Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 66

Thread: Cabling vs T-com

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    PG-city
    Posts
    544
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Cabling vs T-com

    Kog internet providera izabrati, Cabling ili T-com? ... Nova je zgrada, Cabling je vec postavio opticke kablove a pretpostavljam da ce i telekom ubrzo (nadam se optiku takodje)... Da li uzeti Cabling ili da cekam T-com?
    ***eXtreme Styling***

  2. #2
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    za tv bez razmisljanja cabling. ponuda je xxx puta bolja , za net telekom

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    PG-city
    Posts
    544
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mene u sustini vise interesuje net...TV i ne gledam Koliko shvatih Cabling je takodje preko optike... Ima li koliko razlike (brzina, stabilnost...) u odnosu na t-com (lishe cijena, znam da su skuplji ali njih mogu odmah da uzmem a tcom moram da cekam)
    ***eXtreme Styling***

  4. #4
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    By The Rivers Dark (Leonard Cohen)
    Posts
    2,113
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Kabling je mnogo bolji, pa ako ti cijena nije bitna (jer je samo ugradnja 140e + osnovni paketi tv + net), neces pogrijesiti oko stabilnosti signala i brzine. Bas su dobri i do sad nijesam cuo da se neko zali. Samo vidi tek su poceli da pokrivaju Pg, pa se raspitaj jesu li dosli do tvoje zgrade. Npr, podrucje oko Gintasa bice pokriveno za 20-ak dana pa se onda ide dalje...

  5. #5
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    1,222
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kakve su cijene za Cabling?

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    PG-city
    Posts
    544
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prekjuce su postavili kablove u mojoj zgradi iz Cablinga... T-com jos nije stigao... A cijena ugradnje jeste 140eur, nisam nacisto sto sve ta "ugradnja" podrazumijeva.... Samo sto ako oces HD kanale to je jos 70eur koliko shvatih Pretplate sa druge strane su podnosljive... 10eur TV osnovni + 20eur internet 2Mbit....slicno ADSLu i Extra TV-u od cega su sigurno bolji... ne znam jedino jesu li bolji i od TCOM optike...
    ***eXtreme Styling***

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Nije to optika, nego koaksijalni kablovi koliko sam ja razumio a neka me neko ispravi ako griješim.
    Optiku postavlja samo T-Com.
    Optika T-Coma najmanja je 20 Mbps >>>> od Interneta 2Mbps.
    Što se kanala tiče, liše boljke zvane Sport klub, kod T-com sve je isto.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    PG-city
    Posts
    544
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Juce su mi rekli da su postavili opticke kablove, Cabling.. e sad... ne znam, zato pitam A sa T-com Extra TV svi imaju problema sa zmrzavanjem slike i slicno... Prije dok sam koristio ADSL u bloku i on je cesto kocio...
    ***eXtreme Styling***

  9. #9
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    By The Rivers Dark (Leonard Cohen)
    Posts
    2,113
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Ja sam licno bio da se raspitam oko Kablinga (imaju kanc. preko puta Delte) i zena koja mi je to objasnjavala rekla mi je: "opticki signal". Opremu placas 100e sto ne znaci da je tvoje vlasnistvo (nego eto placas pojma nemam zbog cega ako kasnije nije tvoja), imas net ali sa kablom a ako oces wireless moras da platis uredjaj (ruter) 40e. Osnovni paket tv-a je 10e i nesto sitno centa, i isto toliko za osnovni net-a. Dakle, ugradnja 140e + 21e mjesecno za osnovne pakete.

    I jos mi rece: "ako ti je tv nove generacije" ja je prekinuh sa jednim kratkim "da" , nakon cega je onda dodala "sve onda mozemo zavrsiti preko kartice koja se stavlja iza tv-a". Znam na sta misli jer sam vidio taj prostor za karticu, ali sta je podrazumijevala pod "sve", to mi valjda nikad jasno nece biti . E da, tamo u njihovim kanc. imaju par tv-a da vidis kakav im je signal, da isprobas, vidis to sto te zanima i sve izgleda besprekorno...

    Eto moje iskustvo.

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Pa ako ti je noviji TV i ako imaš DVB standard podržan onda ti oni daju njihovu karticu i da koristiš sve to bez receivera.
    Last edited by hercules; 09-11-12 at 08:05.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  11. #11
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    sto se tv-a tice tu su bolji 30% od telekoma. ne samo sport klub kanali vec i djeciji kanali i oni national , travel, discovery...ima ih bar 3-4 vise nego li u osnovnom paketu kod extra tv. djeciji paket kod extra tv-a je 4 eura a ti kanali su svi u osnovnom paketu kod cablinga. isto vazi i za par drugih kanala.

    znaci, ne mogu da se porede + imas opciju da uzmeh Hd risiver i imas onda 10 hd kanala. ja sma uzeo obicni risiver na neku akciju i nijesma placao prikljucak ali su im cijene tu dosta visoke. neko pomenu 140 eura HD risiver sto je mnogo.
    zvali su me da probam internet ali sam ih uputio na komsiju jer sam ja vec imao net.
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  12. #12
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    11,215
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    216
    Thanked in
    116 Posts

    Default



    evo ti t-com net pa vidi kako radi. uzmi taj cabling i cao

  13. #13
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Temples of Syrinx
    Posts
    4,204
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default



    Sto mu fali?

    Test je inace sa na raspali wireless.
    Always have your stuff when you need it with @Dropbox. Sign up for free! http://db.tt/IRzX6D16

  14. #14
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Belgrade
    Posts
    1,076
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by An0n1mUs View Post


    Sto mu fali?

    Test je inace sa na raspali wireless.
    Ako ti nije problem, stavi server na Dubrovnik, cisto da vidim razliku, onako me zanima. 40e za wireless ruter i 10e za 2Mb...sta je sa tim ljudima....

  15. #15
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    664
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A koliko je extra tv sa internetom ? Znam da oni stalno mijenjaju te usluge, svake godine za nove korisnike neki popust.
    I da li kosta ugradnja, kao sa ovim cabling 140e, mislim da je to puno.

  16. #16
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bar
    Posts
    2,204
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    71 Posts

    Default

    Jedino ti se isplati da uzmes ovaj paket od 2Mbps kod njih jer su svi ostali skuplji (ukljucujuci pretplatu)

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,995
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    A na koliko se ugovor potpisuje?

    Poslato sa pisaće mašine Galaxy Note
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  18. #18
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Temples of Syrinx
    Posts
    4,204
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by bvasecki View Post
    Ako ti nije problem, stavi server na Dubrovnik, cisto da vidim razliku, onako me zanima. 40e za wireless ruter i 10e za 2Mb...sta je sa tim ljudima....
    Always have your stuff when you need it with @Dropbox. Sign up for free! http://db.tt/IRzX6D16

  19. #19
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    By The Rivers Dark (Leonard Cohen)
    Posts
    2,113
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Ako tvoj TV podrzava CAM kartice onda nema potrebe da uzimas risiver da bi gledao TV kanale.
    To mi se svidja i to je extra stvar! E sad mi reci, da li opet i tu karticu placam 100e iako mi ne treba oprema i + 40e za ruter?? Cim ti dodju na vrata ode 140e i onda mjesecno po 21 za osnovne pakete (prvi mjesec 161e za tv i net - mnooooogo brateeeeee). Ako nije bitno treba li ti oprema ili kartica ispada da placas 100e njihov dolazak u kucu! . E ne znam sta da se radi .

  20. #20
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    I zamisli ovo : Internet od kuce -> Cabling -> M-tel-> T-com -> Budapest/Zagreb ... ? I sta si ucinjeo ? Pa ne znam, ali imas dva provajdera izmedju nadprovajdera i tebe kao korisnika. Relano, sve mora da radi cakum pakum da ti ne bi imao poteskoca (gubitke, pad servisa, svadja medj gazdama....)
    Sve je to lijepo, ali balkan iz nas ne izlazi, pa makar pisalo T-Com na tarabi...
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  21. #21
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    1,982
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Njivice , otkud ti informacija da Mtel ide preko Tcoma vani ?? Ja sam mislio da su oni jedini u CG koji ne idu preko Tcoma van zemlje ?

    Sto se tice ove price oko FTTB to jeste dobra vijest da su svi provajderi skapirali da im je fiber dugorocno najjeftinije resenje, ali klasicna problematika koja se javlja kod kablovskih sistema (sto Cabling i dalje jeste ) se puno ne mijenja, sve se svodi na to koliko su oni voljni da rade i zadovolje svoje korisnike, kablovski sistemi imaju neke velike prednosti u odnosu na ADSL (mada se to sa ovom pricom o sve vecem udijelu fiber-a u mrezi sve vise smanjuje) ali ako provajder radi na "balkanski" dzabe mu super tehnologija..
    Sumnjam da ce im se isplatiti da rade FTTB kad i ako pocnu da ulaze u naselja sa kucama.
    ..........
    ''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
    https://www.youtube.com/watch?v=tVuSKk_fs1o

  22. #22
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by The.Sloth View Post
    Njivice , otkud ti informacija da Mtel ide preko Tcoma vani ?? Ja sam mislio da su oni jedini u CG koji ne idu preko Tcoma van zemlje ?
    Kad sam se raspitivao za Internet za firmu pocetkom godine, ispalo je da je u CG samo T-Com (nekadasnji ICG) jedini nadprovajder u CG. Dakle, ko god pruza usluge internet provajdinga, sa jedne strane su korisnici a sa druge nadprovajder. Tako i Telenor ide preko T-Coma (ovo mi je potvrdjeno u junu ove godine), M-Kabl ide preko T-Coma. Ja od januara ovoe godine nemam informaciju da se sto promijenilo po pitanju nadprovajdera u CG. Mada, ne mora da znaci da sam u pravu.
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Zanimljivo. Tada su mi objasnjavali da ko god nudi internet, mora da ima zakup linka kod nadprovajdera, i da je u CG nadprovajder jedan i to T-Com.
    Tada se nisam upustao u analizu ko daje takve dozvole i da li se to mjenja na osnovu nekog kriterijuma. Logicno mi je da MIDT i EKIP trebaju time da se bave.
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  24. #24
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    1,982
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    MIDT se odje bavi ničim (makar ovo i bilo gramatičko nepravilno ) osim poneke stipendije za tatine i mamine sinove.

    A sto se tice price o linkovima, tezi dio je obezbjediti tehnicke mogucnosti, Tcom je naravno i taj monopol nasledio za onih 100inak miliona koji su otisli ko zna gdje, a nakon toga vjeovatno ide trazenje dozvole od EKIPa sto samo po sebi vjerovatno nije veliki problem. (ovo nagadjam samo naravno, ali stekao sam utisak da EKIP nema nista protiv razbijanja monopola na trzistu ali nazalost sve i da hoce ne moze, njihove preporuke uglavnom sluze samo da opravdaju povelike plate koje primaju).

    Nekom ce mozda biti zanimljivo da vec nekoliko godina postoji jos jedan izlaz prema Hrvatskoj, i to u vlasnistvu RDC-a (citaj drzave), koji je imao nesto manji kapacitet (reda 100-200 mega) koji se vjerovatno i dan danas ne koristi za bilo sta korisno.
    ..........
    ''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
    https://www.youtube.com/watch?v=tVuSKk_fs1o

  25. #25
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Rekoh ja da idu preko coaxialnog. U praksi ne bi trebalo da bude razlike, optika je bolja na većim dužinama tj. manji je gubitak signala nego kod coaxialnog. I maximalna brzina koja se neće nikad u praksi iskoristit
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Cabling Budva
    By R_Lost in forum Kablovska..Satelitska..
    Replies: 1087
    Last Post: 24-09-15, 18:10
  2. I: Cabling Budva
    By ramaro in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 02-11-11, 09:50

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •