Page 54 of 225 FirstFirst ... 44450515253545556575864104154 ... LastLast
Results 1,326 to 1,350 of 5608

Thread: Globalne promjene i svijet sutrašnjice

  1. #1326
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    842
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Upravo potvrdjujes ono sto pricam. Evropska unija bastini vrijednosti zajednistva tolerancije bla bla. Vidimo upravo zadnjih godina da nije tako.
    I price koje imas i ti i njemci kad pravdaju ponasanje nisu bas takve danas. Od 2008 grcka je u problemima i nista se nije promijenilo poslije dvije transe novca koje su bile uslovljene sa kojekakvim stvarima. Zasto iko ocekuje da je treca sreca i da ce narednih 5 godina promijeniti ono sto nije prethodnih 10.
    Cak je i MMF koji je de facto pod kontrolom amerikanaca bio popustljiviji od njemaca.
    Objasni mi ovaj scenario. Zasto ne dozvole bankrot grcke ili zaduzenje kod rusa. Lako je pricati iz pozicije bogate drzave jer je standardno sit gladnome ne vjeruje pa su grci lijeni i ovakvi i onakvi.
    Zasto su se parama koje su pozajmljivane spasavale filijale banaka iz zapadnib drzava. I zasto je u sred evropske unije jedna drzava preuzela na sebe da odredjuje sta ce da se prodaje i na sta ce da se trose pare.
    Za pet godina ce se gasiti pozar i u spaniji i italiji na isti nacin, a to ce biti kraj vrijednosti Evrope i prelazak na americko vidjenje svijeta
    Dozvolili su to oni odavno i Grcima ama bash niko nije branio da odbiju sporazum, bankrotiraju i izadju iz eura. Kod Rusa se Cipras pokushavao dva puta zaduzhivati ali neshto nije ishlo Putin je dao moralnu podrshku ali pare ne. Tolerancija i zajednishtvo je da radi svako svoj posao pa da se medjusobno pomazhu kad treba a ne jedan da se sprda a drugi da placa. Grci su htjeli i da imaju euro i da ne shtede i da se ne reformishu i da Njemachka i MMF placaju dugove. Ne mozhe i dusha u raj i guzica na svadbu nikako. Nego evo chitam da ce Cipras priznati Kosovo pa mi se sve chini da ce na forumu brzo od heroja postati kleti dushmanin
    Last edited by Separatista; 19-07-15 at 07:00.
    Ridin' on the black train

  2. #1327
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Upravo potvrdjujes ono sto pricam. Evropska unija bastini vrijednosti zajednistva tolerancije bla bla. Vidimo upravo zadnjih godina da nije tako.
    I price koje imas i ti i njemci kad pravdaju ponasanje nisu bas takve danas. Od 2008 grcka je u problemima i nista se nije promijenilo poslije dvije transe novca koje su bile uslovljene sa kojekakvim stvarima. Zasto iko ocekuje da je treca sreca i da ce narednih 5 godina promijeniti ono sto nije prethodnih 10.
    Cak je i MMF koji je de facto pod kontrolom amerikanaca bio popustljiviji od njemaca.
    Objasni mi ovaj scenario. Zasto ne dozvole bankrot grcke ili zaduzenje kod rusa. Lako je pricati iz pozicije bogate drzave jer je standardno sit gladnome ne vjeruje pa su grci lijeni i ovakvi i onakvi.
    Zasto su se parama koje su pozajmljivane spasavale filijale banaka iz zapadnib drzava. I zasto je u sred evropske unije jedna drzava preuzela na sebe da odredjuje sta ce da se prodaje i na sta ce da se trose pare.
    Za pet godina ce se gasiti pozar i u spaniji i italiji na isti nacin, a to ce biti kraj vrijednosti Evrope i prelazak na americko vidjenje svijeta
    Nije se promijenilo nista jer Grci nijesu sproveli reforme kako treba, vec polovicno i katastrofalno. Mislili su neko ce ih zauvijek drzati na aparatima. Populisticka vlast i lijeni narod, doveli su grcku dje je a ne EU. Zamisli da radi zemlje od 10ak miliona stanovnika ispasta pola milijarde ili koliko vec ima u EU. A samimi tim i mi jer koristimo Euro. EU je bila spremna da ih pusti da se vrate na drahmu i ka tome je i islo. Nego je Cipras otisao i potpisao i sta mu se njje trazilo. Zasto? Pa zna da nece niko teg oko vrata dok pliva. Kad bi presli na drahmu EU onda moze da ih amputira kad hoce, ovako ipak vaznije je uzimati jos i zaduzivati se, nego pokusati da rijesis sopstvene probleme.

    Zamisli jedes kavijar svaki dan, vozis audi R8, imas vilu, sve sto si zaduzio kod banaka a komsija ti zirant i to vraca ))
    One Ring to Rule them all...

  3. #1328
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Ok gandi, ali zamisli situaciju da si ti komsija i sve to vidis, ali opet das pare racunajuci da ce da ti se te pare vrate. Prica o lijenim grcima je malo populisticka. Finansijski problemi su nastali kao i kod nas. Novcem su spasavane banke koje su pravile gluposti, kao Prva i Hypo Alpe kod nas. Kakvog uticaja imaju crnogorci cija je privreda takodje otisla zbog toga sto ove banke nisu ispunjavale kreditne naloge pa je drzava morala da intervenise. I mi placamo cijenu pogresnog vodjenja banaka samo sto se to kod nas pravda krizom i kjekakvim glupostima.
    Nije bas da su mogli tako lako da ih amputiraju, a da svi debelo ne osjete na vrijednosti eura. Licnog sam vidjenja da je ovo kupovina vremena i da ce za 5 godina grcka svejedno biti van euro zone, ali da se kupuje vrijeme da ovo sto bezbolnije predje.
    @lepetanac ako mi se ne svidja trenutna evropska politika ne znaci da sam srbin. Oce li priznati kososvo, pa hoce. Svaka populisticka politika trazi podrsku na najcudnijim mjestima. Izgubio je medju svojim biracima i sada trazi podrsku medju albanskom manjinom. Regularna politika, smatram ne kratkovidom ali opet potpuno regularno.

  4. #1329
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Evo sad cu da se uozbiljim i pokusacu da na fin nacin objasnim sta se to desilo Grckoj. Umjesto da odmorim i pijem kafu ovo sat slobodno ja cu iskoristiti da iskucam nesto edukativno pa mozda neko nesto nauci.


    Necu uopste da kucam o 13 i 14 plati, stotinama hiljada laznih invalida, naknadama za pranje zuba i grijanja dizel motora, za redovno brijanje i stizanje na posao na vrijeme. O astronomskim penzijama i odlascima u iste sa 40 godina. Ja cu se posvetiti razjasnjenju situacije u Grckoj prije ulaska u eurozonu i probleme sa kojim su se susreli posle ulaska.

    Grcka je usla u EU 1981. Kako bi ojacala svoju ekonomiju i pospijesila potrosnju i samim tim stimulisala rast grcka je osamdesetih uvela ekspanzivnu fiskalnu i monetarnu politiku. Donijeli su nove zakone kojim se smanjuju porezi, vlada ulaze u infrastrukturu i administraciju kako bi otvorila nova radna mjesta, subvencionise odredjene proizvodjace i drzavne frime itd. E sad umjesto da ova politika stimulise rast, efekat je bio potpuno suprotan. Grcka se tokom osamdesetih susrece sa velikom inflacijom, poreskim i deficitiom u izvozu.
    Grci su vjerovali da ce ulaskom u Evropsku Monetarnu Uniju, smanjiti deficit i inflaciju tako da su oni bili ti koji su se najvise trudili da ispostuju Mastritski sporazum kojim se odredjuje da drzava clanica eurozone(korisnik eura) ne smije imati drzavni deficit veci od 3% i javni dug veci od 60%.

    E sad Grci su 2001 primili Euro i podnijeli EU izvjestaje koji su bili fingirani, i bolji od najboljeg moguceg scenarija. A 2004 godine Grcka vlada je otvoreno priznala da su izvjestaji fingirani kako bi se uveo euro i na taj nacin stabilizovala krhka Grcka ekonomija i kako bi se spasili od inflacije koju su imali koristeci drahmu. Grci su se nadali da ce ih spasiti ostale clanice Eurozone tako sto ce povecati svoje investicije iako su grci prije vremena prihvatili euro.
    Nesto slicno se i desilo pa posle prijema u eurozonu, strane investicije u grckoj rastu nenormalnom brzinom, a banke su Grckoj davali zajmove po nenormalno niskim kamatnim stopama. Ovo je podiglo javnu potrosnju i ulaganja, i godinama Grcka je prikazivala rast, ali to je bilo kratkog vijeka jer taj rast nije bio odrziv.
    Zasto?

    Iako su Grci pozajmljivali pare, oni nijesu rijesili par glavnih problema. Jedan od tih problema je bio nedostatak prihoda. Vecinu prihoda koju jedna zemlja ima cine porezi. Bankari, visokoskolovani, zanatlije, nijesu prikazivali realne prihode a uvijek su prikazivali rashode vecim nego sto jesu, kako ne bi placali poreze. A neplacanje poreza u Grckoj smatra se kompletno normalnim cak je i socijalna norma. Tako bez prihoda od poreza, Grcka je bila obavezna da se zaduzuje i dalje po niskim kamatama ali uzimajuci nerealne cifre, dok su sa druge strane nastavili populistickom politikom lazi kako stanovnika tako i clanova EU. Prikazivali su lazne prihode i rast dok sa druge strane nijesu obracunavali dugove i kamate koje su pristizale.

    Posto Grcka ima manju produkitvnost od Njemacke ili Francuske, proizvodi ostalih zemalja EU postali su konkurentniji na Grckom trzistu a to je poljuljalo ionako slab grcki bilans trgovine. Kako su koristili euro nijee moglo da dodje do devalvacije domace valute i na taj nacin stekne stepen konkurentnosti, tako da je grcki izvoz opao dok se uvoz povecao i tu je jos jedan razlog da se pozajmi jos novaca.

    Od 2007 godine, za Grcku sve krece po djavolu. Globalna recesija dovela je do toga da revizorske kuce Grcke obveznice ocjene kao "smece", sto je stopiralo kupovinu istih, i stoprialo grcku da izdaje nove. Prodavanjem obveznica Grcka je vracala stare dugove i sticala mogucnost da uzme nove. Medjutim stopirajuci stampanje obveznica grcka vise nije bila u stanju da vraca dugove sto je dovelo do molbi da se od EU dobije takozvani "bailout" takoreci spas Grcke od bankrota.

    EU je odobrila ovaj paket pomoci(bailout) ali pod uslovima da grcka uvede reforme u cjelokupnoj ekonomiji, zaposljavanju, naplati poreza itd itd. Kako reforme nijesu sprovedene kako treba, dolazi do jos veceg pada Grcke na svim planovima, a onda lancanom reakcijom i do zatvaranja velikog broja radnih mjesta sto dovodi do nezaposlenosti od preko 25% tokom 2012. Umjesto da se ovi paketi pomoci koriste za stimulaciju rasta ili otvaranje radnih mjesta, Grci su ih koristili iskljucivo za placanje stranih kreditora, sto je zemlju dovelo u jos gori polozaj i u ovu 2015godinu kada je Grcka prihvatila reforme koje je trebala odraditi jos prije 8 godina kada je pogodila recesija.


    Eto nadam se da je fino objasnjeno, sve je lako provjeriti, procitati. Nijesu oni spasavali Grcke banke vec su spasavali obraz... I na kraj ga nijesu spasili, zbog toga sto su lijeni i sto su lagali konstantno proteklih 25 godina...
    One Ring to Rule them all...

  5. #1330
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Samo što ovi postavljeni uslovi nemaju mnogo veze sa tih 13 plata, lažnim invalidima, tajkunskim ugrađivanjem, partijskim zapošljavanjem, korupcijom itd. A živo me zanima je li ko računao novac koji je, recimo, neki tajkun ukrao od Grčke (neplaćanjem poreza), a zatim trgovao njime po EU ili ga stavio u neku EU banku. Ili se to ne broji?

  6. #1331
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Pa to je opet krivica Grcke administracije. Posto je kod njih neplacanje poreza potpuno normalna stvar. Nijesu na vrijeme poceli da rade reviziju i kontrolu pa im se obilo od glavu. Ljepse je imati zadovoljan plebs nego uredjenu zemlju. Ne moze se sa tudje grbache dovijeka zivjet
    One Ring to Rule them all...

  7. #1332
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Već je uveden tj povećan porez a tacno da se cojek zacene od smijeha. U obrazlozenju vlade koja kaze da se pocinje od proizvoda i usluga prve potrebe pa je na listi so, voda,meso kava... kondomi i pogrebne usluge. Patriota se mora sto vise sexati a penzioner kad umre dvostuko popunjava budzet
    U svemu tome je opet "grcka kretivnost" i taktika "odmaknimo sto se dalje moze". Poreske olakcice za ostrva Kos, Rodos, Mikonos i Santorini ukidaju se u oktobru, a za ostale u julu sljedeće godine. Pdv na govedinu je od śutra 23% a na ostalo meso će biti kasnije

  8. #1333
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Koliko ja mogu da zakljucim. Grcima nije problem visina poreske stope, vec sto se porez placa selektivno. Nemaju sistem naplate poreza. A opet najbogatiji tu najbolje prolaze, dok se koplja lome preko ledja sirotinje... 23% na govedinu PDV
    One Ring to Rule them all...

  9. #1334
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    negdje blizu tebe,što te zanima?
    Posts
    1,661
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Grčka je velikim dijelom kriva za to što im se dogadja naravno, ali mi nisu ti strani investitori nevini i tačno su znali što rade. Što je u pozadini tog njihovog činjenja je za diskutovanje.
    Danas ova društva zovemo demokratska ali u suštini oni to nisu.Ta nazovi demokratija ti dozvoljava da se izjasniš ,da glasaš , ali je problem sto ti u ovolikom prilivu informacija,polu informacija , spinova i prevara nemaš pravu informaciju koja bi omogućila da se napravi pravi izbor , već si izmanipulisan i neslobodan u svakoj sferi života ,osim u tome da li ćeš kupiti koka kolu ili pepsi. ako se razumijemo .
    U današnjoj tržišnoj privredi banke daju novac i ulažu u one projekte koji su rentabilni. Ako neko nije rentabilan i neodrživ banka je ta koja gubi novac i više ga tome neće pozajmljivati,ali trošak svog lošeg ulaganja pada nju. Za to nije trebalo da prodje 25 godina da bi shvatili. Ti bankari su davali novac upravo korumpiranim državnim vladarima, i na taj način neracionalnom i neodrživom državnom sistemu Grčke. Banke kao svaki privatnik ako dobro ne posluje gubi. U suštini zapad sada spašava te svoje banke od propasti koje su izazvale njihovo loše poslovanje. Te svoje kredite Grčkoj su obezbijedjivale kod trećih banaka po svijetu. Padom Grčke došlo bi do naplate svih tih dugovanja od trećih banaka i tako urušilo finansije u čitavom svijetu sa krizom koja inače čeka da se desi zbog balona finansijskih agregata koji stvaraju novac bez pokrića koji se opet koristi za trgovanje dugovima, za pozajmice .... znači kolaps.
    Ludilom maskiram dosadu

  10. #1335
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Upravo sam ovo htio da napisem. Koliko god bile grcke sluzbe korumpirane, nisu ni banke u svemu tome neduzne. Upravo sam zato pomenuo banke u CG koje su poslovale po istom kljucu. Zato je i receno da je cipras imao dvije opcije za grcku. Kapitulaciju ili likvidaciju drzave. Ne bankrot po Irskom modelu, nego bukvalno unistenje drzave.
    Te price o "odmoru" grcke od euro zone su price za malu djecu. Hedz fondovi bi napravili haos na trzistu valuta i to bi debelo osjetila svaka drzava. Dato je samo kao koska narodu da je prihvatio jer nije imao mandat za izlazak iz euro zone sto se vidi sa kilometra, jer se vec pominju planovi kako je najbezbolnije odbaciti grcku, tako da je taj scenario najvjerovatnije ceka.
    Istorija privrede grcke mi je poznata i znam i kako i koliko su puta bankrotirali od rata naovamo.
    Ali i dalje ne mijenja sustinu da je usred EU jedna drzava preuzela upravljanje drugom.
    I nikakve naokolo price o razlozima nece promijeniti tu istinu

  11. #1336
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    http://dotearth.blogs.nytimes.com/20...ining-company/

    Ovu temu treba preimenovat u "globalni status quo i svijet sjutrašnjice".

  12. #1337
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Ali i dalje ne mijenja sustinu da je usred EU jedna drzava preuzela upravljanje drugom.
    I nikakve naokolo price o razlozima nece promijeniti tu istinu
    Tačno !!!! Njemačka je preuzela Cipas više ne upravlja Grčkom i to je potpuno ispravno
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  13. #1338
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    ovakva avangarda u vezi Njemacke "korektnosti" je postojala i 38.


  14. #1339
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,307
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,626
    Thanked in
    2,436 Posts

    Default

    Sa ovim povecanjem taksi ce se spasit'...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  15. #1340
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Bači demokratiju i ne pitaj Grke ništa, rekao je Rakun da je ispravno. Pa prodaj se ti Njemcima kada je ispravno.

  16. #1341
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Bači demokratiju i ne pitaj Grke ništa, rekao je Rakun da je ispravno. Pa prodaj se ti Njemcima kada je ispravno.
    Ako sam ja dužan nekoj banci i nemam ili ne želim da vratim banka će mi ebati mater.

    Zašto bi Grčka imala više prava od mene kao individue ?
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  17. #1342
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Zato što tako ne posluju banke, nego mafija. Banka određuje kamatnu stopu na osnovu svoje procjene o tvojim mogućnostima i želji da joj vratiš novac. Banka se već naplatila tom kamatnom stopom. To joj je opis posla i tako radi. Nije ni banku niko tjerao da ti pozajmljuje novac. Banka koja je slabo procijenila možeš li ti to vratiti sa tom stopom je banka koja ne zna da posluje i treba da propadne. To je osnovna dogma religije kapitalizma i slobodnoga tržišta, a bankarima su iste puna usta.

    Kada ja uložim svoj novac u npr uzgoj puževa i to mi propadne jer ne znam da poslujem, meni ne dolazi država u pomoć i ne kaže mi "E sad ćemo nekome 'ebat mater da bi ti povratio novac koji si svojom greškom izgubio". Prema tome,

    Zašto bi banka imala više prava od mene kao individue?
    Last edited by RoNN|3; 20-07-15 at 21:05.

  18. #1343
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,307
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,626
    Thanked in
    2,436 Posts

    Default

    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  19. #1344
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ako sam ja dužan nekoj banci i nemam ili ne želim da vratim banka će mi ebati mater.

    Zašto bi Grčka imala više prava od mene kao individue ?
    To ne moze biti isto i nikad nece biti isto. Mogao bi takve stvari da poredis samo u sledecem slucaju: ti si ovlastio nekog da uzme zajam od banke u tvoje ime i taj neko se obavezao da ce ta sredstva utrositi na to, to, to i to, da ce stimulisati privredu, podici standard itd.. Medjutim, taj NEKO potrosi pare na neke potpuno druge stvari. Ko je tu kriv? Ja mislim da cjelokupnu krivicu treba da snosi taj koji se obavezao da ce sredstva trositi za opste dobro, a ne za kupovanje socijalnog mira, licne benefite i sl.


  20. #1345
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Zato što tako ne posluju banke, nego mafija. Banka određuje kamatu stopu na osnovu svoje procjene o tvojim mogućnostima i želji da joj vratiš novac. Banka se već naplatila tom kamatnom stopom.
    Ahhhh, opet mafijaške i lopovske banke !!
    BANKA TI DA NAPISMENO SVE USLOVE PA TI ODLUČUJEŠ DA HOĆEŠ ILI NE. I ZELENAŠ TE OBAVJESTI O SVIM USLOVIMA PA SE TI ODLUČI HOĆEŠ LI ILI NE


    I ponavljam pitanje
    Zašto bi Grčka imala veća prava od mene !!!!!!?
    Last edited by Rakun; 20-07-15 at 21:15.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  21. #1346
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default Globalne promjene i svijet sutrašnjice

    Da ali te banka ne uslovljava da uzmes jos jedan kredit po nepovoljnijim uslovima da bi joj vratio prvi, tako da ta tvoja prava i dranje macku o rep.
    Nego je li ovo cim podrzavate grcku onda ste srbi a onda cu da vam bez ikakvog pojma kontriram.
    Last edited by Hell Raiser; 20-07-15 at 21:30.

  22. #1347
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Zato što tako ne posluju banke, nego mafija. Banka određuje kamatu stopu na osnovu svoje procjene o tvojim mogućnostima i želji da joj vratiš novac. Banka se već naplatila tom kamatnom stopom. To joj je opis posla i tako radi. Nije ni banku niko tjerao da ti pozajmljuje novac. Banka koja je slabo procijenila možeš li ti to vratiti sa tom stopom je banka koja ne zna da posluje i treba da propadne. To je osnovna dogma religije kapitalizma i slobodnoga tržišta, a bankarima su iste puna usta.

    Kada ja uložim svoj novac u npr uzgoj puževa i to mi propadne jer ne znam da poslujem, meni ne dolazi država u pomoć i ne kaže mi "E sad ćemo nekome 'ebat mater da bi ti povratio novac koji si svojom greškom izgubio". Prema tome,

    Zašto bi banka imala više prava od mene kao individue?
    Totalno ispravno misljenje. Narodu se servira nekakva prica kako su Grci najveci krivci, ili je EU najveci krivac i kako zasluzuju Grci da propadnu ili EU da se raspadne. Malo ljudi prica o bankama koje su se u svijetu postavile kao biznis koji ni u jednom trenutku ne moze i ne smije da posluje negativno. Ispadose banke najbezbjedniji posao i pored svih rizika vezanih za bankarstvo jer jedne nema da smije cent da izgubi. Pogledajte samo sta su uradile banke koje su dovele do ekonomskog kolapsa 2008-e. Ne da nijedna propala nije, nego su ih pare poreskih obveznika spasile. Jedini koji su se povratili od kolapsa su najbogatiji kojima nije ni trebalo. Banke rizikuju sa tudjim parama da bi ostvarili licni profit, a kad posluju neuspjesno opet od tudjih para uzimaju. To je cista pljacka. Ne samo to. Zar nisu skorije banke priznale KRIVICNU ODGOVORNOST za manipulaciju trzistem (http://www.bbc.com/news/business-32818635)
    Bukvalno su priznali da su kriminalci i nikome nista. Da nece neko od odgovornih mozda u zatvor da ide zbog toga?

    Banke te itekako uslovljavaju da se zadusis kod njih. Banke manipulisu ekonomijom. Stvaraju uslove poslovanja koji im odgovaraju, a kad im ne odgovaraju nadju nacin i tad da ti uzmu pare tako sto ce drzava da im da poreske olaksice koje ces ti na kraju da osjetis. Ne budite toliko naivni, nemate 8 godina.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  23. #1348
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    To ne moze biti isto i nikad nece biti isto. Mogao bi takve stvari da poredis samo u sledecem slucaju: ti si ovlastio nekog da uzme zajam od banke u tvoje ime i taj neko se obavezao da ce ta sredstva utrositi na to, to, to i to, da ce stimulisati privredu, podici standard itd.. Medjutim, taj NEKO potrosi pare na neke potpuno druge stvari. Ko je tu kriv? Ja mislim da cjelokupnu krivicu treba da snosi taj koji se obavezao da ce sredstva trositi za opste dobro, a ne za kupovanje socijalnog mira, licne benefite i sl.
    Misliš vlast koju su izabrali Grci je pokrala pare pa sad stanovnici ispaštaju
    Ako ja tebi dam sudsko punomoćje ti možeš da iz banke podigneš pare na moje ime i ti izađeš ispred banke i baciš pare u kontejner banka nema nikakvo pravo da te spriječi .


    Prema tome:
    Zašto bi Grčka imala više prava od mene ?
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  24. #1349
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ako ja tebi dam sudsko punomoćje ti možeš da iz banke podigneš pare na moje ime i ti izađeš ispred banke i baciš pare u kontejner
    E ne mogu nikako ako sam se obavezao da cu sa tim parama nesto potpuno drugo da radim.


  25. #1350
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Mozes ti njemu objasnjavati sta oces, ali se svede na objasnjavanje djetetu od 3 godine zasto ne moze da trpa prste u utikac od struje.
    I onda se neko pita kako je DPS na vlasti svo ovo vrijeme

Page 54 of 225 FirstFirst ... 44450515253545556575864104154 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ujedinjeni za globalne promjene
    By RotfLmaOmGg in forum Sve i svašta
    Replies: 12
    Last Post: 20-10-11, 12:31
  2. Promjene
    By simm in forum Religija i filozofija
    Replies: 8
    Last Post: 23-06-07, 15:36
  3. Promjene
    By Silvester in forum Operatori
    Replies: 3
    Last Post: 27-06-06, 14:15
  4. Promjene...
    By Dragone in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 87
    Last Post: 26-05-06, 11:14
  5. Grupa za Promjene
    By Dzono in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 24
    Last Post: 11-03-04, 16:17

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •