Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 26

Thread: SNS od Srba pokusava da napravi manjinu

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default SNS od Srba pokusava da napravi manjinu

    Pitanje za ove moje SNS-ovce na forumu. Odgovorite vedro i cilo u dobronamjernom duhu.

    SNS je u zadnje vrijeme agitirao da se Srbi u Crnoj Gori proglase kao manjina i dao kao takva mogu uzivati prava koja Povelja SiCG odredjuje.


    Zasto sebe zelite da proglasite manjinom u sopstvenoj drzavi? To me zivo interesuje?

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Edeli ve đe?

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    477
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default SNS uputila pismo svim medjunarodnim organizacijama i diplomatskim predstavnistvima

    SRPSKA NARODNA STRANKA UPUTILA PISMO SVIM MEĐUNARODNIM ORGANIZACIJAMA I DIPLOMATSKIM PREDSTAVNIŠTVIMA

    Vlast se diskriminatorski ponaša prema srpskom narodu


    Podgorica, 31. avgusta - Srpska narodna stranka (SNS) je dostavila pismo svim međunarodnim organizacijama i diplomatskim predstavništvima u kojem dokazuje da traje i završava se proces segregacije i aparthejda prema srpskom narodu u Crnoj Gori, saopštio je Dobrilo Dedeić, portparol te partije. On je rekao da će SNS od međuanrodne zajednice tražiti pomoć kako bi prestala diskriminacija srpskog u odnosu na ostale narode u Crnoj Gori.
    On je rekao da će SNS narednih dana predati i krivičnu prijavu zbog izazivanja nacionalne i rasne mržnje protiv nepoznatog lica koje nije dozvolilo desetogodišnjem sinu predsjednika te partije Andrije Mandića da uđe sa srpskom zastavom na košarkašku utakmicu SCG i Hrvatska. Dedejić je rekao da se nalogodavci ovakvog ponašanja nalaze u vrhu crnogorske vlasti i da su naredili obezbjeđenju ispred sportskog centra da se tako ponaša prema navijačima i ljudima koji vole svoju zemlju.
    - Vidjećemo kako će se ponašati crnogorska vlast na evropskom košarkaškom prvenstvu i da li će hrvatskim navijačima omogućiti da u SC ”Morača” unesu hrvatske zastrave. On je ocijenio da se radi o smiljšenom napadu na SNS, zbog toga što je Mandić, lider opozicije u Crnoj Gori, a ta partija politički subjekt za koju glasa najveći broj Srba.
    Dedeić je, kao primjer da vlast u Crnoj Gori sprovodi klasični aparthejd, naveo da se u Beranama, u kojem većinu čine Srbi, samo 0,4 dosto policajaca izjašnjava kao Srbi koji govore srpskim jezikom, a većina ostalih kao Crnogorci koji govore crnogorskim jezikom.
    - Samo dva direktora osnovnih i srednjih škola govore srpskim jezikom, a ni jedan se ne izjašnjava kao Srbin, kazao je Dedeić. On tvrdi da se pod diskriminacijom režima nalaze i dvije trećine Srba i Crnogoraca koji govore srpskim jezikom i tako jasno, kako kaže Dedeić, pokazuju svoje etičko porijeklo. Mandić je istakao da se Srpska pravoslavna crkva u Crnoj Gori već duže nalazi pred klasičnom medijskom hajkom i linčom koji organizuje crnogorski režim.





    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

    diskriminacija protiv Srba u CG je stvarno zastrasujuca. Srbi u CG se nalaze u istom polozaju kao Siptari na Kosovu za vrijeme Milosevica.

    svako ko zastupa interese srpskog naroda u CG, od politickih partija, organizacija, pa do crkve, bih trebali da se svakodnevno zale ovim svijetskim mocnicima, kao i predstavnicima svijestkih medija.

    ne moze nam niko pomoci, ako ne zelimo nista sami da ucinimo.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Znači, vi biste željeli da postanete manjina u sopstvenoj državi zato što želite da nosite zastave na utakmicama? Pametno.

    Ima li jos koji razlog?

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ah, kamuflirano na dnu sportskog izvještaja vidim i sljedece:

    Dedeić je, kao primjer da vlast u Crnoj Gori sprovodi klasični aparthejd, naveo da se u Beranama, u kojem većinu čine Srbi, samo 0,4 dosto policajaca izjašnjava kao Srbi koji govore srpskim jezikom, a većina ostalih kao Crnogorci koji govore crnogorskim jezikom.

    Otkud SNS-u ovi podaci? Dakle, izvor ovih "podataka" pa onda možemo o ciframa, jelte. Janko ce ti ih dati. Ako bude smio.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mi vec odavno jesmo manjina jer se vladajuca vecina prema nama tako odnosi. Srbi su diskriminisani na svim nivoima vlasti. Dokaz: Srba ima 30% u Crnoj Gori a ucesce u vlasti im se svodi na manje od 1% . U potpunosti podrzavam ovu inicijativu SNS-a jer na osnovu ove inicijative morace da se postuje nacionalna struktura u svim opstinama. Tacnije nece vise biti moguce da 99% policajaca budu Crnogorci u opstini dje Srbi cine recimo 60%.

    Vi razbijate nasu srpsku drzavu - Srbiju i Crnu Goru. Istim metodama razbijacemo i mi vasu . Nista nam ne mozete.

    Za pocetak trazicemo od svih medjunarodnih institucija prava koja nam pripadaju i prikazivacemo Crnu Goru svudje u svijetu kao mafijasku banana republiku, dje se vrsi diskriminacija na nacionalnom nivou i dje mafijasi uzivaju sva prava a gradjani ne.

    Mozete samo da placete.

    Nas cilj je da Crna Gora opet bude srpska drzava. Onakva kakva je bila za vrijeme Njegosa i Kralja Nikole. Taj cilj cemo sprovoditi na vise frontova i nivoa. A kako vidjecete u danima koji dolaze. Naravno nista silom nego sve mirno i demokratski na dobrovoljnoj osnovi.

    Ja ne znam sto se vi toliko branite da budete Srbi kad je jasno da cete prije ili kasnije svi biti vraceni u srpski nacionalni korpus. Kako? Pa lijepo . Siptarskom taktikom tj qrcem . Crnogorci i Srbi se i dan danas vjencavaju i niko takve brakove ne smatra mjesovitim . Vas Crnogoraca nacijom ima nekih 300.000 a nas Srba oko 14 miliona. Kao sto se mala rijeka ulijeva u veliku tako cete se i vi uliti u srpski nacionalni korpus. Samo je pitanje vremena.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vi razbijate nasu srpsku drzavu - Srbiju i Crnu Goru. Istim metodama razbijacemo i mi vasu . Nista nam ne mozete.
    Znači vi proglašavate sebe manjinom da bi razbili Crnu Goru?

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nas je manjinom proglasio rezim Mila Djukanovica aparthejdom i terorom koji nad pripadnicima moje nacije u Crnoj Gori sprovodi. Mi samo trazimo ona prava koja nam pripadaju po svim evropskim i svjetskim konvencijama o ljudskim pravima. Recimo trazicemo prava kakva imaju Albanci u Makedoniji ili Srbi i Hrvati u BIH . Ovo je samo pocetak. Trazili ste gledajte....

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Samo jedno dodatno pitanje:

    Hoćete li proklamirati Srpske Autonomne Oblasti i tražiti teritorijalni integritet? Da li je to krajnji cilj SNS-a? Ili potpuno otcepljenje?

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vas Crnogoraca nacijom ima nekih 300.000 a nas Srba oko 14 miliona. Kao sto se mala rijeka ulijeva u veliku tako cete se i vi uliti u srpski nacionalni korpus.
    Da kratko rezimiramo:

    Ti dakle kažeš da 300.000 Crnogoraca vrši teror nad 14.000.000 Srba i da pritom sebe prikazuje kao ugroženima iako će Srbi asimilirati Crnogorce za par godina.

    Pametno. Bolje rezonujes od Njegoša.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nas cilj je da pod patronatom Amerike dobijemo ista prava kakva imaju Albanci u Makedoniji recimo. Ko zna koliko ce vremena proci do zakljucenja nekog recimo "Beranskog sporazuma" :mrgreen:

    Vec sam ti odgovorio nas cilj su elementarna ljudska gradjanska i nacionalna prava kakva nam pripadaju i kakva uzivaju nacionalne manjine u Makedoniji i BIH dje Albanci cine 20% populacije u Makedoniji a Srbi 40% u BIH i Hrvati 15% u BIH. Nikakvo otcepljenje tu nije ukljuceno.

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Jadza... :lolblue:
    P r i m o r a c

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beranac
    Da kratko rezimiramo:

    Ti dakle kažeš da 300.000 Crnogoraca vrši teror nad 14.000.000 Srba i da pritom sebe prikazuje kao ugroženima iako će Srbi asimilirati Crnogorce za par godina.

    Pametno. Bolje rezonujes od Njegoša.

    Ne ja kazem da Milo Dukanovic i njegova mafijaska banda vrsi teror na 210.000 Srba u Crnoj Gori jer ih onemogucava da ostvare svoja elementarna ljudska, gradjanska i nacionalna prava.

    Ako Srbi cine rekoh vec 60% u jednoj opstini a ucestvuju u drzavnom aparatu sa 0.4% jasno je da rezim sprovodi aparthejd nad Srbima u Crnoj Gori. Mi smo za demokratiju tacnije da ako jedna opstina ima 60% Srba to znaci da Srbi u toj opstini imaju priblizno toliko direktorskih mjesta, policajaca, sluzbenika, opstinskih cinovnika i tako dalje.

    Da li si ti Beranac protiv ovoga?

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    477
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mislim da bih cijepanje CG teritorije bilo lose po srpskom/crnogorskom narodu. da jos jednom razjasnimo, radi se o istom narodu, ali vlast u CG zeli da otudji sve crnogorce koji sebe smatraju Srbima, kao i da ponisti prava drzavljana CG koji zive van CG, samo zbog toga sto se velika vecina njih osjecaju nacionalno kao Srbi.

    crnogorska vlast u svojim strukturama ima Muslimana/Bosnjaka, ima Albanaca, ima Crnogoraca nacijom, ali uopste nema Srba.

    na nivou cijele CG, nacionalno deklarisani Srbi cine 30% stanonistva, a vrse blizu 0% funkcija. to jeste apartheid, jedino sto je to tesko vama shvatiti, jer ste najobicniji fasisti.

    drzava se takodje mijesa u crkvena pitanja, registruje sekte kao crkve, i izjednicava cin mitropolita, sa cinom raspopa.

    iako je srpski jezik dominantan u CG, vlast sprovodi program da promijeni tu realnost. obrazovanje je u rukama partijski funkcionera DPSDPa. najobicniji policajac ili nastavnik MORA se izjasniti kao crnogorac, mulsliman/bosnjak ili albanac, inace ako si Srbin, nece te niko primiti na drzavnom poslu.

    zasto onda mi Srbi moramo placati VAMA poreze?? logicno je da se samostalno organizujemo, i da imamo sopstvenu policiju, zdravstvo, i skolsvto! zasto bi mi bili gradjani treceg reda? zasto bi mi cuvali vase guzice, i vama prepustili sve drzavne funkcije, kada je ova zemlja nasa, bar u istoj mjeri kolika je i vasa!!

    problem je, gospodo dukljani, da vi u vasoj mrznji i kolektivnoj ludosti i xenofobiji/srbofobiji samo vidite od Srba opasnost, do te mjere gdje nam osporavate svako pravo. imate slican odnos prema Srbima, kao sto je Hitler imao prema Jevrejima, uoci drugog svijetskog rata. naravno, nista ne priznate, i sve je to normalno. Srbi su krivi za sve probleme u kojima se nalazi CG, a vlast nam je najbolja na planeti.
    Last edited by Njegus; 01-09-05 at 19:41.

  15. #15
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nikakvo cijepanje nece biti, Srbi su manjina u Crnoj gori i nikakav problem.
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    kardinalna greska SNSa koja ce ih sve kostati karijera i sitnih privilegija koje trenutno uzivaju...vrijeme ce pokazati...mada moram da priznam da mi ih nije zao jer je odlican potez koji cedovesti di razjedinjavanja u njihovom bloku jer SNP to nikadanece prihvatit....hvala na pomoci SNS, laksi je put do nezavisnosti sa vama..a sa ovim potezom cete na demonstraciama okupiti cak i do 100 clanova familija rukovodstava

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Justice znaci za tebe je normalno i opravdano da mi Srbi ucestvujemo sa 0.4% vlasti i ako nas ima 30% u Crnoj Gori? I SNS pravi "kardinalnu gresku" zato sto se u ime mog srpskog naroda buni zbog diskriminacije, aparthejda i fasizma koji nad nama vrsi ovaj rezim??? Vise sam od tebe ocekivao bas si me razocarao ovakvim stavom.

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Janko
    Ja cu licno (a znam i mnoge druge) na sve moguce sile nakon dobijanja nezavisnosti sve dati od sebe da svi oni koji se izjasnjavaju kao Srbi dobiju sva prava kao i ostali narodi koji zive u CG.

    Reci ti meni sad, koliko bi bilo nacionalno izjasnjenih Crnogoraca da ste vi kojim slucajem na vlasti?

    Reci mi koliko ima ljudi koji se nacionalno izjasnjavaju kao Crnogorci u lokalnoj vlasti u Herceg Novom?

    Koliko ih ima u lokalnoj Vlasti u Beranama?

    Koliko ih ima u Pljevljima?


    Eto toliko za sad...vi se ne borite za ravnopravnost vec za DOMINACIJU, to ste radili i u Hrvatskoj i u Bosni ...na Kosovu ste 10 godina DOMINIRALI pa evo sad vas skoro tamo i nema...

    Druga stvar...ovaj novi potez ce vas usitiniti...u CG se 30% pisalo kao Srbi...ali 50% od toga su politicki Srbi...ljudi koji mrze nekoga ili nesto ( da sad ne navodim koga)i u tom trenutku su se tako izjasnili...dakle ne iz istih povoda iz kojih su se izjasnili svi albanci da su Albanci...

    Raci mi moze li DUA ikada osvojiti vlast u CG?

    NE

    Isto tako i vi nikada necete moci....jos sad kad vas SNP skroz napusti bas zbog toga...u koaliciju sa Niko Djeljosajem...jedino vi i Nik Djeljosaj zastupate regionalizacije po nacionalnoj osnovi....
    Rekoh ja nedavno na jednom skupu u beogradu...treba vam ako tako nastavite napravit rezervat....sami izaberite lokaciju i tamo mozete npr postavit 50 metalnih crkava ako vam je volja....isto tako cika Nik Djeljosaj

    Eto toliko

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Janko23
    Justice znaci za tebe je normalno i opravdano da mi Srbi ucestvujemo sa 0.4% vlasti i ako nas ima 30% u Crnoj Gori? I SNS pravi "kardinalnu gresku" zato sto se u ime mog srpskog naroda buni zbog diskriminacije, aparthejda i fasizma koji nad nama vrsi ovaj rezim??? Vise sam od tebe ocekivao bas si me razocarao ovakvim stavom.
    da znas Jadza shto znaci makar jedan od ova tri izraza ne bi ovoliko lupa

  20. #20
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Na Udaru Sve Srpsko!

    Na udaru sve srpsko


    Srpska narodna stranka pismom je obavestila međunarodne diplomatske organizacije da u Crnoj Gori "traje i da se finišira proces segregacije i aparthejda prema srpskom narodu". Kao glavne vinovnike optužuju režim Mila Đukanovića.
    - Tražićemo pomoć od međunarodne zajednice kako bi prestala diskriminacija srpskog naroda u odnosu na ostale narode. U crnogorskim gradovima gde su Srbi većina, vlast sprovodi klasičan aparthejd. Tako u Beranama svega 0,4 odsto policajaca se izjašnjavaju kao Srbi koji govore srpskim jezikom. Većina policajaca u tom gradu u kome su Srbi većina su Crnogorci koji govore crnogorskim jezikom. Samo dva direktora osnovnih i srednjih škola govore srpskim jezikom, a nijedan koji se izjašnjava kao Srbin, saopštio je Dobrilo Dedeić, portparol SNS.
    Međunarodne institucije su obaveštene da se na udaru režima našla i Srpska pravoslavna crkva, uprkos činjenici što uživa najviše poverenje građana.
    Dedeić je naveo da će početkom naredne sedmice SNS podneti krivičnu prijavu "zbog izazivanja nacionalne i rasne mržnje i netrpeljivosti protiv NN lica", jer nije dozvolilo sinu predsednika njihove partije Andrije Mandića da uđe sa srpskom zastavom na košarkašku utakmicu SCG - Hrvatska, u sportskom centru "Morača" u Podgorici.

    OPASNI SPASITELjI

    - Dedeićev radikalizam zaslužuje samo kratak komentar. Sačuvaj nas Bože od takvih spasitelja, jer je ta retorika suprotna bilo kakvom činjeničnom stanju. Takvim zalaganjem za srpske interese radi se upravo protiv njih, kao i Srbije i Crne Gore uopšte, ali i naših dobrosusedskih odnosa, kaže za "Novosti" Branislav Radulović, funkcioner Socijaldemokratske partije.

    V. KADIĆ

  21. #21
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    MNE
    Posts
    106
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gromada
    Na udaru sve srpsko


    Srpska narodna stranka pismom je obavestila međunarodne diplomatske organizacije da u Crnoj Gori "traje i da se finišira proces segregacije i aparthejda prema srpskom narodu". Kao glavne vinovnike optužuju režim Mila Đukanovića.
    - Tražićemo pomoć od međunarodne zajednice kako bi prestala diskriminacija srpskog naroda u odnosu na ostale narode. U crnogorskim gradovima gde su Srbi većina, vlast sprovodi klasičan aparthejd. Tako u Beranama svega 0,4 odsto policajaca se izjašnjavaju kao Srbi koji govore srpskim jezikom. Većina policajaca u tom gradu u kome su Srbi većina su Crnogorci koji govore crnogorskim jezikom. Samo dva direktora osnovnih i srednjih škola govore srpskim jezikom, a nijedan koji se izjašnjava kao Srbin, saopštio je Dobrilo Dedeić, portparol SNS.
    Međunarodne institucije su obaveštene da se na udaru režima našla i Srpska pravoslavna crkva, uprkos činjenici što uživa najviše poverenje građana.
    Dedeić je naveo da će početkom naredne sedmice SNS podneti krivičnu prijavu "zbog izazivanja nacionalne i rasne mržnje i netrpeljivosti protiv NN lica", jer nije dozvolilo sinu predsednika njihove partije Andrije Mandića da uđe sa srpskom zastavom na košarkašku utakmicu SCG - Hrvatska, u sportskom centru "Morača" u Podgorici.

    OPASNI SPASITELjI

    - Dedeićev radikalizam zaslužuje samo kratak komentar. Sačuvaj nas Bože od takvih spasitelja, jer je ta retorika suprotna bilo kakvom činjeničnom stanju. Takvim zalaganjem za srpske interese radi se upravo protiv njih, kao i Srbije i Crne Gore uopšte, ali i naših dobrosusedskih odnosa, kaže za "Novosti" Branislav Radulović, funkcioner Socijaldemokratske partije.

    V. KADIĆ
    U isto vrijeme ombudsman Crnovrsanin je saopstio da jos nije imao nijednu jedinu zalbu, od bilo kog predstavnika Srba !

    Dedeic je Srbin, a da vidimo sto kaze otac srpske nacije:

    “Lažemo iz ljubavi i čovečnosti, lažemo zbog poštenja.
    Lažemo zbog slobode.
    Laž je vid našeg patriotizma i potvrda naše urođene inteligencije.
    Lažemo stvaralački, maštovito, inventivno.”

    Dobrica Ćosić - OTAC NACIJE !


    Ovim je sve receno o SNS-u i Dobrilu Dedejicu !

  22. #22
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pravo lice Podgorice

    Besomucna „refendumska” kampanja,vladajuce oligarhije,garnirana
    kreiranjem antisrpskog raspoloženja,ocito ne postize ocekivane rezultate.
    Projektanti „novog crnogorskog poretka”,ocito nijesu dobro proucili mentalitet ovdasnjeg zivlja,jer bi u protivnom izbjegli greške koje su pocinili nj. brojni prethodnici.Još nikome nije uspjelo da unisti slobodarski
    duh ovog naroda,raznorazne manipulacije,pritisci,zastrasivanja...imali su ponekad efekta,ali je to bilo veoma,veoma kratkog daha.Po pravilu se sve to pretvaralo u jedan snažan kontraefekat, koji bi bez izutka oduvao uzurpatore kao da ih nije ni bilo.
    Imajuci sve ovo u vidu,ne treba da iznenadi „nervoza”,koju su pojedini instrumenti rezima pokazali prilikom sinoćnje utakmice između Srbije i Crne Gore i Hrvatske,odigrane sinoć u Podgorici.Kako drugacije objasniti scenu na ulazu u dvoranu,gdje redari zabranjuju ulazak Andriji Mandicu i njegovom sinu Iliji,radi zastavice sa grbom Nemanjica,koju je djecak drzao u ruci?!
    Kojim epitetom opisati psihu tih ljudi,koji su povjerovali da će ubijediti jednog Andriju Mandica,da ostavi zastavu ispred dvorane,kako bi mu dozvolili da prisustvuje utakmici.Kako bi se tek proveo sami Nemanja,da se nekim cudom obreo u svom rodnom gradu?!
    Moram priznati da okruzenje u kojem živim uveliko doprinosi da mi u misli sve cesce dolaze velikani srpske knjizevnosti:Branislab Nusic i Radoje Domanovic.Koliko bi materijala imali danas za svoja djela,kako bi se njihova stvaralacka energija razbuktala u ovim tragikomicnim vremenima!Zaista je satira jedina knjizevna forma koja bi mogla docarati
    komentarisanje vajnog novinara TRCG,Branka Vujisica.Ocigledna naklonjenost protivnickoj selekciji te sve sto ide uz to ne zasluzuje ozbiljniji osvrt.Prezir je jedino osjecanje koje pobudjuju naglo „osvijesceni” poslenici javne rijeci,od cijeg se novokomponovanog „patriotizma” javlja mucnina u zelucu.
    Iznosenje iz dvorane starog Milete Pavicevica,zbog srpske uniforme koju je obukao,doprinijelo je tragikomicnoj slici ove sparne podgoricke veceri.Odletio je Mileta na ramenima snaznih crnogorskih mladica,pracen ovacijama publike,poput rimskog imperatora.Može se to u ovoj zemlji cuda.Ocas Dukljani napravise od srpskog vojnika rimskog Cezara.Možda su zamislili da je Dioklecijan,njihov novoprihvaceni rodonacelnik.Još je samo hvalilo da i Gurovica,cije je svako istrcavanje na teren docekivano freneticnim aplauzima i skandiranjem,iznesu napolje.Da su nekako uspjeli iznijeti i onih par hiljada navijaca koji su vatreno navijali za svoju reprezentaciju,radujuci se svakom postignutom kosu,produbljujuci time patnju vodica ka eUUUropi,ugodjaj bi bio kompletan.Ovako,sacica od nekoliko „tisuca” neodgovornih gledalaca,koja još živi u mracnoj proslosti,i robuje „mitomanskoj” svijesti,svojom nazadnom
    „ikonografijom”,pomraci na tren sliku ljepse i prosperitetnije buducnosti
    koju ovdasnji vlastodrsci htjedose da posalju u svijet.Ništa dok Rajovom
    sinu ne tutnu sahovnicu u ruke,starom Mileti navuku uniformu gradskog zelenila,a Gurovicu preko cice nabace Sekulu.Onda će se valjda i navijaci
    urazumiti i prestati da navijaju za svoju reprezentaciju mimo svih zakona zdravog (čitaj Dukljanskog) razuma.

    LIKOTA

  23. #23
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    MNE
    Posts
    106
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gromada
    Pravo lice Podgorice

    Besomucna „refendumska” kampanja,vladajuce oligarhije,garnirana
    kreiranjem antisrpskog raspoloženja,ocito ne postize ocekivane rezultate.
    Projektanti „novog crnogorskog poretka”,ocito nijesu dobro proucili mentalitet ovdasnjeg zivlja,jer bi u protivnom izbjegli greške koje su pocinili nj. brojni prethodnici.Još nikome nije uspjelo da unisti slobodarski
    duh ovog naroda,raznorazne manipulacije,pritisci,zastrasivanja...imali su ponekad efekta,ali je to bilo veoma,veoma kratkog daha.Po pravilu se sve to pretvaralo u jedan snažan kontraefekat, koji bi bez izutka oduvao uzurpatore kao da ih nije ni bilo.
    Imajuci sve ovo u vidu,ne treba da iznenadi „nervoza”,koju su pojedini instrumenti rezima pokazali prilikom sinoćnje utakmice između Srbije i Crne Gore i Hrvatske,odigrane sinoć u Podgorici.Kako drugacije objasniti scenu na ulazu u dvoranu,gdje redari zabranjuju ulazak Andriji Mandicu i njegovom sinu Iliji,radi zastavice sa grbom Nemanjica,koju je djecak drzao u ruci?!
    Kojim epitetom opisati psihu tih ljudi,koji su povjerovali da će ubijediti jednog Andriju Mandica,da ostavi zastavu ispred dvorane,kako bi mu dozvolili da prisustvuje utakmici.Kako bi se tek proveo sami Nemanja,da se nekim cudom obreo u svom rodnom gradu?!
    Moram priznati da okruzenje u kojem živim uveliko doprinosi da mi u misli sve cesce dolaze velikani srpske knjizevnosti:Branislab Nusic i Radoje Domanovic.Koliko bi materijala imali danas za svoja djela,kako bi se njihova stvaralacka energija razbuktala u ovim tragikomicnim vremenima!Zaista je satira jedina knjizevna forma koja bi mogla docarati
    komentarisanje vajnog novinara TRCG,Branka Vujisica.Ocigledna naklonjenost protivnickoj selekciji te sve sto ide uz to ne zasluzuje ozbiljniji osvrt.Prezir je jedino osjecanje koje pobudjuju naglo „osvijesceni” poslenici javne rijeci,od cijeg se novokomponovanog „patriotizma” javlja mucnina u zelucu.
    Iznosenje iz dvorane starog Milete Pavicevica,zbog srpske uniforme koju je obukao,doprinijelo je tragikomicnoj slici ove sparne podgoricke veceri.Odletio je Mileta na ramenima snaznih crnogorskih mladica,pracen ovacijama publike,poput rimskog imperatora.Može se to u ovoj zemlji cuda.Ocas Dukljani napravise od srpskog vojnika rimskog Cezara.Možda su zamislili da je Dioklecijan,njihov novoprihvaceni rodonacelnik.Još je samo hvalilo da i Gurovica,cije je svako istrcavanje na teren docekivano freneticnim aplauzima i skandiranjem,iznesu napolje.Da su nekako uspjeli iznijeti i onih par hiljada navijaca koji su vatreno navijali za svoju reprezentaciju,radujuci se svakom postignutom kosu,produbljujuci time patnju vodica ka eUUUropi,ugodjaj bi bio kompletan.Ovako,sacica od nekoliko „tisuca” neodgovornih gledalaca,koja još živi u mracnoj proslosti,i robuje „mitomanskoj” svijesti,svojom nazadnom
    „ikonografijom”,pomraci na tren sliku ljepse i prosperitetnije buducnosti
    koju ovdasnji vlastodrsci htjedose da posalju u svijet.Ništa dok Rajovom
    sinu ne tutnu sahovnicu u ruke,starom Mileti navuku uniformu gradskog zelenila,a Gurovicu preko cice nabace Sekulu.Onda će se valjda i navijaci
    urazumiti i prestati da navijaju za svoju reprezentaciju mimo svih zakona zdravog (čitaj Dukljanskog) razuma.

    LIKOTA
    Greotice za Miletu.
    Otac, djed, pradjed, cukundjed su mu nosili crnogorsku nosnju, a greotice patriotu koji je obuka srbijanske opancice i "prastaru" srpsku kapu - sajkacu, oni Miletu tako ruzno tretiraju.
    Umjesto da mu daju kolace i priganice sto se posrbio !

    Zapamtite Srbi sto vi veli otac nacije. Ne glumite postenje, casnost, plemenitost, ljudskost, no se povedite za ocem nacije koji kaze:

    “Lažemo iz ljubavi i čovečnosti, lažemo zbog poštenja.
    Lažemo zbog slobode.
    Laž je vid našeg patriotizma i potvrda naše urođene inteligencije.
    Lažemo stvaralački, maštovito, inventivno.”

    Dobrica Ćosić - OTAC NACIJE !
    Last edited by -GRAD; 03-09-05 at 19:44.

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Vizija SNS-a

    STA JE “VELIKA SRBIJA”: Zajednicka drzava Srba-pravoslavaca, Srba-katolika, Srba-islamske veroispovesti, Srba-albanskog dijalekta, Srba-koji govore slovenacki i pogresno misle da su Slovenci, Srba koji zive u Crnoj Gori, Srba-crnogorskog podrijetla, Srba uopste i Srba uopce”.

    GRANICE “VELIKE SRBIJE”: Nedefinisano ogromne (zato se i zove “Velika Srbija”). Nesporno je da sadasnju vizuelnu teritoriju cine ova danasnja Srbija (including Kosovo), Crna Gora, citava Makedonija, severni dio Albanije, citava Bosna i Hercegovina (sem Herceg Bosne koja ce imati posebnu autonomiju), devedeset osam odsto sadasnje tzv. Republike Hrvatske (Zagorje ce, naravno, imati status AP), juzni delovi Madjarske, zapadni delovi Bugarske, eventualno – u toku su pregovori – cela Slovenija (do Klagenfurta) i delovi Rumunije koji nisu pod vodom. Hard-core krilo zagovornika da je “Srbija do Beca” ili “Srbija do Tokija”, mora malo da strpi dok se ne stvore medjunarodni uslovi koji bi nam omogucili realizaciju ove plemenite ideje.

    POLITICKI KONCEPT “VELIKE SRBIJE”: Drzava ce imati dozivotnog predsednika (Slobodan Milosevic) i dozivotnog premijera (Vojislav Seselj). Parlament koji nece biti izabran, nece ni imati pravo da radi dok se drukcije ne naredi. Svi zakoni donosice se konsenzusom izmedju Predsednika & Premijera. Drzava ce biti podeljena na Zupanije kojima ce upravljati Gubernator, clan SPS ili SRS.

    STA CE BITI S HRVATSKOM: Nekadasnja teritorija pod tim imenom danas se zove “Srpska Hrvatska”, podeljena je na “Srpsku Dalmaciju”, “Srpsku Istru” i “Kontinentalnu Srpsku Hrvatsku”. Glavni grad “Srpske Hrvatske” je Srpski Zagreb u kojem ce se, u cast “Velike Srbije”, umesto spomenika Banu Jelacicu, podici monumentalni spomenik dimenzija 200x300x400 metara Drazi Mihajlovicu. Planovi da se na vrh Marjana postavi spomenik Neznanom Srpskom Koljacu su u fazi realizacije: jedina dilema je da li da junak spomenika, visok 760 metara, nosi u ruci kamu ili zardjalu kasiku, naostrenu. Javna diskusija u Splitu je u toku.

    SRPSKA DALMACIJA, EKONOMSKI PROCVAT: Tradicionalno srpsko more – toplije i neznije od ostalih verskih mora – mora da bude centar pravoslavnog turizma sto podrazumeva izgradnju tisuce montaznih cevabdzinica oblikovanih standardnim sumadijsko-jadranskim folklorom. Nekadasnje “Splitsko leto” pretvara se u festival “Guca u Splitu”, list “Feral Tribune” menja ime u “Srpsko ogledalo”, Marko Perkovic- Thompson postaje clan Srpske Radikalne stranke; “Hajduk” zahteva da bude rezervni tim “Crvene zvezde”, Igor Stimac deklarise se kao pravoslavac (“sto je oduvek bio ali nije smio da prizna”). Cirilica postaje logicno pismo komuniciranja; zracna luka “Split” spontano menja ime u “Aerodorom: “Velimir Ilic, u p.m”.

    RASPOLOZENJE GRADjANA: Na visini. Malo bi problema bilo na Srpskom Kosovu, ali bi – nakon jos jedne odlucne akcije u Racku, da ne pominjemo masovnu grobnicu u Batajnici – gradjani shvatili sta im je ispravni nacionalni srpski interes. Slovenci bi se odusevili: daj im rostilj i Indiru Radic live – i tvoji su. Bosanci, takodje, nisu problem: kahva, dve rakije, cakija u ledja – gotovo! Eventualno bi se *****li tzv. Hrvati po gradovima, ali uvek je aktuelno “humano preseljenje”, sta je problem izmestiti pedesetak tisuca ljudi u planine za 24 casa? Nije problem, videli smo.

    KULTURNI PROSTOR: Jedinstveno srpski. U Zagrebu bi, recimo, recital imao Bora Djordjevic koji izgleda kao novogodisnja Srpska Jelka sa sve ukrasima umrlih cetnickih komandanata. Srecom, da su cetnicke ideje umodi pa ce g. Djordjevic u Zagrebu – kad god da se pojavi, a nije se pojavio 16 godina – imati podrsku Srba katolika koji su zaboravili da su nekoc bili Hrvati. Doci ce i Ceca Raznatovic, Jelena Karleusa, mozda se pojavi pokojni Dragos Kalajic da iz groba posvedoci kako je “duh Kralja Artura” nasao utociste u telu “Radovana Karadzica”. In brief, imacete sve ono sto Srbija nudi u kulturi – pesmu, jagnjetinu, trubu, pijanstvo, zlocin iz strasti, sopsku salatu i cevape s kajmakom! Who needs more?

    STANDARD: Pravilno rasporedjen na sve zupanijske jedinice “Velike Srbije”, ne moze nekakva ex-Hrvatska da ima 200 eura vise od Srbije – kad je Srbija “tigar na Balkanu”, tako je pre par tjedana ovu zemlju opisao jedan od Kostunicinih ministara. U Velikoj Srbiji, svi cemo imati isto: 120 evra (ne eura) godisnje, solidarnost je ono sto ovu Veliku Srbiju izdize iznad ostalih tzv. drzava. I manje ako treba. A treba.

    NOGOMET: ..koji ce se zvati fudbal obezbedice nam da se u Ligi Sampiona takmice samo Partizan ili Crvena zvezda – Dinamo nema sanse, Hajduk tek treba da pokaze da li je kroz Stimca bio pravoslavno iskren; ukidaju se kosarkaski klubovi Cibona i Split, osnivaju se umesto njih klubovi “Kralj Milan” i “Kralj Petar”. Svi igraci u obavezi su da nose cetnicke subare na treningu i da nozem reaguju na tudju licnu gresku.

    TELEVIZIJA: Ukida se HTV i postavlja RTS kao legalan naslednik, pod direktorskom palicom Aleksandra Tijanica koji je 24 casa tajno boravio u Hrvatskoj 2004. i zna kakvo je raspolozenje Srba katolickog podrijetla. Placacete pretplatu kao i Srbi today, cetiri eura za Kompletnu Istinu o srpskim zrtvama usred nekadasnje Hrvatske!

    HRVATSKA: A sta to bese?

    VELIKA SRBIJA: E, ovo je vec pametno pitanje. Tamo gde su srpski grobovi, tamo je Srbija!

    ZNACI, SVUDA: Svuda, naravno! Chicago, here I come!

    Petar Cica Lukovic

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Petar Lukovic je genijalac!

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 12
    Last Post: 12-05-09, 15:14
  2. Replies: 47
    Last Post: 29-03-08, 22:24
  3. O kulturi starodrevnih Srba
    By pera63 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 02-05-05, 23:37
  4. Hrvat protiv Jevreja i Srba, ali Jevreji još gori od Srba
    By Carski in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1
    Last Post: 23-06-04, 15:09
  5. Srbi konacno priznali da su izvrsili genocid
    By Kralj Tvrtko in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 35
    Last Post: 12-06-04, 20:19

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •