ne dozivjeh da se prihvate metle i krpe samoinicijativno - mislim da to nemaju ni na kraj pameti, da im se stav "to rade zene" somehow inkorporirao u genetsku strukturu.
    Ziva istina, ja sam takav priznajem. Ali ne vidim opravdanje kao "to zene rade".
    Moj fenomen zivljenja u prostoru koji nije sredjen (kreativni haos jel) i "visoka tolerancija prema neredu" (svinjac) :

    Ne pomaze tu nista bez kad morash.

    Danasnji dogadjaj:
    DVa muskarca i jedna zena snimaju deponiju smeca, dok sam se ja i jedan momak tako lezerno setali po onome smradu i bazdezu zena se sva zabarakadirala u auto, na samoj granici panike. Mi smo ti se tu setali i birali kadrove koji su stvarno impresivni.
    Dovoljno govori o prirodi zene i muskarca.

    Zene jednostavno histerisu od nereda. Dok muskarci u njemu vide dublji smisao.
    (ihhhhaaaa jesam preveo vodenicu na svoj mlin)

    Salu na stranu, nema tu sto bez da izvdish pusku i svima po krpu u ruke. Sto vidim radish:
    josh ne dozivjeh da se prihvate metle i krpe samoinicijativno
    Metodi represije su cudo.

  8. #133
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brain In Chains
    a shta je sa onima koje pokushavaju (i vrlo chesto uspijevaju) da se "posvete" (izraza li) i karijeri (kad razmislim - to moze biti i posao piljarice, jer kad kazesh karijera, prva pomisao mi je na zenu koja je fancy advokat ili pr, kao u "sex &city") i porodici? "bavljenje porodicom" je chin koji zeni ionako ne gine, josh uvijek su rijetke one koje odluche da se ne udaju i ne radjaju rad karijere, barem u nashoj sredini. ne zaboravi da je tema ravnopravnost zena u crnoj gori, gdje je ekonomska situacija takva da malo zena moze da dozvoli sebi luksuz da ne radi uopshte, vec da se posveti iskljuchivo porodici. tu imamo zenu koja radi bilo kakav posao od 8 do 3 za neke bijedne pare i kraj toga mora da obavi sve one slatke, prljave stvari koje nabrajah u prethodnim postovima. dakle, ta zena koja se "bavi" porodicom ili se "bavi" karijerom ili i jednim i drugim, chime podsjeca na onog klovna koji balansira sve vishe i vishe loptica dok mu sve ne poispadaju - vs. jedan mushkarac, koji nikad ne mora da napravi takvu vrstu izbora, vec mu je onako po defaultu omoguceno i jedno i drugo. neko je rekao ravnopravnost? :-?
    Zena jednostavno moze da se dogovori sa muskarcem.Niko joj ne moze narediti da cisti i pere po cijeli dan ako to ona nece.Medjutim,prosjecna crnogorska zena misli na ovakav nacin:"A kako cu dat njemu da cisti,bog ga ubio,pa da mi sve u neredu ostavi.Kuca ce mi bit svinjac,od bruke se necu moc u grad pojavit"Nikada mi nije bilo jasno zasto zene nemaju povjerenja u muskarce sto se kucnih poslova tice.
    Don't fight a battle if you don't gain anything by winning

  9. #134
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    posljednji autobus za Katangu
    Posts
    1,624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Blitzkrieg
    Zena jednostavno moze da se dogovori sa muskarcem.Niko joj ne moze narediti da cisti i pere po cijeli dan ako to ona nece.Medjutim,prosjecna crnogorska zena misli na ovakav nacin:"A kako cu dat njemu da cisti,bog ga ubio,pa da mi sve u neredu ostavi.Kuca ce mi bit svinjac,od bruke se necu moc u grad pojavit"Nikada mi nije bilo jasno zasto zene nemaju povjerenja u muskarce sto se kucnih poslova tice.
    Ahahaha! moze i ovako:

    Muskarac jednostavno moze da se dogovori sa zenom. Niko njemu ne moze narediti da cisti i pere po cijeli dan ako to on nece. Medjutim, prosjecni crnogorski muskarac misli na ovakav nacin: "A kako cu dat njoj da cisti, bog je ubio, pa da mi sve u neredu ostavi. Kuca ce mi bit svinjac, od bruke se necu moc u grad pojavit". Nikada mi nije bilo jasno zasto muskarci nemaju povjerenja u zene sto se kucnih poslova tice. hahahahahaha
    You smell that? Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. The smell, you know that gasoline smell... . Smelled like... victory. Someday this war's gonna end...

  10. #135
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cvrchak
    Ahahaha! moze i ovako:

    Muskarac jednostavno moze da se dogovori sa zenom. Niko njemu ne moze narediti da cisti i pere po cijeli dan ako to on nece. Medjutim, prosjecni crnogorski muskarac misli na ovakav nacin: "A kako cu dat njoj da cisti, bog je ubio, pa da mi sve u neredu ostavi. Kuca ce mi bit svinjac, od bruke se necu moc u grad pojavit". Nikada mi nije bilo jasno zasto muskarci nemaju povjerenja u zene sto se kucnih poslova tice. hahahahahaha
    Tesko da moze tako.Mada,priznajem da je simpaticno,hehe
    Don't fight a battle if you don't gain anything by winning

  11. #136
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    The Hundred Acre Wood
    Posts
    398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Blitzkrieg
    Tesko da moze tako.Mada,priznajem da je simpaticno,hehe
    a zashto? zashto ne moze tako? molim odgovor, precizan.
    i work these hands to bleed cause i got mouths to feed
    and i got 15 dollars hid above the stove

  12. #137
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zato sto to ne odgovara istini.Zene su te koje uvijek prave paniku oko (ne)reda u kuci.Makar u Crnoj Gori.Dovoljno precizno?
    Don't fight a battle if you don't gain anything by winning

  13. #138
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    The Hundred Acre Wood
    Posts
    398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nismo se razumjeli. poenta gornjeg posta bijashe, chini mi se, da su zene te koje uvijek sredjuju kucu, i koje znaju kako se neshto radi, te je stoga neizvodljivo da mushkarac rezonuje kako je cvrchak karikirala. a zashto? odgovor na to pitanje me zanimao.
    i work these hands to bleed cause i got mouths to feed
    and i got 15 dollars hid above the stove

  14. #139
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A poenta moga bjese ta da zene jednostavno svojevoljno uzimaju ciscenje u svoje ruke,noseci se mislju da muskarac to ne umije,iako ih na to niko ne tjera,to je stvar njihovog licnog izbora.
    Don't fight a battle if you don't gain anything by winning

  15. #140
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo me opet poslije malog vremena pauze(5 mjeseci haha),trebalo mi nesto da kopiram pa vidjeh ove postove.Tada zaboravih,a sad vam kazem,sto cu ali volim da vas poklopim sa ovim licnim izborom.Od svega mi se branite ali ne i od toga...Bas volim da pomenem tu frazu.Kako to lijepo zvuci...Licni izbor...Nocna mora feminizma!
    Don't fight a battle if you don't gain anything by winning

  16. #141
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    272
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    prije svega da mi je znat ko je ovako formulisao ovo pitanje???
    -da li mislite da su zene u crnoj gori potpuno ravnopravne sa muskarcima???-
    pazi to, kao da mozes bit potpuno neravnopravan sa nekim.
    pa ili to jesi ili nijesi.
    cisto da skrenem paznju na malo vise preciznosti.
    ove teme su uvijek bile inspirativne za diskusiju.
    naravno, da zavisi od vaspitanja u sta ce vam se cerke pretvorit kad odrastu i stasaju za udaju hehehehe
    mislim da problem lezi recimo i u samom obrazovanju.
    pogledajte samo bajke koje se citaju djeci, malim djevojcicama i djecacima.
    u svakoj bajci postoji dobro i zlo (sto je pozitivno) ali isto tako u svakoj bajci je vitez tj.muskarac neko ko se bori, bije za svoju dragu voljenu princezu koja obicno sjedi i place u nekom dvorcu i ceka da dodje princ na bijelom konju koji ce je spasiti. ili prespava cijelu vjecnost dok je ne probudi poljubac jednog princa kao sto je to trnova ruzica i sl. znaci od malena, na jedan, rekla bih vrlo perfidan nacin, se vaspitaju zenska djeca na tzv. neaktivnost a muskarcima se "malo" tuce uvijek oprasta jer zaboga u tome lezi njihova snaga.
    sto je naravno sasvim pogresno.
    zna se da hrabrost uvijek dolazi iz mozga a ne iz m**a. cisto da se razumijemo.
    znaci treba krenuti iz pocetka, nijesu nam samo udzbenici istorije krojeni pogresno, prelistajte malo i djeciju literaturu pa cete vidjeti prilicno toga pogresnog.

  17. #142
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mozes.Mozes biti potpuno neravnopravan,mozes biti ravnopravan negdje a neravnopravan negdje drugo a mozes biti i potpuno ravnopravan.
    Don't fight a battle if you don't gain anything by winning

  18. #143
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    272
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a mozes bit i potpuno ravnoneravnopravan jel da?!
    ma daj molim te

  19. #144
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    272
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    jos nesto, zasto je ova tema postavljena na podforumu religija i filozofija???

  20. #145
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Eto tako,milo mi bilo da je postavim pa je postavih.
    Don't fight a battle if you don't gain anything by winning

  21. #146
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Opet idemo u krug... :roll:
    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

  22. #147
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma nije nego se pored 140 poslainh postova ova nadje pa se pravi pametna,a nije se ni udostojila da ucestvuje u diskusiji.Em zasto ovo,em topicu nije mjesto...Mrzim takve upadice.Ako hoces da diskutujes,diskutuj o ravnopravnosti polova,nemoj mene (ili bilo koga) da ucis kako cu i sto cu da postavim.
    Don't fight a battle if you don't gain anything by winning

  23. #148
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    272
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Blitzkrieg
    Ma nije nego se pored 140 poslainh postova ova nadje pa se pravi pametna,a nije se ni udostojila da ucestvuje u diskusiji.Em zasto ovo,em topicu nije mjesto...Mrzim takve upadice.Ako hoces da diskutujes,diskutuj o ravnopravnosti polova,nemoj mene (ili bilo koga) da ucis kako cu i sto cu da postavim.
    nemoj da se ljutis. samo kad mi nesto nije logicno moram da reagujem, sorry. takva sam. mozda se bas zbog toga nikad necu udati heheheh

    mrzis takve upadice ali one su jako logicne kao prvo i ne ucim nikog samo skrecem paznju a to je vec razlika.

    mozda se upravo o tome i radi ovdje. o vasem pogledu na ovu temu.
    pazi svrstao si je pod religijom i filozofijom. dal mi treba o tome da filozofiramo ili je to jedna jako realna i rekla bih aktuelna tema na pocetku 21. vijeka kojoj i jeste mjesto recimo pod podforumom politike ili tome sl.
    a ne da objasnjavamo sa kakvog naucnog aspekta ili nedaj boze filozofskog.
    toliko

  24. #149
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by podgoricanka
    sorry. takva sam. mozda se bas zbog toga nikad necu udati
    Izvini, ali upravo ovakvim stvarima nije mjesto ne samo na ovom, vec na bilo kojem podforumu

    Quote Originally Posted by podgoricanka
    mrzis takve upadice ali one su jako logicne kao prvo i ne ucim nikog samo skrecem paznju a to je vec razlika.
    Jako logicne? Subjektivno misljenje koje predstavljas kao opste prihvaceni stav. Molim te ne pominji logiku

    Quote Originally Posted by podgoricanka
    mozda se upravo o tome i radi ovdje. o vasem pogledu na ovu temu.
    pazi svrstao si je pod religijom i filozofijom. dal mi treba o tome da filozofiramo ili je to jedna jako realna i rekla bih aktuelna tema na pocetku 21. vijeka kojoj i jeste mjesto recimo pod podforumom politike ili tome sl.
    a ne da objasnjavamo sa kakvog naucnog aspekta ili nedaj boze filozofskog.
    toliko
    Dear,
    ajde nemoj da mucis ljude, vec otvori neki rjecnik i pogledaj sto pise pod "Filozofija".
    Filozofirati ne znaci upustati se u apstraktne verbalne masturbacije, vec sveobuhvatno promisljati odredjenu problematiku.

    Nemoj da ti misljenje o tome kreiraju nezadovoljni profesori iz srednje skole
    Vecina ljudi je zla

  25. #150
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovo je najlogicnije mjesto za raspravu o ovome,posto ovo nije polticko pitanje vec drustveno,a na ovom forumu se i prije raspravljao siroki dijapazon drustvenih pitanja.
    Don't fight a battle if you don't gain anything by winning

Page 6 of 7 FirstFirst ... 234567 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. jednakost polova
    By milicaaaaaaa in forum Religija i filozofija
    Replies: 112
    Last Post: 18-03-24, 23:32
  2. koliko kosta polova NOkia 3510
    By beba# in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 15-07-05, 11:51
  3. Maniri
    By Desert Eagle in forum Ženski kutak
    Replies: 71
    Last Post: 23-04-05, 13:28

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •