Results 1 to 13 of 13

Thread: Japanska kuhinja

  1. #1
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    5
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Japanska kuhinja

    Ja sam veliki ljubitelj japanske kuhinje, a nazalost ljudi ovdje nemaju mnogo interesovanja za nju (
    cuo sam da se u Baru negdje otvara japanski restoran (je l zna neko nesto o tome? kada i gdje tacno?) tako da ne mogu docekati ako je to istina ))

    zato inspirisan time pocinjem temu o japanskoj kuhinji. Vasa iskustva, mjesta gdje ste je probali i sl?

    i da, primjetio sam da kod nasih ljudi se sushi skoro uvjek povezuje sa ribom??



    Sushi se ne sastoji nužno od sirove ribe, iako je to jedna od najpopularnijih varijacija i ona na koju ljudi obično prvo pomisle.
    Strogo govoreći, sirova riba je sashimi i često se koristi kao preliv za sushi, dok je zapravo riža s okusom octa (riža-ocat, koji ima okus malo drugačiji i nije tako kisela kao neke vrste), a ponekad i malo šećera kako bi se balansirala kiselost od octa. Obično se jede hladno.
    Nori (sušene alge) se takođe često dodaju, na primjer u maki-sushi, kao i razno povrće i jaja - što sushi čini ne samo slasno raznovrsno, već uključuje i zdravstvene prednosti masne ribe, riže, jaja, povrća i algi.

  2. #2
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    5
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Click image for larger version. 

Name:	beef-yakitori-full-e1342298916859.jpg 
Views:	100 
Size:	13.3 KB 
ID:	100229
    Jedno od popularnih jela japanske kuhinje je Jakitori piletina. Jakitori sama riječ označava pečenu piletinu. Različiti komadi piletine, uključujući srce, jetru i hrskavicu se peče na stapiće preko ugljenog roštilj. Takođe se kuva na taj način razno povrća kao što su zelene paprike (Pi), češnjak (ninniku) i mladi luk (Negi). Oni su začinjeni ili pomoću tangy umaka (tara) ili soli (Shio). Takodje je poznata i Jakitori govedina spremana na isti način (na slici).

  3. #3
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,566
    Thanks Thanks Given 
    1,971
    Thanks Thanks Received 
    2,579
    Thanked in
    1,105 Posts

    Default

    Jedino sto sam jeo od japanske kuhinje su japanske jabuke... Dobre.
    Tu es mon héro!

  4. #4
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    5
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default



    Jedna od omiljenih poslastica mnogih su Edamame, svježa soja koja je popularna grickalica u Japanu. Jeste li znali da soja zapravo obogaćuju tlo gdje je uzgojena? Ona na isti način obogaćuje tijelo koje je jede!

  5. #5
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    5
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    Jedino sto sam jeo od japanske kuhinje su japanske jabuke... Dobre.
    najbolje!

  6. #6
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    nisam siguran koliko originalna japanska kuhinja prija nasih navikama . bazirana na morskim plodovima , i na povrcu . sa jako jako malo soli . bez cecera ,bez bijellog brasna . u nekoliko Japanskih gradovima sam jeo gdje jedu japanci , (klasicni restorani i restorani gdje se ide na pauzi) . i nigdje nisam vidjeo da ima so . niti bilo sta od bijelog brasna . kolaca imaju more ali nisu nesto posebno slatki . bijeli ceser ne stavljaju u njih .
    ali samo malo privikavanja i otvaravam se novi kulinarski svijet

  7. #7
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    640
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    imash u hotelu podgorica...probao sam nije loshe....

  8. #8
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    887
    Thanks Thanks Received 
    277
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    imas Mitsu restoran u P.Montenegro, sef kuhinje(Mitsu) je "original" inace radi i kao kuvar jednom seiku.
    ko voli pravu japansku kuhinju to je definitivno adresa
    Ljudi nemojte da jedete zuti snijeg!

  9. #9
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,984
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    9 eura za 6 susija, i 16 eura za 12 onih rolnica ili kako li se to vec zove. Supe su im po 4 eura. Obucavao je ove nase kuvare neki Italijan za ta cuda godinu dana, valjda su naucili.

  10. #10
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    887
    Thanks Thanks Received 
    277
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    moj omiljeni je losos
    Ljudi nemojte da jedete zuti snijeg!

  11. #11
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    220
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    imaš pravo treba da se spremi dobro

  12. #12
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    6
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ..nisam nikad probala rolnu sa dimljenim jeguljama cula sam da je super? , californija roll i maki susi (filadelfija roll sa lososom i krem sirom) su mi omiljene.
    i ako neko sazna za te nove restorane (rekoste u Baru?) neka obavezno napise adresu..

    ...


    evo par clanaka o mojoj omiljenoj ishrani

    Riba, posebno losos, svjeza tuna, sardine i haringa su odlicni izvori Omega-3 ulja, koja su poznata za ocuvanje zdravlja srca i dobrog raspolozenja. Iako japanci sacinjavaju samo 2% svjetske populacije, njihovi ljudi jedu 10% ribe cijelog svijeta. Sa druge strane jedu manje crvenog mesa, koje sadrzi u sebi masnoce opasne za zakrecenje arterija i opasno narusavanje zdravlja kardiovaskularnog sistema.
    Ne zaboravite da uvjek popijete i soljicu zelenog caja kao savrsen dodatak svakom jelu.
    Click image for larger version. 

Name:	gourmet_4 (1).jpg 
Views:	105 
Size:	10.0 KB 
ID:	101546
    ...

    “Zahvaljujuci zdravoj ishrani japanskog stila, japanski muskarci i zene zive duze i zdravije nego svi ostali na planeti Zemlji.“ Ovo je naglasila u svojoj knjizi cuveni autor Naomi Morijama, a knjiga se zove: Japanske zene ne postaju stare niti debele: tajne kuhinje moje majke iz Tokija“. Morijami objasnjava dalje da se u starosti od 75 godina prosjecno mogu hvaliti u Japanu da zive bez ikakvih ostecenja i sasvim zdravo i pokretno. Ali isto tako primjecuje da nije sve u genetici, kako mnogi misle, jer je primjetno da oni japanci koji preuzmu stil ishrane zapada (zapadnu dijetu) da odmah dobiju na tezini i postanu gojazni i nezdravi u odnosu na ranije.

    Click image for larger version. 

Name:	japanese book.jpg 
Views:	89 
Size:	10.1 KB 
ID:	101547

    ...

    Da bi se primjenili svi benefiti zdrave japanske ishrane od koje se duze zivi, nije neophodno da znate tacne recepte niti da ih sami spremate. Ako vec nemate u blizini dobar japanski restoran, mozete u svom domu da promjenite svoju ishranu tako sto cete jesti vise ribe, povrca i voca i to sve u malim porcijama serviranim i naglasak je da se jede i zvace sporo, a ne brzo. U Japanu, hrana je servirana na vise malih tanjira i cinija umjesto jednog velikog tanjira. Servirajuci male porcije je moguce najbolji nacin da jedete zdravo i da izgubite prekomjernu tezinu. Naravno ne zaboravite da dodate svemu i zdrave porcije tofua i rize. To ce biti odlican pocetak da svoju dijetu prilagodite iskustvima najzdravije kuhinje na svijetu.

    Click image for larger version. 

Name:	b220896425.jpg 
Views:	73 
Size:	11.5 KB 
ID:	101548
    Last edited by sturmtiger; 05-01-13 at 01:18. Reason: vise informacija

  13. #13
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    NA PLANINI NA JELICI
    Posts
    5,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ja OBOŽAVAM japansku kuhinju, kad god sam u prilici davim se u sushiju, svaki bih se dan tako hranila. Najviše volim maki sa avokadom i Califonia rolnice.

    U hotelu Podgorica nije loše ali toliko preskupo da je to komično. Bolje i jeftinije je u Budvi, bar Black Iris, ko je u prilici neka proba.

    http://businesssite.me/BD/BLACK/index.html

    Ako ikada budem konačno skupila hrabrosti da nešto otvorim to će sigurno biti sushi bar

    Inače, kad budete u Beogradu obavezno posetite Jimmy Woo u Strahinjića Bana, super sushi.
    Last edited by Miss_Lucifer; 27-12-12 at 23:03.
    Зашто ме мрзиш што волим Шешеља?


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Jevrejska kuhinja
    By Raquel in forum Gastronomija
    Replies: 14
    Last Post: 18-01-13, 12:41
  2. I:otpad koji ima djelove za japanska vozila
    By Nemanja_91 in forum Ostali oglasi
    Replies: 4
    Last Post: 18-03-11, 17:04
  3. Ems post service? (japanska posta)
    By nesta in forum Internet
    Replies: 0
    Last Post: 03-06-09, 13:30
  4. Japanska mega orgija
    By adrenaline in forum Sex i erotika
    Replies: 17
    Last Post: 01-07-06, 13:26
  5. Japanska(samurajska)mitologija i istorija
    By Ukyo Tachibana in forum Istorija
    Replies: 4
    Last Post: 29-08-04, 13:27

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •