View Poll Results: Koje ste teorije pristalica?

Voters
121. You may not vote on this poll
  • Kreacionizma

    52 42.98%
  • Darvinizma

    69 57.02%
Page 52 of 52 FirstFirst ... 2424849505152
Results 1,276 to 1,300 of 1300

Thread: Kreacionizam vs Darvinizam

  1. #1276
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    759
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by septembar View Post
    Da uporedim dva "modela"
    Jedan je klasična, Njutnova mehanika a drugi relativistička mehanika.

    U klasičnoj mehanici vrijeme nemože da teče brže ili sporije . Uvijek teče "apsolutno" jednako svuda i ne zavisi od drugih stvari.
    U relativiskičkoj mehanici vrijeme je relativno i zavisi od sistema u kojem se gleda. Javlja se "obična dilatacija vremena" kod većih brzina i "gravitaciona dilatacija vremena" kod promjene inteziteta gravitacionog polja.

    U klasičnoj mehanici je moguće da se nešto kreće brže od svjetlosti u relativističkoj ništa nemože da se kreće beže od svjetlosti.

    Možda će u budućnosti nauka otkriti neku još napredniju teoriju (bolji "model") po kojoj je moguće da se nešto kreće brže od svjetlosti. Po sadašnjoj nauci to nije moguće.
    Ako kažeš da nemože danas si u pravu,prije 1905 god. nebi bio u pravu, možda za 20 ili 100 godina opet ne budeš u pravu.
    E pa mozemo logicno izvuci i treci "model" kako ih ti zoves, vrijeme bukvalno ne postoji, ona je samo mjerilo za brzinu kretanja materije kroz prostor, znaci brzinu kretanja tijela sa jedne tacke A do druge B nazvali smo je Vrijeme. Sta ti mislis moze li bit tako??

  2. #1277
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Suma ( Woods )
    Posts
    2,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    Ovo nema veze sa poentom tvog posta (ovo moje pitanje),ali zar nije ideja u tome?
    Sa naukom znamo na čemu smo,na kratko vrijeme dok ne proširimo znanje.Naravno,ako je širenje znanja neophodno,a očigledno da jeste.
    Makar se ne zavaravamo da smo oduvijek u pravu zato što nam je Vrhovni Organizator (da ne pominjem riječ 'navodno') poslao svog sina,koji je takođe On,da nas očisti od grijeha.
    Prirodna je neka obrnuta proporcija da što čovjek više zna teže se odlučuje da za sebe kaže da je u pravu.
    Volim da uporedim vjernike sa šahistima . Ako su Bobi Fišer ili Kasparov za neki potez bili u pravu ne znači da svaki šahista zna da odigra ispravno tu neku situaciju.
    Quote Originally Posted by bonnob1 View Post
    E pa mozemo logicno izvuci i treci "model" kako ih ti zoves, vrijeme bukvalno ne postoji, ona je samo mjerilo za brzinu kretanja materije kroz prostor, znaci brzinu kretanja tijela sa jedne tacke A do druge B nazvali smo je Vrijeme. Sta ti mislis moze li bit tako??
    Naravno to je još jedan model i moguće razmišljanje iako većina svjesno ili podsvjesno prihvata da vrijeme postoji.
    Odosmo skroz van teme "Kreacionizam vs Darvinizam".

  3. #1278
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by septembar View Post
    Prirodna je neka obrnuta proporcija da što čovjek više zna teže se odlučuje da za sebe kaže da je u pravu.
    Volim da uporedim vjernike sa šahistima . Ako su Bobi Fišer ili Kasparov za neki potez bili u pravu ne znači da svaki šahista zna da odigra ispravno tu neku situaciju.
    Ne mogu da se ne složim.Kako god,vezano za problematiku,recimo,ove teme na forumu,ima dovoljno začkoljica,da bi mogli da kažemo da sigurni u nešto jesmo,a u nešto ne.
    Kad bismo se odlijepili od ove problematike i postavljali malo dublja pitanja,pretpostavljam da niko sem vjernika,i to iskrenog vjernika ne bi mogao da kaže da je siguran u nešto.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  4. #1279
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Suma ( Woods )
    Posts
    2,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    Ne mogu da se ne složim.Kako god,vezano za problematiku,recimo,ove teme na forumu,ima dovoljno začkoljica,da bi mogli da kažemo da sigurni u nešto jesmo,a u nešto ne.
    Oću da kažem da neko što se više bavi nekom oblašću dešava se da manje izražava neku apsolutnu sigurnost već više razmatra koja je bolja od gomile nekih varijanti.
    Neki biolog će o Darvinizmu ulazeći u detalje znati gomilu varijanti i mogućih teorija razvoja koje će razmatrati.
    Naprimjer za teoriju razvoja govora ili bolje koordinacije pokreta (motorike) kod čovjeka. Ima više varijanti i svaka je evoluciona.
    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    Kad bismo se odlijepili od ove problematike i postavljali malo dublja pitanja,pretpostavljam da niko sem vjernika,i to iskrenog vjernika ne bi mogao da kaže da je siguran u nešto.
    Nekog žiga koljeno u on vjeruje da će padati kiša iako zna da je naučna vremenska prognoza sigurnija. Iskren prema sebi vjernik će pozitivnom sumnjom preispitivati svoja vjerovanja.
    Apsolutna sigurnost bez dobrog preispitivanja i iskrene sigurnosti je samo jedan oblik grijeha gordosti. Uvijek će tu biti gomila stvari i pitanja na koja će najiskreniji odgovor biti "neznam".
    Last edited by septembar; 27-11-09 at 21:00.

  5. #1280
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    231
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    Kad bismo se odlijepili od ove problematike i postavljali malo dublja pitanja,pretpostavljam da niko sem vjernika,i to iskrenog vjernika ne bi mogao da kaže da je siguran u nešto.
    Ne mogu se sloziti s necim vise od ovog...

  6. #1281
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by septembar View Post
    Apsolutna sigurnost bez dobrog preispitivanja i iskrene sigurnosti je samo jedan oblik grijeha gordosti.
    Dođem ti pivo.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  7. #1282
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Suma ( Woods )
    Posts
    2,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    Dođem ti pivo.
    Vazda, takođe :-)

    "Kreacionizam vs Darvinizam" jesu li ove dvije stvari uporedive . Mogu li se upoređivti što bi rekli "babe i žabe". Ja vjerujem da mora postojati neko jedinstvo imginacije nekog čovjeka u kojem se racionalna i iracionalna (vjerujuća) objašnjenja dobro ulapaju jedno u drugo i nadopunjuju.
    Racionalno postaje fizički provjereno pouzdano vjerovanje koje se eventualno može mijenjati širenjem saznanja. Vjerovanje produžetak (ekstrapolacija) racionalnog na racionalno nepoznatu oblast i težnja jedinstvenom objašnjenju svega. Vodič za napredak racionalnog.
    Precizna granica ne postoji jer se ove dvije oblasti prožimaju kao npr. "vremenska prognoza".
    Kakvo je vrijeme bilo juče na nekom mjestu ,ako je to neko zabilježio, je racionalno poznata stvar ali kakvo je vrijeme bilo u trenutku Termopilske bitke ili kakvo će vrijeme precizno biti za tri godine i zašto baš tako sve više ulazi u zonu vjerovanja.

  8. #1283
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    MNE
    Posts
    2,590
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislim da svakodnevno gledamo u Crnoj Gori ko pobjecuje u borci Kreacionizma i Darvinizma.
    U ovih zadnjih 20 godina pred ocima imamo nevjerovatan primjer evolucije. Evolucija radi prezivljavanja (i do sad nevidjeno kratkom vremenskom periodu) je vidljiva u vrhu partije DPS. Evolucija od dzempera preko srbovanja, rata za mir, Slobodanoljublja, anti Slobodanoljublja, SCG-zionizma, anti-SCG-zionizma, Crnogorstva i anti-srpstva sve to poprskano sa dozom kriminala i korupcije dovelo je da ta grupa ljudi prezivi, postane jaca (i bogatije) u odnosu na druge i neometano se razmnozava. Ostali koji nisu imali snage za takvu evoluciju su ostajali iza, padali i gusili se. Ovaj slucaj je vrlo zanimljiv zbog kratkog vremenskog perioda a opet velikog broja evolucionih faza. Ali bas zbog nevidjene namjere za pukim prezivljavanjem (na vlasti) ova hibridna evolucija je povela u pogresnom smjeru i i tako od mladih studenata nam vratila stare demagoge, sebicne politicare koji gledaju samo svoj interes, kriminalce medju politicarima, politicare medju kriminalcima, skupo obucenu "gospodu" koja je u dusi jos u dzemperima.
    Kolateralna steta: MI!
    Iako nekome moze izgledati kao off-topic, izvinjavam se ali bih vas pozvao da razmislite o ovome jer ovo je stvarno jedan lijep primjer evolucije, mozda ne one klasicne prirodne, ali one gdje je covjek sposoban na sve samo da bi ostao na vrhu.
    Release Yourself

  9. #1284
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by septembar View Post
    Vazda, takođe :-)

    "Kreacionizam vs Darvinizam" jesu li ove dvije stvari uporedive . Mogu li se upoređivti što bi rekli "babe i žabe". Ja vjerujem da mora postojati neko jedinstvo imginacije nekog čovjeka u kojem se racionalna i iracionalna (vjerujuća) objašnjenja dobro ulapaju jedno u drugo i nadopunjuju.
    Racionalno postaje fizički provjereno pouzdano vjerovanje koje se eventualno može mijenjati širenjem saznanja. Vjerovanje produžetak (ekstrapolacija) racionalnog na racionalno nepoznatu oblast i težnja jedinstvenom objašnjenju svega. Vodič za napredak racionalnog.
    Precizna granica ne postoji jer se ove dvije oblasti prožimaju kao npr. "vremenska prognoza".
    Kakvo je vrijeme bilo juče na nekom mjestu ,ako je to neko zabilježio, je racionalno poznata stvar ali kakvo je vrijeme bilo u trenutku Termopilske bitke ili kakvo će vrijeme precizno biti za tri godine i zašto baš tako sve više ulazi u zonu vjerovanja.
    Nisu uporedive,ako uzmemo u obzir ono što te riječi stvarno znače,ali tema je davno otvorena,a bila bi šteta da se ugasi.
    Iracionalno mora da postoji kao nešto što bi Vigotski u psihologiji nazvao 'Zonom narednog razvitka'.On to objašnjava tako da svaki organizam (pojedinac on to zove) ima određeni potencijal za usvajanje neke,recimo,socijalne sposobnosti.Taj potencijal zove se zona narednog razvitka,odnosno - prostor u kome postoji mogućnost za usvajanjem novih mehaničkih ili socijalnih sposobnosti uz pomoć sposobnijeg drugog,da ne idem dublje,mada taj prostor ima svoju mehaniku,itd.
    Ono što hoću da kažem ovim poređenjem je da je za racionalnost 'zona narednog razvitka' upravo iracionalno.Odnosno da budućnost racionalnog zavisi od iracionalnog - mašte (a pod iracionalno spada i percepcija budućnosti,jer je mogućnost apsolutnog predviđanja teško moguća).Mnogo sistema koje mi imamo i poznajemo,pa eto i Teorija Evolucije su dobri za objašnjavanje nastanka nečega,za priču o prošlosti,ali nisu previše djelotvorne kad govorimo o predviđanju.
    Quote Originally Posted by sky View Post
    Iako nekome moze izgledati kao off-topic, izvinjavam se ali bih vas pozvao da razmislite o ovome jer ovo je stvarno jedan lijep primjer evolucije, mozda ne one klasicne prirodne, ali one gdje je covjek sposoban na sve samo da bi ostao na vrhu.
    Ništa neću komentarisat' od tvojih navoda,jer me politika zanima taman koliko i lješnici,ali u ovom slučaju ne govoriš o klasičnoj evoluciji,već samo o prirodnoj selekciji.Jer se kvalitativno stanje 'rase' nije promijenilo,oni su se samo borili za opstanak.
    Onda,čini mi se da izjednačavaš evoluciju sa nečim što je loše,da li to znači da pripisuješ ovoj drugoj strani ('plimi'),kreacionizmu,drugi polaritet (dobro) u dnevnopolitičkim zbivanjima u posljednjih 20 godina u Crnoj Gori?
    Tema za neko drugo mjesto...
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  10. #1285
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    MNE
    Posts
    2,590
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post

    Ništa neću komentarisat' od tvojih navoda,jer me politika zanima taman koliko i lješnici,ali u ovom slučaju ne govoriš o klasičnoj evoluciji,već samo o prirodnoj selekciji.Jer se kvalitativno stanje 'rase' nije promijenilo,oni su se samo borili za opstanak.
    Onda,čini mi se da izjednačavaš evoluciju sa nečim što je loše,da li to znači da pripisuješ ovoj drugoj strani ('plimi'),kreacionizmu,drugi polaritet (dobro) u dnevnopolitičkim zbivanjima u posljednjih 20 godina u Crnoj Gori?
    Tema za neko drugo mjesto...
    U pravu si. Nije ovo prava evolucija niti prirodna selekcija. Ovo je primjer drustvene evolucije koja ne vodi dobrom. Da je priroda tu uplela prste, to bi ispalo mnogo bolje. Ali vjerujuci u prirodnu selekciju, vjrujem da ce i ova vrsta ljudi na kraju izumrijeti, jer ne donose nista dobro opstem dobrostanju. Nazalost za to trebaju vijekovi.
    Kreacionizmu ne pripisujem nista, jer u to i ne vjerujem.
    Release Yourself

  11. #1286
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To je već sociološki problem.
    Mada,ako je vjerovati Rusou,sve će to doći na svoje.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  12. #1287
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Meni se cini da smo mi, homo sapiens, osudjeni na samounistenje, tako da ce sve doci na svoje kad jednog dana istrijebimo sami sebe

  13. #1288
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    224
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Meni se cini da smo mi, homo sapiens, osudjeni na samounistenje, tako da ce sve doci na svoje kad jednog dana istrijebimo sami sebe

    Pa nauka ima teoriju, da nisu samo ljudi osudjeni na samounistenje, vec ceo univerzum. Teorija, da ce posle Big Bang-a univerzum koji se siri, doci do tacke kad ce prestati da se siri i poceti da se skuplja, to jest vraca ka prvobitnom stanju.

  14. #1289
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by alexx View Post
    Pa nauka ima teoriju, da nisu samo ljudi osudjeni na samounistenje, vec ceo univerzum. Teorija, da ce posle Big Bang-a univerzum koji se siri, doci do tacke kad ce prestati da se siri i poceti da se skuplja, to jest vraca ka prvobitnom stanju.
    Tzv. Veliko sazimanje. Kako doslo-tako poslo. Podrzavam univerzum.

  15. #1290
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Meni se cini da smo mi, homo sapiens, osudjeni na samounistenje, tako da ce sve doci na svoje kad jednog dana istrijebimo sami sebe
    M.Ne znam jesmo li svi osuđeni na samouništenje.Društvo ima svoje probleme,to je tačno.
    Dosta ljudi ima autodestruktivnu crtu,i to je tačno.Ali ne bih mogao da pretpostavim sa sigurnošću da li će sve to tako da se završi.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  16. #1291
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    M.Ne znam jesmo li svi osuđeni na samouništenje.Društvo ima svoje probleme,to je tačno.
    Dosta ljudi ima autodestruktivnu crtu,i to je tačno.Ali ne bih mogao da pretpostavim sa sigurnošću da li će sve to tako da se završi.
    Pojam drustva je postao previse globalan a samim tim i problem istog. Uz to smo stvaramo i mocna globalna sredstva koja nas u nekoj buducnosti mogu sve istrijebiti. A tokom eona i ostalih prevelikih mjernih jedinica za vrijeme dolazilo je do istrebljenja dominantnih vrsta na planeti, tako da nam ni tu statistika ne ide u prilog. Vrijeme ce pokazati ko smo i sto smo

  17. #1292
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Proceedings of the National Academy of Sciences objavio je istrazivanja o majmunim Obale slonovace i samo cekam kad ce se kreacionisti oglasiti sa tekstom da to nijesu bili majmuni jer previse lice ljudima, a to je nemoguce

  18. #1293
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kazu najvaznije otkrice godine http://www.sciencemag.org/content/vo...5960/cover.dtl a nikako da nadjem sta je najvaznije otkrice kod kreacionista.
    Ili oni funkcionisu na negaciji otkrica

    Ardi bio faca

  19. #1294
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Žao mi je Hari,ali ti nemaš dokaz da je ovo stvarno predak čovjeka.Ja vidim samo jednu kompjutersku animaciju i neki link.
    Zamlaćivanje na stranu,došao sam skoro do neke genetičke studije koja potvrđuje onu priču o vulkanu od prije 70.000 godina i daje pregled genetičkog stabla,kao što objašnjava i većinu genetički uslovljenih bolesti u današnjih ljudi preko smanjenja diverziteta genetskog poola.
    Sad,đe sam našao link,u History ne mogu da nađem,ali mislim da je ta razrada tog problema valjda takođe jedno od važnijih otkrića godine (mada ne znam ko stoji iza tog izbora,pretpostavljam da su to standardne medijske prdnjave).
    Ipak je važno,pomalo.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  20. #1295
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    objašnjava i većinu genetički uslovljenih bolesti u današnjih ljudi preko smanjenja diverziteta genetskog poola.
    Nasao neku strankinju pa se sjetio da poveca diverzitet genetskog potencijala. Nece moći to kod nas proći

  21. #1296
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    759
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    Žao mi je Hari,ali ti nemaš dokaz da je ovo stvarno predak čovjeka.Ja vidim samo jednu kompjutersku animaciju i neki link.
    Zamlaćivanje na stranu,došao sam skoro do neke genetičke studije koja potvrđuje onu priču o vulkanu od prije 70.000 godina i daje pregled genetičkog stabla,kao što objašnjava i većinu genetički uslovljenih bolesti u današnjih ljudi preko smanjenja diverziteta genetskog poola.
    Sad,đe sam našao link,u History ne mogu da nađem,ali mislim da je ta razrada tog problema valjda takođe jedno od važnijih otkrića godine (mada ne znam ko stoji iza tog izbora,pretpostavljam da su to standardne medijske prdnjave).
    Ipak je važno,pomalo.
    A ti ko bajagi imas dokaz o tvome misljenju, gdje je tebi bog, pozovi ga na kafu pa cemo ti to uzeti kao cvrst dokaz.

  22. #1297
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bonnob1 View Post
    A ti ko bajagi imas dokaz o tvome misljenju, gdje je tebi bog, pozovi ga na kafu pa cemo ti to uzeti kao cvrst dokaz.
    Važi,sjutra u 2 u 'Lovac',čekaj nas tamo.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  23. #1298
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    759
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    [quote=Cika_Dzo;1399930]Važi,sjutra u 2 u 'Lovac',čekaj nas tamo.[/quote
    Ma Dzo vjeruj da bi dosao ali nisam blizu ali sam siguran da bi te nasao s nekim tvojim prijateljem kojeg bi ti predstavio kao ne znam sta jer ne bi imo drugog koga da dovedes.

  24. #1299
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Utvrdise naucnici da zbog razlike u 1 genu i dva molekula covjek govori a oni nama slicni majmuni ne. Sta se cini zbog kvara na DNK-a

  25. #1300
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    759
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Utvrdise naucnici da zbog razlike u 1 genu i dva molekula covjek govori a oni nama slicni majmuni ne. Sta se cini zbog kvara na DNK-a
    Pa sve je to normalan tok dogadjaja u prirodi, tok koji se proucava od naucnika a koji tok mi zovemo Nauka. To nije napisano nego se to spontano desilo i mozemo reci kao kad kazemo " jedan molekul vode u rijeci je isao desno a ne lijevo od toka rijeke i zaglavio u brdo i onda ispario i odletio u nebo pa je u vidu kise pao 200 km dalje, sve je to spontano pa i razlika u tom majmunskom genu.

Page 52 of 52 FirstFirst ... 2424849505152

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •