Page 1 of 7 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 174

Thread: Momir Đurović u Makedoniji: Crna Gora je neodriva i ne treba da postoji

  1. #1
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default Momir Đurović u Makedoniji: Crna Gora je neodriva i ne treba da postoji

    Predsjednik Crnogorske akademije nauka i umjetnosti Momir Đurović iznio je prole sedmice na ručku sa makedonskim kolegom Vladom Kambovskim niz otrih ocjena na račun Crne Gore nazvavi svoju zemlju staljinističkom, necivilizovanom zaključivi da naa zemlja kao takva, uopte ne moe i ne treba da postoji, pie dananja Pobjeda. List pie da ambasador Crne Gore u Skoplju Duan Mrdović, koji je o incidentu obavijestio Podgoricu povjerljivim dopisom, napustio svečani ručak nakon to nije uspio da utiče na Đurovića da ne govori tako o svojoj zemlji.
    U depei ambasadora Mrdovića navedeno je da Momir Đurović izuzetno negativno govorio o predsjedniku Crne Gore Filipu Vujanoviću, o bivem ministru vanjskih poslova Milanu Roćenu i o ministarki nauke Sanji Vlahović.
    U Ministarstvu vanjskih poslova i evropskih integracija zvanično je potvrđeno Pobjedi da postoji diplomatska poruka ambasadora Duana Mrdovića čiji je sadraj incidentni sastanak sa Momirom Đurovićem. Međutim, kako navodi list, nikakva blia informacija o tome nije data uz obrazloenje da je depea zaključana, i da se mora sačekati radni dan.
    I ambasador Mrdović i predsjednik Makedonske akademije Kambovski odbili su da govore o incidentu koji se dogodio 25.oktobra. Đurović juče nije bio dostupan Pobjedi.

    potral analitika
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Na prijemima takve vrste uvijek se nadje pokoja kap alkohola pa makar i u obliku case pjenusavog vina. Pacijentima doktora Mitrica je zabranjen alkohol, ali kad domacini ne znaju .....

  3. #3
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Vjerujem da postoji zakon na osnovu kojeg ovaj covjek u ekspresnom roku treba da leti sa ovog mjesta.
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  4. #4
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mada je pravo na priču demokratsko pravo-za srce me je ujeo, kad sam pročitao!

    Boga mi i pravo je države da njega ne finansira...pa će ga plaćat one zemlje gdje je bolje.

    Pozdrav,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  5. #5
    Join Date
    May 2012
    Location
    in bed with Eva Simons 2621'29.9"N 12747'02.0"E
    Posts
    7,125
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sram ga bilo, ali jos su mi crni ti ljudi koji drze ovakve pacijente na vlasti.
    Ne mogu da svatim osobe, rodjeni su u CG, zive kao begovi u istoj i opet lajanje na nju. Gadluk ljudski.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kad već pomenu ujedanje i mene sinoć dok se vraćah kući kroz neku mračnu ulicu ujede nekakvo pašče. Doduše nije za srce no za mjesto đe leđa gube plemićko ime i dobijaju ime akademikovog obraza, ali ipak. Zaśeo i zapričao se sa Kvarnim, a pri povratku maler. Zalim se čojeku a on kaze " e tako ti je to u našu drzavu kad puštaju paščad s veza". Zbilja bi paščad trebalo vezati, ali....

  7. #7
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    5,615
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Kako se mačak zacrvenio u lice valjda od vina ili rakije pa se okuražio i raspojasao misli da je neko.
    Odma ga treba u aps da malo povrne boju prirodnu u lice i novčano ga kazniti...

  8. #8
    Join Date
    May 2012
    Location
    in bed with Eva Simons 2621'29.9"N 12747'02.0"E
    Posts
    7,125
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Kad već pomenu ujedanje i mene sinoć dok se vraćah kući kroz neku mračnu ulicu ujede nekakvo pašče. Doduše nije za srce no za mjesto đe leđa gube plemićko ime i dobijaju ime akademikovog obraza, ali ipak. Zaśeo i zapričao se sa Kvarnim, a pri povratku maler. Zalim se čojeku a on kaze " e tako ti je to u našu drzavu kad puštaju paščad s veza". Zbilja bi paščad trebalo vezati, ali....
    Treba ih sve u vez, ili u ustanovu primjerenu njima - šinteraj.

  9. #9
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,975
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,516
    Thanked in
    2,269 Posts

    Default

    Nemojte tako, ipak je on top dog ujedinjene akademije. A to nam je intelektualna elita, je li tako?
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  10. #10
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,476
    Thanks Thanks Given 
    162
    Thanks Thanks Received 
    1,277
    Thanked in
    644 Posts

    Default

    Sto trijezan misli pjan zbori, ovaj bi mi letio naglavacke sa bilo kakve funkcije koja ima naziv Crne Gore u sebi pa neka ponudi svoje usluge kolegama iz SANU
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  11. #11
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,829
    Thanks Thanks Given 
    678
    Thanks Thanks Received 
    3,057
    Thanked in
    1,812 Posts

    Default

    Врло је интересанто како се не буни кад му сваки мјесец капне која хиљадарка од ове неодрживе Државе која не треба да постоји!
    Ћерај г0мна!
    Last edited by BAR; 03-11-12 at 11:01.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Malo je smijesno vidjeti da se o Pobjedinom prepricavanju ambasadorovog prepricavanja razgovora preko vecere raspravlja kao da ste sigurni da je suva istina. A svi znamo da Pobjeda laze kad joj odgovara, ministarstvo vanjskih laze kad mu odgovara, a nije rijetko da i nasi ambasadori lazu. Mozda da uzmete u obzir da raspravljate o necem sto cujete od lanca gluvih telefona koji jos i vole da lazu o tome sta su culi?

  13. #13
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,033
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Kakvo je povjerljivo pismo kojim je on obavijestio Podgoricu kad je sve na forum koji sad čitamo mi dokoni ljudi velikog srca ... teta to se povjerljive informacije za intelektualnu elitu CG ovako brzo raire dok za ove vercere nismo mogli znat nita dok ih ne izbači u novine Italija,vajcarska,Usa... vjerovatno ovi to su intelektualci imaju neku posebnu pratnju ... jel to pismo potpisao Cvetko Zafrkanovski ... hahahahahaha ... kakva je ovo sprdnja
    deuscroix

  14. #14
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    pg
    Posts
    2,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Kakvo je povjerljivo pismo kojim je on obavijestio Podgoricu kad je sve na forum
    to mi je prvo palo na pamet...sacekacu da se pokaze istinitost ovoga,pa cu se u tom slucaju pridruziti gore navedenim ocjenama. Ima li ikakvih reagovanja na ovo dosad?

  15. #15
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Hapsi milicijo gvozdena pesnico

  16. #16
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Moracikus View Post
    Vjerujem da postoji zakon na osnovu kojeg ovaj covjek u ekspresnom roku treba da leti sa ovog mjesta.
    Potpisujem.
    Samo bih sve forumaše drugarski podsjetio da i optuženi za veleizdaju pred prijekim(ratnim) sudom ima pravo da bude saslušan i iznese odbranu. To pravno načelo su ustanovili još stari Rimljani i ono glasi AUDIATUR ET ALTERA PARS.
    Ovaj čovjek(?) je zBog drugih izjava i činjenja odavno zaslužio da bude smijenjen, no za ovo (zašta ga javnost već osudi), obzirom da mi izgleda malo previše grubo za čovjeka iole zdravog u glavu, ne bih uopšte isključio mogućnost da mu je podmetnuto u namjeri da dok čovjek i stigne da se odbrani već bude stvorena atmosfera za linč.
    Čak i da jeste kleveta sam Đurović bi se trebao zamisliti zašto je svojim ranijim činjenjima pridonio da se navedeno u javnosti tako lako prihvati kao nešto što je vrlo vjerovatna istina.

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Pejović: Ako je tačno što piše Pobjeda, Đurović mora snositi konsekvence, a meni nije mjesto pored njega
    03. novembar 2012.
    Share

    „Kao član Predsjedništva Crnogorske akademije nauka i umjetnosti, tražiću od Momira Đurovića da se izjasni o tome da li je informacija koja izašla u današnjoj Pobjedi tačna ili nije. Ukoliko jeste, on mora snositi konsekvence, a ja sigurno neću sjedjeti u Predsjedništvu zajedno sa njim, jer meni tamo onda više nije mjesto“, kazao je za Portal Analitika Pavle Pejović, poznati crnogorski umjetnik, direktor Narodnog muzeja Crne Gore i član CANU.
    Pejović dodaje da ga je veoma iznenadila informacija da je Đurović, tokom ručka sa makedonskim kolegom Vladom Kambovskim u Skoplju, nazvao svoju zemlju „staljinističkom“ i „necivilizovanom“, te da je zaključio da Crna Gora „kao takva, uopšte ne može i ne treba da postoji“.
    Ponavljajući da je riječ o tvrdnjama o kojima Đurović treba da se izjasni ovdje, u Crnoj Gori, Pejović kaže da je siguran da Đurovićeve stavove ne dijeli većina akademika CANU.
    „Siguran sam da većina akademika CANU ne dijeli ovakvo mišljenje, a za članove Odjeljenja umjetnosti, mogu i da garantujem“, kaže Pejović.
    Na žalost, Portal Analitika nije bio u mogućnosti da provjeri Pejovićeve riječi. Jer, on je bio prvi i jedini od akademika CANU kojeg smo uspjeli da kontaktiramo.
    Dragan Radonjić, Predrag Miranović, Dragan Vukčević, Zoran Rašović i Đorđije Borozan ili se nisu javljali na telefon, ili su imali uključene telefonske sekretarice.
    O teškom incidentu u Skoplju, gdje je Đurović držao prošle sedmice jedno predavanje, obaviješteno je naše Ministarstvo vanjskih poslova, povjerljivom dopisom crnogorskog ambasadora u Makedoniji Dušana Mrdovića.
    U depeši ambasadora Mrdovića navedeno je da je Momir Đurović izuzetno negativno govorio o predsjedniku Crne Gore Filipu Vujanoviću, o bivšem ministru vanjskih poslova Milanu Roćenu i o ministarki nauke Sanji Vlahović.
    U Ministarstvu vanjskih poslova i evropskih integracija zvanično je potvrđeno „Pobjedi“ da postoji diplomatska poruka ambasadora Dušana Mrdovića čiji je sadržaj incidentni sastanak sa Momirom Đurovićem. Međutim, kako navodi list, nikakva bliža informacija o tome nije data, uz obrazloženje da je depeša zaključana, i da se mora sačekati radni dan.

  18. #18
    Join Date
    May 2012
    Location
    in bed with Eva Simons 2621'29.9"N 12747'02.0"E
    Posts
    7,125
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pobjeda laze kad joj odgovara? Sta reci za ostala glasila tipa "Vesti", Dana, Monitora?
    Sto jes - jes, treba sacekat potvrdu svega toga, ali opet, i same insinuacije toga tipa ne vjerujem da su bez neke. Jer dje ima dima obicno ima i vatre.

  19. #19
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    MNE
    Posts
    905
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da se ja pitam, čim bi mi privirio na granicu, mršnuo bih ga... N'o to ne ide tako.
    Tolerisao se i Amfilohije, i ovog će prežvakat'... Nažalost.

  20. #20
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    negdje blizu tebe,to te zanima?
    Posts
    1,661
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovo mi miriše na podmetanje. Tajna depeša u novinama? Pobjeda objavila? On to izjavio? Sa pravom se bunio o spajanju sa Danu jer je to smijurija od institucije koja je nastala radi politike a ne radi nauke, al ne vjerujem da je ovako nešto izjavio protiv Crne Gore.
    Ludilom maskiram dosadu

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bar
    Posts
    1,667
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    Povrace mi se vise od ovakvih ljudi.

  22. #22
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,226
    Thanks Thanks Given 
    15
    Thanks Thanks Received 
    21
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Samo nek je zdra'o i nek ode nedje drugo ako mu se CG gadi...
    Sramota

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Podmeću ovoj ljudini dje bi on tako rekao. Eto sad ispade da je to ambasador govorio evo tekst nesoja

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Eto, sad imamo rijec Djurovica protiv Pobjedinog prepricavanja "tajnog" dokumenta u kojem ambasador prepricava sta se desilo. Ja shvatam da se nekima ne svidja Djurovic (meni se ne svidja) i da ne vjeruju "nesoju" a vjeruju "novini od rijeci", ali red bi bio da makar sad, kad sa jedne strane imamo izjavu ucesnika, sa druge imamo nesto solidnije od "price pricine". Inace svakog, mozda jednog dana i nekog od nas, mogu da razapnu na krst u javnosti na osnovu necega sto su culi od nekoga ko je vidio nekog rodjaka sto je bio tu kad smo pricali protiv Vujanovica.

  25. #25
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    2,197
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    prosli izbori, nema para, pa se valja zabavit narod izmisljenim aferama

    meni onaj covjek djeluje normalno, a i ima ukusa, vozi se u sluzbeni bmw f10

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Info Sta mi treba od dokumenata na granici Crna gora - Albanija?
    By lucke91 in forum Ostali oglasi
    Replies: 20
    Last Post: 13-06-12, 20:09
  2. Pa da se krene: CRNA GORA - Bugarska; CRNA GORA - Irska
    By ckamalama in forum Ostali sportovi
    Replies: 141
    Last Post: 07-09-08, 12:25
  3. Ovako treba i Crna Gora
    By Jeronim9 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3
    Last Post: 17-11-04, 17:53
  4. Postoji li Crna Gora
    By St.Anger in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 53
    Last Post: 12-11-04, 16:50

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •