Results 1 to 23 of 23

Thread: Uniqua osiguranje

  1. #1
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    somewhere over the rainbow-MNE
    Posts
    726
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Uniqua osiguranje

    Pitanje samo za one koji vec imaju polisu osiguranja u Uniqua osiguranju (ili, pak, imaju iskustva sa drugim osiguranjima) - da li su korektni, kakva su vasa iskustva sa njima?
    Pod osiguranjem mislim na polisu zivotnog osiguranja i kasko osiguranje za auto.

    p.s. ne zanimaju me dozivljaji vasih komsija, prijatelja, rodbine, vec vas samih. Hvala
    Cuvam te,ne dam nikom da te dira
    na dlanu si
    moja tajna... urezana...

  2. #2
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    450
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Titania View Post
    Pitanje samo za one koji vec imaju polisu osiguranja u Uniqua osiguranju (ili, pak, imaju iskustva sa drugim osiguranjima) - da li su korektni, kakva su vasa iskustva sa njima?
    Pod osiguranjem mislim na polisu zivotnog osiguranja i kasko osiguranje za auto.

    p.s. ne zanimaju me dozivljaji vasih komsija, prijatelja, rodbine, vec vas samih. Hvala
    Za ovo već postoji otvorena tema - "Osiguravajuće kuće u CG", pa bi bolje bilo da si tamo postavila ovo pitanje, da se ne otvara posebno za pojedine kuće.

    P.S.
    Nije Uniqua, nego Uniqa.

  3. #3
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    somewhere over the rainbow-MNE
    Posts
    726
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hvala na prepravci.

    Tamo mi je vec poslije nekoliko stranica dosadilo da citam, jer je uglavnom prepucavanje izmedju bankara i agenata za osiguranja, pa bih ja da mi ovdje odgovore samo oni koji imaju osiguranje. Pogotovu me ne zanimaju prednosti i nedostaci izmedju stednje u bankama i osiguravajucim kucama, vec samo pozitivni/negativni komentari-iskustva (licna!!) u pojedinim osiguravajucim kucama - konkretno Uniqa, a mogu i ostali da se ukljuce.
    Hvala.
    Cuvam te,ne dam nikom da te dira
    na dlanu si
    moja tajna... urezana...

  4. #4
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    450
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Titania View Post
    hvala na prepravci.

    Tamo mi je vec poslije nekoliko stranica dosadilo da citam, jer je uglavnom prepucavanje izmedju bankara i agenata za osiguranja, pa bih ja da mi ovdje odgovore samo oni koji imaju osiguranje. Pogotovu me ne zanimaju prednosti i nedostaci izmedju stednje u bankama i osiguravajucim kucama, vec samo pozitivni/negativni komentari-iskustva (licna!!) u pojedinim osiguravajucim kucama - konkretno Uniqa, a mogu i ostali da se ukljuce.
    Hvala.
    U pravu si. Da je sreće, tema "Osiguravajuće kuće u CG" je trebala drugačije da izgleda.

    A znaš li što je interesantno u tome, što si i ti primjetila, da su najviše bankari napali na osiguranje? ...Prvo, što iste banke traže polise osiguranja kao obezbjeđenje za kredite, dok pojedini bankari žestoko napadaju osiguranje (najčešće kao neku mutnu rabotu i prevaru naivnog naroda). I drugo, još interesantnije će biti kada i kod nas banke počnu (direktno) da prodaju polise osiguravajućih kuća - vidjećemo što će tada govoriti bankari koji su protivnici osiguranja (jedan od njihovih problema, tj. povoda zbog kojeg napadaju osiguranje, jeste što osiguranje (pogrešno) doživljavaju kao konkurenciju). Ili ne daj bože da nekoga od njih šef odredi da radi na poslovima izdavanja polisa klijentima - ne vjerujem da bi bilo "one" priče više po forumu.

  5. #5
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    somewhere over the rainbow-MNE
    Posts
    726
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ma, informisuci se o svemu tome, mislim da i jedni i drugi (banke i osiguravajuce kuce) imaju izvjesne prednosti. Kao sto znam da isto tako, dio novca treba uvijek drzati u slamarici - zlu ne trebalo, zlo ne doslo! ))))
    Cuvam te,ne dam nikom da te dira
    na dlanu si
    moja tajna... urezana...

  6. #6
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    213
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Titania View Post
    ma, informisuci se o svemu tome, mislim da i jedni i drugi (banke i osiguravajuce kuce) imaju izvjesne prednosti. Kao sto znam da isto tako, dio novca treba uvijek drzati u slamarici - zlu ne trebalo, zlo ne doslo! ))))
    Slabo ste čitali Titanija stoga vam predlažem da se informište preko sajta Kako se zaštititi od prevare osiguravajuće kuće

  7. #7
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    61
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Titania View Post
    Pitanje samo za one koji vec imaju polisu osiguranja u Uniqua osiguranju (ili, pak, imaju iskustva sa drugim osiguranjima) - da li su korektni, kakva su vasa iskustva sa njima?
    Pod osiguranjem mislim na polisu zivotnog osiguranja i kasko osiguranje za auto.

    p.s. ne zanimaju me dozivljaji vasih komsija, prijatelja, rodbine, vec vas samih. Hvala
    Za kasko su korektni.
    Za životno osiguranje nema što da budu ili ne budu korektni. Tu je tačno definisano što je obaveza i pravo osiguranika, što je obaveza osiguravajuće kuće. Tu nema klackalice oko sume za isplatu. Prvo je da osiguranik bude korektan, da prilikom uzimanja polise tačno odgovori na sva pitanja iz upitnika, o svom zdravlju, ljekovima, nekim navikama, a onda osiguravajuće društvo (ako se ugovori polisa) ne može biti "nekorektno". I naravno, da osiguranik pročita svoj ugovor sa osiguravajućim društvom, da se ne desi na primjer da pijan izazove udes i završi u bolnici i onda da traži pare.

  8. #8
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,046
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    ja ti samo mogu reć da su oni super ako te slučajno udari neko ko je osiguran kod njih

  9. #9
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    61
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    ja ti samo mogu reć da su oni super ako te slučajno udari neko ko je osiguran kod njih
    Ne razumijem. Misliš nešto o obaveznoj polisi za osiguranje auta, kad isplaćuju po toj polisi?

  10. #10
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,046
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kompas View Post
    Ne razumijem. Misliš nešto o obaveznoj polisi za osiguranje auta, kad isplaćuju po toj polisi?
    mislim.

  11. #11
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    61
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    mislim.
    Pa dobro, to se svodi na ovu korektnost što sam pomenuo za kasko. Čovjek je pitao za kasko i za životno osiguranje.
    Ko god koga da udari a ima Uniqa polisu, obaveza Uniqe je da izvrši nadoknadu oštećenom. Čiju polisu ima vozač koji izazove udes, to društvo nadoknađuje štetu.

  12. #12
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,046
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kompas View Post
    Ko god koga da udari a ima Uniqa polisu, obaveza Uniqe je da izvrši nadoknadu oštećenom. Čiju polisu ima vozač koji izazove udes, to društvo nadoknađuje štetu.
    aj ne pričaj! ne vjerujem.

  13. #13
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    61
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    ja ti samo mogu reć da su oni super ako te slučajno udari neko ko je osiguran kod njih
    Jesi li ti lično imala taj slučaj?
    Kako je išla isplata? Oni procjenjivali štetu i dali ti pare, ili ti platili onoliko koliko je servis fakturisao (platili direktno servisu ili uplatili tebi na račun)? Jeste li se dogovarali oko načina isplate?

  14. #14
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    61
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    aj ne pričaj! ne vjerujem.
    Ha, ja te uvrijedih. A ti se malo posprda.
    Izvini što ne shvatam tvoje pisanje i sarkazam.
    I ja sam tako mogao napisati da je suvišno da pominješ da su super za isplatu ako neko ko te udari ima njihovu polisu, jer se podrazumijeva da mora imati njihovu da bi oni imali obavezu za isplatu. Takođe i da važi da su korektni ne samo kad te neko udari nego i kad mi nekoga udarimo a imamo njihovu polisu.
    Ali čemu... Nije mi cilj sarkazam.
    Probah da pojasnim, zbog svakoga a ne zbog tebe. Vjerovala ili ne, ima mnogo ljudi koji ne znaju kako polisa autoodgovornosti funkcioniše. Ima i onih koji ostaju uskraćeni za novac koji ih sleduje zbog raznih stvari, ne samo zbog štete na autu, jer ne znaju što sve ta polisa pokriva.

  15. #15
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    at your place, wrecking havoc
    Posts
    2,260
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Je li neko imao iskustva sa dobrovoljnim zdravstvenim osiguranjem MedUNIQA? Utisci, tretman?

  16. #16
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    je li ovo bilo nekad Cepter osiguranje....

  17. #17
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,046
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kompas View Post
    Jesi li ti lično imala taj slučaj?
    Kako je išla isplata? Oni procjenjivali štetu i dali ti pare, ili ti platili onoliko koliko je servis fakturisao (platili direktno servisu ili uplatili tebi na račun)? Jeste li se dogovarali oko načina isplate?
    nisam uopšte vidjela tvoj post.

    ja sam imala taj slučaj, procjenitelj je odredio koliko para, potpišeš, postoji rok (čini mi se 15 dana) za isplatu. e pa taj zadnji dan su mi isplatili, na tekući račun.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  18. #18
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Imala mi je skoro drugarica udes,ovaj lik bješe kriv a imao osiguranje Uniqa,šteta se procijenila pa na račun dobila pare.
    Ja lično nemam iskustva sa osiguravajućim kućama.



    "Tiha voda brijeg roni..."

  19. #19
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Don_Sharky View Post
    Je li neko imao iskustva sa dobrovoljnim zdravstvenim osiguranjem MedUNIQA? Utisci, tretman?
    jesam ja, uplatio za dijete jer imaju na spisak doktora kod kojeg ja vodim dijete, i kad povedoh dijete tamo ja posao sa karticom njihovom doktor me gleda kao sta je pa to.
    posto ga poznajem jer je i mene lijecio, ispricah se sa njim i kaze sve je to super i dobra je ideja ali on ( vlasnik) pojma o tome nema nista.
    ja otisao u UNIQU i oni kso , pa kako ne moze , da ce provjeriti sa kolegom koji je ugovor sklapao itd itd.
    sve u svemu sam ja kod dr potrosio 60 e a nijesam trebao, i to mi ne ce niko vratiti tako da im necu nista placati. zavrsio sam sa time.
    i jos bi dodao da oni funkcionisu po principu zovnes call centar i oni navodno zakazu kod doktora.
    ja sam taj dan zvao citav dan i niko se nije javio, i kad sam to isto spomenuo kod njih kao provjerice to i odgovor je bio da su bile linije zauzete. tel je zvonio inace svo vrijeme.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  20. #20
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    au,kakvo je to postupanje sa klijentima.znaci samo da ti uzmu pare,a poslije nista.....

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,650
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    jesam ja, uplatio za dijete jer imaju na spisak doktora kod kojeg ja vodim dijete, i kad povedoh dijete tamo ja posao sa karticom njihovom doktor me gleda kao sta je pa to.
    posto ga poznajem jer je i mene lijecio, ispricah se sa njim i kaze sve je to super i dobra je ideja ali on ( vlasnik) pojma o tome nema nista.
    ja otisao u UNIQU i oni kso , pa kako ne moze , da ce provjeriti sa kolegom koji je ugovor sklapao itd itd.
    sve u svemu sam ja kod dr potrosio 60 e a nijesam trebao, i to mi ne ce niko vratiti tako da im necu nista placati. zavrsio sam sa time.
    i jos bi dodao da oni funkcionisu po principu zovnes call centar i oni navodno zakazu kod doktora.
    ja sam taj dan zvao citav dan i niko se nije javio, i kad sam to isto spomenuo kod njih kao provjerice to i odgovor je bio da su bile linije zauzete. tel je zvonio inace svo vrijeme.
    Isto ovo- samo sto je u pitanju ocni. Znaci djevojka je posla tAmo - bas ovaj tipa ne znam ja sto ti je to.ona je platila iz svog dzepa. E onda su joj kao rekli mi cemo to da vam refundiramo. Dobro ja mislim dan danas se to ,, zavrsava,, plus moras da fatas vezu kao da si ti duzan njima a ne oni tebi


    Sent from my iPad using Tapatalk
    f6

  22. #22
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    250
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam imao pozitivno iskustvo po polisi kolektivnog osiguranja. Na osnovu medicinske dokumentacije i završnog izvještaja doktora određuje se stepen invaliditeta (povrede) u procentima i isplaćuje u ondnosu na ugovorenu cifru. Što se tiče perioda obrade predmeta bilo je oko 15tak dana. E sada što se tiče komunikacije sa njima imao sam dosta natezanja što preko tel što lično, ništa ne ide glatko. Stekao sam utisak da su zbunjeni i da tamo niko ništa ne zna samo prebacuju jedni na druge. U svakom slučaju sve se to završi.

    Možete li malo pojasniti kako ide to sa zdravstvenim osiguranjem i štednjom. Koliko sam ukapirao uplaćuje se određen iznos na godišnjem nivou i na to se dobija kamata. Šta se dešava u slučaju kada se aktivira osiguranje za neki pregleg u privatnoj zdravstvenoj ustanovi?

  23. #23
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    jesam ja, uplatio za dijete jer imaju na spisak doktora kod kojeg ja vodim dijete, i kad povedoh dijete tamo ja posao sa karticom njihovom doktor me gleda kao sta je pa to.
    posto ga poznajem jer je i mene lijecio, ispricah se sa njim i kaze sve je to super i dobra je ideja ali on ( vlasnik) pojma o tome nema nista.
    ja otisao u UNIQU i oni kso , pa kako ne moze , da ce provjeriti sa kolegom koji je ugovor sklapao itd itd.
    sve u svemu sam ja kod dr potrosio 60 e a nijesam trebao, i to mi ne ce niko vratiti tako da im necu nista placati. zavrsio sam sa time.
    i jos bi dodao da oni funkcionisu po principu zovnes call centar i oni navodno zakazu kod doktora.
    ja sam taj dan zvao citav dan i niko se nije javio, i kad sam to isto spomenuo kod njih kao provjerice to i odgovor je bio da su bile linije zauzete. tel je zvonio inace svo vrijeme.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Osiguranje
    By Mirkkoo in forum Motociklizam
    Replies: 15
    Last Post: 02-08-11, 22:56
  2. O: Osiguranje
    By mur(v)ash in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 08-04-10, 22:01
  3. osiguranje
    By Ljusto_struhar in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 5
    Last Post: 03-01-10, 18:26
  4. LovĆen osiguranje
    By MaJka2U in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 2
    Last Post: 19-01-09, 20:37
  5. Osiguranje
    By motorsport in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 6
    Last Post: 10-05-07, 00:30

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •