Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 31 of 31

Thread: Ocemo li avionom Beranci - ili sta ce nama autoput

  1. #26
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan
    Da nije ovo premnogo, za koga je,
    tebe hvala, u svakom sluchaju.

    E ovo je ljubav za bliznjega svoga, bolje i oni da vjeruju u Boga, ali samostalno, bez ovih objekata nacionalno obojenih i ovih pastira krvavijeh ruku do lakata, da smo pravi vjernici svih konfesija, nebi bilo grama mrznje, evo primjera, mi smo politichki oponenti, ali ljudski prijatelji sa pozitivnim emocijama, niko sa nama ne moze manipulisat , bez onaj od ozgor shto sve vidi i sve chuje.
    Nije premnogo.
    I slazem se opet sa tobom.

  2. #27
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Za bilo koji privredni poduhvat je potrebna infrastruktura. Berane niti ima puta, niti pruge, niti aerodroma. Vi koji znate Crnu Goru u prste ne znate da u opstini Berane imaju dva skijalista. Jedan u Lokve i jedan na rozajskoj strani.

    Vele neki da je sjever CG ka Svajcarska. Jes mucak, u Svajcarskoj imaju i puteve, pruge i aerodrome i ljudi dolaze iz Australije i Rusije da se tamo skijaju i trose pare. I te puteve su imali jos od 1950. naovamo. Mi jos dan danas nemamu tu infrastukturu. Jedva i struju da imamo pored svih tih jebanih potencijala. Mi pukosmo od potencijala! Ali kad godj neko oce da napravi korak naprijed, nadju se njih dvaestoro koji ce ga ubijedit da ne valja, da imaju preca posla, da narod nece, da ce ga zajebat da ovo da ono...

    U Africi avioni zlecu na zemljane piste, u Australiji takodje a mi koji vec imamo gotovu pistu i propratne objekte ne mozemo?! Ajde de..

    Ja sam u proteklih 6-7 godina svake godine pricao o tome da sa porodicom odemo na skijanje dolje, i svake godine odustanem jer ne zelim da rizikujem zivot cjelokupne familije zbog jednog odmora. I tako ostavim 3-4 hiljade eura Francuskoj umjesto u Crnoj. A ja sam siguran kupac, na mene ne treba trosit novac za reklame i specijalne popuste nit me treba fabit, ja dolazim sigurno. Da mogu avionom doc ne bih razmisljao i sigurno bih cesce dolazio. Rodjak ove godine ode na more a da ne ode u rodni grad - ko ce se autobusima uz Moracu pentrat sa kuferima i poklonima?!

    Evo npr. mi koji smo ovdje u Danskoj i koji cinimo 3/4 crnogorskog stanovnistva ovdje, nemamo direktnu liniju za Crnu Goru. JAT ne fino leti preko Beograda, bogu hvala, i mi im cinimo 60% ukupnog profita na toj liniji - i to jos od 1974. Ali nijesmo vrijedni za direktan let, no mure presijedaj u voz ili autobus u Begishu, ili fataj liniju za Podgoricu pa poslije autobusima kroz Moracu. Jos ako su sa sela - taksijem od Berana do sela. Ka da idem za jebeno Zimbabwe.

    Montenegro Airlines nece ni da cuje. Cost/benefit je napravljen jos davno. Ali ne pokazuje onu 200% isplativosti na koju ste se dolje naucili. 20% je premalo za bilo koji trud.

    E sad, kako to da niko iz Opstine (ove ili one prethodne dps-ovske) ne ode u Vladu i rece im: nama 1/2 ukupnih prihoda u opstini dolazi od turizma. Od okupnog broja 60% cine nasi zemljaci koji zive u Danskoj. Otvorite tu liniju. Ili napravite put. Ili otvorite aerodrom u Beranama, sto bi bila najjeftinija investicija. Bilo sta. A ovi iz Vlade imam osjecaj da namjerno sabotiraju samo iz kaprica. A nasli su kome ce da ceraju kapric. Sirotinji.

    No, aerodrom se moze aktivirat za manju svotu novca - naravno samo letovi danju manjim avionima. I isplatilo bi se, jer je novac ulozen u infrastrukturu uvijek dobro ulozen.

  3. #28
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    844
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    shta cesh ...gastarbajteri kako veli phenomenalni....tipichan primjer josh phenomalnijih na vlast.....Elem,za pare koje sam ostavio dolje za zadnje tri godine mogao sam cosam sa familijom da biram na zemaljskoj kugli dje cu za odmor....odem tamo dje mi je sve...i na kraju sam gastarbajter!
    fala jameriko, dje chula i ne chula!

  4. #29
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default Bez lokalne samouprave, i regionalne

    Nece biti napretka.
    Kad opshtine dobiju svoj dio kolacha, kao u Danskoj 32% od lichnog dohotka, tri puta vishe nego shto se daje drzavi (6%+6%+12%) progresivni, kao Robin Hud, plus regionalni, gradjani ce da pljuju lokalnu vlast za neuspjeh.

    Ovaj nachin podjele novca iz centrale, je nepravedan i diktatorski, shto daje mogucnost lokalnim politicharima, da svu odgovornost prebache u Podgoricu.

    Dio od poreza, PDVa, i akciza, bi trebao da ide u fond za nerazvijene, iz kojega bi finasirali opshtine sa niskim BNP i izjednachavali standard gradjana na shjeveru i jugu republike ili drzave.

    Glasanje za lokalnu vlast bi bilo interesantnije i odgovornost politichara bi bila veca, tako bi poslije hiljade godina, negativne regrutacije, birali najbolje i najposhtenije na lokalnom nivou, kao Tarzana Miloshevica koji nece da stane na jednu stranu, dok je gradonachelnik svih gradjana i zavisnih i nezavisnih.

    Zashto niko ne dize glas o decentralizaciji vlasti, to je glavni razlog za diktaturu i rezim koji vlada, sve lokalne vlade i opozicije i pozicije, kradu i cute kao zalivene, dok ih narod ne ocera *****vom metlom.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  5. #30
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    Quote Originally Posted by Berankrsh69
    Smeta cikoticima najvishe.... putnici im bili jedino iz opshtine Tuzi....propade se rad "malina"....
    Beranski Aerodrom treba Berancima.I akobogda bilo bi dobro da se aktivira,lakshe cemo maline transportovat u jevropu!.Ako su karte skupe, jesu li mobilni televoni skupi?.A?...jeli jeftina karta do titovgradskog ili bijogradskoga aerodroma?da ne pominjem truckanje na putevima smrti...
    Putujte onda kombijima bravi! ka sardine, ja sigurno necu....(neka vi se i Brzi pridruzhi kad dobleji iz Londona)
    Phenomenalni oli jadan breknut okle si? i za koji ti KKKKK***** smetaju jeroplani oko Berana grada.....
    Kako vidis tvoje blejanje niko i ne primecuje dobri moj Berankrs , no daj ne lupetaj svasta no reci nesto konkretno, mani se Podgorice i tuzi-ja, ako treba nacrtacu ti jedan aerodrom za Berane i okolinu mozda ce proradit jednog dana isto kao i fabrika celuloze na Budimlje.
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  6. #31
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Berankrsh69
    shta cesh ...gastarbajteri kako veli phenomenalni....tipichan primjer josh phenomalnijih na vlast.....Elem,za pare koje sam ostavio dolje za zadnje tri godine mogao sam cosam sa familijom da biram na zemaljskoj kugli dje cu za odmor....odem tamo dje mi je sve...i na kraju sam gastarbajter!
    fala jameriko, dje chula i ne chula!
    Berankrs, ako te toliko uvrijedilo sto sam koristio izraz "gasterbajter" ja ti se evo izvinjavam pred svima odje.
    Mislim da ne trebas biti preosjetljiv jer ti si opet izvan ove zemlje u kojoj si pretpostavljam rodjen. Ja pak zivim odje, ucio sam odje, radim odje, volim ovu zemlju i poznajem ljude kako god ti to zvucalo. Cesto se poslom krecem po Crnoj Gori, upoznajem ljude raznih profila, razgovaram sa obicnim ljudima a i cesto sam ljeti isao u te krajeve da na raspustima pecam pecem klasove sa rodbinom, udisem vazduh, berem zelene jabuke i pod cistim nebom uvece gledam zvijezde i nadam se nekoj buducnosti ispred sebe koja je u Bozijim rukama.
    Ipak, ja zelim najbolje tim ljudima jer ih volim kao i sve ljude. Njima zelim da imaju zdravu ekonoiju, da imaju beskrajne vocnjake, da iskoriste pasnjake, da imaju sir bolji od gaude i da imaju mlijeko konkureno onom imlekovom! Zasto da ne za ime Boga? Nije li krava koja pase travu na cakoru zdravija od one iz Beogarad koja se hrani ko zna cim? Mi mozemo ali smo lijeni i okrenuti drigim idejama koje su lose i za duh i za sve nas.....

    I ne znam sto da ti kazem, sem da mi je zao sto se ne mozemo diskutovati zdravo i suceljavati misljenja.....

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •