Page 6 of 7 FirstFirst ... 234567 LastLast
Results 126 to 150 of 174

Thread: Momir Đurović u Makedoniji: Crna Gora je neodriva i ne treba da postoji

  1. #126
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Ja i dalje ne znam koja je situacija bila u pitanju. Samo kažem šta je problem, ako je bilo zvanično.
    Sa tim se u principu mogu složiti. Međutim, čim je poslata depeša, onda definitivno nije bilo dio zvaničnog saopštenja.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  2. #127
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Predsjedništvo CANU nastavlja sjednicu naredne sedmice, sve opcije bile na stolu
    07. novembar 2012.
    Share

    Maratonska sjednica Predsjedništva Crnogorske akademije nauka i umjetnosti koja je počela jutros u devet sati, okončana je za danas nakon oko osam sati rasprave bez ikakvih rezultata i biće nastavljena sljedeće sedmice, saznaje Portal Analitika.
    „Na stolu“ su danas bile sve opcije, pa čak i kolektivna ostavka Predsjedništva, saznaje Portal Analitika iz pouzdanih izvora.
    Predsjedništvo se nakon sjednice, koja je bila zatvorena za javnost, oglasilo kratkim saopštenjem u kojem se navodi da je Đurović "upoznao članove Predsjedništva sa boravkom u Makedonskoj akademiji nauka i umjetnosti, u svojstvu njihovog inostranog člana, i razgovorom koji je tom prilikom vodio sa predsjednikom MANU, akademikom Vladom Kambovskim i makedonskim kolegama.“
    „Posebno je informisao članove Predsjedništva o razgovoru koji je vođen tokom ručka, kojem je prisustvovao i ambasador Crne Gore u Makedoniji. Predsjednik je iznio činjenice suprotne navodima u medijima, koje potvrđuje i dostavljena izjava akademika Kocareva, potpredsjednika MANU, koji je prisustvovao razgovoru u Skoplju.
    Cijeneći da posljednji događaji predstavljaju dio kontinuiteta stvaranja negativne slike o Crnogorskoj akademiji nauka i umjetnosti, koji su kulminirali u neprimjerenom napadu na njenog predsjednika, Predsjedništvo je, u otvorenoj razmjeni mišljenja, razmatralo kako se ove okolnosti odražavaju na rad i ugled Akademije i probleme u kojima se ona nalazi duže vrijeme. U tom kontekstu razmatrane su različite mogućnosti odgovora na nastalu situaciju, uključujući i ličnu i kolektivnu odgovornost članova Predsjedništva u odnosu na članstvo CANU, o čemu će se rasprava nastaviti“, navodi se u saopštenju.
    Bura u Predsjedništvu CANU nastala je nakon bure u crnogorskoj javnosti koju je izazvala nedavna izjava predsjednika Momira Đurovića, koju je izrekao u Skoplju, prilikom posjete Makedonskoj akademiji nauka i umjetnosti. On je tom prilikom izrekao, kako tvrdi crnogorski ambasador u Skoplju, Dušan Mrdović, nekoliko teških kvalifikacija na račun države Crne Gore, koju je nazvao staljinističkom, te da „kao takva ne treba da postoji“.
    Đurovićeva izjava izrečena za ručkom koji je priredio predsjednik MANU, Vlado Kambovski, izašla je u javnost nakon što je Pobjeda došla do informacije iz crnogorskog MVP-a da je crnogorski ambasador u Skoplju, Dušan Mrdović, obavijestio svoju centralu povjerljivom diplomatskom depešom o njoj.
    Predsjedništvo CANU čine Momir Đurović, Dragan Radonjić, Milojica Jaćimović, Dragan K. Vukčević, Đorđe Borozan i Pavle Pejović. Pejović je ranije Portalu Analitika kazao da „ako je tačno ono što piše Pobjeda, njemu nije više mjesto u Predsjedništvu CANU, pored Momira Đurovića“.

  3. #128
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Da je vječna Crna Gora!

    Leba i igara!
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  4. #129
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Sto nam nude INTELEKTUALCI iz CGe,
    duhovno bogastvo i povratak PRAVOSLAVNOJ VJERI I MAJKI RUSIJI,
    koja nas je ostavljala kao BRABONJAK NA CEDILO na milost i nemilost Turaka, Latina i Velikih sila.
    Prijete nam BJELOSVETSKIM ZAVJERAMA, talmOOdima, zlatnim teletom, PROROCIMA i unistenju Babilona i Jerusalima, jer se JEHOVA, na Srbe razljutio,
    i oteo im Kosovo ponovo,
    cesnejsi ISAKOVIC -NIKOLAJEVIC , ceka prijem kod Ruske carice PUTINICE,
    koji zove iz Moskve, da dodje OBAMA,
    blago nama sa VAMA INTELEKTUALCIMA,
    sto cu ja CRNI POLUPISMENI BRSKUCANIN i cemu da se nadam,
    kad nas AKADEMIK Dr-ov u Makedoniju proglasi za STALJINISTE, i DRZAVU ZA NEODRZIVU, dje cu ja sa PROROCIMA , nase gore listovi,
    sto vide UTVARE NA SVE STRANE SVIJETA, i da losem q.rcu kriva dlaka smeta.
    Zelena planeta je puna ko sipak pun koscica sa svim i svacim,
    a mi od Boga darovani najljepsim i najplodnijim parcetom zemljine kugle,
    ali OGRANICENI UMOM & RAZUMOM, puni strahova, nesigurni u sebe, trazimo PROROKE I SKUPLJAMO POROKE, punimo se MRZNJOM I PREDRASUDAMA, pred BOGOM bi stali sa mrznjom prema njegovom IZBRANOM NARODU,
    i cvrsto tvrdili, da smo mi VJERNICI, da nam je dusa puna ljubavi za sva ziva bica i nova otkrica, mozda VAM neko vjeruje u te TEORIJE ZAVJERE, i da ima BOGA koji dijeli PRAVDU, ali kasni 3500 godina i dozvoljava, da se u njegovo ime KRV PROLIJEVA POTOCIMA, od MOJSIJE PREKO KRALJA DAVIDA ; SINA HRISTA I RISTA&MILA, i da je NATO najvise ZLO, ja veceg ZEMALJSKOG ZLA NE POZNAJEM NA KUGLI ZEMALJSKOJ OD OVOG GORE UOKVIRENOG.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čeka, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  5. #130
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo ga ovaj kod Komnenica u emisiji ....zasto prica ekavski ....ova komunjara ?
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  6. #131
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    srbenda, dati je i njemu odzvonilo vise... samo mi jedno nije jasno kako mogu jedan Dragan K Vukcevic, Djordje Boroy i PAvle PEjovic da jede sa njim i da ga podryavaju
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  7. #132
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Ba fino potkrovlje
    Posts
    8,432
    Thanks Thanks Given 
    2,997
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Па гдје баш македонци да нас зезну, а таман смо све коцкице посложили....
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  8. #133
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    ljubomorni su sto mi imamo more
    She is only here to annoy herself!

  9. #134
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    A možda nam žele dobro? Njih malo mlatnu Albanci, mi se s našima ne mrzimo, i oni udare po nama? Sve je to meni komšijski. Nek komšiji crkne krava (bik).
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  10. #135
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Svoj na svome
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Namjestili čovjeku na stari udbaški način. Žalosno je što to ne prepoznajete
    Hari Krisna: -bez trolovanja laganja i ostaloih podmetanja kao i visestrukih naloga

  11. #136
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    I ti što ne čitaš temu.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  12. #137
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja ne cuh odgovor ni na jedno Komnenicevo pitanje osim o visini zarade

    A najjaci im je (CANU) projekat ..kako ga Momir nazva- kapitalnim, taj sto su SAVJETOVALI vladu da vode racuna o shumama i vodama !!!!

    Genijalno !!!


    A michi mi ih tamo ....gomila masnih,zadriglih komunjara....najedenih i napivenih od nasih para.
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  13. #138
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    pg
    Posts
    2,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tattoo View Post
    A michi mi ih tamo ....gomila masnih,zadriglih komunjara....najedenih i napivenih od nasih para.
    :!: koliko ih se samo moze staviti pod ovu stavku.

  14. #139
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Koliko sam ja upucen u aktivnosti AKADEMIJE NAUKE I UMJETNOSTI,
    vise znaju Kinezi, Indijci, Brazilci, Jameri i Jevropejci,
    o tim GENIJALNIM PLANOVIMA, OTKRICIMA I VIZIJAMA,
    nego mi gradjani CGe, koji placamo njihove troskove, i brinemo o njihovoj EKONOMSKOJ SAMOSTALNOSTI i STVARALACKOJ SLOBODI.

    Tako se AKADEMICIMA USIRILO, kako su doprinijeli razvoju demokratske svijesti, vladavini prava , ljudskim slobodama i pravima u CGi, i kako su prezentovali svoju VIZIJU GRADJANIMA CGe.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čeka, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  15. #140
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,789
    Thanks Thanks Given 
    620
    Thanks Thanks Received 
    1,003
    Thanked in
    523 Posts

    Default

    Naslov ove teme je Momir Đurović u Makedoniji-Crna Gora je neodrživa i ne treba da postoji.
    Očigledno je da je ova rečenica stavljena u usta Đuroviću i da je on nije izgovorio.
    Takođe posle ovoga slijedi serija laži a i neprimjerenih reakcija branilaca države i nacije.
    I što-ništa,izio vuk magarca.
    Duško će dobiti još bolje namještenje,branioci države nikome neće uputiti izvinjenje,ministar Kaluđerović se takođe neće zacrvenjeti a pogotovo neće Pobjeda i Kusovac.
    Kako nemaju više stila ti ljudi u pm-pa zar ne mogu skinuti ovoga Đurovića normalno?

  16. #141
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    sada to treba dokazati jel namjesteno ili nije. mozda je i sve to rekao ali sada ocekivati da ce mu kolege i dugogodisnji prijatelji iz makedonije okrenuti ledja i reci da je on to rekao, ja iskreno ne vjerujem da ce to uraditi sto se vidi po odbijanje njihovih clanova da bilo sta komentarisu iz te noci. ovaj mu poslao pismo sa sadrzinom ako hoces ti ga pokazi ovaj isti sekund.
    i jos mi je zanimljivo bilo kada je on govorio sta je pricao te noci. nije on pricao o neodrzivosti Crne Gore nego o neodrzivosti svijeta sa ljutskom rasom i sl. jel on anas smatra maloumne ili sta li je?
    ja sam ubjedjen da je rekao to o cemu je vec pisano , a znajuci istorijat njegovih izjava skoro bi mogao to i potpisati, a to sto se to nece moci dokazati to je druga stvar.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio crn mu obraz bio

  17. #142
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    ja sam ubjedjen da je rekao to o cemu je vec pisano , a znajuci istorijat njegovih izjava skoro bi mogao to i potpisati, a to sto se to nece moci dokazati to je druga stvar.
    Ne budi naivan da se to ne moze dokazati. DPS-u nije u interesu da se nesto dokaze jer oni moraju imati neke dezurne pa onda oni brane drzavu, zatrpavaju ozonsku rupu, rjesvaju problem sa centrom tajfuna i.....

  18. #143
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,789
    Thanks Thanks Given 
    620
    Thanks Thanks Received 
    1,003
    Thanked in
    523 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    a znajuci istorijat njegovih izjava skoro bi mogao to i potpisati,.
    A možeš li navesti neke od tih izjava baš bi me zanimalo.
    Dakle izjava a ne ovih glupiranja i prepričavanja koja su na nivou đece iz vrtića.
    A neka ga nogiraju odatle brate,toliko su ljude sklanjali i izbačali sa raznih mjesta -jedan više ili manje koga je briga?
    Ne razumijem čemu ove predstave bez ikakve potrebe-pa u zemlji je takvo stanje da Milo izađe i šanžer ispali u bilo koga od nas pola birača bi vjerovalo Pobjedi koja tvrdi da to nije istina a ne svojim očima koje su to viđele!
    Još pogotovo blamiranje -da naš ministar kaže da je ambasador demonstrativno napuštio ručak pa ovaj makedonski akademik mora da piše da nije istina,blamaža.
    I zbog čega-nekakvoga starca sa dvije noge u grobu - ma nogirajte ga brate bez ikakvih obrazloženja i veseli te bože,ni prvi ni zadnji.

  19. #144
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,901
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,427
    Thanked in
    2,229 Posts

    Default

    Vazda li su sa nogama u grobu, a usta, ruke, depovi i dupe i dalje na ovoj strani.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  20. #145
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Vi bogomi ka' da ne znate šta je to PR.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  21. #146
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    mogli bi ovu pricu zakljuciti sa ``tresla se gora rodio se mis`` ako se tako kaze
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  22. #147
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Ada ču... Dobar je Mo$o... Za posao koji je prihvatio od Vlade.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  23. #148
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,789
    Thanks Thanks Given 
    620
    Thanks Thanks Received 
    1,003
    Thanked in
    523 Posts

    Default

    Upravni sud Crne Gore poništio je presudu kojom se poništava rješenje Ministarstva nauke kojim je osporeno izvršenje Pravilnika o postupku verifikacije članova Dukljanske akademije nauka i umjetnosti u Crnogorsku akademiju nauka i umjetnosti.Kako se navodi u presudi koja je objavljena na stranicama CANU, Upravni sud je na nejavnoj sjednici održanoj 9. novembra usvojio tužbu te naučne institucije i poništio rješenje koje je 27. aprila 2012. godine donijelo Ministarstvo nauke.- Osporenim rješenjem, do okončanja postupka pred Upravnim sudom Crne Gore, zadržan je od izvršenja Pravilnik o postupku verifikacije redovnih, vanrednih i dopisnik članova NVO Dukljanske akademije nauka i umjetnosti, u članstvo Crnogorske akademije nauka i umjetnosti.Pravilnik je donesen na sjednici Skupštine CANU održanoj 13. marta ove godine.U obrazloženju odluke se navodi da pred Ustavnim sudom ovom prilikom nije pokrenut postupak za ocjenu ustavnosti i zakonitosti Pravilnika, niti su u obrazloženju rješenja iz Ministarstva navedene "teške štetne posljedice" koje mogu nastupiti primjenom Pravilnika, zbog čega sud predlaže da se tužba uvaži i poništi osporeno rješenje.- Sud je mišljenja da je Pravilnik opšti akt kojim je predviđena verifikacija redovnih, vanrednih i dopisnik članova DANU koji su to zvanje stekli do 1. septembra 2011. godine. Međutim, za pravilnu primjenu Zakona o državnoj upravi bilo je neophodno da tuženi organ (Ministarstvo nauke) u obrazloženju svog rješenja, shodno obavezi koju imaju po Zakonu, ukaže na "teške štetne posljedice" koje bi, po njegovom mišljenju, nastale primjenom Pravilnika. Nedostatak razloga u tom pravcu zbog kojeg sud nije mogao dobiti potpunu kontrolu zakonitosti osporenog rješenja, čini to rješenje nezakonitim - stoji u obrazloženju presude.Vijećem upravnog suda koje je donijelo ovu odluku predsjedavala je Svetlana Budisavljević, a činili su ga dr Vesna Vučković i Vojin Lazović.

  24. #149
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    nastavljena juce sjednica predsjednista. Daleko od ociju javnosti 5h su zasijedali.. Danas bi trebalo da izdaju saopstenje... kolektivnih i pojedinacnih ostavki nije bilo...

    Ovo da ima naroda kao sto ga nema treba da podje i blokira akademiju...
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  25. #150
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,999
    Thanks Thanks Given 
    2,233
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Da li misliš da bi sjednice predsjedništva CANU trebala da prenosi televizija?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Info Sta mi treba od dokumenata na granici Crna gora - Albanija?
    By lucke91 in forum Ostali oglasi
    Replies: 20
    Last Post: 13-06-12, 20:09
  2. Pa da se krene: CRNA GORA - Bugarska; CRNA GORA - Irska
    By ckamalama in forum Ostali sportovi
    Replies: 141
    Last Post: 07-09-08, 12:25
  3. Ovako treba i Crna Gora
    By Jeronim9 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3
    Last Post: 17-11-04, 17:53
  4. Postoji li Crna Gora
    By St.Anger in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 53
    Last Post: 12-11-04, 16:50

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •