Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 31

Thread: Ocemo li avionom Beranci - ili sta ce nama autoput

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Ocemo li avionom Beranci - ili sta ce nama autoput

    Evo radosne vijesti za Berance i ostale "levitirajuce opstine"



    23.7.05

    Traži se strateški partner

    U Beranama su istakli da je obnova aerodroma razvojni prioritet i ja sam već razgovarao sa ministrom saobraćaja Andrijom Lomparom. Konstatovali smo da je neophodno prije svega da se razjasne svojinski odnosi, i nakon toga, budući da nema novca u Budžetu, da se pokuša naći partner koji bi kroz koncesioni ili neki drugi odnos, obezbijedio da se beranski Aerodrom stavi u funkciju- naveo je Vujanović.

    On je dodao da je to važno ne samo za Berane, već za cijeli region, a posebno za valorizaciju projekta razvoja Bjelasice.

    -To je projekat koji objedinjuje pet opština i podržava ga Vlada Austrije. Ja sam bio u prilici da se i u Beču i ovdje austrijskoj Vladi zahvalim na tome. Podrškom tom projektu oni su pokazali da je sjever Crne Gore identifikovao jedan izuzetan resurs, a aktiviranje Aerodroma u Beranama je upravo u funkciji toga- kazao je Vujanović.

    Predsjednik Republike je dodao da će se za brzo rješavanje tog problema založiti i kao član Vrhovnog savjeta odbrane.

    -Ukoliko to bude svojina vojske, ja ću i kao član Vrhovnog savjeta odbrane učiniti sve da se kroz adekvatnu tendersku proceduru učini interesantnim (ako ne ugrabi Amfilohije ) za sve partnere, posebno iz inostranstva, koji bi omogućili čitavom sjeveru da se dobije dobra avio-destinacija, što će uticati i na kvalitet saobraćaja – naglasio je Vujanović.

    Projekat aktiviranja beranskog aerodroma za civilni saobraćaj našao se i na visokom trećem mjestu po prioritetu u Višegodišnjem investicionom planu razvoja Opštine. Skupština Opštine Berane je u oktobru 2003. Ministarstvu saobraćaja uputila elaborat o reaktiviranju aerodroma, koji je urađen na osnovu analize jedne savezne komisije za letjenje. Taj elaborat, ipak, nije razmatran, a rekonstrukcija beranskog aerodroma nije ušla u republički Budžet za ovu godinu.

    Lokalna uprava je krajem prošle godine vodila oštru polemiku sa direktorom JU Aerodromi Crne Gore Milovanom Đuričkovićem, koji je je izrazio sumnju u ekonomsku isplativost otvaranja beranskog Aerodroma zbog, kako je rekao, broja stanovnika koji mu gravitiraju i mogućih destinacija, upitavši se »da li je uopšte isplativo postavljati opremu i držati ljude tamo«. Iz lokalne uprave je izražena i sumnja da JU Arodromi Crne Gore nijesu zainteresovani za otvaranje tog aerodroma zbog, kako je rečeno, toga što bi povukao dio putnika koji sada koriste aerodrome u Tivtu i Podgorici.

    Predsjednik Skupštine Opštine Relja Jovančević je, nakon toga, uspostavio direktan kontak sa ministrom pomorstva i saobraćaja Andrijom Lomparom, i tada je zajednički konstatovano da je Aerodrom u Beranama od izuzetnog saobraćajnog značaja. (Vidji bogati Relje kako se pridvorio rezimu)


    Jovančević smatra da bi pokretanje Aerodroma u Beranama za civilni saobraćaj bilo od značaja za širi region, jer bi mu, osim sjevera Crne Gore, gravitiralo i stanovništvo dijela Srbije, do Novog Pazara, kojima je sada najbliži aerodrom u Podgorici.

    Aerodrom u Beranama, koji postoji još od II svjetskog rata, dograđen je šezdesetih, kada je napravljena pristanišna zgrada, i sedamdesetih godina kada je vojska uradila modernu pistu dugu dva kilometra i široku 45 metara. Desetak godina funkcionisao je za civilni saobraćaj na relacijama za Podgoricu i Beograd. Već skoro dvije decenije prepušten je zubu vremena i koriste ga samo sportski avioni i jedriličari Aero kluba Berane.

    Ideja o njegovom reaktiviranju nije potekla samo iz Berana, već su je kao regionalni projekat, kandidovali predsjednici devet opština sa sjevera Crne Gore. Nedavno je i ruski konzul u Podgorici Vladimir Vanijev rekao kako nije znao da u Beranama postoji aerodrom i da će i njegova zemlja uraditi nešto povodom njegovog aktiviranja.

    Za beranski Aerodrom prošle godine je pokazivala interesovanje i jedna francuska kompanija, koja je namjeravala da tu napravi servis za helikoptere i male avione, ali je ta ideja otpala kada Francuzi nijesu ušli sa kapitalom u neka beranska preduzeća, prvenstveno Fabriku kože, kako se očekivalo.

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja mislim da je vama beranccima sasvim dovoljno sto imate letece irvase
    Sto ce vama aerodrom kukala vam majka, zivite u najveci jad i bijedu i kupio bi vas milo za par sijalica postavljenih u centru....Nije vas Bog da, da se bavite zemljoradnjom i stocarstvom nego radije ide beranac u vojnike i policajce. Zdrava krF od skorupa i jarduma

  3. #3
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Under the moonlight, this serious moonlight
    Posts
    1,421
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    :yipiiii: Xaxaxaxaxaxaax....
    :hammer: od muke
    A lighthouse keeper in the desert sun.

  4. #4
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    844
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Specijalan odgovor Phenomenu phenomalnome!

    Quote Originally Posted by phenomenon
    Ja mislim da je vama beranccima sasvim dovoljno sto imate letece irvase
    Sto ce vama aerodrom kukala vam majka, zivite u najveci jad i bijedu i kupio bi vas milo za par sijalica postavljenih u centru....Nije vas Bog da, da se bavite zemljoradnjom i stocarstvom nego radije ide beranac u vojnike i policajce. Zdrava krF od skorupa i jarduma

    A jadan?, .....kukala tebe crna majka i jebo te onaj koji te napravi!
    Neka je najveci jad i bijeda,samo da ne slijecem u glibavi Titovgrad i da se lomatam uz Morachki put smrti.Berancima fali Aerodrom, i posle toga proglashavamo nezavisnost! koji cete nam murac?

    Indepedent state of Vasojevici!

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Berankrsh69
    A jadan?, .....kukala tebe crna majka i jebo te onaj koji te napravi!
    Neka je najveci jad i bijeda,samo da ne slijecem u glibavi Titovgrad i da se lomatam uz Morachki put smrti.Berancima fali Aerodrom, i posle toga proglashavamo nezavisnost! koji cete nam murac?

    Indepedent state of Vasojevici!
    haha
    Eto kako razmislja jedan beranac! A sto ne napravite neki fakultet u Berane umjesto aerodroma pa umjesto sto cete dolazit u Podgoricu na skolovanje da malo ostanete u svoje lijepe Vasojevice jer vam je Bog dao i sume i zemlju i pasnjake, ali vi ocete da zivite u nefasadiranim kucama po podgorici da se vidi inat sirotinjski kako se kuca dize a se nema ljeba jest!
    Sto ce koji matrak aerodrom kada se mogu pare ulozit u nesto korisnije a ne sto ce neki gasterbajter slijecat direktno u svoj zavicaj! Tako su razmisljale ka ti komunjare pa su isti put kroz kanjon morace pravili da bi nekome prolazio put pored zavicaja, kroz vukojebine sto bi reka milovan. Mucnite malo glavom uspavani beranci. Pored onog bogatstva vi zivite ka bijednici, isto ka i srbi pored svega sto imaju. Neka dizu kredite ovi mozgovi sto su ostali po podgorici pa neka uloze u svoj zavicaj pa ces vidjet kako ce procvjetat ideja made in Montenegro!

    Pozdrav

  6. #6
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    844
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Shta si ti lichno uradio za tvoj kraj?

    Gastarbajteri velish?..kao prvo zhivite i prosite od gastarbajtera,a kao drugo
    zashto da ja placam aerodromsku taksu glibavom Titovgradu, dje me istovare i klepe po novchaniku i idem uz put smrti ka svojoj kuci...vishe su mi shanse u vazduhu da ostanem zhiv, no od Titovgrada do Berana...
    Berane iako mali grad sa ovim potezom ce dobit veliki priliv novca,pa cemo gradit "fakultete" kao shto ti velish.Da ne nabrajam gradjane Plava,Gusinja,Andrijevice,Bijelo polje i Sandzaka mislish li i da ce ovim ljudima biti blizhe da dodju svojim kucama iako su gastarbajteri od koija i kojima odraste kozhu prosjacheci i otimajuci zadnjija 15 godina.I na kraju, da i ja tebe pozdravim i da te upitam odakle si?..normalno ako se mozhe znat....

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja ti garantujem da ce takva investicija da bude promasena i neprofitabilna jer je njena istinska pozadina politicka a ne ekonomska. Ko ce to jadan da ide za Berane avionom kada tamo ljudi jedva imaju za autobus do Bijelog Polja a ne da mlate avionima. Izgubio si dodir sa realnim stanjem svog zavicaja jer ako bi trebali da pravimo aerodrome za gasterbajtere koji dodju jednom u godinu dana na odmor da bi se nadisali vazduha, kupali u Limu, isli na Cakor, Ali pasine izvore, itd itd mislim da je takva ideja dokaz sebicnosti jer ne mogu da shvatim da ti mislis da ce izgradnja aerodroma da doprinese ekonomskom procvatu Berana!
    A ti kao ne placas aerodromske takse nidje drugo po svijetu jel? Ajde da je meni kao gradajhninu Crne Gore veliko da dam 8 eura za posranu taksu aerodromsku a vi kukate ka sinje kukavice zbog toga.
    I ko to zivi od gasterbajtera? Sto velis to? Ako ocete aerodrom, onda vi gusinjci i beranci lijepo izvadite te svoje pare koje zaradite s mukom pa ih vadite ka iz vatre pa nacinite od svojih para posrani aerodrom u Beranama pa slijecite boingom u zavicaj i mozete i neki boing da nacinite koji ce imat tor unutra i stogove sijena i vjestacku travu da kosite usput, da djenete i plastite.

  8. #8
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    844
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by phenomenon
    Ja ti garantujem da ce takva investicija da bude promasena i neprofitabilna jer je njena istinska pozadina politicka a ne ekonomska. Ko ce to jadan da ide za Berane avionom kada tamo ljudi jedva imaju za autobus do Bijelog Polja a ne da mlate avionima. Izgubio si dodir sa realnim stanjem svog zavicaja jer ako bi trebali da pravimo aerodrome za gasterbajtere koji dodju jednom u godinu dana na odmor da bi se nadisali vazduha, kupali u Limu, isli na Cakor, Ali pasine izvore, itd itd mislim da je takva ideja dokaz sebicnosti jer ne mogu da shvatim da ti mislis da ce izgradnja aerodroma da doprinese ekonomskom procvatu Berana!
    A ti kao ne placas aerodromske takse nidje drugo po svijetu jel? Ajde da je meni kao gradajhninu Crne Gore veliko da dam 8 eura za posranu taksu aerodromsku a vi kukate ka sinje kukavice zbog toga.
    I ko to zivi od gasterbajtera? Sto velis to? Ako ocete aerodrom, onda vi gusinjci i beranci lijepo izvadite te svoje pare koje zaradite s mukom pa ih vadite ka iz vatre pa nacinite od svojih para posrani aerodrom u Beranama pa slijecite boingom u zavicaj i mozete i neki boing da nacinite koji ce imat tor unutra i stogove sijena i vjestacku travu da kosite usput, da djenete i plastite.
    Koji tebi ***** smeta da ja direktno sletim u SVOJ rodni grad?.AERODROM JE VEC NAPRAVLJEN alo!!!!zadnjija PEDESET GODINA! i ja sad da placam aewrodromsku taksu koja koshta 15 eura da ide najglibavijem titovgradu ,kad mogu da platim mojem rodnom gradu.ZASHTO ja da rizikujem svoj zhivot uz morachu kad mogu pravac Berane i pjeshke do kuce.Oli da ti ja nacrtam ovo da ti ne pisem po treci put?.


    """Ako ocete aerodrom, onda vi gusinjci i beranci lijepo izvadite te svoje pare koje zaradite s mukom pa ih vadite ka iz vatre pa nacinite od svojih para posrani aerodrom u Beranama pa slijecite boingom u zavicaj i mozete i neki boing da nacinite koji ce imat tor unutra i stogove sijena i vjestacku travu da kosite usput, da djenete i plastite.[/QUOTE]"""




    Vidish, tvoj pogled na gastarbajtere je identichan sa ovijema poslednjim komunistichkim odrpcima i isprdcima koji ti prcaju mali mozak,i kojima ti sluzhish a ne gastarbajteri.Samo vi evo ovaj moj SRPSKOVASOJEVACHKOIRVASKOGASTARBAJTERSKI ***** mjesto sijena u glibava usta.Prosjaci prosjachki....


    PS. Nego ne odgovori mi dje zhivish, i shta si ti LICHNO uradio za tvoj grad?

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Berankrsh69
    Berane iako mali grad sa ovim potezom ce dobit veliki priliv novca,pa cemo gradit "fakultete" kao shto ti velish.Da ne nabrajam gradjane Plava,Gusinja,Andrijevice,Bijelo polje i Sandzaka .......
    To je poenta svega i kamo sreca da je taj aerodrom davno renoviran i koriscen. Ove godine ce nacionalna aviokompanija prevesti vjerovatno oko 500.000 putnika a u tom broju nije mali broj ljudi koji gravitiraju tom podrucju. Carteri ljeti i medjuslijetanja ostatkom sezone sigurno nece donositi gubitke, a da se ne govori o mogucnostima da se potrazi aranzman sa kompanijama koji omogucavaju jeftine letove skoro svuda po Evropi.

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hehe
    Ja vrlo dobro znam da postoji aerodrom u Beranama i da po pisti odavno iz asfalSa nice trava. Odavno je poznato da su letovi do berana bili neprofitabilni a i ja cu ti reci da gasterbajteri radije dolaze svojim mercedesima u rodni kraj nego avionima da bi se tako vidio raskos Ne znam cemu nervoza? Ovo sto ti dps nagovjestava obnavljanje aerodroma je samo kampanja politicka dok i sam znas kako nista ne radi u Beranama i kako se lose zivi. Jedan od uzroka je sto su sve fabrike uginule zajedno sa zabludama komunizma a druga je sto se vecina beranaca odluci otici iz svog kraja, stocarstvo izumire, zemljoradnja vam se cini kao primitivan oblik zaradjivanja pa eto odoste svi u bijeli svijet, neko u biograd, neko u podgoricu koju pljujes!
    Ti bi prvo aerodrom pa onda oporavio fabriku celuloze. zaposlio ono malo sirotinje koja luta cekajuci neko bolje vrijeme i slusajuci price svoji starijih koji im u bajkama i basnama prenose zlatno vrijeme komunizma.
    Ljutio se ti koliko hoces zivi bili pa vidjeli sto ce biti od nagovjestaja renoviranja aerodroma i kako ce biti profitabilna ta investicija. Ajde da skaces zbog izgradnje autoputa koji je prioritet A a ti skaces i aplaudiras sto ces moci od nasih para da ti se izgradi aerodrom da bi ti slijetao coce direktno u berane. Izgradite ga brate od vasih para pa se qrcite kolko hocete kada dodjete u ovu sirotinju dje vam je po beranama pivo euro da se vidi ko kosi ko vodu donosi. I odje nije poenta sto je ko ucinio za svoj grad vec je poenta price svrsishodnost renoviranja aerodroma posranog u beranama.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Lightbulb

    Moje je naselje veoma prometno, mnim da ne bi mario jedan aerodrom i tu. Mozda da se cijela CG pretvori u aerodrome, ne mozemo stizat na vrijeme nidje.
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  12. #12
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Fatherland
    Posts
    231
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Otkud tolika mrznja prema Podgorici? Pa ovaj grad je primio susu i marusu, i evo sta se sad desava. Dodju ovdje i onda osnivaju nekakva udruzenja koja se obicno zovu po njihovom zavicaju ili znacajnom plemeniku. Sustina je da se okupljaju da bi se bolje organizovali u "snalazenju". A snalaze se. I pljuju po Pg-u. Mrze ovaj grad. I ljude ovdasnje. Zato loze vatre(?) po Gradu i zele svoje paganske rituale da nam nametnu. Malo Brdo lici na Palestinu. Izletiste na vrhu (prema Bloku V), na koje sam provodio lijepe dane sad ima na desetine malih kuceraka. U pojedinim ljudi spavaju sa stokom. Nijesu umjeli izabrat lokaciju... Na izvoristu Mareze niklo je veliko naselje I SVI IMAJU SEPTICKE JAME. Podgoricani znaju sta je Mareza. Skoro nedje saobracajac iz Mojkovca na Bul. Svetog Petra (ex Lenjinov Bulevar) je pokusao da me "nauci" propise na bulevaru. Da mi je napisao prijavu, a nije imao zasto, vrlo vjerovatno bih zavrsio kod nekog sudije Bjelopoljca. Iz gore pomenutog udruzenja. Zato nemoj da niko prica protiv ovog Grada. Nije u redu. I nije glibav, vec najljepse mjesto na svijetu.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Neka ve, djeco.

    Svako gleda neki svoj interes u necemu. Berankrshu treba aerodrom da bi lakse dosao do Beransela, drugome da bi lakse i brze dosao do nekog skijalista, nekome da se lakse i brze preveze do bolnice, nekom lokalnom biznismenu...

    Ako pazljivije procitate tekst vidjecete da nije samo Berane zainteresovano za otvaranje aerodroma, vec i Bijelo Polje, Rozaje, Plav, Gusinje, Andrijevica a mozda i drugi gradovi na jugu Srbije. I nijesu samo u pitanju takse - one ce mozda pokrivati samo dio troskova oko samog odrzavanja aerodroma, vec je zarada u onim sprorednim djelatnostima. Radna mjesta ce se otvoriti na samom odrzavanju aerodroma i servisnom personalu (mehanicari, cistaci, administracija, konobari, utovarivaci itd.), taksisti i autobuske kompanije ce dozivjeti procvat (relacije za NP, BP, Andr., Rozaje itd.), hoteli...

    Sto se tice imigracije, ona nije nebitna. Pola Berana zivi od one druge polovine sto su emigrirali. Zato ih, kao i svaku drugu "djelatnost", treba cuvati i njegovati i osiguravati da oni i sljedece godine dodju.

    Ja se sjecam da sam kao klinac sedamdesetih iz Berana putovao za Beograd u onim malim avionima. Umjesto da se trucka 10 sati vozom ili autom - za sat vremena si stizao odmoran i svjez.

    Ovijem podgoricanima sto smetaju beranci i ostali irvasi - Podgorica je poslije oslobodjenja od Turaka brojala nekih par iljada stanovnika. Danas ih ima vise od stotinu hiljada. Svak je od nekud sljegao. Starosjedioci se obogatise prodavajuci zemlju za gradnju u bescenje.

    A sramota je da se u glavnom gradu jedne drzave ne mozes prikljucit na gradski vodovod i kanalizaciju no da moras sam gradit septicke jame.

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Lightbulb

    Quote Originally Posted by Beranac
    Ako pazljivije procitate tekst vidjecete da nije samo Berane zainteresovano za otvaranje aerodroma, vec i Bijelo Polje, Rozaje, Plav, Gusinje, Andrijevica a mozda i drugi gradovi na jugu Srbije.
    Pa to ja kazem, nista nam nije neophodnije sad od aerodroma. Minimun jedan u svaki grad. Moze i na kakav vrh brda da se poperi nije bitno. Sto ima veze sto narod ne moze kartu za autobus da plati, a iskaju se aerodromi. Pri cemu se letovi zatvaraju ili ne koriste jer su karte skupe i nije isplativo. Totalno zadravorazumski!
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  15. #15
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Beranac i beranci
    Zao mi je sto stices utisak da ovdje neko nekog mrzi. Moje opaske su na mjestu i kao sto se vidi, ipak je mladi gospodin berankrs taj koji bljuje po glavnom gradu pa i neka pljuje nije me mnogo na$ekirao koliko mi je zasmetala sva ova prica o renoviranju aerodroma jer ja vrlo dobro znam da najmanje sto im treba jeste aerodrom.
    O kojim to skijalistima pricate? Ako mislite na Bjelasicu ona je nista manje udaljena od Podgorice, cak je blize iz Podgorice doci istoj destinaciji. PIsao si i o Bolnicama pa se pitam zasto se u Beranama ne stvore normalni uslovi rada Beranske bolnice nego morate da sve bolesnike premjestate u Podgoricu ili na VMA? A samo ih ja znam koliko hoces doktora i doktorica rodom beranaca koji zive u Biograd, Podgoricu.
    Prica o otvaranju radnih mjesta renoviranjem aerodroma je po mom ubjedjenju nerealna ali kao sto sam i rekao zivi bili pa vidjeli. Mislim da je mnogo milije gusinjcima da dodju u svoj zavicaj sa tablicama michigena, seljackim chevroletima sa spojlerima i da se tako u drecavim kosuljama qrcobecaju po onim oronulim ulicama plava pa ti isto rade i oni beranci, pa i u andrijevici kada dodju mahom iz danske upicanjeni.
    Neka se renoviraju aerodromi ali prvo neka renoviraju ono malo fabrika, bolnica, i iznad svega neka renoviraju svoj duh. Opet, zali Boze za onaj lijepi kraj, za ono bogatstvo i ljepotu koju vam je Bog dao a svi odose u policajce mahom i zajmise se neko u podgoricu, neko u beograd. Neka stvore uslove da vam grad preoblikuju u mjesto od kojeg necete bjezat glavom bez obzira i kojeg necete samo pamtit po nemastini, prelijepim ambijentom, cistim vazduhom. A ne ka bravi, sjeti ih se DPS kada im trebaju glasovi pa svi ka tuljani se okupe oko neke makete, nekog cuda ekonomije kojim vam mazu oci pa ojdu kuci sa igranke mrtvi zadovoljni pjevuseci pjesme o crnoj gori kaplji vode......

  16. #16
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default Kazu da je ovo ziva istina

    Dosha Beranac sa suprugom amerikankom, poslije dugo godina napornog rada i odvajanja i odricanja i shtednje, radi izdrzavanja brace i njihovih familija u okolinu Berana.

    Trava stasala i braca se organizuju te pokose livade svi zajedno, amerikanka i ona uzela pa kosi i nesebichno pomaze bracu.

    Shutra dan, izlinjashe braca iz kuce, jedan otisha da karta, drugi u kafic, treci kod djevojke, ostashe sami amerikanka i gestearbejter bez brace, snahe su gledale serije na televiziju i chekale muzeve da se vrnu doma, kad zaladi sunce ili kad ogladne i ozedne.

    Tako su sami grebuljali, plastili i sadijevali, Beranac i amerikanka, dok joj nije pukao film od umora, znoja i onoga svraba od sijena i prashine koja nagriza ochi i tijelo.

    Slushaj gospodine, veli ona muzu,
    ko je ovodje AMERIKANAC,
    one skorupache sa brcima, shto po cipan cijeli dan planduju, ona tvoja braca shto pjana i umorna dode doma poslije ponoci ili nas dvoje shto drnchim po 12 ura dnevno i odvajamo od usta da bi ih izdrzavali,
    od danas pa dok smo nas dvoje zajedno, ao odvojish jedan jedini dolar za familiju, za nash brak, pishi propao.

    Nishta gorega nema od primitivizma i nedostatka radnih navika,
    ovo nije lokalni problem, nego shirom Crne Gre razprostranjem, izuzev Kotora koji ima malo urbanih gradjana, ovo drugo je sve VUKOJEBINA varoshko, brdjanska primitivna i pokondirena.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da je srece, citav taj pojas bi bio zasadjen malinjacima, kupinama ali nije kriv jedan Beranac sto mu drzava odredi otkupnu cijenu kilograma maline tako da se nikom ne isplati da je uzgaja, pa se onda drzava kao i u srbiju ugradi 200% i onda plasira otkup od sirotinje u inostranstvo i tako se napune ka brodovi tokom jedne berbe. Oca im ***** za vazda....Nema tu radnih navika, svi su anemicni za posao osim za casu sljive i kruske i svadju oko politike......ali ajde da ne krivimo ljude za nedostatk ideja i za neiskoristavanje onoga sto im je Bog dao....vidis da se vrijedjaju...

  18. #18
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default Kriva je drzava i vlast

    Ali tu drzavu i vlast biraju gradjani, nijesmo bolji od njih ni oni od nas, mi volimo da plandujemo,a oni da se qurche i podkradaju, tako da nam je vlast, prava slika i prilika, nashih plemenskih zajednica, nashih kakademika, Dr-ova, Mr-ova i Sh-rova, novinara, pisaca, pjesnika, aforistichara, istorichara, pRoSefora, rektora i direktora, sve suvoga qurca, gologuzo i gladno, dok se najebu, izpresvlache i najedu, mi najebasmo ka`zuti.

    Djedo je chuva dvije krave i dvadeset brava,
    nikad se nikome nije molio za nishta, od devedeset godina je dobio Skadarsku borachku peMziju, za crevlje za sahranu, da mu ne obujemo Kineske od kartona, da ne mogne sa njima stic do Svetoga Petra, kad bude podnosio raport za zivot na kugli zemaljskoj.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  19. #19
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default Zemljishte oduzeto kumari,

    Beranac,

    Jesi li pita kuma, je li odusta od shljivika shto su mu oduzeli u ime drzave i naroda, za pistu na koju se avioni koji su sleceli i uzleceli, mogu izbrojit na prste od nogu i ruku.

    Svaka nam je investicija, dala iste rezultate do dana danashnjeg,
    najlakshe se troshe nashe pare u njihovim rukama.

    A koliko ja znam, postoje specijalne institucije u svijetu, koje precizno mogu izrachunati broj putnika i isplativost aerodruma, bez tih studija je svako reshenje suluda ideja, velichina, duzina piste, jachina podloge itd.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  20. #20
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    Ma kakav aerodrom kukala im majka, pa napravise li fabriku celuloze koja nije nikad prpradila i niti ce, no oni bi sve sceli kada bi drugi investirali pare a oni da se dive, dali im je to potrebno ili ne to nije vazno. U potpuno se slazem sa Milovanom i Phenomenom.
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  21. #21
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    844
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Smeta cikoticima najvishe.... putnici im bili jedino iz opshtine Tuzi....propade se rad "malina"....
    Beranski Aerodrom treba Berancima.I akobogda bilo bi dobro da se aktivira,lakshe cemo maline transportovat u jevropu!.Ako su karte skupe, jesu li mobilni televoni skupi?.A?...jeli jeftina karta do titovgradskog ili bijogradskoga aerodroma?da ne pominjem truckanje na putevima smrti...
    Putujte onda kombijima bravi! ka sardine, ja sigurno necu....(neka vi se i Brzi pridruzhi kad dobleji iz Londona)
    Phenomenalni oli jadan breknut okle si? i za koji ti KKKKK***** smetaju jeroplani oko Berana grada.....

  22. #22
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Berankrsh69
    Smeta cikoticima najvishe.... putnici im bili jedino iz opshtine Tuzi....propade se rad "malina"....
    Beranski Aerodrom treba Berancima.I akobogda bilo bi dobro da se aktivira,lakshe cemo maline transportovat u jevropu!.Ako su karte skupe, jesu li mobilni televoni skupi?.A?...jeli jeftina karta do titovgradskog ili bijogradskoga aerodroma?da ne pominjem truckanje na putevima smrti...
    Putujte onda kombijima bravi! ka sardine, ja sigurno necu....(neka vi se i Brzi pridruzhi kad dobleji iz Londona)
    Phenomenalni oli jadan breknut okle si? i za koji ti KKKKK***** smetaju jeroplani oko Berana grada.....
    E moj dobri berankrs, ne kapiras ti nista. Niti phenomenon mrzi berane niti ima razloga da mrzi bilo koga. Gradite sto vi je volja ali kad tad ce doc mucan susret sa realnim zato je bolje neke bolesti prebolovat dok si mali.....
    A phenomenon je podgoricanin inace porijeklom iz Kuca, a Crnu Goru znam ka svoju kucu.

  23. #23
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default Ima aviona u Ameriku, te se dizu i spushtaju ka`helikopter

    Poshlji mi jedan iz Amerike, valja mi za Brskut,
    tamo ima tri pljemenske zajednice, Vasojevici , Kuchi i Bratonozici.

    Po jedan za svako pljeme.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  24. #24
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    AHAHAHAHAHHAHAA duhoviti i plemeniti i inteligentni milovan

  25. #25
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default Hvala Puno

    Quote Originally Posted by phenomenon
    AHAHAHAHAHHAHAA duhoviti i plemeniti i inteligentni milovan
    Da nije ovo premnogo, za koga je,
    tebe hvala, u svakom sluchaju.

    E ovo je ljubav za bliznjega svoga, bolje i oni da vjeruju u Boga, ali samostalno, bez ovih objekata nacionalno obojenih i ovih pastira krvavijeh ruku do lakata, da smo pravi vjernici svih konfesija, nebi bilo grama mrznje, evo primjera, mi smo politichki oponenti, ali ljudski prijatelji sa pozitivnim emocijama, niko sa nama ne moze manipulisat , bez onaj od ozgor shto sve vidi i sve chuje.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •