Page 4 of 4 FirstFirst 1234
Results 76 to 93 of 93

Thread: Premijer i izbor Ministara? Kvalitet ili?

  1. #76
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,999
    Thanks Thanks Given 
    2,233
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Podstaknut nekom prijateljskom diskusijom, provjerih gdje su rođeni i gdje su odrasli članovi 40. crnogorske vlade iznenadih se da u njoj Podgoričana skoro da i nema.
    Par njih je rođeno u Podgorici, ali nisu u njoj i odrasli (Brajović, Stijepović); nekoliko njih je rođeno van Podgorice ali su u Podgorici bili od početka školovanja (Milica P-Đ, Predrag Bošković). Čini se da je jedino Vladimir Kavarić u Podgorici rođen i u Podgorici i osnovna školoska znanja i obrazovanje stekao.
    Podatak o mjestu rođenja ministra Konjevića (Zenica, BiH) nisam našao na sajtu vlade u biografijama ministara, već u nekim tekstovima na netu kojima ne znam koliko je vjerovati, a nisam uspio zaključiti da li je sonovnu školu završio u Podgorici.
    Naravno, ne znači da bi Podgoričani bili bolji ili gori od postojećih, ali činjenica je da ih čudno malo ima u najvišim organima vlasti.

  2. #77
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    Podstaknut nekom prijateljskom diskusijom, provjerih gdje su rođeni i gdje su odrasli članovi 40. crnogorske vlade iznenadih se da u njoj Podgoričana skoro da i nema.
    Par njih je rođeno u Podgorici, ali nisu u njoj i odrasli (Brajović, Stijepović); nekoliko njih je rođeno van Podgorice ali su u Podgorici bili od početka školovanja (Milica P-Đ, Predrag Bošković). Čini se da je jedino Vladimir Kavarić u Podgorici rođen i u Podgorici i osnovna školoska znanja i obrazovanje stekao.
    Podatak o mjestu rođenja ministra Konjevića (Zenica, BiH) nisam našao na sajtu vlade u biografijama ministara, već u nekim tekstovima na netu kojima ne znam koliko je vjerovati, a nisam uspio zaključiti da li je sonovnu školu završio u Podgorici.
    Naravno, ne znači da bi Podgoričani bili bolji ili gori od postojećih, ali činjenica je da ih čudno malo ima u najvišim organima vlasti.
    O tome pricamo svi podgoricani godinama. . Mi gradska djeca ucili jezike odlazili na bolje univerzitete. .Obilazili svijet, sirimo vidike, kulturu, poznanstva i prijateljstva a pg zaposjeli blago receno primitivci sto iz provincije sto propaliteti i lezilebovici iz bg i okolnih ex republika devedesetih.. Znamo mi to.. Ali sto vam je to vam je. Provincijalci se laktaju i iz kompleksa guraju uz sebe mediokritete. Mi iz pg volimo bolje od sebe uz sebe i ispred sebe pa nam nije ni mjesto uz takve..
    Hvala Lepo

  3. #78
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    3,282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    Majo, slicno u Beogradu. Irvasi iz Crne Gore zaposjeli mjesta, a Beogradjani kud koji.
    Mada, ranije, prije Mugija i metropolizacije Podgorice, nikad nismo ni u cemu imali kompleks od Podgoricana, osim ako nije bio vise vrijednosti. Gro nas je na Podgoricane gledao kao sitne cifute, bez imalo respekta. Ja, naravno, nemam kompleks ni pred kim, postovanje je naravno druga stvar. Svakako je danas znatno drugacije u odnosu na Niksic. Ovaj grad je propao, i ko bude zadnji neka izgasi svijetlo.
    Kad bi danas protiv ovog Mila, stao Milo iz 90-ih, ta dva bi Mila vodila rat do satiranja.

  4. #79
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,091
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by niksicanin 24 View Post
    Vijesti su uoci sastanka vlade sacekivali ministre i pitali ih da li ocekuju da opet to budu. Vecina su izbjegli da odgovore ili da ce to neko drugi da odluci, samo je Brajovic rekao da zeli, i da ne vidi zasto ne bi.
    Radovan Djukanovic je bio mladi ******, i tada bi bio ubijen od ovih oslobodilaca da nnije iz Makedonije dosao njihov komsija iz Rastoka R.N. koji je bio komesar u to vrijeme. Citav Niksic zna da je Radovan bio ******, hm ******, bio je maloljetan, ali je to sto je bio. Kao uostalom i 99% gradjanskih porodica u Niksicu.
    Nemoj da izmisljas da sam napisao da je Ceko bio poslanik dps. I sam si sebe prevazisao.
    ALi Ceko jeste radio i sad radi za dps, i radio je onda kad je zario i palio po Pljevljima. Ili mislis da policija nije mogla da obuzda jednog seoskog lkabadahiju? Kao sto i danas neki iz opozicije (ne)svjesno rade za dps, tako je Ceko sasvim svjesno radio za njih. MOzes ti mnogo bolje, samo imas neku potrebu da meni licno nabacujes neke jeftine fore.
    Kasno vidjeh ovu polemiku, pa je mozda neprimjereno da sad komentarisem, ali ipak. Slucajno znam da je Radovan Blazov Djukanovic rodjen 29. avgusta 1929. godine u Kočanima kod Nikšića. Dakle, kad je poceo rat, nije imao ni 12 godina, a na kraju rata nije imao ni 16. Po meni, suvise malo za bilo koje vojno angazovanje, ali boze moj, ne ulazim u to.
    Drugo, na vikipediji u vezi Mila Djukanovica je neko napisao takve gluposti, da me iznenadjuje da to jos uvijek opstaje. Da citiram, o porijeklu:

    "Отац Мила, Радован Ђукановић, је био истакнути комунистички црногорски функционер, који је своме сину и отворио врата у Савезу комуниста Црне Горе. Ђукановићи су се доселили у старохерцеговачки Никшић годинама раније из Старе Црне Горе, цетињскога краја. Они су огранак старинског братства Ивановић, из некадашњега црногорског племена Цуца. Ивановићи су били старосједелачко братство из краја Кућишта, чији је први познати члан народни јунак вељецуцки кнез Шћепан Ивановић из друге половине XVII вијека.
    Мило Ђукановић долази из породице која је својевремено власт у црногорским просторима. У вријеме Краљевине Југославије, Блажо Ђукановић је био Бан Зетске бановине, а током рата био је господар[obrazložiti] Црне Горе, Боке которске и Санџака. Мило је назвао свог сина по њему."

    Ovo su takve gluposti, za sve nas koji poznajemo svoje porijeklo.

    Dakle, Milo Djukanovic potice sa Čeva, odakle je njegov pradjed prešao, nakon oslobođenja Nikšića, u kraj oko današnjih Kočana i jezera Krupac, gdje je dobio prilično zemlje kao nagradu, a tako je kralj Nikola nagradjivao mnoge Katunjane koji su učestvovali u oslobodilačkim ratovima protiv Turaka. Dakle, nije mu porijeklo u Cucama, već u Čevu i Lastvi Čevskoj. U Cucama ima bratstvo Zvicer, čiji se čuveni vojvoda Ilija Đukanov Zvicer počeo prezivati Đukanović, po ocu, i oni nemaju nikakve veze sa čevskim Đukanovićima. Prema tome, ni Blažo Đukanović, predratni ban Zetske banovine, budući da je od cuckih Đukanovića, tj. Zvicera, nema nikakve veze sa Milom Đukanovićem. Ti cucki Đukanovići naselili su kraj na Lukovu iznad Nikšića, a njihovi rođaci u Cucama i dalje se prezivaju Zviceri. Na Lukovu ima i čevskih Đukanovića, tako da odrednica „Lukovski Đukanovići“ sama po sebi ne znači ništa, jer su različitog porijekla. Radovanov otac Blažo, dakle, nema nikakve veze sa banom Blažom Đukanovićem, već je bio nadzornik puteva prije rata. Najbliži Milovi znameniti Đukanovići su Marko, nekadašnji senator i ministar u vladi Kraljevine Crne Gore, inače gradjevinski inžinjer i projektant mnogih puteva kroz staru Crnu Goru, koji je izmedju dva rata bio i jedan od lidera federalističkog pokreta. Njegov rodjeni brat Milo, bio je general bivše jugoslovenske vojske.

    Eto toliko o Radovanu i porijeklu, znam ponešto o tome, budući da sam i sam potomak Đukana Ivanova sa Čeva.

    F
    Last edited by forumen; 07-01-13 at 19:28.

  5. #80
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    http://www.portalanalitika.me/politi...tne-mjere.html

    Izvor
    Analitike koje je prisustvovao sjednici Vlade je saopštio da je Đukanovićsmatrao da je program rada koji su mu ponudila sva ministarstva suviše uopšten i teoretski i da su u vremenu ekonomske krize neophodne konkretne mjere.
    - Đukanović je zahtijevao od ministara da shodno teškoj ekonomskoj krizi i izbornom programu vladajuće koalicije napravi konkretan set mjera i planova za rad Vlade. Đukanović je bio nezadovoljan suviše teoretski obrazloženim mjerama od svojih ministra, rekao je izvor Analitike.
    hahahaha a sta je ocekivao od primadona i njihovih "savjetnika" sa c/p teorijama i bez ikakvog iskustva iz realne prakse?

    hahahahaha

    Hvala Lepo

  6. #81
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Au...

    http://monitor.co.me/index.php?optio...61&Itemid=3977

    Stručnjaci za sve

    PETAK, 18 JANUAR 2013 DRUŠTVO - BROJ 1161



    Za sve ih je Bog dao. Kao planete oko sunca, dvije decenije rotiraju se oko sedmostrukog premijera: kome policija, kome pravda, kome prosvjeta... Kriterijum za opstanak jedan je: lojalnost šefu i partiji. Multipraktici režima.











    Hvala Lepo

  7. #82
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Toliko su svi pokazali sto znaju za ovo 20 godina da je to za pricu.Ima li smisla ocekivati boljitak od onih koji su sve rasprodali ili stavili pod svoju skutu?:miserable:

  8. #83
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Sa ovakvim "timom" centa se ne moze zaraditi, sem u kredite non stop..
    Pa ovo nisu proaktivni ljudi.. obicna birokratija za trosak bez koristi.
    Parazitarenje..

    Hvala Lepo

  9. #84
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    takse,nameti,porezi,prirezi,kriminalci bujaju,to nam je stvarnost.sve rasprodato i unisteno.i ponovo isti na vlasti,i ponovo vec vidjeno

  10. #85
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,901
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,427
    Thanked in
    2,229 Posts

    Default

    Neka bude da su svi stručnjaci za sve resore, ali kakva je praktična primjena ministra bez portfelja? Šta radi ministar bez portfelja? Primanje plate ne računam u rad.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  11. #86
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    On je za vanredne situacije ili rjesavanje problema za koje se nadleznosti preklapaju, za saradnju sa NVO, razne analize i sto bi se reklo ministar za sve pomalo i za nista. Prednost je sto je plata redovna i nema toga koji mu moze zamjeriti da njegovo ministarstvo nije sredjeno i da on nista ne radi

  12. #87
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,901
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,427
    Thanked in
    2,229 Posts

    Default

    A i nema viška zaposlenih u svom resoru. Ja bogami mislio da ministarstva svejedno zajedno rade na stvarima đe im se nadležnosti preklapaju, da postoji službe koje se bave raznim vanrednim situacijama, saradnjom sa NVO... A i nešto mi čudno da sam ministar vrši bilo kakve analize koje se već ne vrše na drugom mjestu. No ajd, ne znam ni što se čudim šta radi ministar bez portfelja kad se jednako čudim šta rade ovi sa portfeljima.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  13. #88
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Pade mi šaka ovaj tekst

    http://www.monitor.co.me/index.php?o...61&Itemid=3977

    I tako sam se slatko ismijala, samo što je sadržaj teksta možda više za plakanje.

    Izdvajam jedan dio:

    ''Oće ga prosvjeta. Pravnik Stijepović, član Glavnog odbora DPS-a i nekadašnji predsjednik Podgoričkog Opštinskog odbora te partije,
    nema dodirnih tačaka sa resorom koji predvodi. Ili ga je preporučilo to što je jedno vrijeme bio dio prosvjetnog sistema. Kao učenik i student.
    Nakon ,,ranih radova" u hercegnovskom Prvoborcu Stijepović se skoro potpuno razvodi od struke. Bio je sve i svašta:
    generalni sekretar Fudbalskog saveza Crne Gore, zamjenik predsjednika Fudbalskog saveza Crne Gore, pomoćnik i, kasnije,
    ministar rada i socijalnog staranja, ministar bez portfelja (dva puta), ministar sporta, potpredsjednik Skupštine Crne Gore...
    U Stijepovićevoj, na sajtu Vlade objavljenoj, zvaničnoj biografiji piše: ,,Završio Pravni fakultet, položen pravosudni ispit." Dovoljno za sve.''
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  14. #89
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,033
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    Pade mi šaka ovaj tekst

    http://www.monitor.co.me/index.php?o...61&Itemid=3977

    I tako sam se slatko ismijala, samo što je sadržaj teksta možda više za plakanje.

    Izdvajam jedan dio:
    Kao da je bitno što je od škole završio kad je cijelo vrijeme radio na infrastrukturi partije a poslodavac se nije promijenio evo 23 god.
    deuscroix

  15. #90
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hari,
    Boga mi ova tvoja miljenica OPASNA !
    Jako mi se dopada to što sam pročitao...
    http://www.portalanalitika.me/drustv...voj-nikia.html

    Pozdrav,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  16. #91
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    U saradnji sa Međunarodnim centrom za genetski inženjering i biotehnologiju prelazimo na kloniranje Sanja. Bez Sanja ne valja

  17. #92
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,033
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Maše Crnogoskom zastavom a zalaže se da Karićev privatni univerzitet u Beogradu zauzme pozicije koje po svim pravilima pripadaju UCG ... ovo samo kod nas ima i nidje više na cijeloj planeti nego to je to
    ps: ne kažem da gospodja nije stručna u obavljanju svog posla ali da bude reprezent ministarstva pored toliko uvaženih profesora koji su svoju sudbinu vezali u CG je blago rečeno sramota
    deuscroix

  18. #93
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Maše Crnogoskom zastavom a zalaže se da Karićev privatni univerzitet u Beogradu zauzme pozicije koje po svim pravilima pripadaju UCG ... ovo samo kod nas ima i nidje više na cijeloj planeti nego to je to
    ps: ne kažem da gospodja nije stručna u obavljanju svog posla ali da bude reprezent ministarstva pored toliko uvaženih profesora koji su svoju sudbinu vezali u CG je blago rečeno sramota
    Bljestanje tvoga znanja je takvo da svi zaslanjaju oci i evidentno neuporedivo veće, a garant si zavrsio bolji fakultet i stati iza takve velicine ne bi bilo sramota samo stoa za tebe kukavca niko ne zna a nju takvu neznavenu znaju. E sto ti je zivot da kućni filosofi propadaju nezaluzeno i jedino sto im ostaje da troluju po forumu.
    Patisi malo dako te neko po necemu drugo prepozna jer stata da takvo znanje propadne.

Page 4 of 4 FirstFirst 1234

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Engleska Premijer liga 08/09
    By Sholohov in forum Ostali sportovi
    Replies: 8
    Last Post: 16-06-08, 16:31
  2. Premijer saslusan u Bariju
    By Cortes in forum Politika generalno
    Replies: 70
    Last Post: 07-04-08, 07:52
  3. Sveto premijer
    By Sidewinder in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 71
    Last Post: 05-10-06, 22:56
  4. Savjet ministara kulture Jugoistocne Evrope
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 01-04-05, 21:12
  5. Politicki turizam ministara
    By gos1 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8
    Last Post: 21-07-04, 08:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •