Page 1002 of 1074 FirstFirst ... 2502902952992998999100010011002100310041005100610121052 ... LastLast
Results 25,026 to 25,050 of 26838

Thread: Pitanja?!? O svemu i svačemu

  1. #25026
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,807
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,965
    Thanked in
    2,325 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zubizaretta View Post
    Izduv mi je direkt ispod lijevog uva kad spavam. Ima navodno filtere sa aktivnim ugljem ali mi je direkt ispod male terase prilijepljeno za pod iste. 99% sam siguran da to nije zakonski. Dakle bukvano 35 cm od glave kad spavam razdvojeno zidicem od terase cca 60 cm sirine i 10 cm debljine.

    Kako mislis stan u 'drugoj zgradi koja je vasa'? Nije nego u prvoj koja je nasa, sve regularno

    Pod je toliko zagrijan da ne mogu da spavam, isijava i uvece, tri klime u stanu imam..

    Idem spavam u dnevnu koja je iznad gostinjskog dijela kafane pa je lakse. Bas sam na ivici da krenem da sam ovo rijesim jer se ne zna ko je veci magarac, institucije ili ove gazde.....
    viša, visočija… ali vidim da je restoran/brza hrana/picerija (šta li) smještena u prizemlju iste zgrade gdje je i vaš stan. Napa (skuplja dim u kuhinji) mora imati posebno izvedenu ventilacionu cijev do visine krova zgrade. Motor se obično (zapravo na svim kojima sam radio) nalazi na vrhu. Zašto na nekim zgradama nije izvedeno tako, a moralo bi? Ne postoji zajednicki (iz hodnika) pristup krovu i to zna da posluzi kao dobar (čak i pravni) izgovor zašto se napa završava ,,na pola zgrade”, odnosno do tacke na kojoj može pristupiti (radi servisa i čišćenja, a opet vezano za protivpožarnu zaštitu).


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #25027
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    648
    Thanks Thanks Given 
    1,759
    Thanks Thanks Received 
    400
    Thanked in
    207 Posts

    Default

    Da li može dijete sa izvodom u Srbiju? Ili mora pasoš

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk

  3. #25028
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    5,037
    Thanks Thanks Given 
    1,149
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    645 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zuma View Post
    Da li može dijete sa izvodom u Srbiju? Ili mora pasoš

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk
    Maloljetnim državlјanima Crne Gore i Republike Srbije za prelazak državne granice neophodan pasoš ili lična karta

    https://www.gov.me/clanak/219539--ma...li-licna-karta


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. The Following User Says Thank You to retype_htc For This Useful Post:


  5. #25029
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,828
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    Da nema slučajno ko iz PG mobilnu klimu da bi izdao na nekoliko / nedelju, dana?


    Krepala big-ass klima doma, mora nova, a majstori neće prije ponedeljka, ako i tad..
    Potkrovlje je u pitanju, te je baš veselo, 34 stepena u spavaćoj trenutno. Otud i ovako "nesvakidašnji" upit.
    Hvala
    ><

  6. #25030
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,046
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NexusVI View Post
    Da nema slučajno ko iz PG mobilnu klimu da bi izdao na nekoliko / nedelju, dana?


    Krepala big-ass klima doma, mora nova, a majstori neće prije ponedeljka, ako i tad..
    Potkrovlje je u pitanju, te je baš veselo, 34 stepena u spavaćoj trenutno. Otud i ovako "nesvakidašnji" upit.
    Hvala
    je li se javio ko?

    ima li ko?

    refresh
    nothing comes from violence and nothing ever could

  7. #25031
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,828
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    Ne na moju veliku žalost.


    Ništa izgleda, nako u kakav hotel da se ide
    (4 ventilatora velika rade i ima se osjećaj kao da se u onoj modernoj fritezi, ili kako se već zove, što vrti vreli vazduh )
    ><

  8. #25032
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    37,002
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Đe uzeti neke 4 rotkapne za 14" za Dacia?
    Skinuše mi 2.

    Takođe obloga za volan ima li đe kvalitetna ili makar prijatna za ruku, prečnik 37cm/38cm.

    Poslato sa kornjo komunikatora P50
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  9. #25033
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,737
    Thanks Thanks Given 
    153
    Thanks Thanks Received 
    152
    Thanked in
    99 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    viša, visočija… ali vidim da je restoran/brza hrana/picerija (šta li) smještena u prizemlju iste zgrade gdje je i vaš stan. Napa (skuplja dim u kuhinji) mora imati posebno izvedenu ventilacionu cijev do visine krova zgrade. Motor se obično (zapravo na svim kojima sam radio) nalazi na vrhu. Zašto na nekim zgradama nije izvedeno tako, a moralo bi? Ne postoji zajednicki (iz hodnika) pristup krovu i to zna da posluzi kao dobar (čak i pravni) izgovor zašto se napa završava ,,na pola zgrade”, odnosno do tacke na kojoj može pristupiti (radi servisa i čišćenja, a opet vezano za protivpožarnu zaštitu).


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Hvala na informacijama od brzine i vrucine sam procitao vasha od visha

    Da, u prizemlju je multipraktik koji ima i rostilj i pizze i palacinke i ja vjerujem rastan ako ga gost trazi. 'Napa' sam skoro sto posto siguran da ni ne postoji u pravom smislu rijeci (nemam pristup kuhinji ali oni imaju sve pristupe i za ventilacije i za nape ktoz zgradu sto se tog dijela logistike tice).Zakon nalaze da napa mora biti do vrha zgrade? Dakle postoji neki sistem ciji je izduv ispod moje spavace sobe 40cm a pola metra iznad kuhinje i to je sve. Navodno bi trebao da izlazi cisti planimski vazduh iz iste jer ima filtere ali to je presmijesna prica jer toliko ulje, dim i ostalo iz industrijske kuhinje ne vidim sto bi moglo da zadrzi osim da zakamuflira dim. Kad se sistem upali pod pritiskom izbacuje mirise ili bolje reci smrad i na juznoj strani gdje mi je soba a i na zapadnoj strani gdje je dnevna. Kad se sistem iskljuci smrdi samo na juznoj kroz otvoreni prozor od kuhinje jer je radnicama ocito prevruce unutra a taj prozor je pola metra ispod mog poda. Toliko o efikasnosti istog. Rostilj u stambenoj zgradi na prizemlju, dakle zar, pizza peci a ja sam razdvojen od toga najobicnijim podom u ciju su izolaziciju ulozili tacno 0 eura.

    Molim vas ako iko zna koji 'department' advokature se bavi slicinim stvarima neka me obavijesti da angazujem nekog jer je ovo sve van pameti a gazde izgleda jedino razumiju ulicnu pricu kojom se ne zelim sluziti jer ipak imam porodicu kojoj trebam. Znam da smo Avganistan od drustva ali je li realno da smo bas ovoliki?
    Last edited by zubizaretta; 19-07-23 at 21:55.

  10. The Following User Says Thank You to zubizaretta For This Useful Post:


  11. #25034
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,035
    Thanks Thanks Given 
    801
    Thanks Thanks Received 
    447
    Thanked in
    358 Posts

    Default

    Tvoja prva adresa je komunalna inspekcija. Mada znajuci kako rade bolje da ides odmah kod prvog advokata pa ce ti on reci kako dalje.

  12. The Following User Says Thank You to Apolo For This Useful Post:


  13. #25035
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,472
    Thanks Thanks Given 
    4,238
    Thanks Thanks Received 
    4,549
    Thanked in
    2,204 Posts

    Default

    Ne da popizdis, nego da poludis.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  14. The Following 3 Users Say Thank You to avet For This Useful Post:


  15. #25036
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,875
    Thanks Thanks Given 
    2,705
    Thanks Thanks Received 
    2,575
    Thanked in
    1,455 Posts

    Default

    Ta napa sa aktivnim ugljem sta li , to ima jedan turcin na trg vektre ali mu stanari ne daju da napravi ventilaciju na krov zgrade jer rusi estetiku.
    i skupi ti filteri ko.djavo svakih pola godine se mijenjaju,kad je nov nema mirisa sve upije ugalj.


    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  16. #25037
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Podgorica!
    Posts
    329
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    63
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Dje ima snajder u pg preko morace, da mi zakrpi nesto i doda dugmice na neki sortseve?

  17. #25038
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,737
    Thanks Thanks Given 
    153
    Thanks Thanks Received 
    152
    Thanked in
    99 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NetworkMaster View Post
    Ta napa sa aktivnim ugljem sta li , to ima jedan turcin na trg vektre ali mu stanari ne daju da napravi ventilaciju na krov zgrade jer rusi estetiku.
    i skupi ti filteri ko.djavo svakih pola godine se mijenjaju,kad je nov nema mirisa sve upije ugalj.


    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Zamijenili su ih jednom i bilo je bolje neke jade, bas, bas, bas daleko od toga da smrada nema. Da li je filter mali za jacinu izduva ili je sistem (u sto sam 99.9% siguran napravljen kao da ga je Grunf iz Alan Forda pravio jer tako i radi i zgleda) vise ne mogu da ulazim kao ni u licnu pricu sa četvtrastim glavama jer bi do sad vise i ameba razumjela pa i Adolf Hitler bi se licno postidio....
    Last edited by zubizaretta; 20-07-23 at 11:14.

  18. #25039
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    879
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    373
    Thanked in
    259 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by plovak View Post
    Dje ima snajder u pg preko morace, da mi zakrpi nesto i doda dugmice na neki sortseve?
    Imaš tri sa dvorišne strane zgrade kod Građevinske škole, paralelno sa Planom...

  19. The Following User Says Thank You to NotRobot For This Useful Post:


  20. #25040
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,875
    Thanks Thanks Given 
    2,705
    Thanks Thanks Received 
    2,575
    Thanked in
    1,455 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zubizaretta View Post
    Zamijenili su ih jednom i bilo je bolje neke jade, bas, bas, bas daleko od toga da smrada nema. Da li je filter mali za jacinu izduva ili je sistem (u sto sam 99.9% siguran napravljen kao da ga je Grunf iz Alan Forda pravio jer tako i radi i zgleda) vise ne mogu da ulazim kao ni u licnu pricu sa četvtrastim glavama jer bi do sad vise i ameba razumjela pa i Adolf Hitler bi se licno postidio....
    pitaj gazda da napravi tu ventilaciju to mu samo par hiljada , a ako nece naravno trebalo da mu se moze poslati inspekcija sanitarna , komunalna buka mirisi poreska ne izdavanje racuna... u principu moze se djelovati legitimnim sredstvima....
    trebalo bi da se nadje nacin neki
    sa srecom javljaj
    mozda bolje skupstina stanara da ga prijavljuje jacinje uticaj...

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  21. The Following 3 Users Say Thank You to NetworkMaster For This Useful Post:


  22. #25041
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,049
    Thanks Thanks Given 
    5,054
    Thanks Thanks Received 
    2,449
    Thanked in
    1,320 Posts

    Default

    Ili da mu trazi ljeti 30% od pazara,no ce ispast josh da ga reketira...

    Ma...idi,kad mu je shpic od gostiju,budi glasan,trazi lijepo da dodje gore da vidi kakvo je stanje,ako i to ne upali,budi bezobrazan,a prvo isrcpi ove savjete koje si dobio već,no dok ti npr. sazovesh skupshtinu stanara,prodje ljeto...ne znam,gadno ka shto reche i @avet,da poludish.
    ...

  23. The Following User Says Thank You to AL no1 For This Useful Post:


  24. #25042
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,737
    Thanks Thanks Given 
    153
    Thanks Thanks Received 
    152
    Thanked in
    99 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NetworkMaster View Post
    pitaj gazda da napravi tu ventilaciju to mu samo par hiljada , a ako nece naravno trebalo da mu se moze poslati inspekcija sanitarna , komunalna buka mirisi poreska ne izdavanje racuna... u principu moze se djelovati legitimnim sredstvima....
    trebalo bi da se nadje nacin neki
    sa srecom javljaj
    mozda bolje skupstina stanara da ga prijavljuje jacinje uticaj...

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Pitam i pokusavam ljudski da se dogovorim DUGO,DUGO,DUGO... Nista od toga, cekaju ili da zapucam ili da djelujem tuzbom izgleda.... Saljem mu i sanitarnu i komunalnu i advokata, nema mi trece...
    Last edited by zubizaretta; 20-07-23 at 16:55.

  25. #25043
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,737
    Thanks Thanks Given 
    153
    Thanks Thanks Received 
    152
    Thanked in
    99 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Ili da mu trazi ljeti 30% od pazara,no ce ispast josh da ga reketira...

    Ma...idi,kad mu je shpic od gostiju,budi glasan,trazi lijepo da dodje gore da vidi kakvo je stanje,ako i to ne upali,budi bezobrazan,a prvo isrcpi ove savjete koje si dobio već,no dok ti npr. sazovesh skupshtinu stanara,prodje ljeto...ne znam,gadno ka shto reche i @avet,da poludish.
    Predsjednik ulaza jedva ceka da dam zeleno svijetlo za paljbu jer i njima smetaju sa bukom. Ja to ni ne primjecujem pri smradu i 700 stepeni kuhinje...

    Sve sam to radio sem da trazim reket....

  26. #25044
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,049
    Thanks Thanks Given 
    5,054
    Thanks Thanks Received 
    2,449
    Thanked in
    1,320 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zubizaretta View Post
    Predsjednik ulaza jedva ceka da dam zeleno svijetlo za paljbu jer i njima smetaju sa bukom. Ja to ni ne primjecujem pri smradu i 700 stepeni kuhinje...

    Sve sam to radio sem da trazim reket....
    Ako mu valja hrana...pa da se makar taj vash ulaz hrani ovih mjesec dana,ozbiljno,pa neka prijavi on ako hoce,tebi bi uslugu uchinio da prijavi,kad dodju nadlezni onda im lijepo objasnish zashto ste jeli a niste platili.
    ...

  27. The Following User Says Thank You to AL no1 For This Useful Post:


  28. #25045
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,875
    Thanks Thanks Given 
    2,705
    Thanks Thanks Received 
    2,575
    Thanked in
    1,455 Posts

    Default

    to je to ,predsjednik ulaza komunalna neprijatni mirisi i buka iz lokala, preko poreske da covjek ne stampa racune, a sanitarna da ste vidjeli miseve po restoranu

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  29. The Following User Says Thank You to NetworkMaster For This Useful Post:


  30. #25046
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,737
    Thanks Thanks Given 
    153
    Thanks Thanks Received 
    152
    Thanked in
    99 Posts

    Default

    Je li realno da je neko toliki demon da mu kazes vise puta u vise sezona da od njegove vrucine ne mozes da spavas u svom *ebenom krevetu u svom *ebenom stanu, pritom da sam voljan da mu platim licno izolacioni materijal i on hvata krivine? Ljudi, vrlo sam 'zen' po prirodi ali i 'alfa' po potrebi, bojim se sebe ponekad, rijetko. Sad npr....

  31. #25047
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,737
    Thanks Thanks Given 
    153
    Thanks Thanks Received 
    152
    Thanked in
    99 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Ako mu valja hrana...pa da se makar taj vash ulaz hrani ovih mjesec dana,ozbiljno,pa neka prijavi on ako hoce,tebi bi uslugu uchinio da prijavi,kad dodju nadlezni onda im lijepo objasnish zashto ste jeli a niste platili.
    Toliko dobri moj Al smrdi gore da se nikad nisam udostojio da probam jer mi je odavno presjelo. Da je drugi, imao bi od mene zaradu svaki dan i na kafe i na pica i na hranu vrlo cesto. Ovako je taj lokal za mene Sjeverna Koreja sa debelim razlogom....

  32. #25048
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,049
    Thanks Thanks Given 
    5,054
    Thanks Thanks Received 
    2,449
    Thanked in
    1,320 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zubizaretta View Post
    Toliko dobri moj Al smrdi gore da se nikad nisam udostojio da probam jer mi je odavno presjelo. Da je drugi, imao bi od mene zaradu svaki dan i na kafe i na pica i na hranu vrlo cesto. Ovako je taj lokal za mene Sjeverna Koreja sa debelim razlogom....
    Ne znam druze zaista kako da se to rijeshi a da ne zeznesh sebe i rizikujesh ljetovanje dje ne treba,jedino eto da odesh sa svim stanarima,da sjednete,napravite nekakav dogovor...ali kako kazesh on bjezi od te priche sa tobom,probaj eto sa grupom stanara,a ako i tada ne uspije...smislite neshto jbg da mu sjebete posao ako je toliko govedo od chovjeka.
    ...

  33. #25049
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,737
    Thanks Thanks Given 
    153
    Thanks Thanks Received 
    152
    Thanked in
    99 Posts

    Default

    Nema sto ja njima da sjebavam posao. Dabogda zaradjivali kao Messi i Elon Musk zajedno, samo neka ne smrde i ne loze parkete.... Trazim li puno?

  34. #25050
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,866
    Thanks Thanks Given 
    197
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Dje nabavit' vatromet ?

    Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk

Page 1002 of 1074 FirstFirst ... 2502902952992998999100010011002100310041005100610121052 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. O svemu i svacemu
    By etranaz in forum Sve i svašta
    Replies: 2
    Last Post: 30-03-12, 22:54
  2. Pitanja:)
    By mistery in forum Sve i svašta
    Replies: 8
    Last Post: 27-08-09, 18:21
  3. o svemu-bar
    By Jin in forum Primorski
    Replies: 16
    Last Post: 22-01-07, 13:35
  4. Dva pitanja
    By hercules in forum Game Server CG
    Replies: 10
    Last Post: 10-02-05, 23:46
  5. Dje smo mi u svemu ovome...
    By Dragone in forum Sve i svašta
    Replies: 25
    Last Post: 25-12-04, 12:15

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •