Page 174 of 225 FirstFirst ... 74124164170171172173174175176177178184224 ... LastLast
Results 4,326 to 4,350 of 5618

Thread: Globalne promjene i svijet sutrašnjice

  1. #4326
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post


    Jesi siguran da se ne brane neciji ekonomski interesi?
    Pa u slobodnom svijetu i treba da svi imaju ekonomske interese, u unipolarnom vecini je to pravo uskraceno.

  2. #4327
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Чачкали мечку,и то у њеном дворишту,а сад се у чуду чешкају по тинтари што мечка не плеше по такту бечког валцера.

    Е па јебало мајку,замисли то,али неће.


  3. #4328
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Pricao si o Pizzagate teoriji i tvrdio da je istinita.
    quotuj mi taj post
    Mogu li ja ?

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    obama je svako malo išao na havaje na odmor, havaji su malo podalje od floride

    + što je trošio $65K na pice i hot dogove (ili šta je već šifrovano) da mu se donese iz Čikaga u WH...

    http://www.trump-conservative.com/ne...-from-chicago/
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  4. #4329
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,350
    Thanks Thanks Given 
    434
    Thanks Thanks Received 
    2,706
    Thanked in
    1,311 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Pa u slobodnom svijetu i treba da svi imaju ekonomske interese, u unipolarnom vecini je to pravo uskraceno.
    A Rusija je svetionik slobode? Aj dobro...
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  5. #4330
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    A Rusija je svetionik slobode? Aj dobro...
    Ne moze da postoji jedan svetionik, sad imamo takvo stanje, koje ne valja.

  6. #4331
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,283
    Thanks Thanks Given 
    2,766
    Thanks Thanks Received 
    2,642
    Thanked in
    1,282 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Mogu li ja ?
    pa šta nije tačno tu? To stoji u mailu koji je objavio wikileaks, ono DKIM verifikovan i to
    She is only here to annoy herself!

  7. #4332
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    http://www.vijesti.me/svijet/ko-je-z...kripalj-983266

    Samo bi zamolio kolege forumase koji ovako zdusno brane Putina da se zapitaju sta bi oni isti pricali da je npr. Ana Cepmen otrovana u Rusiji sa svojim sinom, da joj je brat prije toga dvije godine umro a drugo dijete prosle godine umrlo iz nepoznatih razloga kad je otislo do Amerike.

    Da li bi i u tom slucaju (da obrnemo logiku) tvrdili da nije Zapad otrovao Cepmenovu nego da su to Rusi uradili da namjeste igru zapadu.
    Šta bi bilo, kad bi bilo...
    Pa ne može racionalan um tako da razmišlja.

    Ako bi pak neko otrovao Čepmenovu u Moskvi, a Rusi digli sveopštu histeriju i okrivili Amerikance, Britance, Trumpa i Borisa Johnsona...ja bih zaista očekivao da prilože neke dokaze.
    Jer, to su ozbiljne optužbe.
    Voleo bih prvo znati šta se desilo.
    Ako se povodom nekog zločina izlazi u javnost sa optužbama, onda javnost ima pravo da zna šta se zaista desilo.

    A to je najveći problem sa ovim slučajem Skripalj.
    Sem priče koju serviraju britanski zvaničnici, mi u stvari ne znamo ni da li su ovo dvoje uopšte otrovani.
    Realno, ne znamo sa sigurnošću čak ni to.
    A ako su pak otrovani, nije pružen nijedan dokaz čime su otrovani.

    Servirana je priča da su napadnuti jednim od najsmrtonosnijih nervnih gasova, a oni su po svemu sudeći živi i zdravi. Nemam pojma.

    Da su ubijeni, pa da pričamo o motivima i kome je odgovaralo da ih vidi mrtve.

    Ovako...cela priča smrdi žestoko.
    A smrdi ponajviše jer se Britanci ponašaju isto kao kad su trebali napasti Irak.
    Tada su izvodili vojsku i tenkove na ulice Londona u navodnoj potrazi za Sadamovim agentima koji treba da napadnu gradjane Londona oružjem za masovno uništenje.
    I tada se mogla čuti samo histerija i optužbe, bez pružanja relevantnih dokaza.

    Pa može se svet jednom prevariti, ali ne može sto puta.
    Daj bar da sumnjamo i ne verujemo na reč.

  8. #4333
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Šta bi bilo, kad bi bilo...
    Pa ne može racionalan um tako da razmišlja.

    Ako bi pak neko otrovao Čepmenovu u Moskvi, a Rusi digli sveopštu histeriju i okrivili Amerikance, Britance, Trumpa i Borisa Johnsona...ja bih zaista očekivao da prilože neke dokaze.
    Jer, to su ozbiljne optužbe.
    Voleo bih prvo znati šta se desilo.
    Ako se povodom nekog zločina izlazi u javnost sa optužbama, onda javnost ima pravo da zna šta se zaista desilo.

    A to je najveći problem sa ovim slučajem Skripalj.
    Sem priče koju serviraju britanski zvaničnici, mi u stvari ne znamo ni da li su ovo dvoje uopšte otrovani.
    Realno, ne znamo sa sigurnošću čak ni to.
    A ako su pak otrovani, nije pružen nijedan dokaz čime su otrovani.

    Servirana je priča da su napadnuti jednim od najsmrtonosnijih nervnih gasova, a oni su po svemu sudeći živi i zdravi. Nemam pojma.

    Da su ubijeni, pa da pričamo o motivima i kome je odgovaralo da ih vidi mrtve.

    Ovako...cela priča smrdi žestoko.
    A smrdi ponajviše jer se Britanci ponašaju isto kao kad su trebali napasti Irak.
    Tada su izvodili vojsku i tenkove na ulice Londona u navodnoj potrazi za Sadamovim agentima koji treba da napadnu gradjane Londona oružjem za masovno uništenje.
    I tada se mogla čuti samo histerija i optužbe, bez pružanja relevantnih dokaza.

    Pa može se svet jednom prevariti, ali ne može sto puta.
    Daj bar da sumnjamo i ne verujemo na reč.
    Apsolutno sve sto si napisao je tacno, ali si napisao na ekavici pa se nece uzimati u razmatranje. Jer tvoja ekavica ukazuje na to da si rusofil i velikosrbin te da ocima ne mozes vidjeti nista nase crnogorsko evroatlansko zapadno

  9. #4334
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,350
    Thanks Thanks Given 
    434
    Thanks Thanks Received 
    2,706
    Thanked in
    1,311 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Šta bi bilo, kad bi bilo...
    Pa ne može racionalan um tako da razmišlja.

    Ako bi pak neko otrovao Čepmenovu u Moskvi, a Rusi digli sveopštu histeriju i okrivili Amerikance, Britance, Trumpa i Borisa Johnsona...ja bih zaista očekivao da prilože neke dokaze.
    Jer, to su ozbiljne optužbe.
    Voleo bih prvo znati šta se desilo.
    Ako se povodom nekog zločina izlazi u javnost sa optužbama, onda javnost ima pravo da zna šta se zaista desilo.

    A to je najveći problem sa ovim slučajem Skripalj.
    Sem priče koju serviraju britanski zvaničnici, mi u stvari ne znamo ni da li su ovo dvoje uopšte otrovani.
    Realno, ne znamo sa sigurnošću čak ni to.
    A ako su pak otrovani, nije pružen nijedan dokaz čime su otrovani.

    Servirana je priča da su napadnuti jednim od najsmrtonosnijih nervnih gasova, a oni su po svemu sudeći živi i zdravi. Nemam pojma.

    Da su ubijeni, pa da pričamo o motivima i kome je odgovaralo da ih vidi mrtve.

    Ovako...cela priča smrdi žestoko.
    A smrdi ponajviše jer se Britanci ponašaju isto kao kad su trebali napasti Irak.
    Tada su izvodili vojsku i tenkove na ulice Londona u navodnoj potrazi za Sadamovim agentima koji treba da napadnu gradjane Londona oružjem za masovno uništenje.
    I tada se mogla čuti samo histerija i optužbe, bez pružanja relevantnih dokaza.

    Pa može se svet jednom prevariti, ali ne može sto puta.
    Daj bar da sumnjamo i ne verujemo na reč.
    A moze sto puta Rusija da ubija i da truje i da se i dalje ne sumnja na njih iako jedini imaju motiv? Ne za'ebaj.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  10. #4335
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Da provjerimo Okamovom ostricom koja verzija dogadjaja ima vise smisla:


    - Rusija je jedina zemlja za koju je poznato da je proizvodila Novicok
    Da se ne osvrćem na sve tvoje teze, koje su površne...ali evo da se zadržimo na ovoj.
    Odakle znaš da je novičok u pitanju?
    Ko je to potvrdio sem Tereze Mej?

  11. #4336
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    A moze sto puta Rusija da ubija i da truje i da se i dalje ne sumnja na njih iako jedini imaju motiv? Ne za'ebaj.
    A koga je to još Rusija ubila ili otrovala nervnim gasom?

    Mi imamo samo istoriju optužbi protiv Rusije za korišćenje otrova u likvidaciji špijuna ili nekih političara.
    Ali ne sećam da je i za jedno ubistvo ili trovanje ikad dokazano da iza njega stoji Rusija.

    Setimo se trovanja ukrajinskog lidera opozicije Juščenka.
    Isto se digla velika anti-ruska histerija...a na kraju smo došli do toga da Juščenko okrivljuje svog najbližeg saradnika, danas istaknutog ukrajinskog nacionalistu koji sedi u parlamentu.

  12. #4337
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,350
    Thanks Thanks Given 
    434
    Thanks Thanks Received 
    2,706
    Thanked in
    1,311 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Da se ne osvrćem na sve tvoje teze, koje su površne...ali evo da se zadržimo na ovoj.
    Odakle znaš da je novičok u pitanju?
    Ko je to potvrdio sem Tereze Mej?
    Totalno nebitno. Mogli su i da ga bace bijesnim mackama da ga rastrgnu ili da posalju nindza stopala. Jedini koji imaju motiv i koji su javno rekli da ce da ubiju izdajnike su Rusi. Sve ostalo je samo "cherry on top" sto bi rekli stari Crnogorci.

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    A koga je to još Rusija ubila ili otrovala nervnim gasom?

    Mi imamo samo istoriju optužbi protiv Rusije za korišćenje otrova u likvidaciji špijuna ili nekih političara.
    Ali ne sećam da je i za jedno ubistvo ili trovanje ikad dokazano da iza njega stoji Rusija
    Ihaaaaa. Zavrsili smo, stari.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  13. #4338
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Totalno nebitno. Mogli su i da ga bace bijesnim mackama da ga rastrgnu ili da posalju nindza stopala. Jedini koji imaju motiv i koji su javno rekli da ce da ubiju izdajnike su Rusi. Sve ostalo je samo "cherry on top" sto bi rekli stari Crnogorci.

    Eno sad, oružje je nebitno.
    Vidi se da si Katnićeva istražna škola.

    Pola onih teza si izgradio na novičoku, a sad je to nebitno...mogle su i besne gliste biti.

    Sad je najjači argument što su Rusi nekad rekli da će ubijati izdajnike.

    Pa ovaj nije ubijen, koliko znam.
    A nije ni toliki izdajnik. Da jeste, ubili bi ga dok je u ruskom zatvoru ležao kao raskrinkani špijun.

    Ihaaaaa. Zavrsili smo, stari.
    Slažem se.
    Nema se s tobom što pametno razmeniti...

  14. #4339
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,350
    Thanks Thanks Given 
    434
    Thanks Thanks Received 
    2,706
    Thanked in
    1,311 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post

    Eno sad, oružje je nebitno.
    Vidi se da si Katnićeva istražna škola.

    Pola onih teza si izgradio na novičoku, a sad je to nebitno...mogle su i besne gliste biti.
    Ne kapiras. Sve sto sam rekao i dalje stoji. Upravo zbog toga sto nije bitno sta je koristeno jer je toliko ocigledno ko stoji iza pokusaja, niko nema potrebu da laze da je koristen Novicok.

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Sad je najjači argument što su Rusi nekad rekli da će ubijati izdajnike.
    A ne nego je nebitno.

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Pa ovaj nije ubijen, koliko znam.
    Nije im prvi put da im ne podje od ruke.

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    A nije ni toliki izdajnik. Da jeste, ubili bi ga dok je u ruskom zatvoru ležao kao raskrinkani špijun.
    Upravo si dokazao da nista ne znas o ovome. Ili nisi znao ili ti je odgovaralo da zaboravis da da su Skripala i jos trojicu zamijenili za deset agenata koji su uhapseni u SAD-u. Zbog takvih i slicnih situacija nije najpametnija ideja ubiti spijuna kojeg si uhvatio.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  15. #4340
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,034
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Svi kažu da ne postoji mogućnost da osoba preživi novičok pa je stoga cijela priča pala u vodu !!!
    Zbog čega se takodje brani da u posjetu dodje njihova rodjaka koja se telefonom čula sa ćerkom ovoga špijuna ???
    https://www.independent.co.uk/news/u...-a8292481.html
    To je kao da vam neko brani da vidite rodjaka u bolnicu jer je on korišten u političke igre pa je pod posebnim tretmanom države !!! Ono što je zapravo najveća bolest u cijeloj priči je što mi ispadosmo degenerici i dodatno narušismo odnose sa bratskom državom zbog špekulacija !!!
    deuscroix

  16. #4341
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Ne kapiras. Sve sto sam rekao i dalje stoji. Upravo zbog toga sto nije bitno sta je koristeno jer je toliko ocigledno ko stoji iza pokusaja, niko nema potrebu da laze da je koristen Novicok.
    To je možda tebi očigledno.
    Tebi je Tereza Mej mogla ispričati i da su Rusi bacili taktičku nuklearku da ubiju Skripalja. Tebi bi i tu sve bilo očigledno.

    Ja sam pak čovek kome je očigledno samo ono što očima gledam ili ono što mogu zaključiti iz jasnih premisa.

    Ako su pretpostavke nejasne kao u ovom slučaju, onda nema ni očiglednih zaključaka.

    A nejasne su u toj meri, da niko ovde pojma nema šta se tamo desilo.

    Ne isključujem da se možda ništa nije ni desilo.

    Nije prvi, a ni poslednji put da Englezi izmišljaju oružja za masovno uništenje i napade hemijskim oružjem za postizanje nekih političkih ciljeva.








    Nije im prvi put da im ne podje od ruke.
    Imaš sličnih primera?
    Kao, nije im uspelo jer eto svaki engleski policajac pozornik pored pištolja i pendreka duži protivotrov za novičok.:fat:


    Upravo si dokazao da nista ne znas o ovome. Ili nisi znao ili ti je odgovaralo da zaboravis da da su Skripala i jos trojicu zamijenili za deset agenata koji su uhapseni u SAD-u. Zbog takvih i slicnih situacija nije najpametnija ideja ubiti spijuna kojeg si uhvatio.
    A pametno je na London baciti hemijsko oružje da bi se ubio potrošeni špijun?
    Last edited by Dača; 10-04-18 at 06:35.

  17. #4342
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,350
    Thanks Thanks Given 
    434
    Thanks Thanks Received 
    2,706
    Thanked in
    1,311 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    To je možda tebi očigledno.
    Tebi je Tereza Mej mogla ispričati i da su Rusi bacili taktičku nuklearku da ubiju Skripalja. Tebi bi i tu sve bilo očigledno.
    Boli mene uvo sta je Tereza Mej rekla. I dalje ne cuh alternativnu teoriju koja ima smisla. A za razliku od tebe dovoljno znam o Rusiji da ne budem ostrasceni rusofil.

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Ja sam pak čovek kome je očigledno samo ono što očima gledam ili ono što mogu zaključiti iz jasnih premisa.
    Sacemo to da testiramo, ne brini.

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Ako su pretpostavke nejasne kao u ovom slučaju, onda nema ni očiglednih zaključaka.

    A nejasne su u toj meri, da niko ovde pojma nema šta se tamo desilo.

    Ne isključujem da se možda ništa nije ni desilo.

    Nije prvi, a ni poslednji put da Englezi izmišljaju oružja za masovno uništenje i napade hemijskim oružjem za postizanje nekih političkih ciljeva.
    Eto de. Posli smo od toga da nisu Rusi da bi na kraju dosli do toga da je moguce da se nista nije desilo. Vise smisla bi imalo da mu je Tereza Mej licno pljunula u usta i tako ga otrovala nego da se nista nije desilo. Znas li koliko ljudi bi moralo da bude umijesano u takvu izmisljotinu? Vise su i ptice na grani naucile da su takve teorije zavjere nemoguce zbog same ljudske prirode. A osim toga opet dolazimo do toga da samo Rusi imaju motiv i da alternativna teorija ne postoji. Postoji samo pokusaj alternativne teorije sa iskljucivim ciljem da se odbrani Rusija.

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Imaš sličnih primera?
    Zasto pitas kad si vec stavio do znanja da ne vjerujes da su Rusi umijesani u bilo koje ubistvo ili pokusaj ubistva?

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Kao, nije im uspelo jer eto svaki engleski policajac pozornik pored pištolja i pendreka duži protivotrov za novičok.
    Nije im uspjelo jer nisu scemocni i nepogrjesivi. A primijetio sam da je jedna od osnovnih karakernih crta Rusofila ideja da Rusi nikako ne mogu da omanu.

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    A pametno je na London baciti hemijsko oružje da bi se ubio potrošeni špijun?
    1. Nisu "bacili hemijsko oruzje". To se Englezi kao i po obicaju proseravaju i prave dramu bez potrebe.
    2. Je li pametno javno reci pred kamerama da ce izdajnici biti ubijeni? Jer je Putin upravo to uradio. Kad shvatis, ali stvarno shvatis da su u Rusiji vlast, obavjestajne sluzbe i mafija sinonimi, shvatices i zasto im nije nikakav problem da se bave takvim stvarima. A valjda i sam znas zasto ne bi smjeli da pogaze takvo obecanje. Kad posle vise godina ubijes ili pokusas da ubijes nekoga kome si to i obecao, saljes vrlo jasnu poruku ostalim potencijalnim izdajnicima. Jos uzmi u obzir i trenutna desavanja po Americi sa ljudima bliskim Rusiji koji bi mogli da postanu svjedoci u FBI istrazi. Mislis li da Manafort kojeg ceka ostatak zivota u zatvoru ne saradjuje sa tuzilastvom zato sto misli da ce biti oslobodjen optuzbi?
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  18. #4343
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post


    Eto de. Posli smo od toga da nisu Rusi da bi na kraju dosli do toga da je moguce da se nista nije desilo. Vise smisla bi imalo da mu je Tereza Mej licno pljunula u usta i tako ga otrovala nego da se nista nije desilo. Znas li koliko ljudi bi moralo da bude umijesano u takvu izmisljotinu? Vise su i ptice na grani naucile da su takve teorije zavjere nemoguce zbog same ljudske prirode. A osim toga opet dolazimo do toga da samo Rusi imaju motiv i da alternativna teorija ne postoji. Postoji samo pokusaj alternativne teorije sa iskljucivim ciljem da se odbrani Rusija.
    A ne...nisam ja pošao ni od čega.
    To ti polaziš od toga da su Rusi u pitanju, očigledno i bez sumnje.
    Ja gledam šta Britanci pričaju, kakve dokaze prilažu, a koje činjenice izbijaju na površinu.
    Do pre nedelju dana engleski mediji su pisali kako su Skripalji u komi i kako će im smrt biti milost s obzirom na snagu i dejstvo novičoka, a sad vidimo su oboje živi i zdravi.

    Zašto bih isključio i mogućnost da se uopšte ništa nije desilo?
    Koliko bi ljudi trebalo biti uključeno u fingiranje celog slučaja?
    Dvoje? Troje? Potpuno nebitno, jer najvažnije je laž plasirati preko medija.
    Koliko ih je trebalo biti uključeno u fingiranje pronalaska Sadamovih agenata u nekom londonskom hotelu sa hemijskim oružjem?

    Koliko je Hitleru bilo potrebno ljudi da fingira poljski napad na nemačku stanicu i tako započne rat?

    Sva je prilika da je slučaj Skripalj potpuno nebitan i da se tu ništa nije desilo.
    Kao što se ništa nije desilo ni u Damasku.

    Ali kad staviš ta dva slučaja jedan pored drugog...onda je i više nego jasno da će se nešto gadno ubrzo desiti.




    Zasto pitas kad si vec stavio do znanja da ne vjerujes da su Rusi umijesani u bilo koje ubistvo ili pokusaj ubistva?
    Pa zašto pominješ "da im nije prvi put", kad lupetaš napamet?


    Nije im uspjelo jer nisu scemocni i nepogrjesivi. A primijetio sam da je jedna od osnovnih karakernih crta Rusofila ideja da Rusi nikako ne mogu da omanu.
    U kom svetu ti živiš?
    Okreni se oko sebe.
    Imaš u svoj državi krvavi rat klanova.
    Možeš i sam videti koliko je lako ubiti čoveka, ako ga se želi ubiti.
    Retki su srećnici koji prežive napad.
    Koliko je samo jugoslovenska UDBA i kasnije DB likvidirala ljudi?


    I ti sad misliš da ruska tajna služba nije u stanju likvidirati nekog matorog špijuna?

    Bio je negde 70-ih godina slučaj nekog bugarskog političara koji je prebega u Nemačku.
    Samo u prolazu ga je neko bocnuo cijanidom. Nije ni osetio ubod. Umro je na licu mesta.
    Tako je kad nekog želiš ubiti otrovom.
    A Rusi izgleda ne znaju drugačije ubiti nego truju špijune polonijumom da Litvinenko umire mesec dana ili koriste najgori nervni gas novičok, pa omanu...
    Dobro ne počnu špijune trovati mlekom sa povišenim aflatoksinom da špinuji umru za 5 godina.

    2. Je li pametno javno reci pred kamerama da ce izdajnici biti ubijeni? Jer je Putin upravo to uradio.
    Ajd da vidim kad je i gde to Putin izjavio.

  19. #4344
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    2. Je li pametno javno reci pred kamerama da ce izdajnici biti ubijeni? Jer je Putin upravo to uradio.
    Ajd da vidim kad je i gde to Putin izjavio.
    "državni izdajnici će otegnuti papke"
    U pitanju je video da ne bi bilo "lažljivi zapadni mediji"
    https://www.independent.co.uk/news/w...-a8243206.html
    Last edited by Rakun; 10-04-18 at 18:15.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  20. #4345
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,293
    Thanks Thanks Given 
    717
    Thanks Thanks Received 
    541
    Thanked in
    392 Posts

    Default

    Ovaj je Putin poluđeo.

    Sent from my LG-D620 using Tapatalk
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  21. #4346
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  22. #4347
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    "državni izdajnici će otegnuti papke"
    U pitanju je video da ne bi bilo "lažljivi zapadni mediji"
    https://www.independent.co.uk/news/w...-a8243206.html
    To je neki tvoj slobodni prevod?

  23. #4348
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,350
    Thanks Thanks Given 
    434
    Thanks Thanks Received 
    2,706
    Thanked in
    1,311 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    A ne...nisam ja pošao ni od čega.
    To ti polaziš od toga da su Rusi u pitanju, očigledno i bez sumnje.
    Ja gledam šta Britanci pričaju, kakve dokaze prilažu, a koje činjenice izbijaju na površinu.
    Do pre nedelju dana engleski mediji su pisali kako su Skripalji u komi i kako će im smrt biti milost s obzirom na snagu i dejstvo novičoka, a sad vidimo su oboje živi i zdravi.
    Kakve veze ima sta pisu mediji? Da li oni vode istragu?

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Zašto bih isključio i mogućnost da se uopšte ništa nije desilo?
    Koliko bi ljudi trebalo biti uključeno u fingiranje celog slučaja?
    Dvoje? Troje? Potpuno nebitno, jer najvažnije je laž plasirati preko medija.
    Aha, znaci ne samo da se nista nije desilo nego su u cijeloj zavjeri ucestvovali i britanska vlada, obavjestajne sluzbe, policija, bolnica i medijske kuce.

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Koliko ih je trebalo biti uključeno u fingiranje pronalaska Sadamovih agenata u nekom londonskom hotelu sa hemijskim oružjem?

    Koliko je Hitleru bilo potrebno ljudi da fingira poljski napad na nemačku stanicu i tako započne rat?
    Uozbilji se. Ne mogu da vjerujem da ove stvari uporedjujes.

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Sva je prilika da je slučaj Skripalj potpuno nebitan i da se tu ništa nije desilo.
    Kao što se ništa nije desilo ni u Damasku.
    Ali kad staviš ta dva slučaja jedan pored drugog...onda je i više nego jasno da će se nešto gadno ubrzo desiti.
    Pocinjes da pretjerujes sa teorijama zavjera.


    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Pa zašto pominješ "da im nije prvi put", kad lupetaš napamet?
    Ja pisah o tome ranije a ne volim da se ponavljam. Uostalom, to nisu informacije koje se kriju od javnosti. Da te stvarno zanima znao bi i sam koga su sve ubili ili pokusali i na kakve nacine. Ne moras cak ni da ides decenijama unazad, iako bi mogao. Dovoljno je da se koncentrises na zadnjih par godina. Ali dzaba ja tebi da pricam kad je tvoja polazna pretpostavka da Rusi nisu krivi ni za sta.

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    U kom svetu ti živis?
    Okreni se oko sebe.
    Imaš u svoj državi krvavi rat klanova.
    Možeš i sam videti koliko je lako ubiti čoveka, ako ga se želi ubiti.
    Retki su srećnici koji prežive napad.
    Koliko je samo jugoslovenska UDBA i kasnije DB likvidirala ljudi?
    Eto de. Sad uporedjujes ratove klanova u Crnoj Gori sa politickim ubistvima jedne drzava u drugoj. Kao da imas 12 godina.

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    I ti sad misliš da ruska tajna služba nije u stanju likvidirati nekog matorog špijuna?
    Ne mislim da nisu u stanju. Ali nisam malouman da mislim da su svemoguci i da nikad ne mogu da pogrijese.

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Ajd da vidim kad je i gde to Putin izjavio.
    Vidis. Ni to nisi znao a dolazis ovdje da siris teorije zavjere. A mogao si lagano sam u Google da ukucas i da otkrijes o cemu se radi prije nego sto si odgovorio na moj komentar. Isto kao sto si mogao da saznas i koga su sve ubili, kad, kako i zasto. Ali problem sa ostrascenim rusofilima je sto im ne pada na pamet da traze informacije koje se kose sa njihovim predrasudama.
    Last edited by VanjaTheMan; 11-04-18 at 11:58.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  24. #4349
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    17,046
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,578
    Thanked in
    2,298 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Apsolutno sve sto si napisao je tacno, ali si napisao na ekavici pa se nece uzimati u razmatranje. Jer tvoja ekavica ukazuje na to da si rusofil i velikosrbin te da ocima ne mozes vidjeti nista nase crnogorsko evroatlansko zapadno
    U stvari, nije ekavica ta koja ga ebe, nego postovi koje piše:


    "Što bi srpska istorija morala biti u skladu sa istorijama okolnih država? Mi ćemo učiti svoju".
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  25. #4350
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,760
    Thanks Thanks Given 
    1,503
    Thanks Thanks Received 
    4,475
    Thanked in
    1,717 Posts

    Default





    Dva statusa unutar sat vremena, koja bismo mogli sumirati ovako:
    Stop the arms race... but we will be sending missiles your way...

    Tip bukvalno izbaca ono što mu je u datom trenutku na pameti.
    Kakav geopolitički maestro :mrgreen:

    https://twitter.com/realdonaldtrump
    Last edited by ASC; 11-04-18 at 16:55.

Page 174 of 225 FirstFirst ... 74124164170171172173174175176177178184224 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ujedinjeni za globalne promjene
    By RotfLmaOmGg in forum Sve i svašta
    Replies: 12
    Last Post: 20-10-11, 12:31
  2. Promjene
    By simm in forum Religija i filozofija
    Replies: 8
    Last Post: 23-06-07, 15:36
  3. Promjene
    By Silvester in forum Operatori
    Replies: 3
    Last Post: 27-06-06, 14:15
  4. Promjene...
    By Dragone in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 87
    Last Post: 26-05-06, 11:14
  5. Grupa za Promjene
    By Dzono in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 24
    Last Post: 11-03-04, 16:17

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •