Results 1 to 25 of 25

Thread: Situation!?

  1. #1
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Trst, Italija
    Posts
    395
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Situation!?

    Sve manje se 'suska', a sve vise otvoreno zbori, o mogucem raspadu vladajuce koalicije na Cetinju i o potencijalnim novim lokalnim izborima!Pa bi mozda bilo dobro da se bas odje zapocne jedna postena analitika o politickoj situaciji u Prijestonici.

    S obzirom na rezultate koji su ostvareni u posljednjih tri i po godine,koji su mnogo razlicitiji od onih postignutih u proteklih 15,a i koji su ostvareni u potpuno drugacijim uslovima,meni bi licno bilo zao da dodje do raspada saveza ex-LSCG i SNP-a!Medjutim ni to ne bi mnogo promijenilo jer svakako ce se na proljece morat odrzat redovni lokalni izbori(mislim najkasnije do 15.04.).Takodje je zanimljivo da ce se prvi put gradonacelnik Cetinja izabrat neposrednim putem,tj direktno na izbore.To znaci da kljucna podrska nece bit stranacka(mada ce kandidati stranaka biti u kolko-tolkoj prednosti) vec da ce popularnost samog kandidata biti kljucna.

    Takodje ja smatram da se na CT nije isktistalisala neka konstruktivna i konkurentna opozicija,ali je vrlo zanimljivo to sto su se pojavili razliciti centri koji pretenduju na osvajanje -prve stolice-. Pa tako,pored aktuelnog gradonacelnika i najace opozicione skupine(DPS), mozemo ocekivati i kandidate GP,SDP kao i bivseg gradonacelnika Misa Vujovica,zatim novo-formirane grupe gradjana koju predvodi bivsi predsjednik OO LSCG dr Dejan Radoman,ali i posebno interesantne NVO ,,Akademski klub'' koja je (javna tajna) pripremila i nekog od cetinjskih akademika i profesora za kandidata.Potrebno je pomenuti i izjavu bivseg lidera LSCG Miodraga Zivkovica da na Cetinje imaju kandidata kojeg niko nece moc pobijedit, mozda preuvelicano, ali...

    Sve kad se saber bice dosta zanimljivih kandidata i lista, tako da ce mozda i kampanja bit zanimljivija od predhonih.

  2. #2
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    700
    Thanks Thanks Given 
    366
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Prije svega bih pozdravio neciju ideju da se pokrene razgovor na ovu temu koji, licno mislim, moze biti itekako interesantan i poucan za neke dogadjaje koji ce neminovno uslijediti u prijestonici na jesen ili na proljece. To sto je doslo do pucanja u vladajucoj koalaciji (LS-SNP) na Cetinju mozda je za mnoge cudno i iznenadjujuce ali meni licno nije jer nacin na koji je funkcionisala ukazivao je da ce kad tad doci do ovoga do cega je i doslo. Dijelim misljenje da to za ovaj grad nije dobro ali isto tako smatram da ne bi bilo dobro ni da koalicija koja je funkcionisala kako je funkcionisala i dalje nastavi da "penzionise" u nasoj Opštini. Sto se tice izbora oni su pred nama, bilo vanredni bilo redovni, a licno nisam pametan da procijenim ko bi u ovom trenutku najbolje rukovodio ostacima ovog grada. Da li su to oni koji i dalje preliveni evropskom glazurom drze sve konce igre u svojim rukama kada je buducnost Crne Gore u pitanju i koji su od grada (pocev od 1991, to je ono koliko ja pamtim, pa do 4 godine unazad), ucinili to sto su ucinili, ili oni koji su poslije njih, pod izgovorom da su zatekli dugove i rusevine, tri i po godine tapkali u mjestu. U takvoj situaciji slozicete se da alternativu nije tesko naci ali u liku cega ili koga... Ko god da to bude ceka ga oder od posla i glupo bi bilo da u predizbornim porukama obecava narodu ono sto su obecavali evo 15 godina jer od toga, uvjeren sam nema nista, ako smo saglasni sa konstatacijom da ovom gradu i gradjanima prije svega treba leba i vode pa onda kolaca.
    Uh izvini davide ostao sam ulogovan na tvoj user :neutral:
    Kome je sudjeno da bude *eben, gace mu same spadaju

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Lightbulb

    Ovako, samo da ne bi bilo nepsorazuma kasnije ~ nadam se da ce prica da ostane u konkretnim okvirima i vezano za CT iskljucivo. Prvi post koji pane van toga, topic ojde na Buducnost CG. Vec je receno da politika ima svoje mjesto.

    Jedini razlog koji nalazim da ovo bude ovdje je to sto je vezano za CT, i sto se nadam nekoj konstruktivnoj i malo drugacijoj raspravi u odnosu na ''udri brigu na veselje'' teme koje dominiraju trenutno.

    Hwala na razumijevanju ~ Vasa Vjestica
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  4. #4
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Trst, Italija
    Posts
    395
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default epilog

    VLADA ĆE NA DANAŠNjOJ SJEDNICI RASPUSTITI CETINjSKI PARLAMENT, A PREDSJEDNIK REPUBLIKE RASPISATI VANREDNE IZBORE U PRIJESTONICI

    Nova vlast na Cetinju - sredinom decembra?


    Iako se još ne zna da li će političke partije na Cetinju na predstojećim izborima učestvovati samostalno ili u koalicijama, već se nezvanično pominje više priželjkivanih kandidata za čelnu funkciju gradonačelnika

    Cetinje, 5. oktobra - Dileme više nema, izvjesno je da će se najdalje za narednih 100 dana na Cetinju održati vanredni lokalni izbori. To će već danas biti ozvaničeno na redovnom zasjedanju republičke vlade, koja će shodno Zakonu raspustiti cetinjski parlament koji nije zasjedao od maja tekuće godine, a istog dana kako je najavljeno, predsjednik Republike raspisaće vanredne lokalne izbore koji se moraju održati u roku od 60 do 100 dana.
    Dosadašnji cetinjski parlament brojao je ukupno 33 odbornika. Najviše predstavnika imao je bivši LSCG sa 16 koji su uz pomoć dvojice iz SNP vršili vlast u proteklih tri i po godine na Cetinju.
    Opozicione partije u Skupštini prijestonice bile su zastupljene sa 14 odbornika iz redova DPS i samo jednim iz SDP.
    U sadašnjoj situaciji predstavnici opštinskih odbora cetinjskih partija još ne žele da saopštavaju kako će ići na izbore, samostalno ili u koalicijama, kao ni ko bi mogao biti njihov kandidat za gradonačelnika, mada se nezvanično među pristalicama onih partija i udruženja građana koji pored pobjede na lokalnim izborima priželjkuju i samostalnu i evropsku Crnu Goru, pominju mnoge ličnosti za koje se smatra da su pravo rješenje za čelnika prijestonice. Od javnih ličnosti među Cetinjanima pominju se potpredsjednik Vlade Miroslav Ivanišević, Branko Vujović, Borislav Banović i Miodrag Iličković, mada nije zaboravljen ni dr Milo Janković.
    Prema zvaničnim podacima sa prethodnih republičkih predsjedničkih i parlamentarnih izbora na Cetinju pokazalo se da najviše pristalica ima DPS koji, prema mišljenju građana, očekuje i trijumf na predstojećim vanrednim lokalnim izborima.

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Bana, ja imam jednog kandidata jos samo da ga ubijedim pa da krenemo u kampanju.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobar dan u ovaj posteni dom.

    Izbori su zakazani za decembarsku subotu, a najbitnije je da se nadamo da nece bit 3 metra snijega. Sto se kandidata, koji su u ovom gornjem tekstu pomenuti, tice mislim da se radi cisto o politikantskim naglabanjima jednog isfrustriranog kvazi-novinara.

    Sto se Cetinja tice, odnosno poboljsanja kvaliteta zivota, ne treba biti mnogo pametan pa zakljuciti da buduci gradonacelnik, kako god se zvao, ne moze da uradi nista dok Vlada ne pocne da ispunjava zakonske obaveze prema gradu. Dok god budu kasnili sa budzetskim isplatama, dok god bude vazniji festival "Zlatna pahulja" (svaka cast svakome...) od Novembarskog salona umjetnosti, dok god bude bitniji FK "Kom" od stogodisnjeg "Lovcena", dok god bude isplacivano po 100e radnicima "Oboda" da bi se kupio socijalni mir (nikad jeftinije!), mi ne mozemo naprijed.
    Caesar`s wife must be above suspicion

  7. #7
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    700
    Thanks Thanks Given 
    366
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Thomas_O_Malley
    Dobar dan u ovaj posteni dom.

    Izbori su zakazani za decembarsku subotu, a najbitnije je da se nadamo da nece bit 3 metra snijega. Sto se kandidata, koji su u ovom gornjem tekstu pomenuti, tice mislim da se radi cisto o politikantskim naglabanjima jednog isfrustriranog kvazi-novinara.
    Sto se Cetinja tice, odnosno poboljsanja kvaliteta zivota, ne treba biti mnogo pametan pa zakljuciti da buduci gradonacelnik, kako god se zvao, ne moze da uradi nista dok Vlada ne pocne da ispunjava zakonske obaveze prema gradu. Dok god budu kasnili sa budzetskim isplatama, dok god bude vazniji festival "Zlatna pahulja" (svaka cast svakome...) od Novembarskog salona umjetnosti, dok god bude bitniji FK "Kom" od stogodisnjeg "Lovcena", dok god bude isplacivano po 100e radnicima "Oboda" da bi se kupio socijalni mir (nikad jeftinije!), mi ne mozemo naprijed.
    Prije svega da naglasim da nisam niciji branilac ali me nacin Thomasovog razmisljanja obavezuje da kazem par recenica. Mislim da nije lijepo za nekog, samo na osnovu toga sto imate dijametralno suprotna politicka misljenja, iznositi kvalifikacije tipa "kvazi novinar", prije svega sto niko sem ljudi koji su davali diplome nije kompetentan da daje takve ocjene (sem licnih misljenja a to je ipak nesto drugo). Drugo kada se tice isfrustriranosti, svi smo mi na svoj nacin isfrustrirani, neko zbog ovoga neko zbog onoga, svako brani ono svoje i kao sto je on pomalo ostrascen na svoju stranu, da se primjetiti da si i ti na svoju i to nije nista sto bi trebalo da svadja ljude vec samo da bude povod za razmjenu razlicitih misljenja. I trece, ono sto se tice direktno ovog topica (da ne recu opet da sam zastranio sa temom), i za ispunjavanje zakonskih obaveza Vlade prema gradu, i za trinaestonovembarski salon, i za FK Lovcen si apslolutno u pravu i tu te 100 posto podrzavam. Necu se sloziti za Obod jer evo 5 i vise godina radnici primaju plate (ili ako vise volis da nazoves socijalna primanja) koje nisu zaradili, a toga nidje u svijetu nema. Jedina greska drzave koju ja vidim je sto je te pare koje je davala radnicima mogla uloziti u proizvodnju pa bi se danas druga pjesma pjevala u Obodu. Ne kazem da su radnici krivi sto nemaju posla ali neka idu oni da traze krivce (ako treba i revolucije neka dizu) a ne da im ostatak Crne Gore daje plate koje su "zaradili" leskarajuci do podna ili citajuci novine po lokala.
    Kome je sudjeno da bude *eben, gace mu same spadaju

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Lightbulb

    2 komentara.

    U CG su svi, ili 98% novinara kvazi novinari, priuceni studenti ili propali studenti; ili zanatlije. Znam jer radim sa istima 5 godina na svaki moguci nacin i niko mi ne mora objasnjavati kako pisu vijesti i na koji nacin koncipiraju textove. Po sablonu.

    Svima a la Obod, Dakic, Elastik i slicnima ... dala bih nista drugo do crveni karton - sefovi su krali pare, oni materijale - i zaboga, propale firme. A, da ko oce da radi nece niko. Da neko prima platu a da ne radi, sjajno. Kupovina socijalnog mira. Za jeftine pare kupljeni ljudi.
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kad bi Crna Gora bila drzava, a stanovnici Crne Gore slobodni ljudi, uopste ne bi bilo potrebe da komentarises moj stav oko jednog, za kompletnu pricu, beznacajnog detalja. Sasvim, potpuno, apsolutno, nepobitno beznacajnog detalja - mojeg misljenja o profesionalnom angazmanu osobe koju: niti sam pomenuo imenom, niti sam povrijedio njegovu licnost. Njegov rad / profesionalni angazman / za mene je klasican primjer tipicnog crnogorskog kvazi-novinara, uvlakaca i obicne (izvinjavam se na prostoti izraza) kanavace. Na to imam apsolutno pravo, a jesam li u pravu - neka ide na moju dusu.

    I dok god iznosim svoje misljenje o javnom radu bilo kojeg covjeka, pri tom ne vrijedjajuci njega kao osobu, cak ne pominjuci mu ni ime, zamolio bih da se ne prigovara.

    Dalje:

    - A ja nisam nista drugo o "Obodu" rekao no da je bruka da se ljudima koji nista ne rade, ne proizvode, daje milostinja i od njih prave dvonogi bravi koji zbog "bezbroj razloga" (koji se najcesce objasnjavaju floskulom: ugrozenost sopstvene sudbine) pristaju na samar. I njima cu uvjek i vazda reci sto mislim o njima.... a svu im srecu na svijetu zelim. Koliko god im ona samara donijela....

    Adio.
    Caesar`s wife must be above suspicion

  10. #10
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    700
    Thanks Thanks Given 
    366
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by apsolutno_nemoguca
    U CG su svi, ili 98% novinara kvazi novinari, priuceni studenti ili propali studenti; ili zanatlije. Znam jer radim sa istima 5 godina na svaki moguci nacin i niko mi ne mora objasnjavati kako pisu vijesti i na koji nacin koncipiraju textove. Po sablonu.
    Zao mi je sto si ti i svi koji isto ili slicno misle formirala takvo misljenje ali sto je tu je. Nemam namjeru a ni zelju da nekoga uvjeravam u suprotno ali bas zbog takvih misljenja mi danas i jesmo gdje jesmo. Umjesto da svako gleda svoj posao i radi ga najbolje sto umije, on ocjenjuje kako drugi rade svoj posao a o svom blage veze nema jer nema kad da nauci od strucnog procjenjivanja radnih sposobnosti drugih ljudi. E zato smo dosli dje smo dosli, dno ispod kojeg se dublje ne moze sa kojeg nas ne moze vise dici ni Marko ni Janko, ni Petar, ni Ljubisa... ni vanredni ni redovni izbori...
    Kome je sudjeno da bude *eben, gace mu same spadaju

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U pravu si, Gabol.

    Vazda treba reci zelenoj zabi krastaci (kakve ovih dana, djeca love iz vazdusnih pusaka oko Ljetnje pozornice) da je skroz normalna stvar to sto je ona digla nogu da se potkiva. Posebno treba obratiti paznju da se istoj toj zabi sto ne zamjerimo.... ko zna - moze nam trebat!
    Caesar`s wife must be above suspicion

  12. #12
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    700
    Thanks Thanks Given 
    366
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Thomas_O_Malley
    Kad bi Crna Gora bila drzava, a stanovnici Crne Gore slobodni ljudi, uopste ne bi bilo potrebe da komentarises moj stav oko jednog, za kompletnu pricu, beznacajnog detalja. Sasvim, potpuno, apsolutno, nepobitno beznacajnog detalja - mojeg misljenja o profesionalnom angazmanu osobe koju: niti sam pomenuo imenom, niti sam povrijedio njegovu licnost. Njegov rad / profesionalni angazman / za mene je klasican primjer tipicnog crnogorskog kvazi-novinara, uvlakaca i obicne (izvinjavam se na prostoti izraza) kanavace. Na to imam apsolutno pravo, a jesam li u pravu - neka ide na moju dusu.
    Zbog ostalih ljudi koji citaju ovo necu sebi dozvoliti da nastavljam dalju polemiku oko "beznacajnih stvari" i "kanavaca". Takvo misljenje o nekome, ma ko i kakav on bio (pod uslovom da nije dokazano da je lopov, mafijas, ubica, kriminalac i slicno), dovodi do onoga sto se zove kontraprodukt i sto se evo desilo na Cetinju pa danas ljudi koji su zbog dobra svih nas mogli i morali da i dalje vode ovaj grad, dolaze u situaciju da zbog svoje "kanavaca" retorike grad vrate u ruke onima koji su nas jahali 12 godina (i jos ce 112 bozija ti vjera).
    Kome je sudjeno da bude *eben, gace mu same spadaju

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Lightbulb

    A, izvini molim te, ako radis sa novinarima svaki drugi dan, ako svaki put imas priliku:
    - da se uvjeris da niko od njih ne umije da se potpise,
    - da se njihovo izvjestavanje svodi na prepisivanje dopisa koji su im poslati, i to iskljucivo faxom jer vecina jos ne zna da koristi kompjuter,
    - ako ne umiju da napisu ime naseg covjeka a kamoli da transkribuju strano,
    - ako se od nesrece pravi bum,
    - ako je skandal bitniji od ma cege drugoga,
    - ako oni sami kazu da je bitno da otaljaju to,
    - ako dodju na press i sa istog izlaze bez jednog postavljenog pitanja jer im je nebitno,
    - ako ne znaju sto znaci istrazivati,
    - ako jedan dan se pise o cijenama na pijaci a vec sjutra iznosi stav o nekom dogadjaju od bitne vaznosti,
    - ako se ne umije razdvojiti novinarski tekst koji je oslobodjen emocija i koji treba da je objektivan od lirskih ispada,
    - ako svi urednici imaju pravo po ne znam cemu da kroje i micu kako im dune,
    - ako nijedan jedini tekst ne prati pravilo obrnute piramide,
    - ako se novine stampaju sa 16000 pravopisnih i stamparskih gresaka,
    - ako se diktafonski snimci ne cuvaju kad se tekst skraja po potrebi,
    - ako se vijest zasniva na ''nezvanicnom izvoru, uz to pouzdanom'' koji je drug iz skupstina ili vlade saopstio drugome u kafani,
    - ako se novinar drzne da utura kojekakve rijeci po potrebi,
    - ako je tekstu koji jedva zadovoljava kriterij teksta velicinom naslov 3/4 sadrzaja,
    - ako je slika dana udes, kasapnica ili neka havarija ...

    (mogu da nastavim)

    o kakvom mi to novinarstvu i krivoj slici govorimo? Odlicno znas da smo o ovome razgovarali i da ne govorim napamet. I da ne govorim kao neko ko pojma nema o ovome niti sam dokona niti lijecim svoje frustracije time sto mogu da ti dokazem po svim pravilima da ovaj tekst nije ni t od novinskog teksta i da ovo nije vijest koja ima za cilj najavu izbora.
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Znam koga nijesu jahali, ko na samar nije pristao nikad - niti ce, pa te molim da me iz jahanoga drustva "svih nas" ubuduce jasno izdvajas. Zahvaljujem na paznji....

    .....zeljno iscekujuci dan kad cu imati zasto da se izvinim za svoj stav o profesionalnom angazmanu novinara, aktiviste vladajuce partije, biznismena..... da ne duzim - kao da pricam o Smaju Saboticu.
    Caesar`s wife must be above suspicion

  15. #15
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    700
    Thanks Thanks Given 
    366
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Znam vec da su novinari krivi za sve lose sto se u ovom gradu i drzavi desavalo, da svako zivi cim ne moze naci drugi izgovor za lose stanje krivi novinare jer, pobogu novinari su zatvorili Obod, novinari su zatvorili Kosutu, Taru, Bojanu, Trgopromet ... boli glava od nabrajanja..., novinari odlucuju o svim bitnim odlukama, novinari ustvari nijesu tema topica opet se izgubih, ne znam svoj posa... oprostite gospodo sto sve znate. AN, kao sto je posao pekaru da ispece hleb, ili konobaru da usluzi gosta, tako je novinaru posao da podje i stoji iznad lesa iz kojeg jos kljuca vrela krv na sred ulice i da o tome pise pricu, a ja bih volio da to ne radim... I to je AN prica i slika dana ne samo u crnogorske novine, nego svuda u svijetu, a nazalost je tako, tacno je da smo pricali o tome i slozili se u nekim stvarima, ali o tome nisam ni ja odlucivao, ni moj urednik, ni njegov urednik, nego neko mnogo prije svih nas. To sto si ti nabrojala si dozivjela sa "par njih" i ne smunjam da mozes sresti i nepismene i neobjektivne novinare, ali to ti ne daje za pravo da donosis generalne zakljucke i ocjenujes rad crnogorskog novinarstva jer u svakom poslu ima nekoga ko je tu zalutao zahvaljujuci "tati ili mami" ali ne mozes mi pricati o neodgovornosti, nestrucnosti, neazurnosti, nedisciplini novinara, onda kada me u 1 sat iza ponoci zovne urednik na moblini i trazi od mene da kroz dva metra snijega dodjem prvo do mjesta ubistva, pa onda do nacelnika MUP-a, pa onda do ocevidaca, pa onda da skidam plakate sa drveca i trazim skener u dva sata iza ponoci da saljem redakciji sliku... ali opet se upetljah u nesto sto nije tema topica. Necu dalje daviti.
    Kome je sudjeno da bude *eben, gace mu same spadaju

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Gabol, prebacuj se u sportske tamo je ljeb bez djavola
    A onako u vezi teme, sta mislite kolika bi bila sansa da za gradonacelnika bude izabrana neka licnost koja nema veze sa partijama, NVO-ima pa cak ni sa udruzenjima golubara, ali ima bar neki realan program?

  17. #17
    Join Date
    May 2004
    Posts
    402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prvi koji ponudi ovome gradu vodu 24 h ima moj glas posto je ovo stvarno sramota svako vece se gasi i posle 23 h prazne slavine
    pun energije i volje za zivotom ali zasto... otom potom

  18. #18
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    700
    Thanks Thanks Given 
    366
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Gabol, prebacuj se u sportske tamo je ljeb bez djavola
    A onako u vezi teme, sta mislite kolika bi bila sansa da za gradonacelnika bude izabrana neka licnost koja nema veze sa partijama, NVO-ima pa cak ni sa udruzenjima golubara, ali ima bar neki realan program?
    Jes' no i tamo mi izbacamo timove iz lige...
    Sansa da za gradonacelnika bude izabrana politicki neopterecena licnost je jednaka koliko i sansa da bilo koji da dodje, pusti vodu 24 sata zato Chicha strah me da cemo jos koju godinu, ili cak deceniju, poslije 22 sata zalud okrecati slavine Koliko sam nacuo iz mojih izvora za sad su u opticaju dvije nezvanicne liste (naravno ukoliko do 28-og uspiju da pokupe dovoljan broj potpisa za listu i kandidaturu, valjda je za listu potrebno 1% a za gradonacelnika 3% od ukupnog broja glasaca), ali boga mi su im sanse cini mi se blijede...
    Kome je sudjeno da bude *eben, gace mu same spadaju

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default ..................!

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Gabol, prebacuj se u sportske tamo je ljeb bez djavola
    A onako u vezi teme, sta mislite kolika bi bila sansa da za gradonacelnika bude izabrana neka licnost koja nema veze sa partijama, NVO-ima pa cak ni sa udruzenjima golubara, ali ima bar neki realan program?
    Ako se nesto spektakularno ne bi desilo - 5% bi mu bio gornji maksimum osvojenih glasova.
    Caesar`s wife must be above suspicion

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Lightbulb

    Aaaaa, mogu li ja da se kandidujem?
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  21. #21
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    700
    Thanks Thanks Given 
    366
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    CETINJSKE NVO ANKETIRALE SUGRAĐANE O NOVOM GRADONAČELNIKU

    Milo Janković ponovo


    Cetinje - Većina Cetinjana bi na mjestu gradonačelnika najviše voljela da vidi bivšeg predsjednika Skupštine opštine dr Mila Jankovića, pokazala je anketa Kluba nevladinih organizacija “Građanska kuća” i NVO “Zeleni pravac”.
    Istraživanje na uzorku od 150 ispitanika, metodom slučajnog izbora, uoči lokalnih izbora 10. decembra obuhvatilo je stavove građana o dosadašnjem i budućem funkcionisanju lokalne vlasti na Cetinju.
    Izvršni direktor “Građanske kuće” Nikola Đurašković saopštio je novinarima da su sadašnje lokalne vlasti dobile prosječnu ocjenu 1,85 od mogućih 5, svi ispitanici su pozitivno ocijenili neposredan izbor gradonačelnika, a većina građana smatra da prioriteti buduće lokalne vlasti treba da budu ekonomski razvoj grada i razvoj turizma.
    Za dr Mila Jankovića, kao budućeg gradonačelnika, izjasnio se 71 anketirani ili 47,33 odsto, 19 ispitanika (12,66 odsto) za Borislava Banovića, 12 ispitanika (8 odsto) za sadašnjeg predsjednika SO Aleksandra Aleksića, Miroslav Ivanišević je dobio 4 odsto, 3,33 odsto za Miša Vujovića, a 2,66 odsto za Branka Vujovića. Petina anketiranih bilo je neodlučno.
    Đurašković je istakao da se provjera raspoloženja građana po pitanju političkih partija namjerno izbjegla kako se anketa ne bi okarakterisala kao “naručena” ili politički obojena, te da će se mišljenja građana o partijama istraživati nakon predaje izbornih lista.
    Iz ovih nevladinih organizacija su najavili da će do predstojećih lokalnih izbora realizovati još niz sličnih istraživanja javnog mjenja.
    Komentarišući rezultate ankete NVO, dr Milo Janković je naglasio da mu je drago što su mu Cetinjani dali najveću podršku.
    - Posebno mi je drago što se moji sugrađani sjećaju naših rezultata iz perioda kada sam bio gradonačelnik, pa ću eventualnu kandidaturu prihvatiti i biti spreman da zajedno sa građanima Cetinja nastavim tamo gdje sam stao. Nije važna politička borba, već istinski napredak našeg grada i na tom planu sam uvijek spreman da dam svoj puni doprinos”, kazao je Janković.
    Kome je sudjeno da bude *eben, gace mu same spadaju

  22. #22
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,682
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Lightbulb

    Nemoguca, imas moj glas ako se kandidujes
    I am patiently waiting here
    to see which of us survives
    when all of this collides
    with reality..

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora Cetinje
    Posts
    1,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ja bi amprdoklija kradovica postavijo za pre$ednika ,hehehehheh !

  24. #24
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Trst, Italija
    Posts
    395
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne vjerujem da je ova gornja anketa realna,jer smatram da je ispitano veoma malo ljudi(160);detalji o anketi su vrlo sturi tj. ja smatram da se na ct tesko moze sprovest realna anketa sa 160 ljudi zbog strukture(mladi ljudi bi vecinom glasali jedne a stariji druge) i rasporeda (opet po selima preferiraju vecinom jedne a u gradu druge).Potrebno je i te kako obratit paznju da vecina ispitanika mora bit iz radnicke klase jer ona broji oko 8.000 ljudi u cetinju a to je oko 60% glasackog tijela, i potrebno je znat da veliki broj ljudi koji vise ne zivi na ct ce glasat...Po mom misljenju trebalo bi sprovest anketu na 500-600 gradjana cija bi struktura bila zastupljena ovako :60% radnicka klasa;20%mladji od 25 godina;10% seosko podrucje8koje opet mora bit razdijeljeno na razlicite oblasti i 10% slucajni izbor koji bi bio razvucen u raznim vremenskim periodima anketrianja,anketa bi trebala bit zavrsena 10 dana prije izbora i obavezno bi se morala napravit jedna skala o cvrstini podrske kandidatima (od jedan do pet) tako da bi se tek moglo proracunat ko ce imat bolju startnu prednost.

    Ako neko pouzdano zna neke informacije o kandidatima i listama dobro bi bilo da ih iznese,ako ne onda i to nezvanicno sto se izvukuje u kafanskim raspravama))...

  25. #25
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    700
    Thanks Thanks Given 
    366
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bana
    ne vjerujem da je ova gornja anketa realna,jer smatram da je ispitano veoma malo ljudi(160);detalji o anketi su vrlo sturi tj. ja smatram da se na ct tesko moze sprovest realna anketa sa 160 ljudi zbog strukture(mladi ljudi bi vecinom glasali jedne a stariji druge) i rasporeda (opet po selima preferiraju vecinom jedne a u gradu druge).Potrebno je i te kako obratit paznju da vecina ispitanika mora bit iz radnicke klase jer ona broji oko 8.000 ljudi u cetinju a to je oko 60% glasackog tijela, i potrebno je znat da veliki broj ljudi koji vise ne zivi na ct ce glasat...Po mom misljenju trebalo bi sprovest anketu na 500-600 gradjana cija bi struktura bila zastupljena ovako :60% radnicka klasa;20%mladji od 25 godina;10% seosko podrucje8koje opet mora bit razdijeljeno na razlicite oblasti i 10% slucajni izbor koji bi bio razvucen u raznim vremenskim periodima anketrianja,anketa bi trebala bit zavrsena 10 dana prije izbora i obavezno bi se morala napravit jedna skala o cvrstini podrske kandidatima (od jedan do pet) tako da bi se tek moglo proracunat ko ce imat bolju startnu prednost.

    Ako neko pouzdano zna neke informacije o kandidatima i listama dobro bi bilo da ih iznese,ako ne onda i to nezvanicno sto se izvukuje u kafanskim raspravama))...
    Sto se tice ankete ona jeste uradjena ad hok i kao takva tesko da moze oslikati stvarno stanje uoci izbora ali eto... pokazala je ono sto se manje-vise moglo i pretpostavljati tako da nikome nije ni otvorila oci, ni donijela neki senzacionalisticki rezultat. Ovo oko uzimanja slucajnog uzorka, anketne kuce najbolje znaju kako se i sto radi mada je tacno da je Cetinje specificno jer je gro stanovnistva (ne)radnicka klasa i penzioneri pa bi se prema tome trebalo upravljati.
    Kad su u pitanju kandidati ja nezvanicno znam da su trenutno u opticaju tri nezavisna kanadidata (mimo onih za koje se pretpostavlja da ce predati listu) a oko toga koga ce biti nosilac listi ovih "najjacih" stranaka sad bi bilo malo nezahvalno lupati jer kako cujem, svakog dana se pominju neka nova imena i ko zna koliko ce ih izmijenjati do ... 14 novembra ako ne grijesim, kada istice rok za predaju listi.....
    Kome je sudjeno da bude *eben, gace mu same spadaju

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Formula 1!
    By E_K_V in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 16298
    Last Post: 16-03-11, 20:42

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •