Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 33

Thread: Dnevna i nedeljna shtampa...

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    126
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Dnevna i nedeljna shtampa...

    Recimo da ovaj topic pripada forumu "knjizevnost" (ne znam gdje bi se drugo uSpokojio).
    Crnogorski chasopisi me definitivno bacaju u depresiju (svi, bez onog "zlatnog" izuzetka koji bi potvrdio pravilo). Ne znam da li je gori njihov izgled ili sadrzaj. Kako se moze chitati neshto a da vec, dok chitate, jedva chekate da operete ruke (u svakom smislu!). Papir je gadan, kvalitet jadan, a tekstovi...pa, dok se oglase sve stranke i politichari, ne ostane mnogo toga za ostatak svijeta. Slobodni novinari - shta to bi?
    Koje chasopise chitate et pourquoi?
    Primorana sam da se informishem preko hrvatskih i srbijanskih chasopisa...ma koliko paradoksalno zvuchalo :roll:
    Gospođica Holidej Golajtli, na proputovanju.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    p.f.c. belgrade
    Posts
    3,025
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ok, ja sam u beogradu, pa sam se odavno odvikao od "pobjede", kada sam odlazio "vijesti" su tog dana izbacile 6. broj, a "dan" nije bio nu i najavi... ovdje citam "v. novosti", "sport", "zurnal" (usko specijaliziran), "blic" i ponekad "vesti", jer to su jedine koje lice na nesto... "kurir", "nacional", "balkan" i ostalo je i sramota nazvati novinama...
    od nedeljnika iskljucivo "vreme", koje je neprevazidjeno na ovim prostorima, sa fenomenalnim novinarima (Milos Vasic, Nenad Lj. Stefanovic, Stojan Cerovic, Ljuba Zivkov...), "Arenu" po sluzbenoj duznosti, a ponekad, kad ugrabim iscackam nesto iz "Revije 92" i "TV Novosti"...
    a citam i za relaks "CKM" (sjajan smisao za humor, mada ima i zanimljivih clanaka) i navukao sam se na "Total Film"...

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da, jadno bijedno stanje u novinarstvu kod nas - a kako i ne bi kad 90% ljudi koji pisu za novine nemaju blage veze o cemu pisu, nepismeni su, ... Bojim se da cu previse ruznog reci!

    Sto se tice dnevne stampe... VIJESTI se redovno doma kupuju, mada nesto ne nalazim nist posebno dobro u njima. Ponekad srednje strane znaju da budu dobre. DAN je jedno vrijeme imao fenomenalne feljtone vezano za kulturu, knjizevnost, istoriju ... Ostale novine ne kupujem ne gledam pa ni ne znam ...

    MONITOR zna cesto da zadovolji moj ukus kada je u pitanju kvalitet samih textova, vise nego tematika...

    Valjda se jednom pojavi neki barem normalan, pristojan casopis...
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    luxaeterna
    Posts
    116
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    moji kupuju "vijesti",nekad i "pobjedu"(zbog umrlih)
    ne odushevaljavaju me bash,mada mi je drago prochitat art dodatke oba subotom
    "dan" sam se zakleo da rukom necu dotaci,chak ni kad treba zapakovati smece
    nekad chitam kulturu iz "politike" preko neta,inache je ne bih kupovao,sem radi "opsade crkve sv.spasa"sam to uradio...takodje "vjesnik" ili sarajevske "dane" isto preko neta (mada cu ove posljednje mozda i dobavljat otkad su i oni pocheli sa akcijom knjiga,mada drugachijih izgledom i izborom...)
    "monitor" je dosta ok ponekad,mada ga vishe ne kupujemo,ipak ce imati moje poshtovanje zbog onoga shto je bio...
    razne luksuzne chasopise nikad nijesam chitao,niti me zanimaju,chisto gubljenje vremena
    E nel silenzio del mondo
    Io sento echi d'infinito...

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    'Vijesti' i 'Dan', moram svakodnevno da kupujem, zbog posla kojim se bavim..Mada, 'Vijesti' su mi stilski i kulturno uzdignutije od 'Dana'...Od Beogradske shtampe najkompletniji mi je 'Blic'...
    Shto se tiche chasopisa, ja mislim da nema familije u Podgorici koja vishe kupuje novina i chasopisa od moje..Pochev od 'Svet-a', pa do 'Tempa'...Svojevremeno sam imala prilike da chitam skoro svaki broj 'Dame', 'Profil-a'..Izuzetno kvalitetne novine...Ne zaobilazim nijedan 'Joy', 'Ljepota i zdravlje', 'Sexi humor' (ima fantastichnih karikatura, viceva, textova)...Ovaj 'CKM' je dobar....Italijanska 'Gioia' (valjda sam je dobro spelovala) je vrhunski osmishljena...'Politikin zabavnik' nikako da ugrabim, tj. da se sjetim da ga kupim, a i on je uvijek imao vrhunskih tekstova...
    Ali se nidje vishe ne ismijem, nego kad mi u ruke dospije 'Zona sumraka'..a shto je ono...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    I think we're not in Kansas any more.
    Posts
    430
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Novinski chlanci su ono shto muchi sve nas ovih dana, rekao bih (Thelma ce se svakako slozhiti sa mnom).

    Ja chitam 'Pobjedu'... & to samo subotom. "Kultura & Drushtvo" je izuzetno kvalitetno odradjen dodatak, mada su ga sada - zbog smanjenja cijene - neshto redukovali. Nekada davno sam chitao & 'M Magazin', & mnogo da volio, pa sam se chak jednom zaletio & kupio novo Dushkino Uredjivachko Chedo, ali se opekoh. (Nije da 'Gloria' pleni nekvalitetom, ali malo je domacinski magazin!)

    p.s.
    "Dvori od..." sada imaju 1495 rijechi. To se jutros, uz kaficu, bavih cenzurisanjem...
    :smajli:
    i left my urge in the icebox.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    126
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Blue_Line[R
    ]Novinski chlanci su ono shto muchi sve nas ovih dana, rekao bih (Thelma ce se svakako slozhiti sa mnom).

    Ja chitam 'Pobjedu'... & to samo subotom. "Kultura & Drushtvo" je izuzetno kvalitetno odradjen dodatak, mada su ga sada - zbog smanjenja cijene - neshto redukovali. Nekada davno sam chitao & 'M Magazin', & mnogo da volio, pa sam se chak jednom zaletio & kupio novo Dushkino Uredjivachko Chedo, ali se opekoh. (Nije da 'Gloria' pleni nekvalitetom, ali malo je domacinski magazin!)

    p.s.
    "Dvori od..." sada imaju 1495 rijechi. To se jutros, uz kaficu, bavih cenzurisanjem...
    :smajli:
    Dobro bi rekao...slozice se :roll:
    Evo, priznajem javno da sam COSMO-girl 8)
    Samo ti dobuj! Ubico!!!
    :CrknutiOdSmijehaSmajli:
    Gospođica Holidej Golajtli, na proputovanju.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    126
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Neshto nikako ne naletjeh na taj CKM...a bash me zanima, chujem da je dobar ali ne znam koji je tip chasopisa :?: Ono - sve i svashta ili je profilisan (&kako) :?:
    Gospođica Holidej Golajtli, na proputovanju.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Zbog posla moram da kupujem&citam Vijesti/Pobjedu/Dan/Publiku i mrzim ih sve , posebno lazno profesionalne Vijesti.

    Van kompjuterskih casopisa, jedino kupujem i i cijenim Vreme, sto rece Sofronije, zbog (za nase prilike) fantasticnih novinara.

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Outside the Shankly Gates
    Posts
    1,299
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    iz porodichnijeh razloga, chitam "Novosti" stalno. iako mislim da mi se najvishe svidja "Danas" (danas, od danasa, danasu, danasom...), no mu format nije prilagodjen mom malom weselom centru ('ladno ne moze da stane izmedju sholje i vrata. neverovatno). "Vreme" je zakon, ali mi ne padne shaka uvek. kad sam u cg, ugl. chitam sve dnevnike, lishe "Pobjede", ali sam uzasnut njihovijem "kvalitetom" (mozda se vrnem pa promenim to kad me neshto nauchi ova nedina vozdovachka shkolica, blah). od "Vijesti" i "Dana" mi i sr. presedne.
    What, no signature? No funny line? No catchy song lyric? F*ck you.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    p.f.c. belgrade
    Posts
    3,025
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by me_myself_and_I
    iz porodichnijeh razloga, chitam "Novosti" stalno. iako mislim da mi se najvishe svidja "Danas" (danas, od danasa, danasu, danasom...), no mu format nije prilagodjen mom malom weselom centru ('ladno ne moze da stane izmedju sholje i vrata. neverovatno). "Vreme" je zakon, ali mi ne padne shaka uvek. kad sam u cg, ugl. chitam sve dnevnike, lishe "Pobjede", ali sam uzasnut njihovijem "kvalitetom" (mozda se vrnem pa promenim to kad me neshto nauchi ova nedina vozdovachka shkolica, blah). od "Vijesti" i "Dana" mi i sr. presedne.
    "Danas" je skroz Ok list, ali je za malo inteligentniju i visoko obrazovanu publiku, pa zato ima mali tiraz... Inace, kada sam dosao u Bgd citao sam od "nesportskih" dnevnih listova iskljucivo "Nasu borbu", koja je bila fantasticna, ali su je zato SM i com. zabranili...
    Vreme je zakon... poslednjih 2 godine prije pada SM svaki broj cuvam kao najvece blago...

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Drustvo, primjetih da ovdje veliki broj cita novine "zbog porodice" ...

    Sjetih se da je moja baba prije 4 godine iz Bg donijela novine prilicno debele, tj. velikog broja stranica, namjenjene samo cituljama - od prve do posljednje strane... Mozete li zamisliti vecu tugu i morbidnost istovremeno?
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    sweet home Minnesota
    Posts
    14,074
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    563
    Thanked in
    393 Posts

    Default

    zadnji časopis koji sam iole redovnije davao cash je bila XZabava (dok mama nije provalila da mjesec dana preskačem za doručak burek u školi da bih skrpio za XZ). ranije sam kupovao žurnal i politikin zabavnik (moga' bih ponovo počet' PZ). od dnevnih, u kuću ulaze politika svakodnevno (bacim pogled na sport, mada ne znam zašto jer ionako već sve to pokupim sa neta; u svakom slučaju, posluže za u dablju-si) i pobjeda subotom sporadi kulture (može se ponešto pročitat, spec. pohvale za momka koji radi filmske kritike). preko neta ponekad pročitam kulturu iz vijesti (mada ne može više) i danasa (tačnije, samo žikicu simića četvrtkom (taman ću se baciti na 'her majesty'), ostalo ni ne zapamtim šta pročitam). ponekad kupim neki kompjuteraški ('zbog posla kojim se bavim'), a u zadnje vrijeme papirno štivo koje mi je najduže zadržava u rukama, a ne može se nazvati knjigom, su kvote iz kladionice. heh.
    u principu, više me od lošeg kvaliteta samih tekstova iznerviraju gramatičke greške i loš prelom (zgrozim se kad vidim njidonjs, njorld njide njeb i sl).
    Y teimlad sy'n gyrru ti i feddwl nad yw'r dyfodol mor fler.

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by apsolutno_nemoguca
    ...Mozete li zamisliti vecu tugu i morbidnost istovremeno?[/color]
    Mogu... to sto je PObjeda stavila citulje online

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    p.f.c. belgrade
    Posts
    3,025
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by moon safari
    zadnji časopis koji sam iole redovnije davao cash je bila XZabava (dok mama nije provalila da mjesec dana preskačem za doručak burek u školi da bih skrpio za XZ)
    eh, kako to zaboravih... fenomenalan, steta sto ga nema vise...

  16. #16
    big giant head Guest

    Default

    vijesti-petkom i subotom,zurnal i sport ponekad...
    mislim da su danas ubjedljivo najbolje novine na ovim prostorima,bez neke konkurencije...
    XZ kad se nadje kod ulichnih prodavaca za 30 dinara,OK magazin sam kupovao donedavno,ne znam postoji li vishe...
    ponekad i feral tribune...

    sve u svemu,izbor nije bash preveliki,naprotiv,ali internet zna da nadomjesti nedostatak ozbiljne shtampe u nas

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    setanz
    Posts
    144
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    imao sam prilike prije nekoliko dana da prelistam "ADUT" i mogu vam reci da sam se lijepo nasmijao par puta. volim da procitam nesto sto nema nikakvih pretenzija da izgleda mudrije nego sto jeste.
    svetski...a nase!
    "Sve moje mane mozda znas, svu moju ludost niko ne zna..."
    George Gordon Noel Lord Byron

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    126
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sofronije
    Vreme je zakon... poslednjih 2 godine prije pada SM svaki broj cuvam kao najvece blago...
    Daaa, onda kad se ilegalno unosio iz Bosne, iz Banjaluke...tako nešto. Zbilja je odigrao veliku ulogu tada. Iako sam odavno apo(ka)li(p)tična, to je rijetki časopis političke tematike koji mogu da čitam.
    X/Z je, koliko se sjećam, prestao da izlazi iz trivijalno-finansisjskih razloga (kako to obično biva).
    A nekad je postojao i "Džuboks"... Petar Luković ga je uređivao, a kasnije je bio vlasnik X/Z, što će reći. i opet urednik.
    Gospođica Holidej Golajtli, na proputovanju.

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    I think we're not in Kansas any more.
    Posts
    430
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by moon safari
    ...(može se ponešto pročitat, spec. pohvale za momka koji radi filmske kritike)...
    Sehad Chekic rules.
    i left my urge in the icebox.

  20. #20
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    posljednji autobus za Katangu
    Posts
    1,624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svaka cast Sofornije kad pomenu 'Nasu Borbu'. To je bio intelektualni list. I nije bio za svakog. Mozda ga je sada odmijenila Republika, tamo se mogu naci tekstovi koji te dekontaminiraju nakon citanja dnevnih bljuvotina iz nasih 'vrlih' novincina.

    Ah, da, unazad godinu-dvije citala sam omladinski list ZID on-line. Bili su tada za svaku pohvalu. Na zalost, vise ih nema na internetu. Da li su i dalje onako precizni, s jasnim mislima i kritickim osvrtom?

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    p.f.c. belgrade
    Posts
    3,025
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    uh, kad pomenu "ZID"... zna li se sudbina, posto dugo nisam imao info, mog omiljenog lista, "katkadnika i beskucnika" Omladinskih Grafita???? NAJ svih vremena, kuci cuvam samo 6-7 brojeva, kao relikviju... a volio bih da imam sve... izlaze li jos i ako ne, koliko dugo ne???
    Omiljena naslovna strana, pred izbore '98 (ili mozda nije te godine?) - U MAJU PRKNA ZIJEVAJU!!!

  22. #22
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    posljednji autobus za Katangu
    Posts
    1,624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo ti link:

    http://www.zid.cg.yu/adp-zid/casopis/zid/zid.htm

    Ali, kao sto rekoh, mogu se procitati samo dva-tri teksta. Steta. Nadji u arhivi tu naslovnicu i postiraj odje.

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    p.f.c. belgrade
    Posts
    3,025
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cvrchak
    Evo ti link:

    http://www.zid.cg.yu/adp-zid/casopis/zid/zid.htm

    Ali, kao sto rekoh, mogu se procitati samo dva-tri teksta. Steta. Nadji u arhivi tu naslovnicu i postiraj odje.
    nijesi dobro procitala moj post... to je naslovnica grafita, a ne Zida...

    http://cafemontenegro.cg.yu/grafiti/Bolje.JPG

  24. #24
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    posljednji autobus za Katangu
    Posts
    1,624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default


    Odlicna naslovnica.

  25. #25
    big giant head Guest

    Default

    grafiiiiiiti,to nisam nikako smio zaboraviti...kako su ti ljudi ludi...imam masu brojeva...
    i feral tribune zna da bude na isti nachin dobar,nisu ni ti splicani loshi

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •