Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 26

Thread: Fond CdMa, za buducnost Crne Gore

  1. #1
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default Fond CdMa, za buducnost Crne Gore

    Ajde patriJote,
    svih vjera i nacija,
    koji brinu za buducnost Crne Gore.
    Da osnujemo fond C d M, za buducnost Crne Gore,
    profit od fonda da ulazemo u najbolje studente i talente ili humanitarne svrhe.
    Fond sa akcijama ne manjim od 100 eura.
    Jedna akcija jedan glas.
    Izbor direktora, poslije javnog oglasa u dnevnoj shtampi.
    Odluke se donose, elektronskim glasanjem, na predlog direktora ili akcionara.
    Direktor hipotekom na nepokretnu imovinu , garantuje odgovorno poslovanje.
    Sve transakcije i investicije moraju imati vecinsku podrshku.
    Pojedinac ne smije posjedovati vishe od 10% ukupnih glasova.
    Direktor nije ovlashcen da raspolaze sa sredstvima bez vecinske odluke svih akcionara.

    Detalje statuta fonda izraditi kod nekog iskusnog i provjerenog pravnog eksperta.

    Molim zainteresovane za ovu ideju da upishu broj akcija,
    bez obaveze da ispune svoje obecanje.

    100 akcija, po 100 eura, ukupno 10 000 eura,
    za pochetak, za buducnost Crne Gore
    i za buducnost nashih potomaka.

    Ajde da se pravimo Englezi i ako smo gradjani Crne Gore.
    Poshteno i iskreno, pa ko koga zajebe.

    Sa tim novcem se moze poslovati u svim branzama, cilj je najveci profit, iskustvo i rezultati direktora sa predhodnih poslovnih i investicionih poduhvata je neophodno, poslovne prostorije na teret direktora, plata fiksna 1500 eura, + 2% na godishnjem nivou od chistog profita, poslije placanja svih dadzbina i poreza.

    Vi dopunite statut.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  2. #2
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Milovane!
    Posto je ovo tvoja ideja a vidim da je vrlo pametna!! ja bih se slozio, no se bojim nece biti previse clanova za ovu ideju i taj fond da ne bude prazan. No u svakom slucaju ZA.
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    I ja sam ZA!

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Poshto je buducnost CG maglovita ja mislim da bi taj fond bio nepotreban.
    Pare su trenutno potrebnije Vaterpolo klubu Primorac, dacu vam br. ziro rachuna pa vi lijepo pomognite kad vec imate...
    P r i m o r a c

  5. #5
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default Boli me qurac za sport i sportiste

    Quote Originally Posted by cattaro
    Poshto je buducnost CG maglovita ja mislim da bi taj fond bio nepotreban.
    Pare su trenutno potrebnije Vaterpolo klubu Primorac, dacu vam br. ziro rachuna pa vi lijepo pomognite kad vec imate...

    Ovo nije Hitlerova olimpijada i mobilizacija za pohod na Jevreje, druge nacije i religije.
    Sport, fashizam, komunizam i nacionalizam su nerazdvojni prijatelji, a navijachi najveci zlochinci i siledzije svake nacije i nacionalnosti.

    Ovo je humana inicijativa za ljude koji neshto imaju u glavi, ne u guzici i nogama.

    Hvala na podrshci, chekam druge patriJote,
    kojima su puna usta ljubavi prema Crnoj Gori,
    da se uhvate za dzep ili da zavezu da ih vishe ne slusham, ako im otrovnica nije uljegla u novchanik, pa se za dzep po cijenu zivota ne smiju uhvatit.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan
    Ovo nije Hitlerova olimpijada i mobilizacija za pohod na Jevreje, druge nacije i religije.
    Sport, fashizam, komunizam i nacionalizam su nerazdvojni prijatelji, a navijachi najveci zlochinci i siledzije svake nacije i nacionalnosti.

    Ovo je humana inicijativa za ljude koji neshto imaju u glavi, ne u guzici i nogama.

    Hvala na podrshci, chekam druge patriJote,
    kojima su puna usta ljubavi prema Crnoj Gori,
    da se uhvate za dzep ili da zavezu da ih vishe ne slusham, ako im otrovnica nije uljegla u novchanik, pa se za dzep po cijenu zivota ne smiju uhvatit.
    Opala... Nazva ti mene "najvecim zlochincem i siledzijom svake nacije i nacionalnosti", a?
    Nije ni chudo shto je svako malo frka oko ovog podforuma, kad ovakvi kreteni odje egzistiraju!
    P r i m o r a c

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nisu dzabe ludnicu kod Kotora napravili...

  8. #8
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default Ovo nije lichno, nego globalno

    Quote Originally Posted by cattaro
    Opala... Nazva ti mene "najvecim zlochincem i siledzijom svake nacije i nacionalnosti", a?
    Nije ni chudo shto je svako malo frka oko ovog podforuma, kad ovakvi kreteni odje egzistiraju!

    Gledam navijache shirom zemljine kugle i gadi mi se na njih, i prije poslije utakmice.

    Cijenim ljude koji imaju dushu i neshto u glavu.

    Sport ostavljam Diktatorima, Vozdovima, Nacistima i Nacionalistima i navijachima.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Gornji Piperi, podno Kamenika
    Posts
    315
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    u zdravom tijelu zdrav duh :yipiiii:

  10. #10
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,312
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,626
    Thanked in
    2,436 Posts

    Exclamation

    Quote Originally Posted by milovan
    Sport, fashizam, komunizam i nacionalizam su nerazdvojni prijatelji, a navijachi najveci zlochinci i siledzije svake nacije i nacionalnosti.
    E moj dobri... Ti pricas protiv nacionalizma a ovdje se siri kao kuga! Eo sad u svakoj ucionici svake skole mora da stoji ukacena "zastava" Crne Gore! Znaci mozete zamislit koliko je tih uramljenih "zastava" stavljeno i koliko je para tu na sirenju nacionalizma potroseno a poslije Ministarstvo nema para da plazti profesorima... Profesori dobijaju jadnu crkavicu jer se nema para a ovamo se kaze uramljeni "simboli" po svim ucionicama...

    STVARNO ZALOSNO!!!
    :neutral: :???: :neutral:


    P.S. Bolje da ljudi treniraju i da se bave nekim sportom nego da se klepaju od droge, kradu svoje rodjake i siluju nevine...

    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by intruder
    nisu dzabe ludnicu kod Kotora napravili...
    Pravo da ti rechem ovo sve oko mene je ludnica, jedino je tamo u Dobroti, na nekoliko desetina metara nadmorske visine, upravna zgrada!
    Dobrodoshao si, u svakom sluchaju!
    P r i m o r a c

  12. #12
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default Vidjela zaba da se konji kuju, pa i ona digla nogu

    Quote Originally Posted by Fidel Castro
    E moj dobri... Ti pricas protiv nacionalizma a ovdje se siri kao kuga! Eo sad u svakoj ucionici svake skole mora da stoji ukacena "zastava" Crne Gore! Znaci mozete zamislit koliko je tih uramljenih "zastava" stavljeno i koliko je para tu na sirenju nacionalizma potroseno a poslije Ministarstvo nema para da plazti profesorima... Profesori dobijaju jadnu crkavicu jer se nema para a ovamo se kaze uramljeni "simboli" po svim ucionicama...

    STVARNO ZALOSNO!!!
    :neutral: :???: :neutral:


    P.S. Bolje da ljudi treniraju i da se bave nekim sportom nego da se klepaju od droge, kradu svoje rodjake i siluju nevine...


    Nacionalizam po zakonu spojenih sudova, raste do nivoa susjednog nacionalizma, ta otrov je zatrovala cijeli Balkan, a ima ga i po Jevropi, na svaki mi se podjednako gadi, ha domaci najvishe.

    Fizichka kultura i nekultura navijacha i izliva nacionalistichkih strasti , su sushte suprotnosti, sport se pretvorio u instrument za regrutaciju nacionalnih ratnika i pranje prljavih para, bivshih omladinaca komunistichkih partija od Bara do Vladivastoka.

    Ko voli nek izvoli , gleda i navija, volim i ja nerandze kvalitetne, ali trpim.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam ranije takodje razmisljao o necem slicnom.

    Dacu samo par komentara ili zakljucaka do kojih sam tada dosao:

    - "Fond", ako ga tako nazovemo, ne smije biti "humanitarna organizacija" niti se pretvoriti u nekakav 'fond za razvoj'. Dakle cista profitna organizacija, koja, birajuci kvalitetne projekte na dalje staze moze povratiti dio kapitala stecenog u inostranstvu u Crnu Goru i time poboljsati razvoj, zaposlenost i druge sfere zivota. Ali to joj nije cilj, cilj je da svojim 'akcionarima' vrati sto vecu dividendu u sto kracem roku.

    Zasto onda ne osnovati akcionarsko drustvo? Zato sto je akcionarsko drustvo podlozno tome da onaj koji ima najvise akcija komanduje preduzecem i moze da povlaci poteze koje nijesu u interesu Fonda i njegove vjerodostojnosti. A vjerodostojnost je kardinalna tacka u postojanju Fonda, jer je cilj da Crnogorac u inostranstvu, koji ne poznaje prilike u Crnoj Gori a zeli da investira neki novac, moze to da uradi preko Fonda koji stoji kao garant da se njegov ulog nece koristiti u "neeticke" svrhe i da se nece procardati niti sliti u necije dzepove. Zato je bitna:

    - Transparentnost.

    - Neulaganje u vec postojeca akcionarska drustva. Otkup akcionarskih drustava, djelova takvih preduzeca, ulazak u vlasnicku kooperativu sa takvim preduzecima treba biti zabranjeno, jer se time Fond dovodi u priliku da mora da saradjuje sa drugim firmama i kroz takve saradnje mora da uzima odluke koje mu mogu okrnjiti vjerodostojnost.

    - Jednostavan nacin ulaganja. Da bi se postigla transparentnost bitno je da svaki clan Fonda razumije u sta Fond trenutno ulaze. Kompleksne vrste poslovanja tome ne doprinose. Keep it simple, stupid.

    - Najduze djelovanje na jednom projektu: 3 godine. To je period koji je dovoljan da se vidi da li je ideja na kojem projekat pociva realno isplativ. Poslije 3 godine se firma registruje na akcionarskoj berzi, prodaje trecoj osobi ili eventualno inicijalnom projektantu.

    - Politika malog rizika. Nijedan projekat ne smije biti ekonomski veci od 1/10 ukupne novcane mase Fonda. Nijedna privredna grana u kojoj Fond ulaze ne smije ciniti vise od 30% od ukupnog ulaganja.

    - Tim eksperata koji ce predlagati Bordu fonda koje su investicije najpogodnije. Tu moze uprava fonda odluciti u koje objekte investirati. Mada ovdje postoje izvjesni problemi koje nijesam uspio da razrijesim oko nacina izbora projekta tako da to bude transparentan, ekspertski validan ali i demokratski nacin izbora.

    Uprava bi se birala glasanjem clanova, uprava bira izvrsnog direktora a direktor svoju administraciju i savjetnike.

    To bi bio neki okvir, ali ima jos mnogo toga sto se mora razjasnit da bi to moglo da profunkcionise.

    Drugi nacin je mnogo manje kompleksan, otvori firmu, nadji investitore (moze i sa foruma) i pichi sam.

  14. #14
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default Sve odluke donosi vecina

    Direktor i akcionari,
    predlazu konkretne investicije,
    odluke donosimo glasanjem za ili protiv.
    Potpuno otvoreno poslovanje fonda ili akcionarskog drushtva, investitori mogu da glasaju sa svih kontinenata, cilj je profit i ulaganje profita u buducnost Crne Gore, humanitarni fondovi koji ne isplacuju devidente, ne placaju porez drzavi, pitanje je, kako je to rijesheno u Crnoj Gori.

    U Danskoj ima veliki broj humanitarnih fondova,
    mozemo da prevedemo njihov statut i da ga stávimo na glasanje, ako sakupimo dovoljno kapitala min.500 hiljada eura, za pochetak, da bi pokrili troshkove za direktora i kancelariju.

    Vjerujem da je raspolozenje gradjana Crne Gore u Dijaspori pozitivno, ako se od pochetka gardiramo od zloupotreba polozaja direktora, mislim da ovu ideju mozemo da sprovedemo u praksi.

    Da bi preduprijedili kritichare i skeptike, svi akcionari ili ulagachi u fond, treba da odustanu u startu od profita i devidenti, da se profit reinvestira i ne iznosi iz Crne Gore.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    La Fossa
    Posts
    6,668
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan
    Vjerujem da je raspolozenje gradjana Crne Gore u Dijaspori pozitivno, ako se od pochetka gardiramo od zloupotreba polozaja direktora, mislim da ovu ideju mozemo da sprovedemo u praksi.
    Naravno da je pozitivno, samo shto ja mislim da ce to biti malo tezhe sprovesti u praksi. Pochetkom oktobra su odje u Njujorku Crnogorski susreti pa cu vidjet da popricham sa nekim ljudima o ovoj ideji.
    Io ci credo!

    Welcome



  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Prijedlog je fin ali dok neki fond pocne donositi takve prihode da bi se dio izdvajao proslo bi dosta vremena. Dijaspora je vec osnovala Fondaciju "SVETI PETAR CETINJSKI" mada na drugacijim principima, ali jos jedan naravno da nikome nije od smetnje. Sticajem okolnosti znam neke koji su pokusali "animirati" otvaranje slobodnih carinskih zona pa omoguciti nasim ljudima da tamo otvaraju firme, zaposljavaju, dovode investitore..... ali je to sve ostalo na uobicajnom "razmotricemo".
    Dok mi razmatramo drugi urade i tako sve dalje i dalje.....

  17. #17
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default Gadjenje na politiku i politichare

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Prijedlog je fin ali dok neki fond pocne donositi takve prihode da bi se dio izdvajao proslo bi dosta vremena. Dijaspora je vec osnovala Fondaciju "SVETI PETAR CETINJSKI" mada na drugacijim principima, ali jos jedan naravno da nikome nije od smetnje. Sticajem okolnosti znam neke koji su pokusali "animirati" otvaranje slobodnih carinskih zona pa omoguciti nasim ljudima da tamo otvaraju firme, zaposljavaju, dovode investitore..... ali je to sve ostalo na uobicajnom "razmotricemo".
    Dok mi razmatramo drugi urade i tako sve dalje i dalje.....

    Prije izbora u Poljskoj,
    jedna radio stanica ugledna 25% slushanosti je ignorisala ili bojkotovala politichare i politichke partije, jer se slushaocima tog radija zgadilo na politichare i politichke partije.

    Od 3700 uchesnika ili chlanova ovog foruma, mali broj od 30-40 chlanova navrati na podforum, buducnost Crne Gore, ako se samo 10 promila interesuje za buducnost Crne Gore, od funkcionalno polupismenih, kakvo je stanje sa funkcionalno nepismenim????????????

    Mali broj kojima se politika i politichari josh nijesu zgadili, uchestvuju na ovom podforumu, vecina je daleko od Crne Gore, shto ne umanjuje njihovu ljubav za istom, bez obzira koju opciju zastupaju, relativno veliki broj je podrzao ovu ideju, na chemu se zahvaljujem.

    Ako racionalno razmislimo o nashim mogucnostima da preusmjerimo odnos prema drzavi, da je hranimo sijenom i frumetinom prije nego je pochnemo musti, su minimalne, ovi skorojevici joj raskuboshe vime iz chistih sebichnih razloga, ne razmishljajuci shto ce ostaviti svojoj djeci i unucima u kakvom ambijentu ce oni zivjeti sa svojim sugradjanima, koje su opljachkali i obespravili.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  18. #18
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by intruder
    nisu dzabe ludnicu kod Kotora napravili...
    oni bar znaju dje je mjesto pojedinima...
    Vecina ljudi je zla

  19. #19
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    40
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default bravo

    Quote Originally Posted by milovan
    Ajde patriJote,
    svih vjera i nacija,
    koji brinu za buducnost Crne Gore.
    Da osnujemo fond C d M, za buducnost Crne Gore,
    profit od fonda da ulazemo u najbolje studente i talente ili humanitarne svrhe.
    Fond sa akcijama ne manjim od 100 eura.
    Jedna akcija jedan glas.
    Izbor direktora, poslije javnog oglasa u dnevnoj shtampi.
    Odluke se donose, elektronskim glasanjem, na predlog direktora ili akcionara.
    Direktor hipotekom na nepokretnu imovinu , garantuje odgovorno poslovanje.
    Sve transakcije i investicije moraju imati vecinsku podrshku.
    Pojedinac ne smije posjedovati vishe od 10% ukupnih glasova.
    Direktor nije ovlashcen da raspolaze sa sredstvima bez vecinske odluke svih akcionara.

    Detalje statuta fonda izraditi kod nekog iskusnog i provjerenog pravnog eksperta.

    Molim zainteresovane za ovu ideju da upishu broj akcija,
    bez obaveze da ispune svoje obecanje.

    100 akcija, po 100 eura, ukupno 10 000 eura,
    za pochetak, za buducnost Crne Gore
    i za buducnost nashih potomaka.

    Ajde da se pravimo Englezi i ako smo gradjani Crne Gore.
    Poshteno i iskreno, pa ko koga zajebe.

    Sa tim novcem se moze poslovati u svim branzama, cilj je najveci profit, iskustvo i rezultati direktora sa predhodnih poslovnih i investicionih poduhvata je neophodno, poslovne prostorije na teret direktora, plata fiksna 1500 eura, + 2% na godishnjem nivou od chistog profita, poslije placanja svih dadzbina i poreza.

    Vi dopunite statut.
    bravo Milovane i ja sam ZA!

  20. #20
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    KÖLN,Barbarosaplatz/BAR
    Posts
    612
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by intruder
    nisu dzabe ludnicu kod Kotora napravili...
    hahaha :smile:

  21. #21
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    KÖLN,Barbarosaplatz/BAR
    Posts
    612
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Desert Eagle
    Naravno da je pozitivno, samo shto ja mislim da ce to biti malo tezhe sprovesti u praksi. Pochetkom oktobra su odje u Njujorku Crnogorski susreti pa cu vidjet da popricham sa nekim ljudima o ovoj ideji.
    Desert Eagle,Crnogorski susreti velis???to sam i ja mislio dok se nisam uvjerio prosle godine da su 80%njih zapravo chetnici...u New Yorku postoji klub Barana i ja sam ga posjetio sasvim slucajno preko nekih prijatelja i vjeruj mi (a vjerovatno i sam to znas jer tu i zivis ko se krije iza imena "Crnogorci"...malo je danas onih pravih Crnogoraca moj dragi prijatelju ,malo ;-)

  22. #22
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Uhvatiste li vi toga zeca, oko cijeg se filovanja $ekirate!

    Milovane, svaka cast...ideja ti je vrh!
    A jos Crna Gora obiluje upravnicima, menadzerima i korisnicima...Samo jos da pronadjes stvaraoce i davaoce i eto! :-D

    A bogami ko ima vremena(ukljuchujucji i moju malenkost) da provodi dane po forumima i podforumima, tesko da stize i da stvara i ulaze :eek:

    Eto toliko.
    Zivio nam fond!

  23. #23
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    G. Nikolic, webmastera sajta Montenegro Forum UK prosliejdio nam je vas email u nadi da ce nas Centar uspjeti da vam pomogne u okupljanju dijaspore u Svedskoj.
    Nazalost, nas Centar za iseljenike koji je formiran 2002.godine upravo sa zadatkom da pospijesi saradnju Crne Gore i njene dijaspore kao i da radi na ostvarivanju jedinstva medju nasom dijasporom, pomaze u osnivanju klubova i sl, do danas je ostvarivao iskljucivo pojedinacne i rijetke kontakte sa nasim ljudima iz svih skandinavskih zemalja. Prema nasim informacijama u skandinavskim zemljama postoji brojno crnogorsko iseljenistvo (talas 90-tih godina) ali ne postoji niti jedan klub.
    Na evropskom nivou postoji Savez crnogorskih asocijacija Evrope ciji je predsjednik Jovan Radonjic i koji upravo ovih dana u dogovoru sa g. Martinovic Kemalom pokusava nesto uraditi na osnivanju kluba upravo u Svedskoj. Mozda bi bilo najbolje da se povezete sa g. Radonjicem. Njegov mail je [email protected] ili sa g. Martinovicem koji pretpostavljam u ovom trenutku moze biti od najvece koristi za povezivanje medju nasim iseljenicima u Svedskoj obzirom da je radio organizaciju koju ste pomenuli.......
    www.diaspora.cg.yu

    PS. Savez crnogorskih asocijacije Evrope odrzece svoj sastanak 17. juna u hotelu Grand na Cetinju, pa vam prosljedjujem njihovu pozivnicu. Ako ste u Crnoj Gori bilo bi dobro i da posjetite skup.
    Dnevni red:
    1. izvje?taj o dosada?njem radu, (predsjednik)
    izvje?taj o materijalnim sredstvima, (blagajnik
    Last edited by Hari Krisna; 08-06-06 at 09:47.
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  24. #24
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Podrzavam! Ako se sto konkretno dogovorite javite!

    E VIVA!
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  25. #25
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Kad rasprodamo svu nepokretnu imovinu, ogradimo sve plaze bodljikavom zicom izdate privatnicima od strane MORSKOG ZLA, mozda se neki VLASNIK SMILUJE i uplati neku crkavicu u ovaj FOND.

    Plaze u Danskoj su javno dobro svih GRADJANA.
    Nepokretna imovina nije vlasnishtvo DANACA, nego su tu imovinu posudili od svojih sinova i shjceri, zato je ZAKONOM ZABRANJENA PRODAJA NEPOKRETNE IMOVINE STRANCIMA.

    Kad VASHA djeca stashu , kao NJEMCI 1968, pitace roditelje i djedove,
    A ZASHTO VI NIJESTE IMALI MOODA.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. RUSKA STAMPA I NAUCNA JAVNOST O CRNOJ GORI
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 7
    Last Post: 24-07-10, 15:55
  2. 1918 i svijet
    By Hari Krisna in forum Istorija
    Replies: 16
    Last Post: 18-03-08, 11:20
  3. USLOVLJENA NEZAVISNOST!
    By seerotheenya! in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1
    Last Post: 24-02-05, 12:26
  4. Ustavna Povelja
    By SteVuk in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 6
    Last Post: 26-12-04, 02:24
  5. 14 mart 2002 dan rodjenja Srbogore
    By Dzono in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 16-02-04, 18:34

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •