Page 85 of 225 FirstFirst ... 357581828384858687888995135185 ... LastLast
Results 2,101 to 2,125 of 5608

Thread: Globalne promjene i svijet sutrašnjice

  1. #2101
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    E neka su ga oborili onda, kad se kurchi toliko.. Turci su to, jbt


  2. #2102
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,680
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Avion je srušen na sirijskoj teritoriji. Oba pilota se katapultirala, jedan pao među pobunjenike, vjerovatno mrtav.(moguće da je pao među Al Nusrinim ljudima, jer oni drže dio teritorije uz granicu sa Turskom)

    Nadam se da će sada Rusija prižiti otvorenu podršku Kurrdima
    Last edited by chucknorris; 24-11-15 at 12:13.
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  3. #2103
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Sto trcis da branis jednu stranu?
    Zato sto apsolutno ne vidim nikakvu prijetnju po Tursku usled ovih akcija Rusije protiv ISIL-a. Ustvari, vidim.. vidite i vi, ali je ta trgovina sa islamskim dzelatima postala neka svetinja u koju se ne smije dirati...


  4. #2104
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chucknorris View Post
    Nadam se da će sada Rusija prižiti otvorenu podršku Kurrdima
    To bi bilo najelegantnije resenje. Neka ih opreme totalno, pa neka se Erdogan druzi s njima posle...


  5. #2105
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Koliko god da su turci upozoravali ruske pilote i da su narusili vazdusni prostor turske (sto podrazumjeva ulazak ili ti prelet preko turske teritorije) ne vjerujem da su oni imali bilo kakvu namjeru da ista rade u turskoj. Rusi ne bi smjeli to radit jer bi to podrazumjevalo ukljucivanje natoa u odbranu turske.

    Al mislim da nas je turska uvela u treci svijetski rat. Rusija nije neka mala beznacajna zemljica koja moze i smije da dozvoli da joj neko rusi avione...

    Sve u svemu ovo ce da bude zajebano.
    Sreca tvoja sto si gad pa te niko ne voli! fcuk yeah!

  6. #2106
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Lagano, u vrhuncu hladnog rata došlo je do obaranja špijunske letjelice US-a u vazdušnom prostoru SSSR-a, pa nije došlo do trećeg svjetskog rata.
    Ipak, Rusi su podcijenili Tursku, to vam je sva filizofija ovog incidenta (kao i ranijih).
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  7. #2107
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Kako jedna suverena drzava vidi prijetnje za sebe nije na tebi da odredjujes I tumacis
    Itekako jeste, kad je toliko ocigledno. Nece ni mene ni tebe iko od njih pitati sta da rade, ali itekako je na meni da "odredjujem i tumacim" koju je to silnu "stetu" Turska pretrpjela od Rusije usled njenog mijesanja u problematiku Islamske drzave. Od samog pocetka se Turskoj nikako ne svidja sto se Rusija ukljucila u cijelu tu pricu, jer ce to znatno uticati na nesmetan protok roba i ljudstva izmedju Islamista i Turske. Slika postaje sve jasnija i maske samo nastavljaju da padaju.. sve je ociglednije ko je zapravo protiv, a ko za ISIL.


  8. #2108
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Fino Papa Franjo rece .. treci svjetski je u toku...
    Nista od ovog sto se desava nije dobro.. Ko slavi i ko ... iste gluposti.
    Da se hoce neko normalan pojaviti da oladi situaciju...

    Hvala Lepo

  9. #2109
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,822
    Thanks Thanks Given 
    676
    Thanks Thanks Received 
    3,044
    Thanked in
    1,808 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Lagano, u vrhuncu hladnog rata došlo je do obaranja špijunske letjelice US-a u vazdušnom prostoru SSSR-a, pa nije došlo do trećeg svjetskog rata.
    О томе и ја говорим.Војних мјера поводом овога неће бити.Хоће ли бити политичких, врло могуће.Но ипак односи Турске и Русије много сложени и садржајни и ту постоји неколико кључних додирних тачака прије свега економских.Посебно је битно то што Турци контролишу Босфор.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  10. #2110
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Lagano, u vrhuncu hladnog rata došlo je do obaranja špijunske letjelice US-a u vazdušnom prostoru SSSR-a, pa nije došlo do trećeg svjetskog rata.
    Ipak, Rusi su podcijenili Tursku, to vam je sva filizofija ovog incidenta (kao i ranijih).
    Daleko od toga da sam rusofil ali obaranje necijeg aviona nije ni malo naivno. Spijunske letilice su bespilotne sto je velika razlika, jos ako se ispostavi da su im ubili jednog pilota bice belaja...

    Nece rusi napanut tursku momentalno al nijedan turski avion nece smjet da napusti turski vazdusni prostor...

    Iznosim svoje misljenje, nisam vidovit al sam ubjedjen da rusi ne mogu ostat nijemi povodom ove situacije. Jer ako ostanu onda je to znak da su slabi i da im svako smije oborit avion...
    Sreca tvoja sto si gad pa te niko ne voli! fcuk yeah!

  11. #2111
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    358
    Thanks Thanks Received 
    258
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Tresla se gora, rodio se miš. Biće novih vijesti za par dana, i ovo će se zaboraviti.

  12. #2112
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    @crka tada su ti avioni bili sa ljudskim posadama.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  13. #2113
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Vjerovatno cemo se sloziti za dosta toga oko ISIL-a ali sad spinujes sa samog dogadjaja, pravne cinjenice I formalnosti.
    Daleko od toga, nego se upravo drzim sustine problema. A ti samo nastavi da ignorises svima ocigledne turske motive u svemu ovome i drzi se "protokola"...


  14. #2114
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bargdad
    Posts
    2,024
    Thanks Thanks Given 
    23
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Misljenja sam da Turska nije trebala da dozvoli sebi ovakav ishriten cin. Povreda vazdusnog prostora je cesta pojava, i zna se kako se avioni koji povrijede neciji prostor isprate nazad. Koliko god rusi bili idioti ne mogu da povjerujem da su ignorisali tolika upozorenja od strane turskih pilota.

  15. #2115
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vojvoda09 View Post
    Turci traže rat izgleda... Ali Putin nije naivan pa da napadne Tursku, jer zna da je to napad na NATO i izbio bi haos. Najpametnije bi bilo da Putin naoruža Kurde, to bi Tursku najviše uništilo.

    Avion je navodno bio u turski vazdušni prostor, što naravno nije tačno. Ruski avion se nalazio u Siriji. Na visini od 6000 metara. A mislim da je pilot uspio da se katapultira.

    U svakom slučaju, Turci su se pošteno zajebali. :applause:
    Ne śekiraj se sad ce majka srbija da posalje svoje supersonicne avione i nuklearne podmornice da pocoste te turske bezboznike!

    Srbija do Antalije!

    P.S. Sto je ovo druze nidje se ne moze vodit vise normalna polemika da ne dodje neki "rodjeni moskovljanin" da objasni sve!
    Sreca tvoja sto si gad pa te niko ne voli! fcuk yeah!

  16. #2116
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default



  17. #2117
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MK View Post
    Misljenja sam da Turska nije trebala da dozvoli sebi ovakav ishriten cin. Povreda vazdusnog prostora je cesta pojava, i zna se kako se avioni koji povrijede neciji prostor isprate nazad. Koliko god rusi bili idioti ne mogu da povjerujem da su ignorisali tolika upozorenja od strane turskih pilota.
    Tacno tako! Ovo je erdoganovo kurcenje ili promisljen potez zapadnih sila da isprovociraju rusiju... Kako god nijedna solucija bije dobra!
    Sreca tvoja sto si gad pa te niko ne voli! fcuk yeah!

  18. #2118
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,680
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    12:28 GMTCzech President Miloš Zeman has criticized Turkey for downing the Russian warplane.
    “Sometimes one may suspect that Turkey has informal contacts with Islamic State [IS, formerly ISIS/ISIL]. Considering that the Russian Air Forces are fighting IS, the attack appears to be too radical a measure,” he said, as cited by Itar-Tass.
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  19. #2119
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    842
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Crka View Post
    Daleko od toga da sam rusofil ali obaranje necijeg aviona nije ni malo naivno. Spijunske letilice su bespilotne sto je velika razlika, jos ako se ispostavi da su im ubili jednog pilota bice belaja...

    Nece rusi napanut tursku momentalno al nijedan turski avion nece smjet da napusti turski vazdusni prostor...

    Iznosim svoje misljenje, nisam vidovit al sam ubjedjen da rusi ne mogu ostat nijemi povodom ove situacije. Jer ako ostanu onda je to znak da su slabi i da im svako smije oborit avion...
    Jesu sad u vrijeme Hladnog rata nijesu bile. Kubanci (chitaj Sovjeti) su u sred kubanske raketne krize oborili americhki shpijunski avion i pilot poginuo pa nije izbio Treci svjetski tako chisto sumnjam da ce sad

    Quote Originally Posted by Crka
    Tacno tako! Ovo je erdoganovo kurcenje ili promisljen potez zapadnih sila da isprovociraju rusiju... Kako god nijedna solucija bije dobra!


    Prije ce biti ovo prvo vidi se po ovom vanrednom NATO sastanku gdje ce Turska da objasni kako je doshlo do rushenja aviona. U diplomatskom rjechniku to znachi da je Turska osumnjichena a ostale NATO chlanice (chitaj SAD Britanija Francuska) isljednici.
    Last edited by Separatista; 24-11-15 at 12:57.
    Ridin' on the black train

  20. #2120
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Greska moja da je bespilotna letilica bila... Ja se nadam da ce i sad bit tako. Al tada niste imali lika poput Putina na celu rusije... Mislim da su ovome poslije krima i ukraine damu porasla malo... Vidjecemo...
    Sreca tvoja sto si gad pa te niko ne voli! fcuk yeah!

  21. #2121
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Ja isto kao I zvanicna Moskva. Pozivam na smirenost I strpljenje dok se ne ustanovi sta je bilo.
    Mozes ti, radi mene, kao i Jovan Pavle Papa II da pozivas na mir kad igraju Lacio-Roma, ali sto bi mene zanimalo to? Ja ti kazem sada, a rekao sam i prije, svima su ocigledni motivi Turske da se sabotira ucesce Rusije u problematiku Sirije. Svima je jasno zasto i svima je jasno da štite ISIL, a svima je jasno i da je to NATO-clanica. NATO stiti ISIL.. to svi vide, svima je sve jasno, ali ti ne zelis pricu o tome. Postujem. Prestani da pricas o tome, tj. nastavi da cutis o tome, slobodno.. ali sta ti toliko smeta sto drugi ljudi vide istinu? Svoj posa', lagano samo..


  22. #2122
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    842
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Crka View Post
    Greska moja da je bespilotna letilica bila... Ja se nadam da ce i sad bit tako. Al tada niste imali lika poput Putina na celu rusije... Mislim da su ovome poslije krima i ukraine damu porasla malo... Vidjecemo...
    Ne nego Hrushchova koji je poslao tenkovske divizije u Madjarsku i likvidirao legitimnu vladu te zemlje zajedno sa josh 10ak hiljada Madjara i podstakao Nasera da izazove Suecku krizu plus lupao cipelom na sjednicama SBUN i prijetio da ce Britaniju da potopi nuklearnim bombama. Ali u nuklearnom ratu ginu svi a to se nikome ne radi pa sve da je Zhirinovski na chelu Rusije a Amerike Sara Pejlin a ne Putin i Obama.
    Ridin' on the black train

  23. #2123
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Separatista View Post
    Ne nego Hrushchova koji je poslao tenkovske divizije u Madjarsku i likvidirao legitimnu vladu te zemlje zajedno sa josh 10ak hiljada Madjara i podstakao Nasera da izazove Suecku krizu plus lupao cipelom na sjednicama SBUN i prijetio da ce Britaniju da potopi nuklearnim bombama.
    Ne das mi da mrdnem

    Ja i dalje mislim da ovo nece proc lagano!
    Sreca tvoja sto si gad pa te niko ne voli! fcuk yeah!

  24. #2124
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    842
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Crka View Post
    Ne das mi da mrdnem

    Ja i dalje mislim da ovo nece proc lagano!
    Dosta zavisi od reakcije ostatka NATO chlanica hoce li otvoreno podrzhati Tursku ili je pustiti da sama rjeshava situaciju sa Rusima. Shta god da se desilo reakcija Turske izgleda precerano i vjerovatno se ostali nece pretrci da je bash totalno podrzhe. Mada u oba sluchaja bice vjerovatno puno priche upiranja prstom simbolichnih sankcija razmjena diplomatskih demarsha i povlachenja ambasadora ali malo stvarnih posljedica. Rusi su sigurno imali planove za ovakvu situaciju prije nego shto su pocheli intervenciju.
    Ridin' on the black train

  25. #2125
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    negdje blizu tebe,što te zanima?
    Posts
    1,661
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vidjoh slike ovog mrčenog pilota , jasno se vidi da je likvidiran hicem u sljepočnicu. Informacije su da je i drugi mrtav. Mnogo loše.
    Ludilom maskiram dosadu

Page 85 of 225 FirstFirst ... 357581828384858687888995135185 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Ujedinjeni za globalne promjene
    By RotfLmaOmGg in forum Sve i svašta
    Replies: 12
    Last Post: 20-10-11, 12:31
  2. Promjene
    By simm in forum Religija i filozofija
    Replies: 8
    Last Post: 23-06-07, 15:36
  3. Promjene
    By Silvester in forum Operatori
    Replies: 3
    Last Post: 27-06-06, 14:15
  4. Promjene...
    By Dragone in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 87
    Last Post: 26-05-06, 11:14
  5. Grupa za Promjene
    By Dzono in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 24
    Last Post: 11-03-04, 16:17

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •