Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 31

Thread: Kako ukloniti prasinu HTC?

  1. #1
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    364
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Kako ukloniti prasinu HTC?

    Postoji li nacin da se ukloni prasina ispod ekrana HTC-sensation osim zamjene,hvala.

  2. #2
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mislim da ne postoji, mislim da ga moras nositi u integru da ti to odrade i cekaces nekih nedelju dana minimum

  3. #3
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Podgorica/Beograd
    Posts
    8,333
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Integra ?
    Sve se kanim da izbacim jedan topik za taj servis

    Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk

  4. #4
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    364
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Auh,kaze lik iz Integre da je novi displej 180e.Dajte neku drugu varijantu za prasinu.

  5. #5
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Podgorica/Beograd
    Posts
    8,333
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Dje si kupio tel brate ??

    Sent from my A500 using Tapatalk 2

  6. #6
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    364
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Drugi vlasnik,nemam pojma.Dok je bila ona plasticna folija na ekranu sve je ok ali kako je skidoh mlazevi prasine.

  7. #7
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,910
    Thanks Thanks Given 
    1,345
    Thanks Thanks Received 
    1,636
    Thanked in
    929 Posts

    Default

    A koliko je star? nemas garanciju? ja mislim da je internacionalna godinu il dvije...provjeri....i posalji mail htc-u i vjerovatno ce te onda sami zvati iz integre da ti to dzabe odrade...

  8. #8
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,944
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    178
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Rhamses, clan foruma, kontaktiraj ga.
    Ili podji u servis GSMHOUSE, u Centar, blizu Kalimera (blizu NLBa i Mileniuma) i pitaj POSHTO

  9. #9
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    286
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Btw. To je generalno problem sa ovim telefonom.

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

  10. #10
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Podgorica/Beograd
    Posts
    8,333
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    A koliko je star? nemas garanciju? ja mislim da je internacionalna godinu il dvije...provjeri....i posalji mail htc-u i vjerovatno ce te onda sami zvati iz integre da ti to dzabe odrade...
    Ko da ga zovne integra ?
    Htc nikad nije cuo za njih, za integru iz podgorice.

    Nego kolega imas mi broj u potpisu pa me zovni sjutra da te naucim sto i kako.

    Sent from my A500 using Tapatalk 2

  11. #11
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,910
    Thanks Thanks Given 
    1,345
    Thanks Thanks Received 
    1,636
    Thanked in
    929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nooth1ng View Post
    Ko da ga zovne integra ?
    Htc nikad nije cuo za njih, za integru iz podgorice.

    Nego kolega imas mi broj u potpisu pa me zovni sjutra da te naucim sto i kako.

    Sent from my A500 using Tapatalk 2
    e jbg.. a ja se nesto istripovao da su oni ovlasceni servis.. mozda ga upute onda na hrvatsku ili gdje vec ima najblizi servis... znam da je neko imao slican problem, slao mail i da su ga iz htc-a zvali..i rijesili to... cini mi se da sam bas na ovom forumu citao o tome

  12. #12
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Podgorica/Beograd
    Posts
    8,333
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Hrvati ili srbi pa dje je kome milije.
    Nemam lap top ili komp trenutno pa ne mogu neke papire lijepo izbacit da se vide i znaju kako crnogorci pomazu jedni drugima i kako izlaze u susret. (Ironicno pisem)
    Dovedeni smo do tacke dje sve jbne stvari moramo od srba da trazimo i da nam oni zavrsavajy poslove.
    Jer smo mi izgleda nesposobni ili extremno bezobrazni.

    Sent from my HTC Sensation XL

  13. #13
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Podgorica/Beograd
    Posts
    8,333
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Znaci svi koji imaji problema sa prasinom HTC je duzan da vam bez pare i dinara zamijeni ekran.
    Jedino sto treba da imate (mada mozda moze i bez) je dokaz da je telefon kupljen, da nije ukraden.

    Sent from my HTC Sensation XL

  14. #14
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    218
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    u telenoru gde je kupljen moj htc su mi rekli da ga donesem jer je u garantnom roku i oni ga salju u servis mora se menjati displej

  15. #15
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    jeste mijenja se displej,tj.tel salju za hrvatsku i zato cekas 5-7 dana. meni je na htc-u polomio se poklopac koji je ujedno i antena i lik iz integre koji je serviser glavni me ladno pitao a momak jesi li ti siguran da ti je to antena.

  16. #16
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,109
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Sensation je jedan od rijetkih modela na koji ne možeš da očistiš prašinu jer je sve slijepljeno izjedna. Imao sam ja isti problem.
    Ako ikako možeš to da zamijeniš u garanciji, zamijeni pa kolko god da se čeka.

    U integru ne umiju ništa osim da te oderu... počev od toga što im je reklama na ulaz isprintana nakrivno na crnobijeli lasterski štampač i zalijepljena selotejpom, sa sve raskravljenim logotipima brendova koje zastupaju, sve im je takvo.
    Ako ikako uspiju da nađu bilo koji razlog da ti ne uvaže garanciju, čak iako je taj razlog potpuno formalan, uradiće to.
    Meni nijesu htjeli da zamijene jer mi je navodno telefon bio "izložen vodi" što se apsolutno nikad u životu desilo nije. Rekli su mi da je pocrvenjela neka zaštitna traka koja reaguje na vodu... koju je ladno moga i on da nakapa vodom da je pocrveni ako mu se k**** digne.

  17. #17
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Podgorica/Beograd
    Posts
    8,333
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    ukoliko imate problem sa prasinom ispod ekrana na SENSATION a garancija je u INTEGRI evo sta treba da uradite
    1- otici u integru i ostaviti telefon
    2- uzeti i kopirati papir koji su vam dali prilikom ostavljanja uredjaja
    3- kad vas nazovu ili kad ponovo dodjete u servis vjerovatno ce vam odbiti garanciju (jer je senzor vlage na ekranu pozitivan)
    4- VAZNO trazite napismeno da vam daju zbog cega je odbijena garancija
    5- VAZNO trazite da vam serviser otvori telefon i SLIKA sve ostale senzore u telefonu
    6- trazite da vam se iste slike posalju na mail sa @integra email adrese
    7- tu zavrsavate vas kontakt sa integrom
    8- slikajte/skenirajte papire 2 i 3 i posaljite zajedno sa slikama iz tacke 5 direktno HTC OVLASCENOM SERVISU - imate na net email
    naravno ako imate racun slikajte i racun od telefona tj garanciju i njih atacujte u mail
    garancija vam se nalazi na zadnjoj strani one male knjizice koju ste dobili uz telefon
    (ja sam se obratio direktno HTC-u a oni su me uputili na HTC-ov servis u Beogradu)
    9- sacekajte odgovor od HTC-a koji ce biti tipa da oni pojma nemaju o INTEGRI iz Podgorice nego ce Vas uputiti na Beograd ili Zagreb
    i naravno poslace vam mail na koji treba da proslijedite mail iz tacke 8

    u mailu objasnite stanje telefona, objasnite da VAS ne zanima pozitivni senzor vlage na ekranu
    jer i sami vidite da ako mogu da u ekran udju toliko djelici prasine onda je sasvim logicno i da atmosferska vlaga utice i na senzor
    jer kompletan ekran nije uradjen kako treba i ZAHTIJEVAJTE da vam se ekran zamijeni u garanciji
    HTC je javno priznao gresku, nema potrebe VI da ispastate zbog toga

    kad se sve zavrsi i kada vam zamijene ekran, MOLIM vas da me kontaktirate jer ce mi trebati vasi papiri, da prikupim sto vise primjeraka
    ostecenih korisnika iz Crne Gore i da se to lijepo preda Trzisnoj Inspekciji da se preispita poslovanje ovlascenih servisera u Podgorici

    za bilo koju informaciju u vezi ovog slucaja mozete mi se obratiti na 069 395 850

  18. #18
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    6,237
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Nooth1ng View Post
    ukoliko imate problem sa prasinom ispod ekrana na SENSATION a garancija je u INTEGRI evo sta treba da uradite
    1- otici u integru i ostaviti telefon
    2- uzeti i kopirati papir koji su vam dali prilikom ostavljanja uredjaja
    3- kad vas nazovu ili kad ponovo dodjete u servis vjerovatno ce vam odbiti garanciju (jer je senzor vlage na ekranu pozitivan)
    4- VAZNO trazite napismeno da vam daju zbog cega je odbijena garancija
    5- VAZNO trazite da vam serviser otvori telefon i SLIKA sve ostale senzore u telefonu
    6- trazite da vam se iste slike posalju na mail sa @integra email adrese
    7- tu zavrsavate vas kontakt sa integrom
    8- slikajte/skenirajte papire 2 i 3 i posaljite zajedno sa slikama iz tacke 5 direktno HTC OVLASCENOM SERVISU - imate na net email
    naravno ako imate racun slikajte i racun od telefona tj garanciju i njih atacujte u mail
    garancija vam se nalazi na zadnjoj strani one male knjizice koju ste dobili uz telefon
    (ja sam se obratio direktno HTC-u a oni su me uputili na HTC-ov servis u Beogradu)
    9- sacekajte odgovor od HTC-a koji ce biti tipa da oni pojma nemaju o INTEGRI iz Podgorice nego ce Vas uputiti na Beograd ili Zagreb
    i naravno poslace vam mail na koji treba da proslijedite mail iz tacke 8

    u mailu objasnite stanje telefona, objasnite da VAS ne zanima pozitivni senzor vlage na ekranu
    jer i sami vidite da ako mogu da u ekran udju toliko djelici prasine onda je sasvim logicno i da atmosferska vlaga utice i na senzor
    jer kompletan ekran nije uradjen kako treba i ZAHTIJEVAJTE da vam se ekran zamijeni u garanciji
    HTC je javno priznao gresku, nema potrebe VI da ispastate zbog toga

    kad se sve zavrsi i kada vam zamijene ekran, MOLIM vas da me kontaktirate jer ce mi trebati vasi papiri, da prikupim sto vise primjeraka
    ostecenih korisnika iz Crne Gore i da se to lijepo preda Trzisnoj Inspekciji da se preispita poslovanje ovlascenih servisera u Podgorici

    za bilo koju informaciju u vezi ovog slucaja mozete mi se obratiti na 069 395 850
    i sad ces ti da ispravljas krivu drinu?

    na svakom telefon postoji trakica da se vidi dal je telefon kvasen ili nije,mnogo ljudi nesvjesno to uradi npr opere ruke i uhvati se za telefon e pa toliko mu je dovoljno da se zavuce koja kap vode il je bio na vlaznom mjestu milion primjera!

    nebranim nikog al ima milion korisnika mobilnih telefona koji nestrucno rukuju aparatom da ne navodim primjere.

    koristi telefon kakav ti je i ne diraj ga.

  19. #19
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Podgorica/Beograd
    Posts
    8,333
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    haralampije, ja sam moj problem naravno rijesio i to bez centa.
    kad meni treba ja te drine ispravim toliko da prodjem. ne shekiraj se ti za mene.
    al ako me konkretno pitas uvijek sam za ispravljanje krivih drina pa koliki god da je luk.

    i vjeruj mi da je veoma lose kad odes u servis neke druge drzave i kad ti onaj kaze ''jos jedan crnogorac'', ono oce da mi kaze da mi ne mozemo nista sami i da na kraju sve zavisi od njih, to me extremno nervira. nisu oni nebeski narod pa da se sve mora preko njih rajetno zavrsavat. sto njihov servis mora biti uvijek bolji od naseg ? nisu nista pametniji niti bolji od nas.
    imamo i mi odje servise i operatere koje samo treba malo dovesti u red zarad svih nas.

    i da ne moras da quotujes post iznad tvog, podrazumijeva se kome pises...=))
    Last edited by Nooth1ng; 01-11-12 at 14:55.

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,824
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Alo kupujte Samsung i nećete imati problema
    Šala mala, naravno dat reba stati na rep kvazi-ovlašćenim servisima.

    U ovom slučaju kriv je i operator jer nije sigurno papirlogija koju su mu dostavili o regularnosti servisa Integre validna. Ili je neko zažmurio jer je tako odgovaralo nekom..
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  21. #21
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Podgorica/Beograd
    Posts
    8,333
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    raspitao sam se, prvo se na sud ide sa servisom pa kad se dobije, sa tim papirima se na vecem nivou tuzi operater. jer onda nemaju kud.
    a sto se samsunga tice tu se slazem.

  22. #22
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Podgorica/Beograd
    Posts
    8,333
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    haralampije, mene zivo zanima kako to da INTEGRA odbije granciju (vidji pecat sto su lupili da je garancija odbijena), a da mi potpuni stranac u nekog drugoj drzavi koja nema nikakve veza niti koristi od mene zamijeni ekran u GARANCIJI.
    druze moj ovo nisu vise ni krive drine, kod nas su se ove rijeke toliko iskrivile da ce jos malo jezero nastati od njih.
    begram servis je samo konstatovao prasinu ispod ekrana i to im je bilo dovoljno da uvaze garanciju.
    pitanje je zasto to isto nije uradio servis u mom rodnom gradu u mojoj drzavi nego moram da idem nedje drugo ?
    TO JE PITANJE ?



    Last edited by Nooth1ng; 01-11-12 at 16:30.

  23. #23
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    6,237
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    pa udrite po sudovima.

  24. #24
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,838
    Thanks Thanks Given 
    1,129
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Naravno da ih treba tuziti, nazalost ljudi odustanu jer volje nemaju za to, al je to pogresno, zato nam i rade ovo sto rade. Nisam imao pojma ovo za INtegru, koji kriminal jbt

  25. #25
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Podgorica/Beograd
    Posts
    8,333
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    za sve se u zivotu treba izboriti, pa i za ove na prvi pogled nebitne stvari.
    al od necega se mora pocet ako mislimo da napredujemo kao drustvo.
    dok ima ljudi kao recimo haralampije koji se takodje protivi nepravdi al nije spreman da se bori da se nesto promijeni
    i dok takav stav prihvati vecina, mi smo onda nagrabusili

    evo primih poruku da je par mojih postova politika i da bih trebao da brisem.
    politicki nisam opredijeljen, imam stavove koje ne zelim da iznosim, al pisem se crnogorac kao i moj pradjed.
    ne vidim konkretno dje sam pogrijesio osim sto moram pored svoje drzave da trazim pomoc u drugoj.
    ja to necu i ne zelim, zelim da svoj servis u svojoj drzavi bude onaj najbolji i da mi ni jedna dlaka ne pomisli da ce me neko nedje drugo bolje ispostovati.

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Info Filter za prasinu za 12cm ventilator
    By An0n1mUs in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 5
    Last Post: 08-08-12, 17:47
  2. S cim ukloniti smolu?
    By goran020 in forum Kućni ljubimci
    Replies: 2
    Last Post: 12-06-11, 22:53
  3. P: PC komponente koje kupe prasinu
    By JOKER15 in forum Ostali oglasi
    Replies: 24
    Last Post: 12-02-11, 02:43
  4. Replies: 112
    Last Post: 04-02-10, 01:10
  5. ukloniti ikonicu u taskbaru pored sata
    By zok in forum Software
    Replies: 11
    Last Post: 23-11-08, 18:13

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •